Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Tak opisuje to co dzieje się na Białorusi - SPUTNIK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opis oczami Rosji. I przyznam ze mają rację ❗❗❗❗❗

 

Ciekawe ujęcie warte uwagi.

https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020081012884799-bialorus-nie-chce-na-zachod-Sputnik/


  ❗❗❗❗❗

  Tu tylko mały opis:

Polska propozycja dla Białorusi Polskie elity opiniotwórcze oszalały ze wściekłości. Aleksander Łukaszenka znowu zwycięzcą wyborów prezydenckich. I choć już od wielu tygodni opinię publiczną nad Wisłą uczulano na to, że wybory będą „sfałszowane”, to jednak nikt nie zalecił opozycji zastosowania powszechnego bojkotu głosowania. A przecież skoro opozycja ma za sobą, jak twierdzi, większość, to byłby to najprostszy sposób do delegitymizacji białoruskiego prezydenta. Można było ustawić przed lokalami działaczy (no chyba ich nie brakuje, skoro to „cały naród”?) i liczyć idących na wybory, a potem pokazać światu, że frekwencja była niska. Z jakiś powodów tego nie zrobiono.

Sławomir Sierakowski przyleciał do Mińska. Pewnie liczył na to, że białoruskie władze zatrzymają go na lotnisku i „będzie afera”, ale nic z tych rzeczy. Publicysta amerykańskiego „New York Timesa” próbuje więc przekonywać nas, że nic się jeszcze nie skończyło, że ludzie jeszcze wyjdą na ulicę i będą protestować „aż do zwycięstwa”. Wyliczył też (najpewniej suwmiarką), że opozycja ma 2/3 poparcia w społeczeństwie.

Kreskę położył za to Bartłomiej Węglarczyk, który ogłosił powrót Białorusi do ZSRR (sic!) i nawołuje do sankcji UE przeciwko – jak się wyraził – „ubekom”. Witold Jurasz z kolei nawet z lekka sympatyzuje z Łukaszenką, bo jego życiowym motywem przewodnim jest „Rosja”, a w jego przekonaniu alternatywą dla białoruskiego przywódcy jest „wchłonięcie Białorusi przez Kreml”. Trzy różne, sprzeczne narracje. Nie będziemy analizować tu ich powagi (bo szkoda czasu) ale to pokazuje jak bardzo polska awangarda Zachodu znalazła się w defensywie.

  Nikomu natomiast nie przyjdzie do głowy, że większość Białorusinów naprawdę nie chce podzielić losu Ukraińców, którzy „awansowali” do roli taniej siły roboczej (i rozrodczej, co zasługuje na odrębną publikację, a nawet reportaż) Zachodu. W moim ponad 30-letnim życiu jeszcze się nie spotkałem z sytuacją w której Zachód uznałby za demokratyczne i uczciwe wybory, w których wygrywa ktoś niepowiązany z tymże Zachodem.

Wychodzi na to, że „demokracja” to po prostu przymiot konkretnej części geograficznej świata i że wiąże się nieodłącznie z kapitalizmem.O ile jednak stosunkowo łatwo było zbałamucić tym Ukraińców, o tyle trudno oczekiwać powtórki scenariusza w Mińsku.

  Dlaczego Białoruś nie będzie drugą Ukrainą?

  Zacznijmy więc od samego początku. Już sama konstrukcja systemu władzy na Białorusi jest inna niż na Ukrainie. Białoruś jest krajem bez oligarchów i miliarderów, więc nie ma instytucji, która w celu zdobycia władzy mogłaby sfinansować jakiś poważny ruch społeczny. Białoruska opozycja zdana jest więc na siebie i na finansowanie z zagranicy. To drugie ją jednak z automatu kompromituje, bo Białorusini znają wartość własnej suwerenności.

  To nie Ukraina, gdzie nawet tożsamość narodowa nie jest jednolita. Między Białorusinem z Witebska, a Brześcia nie ma większej różnicy, z kolei między Ukraińcem ze Lwowa, a z Charkowa jest ogromna przepaść. To powoduje, że na Białorusi nie ma tożsamościowych sprzeczności, które można wykorzystać, tak jak to zrobiono po Majdanie.

  Ale to i tak byłoby do „pokonania”, gdyby na Białorusi były problemy natury socjalnej. Tutaj wyjątkowo zwróćmy uwagę na narrację przyjętą przez Zachód, a właściwie na to czego „demokraci” o Białorusi nie mówią. A nie mówią o bezrobociu, o głodzie czy o bezdomności, bo tych po prostu nie ma. Owszem, Białorusini w większości żyją skromnie, ale jednak godnie.

Zagrożenie absolutnym wykluczeniem społecznym jest tam o wiele mniejsze niż w „demokratycznej” Polsce. Tu wystarczy nie zapłacić raty kredytu i ląduje się na bruku. Ba! Wystarczy mieszkać w domu przeznaczonym do reprywatyzacji i to w samej stolicy.

  Białoruś jest więc europejską wyspą bez oligarchii i neoliberalizmu.

Owszem, wielu Białorusinów kłuje coś co nazywają „brakiem perspektyw”, a co nieodłącznie wiąże się ze zjawiskiem „małej stabilizacji”. Tuż za zachodnią granicą funkcjonują przecież państwa gdzie, przynajmniej w teorii, można zrealizować kapitalistyczne marzenie „od pucybuta do milionera”, ale – jak wiemy – tych Billów Gatesów za wielu nie ma, za to spotykamy emigrujących Białorusinów w różnych „agencjach pracy tymczasowej” gdzie mogą poznać smak kapitalistycznego wyzysku. Należy zresztą dodać, że emigracja z Białorusi i tak jest o wiele mniejsza niż z „demokratycznej” Ukrainy czy z państw bałtyckich. Białorusini mają prawo tego wszystkiego nie chcieć. Wolą „dyktatora”.

 To zresztą bardzo symboliczne, że „dyktatorem” Zachód ogłasza zawsze tego przywódcę, który nie chce dzielić się władzą z międzynarodową finansjerą. To samo nie raz i nie dwa czytaliśmy w Polsce o Prezydencie Putinie, gdy bywał na kursie kolizyjnym z różnymi miliarderami.

  Nieskuteczna propaganda. 

   Liderzy Polski i Litwy apelują do władz Białorusi

   Przy tym wszystkim nie należy zapominać o atakach propagandowych kierowanych w stronę Białorusi. Czasami to przekracza granice żenady. Ilość fake-newsów z którymi spotykaliśmy się od wczoraj jest porażająca. To rzeczywiście „nowa jakość”. Łukaszenka miał uciec do Turcji, nad Mińsk miały przylecieć wojskowe śmigłowce, miała być w użyciu ostra amunicja. I wszystko to szybko okazało się bujdą.

Wiadomo oczywiście, że tego rodzaju „informacje” mają mobilizować kolejnych Białorusinów do wyjścia na ulice i świadomie wprowadza się ich w błąd, ale efekt jest również odwrotny – mieszkańcy są coraz bardziej „zaszczepieni” przeciwko wirusowi propagandy.

  Nie byłem obserwatorem wyborów na Białorusi, ale zastanawia mnie też skąd to przekonanie, że wybory były sfałszowane, a opozycja ma za sobą większość narodu? W kraju takim jak Białoruś, czyli w kraju bez bezrobocia, to jest bardzo łatwo zweryfikować: już od poniedziałkowego poranka powinien się rozpocząć strajk generalny z konkretnymi żądaniami. Nie jedna czy dwie fabryki, ale cały kraj powinien zgodnie zaprzestać pracy. Przy, jak twierdzi Sierakowski, 2/3 poparcia narodu?

Żaden problem! Notabene, stąd przecież wiemy, że skala oburzenia Polaków na władze PZPR była w roku 1980 naprawdę wielka, bo stawały kolejne zakłady. W przeciwnym razie zagraniczna inspiracja byłaby po prostu nieskuteczna. Służby specjalne mogą przekupić sto czy nawet tysiąc prowodyrów, ale nie wielomilionowy naród. Czemu więc ta „oburzona” Białoruś dziś spokojnie poszła do pracy? 

  Morawiecki apeluje do UE: Trzeba zwołać szczyt w sprawie Białorusi. 

  Poziom tych manipulacji oddaje też dość zabawna komedia pod ambasadą Białorusi w Polsce.Zebrało się tam kilkuset Białorusinów, zapewne w większości „stypendystów” polskiego rządu, którym od lat wtłacza się do głowy antybiałoruskie przekonania, po czym przeprowadzili tam „wybory” gdzie wygrała Cichanouska i na tej podstawie uznali, że władza w ich kraju dopuściła się fałszerstw! Rety, nie pytajcie kto u mnie w domu wygrał wybory parlamentarne! Podobnie jest zresztą z nadzwyczaj zgodną narracją PiS, PO, Lewicy i jakichś 90% polskiego establishmentu (wliczając rząd i koncesjonowaną opozycję)

które fotografują się z flagą powołanej pod auspicjami niemieckiego cesarza BRL. Oto polska scena polityczna, która codziennie straszy nas „rosyjską ingerencją”, zgodnie domaga się… ingerencji w wewnętrzne sprawy Białorusi.

  Jedno małe ale… Polskie MSZ: Z zaniepokojeniem obserwujemy rozwój wydarzeń na Białorusi Nie chcę jednak być źle zrozumiany. Białoruś to państwo, które ma swoje problemy, a Aleksander Łukaszenkanie jest na pewno władcą idealnym. Niedzielne protesty pokazały, że ludzie poniżej 40 roku życia nie są już podatni na ostrzeżenia białoruskiej władzy przed powrotem „demokracji” lat 90-tych.

  Z przyczyn naturalnych zwyczajnie tego nie pamiętają. To grupa ludzi, której Łukaszenka nie może zbagatelizować. Co więcej: godne potępienia są obrazki w których siły bezpieczeństwa biją jakby na oślep, bo przecież docierają do nas informacje o pobiciu niektórych dziennikarzy.

  Pozostaje też niesmak po tym, gdy białoruskie służby dały się nabrać na ukraińską prowokację jakoby przybyli do nich rosyjscy żołnierze by „obalić Łukaszenkę”. To wszystko każe przypuszczać, że na Białorusi pojawił się w jakimś stopniu „syndrom oblężonej twierdzy”. Z tym, że ingerencja Zachodu będzie go tylko pogłębiać...

 

Orginal: Oczami Rosji.

https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020081012884799-bialorus-nie-chce-na-zachod-Sputnik/

   

pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020081012884799-bialorus-nie-chce-na-zachod-Sputnik/

   

 

 

❗❗❗  O TO PRAWDZIWA WOLNOŚĆ NA AMERYKAŃSKIM PASKU  ❗❗❗

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  DK
 • Białorusini to naród prawosławny i to wiąże go z Moskwą.
  Na Ukrainie oprócz unitów, którzy przynależą do Watykanu, Ukraińcy zaczęli poszukiwania swoich korzeni w Konstantynopolu. Tylko część jest związana z Moskwą i na tym właśnie polega rozbicie Ukrainy.
 • Autor
  Dziękuję za informację.

  Aż tak źle życzysz Białorusinom?
  Białorusini mieszkający w Polsce, zazdroszczą nam wolności i rozwoju gospodarczego - także polskiej kultury...
  Białoruś to ciągle sowiecki skansen.
 • @Talbot 21:02:17
  "Białorusini mieszkający w Polsce, zazdroszczą nam wolności i rozwoju gospodarczego - także polskiej kultury..."

  Znacząca uwaga. Mógłby Pan podać przykłady tej wolności, rozwoju i kultury, których Białorusini nie mają?
 • @Pedant 21:10:06
  Nie zauważyłeś, że padają mury na całym świecie?
  Nadeszła globalna rewolucja, a w Mińsku nadal stoi pomnik żyda Lenina.
 • @Talbot 21:20:01
  "Nie zauważyłeś, że padają mury na całym świecie?"

  To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Powtórzę:

  Mógłby Pan podać przykłady tej wolności, rozwoju i kultury, których Białorusini nie mają?
 • @Talbot 21:02:17
  E tam.To chyba tylko ci "mieszkający w Polsce" bo ci inni to szydzą z nas okropnie.Natrząsają się że niby USA eksperymentują na nas nowe sojusznicze relacje polegające na tym że będziemy płacić za to za co dotychczas płaciły USA.
  Teraz sobie wyobraź ilość szyderczych komentarzy i obscenicznych drwin.
  https://vz.ru/world/2020/8/10/1054272.html
 • @Talbot 21:20:01
  //padają mury na całym świecie //

  Nic podobnego.Chiński stoi jak stał

  //Mińsku nadal stoi pomnik żyda Lenina.//

  To stary słowiański obyczaj służący odstraszaniu złych mocy.Dawniej w tym celu do drzwi stodoły przybijano wronę,czarnego kota,jastrzębia lub inne zwierze posądzane o związki z tamtym światem.Taki talizman miał odstraszać nieproszonych gości z tamtej strony.
  Pomnik Lenina pełni dokładnie tę samą funkcję.
 • .
  Po tym, jak się jednak zdecydowałam (z miesiąc temu) zarejestrować na fajcebuku, nie mogę nic wysłać na sputniku Polska. Nie przechodzi komentarz. Według mnie w tym momencie, w którym fajcebuk mi napisał, że mam zablokowane konto – nic z nim jeszcze nie zrobiłam, nie miałam kiedy, ponieważ stało się to szybko – to niczym w naczyniach połączonych przesył komentarza na sputniku Polska też stał się niemożliwy. Mogę się zalogować, otworzyć okienko do komentarza, napisać tam/wkleić i przycisnąć wysyłanie, ale nie pojawia się nic. To gwoli ciekawostki, gdyby ktoś miał przypadek podobny i sobie nie dowierzał, że tak właśnie może być.
  -
  Władze obecnej Polski nie są samodzielne. Nie mają jak być samodzielne. Od czasów II wojny trwało to lata całe, żeby zorganizować odpowiednie struktury zewnętrzne i wewnętrzne, konieczne do zapewnienia istnienia państwa; nie tylko naszego, ale państwa jako takiego. Każdy o tym wie i takie struktury ma. ZSRR na przykład, przejął całą „carską ochranę”, w przeciwnym razie nie byłoby żadnej ciągłości państwa.

  Polacy z wielkim zapałem napadali na „ubeków”, a sterownicy „transformacji” mieli łatwe zadanie by albo zmusić polskie służby do przejścia na ich stronę, albo nasze rodzime służby były gnojone do skutku. Dziś też byle kto u nas chętnie wyciera sobie gębę „ubekami” nawet nie mając pojęcia, o czym tak naprawdę mówi. Takiemu wystarczy sama niechęć do służb, a by tę niechęć miał, o to zadbali sterownicy „transformacji”.

  Nie posiadając własnych struktur nasze państwo stało się całkowicie zależne od tych z zewnątrz. Każda próba zrobienia czegokolwiek jest zduszana w zarodku i Polacy sami pilnują, żeby nic się nie udało, bo to „ubeki”.
  Wymaganie w tej sytuacji od rządu w Polsce, by miał jakąś swoją politykę jest niepoważne.
  Już sama sztuka lawirowania między służbami obcymi, realizującymi nie nasze przecież interesy to wyczyn nie lada. Bez własnych informacji żaden rząd u nas nie może nic zrobić. A ma on tylko takie informacje, jakie mu przekażą służby obce. Do tego doprowadzili Polacy i dalej „walczą z komunizmem”, którego nie tylko u nas nigdy nie było.

  Jeżeli nie udało się dziś obalić Łukaszenki to wcale nie oznacza, że naród białoruski taki lojalny i mądry. Oznacza to jedynie, że służby białoruskie są pod kontrolą. I nie jest to kontrola zachodnia.
  Jest stare przysłowie, że „nie ma takiej twierdzy, której nie zdobyłby osioł obładowany złotem” i to niestety tak właśnie działa. Jeśli uda się „opozycji” obudzić w Białorusinach chciwość, to rozwalą swoje państwo co najmniej tak chętnie jak Polacy rozwalali Polskę Ludową, kradnąc co się dało, biorąc kredyty na koszt firmy państwowej by przywłaszczyć sobie pieniądze i ew. zwiać na zachód; albo zatrudnić się w zachodniej firmie „audytowej” i wyceniać polski majątek na jakieś śmieszne grosze.

  Uważam, że tylko bardzo niewielu Polaków wykrzykujących solidurnościowe hasła zadało sobie trud zrozumienia, o co tak naprawdę chodzi.
  Cenę zapłaciliśmy koszmarną: nędza, bieda, bezdomność i bezrobocie; głodujące, polskie dzieci, prostytuujące się kobiety i nawet handel polskimi dziećmi, oferowanymi pod dworcami kolejowymi zagranicznym „turystom”. Skala samobójstw była przerażająca, jednak mało kto przejmował się tym, bo trupowi i tak wszystko jedno i niczego on już nie potrzebuje.

  Rozgrywano nas w dowolny sposób na dowolnej płaszczyźnie, a gdy rozwałka nabrała własnej dynamiki, to już nawet nie było jak i nie było sensu jej powstrzymywać. Musiało się dopełnić, żeby ludzie mogli zacząć na nowo, cokolwiek by to było.

  Białorusini wcale nie są od Polaków mądrzejsi i kto wie, ile potrwa stan obecny, aż jednak uda się usunąć Łukaszenkę, bo to, że zachód zrezygnował z Białorusi jest czczą mrzonką.
  Jeśli konieczne, to oni mogą poczekać i w międzyczasie przygotowywać teren pod własne działania.

  Białorusini są może w nieco lepszej sytuacji niż my w latach osiemdziesiątych, ponieważ my nie mieliśmy żadnej możliwości zobaczenia na jakimś przykładzie, co to jest „transformacja” i z czym się wiąże. Polacy wierzyli we wszystko, co zachodnie media u nas rozpowszechniały i to była kolejna część naszej narodowej tragedii.

  Czy i jaka byłaby frekwencja wyborcza na Białorusi i tak nie ma znaczenia, bo w umysłach ludzi będzie zakotwiczane systematycznie wszystko to, co podkopie legalność istnienia Białorusi i ich prezydenta. Jak wiemy, „kropla drąży skałę nie siłą, ale częstością spadania”. Ludzka pamięć jest nie tylko zawodna, ale i łatwa do kształtowania, stąd dziś u nas „rocznice” i inne „tradycje”.

  W Polsce w latach osiemdziesiątych też nie było „oligarchów”, a mimo to rozwałka szła szybko i sprawnie. Ponoć „ubecja się uwłaszczała”, ale według mnie to było korzystne dla Polaków działanie, ponieważ powstawały miejsca pracy – nieliczne, ale jednak. I być może stąd te „walki z ubekami” i odbieranie im emerytur?
  Tyle dobra poszło w nie zachodnie ręce, prawda?

  Jeśli Białorusini chcą mieć niezły poziom życia, to tak czy siak muszą zrealizować podpisaną już wcześniej umowę z Rosją i się do niej przyłączyć. Mocna Białoruś byłaby dla Rosji korzystna, tak jak silna Polska Ludowa była korzystna dla ZSRR, dając „czas do namysłu” w razie prowokacji z zachodu.
  -
  „Ale to i tak byłoby do „pokonania”, gdyby na Białorusi były problemy natury socjalnej. Tutaj wyjątkowo zwróćmy uwagę na narrację przyjętą przez Zachód, a właściwie na to czego „demokraci” o Białorusi nie mówią. A nie mówią o bezrobociu, o głodzie czy o bezdomności, bo tych po prostu nie ma. Owszem, Białorusini w większości żyją skromnie, ale jednak godnie”
  - to samo można by powiedzieć o nas, żyjących w III RP. Udało się zlikwidować skrajną nędzę, bezrobocie jest w granicach do opanowania, ale mimo to Polacy „chcą zmian”. Czy nie jest to podobnie jak w przypadku Białorusinów, że o tym, czego chcą Białorusini nie decydują Białorusini , bo jest nam mówione, czego my chcemy i my bierzemy to za własną opinię?
  NAD TYM NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ, a nie od razu pyszczyć, bo PiS.

  Oczywiście, od dawna jest Polakom wszczepiana wersja, że „lepiej żeby nie było żadnej Polski, niż miałby rządzić PiS”, ale kto to nam wmawia? I dlaczego?
  Czy nie powinno być oczywiste, że skoro nie ma u nas innego rządu, to nie ma również sensu rozwalać wszystkiego tylko po to, żeby zachód był zadowolony?

  Jeżeli ponoć „nie mamy elit” bo te zostały „zamordowane w Katyniu”, to o co możemy mieć pretensję? I czy ludzie są w stanie zrozumieć, że te domniemane „elity zamordowane w Katyniu”, gdyby tamtego zdarzenia nie było, to miały by dziś grubo ponad sto lat? I takie elity miały by nas przed czymkolwiek uratować?

  Dlaczego sami o sobie nie możemy mieć mniemania, że posiadając jakieś wykształcenie my również stanowimy elitę naszego kraju? I że na nas spoczywa odpowiedzialność za ten kraj?
  Może Polacy powinni poszukać w sobie głosu rozsądku i zaprzestać powtarzania podrzucanych nam przez element wrogi szkodliwych dla nas głupot?
  -
  „Owszem, wielu Białorusinów kłuje coś co nazywają „brakiem perspektyw”
  - a jakie to perspektyw mają ci, co wyjechali na zachód zostawiając dogorywającą Ojczyznę? Czy naprawdę aż tak się dorobili, że nie muszą „ciężko pracować”, bo na zachodzie wszyscy i zawsze mówią o sobie, że „pracują ciężko”. Gdyby nie przeliczali nieustannie dolarów na złotówki to okazało by się szybko, że w sumie zarabiają na sól do śledzia, jak to się mawiało w naszej socjalistycznej ojczyźnie. Czyli niewiele, więc nie stać ich na rozrzutność.
  Z „brakiem perspektyw” to tylko taki chwyt propagandowy, nic poza tym i nie należy w żadnym razie tego traktować poważnie. Dlaczego jakiś ussamerykanin miałby wywozić śmieci i odstąpić Polakowi lepsza posadę? Przecież jest pewne, że ussamerykanin sobie tę posadę weźmie a dla Polaka przeznaczy śmieciowóz. I tak jest w każdym obcym kraju. Co powinno być zrozumiałe.
  -
  „Żaden problem! Notabene, stąd przecież wiemy, że skala oburzenia Polaków na władze PZPR była w roku 1980 naprawdę wielka, bo stawały kolejne zakłady. W przeciwnym razie zagraniczna inspiracja byłaby po prostu nieskuteczna. Służby specjalne mogą przekupić sto czy nawet tysiąc prowodyrów, ale nie wielomilionowy naród. Czemu więc ta „oburzona” Białoruś dziś spokojnie poszła do pracy?”
  - to jest wierutne kłamstwo! Nie było niczego takiego jak „skala oburzenia Polaków na władze PZPR”! Zachód nam mówił, że jesteśmy oburzeni na władze PZPR, ale my sami z siebie oburzeni nie byliśmy. Żyłam w tamtym czasie to wiem. Kolejne zakłady „stawały”, ponieważ w zakładach pracy byli już zadekowani dywersanci i potrafili sobie zorganizować co bardziej „niezadowolonych” lawirantów i beneficjentów druku L4, pozwalającego na leczenie kaca w domu bez utraty pracy i płacy.

  Do solidarności przepisano wszystkich członków związków branżowych nie pytając ludzi o zdanie. Ja usłyszałam, że jeśli należę do związku zawodowego u nas w zakładzie to automatycznie należę do solidarności. Tak to wyglądało i ja to widziałam na własne oczy.
  Co do strajków, to wtajemniczeni zamykali np. bramę i nie wypuszczali ludzi do domów. I już było zapewnione powszechne strajkowanie. W moim przypadku też tak było, że pozwolono mi tylko pójść do domu po śpiwór wydając polecenie służbowe natychmiastowego powrotu.

  Tak naprawdę nie ma „lewicy” i nie ma „prawicy” oraz form pomiędzy. Są ludzie przynależący do jakiejś grupy, która nazywa się jak pasuje, ale i tak najważniejsze jest, co to są za ludzie, jakiego formatu, jak wychowani, do jakich norm się stosujący itd.
  Żeby nie wiem jak wspaniale nazywała się „partia” to i tak z gówna złota nie zrobisz.

  Jeśli więc w naszym narodzie i kraju żyje większość ludzi wyznających uniwersalne zasady, sprawdzone przez wieki, no to mamy szansę znaleźć wspólny mianownik i o byle co nie będziemy się kłócić narażając nasz kraj na kłopoty i rozpad.

  Ani jeden z naszych sąsiadów nie jest aż tak nam przyjazny, że by nam coś dodał, a nie ujął. Jeżeli będziemy słabi, to ani Czesi, ani tym bardziej Niemcy nie będą nas oszczędzać i okroją terytorialnie. Gdyby Białorusini mieli taką okazję, to też to zrobią, spokojna głowa.

  Dlatego na przestrzeni dziejów kraje upadały i tworzyły się nowe, w różnych narodowych konfiguracjach, by po osiągnięciu politycznej masy krytycznej rozpaść się albo wręcz zniknąć na zawsze z historii.
  Wierzyć można w co się chce, ale nie powinno być to przeszkodą w zachowaniu elementarnego rozsądku.
 • @Talbot 21:20:01
  No tak a mury runą tak jak stocznie , huty i kopalnie . Tak samo od 30 lat . Idż wiesz gdzie , prawda ?.
 • @nana 21:56:57
  "Dlaczego jakiś ussamerykanin miałby wywozić śmieci i odstąpić Polakowi lepsza posadę? Przecież jest pewne, że ussamerykanin sobie tę posadę weźmie a dla Polaka przeznaczy śmieciowóz."

  Tutaj nie mogę się powstrzymać. Zawód śmieciarza w Stanach jest bardzo dobrze płatny, i bez chodów w zwiazku zawodowym, cudzoziemiec raczej nie ma szans.
 • @Leonardo da Vinci
  Amigo ze Sputnikiem nie galopuj .Salute 5*
 • @Talbot 21:02:17
  //"Białorusini mieszkający w Polsce, zazdroszczą nam wolności i rozwoju gospodarczego - także polskiej kultury..."//
  Znacząca uwaga. Mógłby Pan podać przykłady tej wolności, rozwoju i kultury, których Białorusini nie mają?

  Dziwnie Pan zamilkł. Rozumiem, trudno to wymierzyć, szczególnie kulturę.

  Czy nagrody Nobla w literaturze, to jest dobry zachodni standard? Na przykład z polskiej strony Tokarczuk, z białoruskiej Aleksijewicz. Która pisarka lepsza?

  A może muzyka?

  https://www.youtube.com/watch?v=Oj24K4By8R4
 • @nana 21:56:57
  Tekst jak na komentarz trochę za przydługi ale warty przeczytania bo parę w mojej opinii jest w nim celnych wniosków.

  Pozdr. ;)
 • @ikulalibal 21:54:13
  Lenin nie taki straszny jak go syjonistyczni żydzi malują.

  Za carów w Rosji prości ludzie żyli jak niewolnicy, bez żadnych praw.
  Car często stosował zabójstwa swoich przeciwników i rozkazywał strzelać do protestujących biedaków.
  A wygnania do łagrów na Syberię to nie wymyśli bolszewicy tylko właśnie reżim carski.

  Mało to za cara Polaków było zesłanych na Syberię. ... ?
 • No właśnie !
  "Jedno małe ale… Polskie MSZ: Z zaniepokojeniem obserwujemy rozwój wydarzeń na Białorusi "

  A gdzie było "polskie" MSZ gdy we Francji i w USA ludzi katowano?
 • Autor 5*****
  Czy to nie typowe ?

  Gdy we Francji i w USA katowano i pacyfikowano antyrządowe demonstracje to żadna kreatura morawiecki czy inny jakiś judasz nie upominał się o prawa demonstrantów i o zwołanie rady europejskiej i nie nawoływał do zaprzestania pałowania ludzi przez policje czy tzw siły porządkowe. Wtedy mieli wszyscy w Warszawie, Litwie czy w Brukselii te swoje wredne mordy na kłutkę.
  We Francji ludzi pałowano przez rok i było wiele śmiertelnych ofiar, a w USA wręcz użyto wojska do tłumienia protestów. I co ? Żadnych protestów ze strony rządzącej na Zachodzie syjonistycznej mafii.

  Szlag żeby tych pseudodemokratów, tych fałszywych gnomów, bo za każdym razem widać jakimi są skunksami gdy chodzi o równe traktowanie ludzi i narodów.

  Brawo Łukaszenko, GRATULACJE za wygrane wybory i za pogonienie 5 kolumny zdrajców i syjonistycznych sługusów !
 • @Anna-PK 20:37:44
  Troche nie tak z ta religia.
  Niewatpliwie Polska jest sterowana przez Watykan ale przeciez w Rosji zyja nie tylko prawoslawni.
  Unicki kościół ma niewiele wspólnego z Konstantynopolem. To byla raczej polityczna zagrywka Trumpa, żeby rozbić rosyjski autokefaliczny kościół na Ukrainie..
  Patriarcha z Konstantynopola (chyba jedyny prawoslawny w calej Turcji) dostal za głupi podpis miliony dolarow od Trumpa.
 • @Monaco 06:10:14
  //Mało to za cara Polaków było zesłanych na Syberię. ... ?//

  Stanowczo za mało czego dowodem jest pańska opinia.
  Skoro nie odróżnia pan "zesłania" od "katorgi" to dowód na to że historyczne kłamstwo ma swoją tradycję.
  90% spośród karanych Polaków podlegała karze zesłania.Kara zesłania polegała na tym że nakazywano delikwentowi przeprowadzenie się na czas określony wyrokiem w miejsce wyznaczone przez sąd.Najczęściej było to zadupie gdzie psy dupami szczekały ale bywały też malownicze kurorty Kaukazu.Chodziło o wyrwanie skazanego z jego dotychczasowego środowiska.Zesłanemu w zsyłce mogła towarzyszyć najbliższa rodzina np żona .Nie wiem czy istniały bardziej humanitarne kary niż ruskie zsyłki.
  Była też "katorga" czyli ciężkie więzienie z przymusową pracą (najczęściej również ciężką)
  Nie wiem czy pan uwierzy (pewnie nie uwierzy), ale w Cesarstwie Rosyjskim istnieli też kryminaliści.Mordercy,złodzieje,fałszerze,gwałciciele itd.Więc od czasu do czasu istniała konieczność izolowania ich od społeczeństwa.

  //rozkazywał strzelać do protestujących biedaków. //

  Jeżeli pan ma na myśli "krwawą niedzielę" to pora zweryfikować szkolną wiedzę o fakty o których wolno mówić i pisać od 1991 r.
  Krwawa niedziel był wielkobrytyjską prowokacją .Nie jest to wielkie odkrycie ale między 1917-1991 musiała obowiązywać wersja cara-upiora więc pewne udokumentowane fakty trzymano pod korcem

  PS
  miałby pan coś przeciwko zssyłce do Kisłowodzka?
  https://www.google.com/search?q=%D0%9A%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D0%BA&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk00vePkIuf4kasFIbdV8eOhcV1axRg:1597127289185&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi4je7lwpLrAhVwk4sKHTGjCx0Q_AUoAnoECCAQBA&biw=1200&bih=590
 • @Monaco 06:25:56
  Polska ma niechlubny zwyczaj atakowania słowianskich chrzescijan a polscy katolicy najchetniej sluchaja zamorskich ...ewangielistow.

  Na Rosje napadalismy kilka razy; potem na Czechoslowacje, choc za czasow panowania Waclawa, Polska kwitla - jak rzadko kiedy w historii.

  Polecieli Polacy z Niemcami napaść na Czeskich sasiadow.
  Radosnie z Niemcami i reszta bandy z NATO polecieli Polacy 'ukarac' Serbów - tylko do tej pory nie wiadomo za co.
  Oficjalnie Polacy podawali , ze w Jugoslawii bronili islamistow z Albanii, Kosowa i Arabii Saudyjskiej a takze z Czeczeni. A w serbskim Kosowie, do tej pory polska policja broni islamistow przeciwko chrzescijanskim Serbom

  Jednym slowem, w Jugosławii Polacy bronili ...mniejszosci obywatelskie.
  Zeby zrobic niedobitym Serbom na złość, Polska zaproponowala w ONZ utworzenie państwa islamskiego (Kosowa) w Europie.

  Teraz, dzięki wysiłkom polskiej 'racji stanu' mamy trzy państwa muzulmanskie w Europie, z tego dwa islamskie. W Bośni rzadzi Turek Gulan.
  Na Ukrainie, Polska poparla nie- słowiańskich banderowcow z band UPA, którzy mordowali słowiańskich Polakow.

  Teraz, jesli Białoruś bedzie nieposłuszną i nie padnie na kolana przed Polakami - to razem z Niemcami, i innymi członkami NATO - Polacy moga napasc na Minsk i nauczyć białoruskich Slowian ...rozumu.

  Tymczasem w Mińsku chodza słuchy, ze Białoruś wybiera sie do Polski bronic biednych, pokrwawionych pedałów przed bestialskim traktowaniem policji.

  Unia zas zwoła nadzwyczajne posiedzeniw w sprawie niehumanitarnego traktowania obywateli Polski w ich wlasnym kraju, ktorzy stanowia ...mniejszość obywatelska.
 • @Talbot 21:20:01
  Mam dla ciebie radę. Jedź na Białoruś (jest naprawdę bezpiecznie) i pogadaj sobie z Białorusinami. Myślę że się zdziwisz ich poglądami na zachodnią ,,wolność i demokrację''. I jeszcze jedno. Ciekawa alternatywa, zamienić ,,żyda Lenina" na żydowską władzę prozachodnią coś na wzór ukraińskiej.
 • @Pedant 23:51:51
  Myślę że z tym Noblem to kiepski przykład. Teraz komitet noblowski działa jak wybory miss świata, czy konkurs piosenki. Jak jakiś kraj przechodzi na ,,jasną stronę'' (he, he) to od razu jego przedstawiciele zaczynają osiągać sukcesy w wyżej wymienionych imprezach.
 • @marek500 09:42:33
  "Myślę że z tym Noblem to kiepski przykład. Teraz komitet noblowski działa jak wybory miss świata"

  Być może, ale chyba Panu Talbotowi chodziło o to że polska kultura stoi wyżej od białoruskiej, bo jest bardziej zachodnia. Więc wybrałem zachodni oficjalny miernik. Wątpię aby Dostojewski miałby szansę taką nagrodę otrzymać, bo był zbyt ruski i zacofany.

  Chociaż Reymont zasługiwał na wszelkie nagrody.
 • @Pedant 09:53:36
  Może i o to mu chodziło, ale ja chciałem napomknąć że ten Nobel nie jest już miernikiem osiągnięć i stał się elementem gry politycznej i propagandy.
 • @marek500 10:32:07
  No to mnie bardzo zaciekawil temat Nagrody Nobla
  wlasnie Putin oglosil;

  UWAGA
  UWAGA
  Rosjanie zarejestrowali pierwsza swiatowa szczepionke przeciwko Covid-19.
  Ciekawe czy dostana Nagrode Nobla.
 • Dokładnie tak samo zrobiła SOLIDARNOŚĆ z wyborami w stanie wojennym
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  olała taką propozycję szeregowych związkowców

  ponieważ wyniki wyborów są zapewne fałszowane,
  to każdy członek Solidarności wynosi z lokalu wyborczego kartę wyborczą, unieważnioną poprzez zakreślenie całości,
  i przekazuje kanałami związkowymi do centrali,

  Centrala będzie w posiadaniu dowodu w postaci ostemplowanych kart wyborczych, ile osób głosowało przeciw.

  I wielcy działacze Solidarności podziemnej na to nie poszli !!!!! Obawiali się, że zebranych kart będzie ZA MAŁO. Co innego gołosłowne donoszenie radiu wolna europa, jak to dużo ludzi jest przeciwnych władzy.
 • @Tiamat 11:13:44
  "Rosjanie zarejestrowali pierwsza swiatowa szczepionke przeciwko Covid-19.
  Ciekawe czy dostana Nagrode Nobla."

  Jak można zarejestrować szczepionkę na coś, co podobno nie istnieje?
  Rosja to dziwny kraj.
 • Wojna hybrydowa przeciwko Łukaszence?
  "- Prezydenckiej kampanii towarzyszyły totalne fałszerstwa i dezinformacja. W takich warunkach mówienie o tym, ile głosów naprawdę otrzymał Łukaszenko - to wróżenie z fusów - powiedział w wywiadzie dla Gazeta.ru rosyjski deputowany do Dumy Państwowej, polityk rządzącej Jednej Rosji Konstantin Zatulin. - Problem w tym, że rządzący Białorusią to człowiek niepoczytalny, kiedy chodzi o władzę - stwierdził."

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-rosyjski-polityk-wybory-sfalszowano/t8t5r8w,79cfc278
 • @nana 21:56:57
  „lepiej żeby nie było żadnej Polski, niż miałby rządzić PiS”

  niestety, w niniejszej witrynie jest wielu autorów popierających ten pogląd,
  ale tłumaczą się z niego, zaprzeczając, jakoby była to prawda.

  Wielu autorów to zbiegowie, piszą z zagranicy.
 • @Tiamat 11:13:44
  Nagrodę Nobla ? Rosja ?

  Rosja nie wpisuje się w zachodnią narrację "demokracji" więc nie ma szans.

  Poza tym skład komisji sam za siebie mówi. Tak jak ze składami europejskich sądów czy innych antyrosyjskich organów arbitrażowych działających na Zachodzie.

  Pozdrawiam
 • @Talbot 21:20:01
  Trollu naprawdę jesteś zabawny, przeszkadza Ci ćwierćżyd Lenin, ale sławisz współczesną globalną rewolucję żydowską finansowaną, jak zawsze, przez żydowskie fundusze i zarządzają przez żydowskich komisarzy i agitatorów.
 • @Tiamat 11:13:44
  Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że Rosja zarejestrowała pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

  „O ile mi wiadomo, dziś rano zarejestrowano szczepionkę przeciwko nowej infekcji koronawirusem, po raz pierwszy na świecie zarejestrowano szczepionkę przeciwko nowej infekcji koronawirusem” -
  powiedział Putin na spotkaniu z członkami rządu, prosząc szefa Ministerstwa Zdrowia Michaiła Muraszkę, aby opowiedział o tym bardziej szczegółowo.

  „Chociaż wiem, że działa dość skutecznie, tworzy stabilny immunitet i, powtarzam, przeszedł wszystkie niezbędne kontrole” - zauważył Prezydent.

  Putin powiedział, że jedna z jego córek została już zaszczepiona przeciwko COVID-19.

  Według prezesa, po pierwszym wstrzyknięciu jej temperatura w pierwszym dniu wzrosła do 38 stopni, po drugim również nieznacznie wzrosła, nie było innych przykrych objawów, kolejne testy wykazały wysokie ilości przeciwciał.

  Pracownicy służby zdrowia jako pierwsi zaszczepią się przeciwko koronawirusowi - powiedziała wicepremier Tatiana Golikova, kampania rozpocznie się we wrześniu.

  ■■■■■■■■■

  Jednocześnie szczepienia przeciwko koronawirusowi w Rosji będą przeprowadzane wyłącznie dobrowolnie - podkreślił Władimir Putin.

  ■■■■■■■■■

  Szczepionka wejdzie do cywilnego obrotu 1 stycznia 2021 roku.

  Z mojej strony. No Comment .
 • Plan sabotażystów i dywersantów.
  Po południu 11 sierpnia na Białorusi zaczęły się zatrzymywać duże przedsiębiorstwa, których kolektywy zawodowe przyłączają się do ogólnego strajku ogłoszonego przez opozycję.

  O całkowitym lub częściowym wstrzymaniu prac Mińskich Zakładów Elektrotechnicznych im. V.I. piszą opozycyjne kanały białoruskiego telegramu, które są obecnie głównymi orędownikami „Białoruskiego Majdanu”. Kozlov, cukrownia Zhabinka, fabryka margaryn w Mińsku.

  Poinformowano, że grupy inicjatywne wymienionych kolektywów robotniczych wyrażają nieufność wobec białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej w związku z wynikami wyborów prezydenckich.

  Ludzie na ulicach witali pracowników wychodzących z punktów kontrolnych brawami, kierowcy wspierają ich sygnałami samochodowymi.

  Jednak obecnie nie ma informacji o tym, jaki procent pracowników zgodził się na udział w strajkach. Niektóre nagrania pokazują bardzo małe grupy ludzi, a niektóre filmy pokazują dość dużą liczbę protestujących.

  No to mają tam 5 kolumnę w akcji ... .

  Zniszczą kraj tak jak zniszczyli Ukrainę.
 • @stanislav 12:25:11
  "Trollu naprawdę jesteś zabawny, przeszkadza Ci ćwierćżyd Lenin"

  Moskiewskie muzeum ujawnia żydowskie pochodzenie Lenina

  https://wolnemedia.net/obrazki/lenin-muzeum.jpg

  https://wolnemedia.net/moskiewskie-muzeum-ujawnia-zydowskie-pochodzenie-lenina/
 • @Talbot 12:44:12
  No przecież to żadna rewelacja trollu; obecnie ciekawsza jest wspólczesna żydowska rewolucja w USA z opcją na globalny chaos.
 • @Alfax 12:39:55
  Panie Alfax, bez paniki, wszystko pod kontrolą. Przychodzi czas na wyłapywanie żydowskich prowokatorów, a pracy w Białorusi pod dostatkiem, chołote trzeba gnać do roboty i czyścić tę stajnię Augiasza z antybiałoruskich i antysłowiańskich złogów. Nie ma innej drogi !
 • A to będzie bardziej bokało niż co kolwiek innego.
  Funkcjonariusze bezpieczeństwa na Białorusi skonfiskują samochody protestujących, którzy blokują ulice

  Białoruski Komitet Śledczy ogłosił, że prywatne samochody demonstrantów, którymi blokują ruch na ulicach Mińska i innych miast kraju, są narzędziem przestępstwa i zostaną skonfiskowane ich właścicielom.

  „Ustalono, że wieczorem 10 sierpnia w dzielnicy Frunzensky w Mińsku na odcinku wzdłuż ulicy Prityckiego i Alei Puszkina utworzono przeszkody dla ruchu, które doprowadziły do ​​całkowitego zatrzymania ruchu. Spowodowało to wyrządzenie szkód finansowych na szczególnie dużą skalę.
  Sprawa karna została wszczęta na podstawie 1 art. 310 Kodeksu karnego („Celowe blokowanie komunikacji transportowej”).

  Zgodnie z prawem karnym, samochody używane do blokowania transportu są narzędziem przestępstwa i służą jako środek do ustalenia okoliczności faktycznych w sprawie karnej, w związku z czym zostaną skonfiskowane właścicielom i uznane za dowód materialny - poinformował Białoruski Komitet Śledczy w oświadczeniu.

  Ministerstwo przypomniało protestującym, że zabronione jest tworzenie przeszkód, stawianie barykad czy innych sposobów blokujących normalne funkcjonowanie łączności wszystkich środków transportu. Takie działania mogą wiązać się nie tylko z odpowiedzialnością administracyjną, ale także karną.

  1 art. 310 Kodeksu karnego Białorusi przewiduje karę do 3 lat więzienia, a jeżeli blokada transportu wiązała się ze śmiercią lub uszkodzeniem ciała (część 2 art. 310), kara ta może zostać wynosić do 10 lat więzienia.
 • @stanislav 13:11:26
  Tak ma Pan rację. Miejmy taką nadzieję że tych zadymiarzy dywersantów jest mniej niż te 10% które uzyskała Swietłana Tichanowska.
 • @Monaco 13:15:28
  Tichanowskaja wzywa Białorusinów do powrotu do domu 11.08.2020 - 13:00 h.

  Główna rywalka Łukaszenki w ostatnich wyborach prezydenckich, Swietłana Tichanowska, opublikowała swoją drugą dzisiejszą wiadomość wideo, w której wezwała wspierających ją Białorusinów do powrotu do domu.

  „Drodzy obywatele Republiki Białorusi! Ja, Svetlana Cichanowskaja,
  Białorusini! wzywam was do rozwagi i poszanowania prawa. Nie chcę krwi i przemocy.

  Proszę, abyście nie stawiali czoła policji, nie wychodzili na place, żeby nie narażać życia. ”- czytała z kartki Tichanowska.
 • @Talbot 12:05:11
  Witaj,
  Twój zadaniowany usraelofilizm oraz rusofobia mają jednak dobrą stronę. Ty jako jeden z nielicznych obalasz mit Putina jako zbawcę Rosji, Polski, Świata, a przede wszystkim Słowian; jak tu większość próbuje wmawiać.

  Putin gra w grę NWO, podlega twórcą tej idei, bo to oni posadzili go na stołku. Jednakże w tej piramidzie władzy jest wyżej od Gatesa czy tam Sorosa, dzięki czemu dążąc do tego samego celu (NWO) może grać na własnych zasadach osiągając własne cele pośrednie.

  Własna szczepionka (nie ma jej) jest narzędziem do uzyskania celów pośrednich; zarobi na niej oligarchia rosyjska, a nie usraelska. Ponadto będzie wiedział i miał wpływ na to co wszczepuje się Rosjanom. Putin pomimo pewnej niezależności, w kwestiach najważniejszych musi iść do celu. Będą mu kazali zamieścić chip RFID w szczepionce, to to zrobi. Jednak w przeciwieństwie do Kornhausera zwanego Budyniem, będzie miał wybór; czy usraelski, czy chiński, czy własny opracuje. W jego pozycji jest jego siła!!!! Podobnie z wprowadzeniem sieci 5G. Narzucono mu wprowadzenie, ale ma dowolność wybrania technologii i oprogramowania; to że musi być kompatybilne z globalnym systemem NWO jest pewne.

  Łukaszenka jest wychwalany pod niebiosa, a to zwykły Satrapa.
  Geopolitycznie pod wpływami Rosji puszcza oko do Jewrounii, aby pieniądze wyciągać. Obecne wybory dały jasny sygnał, że Białoruś pozostaje pod wpływem Rosji i nadal będzie romansować z Jewrounią.

  Faktem jest, że nie wpuścił do kraju totalniackiego żydokapitalizmu, buduje drogi bez dofinansowań jewrounijnych. Moim zdaniem można go przyrównać do Gierka; państwo w rozkwicie i biedy nie było, ale izolowane.

  Za mało wiem aby wypowiadać się w temacie własności banków, kamienic, oligarchów, roszczeń żydowskich na terenie Białorusi. Wiem jednak w tych tematach wystarczająco wiele, aby z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ci którzy piszą na Neonie w tych tematach "NIC NIE WIEDZĄ!!!"

  Reasumując; ani Putin, ani Łukaszenka nie powzięli działań zmierzających do zwiększenia odporności społeczeństwa. Propozycję zdrowej diety, suplementacji, uprawiania sportu. Ja będąc KRÓLEM, w telewizji państwowej puszczał był na okrągło propagowanie zdrowego trybu życia. Jednak obojgu nie zależy na tym! Putin poleciał w stronę szczepionek, Baćka zaproponował: "traktor, bala, wódka". W tym zestawieniu Aleksandr wychodzi dużo lepiej. Ludzie śmieją się z tego traktora i reszty, ale to jest najmądrzejsze co usłyszałem od ludzi władzy. Przemycił w tym stwierdzeniu remedium na choroby: praca, sport, higiena, dezynfekcja. Jednakże nie jest samodzielny, bo "zachorował" bezobjawowo, co sprowadza go do poziomu intelektualnego Małysza!!

  Pozdrawiam

  P.S.
  napisałem się, zrobię z tego notkę, bo komentarze bez ostrzeżenia znikają na tym portalu, wielokrotnie moją pracę i wysiłek kasowano jednym kliknięciem :((
 • @Tiamat 11:13:44
  Jeżeli zadziała to tak, ale pod warunkiem że sprzedadzą technologię i dadzą wyłączność zakładom farmaceutycznym , wiadomo z jakich krajów.
 • @Alfax 12:39:55
  "O całkowitym lub częściowym wstrzymaniu prac Mińskich Zakładów Elektrotechnicznych im. V.I. piszą opozycyjne kanały białoruskiego telegramu, które są obecnie głównymi orędownikami „Białoruskiego Majdanu”.

  Jeśli proponenci strajków zwyciężą, to ich zakłady podzielą los Stoczni Gdańskiej. Część działaczy dostanie posadki w nowym reżimie, a reszta będzie biadać i skarżyć się, że zostali zdradzeni oraz domagać się lustracji i nowego rozdania
 • @Talbot 12:05:11
  Szczepionki światowe rejestruje WHO - Światowa Organizacja Zdrowia , ktora akurat nie jest przychylna ani Rosji ani Putinowi.
  Żadnej szczepionki o światowym znaczeniu nie rejestruje sie w Górnych Dolkach na Zadupiu.
  I taka szczepionka musi byc przetestowana. inaczej nie bedzie zarejestrowana.

  Bez względu na to czy ktoś kocha Rosje czy nie - pewnych rzeczy nie da sie ukryc.
  Putin dodatkowo opodatkowal oligarchów i posciagal pieniadze zwłaszcza od tych, ktorzy wywiezli kupę szmalu z Rosji.
  Za uzyskane w ten sposób pieniadze zrobil rewolucje w opiece zdrowotnej w Rosji. Wybudowano kilkadziesiat szpitali a wszystkie specjalizujace sie w walce z bronia bakteriologiczna.
  Przeprowadzili w Rosji tysiace testow i przebadali mnóstwo ludzi.

  Wszyscy lekarze w Rosji i pielęgniarki dostali podwyzke plac. Rosjanie wykorzystali te wariacka awanture z Covid na szeroko zakrojone badania przeciw- wirusowe.

  W ten sposób Amerykanie - nie po raz pierwszy - przysłużyli sie Rosji, ktora juz w Syrii zrobila sobie poligon i dodatkowe cwiczenia wojsk w nowoczesnej awanturze wojennej.
  Rosjanie w Syrii 'wypraktykowali' wszelkie metody walki, ochrony i ratowania ofiar wojny, pocwiczyli rozminowanie terenu i dostawe zywnosci i pomocy lekarskiej.
  Rosjanie sa w stanie wybudowac most z zawrotna szybkoscia i postawic szpital polowy w 'tri miga'.
  Tak wlasnie postawili caly szpital polowy w Bejrucie i lecza pacjentow, dla ktorych zabraklo miejsca w szpitalach miejskich, zwlaszcza, ze dwa szpitale w Bejrucie zostaly zbombardowane a reszta jest przepelniona.
  To Rosjanie pocwiczyli sobie w Syrii i Palmirze wyciaganie ofiar z gruzow i rozminowywanie terenu zaminowanego przez dzielnych Amerykanow.
  Nie musza Rosjanie wydawac dodatkowych pieniędzy na sztuczne manewry. Maja gotóweczkę i' potrafia trafić ' izraelskie drony i zagłuszać amerykanskie mysliwce.

  Rosji mozna nie lubic ale traktowanie Rosjan czy Chinczykow jak nieuków na poziomie kowbojow z Dzikiego Zachodu - jest oznaka ... niedorozwoju zwojów.
  Żadnego wroga nie nalezy lekceważyć. Zwłaszcza edukowanego.
 • @Talbot 12:44:12
  "Moskiewskie muzeum ujawnia żydowskie pochodzenie Lenina"

  Według Ustaw Norymberskich, jedna czwarta krwi żydowskiej, nie jest aż tak zła. Ale dlaczego chce Pan stosować nazistowskie kryteria do wydarzeń sprzed stulecia? Chce Pan być bardziej gorliwy od Himmlera?

  Co robili Pańscy dziadkowie w czasie okupacji?
 • @Pedant 14:31:59
  Nie rozumiem dlaczego to takie wazne kim byl z pochodzenia łobuz Lenin?

  Taki Tony Blair, Biden - to podobno wzorowi katolicy.
  A taki szalenie popularny wsrod Polakow niejaki Churchill byl prawdziwym zydem po matce.
  10 milionow Polakow nosilo zyda na rekach i z nabożeństwem słuchało zydowskiego KOR-u.
  Mozna jeszcze wspomniec ogromne poparcie Polakow dla pana Poroszenki i jego rewolucji a takze ogromna sympatie dla pana Zielinskigo.
  Polacy kazdego zyda beda kochac i nosic i na rekach, zeby tylko dowalic Moskwie.
  I nie bede sie wyklocac o masona Pilsudskiego - bohatera narodowego dla wielu wielbicieli w Polsce.
 • @wk..ny 13:33:09 baju baju
  nie znam innego prezydenta/premiera, który by tak promował tężyznę fizyczną, jak Putin.
 • @Tiamat 14:29:19
  Tylko ignorant lub ktoś pozbawiony resztek zdrowego rozsądku może uważać Rosjan za zacofanych. Mieli i mają najlepszych naukowców na seiecie, matematyków, fizyków, chemików. Mało kto wie o Ciołkowskim na którego opracowanisch powstały pierwsze rskiety i podbój kosmosu.
  O tym że to Rosjanin zbudował pierwsze radio, i telewizor kolorowy.

  I wiele wiele pionierskich wynalazców zawdzięczamy Rosjanom.

  " Jednym z trzech naukowców, którzy sądzili się o prawo do tytułu wynalazcy radia, był rosyjski fizyk Aleksandr Popow, obok serbskiego geniusza Nikoli Tesli oraz Guglielmo Marconiego, któremu ostatecznie przyznano ten tytuł oraz nagrodę Nobla. Profesor fizyki Aleksander Popow, ogłosił wynalazek systemu bezprzewodowej komunikacji podczas wykładu na uniwersytecie w Sankt Petersburgu w 1885 r. Po raz pierwszy przedstawił wtedy publicznie przyrząd do wykrywania i rejestracji drgań elektrycznych. Głównym zadaniem przyrządu było jednak wykrywanie burz. Potrafił robić to z odległości 30 km."
 • @Tiamat 14:29:19
  " Pierwsze plany helikoptera tworzył już Leonardo da Vinci, jednak pierwsze próby oderwania się od ziemi udały się dopiero na początku XX w. Dziś za twórcę śmigłowca uznaje się powszechnie rosyjskiego konstruktora – Igora Sikorskiego - którego talent rozwinął się jednak w Stanach Zjednoczonych. W latach 1939-1941 zaprojektował Vought-Sikorsky 300. Była to pierwsza działająca maszyna z jednym wirnikiem nośnym i śmigłem ogonowym, które rozwiązywało problem momentu reakcyjnego (moment oporowy), jaki oddziałuje na kadłub śmigłowca. Pochodzi ona z napędu wirnika nośnego. Ten układ okazał się tak udany, że do dziś stosowany jest w większości maszyn".
 • @Tiamat 14:29:19
  " Wynalezienie elektrycznego wagonu była zapowiedzią rewolucji transportowej, która pobudziła rozwój miast i centrów przemysłowych. Fiodor Pirotski przeprowadził w latach 1874 – 1876 serię eksperymentów przesyłania elektryczności na odległość. Elektryczny silnik oddalony o kilometr od źródła zasilania – zadziałał. Kilka lat później przeprowadził eksperyment na torze kolejowym niedaleko Siestrorecka. W wagonie przewiózł 40 osób. Pierwszą linię elektrycznego tramwaju otwarto w 1881 r. w Berlinie, na podstawie projektów Rosjanina."
 • @Tiamat 14:29:19
  ■■■■■

  Vladimir Zworykin to kolejny Rosjanin, którego wynalazki zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych. W 1925 r. opatentował telewizor kolorowy, a kilka lat później zbudował pierwszą sprawną kamerę telewizyjną.

  ■■■■■

  Rosjanie to.
  Pierwszy sputnik na swiecie.
  Pierwszy człowiek w kosmosie. Gagarin.
  Pierwsze wyjscie człowieka w otwarta przestrzeń w kosmosie.
  Pierwsze zdjecie drugiej strony Księżyca.
  Pierwsze lądowanie na powierzchni Wenus i fotografie gleby.
  Pierwsza stała stacja w kosmosie i wiele innych wynalazków. ... .

  Znana na całym świecie komputerowa gra logiczna została stworzona przez Aleksieja Pażytnowa i jego współpracowników, Dimitrija Pawłowskiego i Wadima Geriasimowa. Tetris pojawiła się w sprzedaży w 1984 r. w Związku Radzieckim. Do dziś jest to jedna z najbardziej znanych gier komputerowych. W tym roku zostały ogłoszone plany nakręcenia filmu na podstawie gry.."

  Końcem lat 70tych i na początku 1980 roku. To także unikalny radziecki laptop, noszący dumnie nazwę MC 1504. W środku znajdował się procesorKR1834VM864 taktowany zegarem 4,77 MHz. Szybkość można było zwiększyć poprzez wciśnięcie guzika Turbo, co dawało w efekcie 7,16 MHz. 8-bitowa magistrala danych obsługiwała 640 KB pamięci RAM.

  Łączna waga urządzenia wynosiła 4,5 kg z bateriami, więc mobilność została (powiedzmy) osiągnięta. Jak widać na zdjęciach, wszystkie podzespoły są produkcji radzieckiej, co budzi podziw. Produkcja tak zaawansowanych komponentów wymaga odpowiednio wyposażonej placówki, a o to nie było łatwo.

  https://m.gadzetomania.pl/mc1504-9-329028-3f541744e9e6a59e,0,600,0,0.jpg
 • WPS
  A tak zachowują się młode, jurne barany zarządzane z luksusowych hoteli przez żydowskich manipulantów. Te jurne barany rzucające kostką brukową nie są w stanie zrozumieć, że niszczą swoją przyszłość i już dzisiaj ustawiaja się po jałmużnę dla bezrobotnych, a młode diewuszki w kolejce do burdeli w całej Europie:

  https://www.youtube.com/watch?v=31u7FA1M6bU&feature=emb_logo
 • @Alfax 17:55:51
  Szanowny panie @Alfax, ale takiej Rosji już nie ma. To wina Gorbaczowa, Jelcyna i niestety ....Putina. Prezydent Rosji chwali się, że zaszczepił swoją córkę " antycovidowską szczepionką " made in Rosja". Prezydent Rosji stracił wszelkie hamulce i brnie w przepaść.
 • @Tiamat 14:29:19
  Pani Tiamat, można naprawdę kochać Rosję, ale nie na tyle ślepo żeby nie dostrzegać klęski polityki Putina i Ławrowa. Chociaż ten ostatni zapewne jedynie kontroluje, aby Putin nie zboczył z drogi w przepaść.

  Prezydent Rosji chwalący się, że zaszczepił swoją córkę : antycovidową" szczepionka "made in Rosja", to nue tylko dowód osobistej klęski wychowawczej, ale i zupełny upadek wizerunku lidera.
 • @Tiamat 14:29:19
  POlecam pani uwadze, a także innym dyskutantom:

  https://www.youtube.com/watch?v=VVeBPVWrrUk  Melniczenko

  https://www.youtube.com/watch?v=8P-PvZ7ShSs   Szewczenko

  https://www.youtube.com/watch?v=meMaIocGtjk  Dieljagin
 • @stanislav 21:26:27
  //Prezydent Rosji chwalący się, że zaszczepił swoją córkę : antycovidową" szczepionka "made in Rosja", to nue tylko dowód osobistej klęski wychowawczej, ale i zupełny upadek wizerunku lidera.//

  Po co tak się obnosić z "dyskretną wiedzą"/
  Lider szczepiący swoich bliskich to nawiązanie do wielkiej historii panie stanislav (a właściwie dlaczego przez v? to takie niesłowiańskie)
  Każde rosyjskie dziecko wie (bo uczy się tego w szkole), że pierwszym liderem który publicznie poddał siebie i syna, szczepieniu była Katarzyna Wielka.
  Było to szczepienie przeciwko ospie prawdziwej.Caryca jako człowiek oświecenia wielce ceniła ten wynalazek choć absolutnie bezpieczna szczepionka zostanie wynaleziona dopiero za kilkanaście lat.
  Sądzi pan że matka ryzykowała by życiem dziecka a Imperatorowa życiem następcy tronu,gdyby autentycznie nie była przekonana o pożytku płynącym ze szczepień.
  Katarzyna Wielka zapoczątkowała też finansowanie badać prowadzących do opracowywanie szczepionek na inne choroby.Dzięki temu Rosja a po niej ZSRR i dalej FR był daleko zaawansowany jeśli idzie o tę dziedzinę farmakologii.Dzięki czemu i u nas były dobre szczepionki.Nikt od nich nie zapadał autyzm,epilepsję czy alergie.
  FR w ostatniej dekadzie opracowała formułę szczepionki na AIDS,zapalenie wątroby typu C a teraz tej nowej grypy.
  Także jak pan widzi Putin mówiący o córce która poddała się szczepieniu wie do jakiej tradycji nawiązuje.
  A pan z pańską krytyką zbudowanej na niewiedzy jest żałosny.
 • @ikulalibal 21:50:56
  Pan w ogóle nie rozumie, co ja piszę. Ale poza tym w ramach " bezgranicznej miłości do oligarchii Putina" powinien pan się zaszczepić natychmiast !!! :)))

  Jak mawia mój przyjaciel: jak świnie nauczone są jeść ziemniaki, to nie można ich karmić rodzynkami :)))

  Zauważam od razu, że świnia jest tu jedynie określeniem gatunkowym, bez żadnego podtekstu osobistego, coś jak we wstepie do "Biesów" F.Dostojewskiego: " A była tam duża trzoda świń, pasacych sie na górze. Prosiły Go wiec( złe duchy), zeby im pozwolił wejść w nie. I pozwolił im. Wtedy złe duchy wyszły z człowieka i weszły w świnie, a trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i utonęła..."( Łk 8,32-36)
 • Pani Tiamat
  Nieoceniony pan stanislav polecił pani filmiki.Polecił bez stosownej rekomendacji.Uważam że bywają takie sytuacje w których lepiej wiedzieć kogo słuchamy.Idzie o tę osobę /https://www.youtube.com/watch?v=8P-PvZ7ShSs ; Szewczenko /

  Dziennikarz i działacz który w ciągu ostatnich lat odmienił się nie do poznania.W dodatku odmienił się w "dziwnym" kierunku.
  To klasyczne nomenklaturowe dziecko.Pomimo że deklaruje przynależność do Cerkwi bywa widziany (i nagrywany) w niezrozumiałych kontekstach.
  https://www.youtube.com/watch?v=H0fk-q0Li8I
  Po jego prawicy Gajdar Dżemal.Filozof.Prowadził otwartą agitację na rzecz Państwa Islamskiego.A robił to tak umiejętnie że mało i mnie nie przekabacił.Z powodu tej internetowej agitacji miał kłopoty ale w sumie nic mu nie zrobiono bo był już wtedy ciężko chory na raka.
  Syn Dżemala Ohran, zginął wraz z innymi dziennikarzami kręcąc jakiś materiał dla Chodorkowskiego https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Trzech-rosysjkich-dziennikarzy-zostalo-zabitych-w-Srodkowej-Afryce
  Tak że jak pani widzi Maksim Szewczenko sam jest "dziwny" i otacza się "dziwnymi" ludźmi.Poza tym jest rzecznikiem oligarchy-komunisty Pawła Grudinina.Wierzy pani w oligarchów komunistów? no właśnie.To hucpiarz i spekulant.Choć udaje filantropa.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C,_%D0%93%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B0%D1%80_%D0%94%D0%B6%D0%B0%D1%85%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C,_%D0%9E%D1%80%D1%85%D0%B0%D0%BD_%D0%93%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pavel_Grudinin
 • @ikulalibal 22:23:45
  "bywają takie sytuacje w których lepiej wiedzieć kogo słuchamy.Idzie o tę osobę /https://www.youtube.com/watch?v=8P-PvZ7ShSs ; Szewczenko /"

  Mnie zwykle nie obchodzi, kto coś mówi, tylko co mówi.

  Ten komentarz Szewczenki jest interesujący.
 • @stanislav 22:29:28
  Miły panie stanislav
  Człowiek musi mieć jakiś "kompas" który wskaże którą tradycję chce kontynuować.Jak rozumiem Putin ze swym nawiązaniem do Katarzyny II jest dla pana nie do przyjęcia.Rozumiem.Na szczęście historia jest tak bogata że znajdzie pan i coś dla siebie.
  Mniej więcej w tym samym czasie kiedy Katarzyna Wielka szczepiła siebie i Wielkiego Księcia,w tej samej Moskwie tłumu zlinczowały metropolitę moskiewskiego Ambrożego.
  W Moskwie trwała epidemia dżumy zwana wówczas "zarazą" więc wierni z całej Rosji pielgrzymowali do cudownej ikony.Metropolita chcąc zatrzymać tłumy a więc dalsze rozprzestrzenianie się choroby nakazał usunięcie ikony.Ale rozgniewane tłumy okrzyknęły go antychrystem i zażądało zwrotu obrazu.Przerażony metropolita uciekł i schronił się na Kremlu.Wówczas (coraz większe) tłumy otoczyły Kreml i zagroziło że go zburzą.Zmusiło to metropolitę do kolejnej ucieczki (spuszczono go w koszu z okna) i poszukania azyli w monastyrze Dońskim.Ale i to dopadł go gniewny tłum i zapowiedział że po cegle rozbierze monastyr do samych fundamentów.Metropolita w końcu wyszedł naprzeciw tłumu i został zlinczowany.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_moskiewskie_(1771)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambro%C5%BCy_(Zertis-Kamienski)

  Rozumiem że utożsamia się pan z prześladowcami Ambrożego.Tak jak oni nie wierzy pan w epidemie .Szkopuł w tym że oni nie wierząc w epidemie wierzyli w opiekę boską w którą jak wiem pan nie wierzy.Więc nie pasuje pan do żadnej tradycji.
 • @Pedant 22:58:13
  A pan myśli że argumenty Gajdara Dżemala agitującego a państwem islamskich były nieinteresujące? Były fascynujące (szkoda że zostały usunięte z yt),jeśli mówię że mało mnie nie przekabacił to mówię całkiem poważnie.
 • @ikulalibal 23:20:02
  Pan jest nie tyle zabawny, co wręcz niegrzeczny. Najpierw "przestrzega" pan pania Tiamat żeby broń boże nie zbłądziła w stronę "komunizmu" i dlatego powinna korzystać koniecznie z pana "nieocenionych" przestróg.

  Następnie pan pozwala sobie grzebać w tak osobistej i zupełnie panu nieznanej kwestii mojej wiary.

  Pan ma zadatki na komisarza ludowego...a tak się pan od tego dystansuje ? :)))
 • @Pedant 22:58:13
  Ale "komisarz ludowy" @ikulalibal wyznaje zasadę: " dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"
 • @ikulalibal 22:35:08
  re:
  "Wierzy pani w oligarchów komunistow"
  I pan mnie zadaje to pytanie? Bo co?
  Ja rozumiem, ze wymieniamy tu różne opinie : i te własne i te zasłyszane.

  I probujemy oceniać rozne metamorfozy pojedynczych osób.
  Zdarza sie często, ze pakujemy wszystkich do jednego wora pod wspólną nazwa . A przeciez podobno każdego należy oceniać indywidualnie.
  Przyznaje, ze nie znam pana Szewczenki jak i wielu innych ofiar czy bohaterów przeróżnych zdarzeń- od nas niezależnych.

  Powiem tak:
  W czasie tragicznych zdarzeń zwłaszcza rewolucyjnych/ wojennych, indywidualni ludzie zachowują sie bardzo rożnie w zaleznosci od osobistych przeżyć i zdarzeń i walorów osobistych..
  Każdy z nas przechodzi własny okres 'rewelacji' i przetasowania pojęć.

  I nikt z nas nie ma dojścia do pełnej informacji. To, co wiemy i co podejrzewamy, ze wiemy, to nawet niecałe 1/100 procenta naszych wiadomości. nasza ocena na olo bywa subiektywna.

  Jako młodzi ludzie w PRL-u byliśmy bardzo zadziorni. Nie podobali nam sie Sowieci ale mieliśmy rosyjskich przyjaciół, w naszym przypadku, studentów z Charkowa i Odessy.

  Przyjaźniliśmy sie bardzo z Gruzinami, którzy z definicji nienawidza Rosjan.
  Pyskowaliśmy na Moskwe i śpiewaliśmy nieprzystojne czastuszki i 'kantate o Stalinie'. Recytowalismy namiętnie wierszyki Woroszylowa, i Marszaka, ktore pobudzaly nas do smiechu.
  Bajki Zoszczenki o Leninie zrobiły w PRL-u zawrotna karierę.

  Kochaliśmy westerny i czytaliśmy Coopera, Curwooda i ..Karola Maya.

  Z radością powitaliśmy pierwsze polskie wydanie 'Mistrza i Malgorzaty’.

  Moim ulubionym filmem był czeski film "Joe strzela pirewszy" - znakomita parodia westernu.
  Czytaliśmy namiętnie i Balzaca i Wiktora Hugo; ale tez zawzięcie dyskutowalismy co takiego chciał powiedzieć Sartre w "Drogach Wolności".

  Ale byliśmy przyjaźnie nastawieni do świata. Polskie firmy miały wiele miedzynarodowych kontraktów i młodzież z całego świata zjeżdżała do Polski na studia, festiwale, i obozy wakacyjne.

  "Pod Adasiem " na Rynku krakowskim naśmiewaliśmy sie z Rosjan, Polaków i z Czang Haiszeka; naśladowaliśmy przemówienia Gomułki i opowiadaliśmy kawaly o sowieckich przywódcach.

  A w szkole mieliśmy obowiązkowa propedeutyke filozofii, historie starożytną i historie Średniowiecza.

  I Oskar Lange nauczał, ze skrajny komunizm jest takim samym diabłem jak i kapitalizm monopolistyczny.

  Nikt z mojej rodziny, znajomych, kolegów, wspołpracowników nie byl komunista. Nikt nie nalezal do partii komunistycznej - bo takiej nie bylo.
  Myśmy sie nasmiewali z komunizmu. Mogę podać pare przykładów ale troche nie wypada, bo przeważnie sa sa niecenzuralne.

  Czescy kumple nas nauczyli:
  "Hej Lońka, hej Lońka
  Lońka a Lenin
  Ja mam was, ja mam was wszetkich w prdeli"

  A poza tym bylismy bardzo tolerancyjni dla swiata.

  Po co to pisze?

  Kiedy nastala Solidarność, do ruchu żydowskiego przyłączyło sie bardzo wielu młodych ludzi.
  Młodzież ma to do siebie, ze lubi sie buntować. I właściwie trudno im tego odmawiać bo młodość ma swoje prawa.

  W Polsce było wielu entuzjastów Solidarności bardzo, az za bardzo popieranej za granica i wspieranej zachodnimi finansami, czego nikt nie ukrywał.
  'Pomost' i 'Sprzeciw' podawały na bieżąco listy 'ofiarodawcow' z kraju i z zagranicy.
  W mediach krajowych i światowych popieral nas calutki Zachod:
  Przemawiał do nas prez. Reagan i otoczył Solidarność osobista opieka i patronatem sam wielki Papież Jan Paweł II.
  Kochały nas amerykańskie związki zawodowe i CIA.

  Ale w kraju zaczął sie terror ; zmuszano właściwie do wyjścia na ulice.
  Kto nie demonstrował - to byl piętnowany jako...komunista..
  Zaczęło sie szastanie pojęciami abstrakcyjnymi, żeby ośmieszyć 'niezdecydowanych'.
  Przypomina to obecna propagande: Każdy Syryjczyk - to islamista, a każdy muzułmanin - to terrorysta; i każdy kto potępia atak na Irak - to ...sowiecka onuca. (takie troche ubeckie słownictwo.)
  Każdy Serb to zbrodniarz; no i każdy uchodźca to morderca i gwałciciel.
  I tak juz zostało.

  Nikt w Polsce nie chce dyskutować polskich oligarchów, którzy dorobili sie milionow na rozkradaniu Ukrainy. Przeciez to Polacy sprzedali Slawiansk ...Rockefellerowi.
  Majdan urządziła oligarchia dla wzbogacenia oligarchii.

  Rewolucja Solidarności stworzyła w Polsce milionerow. Reszte łupów z Ukrainy było do podziału dla super mafii zza oceanu.

  Ale mam pytanie:
  Czy mozna wszystkich członków Solidarności wsadzić do jednego wora?
  Czy Anna Walentynowicz to taki sam dorobkiewicz jak Wałęsa?
  Czy ludzie pomordowani w czasie awantury Solidarności to byli komuniści?
  Gdzie sie podziały miliardy dolarów przekazane do Polski za caly okres tej rewolucji?
  Znałam wielu normalnych Polaków, którym marzyła sie medialna Ameryka, ale także własny dom z ogrodem, własny samochód i zjazdy narciarskie w Dolomitach.
  Wierzyli, ze przy poparciu Ameryki i calej zachodniej demokracji, każdy w Polsce będzie miał dom z ogródkiem i mercedesa w garażu.
  Wielu członków Solidarności zmieniło swoje poglądy na temat PRL-u .
  Inni, porobili kariery opluwając naszych rodziców, którzy Polskę odbudowali po wojnie.
  Mnie sie świat zawalił gdy zobaczyłam jak wielu członków Solidarności gnilo w więzieniach a szef Solidarności byl …internowany w pałacach, popijał francuskie koniaki i przyjmowal zagraniczne delegacje.

  Wiec wracając do Putina - nigdy nie będziemy wiedzieć jakie i z kim ma naprawdę powiązania. Wiadomo, ze pomógł mu w karierze Chodorkowski, czego potem żałował bo myślał , ze Putin to taki cichy, spokojny i niegroźny material do manipulowania.

  Putin wypędził z Rosji różnych oligarchów. Z innymi sie zaprzyjaźnił.
  I to rosyjskie, zaprzyjaźnione oligarchy wybudowały miasteczko olimpijskie w Soczi - to jest jedyna olimpiada nie obciążona długami.

  To oligarchy właściwie wybudowały most do Krymu.
  Wiadomo, ze Putin sie przyjaźni głównie z tymi, którzy sa w Rosji.
  Putin ściga namiętnie tych, którzy wywieźli z Rosji miliardy dolarów.
  Rosja miała do tej pory podatek liniowy: 13 %
  Putin ostatnio podniósł ten podatek z 13 % na 15%.
  I podniósł sie straszny wrzask i zgrzytanie zebow, ze Putin okrada rosyjskich obywateli. Pieniadze zdobyte na oligarchach pomogly walczyc z covidem-19.

  Bardzo wielu Amerykanow rzuciło obywatelstwo USA z powodu podatków,; inni ukrywają dochody w rajach podatkowych.

  Abramowicz, bardzo zaprzyjaźniony z Putinem wybudowal przeciez całe mieszkalne osiedle robotnicze dla pracownikow swojej firmy na Syberii.

  Abramowicz musiał z Rosji wyjechać bo prawo rosyjskie zabrania oligarchom, którzy maja majątki za granica, zasiadac w Dumie a nawet pracowac w administracji panstwowej. (nie mozna byc gubernatorem, ministrem, poslem etc.)

  Obecne referendum w Rosji na temat zmian w konstytucji narobiło Putinowi nowych wrogów , bo w Dumie nie może zasiadać nikt, kto ma podwójny paszport a nawet prawo do podwójnego obywatelstwa i konto bankowe za granica. .

  W Polsce, coraz mniej ludzi zna historie Średniowiecza czy starożytną filozofie .

  Bogaci ludzie sa potrzebni w kraju ale musza być pożyteczni dla kraju.

  W Średniowieczu każdy biznesman, kupiec czy w ogóle bogacz, musiał mieć osobne konto 'dla Boga” w wykazach dochodowych.
  Był to podatek dla biednych, którym wręczano pieniadze osobiście.

  Dobrze jest sie przyglądnąć co myślał Arystoteles o zasadach życia zbiorowego czy poczytać Platona lub Sokratesa o tzw. oświeconej tyranii.

  Jednak podejrzewam, ze współcześni , zwłaszcza młodsi ode mnie czytelnicy starożytności, łatwo dojdą do wniosku, ze to Demokryt stworzył komunizm.
  Komunizm byl pierwszy raz wydumany w starożytnym Egipcie o czym wielu 'znawców' od komunizmu nie ma chyba pojęcia , bo szastaja
  tym słowem zawsze gdy chcą kogoś obrazić.
  Przypisują tez komunizm kapitaliście K. Marksowi.
  Widać kiedyś telewizja i potężne media nie zatruwały ludzkich umysłów.

  Wiec pozwolę sobie zauważyć, ze nie każdy bogacz jest oligarcha i nie każdy oligarcha jest anty społecznym bydlakiem, który chowa pieniadze po komyszach i jaskiniach w rajach podatkowych.

  A Putin gada ze wszystkimi i probuje nawiązać kontakt nawet z przeciwnikami.
  W Izraelu ma wielu sprzymierzeńców, głównie wśród rosyjskich żydów.

  To akurat USA daje nam bardzo brzydki zwyczaj nazywania zbrodniarzy dobroczyńcami a oszustow -filantropami.

  Im większy 'filantrop w USA - tym większy złodziej podatkowy:

  Wystarczy w USA zarejestrować business jako 'charity" /filantropie/ i jest sie zwolnionym od podatkow. Soros, Gates, Fundacja Clintona, ktora ukradła cala pomoc humanitarna dla Haiti po okropnym trzęsieniu ziemi na tej wyspie..

  A szczepionki Gates'a?

  Bill Gates musi ponieść pełna odpowiedzialność za swoje zbrodnie szczepionkowe.

  Indie pozywają Billa Gates’a:.
  https://ligaswiata.blogspot.com.au/2016/02/indie-pozywaja-billa-gatesa.html

  Prawie pol miliona dzieci sparaliżowało w Indiach po szczepionkach Gates'a,, które zabijają więcej zaszczepionych niz sama choroba:

  490,000 Children Paralyzed - Gates' Vaccines Kill More Than Disease They Prevent - 'We Are Guinea

  https://truthtopowernews.com/490000-children-paralyzed-gates-vaccines-kill-more-disease-they-prevent-we-are-guinea-pigs-drug
 • @nana 21:56:57
  ...Ku uwadze..tak analitycznego wpisu dawno nie spotkałem..
 • @Monaco 06:10:14
  ..z tą Syberią to chyba coś nie tak...pięć pokoleń i kazde tam miało swojego bliskiego....pamięć rodzinna nie bardzo przystaje do oficjalnej narracji...wspólnym jest tęsknota,ale w kategorii nostalgii...a ostatnie zesłanie to przeżycie...
 • @Talbot 21:20:01 "w Mińsku nadal stoi pomnik żyda Lenina." Wszędzie są pomniki nie tylko Leninac ale i ŻYDA Dzierżyńskiego
  Sam Lenin - z prawosławnej rodziny - który sie na Syberii przechrzcił na katolicyzm, by móc się ożenić z Nadieżdą Krupską, polskiego pochodzenia, był mieszańcem i wielokulturowym i wielorasowym, co po jego fizjognomii, trochę kałmuckiej, było widać.

  Ale o tym, że na 50 lat przed jego urodzeniem, jeden z jego dziadków przechrzcił się (w Żytomierzu) z judaizmu na prawosławie to Lenin nie wiedział. Ponoć odkryła to jego siostra w 24 lata po jego śmierci - i trwało to jeszcze 54 lata zanim zawierający tę "rewelację" list siostry Lenina do Stalina, w sposób "cudowny" odkryto i przekazano szerszej publiczności do weń wierzenia. Sądząc po reakcji "Talbota" w sposób skuteczny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY