Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 313 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Straty USA w IRAKU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA poniosło straty, 34 Amerykanów rannych w Iraku.

Irański atak odwetowy z 8 stycznia 2020 r.

 A jednak ponad trzydziestu Amerykanów zostało rannych w odwecie Iranu

Pentagon oficjalnie się przyznał że: Irański atak odwetowy na początku stycznia po zamordowaniu irańskiego generała Soleimaniego spowodował ofiary, że 34 amerykańskich żołnierzy zostało rannych.

 

Żołnierze którzy odniesli obrażenia mają wstrząs mózgu. Połowa z nich już powraca teraz do pracy a pozostałych 17 nadal jest leczonych.  Na początku prezydent Trump powiedział, że nie doszło do żadnych obrażeń wśród żołnierzy amerykańskich po ataku rakietowym Iranu na dwie bazy w Iraku, gdzie stacjonowało wielu amerykańskich żołnierzy. Musiał przyznac się do kłamstwa tydzień później, kiedy w Departamencie Obrony USA wyszło na jaw, że jednak wielu żołnierzy zostało rannych a obrażenia zdawały się wskazywać na wstrząs mózgu.

 

 Ból głowy.   W obliczu tych liczb Trump powiedział, że dotyczy to tylko żołnierzy z bólem głowy i że nie można tego porównać do obrażeń, w których utracono części ciała.  Według rzecznika Pentagonu, amerykańskiego Departamentu Obrony obrażenia nie były na tyle poważne, by poinformować o tym ministra Espera. Jak widać to Amerykanie kręcą, kłamią i manipulują ukrywają prawdę o swoich poniesionych stratach.

 

Irański atak rakietowy z 8 stycznia był zemstą po tym, jak Amerykanie zabili irańskiego generała w pobliżu Bagdadu. Prezydent Trump postanowił nie odpowiadać na irański atak, tłumacząc się że nie zamierza dalej eskalować. A może jednak przeraziła go możliwość militarna Iranu zniszczenia w całym  regionie wielu amerykańskich baz. Bo przecież te dwie zaatakowane amerykańskie  bazy nie zestrzelily ani jednej irańskiej rakiety, które za pewne przeraziły Trumpa bo precyzyjnie spadły na wyznaczone amerykańskie cele. 

 

 

KOMENTARZE

 • W Iraku potężne demonstracje przeciwko amerykańskiej okupacji.
  Tysiące ludzi na ulicach, z flagami narodowymi i portretami amerykańskich polityków pod stopami. Czegoś takiego jeszcze nie było.

  https://www.aljazeera.com/mritems/imagecache/mbdxxlarge/mritems/Images/2020/1/24/d3b264d5e8024918850f46d4dfccfe01_18.jpg

  Liderem buntu jest al-Sadr, szyita iracki.
 • Ciekawe co Trump z tym zrobi.
  'We want them out': Iraq protesters call for US troops exit
  https://www.aljazeera.com/news/2020/01/iraq-protesters-call-troops-exit-200124080811442.html
 • @Anna-PK 00:01:10
  Przeciwko amerykańskiej i polskiej okupacji.

  Aleśmy dożyli czasów..
 • Miejmy nadzieję że wystarczają tylko bezkrwawe protesty.
  Znając mentalność jastrzębi w Pentagonie i w Białym Domu.
  Obawiam się że US army nie ustąpi dobrowolnie z okupywanych państw.

  W Syrii są bez zgody tak rządu syryjskiego jak i bez zgody ONZ.
  Amerykanie są w Syrii niczym Niemcy w czasie 2 Wojny Światowej w Polsce okupantami.

  5☆

  .
 • zniszczenia w US bazie.
  https://www.aljazeera.com/mritems/imagecache/mbdxxlarge/mritems/Images/2020/1/13/1ac0766bbc494fda816b507c6574a283_18.jpg
 • @Oracz 00:11:26
  Mamy pewne tradycje w tej dziedzinie, że wspomnę szarżę na przełęcz Samosierry. Wtedy naszym właścicielem i hegemonem był Napoleon.
 • Moim zdaniem to raczej "sraczka" a nie rany.
  Amerykanie potrafią walczyć wyłącznie z przeciwnikiem który jest dużo słabszy praktycznie bez szans w boju.. i bez zagrożenia dla własnego bezpieczeństwa.

  To znaleźli się w sytuacji że ktoś do nich strzela z grubego kalibru i oni nie mogą nic zrobić tylko się modlić by ich nie trafiło...
  dostali oczywistej sraczki czyli histerii....paniki...i przestali się nadawać do służby... wycofano ich na tyły i są leczeni psychologicznie oraz farmakologicznie w kwestii sraczki.

  Tak mi się wydaje...bo nie wiem...
  Wiem że gdyby byli ranni to musiały by by też ofiary śmiertelne..
  statystyka nie kłamie...a rakieta jak przywali to nie ma "zmiłuj się" albo ubije w najlepszym przypadku porani..
 • @Oscar 06:28:30
  Calkiem możliwe że przeżyli szok, bo skoro nie zbili żadnej iranskiej rakiety to musieli miec pory pełne ze strachu.

  A ich szok może wywołał wstrząs mózgu i biegunkę. ...
  Teraz już nie będą takie (p)ohatery jak na filmach rambo.

  :)))
 • @Anna-PK 00:01:10
  Myślę że te demonstracje nabierają obecnie rozpędu. Iran postanowił że nie odpuści i Amerykańscy okupanci muszą sie wynosić z Bliskiego Wschodu. Raz na zawsze !

  :)))
 • @Leonardo da Vinci 06:46:42
  Zwłaszcza że to byli szkoleniowcy, obsługa techniczna dronów i inne tyłowe dekowniki czyli ludzie nie mający bezpośredniego kontaktu z żywą walką frontową... jednym słowem "cioty"..
 • Irak na poważnie wywala USA z Iraku.
  USA tracą podkładkę jaką im dawały zawsze marionetkowe rządy które oficjalnie prosiły USA by zostali i by kupili ich zasoby naturalne za symbolicznego dolara.
  W Polsce taką rolę odgrywa PIS (i nie wiem czy szczerze).

  Wyjście USA z Iraku jest nieuniknione.. bo jak nie pomogą protesty (których USA i mafijne media "nie widzą") to nastąpi faza wyciskania USA z Iraku siłą.. czyli atakami partyzanckimi oraz izolacja USA w bazach przy odciętym zaopatrzeniu (zakaz lotów na Irakiem..a drogą nic nie dojedzie bez zgody Iraku). Dla USA teraz wszystkie drogi w Iraku są jednokierunkowe i wszystkie prowadzą w kierunku "won z Iraku"

  Wycofanie się USA z Iraku oznacza automatyczne wycofanie si`e USA z Syrii... bo bazy w Syrii są zaopatrywane z Iraku.

  Wyjście USA z Iraku i Syrii otwiera Bliskowschodnie Międzymorze składające się z Iranu, Iraku i Syrii.
  To strategiczna klęska Izraela i geomilitarna i geogospodarcza i geopolityczna..

  Coś mi się wydaje że Izrael przechodzi pod opiekę Rosji.
  USA muszą wycofać się do barłoga za oceanem by leczyć głębokie o ile nie śmiertelne rany ekonomiczne (zadłużenie).

  Izrael pod opieką Rosji stanie się bezzębny..niegroźny, szybko wypełni rezolucje ONZ, odda wzgórz Golan, odda atomy...uwolni Palestyńczyków i odda im ziemie...i zacznie współpracować z arabami na zasadach wzajemnych korzyści... taka jest filozofia Putina czyli Rosji.

  USA jak wyjdzie z Iraku i Syrii to już nie ma nic do roboty w Afganistanie czy Bahrainie...może te wszystkie bazy zlikwidować.
  Oszczędności budżetowe będą gigantyczne.

  Arabia Saudyjska zostanie jak ta sierota sama w morzu wrogich jej arabów
  może Putin też ją przygarnie pod swoją opiekę ... ale raczej po przewrocie demokratyzującym ten barbarzyński średniowieczny kraj.

  Wypalony wojnami Bliski Wschód zacznie erę pokojowego rozwoju.
  Szybko się wzbogacą na ropie i imigranci z Europy będą wracać do domów..
  gdzie jak za czasów Husaina czy Kadafiego będą dostawać od państwa domy, samochody i bezpłatne studia..
  Tylko Europa musi im ograniczyć socjal...by ich nakłonić do powrotu do domów..
  Wystarczy 2-3 lata pokoju by tak się stało...ropa to bardzo silna dźwignia rozwoju..i bogactwa...zwłaszcza gdy zyski trafiają do obywateli.
  W Europie pozostaną tylko bandyci którzy wiedzą że w kraju czekają na nich wyroki za dokonane zbrodnie...tu było by milo gdyby Europa tych bandytów wyłapywała i deportowała..na miejsce zbrodni cele osądzenia.

  Jednym słowem na Bliskim wschodzie powstanie pod parasolem Rosji całe stadko nowych PRLów..tylko silniejszych ekonomicznie bo opartych o ropę..

  Polskie solidaruchy się chyba wściekną ze wściekłości..z zawiści...
 • @
  ALE SENSACJA !!!!????
  USarmiejcy maja ból głowy. Straszne.

  Fakt, ze jak im irańska rakiety przeleciały w pobliżu - to się dostaje bólu głowy tzw. efekt kuli armatniej.
  To to chodzi?
  Czy chłopcy przestraszyli się wybuchów, bo nieprzyzwyczajeni?
 • @Oscar 06:28:30
  odnośnie sraczki Amerykańskich wojaków..
  warto przypomnieć jak na morzu czarnym ruskie wyłączyli elektronikę Amerykańskiemu krążownikowi (fregacie ?) i polatał nad nimi ruski bombowiec symulujący ataki a oni nie mogli niczego zrobić w obronie..bo nic im nie działało..
  Tez dostali sraczki i część załogi chciała odejść ze służby...
  To analogiczny przypadek...
  ...niby brak ofiara a sraczka jest i to obfita... co więcej .. uzasadniona.
 • @Leonardo da Vinci 06:46:42
  Z tego co wiemy, Iran poinformował USA, że takie bombardowanie będzie miało miejsce, dlatego nie było trupów. Także dziewczęta i chłopcy dostali tylko rozwolnienia.
 • @rumpelsiltskin 04:25:16
  No i oczywiście zawsze dobierzemy sobie odpowiedniego ,,suwerena''. W Europie Napoleon był postrzegany jako antychryst, satrapa porównywalny z Hitlerem czy Stalinem. Nawet we Francji był znienawidzony (przyczynił się do śmierci 1/3 francuzów). I to tylko w imię chorych ambicji.
 • @Oscar 08:17:51
  Myślę że się mylisz. Irak to nie Niemcy, Polska czy Włochy. W Iraku nawet te ,,cioty'' są wszechstronnie wyszkolone i po zęby uzbrojone.
 • Wrócili do "pracy"?
  //Żołnierze którzy odniesli obrażenia mają wstrząs mózgu. Połowa z nich już powraca teraz do pracy a pozostałych 17 nadal jest leczonych.//

  Żołnierze pracują? Szczególnie ci z USraela?
  Gdzie takie dziwy Autor widział?

  Autor zapamięta raz na zawsze: żołnierz pełni SŁUŻBĘ. (Inną sprawą jest, komu. Po uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie wiadomym się staje, czy "żołnierz" jest żołnierzem, czy tylko bandytą-najemnikiem).

  P.S. W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej polscy żołnierze czasem w ramach SŁUŻBY wykonywali różne prace na rzecz narodu, których ich do SŁUŻBY powołał i utrzymywał swoją pracą.
  Na przykład podczas powodzi, długotrwałych mrozów i obwitych opadów śniegu.
 • @Oscar 08:40:14
  //Izrael pod opieką Rosji stanie się bezzębny..niegroźny, szybko wypełni rezolucje ONZ, odda wzgórz Golan, odda atomy...uwolni Palestyńczyków i odda im ziemie...i//

  Owszem, owszem. Ale nie ma nic za darmo w świecie talmudycznym.
  W zamian powstanie nowa Palestyna, wróć! Neues Judäa (w szeleszczącym języku podludzi: "Międzymorze"). Między Wartą a Dnieprem.
  Tereny na zachód od Warty "wrócą" do ziomkostwa Eriki Steinbach.
  Założy się Pan?...
 • @Kmieć 11:28:55
  Nie założę się zbyt wielkie ryzyko...
  Jest takie ryzyko...
  myślę jednak że Rosja nie będzie zainteresowana instalowania JudenLandu przy swoich granicach...za duże dla Rosji ryzyko geostrategiczne..
  Myślę że Rosja pójdzie w kierunku PRLbis...tyle że bez żadnych obcych wojsk na tym terenie.
  PRL to był jednak dobru układ geostrategiczny dający i Europie i Rosji duży margines bezpieczeństwa...a Polsce korzystne położenie geograficzne jako pośrednika, tranzytowca handlowego między Europą a Rosją a nawet Chinami.

  To byłby najkorzystniejsze dla wszystkich wariant.
  Niestety Niemcy zechcą odzyskań swoje byłe landy wschodnie ...???
  a może bo NRD odzyskali i tam ciągle pusto...

  Wszystko w rękach Putina...
  Niestety Putin już jest stary i za parę lat będzie musiał wystawić kogoś na swoje miejsce...a tacy jak Putin nie rodzą się na kamieniu.
  Z drugiej strony Putin zechce uporządkować bałagan w Europie przed odejściem...(odzyskać granice na Bugu..Pribałtyki, Ukrainę...Mołdawię..
  by była tak jak na początku przed rozpadem ZSRR.
  Myślę że to jest dziejowa misja Putina.

  W Polsce pewnie powstanie jakiś rząd pozbawiony rusofobii... a to oznacza wszystkie solidaruchy won od koryta władzy.. jako wrogi Narodowi Polskiemu element....działalność w "S" będzie dyskwalifikowała politycznie...
  podobnie jak w KK .. różne KULe i inne katolickie zabytki będą dyskwalifikowały politycznie...podobnie jak "studia" w USA czy na innym ogólniaku za pieniądze w Cambrigde ...
  Żona żydówka też będzie obciążeniem politycznym...podobnie ja dzieci w żydowskiej szkole..
  Władza w Polsce będzie dla Polaków podobnie jak w Rosji mieszkających na stałe w Polsce i nie posiadających wielu paszportów w kieszeni...
  Putin w Rosji robi to co ja od dawna postuluje by zrobić w Polsce...
  to zdanie jedna nie dla solidaruchów ale po pozbyciu się politycznym solidaruchów.
 • @Kmieć 11:28:55
  Iluzoryczne uwagi.
  Jeśli Polska zniszczy talmudyczne sądownictwo (a wygląda na to, że tym razem musi być albo tak, albo tak), to nie ma szans na Judeopolonię na wskazanym obszarze.
  Może powstać Rzeczpospolita. Bez antysemityzmu, ale i bez żydowskiej ksenofobii.
  To jedyne rozwiązanie.
 • @Oscar 12:29:04
  //myślę jednak że Rosja nie będzie zainteresowana instalowania JudenLandu przy swoich granicach...za duże dla Rosji ryzyko geostrategiczne..//

  Historia pokazuje, że istnienie Polski z niezwykle głupim i niewdzięcznym narodem jakim są Polacy podatni na judzenie, przynosiło Rosji same szkody. Mimo co rusz wyciąganej przyjaznej i pomocnej dłoni.

  Może Putin stracił cierpliwość? I jest gotów pójść na ryzyko.
  Wszak powiedział parchom (i to nie byle jakim) prosto w pyski: "Z wami żydami bez bata nie ujedziesz").
  Parchy się przygarbiły i się wdzięczą. Wszak "uny" najbardziej ze słowiańskich narodów nienawidzą Polaków.

  To Polacy rozwalili najpotężniejszy Związek Słowiański (z przybudówkami w postaci Węgier i Rumunii), co wybaczone przez te narody słowiańskie nie będzie. Nazywał się ten Związek RWPG a jego zbrojnym ramieniem był Układ Warszawski (nie moskiewski, nie kijowski, nie Budapeszteński).

  Ja osobiście zachodzą w głowę, czy Putin jest gdzieś tam daleko chociaż w części takim przyjacielem ZWYKŁYCH Polaków jakim był Wielki Józef Stalin, i ma jakiś plan? Bo przecież Historię zna i wie, że niedokończenie we właściwym czasie przez Józefa Stalina pracy związanej z deratyzacją skończyło się dla niego strasznie.

  //W Polsce pewnie powstanie jakiś rząd pozbawiony rusofobii.//

  Chyba Pan żartuje... Jakakolwiek próba powołania rządu polskiego będzie zamachem na demokrację i "Prawa Człowieków" do bezkarnych geszeftów. Od razu dostaniemy "Majdan" do potęgi N-tej a siły i środki są już na wszelki wypadek zgromadzone:" szweje USA i "emigranci" z UPAdliny, który aż nogami przebierają, żeby zaczęło się "rezanie Lachiw"...
  Przy czym należy pamiętać, że jako naród polski jesteśmy rozbrojeni. Od połowy lat 90'tych polskie jednostki wojskowe były OCHRANIANE(sic!) przez firmy ochroniarskie (koszerne), czego przez długi czas nie mogłem zrozumieć...
  Zapasy milionów broni długiej i krótkiej i zapasy amunicji z czasów PRL zgromadzone na czas "W" już dawno wyparowały. Jestem tego pewien.

  Gdy "uny" wydadzą rozkaz rezania Lachiw, to oprócz tego, że nie będziemy mieli się czym bronić, to także nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.
  Bo ogłupiały daleki świat przyklaśnie, a ten bliski, bratni słowiański, też umyje ręce. Właśnie dlatego, że Polak głupi jak but, i zawsze zdradzi swoich.

  "Polak Polakowi wilkiem" - w szerszym rozumieniu największym wrogiem Słowiańszczyzny są sami Polacy - najstarszy rdzeń Słowiańszczyzny.
  Zdegenerowaliśmy się i zostaliśmy przez Świat przeznaczeni do eliminacji. Trwałej. Raz na zawsze.
  Świat nie będzie protestował. Nie uroni po nas ani jednej łezki. Jeszcze przyklaśnie.
  Taką "wolność" i demokrację Polacy sobie wywalczyli z podjudzenia.
 • @Kmieć 13:05:30
  Dobry tekst pozdrawiam...kilka uwag..
  "Chyba Pan żartuje... Jakakolwiek próba powołania rządu polskiego będzie zamachem na demokrację i "Prawa Człowieków" do bezkarnych geszeftów."

  Tak jest teraz .. ale jak Niemcy zacieśnią współpracę z Rosją (co się dzieje) orz jak wielki brat wycofa się za wielką wodę by lizać śmiertelne rany ekonomiczne...to żadne krzyki w opisywanym stylu i żadne "człowieki" niczego w Polsce nie zrobią... jedyne zagrożenie to ekstrema solidaruchów które zostanie odsunięta od koryta... po raz kolejny do roli "bandytów przeklętych"... a z nimi Naród Polski raz sobie poradził to drugi raz sobie poradzi.

  Ale cały tekst bardzo mi się podoba..
 • @Kmieć 13:05:30
  Polak "homokatolikus" .. to odwieczne największe zagrożenie dla Narodu Polskiego....dzisiaj "homokaatolikus" to już zanikająca ekstrema wyznaniowa.
 • @Oscar 13:34:12
  //Ale cały tekst bardzo mi się podoba..//

  Rozumiem, że podoba się Panu forma i brak kompromisów a nie konkluzja?
 • @Anna-PK 00:01:10
  Tam było ponad milion pokojowych demonstrantów a w całym kraju jeszcze więcej. Narazie demonstrują pokojowo ale zapowiedzieli, że w razie czego przejdą do bardziej "stanowczych" metod. Mają oczywiście do tego święte prawo, strzelać do każdego okupanta, w tym niestety także do Polaków.
  Jankesi chcieli zaprowadzić w Iraku demokrację i jak widać udało im się bo to demokratyczne wybrany parlament pokazał im drzwi.
 • @Alfax 01:41:47
  Jeśli nie wyjdą po dobroci to będą wracać w czarnych plastykowych workach.
 • @Oscar 06:28:30
  To armia pedałów, ćpunów i tchórzy. Jak nie mogą przywalić tysiąca bomb i rakiet dziennie albo zrzucić ton napalmu to nic nie potrafią zrobić.
 • @Leonardo da Vinci 06:46:42
  Po to jest Hollywood, żeby świat tak myślał. Tylko, że to propagandowe kłamstwa mają krótkie nóżki. Jak u Kaczuszki.
 • @Oscar 08:40:14
  "pod parasolem Rosji powstanie..."
  To nie jest najlepsza opcja. Rosnące wpływy Rosji muszą być ograniczane przez inne państwa, Chiny, Iran itd. Teraz Rosja zachowuje się racjonalnie i poprawnie na BW ale kto zagwarantuje co będzie kiedyś? Nie może być tak, że jednego hegemona zastępuje drugi. Syjoniści tylko marzą o tym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:42:39
  To jest faktycznie problem w sytuacji gdy żydowski Bóg nie jest zainteresowany trzymaniem sprawiedliwości na świecie...albo go wręcz nie ma i to tylko żydowski wymysł.

  Niestety układ jest taki że każdy hegemon jest bezkarny..i może wszystko.
  niektórym się to marzyło i marzy (Napoleon, Piłsudski, Hitler.. mafia żydowska..).

  Rosja zmierza (czy szczerze?) do świata wielobiegunowego .. czyli takiego bez hegemona...ale jak możliwości techniczne pozwolą to diabeł nie śpi...kusi..
  Dotyczy to każdego hegemona... to problem zestawu cech ludzkich.. zestawienie chciwości i bezkarności... tworzy potwora.
  Obie cechy należy systemowo zwalczać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY