Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 313 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Nowa Rosja 2020

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cel: Zmiany, i poprawa bytu ludności

Putin chce walczyć z ubóstwem i stymulować poród.

  Według prezydenta Rosji Władimira Putina niski dochód ludności rosyjskiej stanowi zagrożenie dla demograficznej przyszłości Rosji.

 Właśnie dlatego Putin podczas corocznego przemówienia w zgromadzeniu narodowym w rosyjskim parlamencie powiedział Federacja Rosyjska musi przyjąć duży pakiet środków na rzecz walki z ubóstwem by zachęcić do porodu więcej dzieci.

 Rosyjski lider stwierdził, że według różnych szacunków około 70 do 80 procent biednych gospodarstw domowych to rodziny z dziećmi. „Nawet jeśli oboje rodzice pracują, warunki życia takiej rodziny są bardzo skromne” - podkreślił Putin.

 Dodatkowe świadczenia. Zasugerował z mocą wsteczną wprowadzenie dodatkowych miesięcznych zasiłków dla biednych rodzin z dziećmi w wieku od trzech do siedmiu lat od 1 stycznia. Na początku kwota ta wyniesie połowę kosztów utrzymania (ponad 80 euro), a od 2021 r. Można ją podwoić, zgodnie z propozycją Putina.

  Od rozpadu Związku Radzieckiego Rosja zmaga się z gwałtownym spadkiem liczby ludności spowodowanym kolejnymi kryzysami, słabymi źródłami utrzymania i słabą opieką zdrowotną. Wydaje się, że spadek ten zatrzymał się pod koniec 2014 r., Ale w ciągu ostatnich sześciu lat liczba zgonów i urodzeń była niestabilna.

  Nowe uprawnienia Dumy.

 Putin zaproponował także rozszerzenie uprawnień Dumy Państwowej, (niższej zby). Na przykład w przyszłości parlament powinien mieć prawo do zatwierdzenia kandydatury premiera, wicepremierów i ministrów.

Konstytucja musi być do tego dostosowana, a sam prezydent wymyślił listę zmian w Konstytucji. Rząd powinien następnie przekazać cały pakiet poprawek by ludzie wypowiedzieli się w referendum.

Putin stwierdził również, że prezydentowi Rosji nie należy zezwalać na więcej niż dwie kadencje łącznie. Konstytucja stanowi obecnie, że nie może on mieć więcej niż dwie kolejne kadencje. Ale według Putina słowo „konsekutywne” można usunąć.

 Sam Putin jest teraz w czwartej kadencji, z których dwa były dwukrotnie „z rzędu”. Dlatego w 2024 r. Musi zrezygnować zgodnie z Konstytucją. Ale krytycy prezydenta obawiają się, że chce w jakiś sposób zmienić konstytucję, aby mógł pozostać po 2024.

  Z  https://lh3.googleusercontent.com/4UVJsPMImzwMmRkUTLxoMh3Uermdl3L2fllEIKpP-wGPavUg2CGxPQr4IOUviCq3jexDbo69vI-K0R9qmMY-=s1024 

 

KOMENTARZE

 • Ciekawe. Autor 5*
  Ciekawe porównanie, Pani Anna-PK także napisała o Putinie

  A tu jest link- https://an40na.neon24.pl/post/152654,tajemnice-wladzy-putina

  5*
 • @ Autor, All
  "Ale krytycy prezydenta obawiają się, że chce w jakiś sposób zmienić konstytucję, aby mógł pozostać po 2024."

  A niech się obawiają.

  5* za ważny wpis.

  Mam nadzieję, że Ruskim się będzie dobrze wiodło i skutecznie zneutralizują na świecie wpływy usraela.

  Ukłony
 • "Czarny październik 93.Czołgi w Moskwie Krew na ulicach"
  Mało kto z polskiej publiki ma jakiekolwiek pojęcie o tym w jakich warunkach zastała uchwalona i przyjęta obowiązująca w Rosji konstytucja.
  Akt prawny "przyjęty" w drodze złamania wszelkich obowiązujących praw. Konstytucja znienawidzona bo uchwalona po trupach w dosłownym tego słowa znaczeniu.
  Opowiada o tym film dokumentalny rosyjskiej telewizji.Film powstał w 2013 i był przełomem bo przez 2013 w przestrzeni publicznej nie wymawiało się daty "październik 1993 r "

  https://www.youtube.com/watch?v=CnkCu7N-J0M

  Obmierzłą,feralną,krwawą ,konstytucję pora było zmienić.Wszyscy od lat tego oczekiwali
 • @iAutor
  Salute 5*
 • "Nowa Rosja 2020"
  -------------
  Spokojnie - póki Rosja dalej będzie tkwić w tzw. demonkraturze - nic pozytywnego dla Rosjan nie zmieni się.
  Wniosek?
  Ten ogon co to psem wywija - nie tylko USA wywija - bo wywija on także niemal całą ludzkością - a ogon ten tzw. demonkraturą się nazywa. Tzw demonkraturą - bez względu na to czy ma ona przyprawioną ludzką twarz - czy jest bez maski.
 • @Autor
  Kierunki zmian zaproponowane przez Putina - są zbliżone do rozwiązań polskich.
  To dobry kierunek.

  Biorąc pod uwagę zarówno rosyjską mentalność jak i sposób sprawowania władzy, a także zasoby państwa - obecne zmiany wskazują, że Putin dostrzega blokady rozwojowe Rosji i próbuje się im przeciwstawić.
  Dotychczasowy - liberalny w gospodarce - model rozwojowy spotkał się z ograniczeniami. To m.in. wynika z ograniczonych (i dalej ograniczanych) wpływów ze sprzedaży surowców. Do tego doszła pazerność oligarchów kierujących się li tylko zyskiem, a bez dbałości o obywateli (typowo rosyjski - cywilizacyjnie - model władzy).

  Putin chyba dostrzegał to wcześniej (wypowiedzi "wałdajskie"), ale nie miał możliwości wprowadzenia zmian w życie.
  Obecne zmiany wskazują na to, że sytuacja się zmieniła. Składa się na to osłabienie wpływu światowej mafii żydowskiej. Końcowa faza przemian w handlu ropą - co powoduje osłabienie roli dolara i podcięcie finansowania armii USA.
  Prawdopodobne wycofanie się USA z BW.

  To pozwala na eliminację żydowskiego wpływu na rosyjską gospodarkę (Miedwiediew).

  Źle jedynie, że Polska stała się rodzajem kozła ofiarnego na który zrzuca się uwagę i odium żydowskiej frustracji.
  Dlatego należy stonować akcje polskie przeciwko Rosji, gdyż są przeciwskuteczne jeśli będą zbyt emocjonalne. Należy spokojnie prezentować historyczną prawdę tyczącą tamtego czasu i nie podbijać bębenka.
  Czekać na efekt zmagań stron z jakimi mamy do czynienia i budować własne stanowisko względem różnych wariantów rozwoju sytuacji. Nie angażować się.
 • 5☆
  Poprawki do konstytucji, na zawsze pozbawią Zachód pokusy rządzenia Rosją z boku, przez używanie Rady Europy jako nacisków i ingerencji w sprawy wewnętrzne Rosji.
 • @ikulalibal 06:55:28
  Celem Putina jest by stało się że,

  to rząd Rosji w końcu będzie wolny od instrukcji narzuconych przez władze zachodniej Europy. Po zmianach teraz Rosyjska Konstytucja będzie bezwarunkowo wyższa niż prawo międzynarodowe.

  Zachód zawsze ma ochotę rządzić Rosją z boku. Na przykład używał do tego Trybunał Europejski,
 • @Alfax 12:51:35
  Putin faktycznie chce zlikwidować biedę,
  Rosja to bogaty kraj, ale podział dóbr jest niesprawiedliwy. Przy takim bogactwie jak 1 bilion 622 miliardy $ (dolarów) to ludność powinna miec zarobki na poziomie Niemiec.

  Życzę Putinowi i Rosji sukcesu.

  Mała grupa miliarderöw podobnie jak w USA ma wiecej niż 140 milionów Rosjan.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY