Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 1511 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Rosja ma problem z Turcją w Idlib

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niestety to Erdogan stawia warunki a Rosja idzie na kompromis. Mimo ze to Turcja jest w Syrii jawnym okupantem. I wspiera bandy oraz grabi syryjską ropę.

 

 Rosja i Turcja, po dzisiejszych sześciogodzinnych rozmowach, 5 marca w Moskwie, zgodziły się ustanowić nowy reżim zawieszenia broni w strefie deeskalacji Idlib, który wejdzie w życie 6 marca czasu lokalnego. 

  Rosja i Turcja utworzą sześciokilometrowy korytarz bezpieczeństwa na północ i południe od autostrady M-4 (Aleppo-Latakia) w północno-zachodniej części Republiki Arabskiej.

 „Szczegółowe parametry funkcjonowania korytarza bezpieczeństwa są uzgadniane przez ministrów obrony Federacji Rosyjskiej i Republiki Turcji w ciągu 7 dni”, powiedział po rozmowach minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, czytając przyjęty wspólny dokument.

 Uzgodniono również rozpoczęcie wspólnego patrolowania armii rosyjskiej i tureckiej wzdłuż autostrady M-4 od 15 marca. Patrolowanie odbywać ma się na odcinku wskazanej trasy od osady Trumba (dwa kilometry na zachód od miasta Sarakib) do wioski Ain al-Khabr.

 To porozumienie ma formę dodatkowego protokołu do memorandum ministrów obrony Rosji i Turcji w Soczi z dnia 17 września 2018 r.

 

 Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że jego kraj zastrzega sobie prawo do reakcji na działania sił syryjskiego rządu. „Turcja zastrzega sobie prawo do samodzielnego reagowania na wszelkie ataki ze strony (prezydenta Syrii Baszara al-Assada)” - podkreślił turecki lider.

 Obiecał także, że Ankara „zobowiązuje się pomóc syryjskim uchodźcom w kwestii powrotu do ojczyzny”.

 Przypomnijmy, że Rosja i Turcja już raz osiągnęły porozumienie w sprawie zawieszenia broni w Syrii Idlib. Jednak od tego czasu działania wojenne nasiliły się, a pod koniec sierpnia 2019 r. podjęto próbę ustanowienia „reżimu ciszy”, ale nie powiodło się. Pomimo ogłoszonego zawieszenia broni od godziny 06:00 czasu lokalnego 31 sierpnia, starcia syryjskich sił rządowych z islamskimi bojownikami trwały w kluczowych częściach frontu Idlib... .

 

 

KOMENTARZE

 • //Niestety to Erdogan stawia warunki a Rosja idzie na kompromis.//
  Tak, jedzie ze świtą do Moskwy aby postawić warunki!

  Rosja właśnie zaczyna rozgrywać politykę światową organizując posiedzenie stałych członków Rady Bezpieczeństwa przy ONZ w sprawie pokoju światowego. Trump się zgodził, Chiny chwalą i sekretarz generalny ONZ, Antonio Guterres, jest zachwycony.
 • @Leonardo da Vinci
  Witaj pięknie rozegrane , tak się wygrywa bitwę bez walki . WWP to jednak wielki polityk , swoje cele które wcześniej proponował zrealizował i do tego pozwolił zachować twarz Erdoganowi . Będzie się w Syrii jeszcze działo , specjalnie nie zaangażowano w rozmowy usraelitów , Syrii i Iranu . Zakończenie wojny w Syrii coraz bliżej . Salute 5*
 • @Repsol 21:18:38 Podobno w pierwotnej wersji, Erdogan
  chciał sprowadzić do Ankary samych najważniejszych na naradę, ale nikt się nie zgodził.
 • " Rosja idzie na kompromis "
  To dlaczego ja czytam że Rosja znów "spuściła szlaban" na tureckie warzywa i owoce?
  No i co zwiastują coraz częstsze napomykanie w ros.mediach że turyści z Rosji nie mogą czuć sie w Turcji bezpiecznie.A rocznie wyjeżdża tam 6.000.000 Rosjan. Ja wiem że takie gadanie w mediach to tylko gadanie ale co będzie jak to samo oświadczy Ławrow? no i czy w obecnej sytuacji może tego nie oświadczyć ?
  6 milionów turystów mieć lub nie mieć robi różnice.Zwłaszcza dla budżetu.
  Jak w 2016 (po zestrzeleniu ruskiego samolotu) ruscy turyści przestali odwiedzać ten kierunek to dobrej połowie tureckich kurortów zapanowały pustki.
 • Wszystko zależy tam od tego -
  jaki cel ostateczny założyli sobie tam potężni szermierzy, którym nie jest ani Erdogan ani Assad.
 • @Anna-PK 21:43:15
  Taki węzeł gordyjski pozwolił sobie Erdogan na szyję założyć , a alternatywy nie ma, inaczej usraelici znowu mu przewrót zmontują . Putin skrócił tylko smycz gamoniowi , podobnie robi Jojnie Daniels z obecnie nam w Polin panującymi gamoniami . Salute .
 • 5 ☆
  Widać, że wojna będzie trwać, bo Syria nie zaakceptuje by na jej terenie byli okupanci i rabowali jej ropę.

  ASAD ma prawo walczyć z okupacją turecką i z usa.

  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 21:49:21
  Prezydent Putin wmanewrował sie w "turecki potok" i teraz Turcja tak jak to robila Ukraina może szantażować Rosję ze zakreci kurek tranzytu do południowej części Europy.
 • @Repsol 22:11:04
  http://alfax-2020.neon24.pl/post/153468,rosja-ostrzegla-turcje-przed-spotkaniem-5-3-2020-w-moskwie

  Mocne słowa Putina jednak chyba nie dotarły do Erdogana
 • @Alfax 01:05:28
  Problemen Rosji jest dostęp do Syrii przez cieśninę którą turki kontrolują.

  Okręty z Morza Czarnego mogą być zablokowane, a droga z Bałtyku tysiące mil morskich.

  Poizdr.
 • @Anna-PK 21:09:33
  Rosja wzmacja swoją pozycję na Morzu Śródziemnym

  https://s2.tvp.pl/images2/b/3/0/uid_b30831599dabb4b8fe71ce1f604b9cb01491589459655_width_960_play_0_pos_0_gs_0_height_540.jpg
 • @Monaco 02:48:20
  "Problemen Rosji jest dostęp do Syrii przez cieśninę którą turki kontrolują."

  Byłaby niezła zagwozdka jakby w tym rejonie zrobili referendum i wyszłoby jak na Krymie, że się chcą przyłączyć do Rosji.
  Banksterka dostałaby białej gorączki, zawału i udaru jednocześnie ;-)
  Może już coś się w tej sprawie kroi .

  Ukłony
 • @ Autor
  "Niestety to Erdogan stawia warunki a Rosja idzie na kompromis."

  Myślę, ze albo Erdogan znalazł jakąś niszę, albo Rosja jednak dostaje coś w zamian.

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 03:00:48
  Tak właśnie, coś za coś, tylko pozostsje bezporna kwestia że Turca i Ameryka są tam faktycznie nie legalnie.

  I dziwi mnie to, że w ONZ o tym jest grobowa cisza, nawet Syria nie protestuje i nie nalega na akcje ONZ przeciwko okupantom.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 02:57:51
  https://i.wp.pl/a/f/jpeg/31873/okret_krazownik_moskwa_rosja_wiki_600.jpeg
 • jeszcze 04 03. 2020 r. Asad mówił o wyzwoleniu calej Syrii
  Assad nazwał następny cel po Idlib armii syryjskiej

  Po uwolnieniu Idlibu od terrorystów i okupantów tureckich kolejnym celem armii syryjskiego rządu będzie uwolnienie wschodnich regionów kraju od bojowników i amerykanów , powiedział prezydent Syrii Baszar Assad.
 • @Alfax 03:56:36
  „Z wojskowego punktu widzenia priorytetem jest teraz Idlib. Oczywiście, Erdogan rzucił całą swoją siłę, Nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ po wyzwoleniu Idlibu naszym celem będzie wyzwolenie wschodnich regionów od okupantów amerykańskich.

  Wielokrotnie powtarzałem, że Idlib, z wojskowego punktu widzenia, jest zaawansowanym przyczółkiem i oni będą się starali zapobiec jego uwolnieniu, abyśmy nie mogli ruszyć na wschód ”- powiedział Assad w wywiadzie dla Rosji24.

  „Ale równolegle, we wschodnich regionach, mamy kontakt z tamtejszymi ludźmi. Okupacja USA budzi ich gniew i niechęć" - dodał prezydent Syrii
 • Stalo sie dobrze i oby to trwalo w nieskonczonosc.
  Turcja bedzie musiala utrzymywac Idlib skoro tam weszla bo ludziska zaczna im sie buntowac w Idlib. Wyglada to wiec na przylaczenie Idlib do Turcji? Tymczasem Assad oczysci sobie reszte Syriii i moze zaczynac odbudowe. Erdoganowi i Turkom w ogolnosci ufac nie mozna, sa przebiegli, msciwi i bez honoru. Z miny Erdogana widac bylo ,ze za bardzo zadowolony nie jest z tego rozwiazania.
 • @Alfax 01:01:54
  Na mój gust to Erdogan nie pójdzie na konflikt z Rosją bo po pierwsze boi się żeby CIA znów nie zorganizowała mu puczu, a po drugie dopóki jego wojska są w północnej Syrii to blokuje plany USA które mają na celu stworzenia Kurdystanu. Jak by się to udało USA to Turcja traci na znaczeniu, bo Amerykanie przenieśli by swoje bazy, a Kurdowie mogą destabilizować południe Turcji.
 • @Alfax 01:01:54
  W ciągu minionego pięćsetlecia Rosja prowadziła z Turcją 13 wojen i wszystkich wygrała. https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Russo-Turkish_wars
  Za wyjątkiem "wojny krymskiej" ale ta jak wiadomo była "wojną światową" jako że przeciwko Rosji po stronie Turcji walczyła cała ówczesna Europa.
  Trudno zatem odmówić Rosji bogatych doświadczeń w kontaktach z Turkami.
 • Aby coś przewidywać na BW
  należy popatrzeć na problem przez pryzmat priorytetów pupili Złego w obowiązującym etapie mądrości. Te priorytety - to likwidacja białej rasy i jej cywilizacji - przede wszystkim w Europie. Dlatego światowy Żym może na wiele pozwalać Turcji - czyniąc ją głównym macherem w sprawie - jak wyżej. To Turcja może być tym krajem, który dozuje do Europy napływ młodego, przeważnie kryminalnego, kolorowego elementu. Wtedy Rosja i USrahell będą dyskretnie nadzorować Turcję - aby tej w jakiś sposób nie odbiło na wielkomocarstwowa nutę.
  Wniosek?
  Priorytety - to jest to!
 • koment.
  Komentarz po spotkaniu Putin Erdogan(ze Sputnika)

  Zbigniew
  22:11 05.03.2020 | -5
  Kremlowski brudny szachmachtior nie dosyć że po raz enty wbił Syryjczykom siekierę w plecy (patrz Palmyra) wystawiając znowu syryjskie wojska na uderzenia Turcji, które poniosły z tego powodu wielkie straty w ludziach i sprzęcie, to faktycznie umacnia okupację turecką.
  Przeczytajmy te kremlowskie cymesy : ” Erdogan oświadczył, że Turcja w porozumieniu z Rosją wysłała dodatkowe siły do syryjskiego Idlibu.”.
  Jak to ma się do gardłowania o poszanowaniu suwerenności Syrii ?
  No bo przecież : „Opieramy się na zasadach zachowania suwerenności i integralności terytorialnej Syrii.
  Jesteśmy również przekonani, że nie możemy pozwolić na osłabienie walki z międzynarodowym terroryzmem” – powiedział Putin.
  Ma się rozumieć my czyli turecki bandyta „walczy z terroryzmem” obok rosyjskiego partniora.
  Dalej :”„Turcja zastrzega sobie prawo do reagowania na wszelkiego rodzaju ataki ze strony syryjskiego reżimu przy użyciu swoich sił” – powiedział Erdogan po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
  Rosja rozmawia z okupantem Syrii z pominięciem władz „suwerennej” Syrii nazywanych tutaj „reżymem” i ustanawia :”Ławrow: Rosja i Turcja stworzyły korytarz bezpieczeństwa 6 km na północ od trasy M4 w Syrii”. Gdzie my kurwa jesteśmy , w jakimś Chicago Al Capone ?
  Może jeszcze jakieś Iskandery dla tego terrorysty bo żałobę po tych tureckich „servicemanach” już mamy ? (to dumne określenie żołnierza wypełniającego obowiązki). i gdzie tu prawo Syrii do pełnego wyzwolenia Idlibu od terrorystów i ich tureckiego opiekuna ?

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2020030512040599-wyniki-negocjacji-putina-i-erdogana-w-moskwie-wspolna-konferencjia-prasowa-sputnik/
 • YT
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=XiLVEKf-Yp0&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=sP2a0zTHiAU&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=211&v=mydlhccptpY&feature=emb_logo
 • @Oświat 10:43:32
  Tuż po niby rozejmie te tureckie zbiry, okupujące Syrię zabiły 21 żołnierzy syryjskich sił rządowych.

  TRAGEDIA, ROSJA SŁABA, BEZRADNA.
 • @Oświat 10:47:41
  Jak to jest że w ONZ cisza !!!
  Brak reakcji na bezprawie Turków.
 • @Oświat 10:43:32
  Na obecna chwile mozliwe sa dwa rozwiazania-albo Idlib uzyska znaczna autonomie(w powiazaniu z Turcja) albo zostanie wlaczony do Turcji.Oba rozwiazania sa bardzo niekorzystne dla Syrii bo sa obszarem z ktorego moze wyjsc ofensywa na Syrie w razie slabosci lub zaangazowania wojsk syryjskich gdzies indziej np. proba wyzwalania wschodniej Syrii.
 • @Monaco 10:52:41
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=AuMVF9pMni8&feature=emb_logo

  Warto zwrócić uwagę na końcówkę filmu gdy Erdogan wychodzi z sali a Putin z tyłu za nim.
  No i miny obu polityków w trakcie swoich wystąpień.
  Kto jest mocno zakłopotany a kto pewny siebie
 • @Oświat 11:13:52
  //
  Warto zwrócić uwagę na końcówkę filmu gdy Erdogan wychodzi z sali a Putin z tyłu za nim.//

  Nie warto.To protokół dyplomatyczny i nic więcej.
  Więcej mówią eksperci a mówią że Erdogan przyjechał podpisać "akt kapitulacji" a Putin (bo to dobry człowiek jest) pozwolił mu zrobić to w taki sposób aby już całkowicie nie stracił twarzy w oczach swoich pantureckich zwolenników.
  Mówią też że nie warto przywiązywać się mocno do tego co podpisze Turcja bo bez względu na to co podpisze i tak nie będzie przestrzegać dłużej niż kwartał.
  https://www.youtube.com/watch?v=JSHk7Ha3ZaY
 • @ikulalibal 12:26:41
  Erdogan przyjechał podpisać "akt kapitulacji"

  Turcja zastrzega sobie prawo do reagowania na wszelkiego rodzaju ataki ze strony syryjskiego reżimu przy użyciu swoich sił” – powiedział Erdogan

  Jeśli tak wygląda akt kapitulacji, to rzeczywiście trzeba go pisać jak wyżej.
 • @Oświat 12:45:27
  //Turcja zastrzega sobie prawo do reagowania na wszelkiego rodzaju ataki ze strony syryjskiego reżimu przy użyciu swoich sił” – powiedział Erdogan//

  Powiedział.Ale zgodził się (co potwierdził podpisem) na wszystkie postawione przez Rosję warunki.

  Pan skorzysta z jakiś eksperckich opinii bo pańskie "własne zasoby " wiedzy na temat polityki tureckiej są skromne delikatnie mówiąc.
 • szczur
  zawsze próbuje gryźć po piętach, inni mają zwyczaj obsrywać, tylko nie widzą, że robią we własne gacie...

  Syryjska agencja SANA opublikowała wideo odparcia ataku bojowników w pobliżu wioski Nejrab na zachód od miasta Sarakib w prowincji Idlib.

  Na zdjęciach wykonanych przy użyciu dronu widać zniszczone pojazdy terrorystów, w tym czołgi, transportery opancerzone i samochody terenowe z bronią.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=253&v=5ZSo9aZz-z4&feature=emb_logo
 • @Oświat 17:58:06
  Co załatwił Erdogan w Moskwie?
  Wszystko co chciał.
  Przerwanie ognia, czytaj nalotów rosyjskich sił powietrznych na bazy terrorystów .
  Obecność wojsk tureckich w Syrii pod pozorem watki z terrorystami, których to terrorystów chroni, dozbraja i zachęca do ataków na siły syryjskie i rosyjskie bazy. Jednym słowem okupacji części Syrii na co się jak widać Putin w zupełności godzi.
  Zagwarantował sobie prawo do ataków na siły syryjskie wierne prawowitej władzy i patrolowania dwóch strategicznych dróg w rejonie.
  Co można na tą chwilę chcieć więcej?

  Czy ktoś słyszał, żeby Putin wezwał Erdogana do wycofania okupacyjnych wojsk tureckich z Syrii?
  No więc o czym tam była mowa?
 • @Oświat 12:45:27
  Tu nie masz racji. Erdogan przegrał. I nikt mu już nie zaufa. A Rosja ma argumenty. Zawsze może jakiś wybuch być, rosyjscy turyści mogą wybrać swoich "orthodox brothers" z Grecji, zamiast Turcji. I ewentualnie CYpr. Mogą Kurdowie się poderwać, może antyerdoganowa opozycja w Turcji. Erdogan ma coraz więcej kłopotów i musi zgrywać "wielkoluda". Wg mnie, zakiwał się sam, ale Putin pozwoli mu wyjść z twarzą. Bo Turcja to poważne państwo, a takich się nie upokarza.
  Ile to wojen Rosja z Turcją stoczyła? 10? 15? Wygrała wszystkie, nie dała rady tylko w krymskiej, ale to był spęd cąłych potęg europejskich przeciw Rosji. I kolejny gwóźdź do trumny imperium Habsburgów. A Rosja z wojny krymskiej wyszła z narodowym mitem, a mianowicie z obroną Sewastopola.
 • @ikulalibal 13:12:22
  Turecki to jest jeden z tych języków, za który kiedyś się wezmę. i za farsi. Oświat nie rozumie systemu tureckiego, a wystarczy choć średnio znać historię od czasów Osmanów (inni Turcy zresztą działali podobnie). Dzielny, zbójecki naród. A zbóje zwykle nie dotrzymują zobowiązań.Choć ja osobiście Turków lubię. Mam nawet szalik Fenerbahce Stambuł. Ale o historii jak próbowałem rozmawiać to oni by chcieli o czym innym, a ja o Ormianach. Acz nie obrazili się moi rozmówcy. W sumie ja byłem niegrzeczny, bo to byli moi goście, ale przy rewizycie sie nie odegrali. Turcy urodzenii w Bułgarii i po upadku tzw. komuny przyjechali do Kostrzyna, SŁubic i Frankfurtu
 • @Wican 18:49:51
  " Erdogan przegrał. I nikt mu już nie zaufa. A Rosja ma argumenty. Zawsze może jakiś wybuch być"

  Nie przegrał tylko zawarto jakiś kompromis. Rosja i Turcja mają wspólne strategiczne interesy, oraz taktyczne konflikty.
 • @Oświat 17:58:06
  Tak precyzyjne ataki to może jedynie Rosja swoimi KOLIBRAMI ktore sa na fregatach i przybyly na Morze Śródziemne.

  https://s2.tvp.pl/images2/b/3/0/uid_b30831599dabb4b8fe71ce1f604b9cb01491589459655_width_960_play_0_pos_0_gs_0_height_540.jpg

  :)
 • @Oświat 18:30:49
  A rozumiesz jak tam się robi politykę? "Krowa, która dużo ryczy..." Erdogan przegrał. Putin zachował swobodę manewru (Assad, Erdogan, Nathanyahu, Saudowie), a Erdogan? Wszyscy go mają za awanturnika i nikt już mu nie zaufa. Ale historycznie, to prawdziwy wódz turecki. Wytrawny polityk czeka, a Putin w KGB był szkolony. Liczy się cel, a jakie będą środki? Bez znaczenia. W filozofii to się nazywa chyba konsekwencjalizm. W przeciwieństwie do deoontologi, gdzie środki są ważne
 • @Wican 18:49:51
  Obrona Sewastopola to nie jest żaden mit to fakt, a następnie wojna o Sewastopol i odzyskanie miasta a Niemcy jak Amerykanie we Wietnamie uciekali morzem w popłochu topiąc się. ... .

  Wojny to najgorsze ze wszystkich tragedii.
 • @Pedant 18:54:35
  Raczej odwrotnie. maja taktyczne interesy a strategiczne konflikty. Putin pozwolił mu wyjść z twarzą.
 • @Monaco 19:03:09
  Jednak niewiele rozumiesz. To mit narodowy, a jako fakt, nie dał zwycięstwa. Czyli pozostaje mit
 • @Oświat 18:30:49
  //Czy ktoś słyszał, żeby Putin wezwał Erdogana do wycofania okupacyjnych wojsk tureckich z Syrii?//

  A dlaczego Rosja miałaby to robić? zdaje się że nie taki był i jest cel rosyjskiej obecności w Syrii.Wszystkim posiadającym zwapnione arteria przypominam:
  Jedynym celem jest (i od początku była) walka z ISIS oraz jego kolejnymi inkarnacjami.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B8
  Nie obrona Asada,nie zwalczanie antyrządowych opozycji a walka z międzynarodówką terrorystyczną.

  A poza tym na tak postawione pytanie :
  //Czy ktoś słyszał, żeby Putin wezwał Erdogana do wycofania okupacyjnych wojsk tureckich z Syrii? //

  aż prosi się odpowiedzieć że nie słyszał.Natomiast słyszał i to całkiem niedawno, że Rosja już nie może gwarantować tureckiemu lotnictwu bezpieczeństwa nad Syrią https://www.kommersant.ru/doc/42747

  PS
  https://vz.ru/politics/2020/3/6/1027514.html

  Tak mi przykro )))) wprawdzie nijak nie mogę pomóc ale zawsze znajdę w sobie dość sił aby znieść pański ból.
 • przegrał?
  Oświat 12:45:27
  Tu nie masz racji. Erdogan przegrał.....

  Przegrał?
  Byłby przegranym jakby go Putin tak docisnął, że w try miga wyniósłby się z Idlib razem ze swoimi terrorystami.
  Niestety, jego okupacyjny kontyngent, blisko 6 tyś żołnierzy i ciężki sprzęt pozostaje. Pozostają zbrojne ugrupowania terrorystów.
  Turek ma teraz zgodę Putina na kontrolę dwóch strategicznych dróg w rejonie Idlib łączących Damaszek i Aleppo.
  Dogadali się Putin z Erdoganem jakby to było terytorium Rosji czy Turcji a nie Syrii.
  Czy Putin miał na to zgodę Asada?
  Czy po tym porozumieniu w Moskwie, Syrii będzie łatwiej odzyskać ten region i pozbyć się terrorystów... i Turków?
  Tak czy nie?

  Więc jaka to przegrana Erdogana?
 • @Oświat 19:17:39
  Tak się polityki na wschodzie nie robi. Tak politykę robią Jankesi, którzy dociskaja swoich kundli: Dudę , Kaczelnika i resztę tych zdrajców.
 • @Oświat 19:17:39
  W Moskwie, Erdogan i Putin powiedzieli sobie, że wojny między Rosją i Turcją nie chcą i do niej nie dążą, reszta to sprawy od nich niezależne.

  Nie było w Moskwie ani Syrii ani Iranu.
 • @
  Na spotkanie z Erdoganem Putin przyszedł z wieńcem. To tradycja lat 90.
  https://cont.ws/uploads/messages/00/e5/a6/3e/7507b60ab4188fdf9a88e086.jpg
 • @fretka 20:01:25
  Ukaranie Erdogana za chamstwo z uchodźcami i szantaż z rosyjskim S-400, a także za Turkish Stream, to niebieski sen Zachodu. Turcja wcale nie jest sojusznikiem Zachodu i NATO, ale wasalnym antyrosyjskim zasobem i na zawsze taka powinna pozostać. Próby myślenia, że ​​Zachód zaakceptuje Turcję jako część siebie i własnymi rękami pomoże Erdoganowi zbudować Imperium Osmańskie 2.0, po czym stanie się całkowicie bezkarny, należy początkowo oznaczyć jako utopię. Zachód wyraził się jasno i z głębi serca.
  https://cont.ws/@alex-haldey/1603507
 • @fretka 20:01:25
  // To tradycja lat 90. //

  :))))) 90-te to był prawdziwi chrzest bojowy.Darwinowska selekcja.
  Kto przeżył tego już nie złamiesz.Nie zaskoczysz.Nie przestraszysz.

  https://www.youtube.com/watch?v=kc_MovYXwts

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY