Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 1511 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Polin i podwójne standardy. ❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak wygląda w Polin PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ !. Z wykorzystaniem "pandemii" PIS brnie ku dyktaturze.

 

 Polin, państwo represyjne.

PiS wykorzystuje sytuację związaną z "epidemią" i przykręca śruby tam gdzie tylko się da. Wprowadza system represji,  wydawane są przez policjantów bezprawne wyroki grzywny. Protesty obywatelskie rozpędzane są przez policję przemocą.  Dokonywane są masowe aresztowania.

 I w tej krytyce nie chodzi  o poparcie tej czy innej kwestii. O pandemię czy abortus ! .

A o zasygnalizowanie jak cynicznie rządząca partia polityczna PIS wykorzystuje  instrumentalnie obecną sytuacje zwiazaną z wirusem by ograniczyć Polakom,  zmusić , nakazami i zakazami  i tym samym wbrew zagawarantowanym w POLSKIEJ KONSTYTUCJI każdemu obywatelowi w Polsce NIENARUSZALNEGO PRAWA do WOLNOŚCI OSOBISTEJ i swobody wyrażania opinii oraz protestów i demonstraci,

PIS łamie to podstawowe prawo i narzuca swoje rygory by osiągnąć swój partyjny polityczny cel po przez ograniczające a w niektórych przypadkach pozbawiające nas prawa do swobody, krytyki, protestów w takiej czy innej formie. 

Przymus.

Nie tylko masek ale i milczenia.

   

Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że aborcja nie jest dozwolona również ze względu na poważne nieprawidłowości u nienarodzonego dziecka. W rezultacie aborcja jest prawie całkowicie zakazana w kraju.

Trybunał orzekł, że aborcja jest sprzeczna z konstytucją gwarantującą każdemu ochronę życia. 

Brawo ❗.  Gdyby to była prawda że tak dba o nasze życie i zdrowie ❗. 

Nadchodzi zima, i tak jak każdego roku, z zimna w Polsce umrą setki bezdomnych. Od ponad 30 lat zmarło z tego tylko powodu już  tysiące ludzi, bezdomnych biedaków. To jest zbrodnia - tego jakże niesprawiedliwego kapitalistycznego systemu który panuje od 1989 roku, ministrowie, posłowie otrzymują z budżetu państwa żerując na naszej pracy  po 20 tysięcy złotych każdego miesiąca a bezdomni śpią i umierają w rowie. 

Poza tym są w Polsce ludzie którzy muszą być operowani by mogli żyć,  jednak operacje kosztujące miliony złotych dla wykluczonych, dla emerytów i tych ciężko pracujących Polaków są poza ich zasięgiem, oni są skazani na śmierć. 

Są starcy którzy nie mają pieniędzy na leki, mieszkanie i wyżywienie, muszą wybierać i z czegoś zrezygnować  a to tym samym stanowi zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

To wsztstko dzieje się w Polin, kraju, którego stać na zakup skandalicznie drogich F35 (w sumie miliardy dolarów)  i utrzymywanie obcych wojsk na koszt polskiego podatnika oraz wspomaganie naszymi pieniędzmi obcego wrogiego nam Polakom reżimu o banderowskiej ideologii na Ukrainie i ulicznej opozycji na Białorusi wraz z dywersyjną stacją Belsat.  Mając do dyspozycji takie ogromne środki PIS nie dba o los i dobro Polaków w tym o zapewnienie dla każdego potrzebującego rzetelnej pomocy medycznej, o skrócenie czasu oczekiwania na operacje i zwiększenie liczby po przez stymulację,  by było więcej dobrze wyszkolonych lekarzy. Nie dba o dach nad głową dla przeciętnego Polaka i poprawę ogólnie stopy życiowej PIS, na te podstawowe cele ta partia i ten prezydent nie ma środków i nie ma propolskieg programu. 

Ponad stu konserwatywnych i prawicowych parlamentarzystów wniosło rok temu sprawę do trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji. Czy ci sami w liczbie ponad 100 prawicowych konserwatywnych posłòw,  wniosło  kiedykolwiek wcześniej sprawę o ratowanie ludzi bezdomnych, starych przed śmiercią z głodu, zimna i braku możliwości wykupienia leków ? !!!. Czy ci parlamentarzyści upominali się o tych by  im prawnie ratować życie ?.  O ratowanie ludzi którzy nie mają środków na życie ?. 

Widać że PIS stosuje podwójne standardy. 

Obrona każdego życia jest słuszną sprawą.

Tylko nie uczcuwie jest bronić jednych a o drugich o tych mniej samodzielnych, mniej sprawnych, chorych zupełnie nie dbać i skazać ich bez zająknięcia z braku pomocy i z obojętności na przedwczesną śmierć.  

Czy tak ma wyglądać PISowska sprawiedliwość ? !

Obecnie są krytycy którzy kwestionują niezależność tego "Trybunału" sądu, ponieważ "polski rząd" miałby na to duży wpływ.  Prawo w Polin staje się wybiórcze. Po "reformie"  Ziobry  działa ona tak by PIS mógł terroryzować Polaków i narzucać im swoją polityczną wole.

Już w 2016 roku w Polsce wybuchły niepokoje, ponieważ rząd chciał całkowicie znieść aborcję. W tym czasie w Warszawie zebrało się około 20 000 kobiet, by demonstrować przeciwko tej decyzji. Demonstracje odbyły się również w innych miastach, po tych protestach rząd zdecydował się wycofać.

W ostatnich miesiącach doszło również do demonstracji przeciwko dalszym ograniczeniom prawa do aborcji, ale demonstracje były utrudnione przez ograniczające środki ze względu na epidemię.

Dunja Mijatovic, komisarz ds. Praw człowieka Rady Europy, nazywa wyrok sądu „naruszeniem praw człowieka".

W Polsce policja zatrzymała w sobotę około 120 osób podczas demonstracji przeciwko zaostrzonej ustawie aborcyjnej. Trzeci dzień z rzędu ludzie tłumnie wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko nowym ograniczeniom, które praktycznie uniemożliwią aborcję w kraju.

W ubiegłym roku w polskich szpitalach wykonano 1100 aborcji. A jaki jest stan świadomości w tej kwestii w polskim społeczeństwie?  dzięki edukacji ?  

Poza Warszawą demonstracje odbywały się także w innych miastach.

Ponadto w kraju odbywają się demonstracje przeciwko rządowym reperkusjom związanym z ograniczeniem swobód z powodu koro-wirusa.

Brutalność policji w Polsce (czytaj w Polin) nie różni się od niemieckiej,  francuskiej czy chinskiej lub  ostatnio tak bardzo chętnie ķrytykowanej w Polin przez wszelkie media głównego nurtu  białoruskiej.

PODWÓJNE  STANDARDY w PIS  to PODWÓJNE STANDARDY w POLIN.

Policja w Polin użyła brutalnej przemocy przeciwko protestującym pałek i gazu łzawiącego. Pałki gaz przeciwko protestującym a większość stanowiły przecież tam kobiety. 

Z powodu wirusa oficjalnie zabronione są w Polsce zgromadzeń kilkunastu osób. 

Wedle PIS,  można pałować kobiety w Polsce,  byle tego nie robił Łukaszenko na Białorusi.

Na Białorusi to niedemokratyczne i gwałt na prawach człowieka a w Polin to rozprawa z lewactwem i w wykonaniu PIS demokracja pełną gębą  !!! 

Takie to w Polin jest Prawo i Sprawiedliwość !!! 

Tylko pozazdrościć !

  

 

KOMENTARZE

 • PODWÓJNE STANDARDY - skąd my to znamy ?
  To jest typowe wśród liderów państw zrzeszonych w Unii Europejskiej i w NATO.

  Przykład Kosowo i Krym a nawet i Donbas. Masowe morderstwo na prawie 100 bezbronnych młodych ludziach w Odessie ze strony prawego sektora (banderowców) całkowity brak potępienia przez Zachód i liderów oraz masowa histeria wśród tychże liderów i w zachodnich mediach w związku z Nawalnym który mógł być otruty nawet przez swoich fanów.
 • @Alfax 07:19:24
  Jakoś redaktoru Sakiewiczu nigdy nie przeszkadzało to, co miało miejsce w Odessie. Natomiast jeśli idzie o zastrzelonego Niemcowa, czy ,,otrutego,, Nawalnego to wszystko jasne, to Putin!!!!!.
 • inwazja karaluchów politycznych i kłusownictwo seksualne
  To chyba więcej niz podwójne standardy a raczej jest to brak jakichkolwiek zasad moralnych, etycznch i socjalnych.

  Banda kretyńskich samozwańców w rządzie i trybunale, w samym środku tragedii narodowej, gospodarczej i socjalnej - nie ma o czym rozprawiać tylko o babskiej dupie i skrobankch??

  Czy to z nienawiści do polskiego społeczeństwa?

  Obecna decyzja Trybunału to szczyt bandytyzmu społecznego.

  I to decyzja Trybunału, który sie skompromitował we wszystkich przypadkach, gdy trzeba było bronic polskiej konstytucji!!.

  Od kiedy to Trybunał i kolejny rząd Polski dbaja o dzieci i ich zdrowie a w ogóle o ich prawo do życia i szczęśliwego dzieciństwa??

  Polskie wojsko lata po świecie i pomaga bombardować dzieci żywe, narodzone w Iraku, Libii, Afganistanie, Serbii, Donbasie…

  W Polsce ginie rocznie ponad 7 tysięcy dzieci; wiele ginie bez wieści i na zawsze.
  Polskie dzieci i polskie kobiety są sprzedawane pedofilom a kobiety do burdeli w Kosowie, skąd dostarcza sie je do burdeli świata.

  Według oficjalnych polskich danych, co piąta kobieta w Polsce jest gwałcona.
  W Polsce gwałcone sa dzieci i nieletnie dziewczynki zachodzą w ciąże.

  W Polsce nikt sie nie przejął bombardowaniem dzieci bombami ze zubożonym uranem w Jugoslawii.
  Nikt sie w Polsce nie zmartwił tym, ze pół miliona niewyskrobanych dzieci zostało na śmierć zagłodzonych w Iraku i nikt sie nie przejmuje ilością dzieci zbombardowanych w Afganistanie.

  Czy kogoś w Polsce interesuje los dzieci w Donbasie?
  We wszystkich tych “operacjach wojskowych” polskie wojsko brało czynny udział.!! I zdaje sie do tej pory bierze czynny udział w eliminacji żywych małych istot ludzkich w Kosowie, Donbasie, Afganistanie..

  I gdzie był Trybunał Konstytucyjny jak minister spraw zagranicznych, pan Radek Sikorski wysyłał polskie wojsko do Libii, żeby mordować żywe dzieci w Libii?
  Gdzie był Trybunał konstytucyjny, który powinien zbadać, czy czołowy dyplomata państwa, minister d/s zagranicznych, ma prawo decydować o niewypowiedzianej wojnie przeciwko komukolwiek???

  Co robiły darmozjazdy konstytucyjne gdy polskie wojsko napadało na cywilną ludność zaprzyjaźnionych państw?? W tym kobiety i dzieci.

  Dlaczego żaden z tych pasożytów w rządzie i Trybunale nie zajmie sie bardzo powaznym problemem społecznym jakim jest niechciana ciąża???

  Jako kobieta, przeciwna jestem zabiegom aborcyjnym, bo nie jest to żaden wybór dla kobiety. Jest to wielka tragedia osobista, a i często zagrożenie zdrowia dla kobiety, nie tylko fizycznego ale i psychicznego.

  O tym jednak sie nie dyskutuje bo chodzi tu głównie o seksualne zboczenia decydentów o losach kobiet.

  Atak na kobiety w obecnej Polsce nie ma precedensu w historii Polski.
  I żadne samozwańce i przebierańce z różnych podejrzanych wystąpień LGBT nie bronią roli kobiety w społeczeństwie.

  Wściekłe babska i chłopobaby z dobrze opłacanych ruchów 'społecznych' promuja własne zboczenia seksualne, czym właściwie popieraja zniewolenie seksualne kobiety w XXI wieku.

  NIKT w Polsce nie dyskutuje zjawiska niechcianej ciąży, która jest główną przyczyną skrobanek.

  Polskie społeczeństwo nie ma żadnej kultury obcowania.
  I Polskę nie stać na edukacje kultury obcowania i wartosci rodziny w szkolach i na uczelniach.
  Zadragowane, zapijaczone męskie chamstwo ma pełne poparcie i rządu i Trybunalu.
  Bo sprawcy nieszczęścia są pod ochroną .
  Jeszcze nikt nie został ukarany za spowodowanie niechcianej ciąży.

  I nikt w Polsce nie wpadł na to, ze kobiety nie są a samo -zapładniane
  It takes two to tango. (Do tanga trzeba dwoje).

  A Trybunały i rządowe imbecyle oskarżają kobiety o …niemoralną , nie-etyczną , nielegalną decyzje?

  Jak bedą karać nieposłuszne kobiety? Mandatami? wiezieniem?
  A panowie niczym nieszczelne, dziurawe garnki beda z radością powodować kolejne niechciane ciąże?.

  Czy ja przesadzam??
  W Szwajcarii wprowadzili zasade, ze to panowie opłacają bardzo drogie zabiegi aborcyjne.
  Natychmiast zmniejszyła sie ilość zrozpaczonych, porzuconych kobiet.

  W Polsce wydaje sie państwowe pieniądze na panienki- darmozjady, które występują w charakterze uprzywilejowanych dam, żon różnych karykatur w polityce. To doprawdy żałosne , ze sie nie wstydzą pokazywać publicznie; wystrojone, wyszorowane - nie maja absolutnie nic do poparcia i obrony mniej uprzywilejowanych kobiet.

  I tylko gdzie jest pan Wałęsa, który ‘własnymi ręcami obalił komunę i wpędził kobiety w niewolnictwo seksualne?.

  Danuśka miała kilkoro dzieci i nie musiała pracować. Nigdy nie
  pracowała.
  Co takiego w Polsce sie Wałęsie nie podobało??

  I co na to Trybunał?:

  Żywe dzieci uniknęły skrobanki ale nie uniknęły gwaltu i dzieciobójstwa:

  Co roku w Polsce giną tysiące dzieci, bo porwanie dziecka nie jest takie trudne... [WIDEO] | Mamotoja.pl
  https://mamotoja.pl/kazdego-roku-w-polsce-gina-tysiace-dzieci-wideo,aktualnosci-artykul,25182,r1p1.html

  Zaginione dzieci w Polsce. Jak wyglądają statystyki zaginięć? | naTemat.pl

  https://natemat.pl/278943,zaginione-dzieci-w-polsce-jak-wygladaja-statystyki-zaginiec

  Handel dziećmi w Polsce. Dziennikarze ujawniają szokujący cennik - Wiadomości
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Handel-dziecmi-w-Polsce.-Dziennikarze-ujawniaja-szokujacy-cennik

  HANDEL DZIEĆMI-Paweł Kukiz - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=Jbl0yr-csbE

  Rocznie ginie w Polsce 3,5 tysiąca dzieci | Nowa Trybuna Opolska
  https://nto.pl/rocznie-ginie-w-polsce-35-tysiaca-dzieci/ar/4212319

  KLUSOWNICTWO seksualne i zbrodnie na kobietach:

  Co piąta Polka zgwałcona. Raport

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/co-piata-polka-zgwalcona-raport,604988.htmlolska:

  Polska - (k)raj dla gwałcicieli? Większość oprawców jest bezkarnych - Zdrowie Radio ZET

  http://zdrowie.radiozet.pl/On-i-Ona/Polska-k-raj-dla-gwalcicieli-Wiekszosc-oprawcow-jest-bezkarnych

  Gwałt w Gdańsku na 15-latce. 6 Ukraińców zatrzymanych

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gwalt-w-gdansku-na-15-latce-6-ukraincow-zatrzymanych/1jessmp

  Bite i gwałcone. Szokująca prawda o życiu kobiet - Sfora
  http://www.sfora.pl/swiat/Bite-i-gwalcone-Szokujaca-prawda-o-zyciu-kobiet-a38652

  Przerażające dane: co roku ginie w Polsce 150 kobiet - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/przerazajace-dane-co-roku-ginie-w-polsce-150-kobiet-6036153074054273a

  Polki są sprzedawane do Kosowa « Wirtualna Polonia

  https://wirtualnapolonia.com/2015/07/28/polki-sa-sprzedawane-do-kosowa/

  Slowianskie niewolnice seksualne w Izraelu.
  http://swobodnadyskusja.myfreeforum.org/archive/slowianskie-niewolnice-seksualne-w-izraelu.__o_t__t_1085.html

  Londyńska policja: Polacy gwałcą, mordują i kradną - Sfora
  http://www.sfora.pl/swiat/Londynska-policja-Polacy-gwalca-morduja-i-kradna-a40643

  A w USA na ten przyklad, to wszystkie kobiety w klatkach dla emigrantow sa sterylizowane bo macica bardzo sie przydaje w przemysle kosmetycznym.
  Migrant women sterilized by GA prison ‘uterus collector’ — RT America’s Lawyer
  https://www.rt.com/shows/americas-lawyer/503547-sterilization-stimulus-covid-debate/

  A w Europejskim Parlamencie , posel z Polski, Janusz Korwin -Mikke opowiada, ze ponieważ kobiety sa za małe, słabsze i mało inteligentne - nie nalezy im sie taka sama płaca jak mężczyznom...za te samą prace!

  I co na to Tybunal i LGBT?

  Awantura w Parlamencie Europejskim bo polski posel do parlamentu, Janusz Korwin- Mikke opowiada, ze kobietom nie nalezy sie równa płaca za równą prace bo kobiety sa głupie i malo inteligentne:
  European Parliament in sexism storm as lawmaker says women are too 'small, weak and unintelligent' for equal pay (The Telegraph)
  http://www.telegraph.co.uk/news/2017/03/03/european-parliament-sexism-storm-lawmaker-says-women-small-weak

  'Weaker,' 'smaller,' 'less intelligent' women deserve less than men, Polish MEP states (Deutsche Welle)
  http://www.dw.com/en/weaker-smaller-less-intelligent-women-deserve-less-than-men-polish-mep-states/a-37794898


  Czy trzeba coś dodac?
  Bo materiałów jest pełno.
 • To proszę opisać jak powinna wyglądać modelowa walka z Covidem.
  Kwękać krytykować jest łatwo...
  Trudniej jest zaproponować jakieś konstruktywne działania..
  trudniej gdy się rozważy uczciwie skutki takich działań.

  Niech autor powie co powinno się w tej sytuacji zrobić.

  Twierdzenie że nic bo epidemii nie ma... jest metodą strusia obfitującą w miliny ofiar.. można też kłamać że i tych ofiar nie ma...
  to żydowska metoda na media..to o czym nie mówimy to nie istnieje..
  i odwrotnie.. istnieje bo o nim mówimy na okrągło...
  to fundament żydowskiej propagandy.
  Nie mówimy o zbrodniach zachody ..i ich nie ma.. choc realne są.
  na okrągło mówimy o zbrodniach Putina ..więc są ..choć realnie ich nie ma..
  na okrągło mówimy o żydowskim Bogu więc jest choć realnie go nie ma...

  To wszystko siła propagandy dawno odkryta przez żydów.
  Kto ma media (ambonę) ten ma władzę.

  Czekamy na konstruktywne pomysły na epiemię.
 • @zbig71 07:36:57
  Też tak to widzę. Gdy identycznie sprawy dzieją się na Zachodzie to szybko jest bagatelizowana i wyciszana.

  Dla przypomnienia. W Turcji na terenie ambasady saudyjskiej zamordowano brutalnie opozycyjnego dziennikarza (najprawdopodobniej pociwiartowano tam jego zwłoki i rozpuszczono w kwaśne) krytycznego w stosunku do sprawujących w Arabii Saudyjskiej władzę despotów. I jaka była reakcja ! ?

  Wspomniano o tym i na tym koniec. Żadnych trwających miesiącami histerii, żadnych sankcji w stosunku do rodziny królewskiej. Chociaż wszystko było jasne że mordercy działali na zlecenie członków rodziny królewskiej.
 • @Alfax 07:54:13
  Pamiętam. Jakoś świat dziennikarski nie protestował.....
  A rodzina królewska ma sporo pieniédzy....
 • Odnośnie noszenia maseczek
  http://youtu.be/2T41iw6Rzp8
 • @Oscar 07:50:55
  ------------
  "To proszę opisać jak powinna wyglądać modelowa walka z Covidem."
  ------------
  Proszę się zapytać Don Kichota z La Manchy - on Panu powie.
  Wniosek?
  Pan zacznij walczyć ze świrusową hucpą - nie zapominając przy tym - jak to na jesień - dbać o swoją odporność domowymi, wypróbowanymi sposobami. Psychiczna higienę/odporność z kolei - zapewni panu przycisk off na pilocie od TV.
 • @demonkracja 09:42:17
  Bardzo dobra rada w 10tkę .

  Przyciskiem OFF, można zadbać szczególnie o zdrowie równowagi psychicznej tak przez te oficjalne wszystkie media i nie tylko w Polce ale na świecie aplikujące nam strach i truciznę każdego dnia.

  W TV albo reklama trujących "leków" albo reklama zarazy covid 19.

  Do wyboru do koloru. Hulaj dusza piekła nima :)

  Jeden tam "mądrzejszy" od drugiego.
 • Im to pasuje. Czują się bezkarni.
  Tak, mają wymówki by ograniczać swobody.
  Tylko by to było zgodne z prawem to powinni ogłosić oficjalnie stan wyjątkowy. Albo parafrazując zmienić Konstytucję gdzie bedzie mowa o braku ochrony praw człowieka a rząd będzie rządzić dekretami jak w dyktaturze Augusto Pinocheta !

  A tak pis stosuje represje łamiąc sam prawo.
  W sumie działania pisu są podlegające pod sąd za nadużywanie władzy.

  Jednym słowem Polskę zamienią w państwo policyjne.
 • @Tiamat 07:46:50
  Tak to stara tradycja, sprowokować ludzi do burzy w czasie ograniczeń pod rygorem i sankcjami grzywnami by bali się wyjść i protestować. W ten sposób pis przepycha kolanem swoje przepisy.

  Policja aresztując demonstrantów i wypisując mandaty zasila budżet pisu i staje się narzędziem partyjny bezpośrednio przymusu gnębiąc obywateli Iii RP.
 • Jak bardzo istotny jest ten tekst, obnaża całkowicie prawdę kogo interesy reprezentują określone siły w Pis
  Że zacytuję tu tylko mały fragment z całości.

  " Brawo ❗.  Gdyby to była prawda że tak dba o nasze życie i zdrowie ❗. 

  Nadchodzi zima, i tak jak każdego roku, z zimna w Polsce umrą setki bezdomnych. Od ponad 30 lat zmarło z tego tylko powodu już  tysiące ludzi, bezdomnych biedaków. To jest zbrodnia - tego jakże niesprawiedliwego kapitalistycznego systemu który panuje od 1989 roku, ministrowie, posłowie otrzymują z budżetu państwa żerując na naszej pracy  po 20 tysięcy złotych każdego miesiąca a bezdomni śpią i umierają w rowie. "

  Tak to jest bardzo istotny tekst, obnaża całkowicie prawdę kogo interesy reprezentują określone siły w PiS.

  I czyim kosztem Polskę pisowcy zamieniają w Polin.

  Warto się zastanowić nad tym problemem, by w przyszłości nie popełnić tego samego problemu. Co nie znaczy by wybierać drugie zło jakim jest dla Polski, także PO !
 • @Oscar 07:50:55
  Walka z covidem?
  Najlepiej zaprezentowal to sam 'naczelny' - pan prezydent, który potrafił wstrzymac epidemie na czas wyborów.
  Ponieważ wyniki wyborów szczęśliwie przedlużyły Dudowe panowanie - covid wrócił na łono ojczyzny i nadrabia zaległości..

  A ze widać wyraznie wspólny scenariusz pandemii w Polsce i za oceanem, wiec wypadało, żeby PrezPiS- u tez złapał wirusa i sie pochorował. Bo jak powiada stare polskie przysłowie o Romie i towarzystwie..

  Z kolei, żeby nie zasmucić gawiedzi i wielbicieli PiS-u, wirus potraktował i polskiego prezydenta nader łagodnie.
  Polski prezydent nawet nie potrzebuje respiratora.
  Posiadł tajemnice kontrolowania wirusa.
 • @Tiamat 15:34:58
  Mój artykuł ma na celu zasygnalizować, że PIS a właściwie w niej część ludzi wraz z prezydentem, premierem i ministrami zmierza w kierunku co raz to bardziej bezczelnym nie liczącym się z obowiązującymi w Polskiej Konstytucji prawami które są podstawą w państwie prawa, bo chronią obywateli przed bezprawiem ze strony urzędników, a prezydent, premier, ministrowie łamiąc to wynoszą się pond prawo. Popełniają przestępstwa a tym samym nie są godni reprezentować Naród.

  Covid jak wiele innych chorób jest niebezpieczny ?! A o ile tak to uczciwy rząd powinien ogłosić stan wyjątkowy i wówczas na tej podstawie może zgodnie z prawem stosować restrykcje by opanować niebezpieczeństeo.

  A nie jak teraz sam rząd łamie podstawowe zasady, prawo a represjami chce i wymusza posłuszeństwo obywateli.

  To co się obecnie ze strony PISu dzieje jest bezprawne.
 • @Oscar 07:50:55
  Po co walczyć? na grypę w zeszłym sezonie, w Polsce zachotowało ponad 3,6 miliona ludzi. Ktoś ogłaszał epidemię? Ja bym zakazal jazdy samochodami. Mnóstwo ludzi ginie w wypadkach
 • @demonkracja 09:42:17
  Też tak to widzę, w TV wiadomości to same wyciągane nieszczęścia z całego świata.
  Co dziennie , istny HORROR, wojny, wypadki, demonstracje, choroby. A przed TV wiadomościami i po wiadomościach do znudzenia reklamy pseudo lekòw i tak bez końca od 30 lat.

  Więc polecam TV [ off ] ❗
 • @Wican 19:22:02
  Angielski premier, amerykański prezydent, polski " prezydent "
  Wszyscy mieli covid 19 i żaden z nich nie ma powikłań cudowne zaiste uzdrowienia !!!

  Wsztstko pod publiczkę, dla bezmyślnych i zastraszonych.

  A zastraszonymi łatwo przecież rządzić.
 • @Monaco 12:51:32
  Może więcej ludzi dostrzega dwulicowość PIS i innych partii.

  Oby tak było, że ludzie w końcu powiedzą dość, obłudzie.
 • @Leonardo da Vinci 19:12:20
  Zgadzam sie.
  Obecna sytuacja, nie tylko w Polsce, przełamała wszelkie granice absurdu.

  A Covid sam w sobie może nie stanowic zagrożenia - właśnie oglądałam jak w Hiszpanii 99 letnia staruszka wyleczyla sie z kovidu panadolem i tabletkami przeciw grypie ..i to w ciągu tygodnia.

  Ale przedsiębiorstwo "Covid-19 " i manipulacja informacją, danymi statystycznymi i ogólnym ogłupieniem wystraszonych, wyizolowanych ludzi - jest faktem.
  Najlepszym przykładem jest to, ze świat lekarski ma założony kaganiec.
  To nie lekarze ogłosili pandemie - tylko politycy.

  Lekarze zreszta nie mają żadnej reprezentacji w parlamencie i nie mają nic do gadania.

  W 2018 roku, w Melbourne w czasie sezonu grypowego, zachorowało 19 tysiecy ludzi. Lekarze prosili, zeby ogłosić epidemie ale rząd stanowy nie wyraził zgody.
  W tym roku, w tym samym Mlebourne, przychodnie lekarskie zanotowały 1900 zachorowań i ...ogłoszono pandemie i tzw. lockdown!
  Lekarze znow probowali dyskutowac z rządem. Bez skutku.

  Naturalnie, ze tego idiotyzmu nie dało sie dłużej utrzymać i teraz mocno zelżało. Tasmania tez otworzyła granice.

  Mnie sie rozchodzi o to, ze nie wolno robić kabaretu politycznego z żadnej choroby. Nawet niegroźnej. Grypa bywa bardzo niebezpieczna ale obowiązkiem administracji- kazdej administracji - jest opieka nad zdrowiem obywateli.

  Tymczasem, rządy różnych państw zrobiły sobie jasełka i wpędzają ludzi w choroby, stresy i w bajzel socjalny; wykorzystują każdą okazje, nawet choroby, do manipulacji politycznych.

  I to pomimo tego, ze rząd zbiera podatki na opieke lekarską .
  Takiego jawnego złodziejstwa, korupcji i okradania publicznych funduszy przez administracje państwową nie było w calej historii Europy, bo w USA to nagminne zjawisko.

  Dzis oglądałam wiadomosci z Polski. Przerażające.
  W Krakowie przygotowano...od dawna nieczynny szpital na przyjecie chorych.
  A szpital byl nieczynny bo sie nie opłacało go utrzymywac!!
  Bo podobno w Polsce szpitale muszą same na siebie zarabiać!
  Nic dziwnego, ze chorzy bezrobotni i bezdomni umierają na mrozie, na ulicy.
  No to na co idą przeznaczone na służbę zdrowia podatki?
  Zamiast jechac w diably do Ameryki i tam mieszkac, zdrajcy i opłacana łobuzeria postanowili sprowadzic ...Ameryke do Polski.

  Lącznie z amerykanskim nepotyzmem i korupcją.

  W Polsce, nagle ukazała sie dynastia prezydencka: z polską Iwanką i wysztywnioną 'pierwszą damą' i rodzinnym biznesem za pieniądze podatnika.

  Gumowska: Pani Agato, pani Kingo, możecie patrzeć na bieg historii, możecie wciąż ją zmienić [OPINIA] - WP Kobieta

  https://kobieta.wp.pl/gumowska-pani-agato-pani-kingo-mozecie-patrzec-na-bieg-historii-mozecie-wciaz-ja-zmienic-opinia-6568453584714496a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPKobieta-push
 • @Tiamat 03:05:27
  To wszystko jest prawdą.
  Obecnie rzeczywistość przeraża bo przerasta ludzką wyobraźnię w tym jak politycy oszuści i różne medialne kanalie manipuluja doprowadzając ludzi do ruiny poprzez terror przy użyciu restrykcji i policji wymuszającej posłuszeństwo.

  Salution ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 12:42:33
  Obawiam sie, ze obecna sytuacja może sie bardzo odbić na poskiej gospodarce.

  W latach 80-90-tych Polska z radością powitała zmiany systemowe. Nie wolno bylo miec innego zdania.
  Ale Polska nie byla przygotowana na zmiane systemu i nikt nas nie przygotowal do kapitalizmu.
  Polacy byli absolutnie nie przygotowani do nowej rzeczywistosci. Nie bylo czasu choc nie brakło entuzjazmu.

  U nas w biurze przyjmowalismy wtedy uchodźców z Polski ...wyzwolonej.
  Mielismy tez uchodźców z Rosji.

  Rozpętała sie orgia kapitalistyczn. Na granicy polsko-rosyjskiej szalały bandy, ktore napadały na ludzi, sklepy i ci, którzy uwierzyli w demokracje, wonosc i kapitalizm - troszke sie rozczarowali. Myślę, ze dużo ludzi nie chce teraz pamiętać o tym jak za Jelcyna - zwlaszcza na wschodniej granicy -zachodzily wielkie zmiany 'systemowe'.

  Niestety,Polska nie stała sie krajem kapitalistycznym. I dalej nie jest.
  Pomogli nam zbóje pozbyc sie całego majątku narodowego, bardzo pożytecznych zakładów pracy, hut, stoczni, rolnictwa - setki rolników popelnilo samobójstwo .
  Dołożyli jeszcze nasze sługusy sankcjami na Rosje, co wykończyło wielu polskich sadowników i warzywnikow.

  Polska nie jest krajem kapitalistycznym. Jest niewolnikiem i sługusem kapitalizmu. My nawet nie mamy prawa do wolnego rynku.

  Teraz wstyd sie przyznać, ze kiedyś sprzedawaliśmy polskie produkty i towary na Wschod i na Zachod.
  Polskie firmy budowlane miały kontrakty budowlane po całym swiecie, a chyba najwiecej na Bliskim Wschodzie gdzie polskie firmy budowały całe zaklady przemysłowe; rafinerie i huty w Libii, Syrii, Iraku. Mielismy bardzo ozywione sosunki gospodarcze z Iranem. Szach Iranu , Reza Pahlavi przyjechal do Polski i podpisal z nami umowy handlowe i gospodarcze.

  Mieliśmy bardzo rozwiniętą wymiane naukową z różnymi uczelniami na swiecie. Mieliśmy tez umowy handlowe z Francja, Włochami, Szwecja, Luksemburgiem, Austrią. To tylko to co ja pamietam.
  Elwro bylo naszą dumą narodową..

  Mielismy bardzo rozległe stosunki kulturalne z narodami świata .
  Polska Filharmonia miała koncerty na całym swiecie. Bardzo naszą muzykę lubili w Iranie..Wroclawski balet, zespoły Śląsk i Mazowsze, chór chlopiecy, znane Poznanskie Słowiki, polscy pianisci znani byli na swiecie.
  Polski przemysl włókienniczy zrobil niemałą kariere na Zachodzie.

  Sprzedawalismy bardzo duzo gatunkowej stali do USA. No i mielismy przemysł tekstylny, farmacje, górnictwo, stocznie, własny bank, własną armie, nie utrzymywaliśmy obcej armii i Polska nie szkolla policji w Izraelu..

  Nie baliśmy sie kryzysu ani nie czuliśmy sie zagrożeni; nie braliśmy udziału w wyścigu zbrojeń; nie było głodnych ani bezdomnych.

  Co nie znaczy, ze PRL byla idealnym państwem. Przyszedl czas, ze potrzebne byly reformy i potrzebne byly zmiany. Ale niepotrzebna nam byla narzucona z zewnątrz idiotyczna, ubecka rewolucja, ktora rzuciła nas na pastwę agresywnego Zachodu.

  Obecna sytuacja może nam przynieść niemile niespodzianki: nie mamy zaplecza gospodarczego na wypadek kryzysu. Uwierzylismy, ze państwo moze istniec bez planu gospodarczego, bez przemysłu i bez kadry technicznej.
  Uwierzyliśmy w najwieksze kłamstwa ekonomiczne: ze pieniądz może być towarem i ze gospodarka może sie utrzymać z samych usług.
  Uwierzylismy tez, ze kapitalizm jest systemem demokratycznym.

  Uwierzyliśmy tez, ze kapitalizm ma prawo nakładać sankcje na inne kraje, czyli zwyczajne zabijać konkurencje - co jawnie obala zasady gospodarki wolnorynkowej.
  No więc jak dobrze pójdzie- to zostaniemy bez gazu na zimę.

  I bez względu na globalną sytuacje - Polska juz nie może sie sama wyżywić ...ani ubrać..

  Ubilismy polskiego rolnika, dobijamy górników, pozbyliśmy sie przemysłu i wyszkolonej kadry technicznej i naukowej.
  A w rządzie same nygusy - bez odpowiedniego przygotowania do zarządzania gospodarką kraju.

  Ale mamy 'wolność': nie wolno nam kupować taniego gazu, nie możemy odmówić udziału w miedzynarodowych, bardzo kosztownych bijatykach
  i juz nie możemy podpisywac żadnych kontraktów miedzynarodowych bez zgody Unii czy USA.
  Polska pod zaborami nie była tak zniewolona jak obecnie.

  Awantura Covida-19 może nam zniszczyć całą gospodarke i zrujnować kraj.
  Nie mamy przeciez żadnego zaplecza: jesteśmy zadłużeni.
  A naszym jedynym przyjacielem jest...Morze Baltyckie.
 • @Tiamat 15:02:37
  ~
  A pro po Morza Baltyckiego, to jego przyjazn kosztuje Polske pere metrow wybrzeza. Baltyk zbiera nam i zmniejsza powierznie Polski a my nic na to nie reagujemy.


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/36/Rewahl_Hoffer_Kirchenruine_1930.jpg/1024px-Rewahl_Hoffer_Kirchenruine_1930.jpg

  Salution :)))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY