Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 1511 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Rosja i 5G.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sieci piątej generacji (5G) są i będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii.

  

Rosja i 5G i własna technologia.   

 

 

 Sieć 5G w Rosji. 

  Sieci piątej generacji (5G) są i będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii .

Rosja w kwestii uniezależnienia i bezpieczeństwa.

Postanowione jest, że w Rosji nie będzie ani chińska ani europejska ani amerykańska sieć 5G.

Sieci piątej generacji (5G) będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii. 

O tym oświadczył szef Ministerstwa Finansów Maksut Szadajev. Według ministra już przewidziano na to dodatkowe środki finansowe.

Taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa. Zarazem podjęto też decyzję polityczną i techniczną, że cała technologia i cały sprzęt, który zostanie użyty do stworzenia sieci 5G, będzie pochodził w oparciu o rosyjską technologię i będzie cały sprzęt produkcji rosyjskiej - podkreślił Szadajev podczas posiedzenia Rady Federacji.

Szef Ministerstwa Finansów wyjaśnił też, że ta decyzja zapadła w  uzgodnieniu z MON i innymi organami i uzyskano częstotliwości, które można wykorzystać do budowy sieci 5G całkowicie niezależnej od obcych technologii. Ponadto przygotowano i uzgodniono plan konwersji pola w celu oczyszczenia tych częstotliwości z zakresu wojskowego i przeniesienia tym samym ich na inne zakresy.

Wcześniej Szadajev poinformował, że planowane jest całkowite uwolnienie zakresu częstotliwości 4,8-4,9 GHz które są do dyspozycji organów ścigania i przekazanie tych częstotliwości na rozwój sieci 5G w Rosji. Według dostępnego info, rosyjscy operatorzy komórkowi obecnie testują  komunikację piątej generacji w pasmach - 25,25-27,5 GHz i 4,9 GHz. i są używane tylko jako dodatkowe w stosunku do głównego zakresu. Pod koniec lipca 2020 roku MTS otrzymał pierwszą licencję w Rosji na świadczenie usług mobilnych 5G / IMT-2020 w paśmie 24,25-24,65 GHz w 83 regionach kraju. Zgodnie z programem Gospodarka Cyfrowa, trwały zasięg takiej sieci to ponad 10 mln miejscowości na terenie kraju i powinien być zapewniony do 2022 r. A we wszystkich rosyjskich miastach liczących co najmniej 1 mln mieszkańców - do 2024 r. Tak więc Rosja buduje swoją i w oparciu wyłącznie o swoją technologię sieć 5G.

Rosja doświadczona ze strony Zachodu ciągłymi szykanami i chamską ingerencją w jej sprawy po przez stosownie bezprawnych sankcji, juź nie pozwoli więcej na manipulacje, szantaż, naciski ze strony zachodniej przestępczej mafii z siedzibą w Brukselii i w Waszingtonie. Degeneraci na Zachodzie nie będą mówić i narzucać jaką Rosja ma prowadzić politykę zagraniczną i wewnątrzną oraz jak ma Moskwa9 dbać o interesy Rosji. 

Jak  widać to można obejść się bez chińskiej czy innej obcej technologii gdy celem jest troska i dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny (państwa)  i o prawdziwą  niezależność od obcych służby i wpływów, szpiegów, szantażu i sankcji.

Prognoza zasięgu 5G w Rosji na lata 2020-2025 Opublikowane przez D.Elagina, 16 października 2020 r.

Ta oś czasu przedstawia prognozę zasięgu sieci 5G w Rosji od 2020 do 2025 roku. Na przestrzeni lat spodziewa się stałego wzrostu zasięgu sieci 5G. Oczekuje się, że w 2020 roku z sieci 5G będzie korzystać 22 procent populacji. Przewiduje się, że do 2025 r. Liczba ta osiągnie 81 procent Rosjan. Prognoza zasięgu sieci 5G w Rosji w latach 2020-2025. Rosja to ogromny kraj więc związane z tym są ogromne inwestycje.

I wszystkie w oparciu o własne środki i w oparciu o własny potencjał. 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Błąd w tytule!
  A może bardziej trafnym okresleniem tytulu tego artykulu byloby "Rosja i Koronawirus"??

  Internet , który z nieświadomego niewolnika robi niewolnika świadomego to osiągnięcie 21 wieku.

  Dramat, wojują informacyjnie na polu walk platform elektronicznych i cyfrowych w ogóle nie walcząc z problemem , który ma miejsce. Choroba cywilizacji.
 • Jeżeli ludzie tak myśla to nie dziwne że ten swiat jest chory
  Błąd w analizie :

  "Rosja doświadczona ze strony Zachodu ciągłymi szykanami i chamską ingerencją w jej sprawy po przez stosownie bezprawnych sankcji, juź nie pozwoli więcej na manipulacje, szantaż, naciski ze strony zachodniej przestępczej mafii z siedzibą w Brukselii i w Waszingtonie. Degeneraci na Zachodzie nie będą mówić i narzucać jaką Rosja ma prowadzić politykę zagraniczną i wewnątrzną oraz jak ma Moskwa9 dbać o interesy Rosji".

  Zła forma merytoryczna , gdyż Rosja dzięki temu może miedzy innymi budować bezpieczenstwo gospodarcze w oparciu o wlasny system wiec ten nacisk w artykule na zachód za sankcje w tym przypadku jest niezrozumiały!

  Dlaczego w ogóle nie przyjąć że zostało to uzgodnione na najwyższym szczeblu hierarchii miedzynardowej , na prawdę myślicie, że ktokolwiek Wam o tym powie albo napisze??

  To chyba wskutek oglądania od dziecka TV i wyprania mózgu.
 • Ten kraj faktycznie dokonuje od odsunięcia prozachodnich zdrajców
  na czele z Jelcynem ogromnego postępu w każdej dziedzinie.
  Przecież w latach 90tych XX wieku był kompletnie rozkradziony i zrujnowany.

  A jednak po objęciu władzy przez Putina i przejęciu na nowo kluczowych gałęzi przemysłu, gospodarki przez państwo zdołał się z popiołów na nowo odrodzić i stać się nowoczesnym i samowystarczalnym.

  Rosja zawdziecza te swoje ogromne osiągnięcia w tak krótkim czasie swoim zdolnościam adaptacji i to wszystko dzięki na wysokim poziomie tam istniejacej od zawsze nauki i własnym inicjatywom oraz planowaniu.

  I mimo utrudnieniom ze strony skolidowanego Zachodu, sankcjom, utrudnianiu n.p. w latch 2010 zakupu przez rosyjskich inwestorów fabryki produkującej samochody osobowe w Holandii, która była właściwie spisana na straty i likwidacje tam tym samym 5 tysięcy miejsc pracy a w sumie z kooperantami to kilkanaście tysięcy osób było by bez pracy.

  Holendrzy woleli zbankrutować niż umożliwić zainwestowanie przez Rosję środków i kupno fabryki samochodów osobowych.

  No bo w ich głowach rusofobicznych i lękach wrodzonych przed Rosją to było coś nie do pojęcia by Rosja inwestowała na Zachodzie i miała tam swoje fabryki i dochody.

  Pozdr.:)
 • @CIApy 10:02:21
  A z tego komentarza można śmiało wysnuć wniosek że jest napisany właśnie na skutek ogladania non stop prozachodniej propagandy w TV i wyprania mózgu.

  Potrzeba naprawdę być albo zakłamanym do szpiku kości albo tak ogłupionym żeby pisać takie komentarze że to co przeciwko Rosji czyni zachodnia zdegenerowana mafia było uzgadniane z Rosją.

  Ktoś tu próbie odwrócić uwagę od bandytów tworzacych zachodnia mafie, kota ogonem i wciskać kit i robić naiwne pranie mózgów !

  Nic z tego kolego. Te baje to prosze wciskać dzieciom z przedszkola i nie trollować tu l
 • @CIApy 10:02:21
  To ty chcesz tu czytsjacych ogłupić pisząc takie bzdury.

  Prawda jest taka, że UE łącznie z USA liczyli po upadku ZSRR na totalny rozpad Rosji na wzór Jugosławii. I za czasów Jelcyna liderzy zachodni udawali wielkich przyjaciół poklepując swojego agenta Jelcyna po ramieniu i wykupując nawet złoża i kopalnie złota na Syberii a zarazem inspirowali Czeczeńców, Tatarstan i inne autonomiczne republiki do oderwania się i rozwalenia Rosji.

  W momencie gdy w Rosji władzę przeją Putin i doszlo tam do opamiętania się i ukarania tych którzy nie wypłacali ludziom za pracę wynagrodzenia. Zachód zmienił swoją postawę i rozpętała się anty Putinowi agresywna propaganda, określająca Putina że to stary kgb'jer, komunista, car, i Bóg wie co jeszcze.
  A tym samy paru złodziei pochodzenia żydowskiego z miliardami dolarów zwiało na zachód w tym do Izraela, Abramowicz, Berezowski i im podobni.

  Więc twoja opinia jest celowo z premedytacją błędna i kłamliwa na temat Rosji.

  Nic nie było uzgadniane z Rosją żeby była gnębiona przez Zachód.
  To co Rosja ze względu na antyrosyjskie chamskie sankcje i prowokacje Zachodu sama osiągnęła to zostało wymuszone ze względu na wrogą działalność mafii zachodniej i Rosja musiała i uruchomiła swoją produkcję i swoje inicjatywy by móc dalej normalnie funkcjonować.

  Trzymaj się faktów a nie beznadziejnej adresowanej do bezmózgowców zachodniej propagandy ❗
 • @CIApy 10:02:21
  //Dlaczego w ogóle nie przyjąć że zostało to uzgodnione na najwyższym szczeblu hierarchii miedzynardowej , na prawdę myślicie, że ktokolwiek Wam o tym powie albo napisze??//

  „Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę” (c)
 • @fretka 11:10:30
  Zachodni liderzy i oligarchowie (kapitalisci) liczyli że słaba skłucona wewnętrznie Rosja rozpodnie się i oni wówczas dobiorą się bez żadnych ograniczeń do eksploatacji złóż surowców na ogromną skalę.
  Po części za Jelcyna to realizowali, amerykańskie firmy wydobywcze Exxon Mobil i nawet brytyjski BP wydobywali surowce na Syberii nie płacąc do budżetu Rosji tyle ile należy a 90% zysków trafiały do USA i na zachód Europy.

  Putin to pokrzyżował i rozpętała się antyrosyjska awantura która jak doskonale widzimy i słyszymy trwa z różnym nasileniem do dzisiaj.

  Pozdrawiam.
 • @CIApy 10:02:21
  A @CIA py niech ocenią i osądzą sami czytelnicy.

  :))
 • @Monaco 10:08:02
  Ta fabryka to NedCar.
  Tam produkują Niemcy Mini pod patronatem BMW. Wiem że część produkcji jest przeniesieniona z Oxford w GB do Holandii.
  Przed Niemcami byli Japończycy i Szwedzi ze swoimi markami jak Mitsubishi i Volvo.

  Pozdrawiam.
 • Wpis dotyczy 5G i Bogu dzięki,
  że nie cały NET będzie żydowski.

  Cały system finansowy jest żydowski, cały system mediów jest żydowski, może komuchy ruskie i chińskie przejmą choćby część internetu.

  A przynajmniej u siebie zapobiegną przejmowaniu rządu dusz przez parchów.

  "Idźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja!" :))
 • Rosyjska 5G nieszkodliwa?
  Jakoś nie widzę komentarzy na temat zasadniczy jeżeli chodzi o 5G tj szkodliwości tego sysyemu. Być może rosyjski 5G z definicji będzie nieszkodliwy? Swoją drogą warto było by wiedzieć coś więcej na temat szczegółów technicznych. Na razie na Zachodzie uruchamaia się chiński system bazujący na sprzęcie Huawei i rozwiązaniu wykorzystującym dotychczasową infrastrukturę - komórki średniej wielkości, 2.6 GHz z mocami do 500 W !!!!!!!!! Samo to w sobie jest zbrodnią na środowisku naturalnym!!!
 • @CIApy 09:53:47
  Przyznam sie, ze nie rozumiem o co chodzi w komentarzu CIApy.
  Moze rzeczywiscie o CIA -py.

  Nie wiem co prawda co to znaczy 'Zła forma merytoryczna' ale historia pokazuje, ze ciagłe szykany i sankcje przez 10 lat pomogły wymordowac przez zagłodzenie na smierc pol miliona dzieci w Iraku.

  Wiec jesli -zdaniem CIA-py - szykany i sankcje maja byc inspiracja do indywidualnego , samodzielnego rozwoju gospodarczego - to chyba należałoby zacząć szykanowac USA i nakładać sankcje tak dlugo az 4 miliony bezrobotnych w USA znajdzie prace a z ulic i podmiejskich lasów znikną bezdomni bo beda sobie' budowac bezpieczeństwo gospodarcze w oparciu o własny system' i ...na najwyzszym szczeblu..bo tak zostało to uzgodnione na najwyzszym szczeblu hierarchii miedzynarodowej..."

  Teraz wreszcie rozumiem: W USA jest upadek gospodarczy; kraj zadluzony jest na tryliony dolarow, mosty sie wala i rosnie liczba bezdomnych - a wszystko przez to, ze nie ma chamskiej ingerencji w sprawy Stanow Zjednoczonych i nikt ich nie szantazuje...
  Teraz USA stara sie poprawic ekonomie Iranu i Syrii...
 • @Polantek 16:03:04
  re: Jakos nie widze komentarzy na temat 5G...

  Uczeni w pismie zas od lat trąbia przez megafony świata, ze najbardziej szkodliwym systemem zanieczyszczajacym srodowisko jest NSA.
  Od lat powoduje radiacje i skazenie srodowiska naturalnego na wielka skale bo ten system dziala wszedzie i to od lat.

  Takim szkodliwym bardzo systemem jest tez tzw. 'matka wszystkich bomb' w Afganistanie, ktorą to bombe szczodre Stany podarowaly w prezencie w Afganistanie. Nie pomogą rozpaczliwe apele i prośby i skargi, ze ta super bomba emituje radiacje. Amerykanie juz wczesniej zniszczyli kompletnie i ekologie Hindukuszu, Libii, Iraku i na Bałkanach. kazda amerykanska bomba jest zagrozeniem zycia na ziemi ale jakos nikt sie tak bardzo nie przejmuje. Amerykanom wolno bylo nawet zrzucic bombe atomowa , nie tylko w Japonii.

  I nikt sie za bardzo nie przejmuje, ze w maleńkim kraju jakim jest Laos,. Amerykanie zostawili ( w prezencie) 80 milionow niewypałów.

  Laos: Legacy of 80 million unexploded US bombs - CNN
  https://edition.cnn.com/2016/09/05/asia/united-states-laos-secret-war/index.html
 • "Sieci piątej
  generacji (5G) są i będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii."
  --------------
  Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Pożywiom - uwidim.
  Wniosek?
  Jak do tej pory Rosjanie nowe technologie wdrażali tylko z myślą o wojsku - ale przecież nie musi tak być zawsze.
 • @demonkracja 17:42:04
  5G jest budowana wszędzie z myślą o wydajnej inwigilacji
 • @demonkracja 17:42:04
  Tym razem to nie ma nic wspólnego z wiarą, a z nauką i technologią. Wiele wynalazków pochodzi od rosyjskich naukowców i inżynierów.
  Więc tu wiara nie ma nic do rzeczy. Wystarczy że to Rosjanin zbudował pierwsze radio, pierwszy kolorowy tv, pierwsi zdobyli kosmos, i pierwsi zrobili zdjęcie odwrotnej strony księżyca i wylądowali na Wenus oraz sfotografowali jego powierznię, można by jeszcze mnóstwo wymieniać jak między innymi .

  Oto kilka wynalazków z Rosji:

  Radio. ...Śmigłowiec. ...Tramwaj elektryczny. ...Sztuczny satelita. ...Narkoza. ...AK-47. ...Tetris. ...Telewizor kolorowy.
 • Hmmm.... zdrowie czy "made in. ..." ważniejsze? O co tu chodzi?
  Myślałem że byczenie opozycjonistów na 5G było spowodowane troską o zdrowie a nie kto to wyprodukuje. No cóż, ruski dla zdrowia jest dobry ale chiński czy zachodni już nie.
 • @demonkracja 17:42:04
  Dla oświecenia Demonkracji.

  Oto kilka wynalazków z Rosji:

  Radio

  Jednym z trzech naukowców, którzy rościli sobie prawo do tytułu wynalazcy radia, był rosyjski fizyk Aleksandr Popow, obok serbskiego geniusza Nikoli Tesli oraz Guglielmo Marconiego, któremu ostatecznie przyznano ten tytuł oraz nagrodę Nobla. Profesor fizyki Aleksander Popow, ogłosił wynalazek systemu bezprzewodowej komunikacji podczas wykładu na uniwersytecie w Sankt Petersburgu w 1885 r. Po raz pierwszy przedstawił wtedy publicznie przyrząd do wykrywania i rejestracji drgań elektrycznych. Głównym zadaniem przyrządu było jednak wykrywanie burz.

  Śmigłowiec, helikopter.

  Pierwsze plany helikoptera tworzył już Leonardo da Vinci, jednak pierwsze próby oderwania się od ziemi udały się dopiero na początku XX w. Dziś za twórcę śmigłowca uznaje się powszechnie rosyjskiego konstruktora – Igora Sikorskiego - którego talent rozwinął się jednak w Stanach Zjednoczonych.

  Tramwaj elektryczny

  Wynalezienie elektrycznego wagonu było zapowiedzią rewolucji transportowej, która pobudziła rozwój miast i centrów przemysłowych. Fiodor Pirotski przeprowadził w latach 1874 – 1876 serię eksperymentów przesyłania elektryczności na odległość. Elektryczny silnik oddalony o kilometr od źródła zasilania – zadziałał. Kilka lat później przeprowadził eksperyment na torze kolejowym niedaleko Siestrorecka. W wagonie przewiózł 40 osób. Pierwszą linię elektrycznego tramwaju otwarto w 1881 r. w Berlinie, !!!!!! na podstawie projektów Rosjanina !!!!!!!

  Sztuczny satelita

  Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich był pierwszym krajem, który wystrzelił w kosmos sztucznego satelitę. Jego nazwa – Sputnik 1 – po polsku oznacza podróżnika. Satelita został wystrzelony 4 października 1957 r. i właśnie to wydarzenie uznaje się za początek ery kosmosu. Wynalazek umożliwił zbadanie gęstości atmosfery. Sputnik 1 dostarczył też informacji o dystrybucji sygnału radiowego w jonosferze, zbierał także dane o meteoroidach. Do ubiegłego roku Rosja wystrzeliła w kosmos ponad 1450 sztucznych satelitów, Stany Zjednoczone ponad 1110, a Polska… dwa.

  Narkoza

  Usypiające działanie eteru znane było od początków XIX w. Pierwszym lekarzem, który go zastosował do operacji, był wprawdzie amerykański dentysta William Morton, ale pierwszą skuteczną operację pod narkozą na polu bitwy przeprowadził w roku 1847 rosyjski chirurg Nikołaj Pirogow. Rosjanin wsławił się również zastosowaniem opatrunku gipsowego w leczeniu złamań kończyn.

  AK-47

  Zbudowany w 1940 roku przez Michaiła Kałasznikowa karabin automatyczny AK, wprowadzony został do uzbrojenia w 1949. Zaletą AK-47 była prostota obsługi, złożyć go potrafi nawet osoba bez przeszkolenia wojskowego, jest też odporny na warunki pogodowe. Według niektórych szacunków na świecie jest 100 mln sztuk AK-47. Gdyby Kałasznikow stworzył tę broń na Zachodzie, byłby milionerem. W ZSRR nie było jednak patentów, za stworzenie najpopularniejszej broni XX w. dostał więc… medal.

  Tetris

  Ta komputerowa gra logiczna została stworzona przez Aleksieja Pażytnowa i jego współpracowników, Dimitrija Pawłowskiego i Wadima Geriasimowa. Tetris pojawiła się w sprzedaży w 1984 r. w Związku Radzieckim. Do dziś jest to jedna z najbardziej znanych gier komputerowych. W tym roku zostały ogłoszone plany nakręcenia filmu na podstawie gry..

  Telewizor kolorowy

  Vladimir Zworykin to kolejny Rosjanin, którego wynalazki zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych. W 1925 r. opatentował telewizor kolorowy, a kilka lat później zbudował pierwszą sprawną kamerę telewizyjną.

  Itd... .

  Pozdr. :))
 • @Monaco 19:24:54
  Ależ Panie @Monaco te wszystkie fakty przywołane przez Pana na temat wkładu naukowego Rosjan są mi znane. Pan chyba nie zrozumiał mojego wpisu.
  Wniosek?
  Pożyjemy - zobaczymy - kto będzie produkować dla USrahella, eurokolchozu czy Rosjii - i nie tylko dla nich - wszystko co związane jest z wdrożeniem i eksploatacją w oparciu o technologię - 5G. Póki co - to Baćka stawia się globalistom a nie Putin. Putin karnie rżnie świrusowego głupa i narzuca to całej Rosji w takt rytmu wybijanego kopytem na kotle ze smołą i siarką.
 • @demonkracja 21:35:42
  Nie jest to tak jak Pan @Demonkracja pisze.

  Putin tylko dla mało zainteresowanych jego faktyczną wizją Rosji i dla tych nie do końca zorientowanych to wygląda na takiego który współpracuje ze światowym Deep State.
  UWAGA, nic z tych rzeczy.

  Putin kiedy uważa że w interesie Rosji jest za stosowne takiej czy innej procedury to działa tak by to było korzystne dla Rosji.
  A politykę prowadzi w większym stopniu ugodową unika zbytecznej konfrontacji bo takie są bieżące interesy Rosji.

  Ale gdy zajdzie potrzeba to nie zawahał się użyć armii w Syrii czy pomagać zbrojne i ekonomicznie i chronić ludność Krymu i Donbasu.

  Niestety w jakimś tam stopniu świrus istnieje i nie ma co wariować z tego powodu, tak jak to robią pod dyktando USA pis-owcy w Polin czy rządzące na smyczy USA pacynki w Polin i w UE.

  Putin nie sparaliżował całej Rosji pp przez lockdown tak jak to zrobiły mafijne rządy na Zachodzie i w Polin.

  To tylko na pozór wygląda na uleganie Putina bo polityka polega na kompromisach i manewrach wśród stada dzikusów i mafijnych rządów na Zachodzie.

  A Łukaszenka ? No cóż pogrywał sobie z Rosją, próbował stać w rozkroku i popełniając ten sam błąd co Janukoeicz i o mało stracił by wsztstko lecz tym razem Putin uratował mu skórę.
 • @demonkracja 17:42:04
  Amerykanie caly czas kradną Rosjanom 'intellectual property"
  Rosyjskie wynlazki n pzestrzeni dziejow:

  Heart-lung transplant, head transplant, nuclear power plant, orbital space rocket, artificial satellite, space capsule, nuclear powered ice-breaker, space food, holography, oxygen coctail,
  space toilet, space rover (Luno-chod), space mirror, space tourism, acoustic microscopy,
  the longest pipeline system in the world, laser, Kaissa (chest program) nuclear desalination, northstream, Nginx (one of the most widely used web server in the world, the longest cable-stayed bride, Covid-19 vaccine, cadaveric blood transfusion, powdered milk, radiator, electrical telegraph, television, sunflower oil industry, tram…
  i
  Tablice Mendelejewa.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Russian_innovation
 • @demonkracja 21:35:42
  re:
  Putin karnie rznie swirusowego swir..

  Bardzo piekna oda do Putina.
  Ale co ma wspolnego Putin z wynalzakiem np. laseru?
 • @Tiamat 07:19:45
  --------------
  "Ale co ma wspolnego Putin z wynalzakiem np. laseru?"
  --------------
  To samo co Stalin ze skonstruowaniem radzieckiej bomby "A".
  Wniosek?
  Nie należy zapominać - że zawsze otwarte jest pole na którym współpracują ze sobą V kolumny dzieci Złego rezydujące na stałe czy to w USrahellu czy to rezydujące na stałe w Rosji.
 • @CIApy 10:02:21
  "Dlaczego w ogóle nie przyjąć że zostało to uzgodnione na najwyższym szczeblu hierarchii miedzynardowej , na prawdę myślicie, że ktokolwiek Wam o tym powie albo napisze??"

  CIA?

  Pa! ;-)
 • @Monaco 19:24:54
  "Sputnik 1 dostarczył też informacji o dystrybucji sygnału radiowego w jonosferze, zbierał także dane o meteoroidach."

  A "przodującej demokracji" dostarczył info: nie fikajcie, bo was "szturchniemy" - nawet za oceanem ;-)

  To nas chyba uratowało przed trzecią wojną światową, bo pojawił się środek przenoszenia o globalnym zasięgu i to "trochę" ostudziło usrlaelskich napaleńców.

  Pozdro!
 • @Jasiek 09:54:42
  Racja, bardzo celne określenie faktów .


  Pozdr.:))
 • @
  Nie to byłabym przeciw. Tylko Rosja powinna wdrażać 7g. Zanim przejdą przez odwrotną inżynierię i erę produkcji prototypów, potem ew poprawki i przygotowanie masowej produkcji, to tzw świat nie będzie w tym momencie stał i czekał.

  Przestaję się dziwić jak to starzy ludzie w pewnym wieku chcą żyć w latach swojej młodości. Cały ten postęp to zarazem podstęp.
 • @demonkracja 07:50:39
  To prawda.
  Pole jest zawsze otwarte. Zwlaszcza do ..popisu.

  Amerykanie sami przyznali - i to nie jeden raz- ze rewolucja w Rosji bardzo pomogla USA w rozwoju naukowo -technologicznym.
  W czasie i po Rewolucji , z Rosji ucieklo przed bolszewikami wielu rosyjskich naukowcow ..

  I ze pozwolę sobie zacytowac: Nie nalezy zapominać...ze
  W carskiej Rosji bardzo rozwijala sie nauka i rozwijal sie przemysł - o czym teraz w ogole w Polsce nie uczą. Ale informacji jest pełno.
  Chodzilo o to, zeby bolszewicka rewolucja wstrzymała dynamiczny rozwoj Rosji: nauki i przemyslu.

  A w Ameryce, to w ogóle niczego nie uczą, nawet pisać i czytać.

  Wiec nie wiem co robi kowbojska razwiedka, ze ani od Chińczyków ani od Rosjan nie nauczyli sie nawet historii czy geografii.

  Widać wyraźnie, ze rosyjska razwiedka celowo nie nauczyła jankesów gdzie leży Krym i dlatego w czasie największej awantury o referendum na Krymie, studenci uniwersytetu w Nowym Jorku, w czasie 'wielkiej troski o Krym', ani jeden student na NY University campus nie potrafił pokazać Krymu na mapie.
  A bylo wiele możliwości; mnie sie najbardziej spodobał student nowojorskiego uniwersytetu, ktory pokazal Krym ... w Australii .

  Zupelnie przy innej okazji, zdolni Amerykanie pokazali Iran w Australii, ciekawą alternatywą byla tez .. Łotwa.

  Nowo-obrany prezydent USA nie potrafi wymienić trzech prezydentów USA przed Trumpem. Jakoś do głowy mu nie przyszedl Bill Clinton, z ktorym razem i do spółki zniszczyli Jugosławię.

  Obama umieścił Polske w Maroku, Trump sie ucieszył, ze Izrael nie jest na Bliskim Wschodzie (cale szczescie!) a G.W. Bush nie umial pokazac Kanady na mapie i opowiadal, ze USA sprowadza węgiel z zamorskich krajów takich jak Meksyk.
  Pewnie dlatego trudno wybudować mur na granicy, ktora w ogóle nie istnieje.

  Naturalnie, ze to wina Rosji, ze najwieksza ekonomia na swiecie jest 50 lat za murzynami. Zwyklej grypy nie potrafia wyleczyc.
  Samolotu nie potrafia zbudowac. F-35 dalej nie ...fruwa.
  Rosjanie nie chca pokazac jak sie buduje samoloty.

  Natomiast, trzeba przyznac, ze od Chińczyków sie troszkę nauczyli.
  Chińczycy wynalezli proch strzelniczy i tajemnice zdradzili Euopie, z czego skorzystali Amerykanie i wykorzystali w walce z Indianami.
  I kiedy Chinczycy wynalezli papierowe pieniadze ( a wczesniej papier) to do glowy im nie przyszlo, ze z tego wynalazku zrobi sie światowy pieniadz dolarowy.
  Nie wiem, czy V-ta Kolumna zajmuje sie 'wymianą naukową' - należałoby przebadac KOR i Kuklinskiego i zapytać, na przykład Kukiza, dla kogo skakał na majdanie.
  Z naukowego punktu widzenia, Kukiz pomagał w przemianie ustrojowej i zmianie reżimu na Ukrainie a takze w wyborze nowego prezydenta, ktory to zacny prezydent-samozwaniec, razem z synem Bidena okradł Ukraine.

  No wiec zgadzam sie, ze zawsze otwarte jest pole do współpracy miedzy narodami.

  W Polsce były różne zawszone komitety ale nie znalazł sie żaden porządny, ktory broniłby polskich naukowcow, inżynierów czy w polskiej kadry; ogóle kadry technicznej.
  Różnych naukowców, ministrów, generałów i polityków i świadków zdarzeń udało sie ubić, reszta salwowała sie ucieczką .

  Zginęli na ogół ci, którzy w porę nie zdążyli uciec:

  Walerian Panko- 1991 - prezes Nik, poseł na sejm. Zginęli tez policjanci, ktorzy brali udział w śledztwie
  Ministrowie: Barszcz i Olszowski tez nie lubili niszczenia polskiego przemyslu
  Rodzina Jaroszewiczow, (1992) Piot Jaroszewcz był premierem w PRL.
  Marek Papala - Komendant Glowny Policji. Zamordowany w 1998 roku
  Jacek Debski , byly minister sportu- zamordowany w 2001 r
  Dariusz Ratajczak , dr. historii zamordowany w 2010
  prof. Dulinicz - szef grupy archeologicznej. Mial lecieć do Smolenska w czerwcu 2010. Nie doleciał.
  Eugeniusz Wrobel - zm. 16. 10. 2010 wykladowca na Politechnice Slaskiej, specjalista od komputerowych systemow sterowania samolotem.
  Dr. Ryszaed Kucinski - prawnik Lepera
  Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotazu - tez mu sie ten wrak pod Smolenskiem nie podobal
  Andrzej Leper, prawnik Lepera, adwokatka Lepera (Roza Zarska), dordca Lepera, Wieslaw Podgorski- jakos tak wspólnie pożegnali sie ze swiatem. Sledztwa nie bylo. I nie bedzie.
  Lista jest bardzo dluga tych, ktorzy w pore nie uciekli jak np. polskie dowodztwo lotnicze z CASA
 • @Tiamat 15:50:20
  "W carskiej Rosji bardzo rozwijala sie nauka i rozwijal sie przemysł - o czym teraz w ogole w Polsce nie uczą. Ale informacji jest pełno."

  Największe PKB miał zabór rosyjski. Najbiedniejsza była Galicja.

  Poziom z 1913 został osiągniety z powrotem dopiero w 1938.
 • @Oracz 15:48:07
  Uderz w stol - a ...noga odleci.

  Starzy ludzie akurat w tej dyskusji maja najmniej do powiedzenia.
  Przecież nie pamiętają rozbudowy Rosji za czasów carskich czy za czasów Stalina.
  Dyskutujemy o tym co naprawde sie wydarzyło - albo nie.
  Nie dyskutujemy o tym co myślą starzy ani mlodzi.

  Natomiast zgadzam sie, ze bardzo często postep obraca sie przeciwko ludzkosci.
  Takim wynalazkiem jest na przyklad dynamit wynaleziony przez Nobla. Oryginalnie mial sluzyc do rozbijania skal i mial pomagac nie tylko gornikom ale takze przy budowie mostow, tuneli, itp. I mial byc używany tylko do celów pokojowych.
  Ale wojownicza natura ludzka znalazła jeszcze inne zastosowanie.

  Szczepionki miały ratować życie ludzkie ale mogą sluzyc jako bron bakteriologiczna.

  Przykladow jest pełno.
  Od zarania dziejow.

  Ikar chcial tylko doleciec do słońca. Nie przewidział bojowych helikopterów
 • @Pedant 16:10:50
  No to jak juz jestesmy przy temacie:
  Zakazana historia?

  Aleksander I - cesarz Wszechrusi i król Polski

  Po wojnie 1812 roku ALeksander marzyl o powstaniu Królestwa Polskiego zjednoczonego z Rosja unia personalna, odcinal sie od polityki swej babki Katarzyny II i chcial byc postrzegany jako dobroczynca, ktory puscil w niepamiec udzial Polakow w wojnach napoleonskich. Objecie wladzy na ziemiach polskich oznaczalo , iz w roku 1815 to Rosja zwyciezyla w wielowiekowej polsko-rosyjskiej walce o dominacje w Europie. Krol polski - taki tytul Aleksander przyjal po Kongresie Wiedenskim - dbal o dobrobyt nowych poddanych: W okresie konstytucyjnym w Krolestwie nastapil wzrost gospodarczy, a wiele polskich miast - przede wszystkim Warszawa- wypieknialo. Ale car nie dotrzymal wielu zlozonych przez siebie obietnic, bo w ostatnich latach zycia byl zgorzknialym i zrezygnowanym czlowiekiem...

  Cesarz Napoleon w akcie abdykacyjnym, podpisanym w Fontainebleau w dniu 11 kwietnia 1814 roku, wyrazil swoja troske o lojalnych Polakow: :Wojska polskie wszelkiej broni, zostajace na sluzbie Francji, beda mieli wolnosc powrotu do domow, zachowujac bron, bagaze, a to w dowod ich zaszczytnej sluzby"

  Kilka dni po tej abdykacji polscy generalowie udali sie do Aleksandra I, by poznac zamiary monarchy, co do losow ich wojska.. Cesarz Wszechrusi wyrazil szacunek dla odwagi i walecznosci Polakow, zapewniajac swoich gosci, ze pragnie zapomniec o przeszlosci bo "dwa narody sasiedzkie, bliskie obyczajami i mowa, raz zlaczone powinny sie pokochac na zawsze." (B. Gembarzewski , 'Wojsko Polskie 1815-30. Konstanty Trepte, 1903 s.2)
  Na pytanie, czy wojska polskie moga zatrzymac kokarde narodowa, Aleksander odpowiedzial: Owszem, i mam nadzieje, ze wkrotce bedziecie ja nosic z pewnoscia zatrzymania na zawsze (ibid)
  Zarzadzil defilade polskiej armii, po ktorej cesarzewic Konstanty (Aleksander nie mial syna- naznaczyl cesarzewicza)
  przekazal Polakom, ze cesarz podziwia ich odwage oraz lojalnosc wobec Napoleona.
  We Francji, przy obiedzie u generala Krasinskiego, ALeksander pije zdrowie "dzielnego narodu polskiego"., na balu u ksieznej Jablonowskiej rozmawia z Kosciuszka, ktorego bardzo ceni i z ktorym od pewnego czasu koresponduje.
  Po triumfalnym wstapieniu Rosjan do Paryza cesarz otrzymal od Kosciuszki list, w ktorym Polak pytal o los swej ojczyzny.
  W odpowiedzi car zadeklarowal: "Z Boza pomoca mam nadzieje wskrzesic narod odwazny, do ktorego Pan nalezy. . Dalem uroczysta obietnice, a dobro narodu polskiego bardzo lezy mi na sercu. Okolicznosci polityczne stanely mi na przeszkodzie ku realizacji moich zamiarow. Przeszkody zostaly usuniete w wyniku strasznej , ale zwycieskiej , dwuletniej wojny. Wkrotce Polacy beda mieli Ojczyzne (....) a ja bede rad udowodnic, ze czlowiek, ktorego oni uwazali za wroga , zapomnial o przeszlosci. i (...) realizuje ich marzenia:
  Podczas pewnego balu cesarz zapytal Kosciuszke, , czy nie chcialby wrocic do kraju. W odpowiedzi uslyszal, ze nie wroci, poki Polska nie bedzie wyzwolona.
  Wtedy cesarz rzekl do otaczajacych oficerow: :Panowie, trzeba sprawe zalatwic w ten sposob, aby ten dzielny czlowiek mogl wrocic do ojczyzny" (H. Troyat: "Aleksander I, Pogromca Napoleona, AMber, 2007, s.203)

  Powyzszy fragment pochodzi z ksiazki pt. "Rosjanie w Polsce. Czas zaborow 1795-1915" - autorki Violetty Wiernickiej.
  Bellona - Warszawa 2015

  Ksiazka nie byla napisana ani wydana w PRL!!
  Bardzo polecam te ksiazke wszystkim zainteresowanym historia Polski. A zwlaszcza Warszawy, ktora nam Rosjanie zmodernizowal: zalozyli wodociagi, skanalizowali cale miasto i wybudowali uniwersytet.
  (A 'wdzieczn'i Polacy Polacy z calym barbarzynstwem zniszczyli stara zabytkowa cerkiew w Warszawie)

  Przeciez to pod zaborem rosyjskim kwitla polska literatura. Powstaly znakomite dziela literackie , wlasciwie tylko pod rosyjskim zaborem.

  W Galicji zas jednym z niewielu naprawde powaznych pozycji - powstaly bardzo dobre ale trudne dzis do zakupu ..dzieje Polski. Niestety, od lat nie moge ich dostac a Ossolineum zostalo ...podobno sprzedane, co jest wielkim skandalem i narodowym przestępstwem.
 • @Tiamat 16:39:39
  To są nie tylko cenne informacje ale i wszystkie Pani komentarze .

  Pozdr. :))
 • @Tiamat 16:39:39
  Pani @tiamant, jeszcze raz ale teraz tylko dla pani wkleję krótkie video z wypowiedzią rosyjskiego znanego i poważanego historyka. Co do wpisów autorki nie będę ich komentował bo mi żyłka pęknie.

  "ЖЕСТОКАЯ ПРАВДА О РОССИИ И ПОЛЬШЕ"

  https://www.youtube.com/watch?v=G1KyOJRZG2E
 • @Tiamat 15:50:20
  Pełna zgoda.
 • @Monaco 18:11:14
  Też tak uważam.
  Czytając Pani Tiamat komentarze zawsze można uzupełnić sobie wiedzę.

  Salution and Thanks ☺✔
 • @Stara Baba 18:12:01
  re: Prawda o Rosji i Polsce

  Na tym youtube wystepuje taka męska Ksenia Sobczak, ktora tez nie wiedziała, ze Brześć we wrzesniu 1939 roku należał do Rosji, bo tak sobie zażyczyli Anglicy. (Linia Curzona).
  Napad Niemcow na Brześć nie mogl byc napaścią na Polske bo Polska juz nie istniala, a Brzesc byl za linia Curzona.

  Niemcy weszli do Brzescia i Rosjanie ich przepedzili. Ale podpisali ten Uklad
  Ribbentrop-Molotow, w ktorym Niemcy sie zgodzili nie wtrącać sie do rosyjskiej strefy i nie zbliżać sie do rosyjskiego terytorium..

  Naturalnie, ze sie wtrącili bo napadli na Rosje w 1941 roku.

  Natomiast Wioletta Wiernicka jest polskim historykiem i korzystala z archiwow i dokumentów. Pisze o tym wyraznie w ksiazce i sa podane źrodła.

  Polskim historykiem jest tez niejaki Zamojski, który mieszkal w Paryzu i napisal tez historie Polski.

  A my, mozemy tylko porównać dostępną informacje i podyskutowac co , kto napisal, i dlaczego tydzień temu Rosja obchodziła Święto Narodowe - jest to corocznie obchodzona rocznica wypędzenia Polakow z Kremla w roku 1612.
  Ruskie bojary po wielu awanturach miedzy soba i u siebie, poprosili polskiego Króla na tron rosyjski. Warunkiem bylo przyjecie prawosławia, na co polski kosciol i Watykan nie wyrazili zgody.
  Polskie wojsko czekalo 2 lata az syn Wazy obejmie tron carski i nałoży carska korone. Dwa lata dla każdego wojska bez dowództwa i bez celu jest o 2 lata za długo. Po straszliwych awanturach i dzikich orgiach polskich zolnierzy na Kremlu- Rosjanie mieli dosyć i wypędzili Polakow z Kremla.

  Powiem tak:
  Polacy walczyli na różnych frontach z różnymi narodami.
  Bilismy sie z Niemcami, Jadzwingami, Szwedami i z kim popadło: z Tatarami, Turkami, Rosjanami..Mongolami ...

  Z jakichs to tajemniczych powodów, Polacy bardziej sie złoszczą na Rosjan niz na Niemcow i nawet II-a wojnę światową obróciliśmy historycznie przeciwko Rosji.
  Naszym bohaterem jest waryjot Batory i pedał Warneńczyk, dzieki któremu zginęło okropnie duzo Polakow.
  Naszym obecnym bohaterem jest Bandera, i Pilsudski, ktorzy zamorzyl glodem kilkadziesiat tysiecy jencow wojennych , Rosjan, ktorzy w czasie rewolucji akurat byli naszymi..niejako sprzymierzeńcami.

  Ja miałam dużo zrozumienia dla polskich fantazji wojennych i polskich ofiar Powstania Warszawskiego.

  Wszystko mi przeszlo jak Polska weszla do NATO i zaczęła mordować cywilow po świecie. Slynne sa występy Polakow w Faludzi , Afganistanie i Kosowie.

  Mamy bardzo duzo zrozumienia dla Amerykanow, zapomnieliśmy co nam zrobili Ukraińcy i Niemcy i teraz popieramy 'opozycje' w Rosji, i razem z rosyjska V-ta kolumna bedziemy powtarzać dyrdymały.

  W 1918 roku, gdy Polska z powrotem odzyskala panstwo, ktore straciła dzieki polskim 'patriotom' - to zamiast odbudować i zjednoczyc kraj rozwalony miedzy trzy państwa na 123 lata - to postanowilismy ...podbić Rosje, wtedy kiedy nowe państwo Czechosłowacja zaczęło 'polityke drobnych krokow' i prace dla kraju.

  To Polak zabil pierwszego prezydenta Polski w 1922 roku bo tak kazal Zachód.
  Prof. Narutowicz chciał budować hydroelektrownie w Polsce - takie same jak ie wybudowal w Szwajcarii. Anglii sie bardzo nie podobala silna Polska.

  Pilsudski polecial na Kijow zamiast elektryfikowac kraj i zwalczać zacofanie polskiej wsi. Za angielskie pieniadze przeprowadzil zamach w Polsce i ...zostal polskim bohaterem - bo nie lubił Rosji.

  Dochodzi juz do tego, ze Polak sprzeda własną matke, żeby Rosji zrobic na złość. I Polak pójdzie mordować zaprzyjaznione narody.

  Polska nie byla w konflikcie z Libia, Irakiem, Afganistanem a co najgorsze... z Jugosławią.

  Jakiej cholery szuka polskie wojsko i polska policja w serbskim Kosowie? Juz ponad 20 lat polskie wojsko okupuje Serbskie Kosowo.
  A co nam Serbowie zrobili, ze trzymamy serbskich wojskowych w Polskich wiezieniach, i mam pytanie: czy dalej mamy obozy koncentracyjne CIA na polskiej ziemi?
  Demokratyczny, 'wyzwolony od sowieckiego buta' rząd po-solidarnosciowej Polski wysyła polskich zolnierzy do mordowania Libijczykow, bombardowania najstarszego miasta świata- Aleppo, do okradania Tuaregow ze złota i wymazania suwerennego panstwa europejskiego z map swiata.
  Polska nie wypowiedziala wojny Jugoslawii. Po prostu napadla na kraj, ktory sie nie chcial zgodzić nie tylko na inwazje islamistów na Europe ale bronil wlasnego kraju przed amerykanskim gazociagiem z Baku do Triestu.

  Czy Polacy wiedza cokolwiek o 'Porozumieniu z Ramboulliet?
  Dlaczego Polska zaproponowała rozerwanie Jugoslawii na Zgromadzeniu Ogolnym ONZ?

  A teraz:
  Zamiast sie starać o przyjaciół w polityce, my ciagle szukamy wrogów. Kosztuje Polske ogromnie duzo pieniędzy utrzymywanie Ukrainy i bialoruskiej opozycji ...od lat!!!

  Wojna w Afganistanie kosztuje nas miliardy dolarów rocznie. I co z tego mamy? Nawet tych słynnych afganskich minerałów nie dostalismy w prezencie od jankesow.
  Wojna w Afganistanie jest o mineraly, i dla tego samego powodu, zabrali Serbom Ksowo.
  I Polska pomaga w rabowaniu innych narodow i cały czas pyskuje na Rosje?
  Czy to dlatego, zeby zagluszyc wlasne sumienie?
  Z Niemcami napdlismy na Czechoslowacje w 1938 roku i z Niemcami napadlismy na Poludniowych Slowian.
  I teraz pomagamy kowbojom w ataku na Rosje. Sankcje na Rosje nie przyniosly Polsce pożytku.

  Czy to ktoś programowo sabotuje polskie interesy?
  Naszymi bohaterami sa żołnierze przekleci, którzy mordowali polskie dzieci, za samo podejrzenie, ze rodzice mogą byc komunistami.

  I oczywiscie kochamy wyłącznie wrogów Polski. Pedofil Reagan jest w Polsce bohaterem a przeciez obiecal rozwalic Polske, żeby było latwiej podbić Moskwe.

  Ile nas kosztuja niewypowiedziane wojny? Dlaczego nie chcemy sie przyznac ilu polskich żołnierzy zginęło w Doniecku? A co tam robili?
  Ilu Polakow zginelo w Syrii i w ogole na Bliskim Wschodzie?
  Zdaje sie, ze to polskich 'patryjotow' w ogóle nie obchodzi bo mamy wazniejsze sprawy na głowie.
  Serbom wolno odebrac Kosowo ale Polak da sie zabić, żeby Rosjanom odebrać rosyjski Krym.
  Krym byl pod różnym panowaniem - ale NIGDY nie byl ukrainski.
  Krym legalnie nalezal do Rosji na podstawie Traktatu Pokojowego z Turcja.

  A ten facet na podanym przez Stara Babe linku to klamie tez o Powstaniu Warszawskim. I o Brzesciu.
  Niestety, nasi wrogowie i CIA uczą nas historii

  Amerykanskie źrodła: raporty CIA

  Reagan CIA
  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  wydatki CIA w Polsce

  - Tlumaczenie na j. polski ksiazki, ktora oskarza Ziazek Sowiecki o masakre polskich oficerow czasie II wojny swiatowej. Ksiazka miala byc przeszmuglowana do Polski

  - 400 tysięcy dolarow dla Solidarnosci w Polsce na prase podziemna i zakazane publikacje, fundowanie politycznych organizacji , grup mlodziezowych, kosciolow.
  A oprocz tego miliony dolarow przekazanych Solidarnosci przez Kongres USA.
  - Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  - $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  Kolekcja 75 dokumentow o tym jak planowano i przygotowywano/wprowadzono stan wojenny w Polsce od polowy 1980 roku do konca 1981 roku

  Biblioteka CIA: czytelnia. Przygotowanie do stanu wojennego.
  https://www.cia.gov/library/readingroom/collection/preparing-martial-law-through-eyes-colonel-ryszard-kuklinski

  Sputnik:
  Lech Wałęsa: To prezydent Kaczyński jest winny katastrofy pod Smoleńskiem - Sputnik Polska
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201608153698380-walesa-smier-kaczynski/

  Biblioteka CIA:

  US Intelligence and the Polish Crisis 1980-1981 — Central Intelligence Agency

  https://www.cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/books-and-monographs/us-intelligence-and-the-polish-crisis-1980-1981/index.htm

  Wikipedia: : Dywersja CIA w Polsce

  1. Polityka Reagana poparla ruch Solidarnosci

  2. CIA przetransferowalo/przekazalo okolo 2 mln dolarow rocznie ( w gotowce) dla Solidarnosci, w sumie 10 milionow dolarow w ciagu 5 lat

  3. Kongres USA zatwierdzil zeby NED (organizacja do wykanczania narodow) popierala demokracje w Polsce i w zwiazku z tym NED przekazal Solidarnosci 10 milionow dolarow

  https://en.wikipedia.org/wiki/Solidarity_(Polish_trade_union)

  The CIA and the Polish Crisis of 1980–1981 | Journal of Cold War Studies | MIT Press Journals
  https://www.mitpressjournals.org/doi/abs/10.1162/1520397041447346?journalCode=jcws&
 • @Tiamat 20:23:39
  ----------------
  "Czy to ktoś programowo sabotuje polskie interesy?"
  ----------------
  Tak - i to od wieków.
 • @Stara Baba 18:12:01
  "krótkie video z wypowiedzią rosyjskiego znanego i poważanego historyka"

  Jewgienij Ponasenkow, jest publicystą i aktorem który interesuje się historią. Studiował historię na uniwersytecie ale dyplomu nie obronił.

  Najbardziej znaną jest jego książka o wojnie z Napoleonem, w której twierdzi, że to Rosja była winna jej wybuchu. W środowisku historyków ta książka została odrzucona. Głosi też tezę, że operację Barbarosa w 1941 Niemcy podjęli z obawy przed atakiem ze strony Rosji radzieckiej.
 • @Pedant 21:19:23
  Przy jego nazwisku na YT z grubsza wszystko piszę kim gościu jest. Poza tym wszyscy historycy są publicystami :-). Z dwojga złego wolę jego aniżeli bajki Putina. Jego jak to mówicie teza o Barbarossa jest prawdziwą. Przez 8 lat Hitler chciał pozyskać Polskę do jego agendy czyli napadu na Rosję. Wiedział że jeżeli nas pozyska rozbiję ZSRR. Pobożne życzenia, Polska poprzez przemówienie Becka definitywnie odmówiła. Nie zostało mu nic innego jak zaatakować Polskę. Armia Hitlera w tym czasie była inną aniżeli wszyscy opisują. Ich głównym transportem były rowery i konie a ich niemała liczba czołgów to przejęte w Czechosłowacji egzemplarze. Mimo krótkiej wojny wojska niemieckie poniosły wielkie straty które wzbudziły u Hitlera wielki strach przed atakiem bardzo silnej wtedy Rosji. Dlatego też jako główny cel obrał sobie jak najszybszy atak czyli Barbarosa który prędzej czy później i tak był nie do uniknięcia.
  Musisz wiedzieć że większość przestempstw, zabójstw ludzie popełniają pod wpływem strachu. Bronią się, atakują, czynią różne wysteepki głównie przez poczucie lęku.
  Chcesz słuchać Putina historii twoja wola. Ja mam swój rozum... i niemałą o tych tematach wiedzę. Pani @Tiamat może sobie pisać co chce ale nawet nie przyszło jej przez głowę że w wojnie która skończyła się na wejściu wojsk do Moskwy przed 1612 roku głównymi siłami były odrębne od Korony Polskiej wojska Ksiestwa Litewskiego a nie wojska polskie. Co śmieszniejsze większość z nich było Bialorusami z głównym Hetmanem wojsk litewskich Chodkiewiczem który po mieczu także był Bialorusinem.
  Rzeczpospolita miała dwie odrębne, niezależne od siebie armie. Armia tzw. Korony i Armia Ksiestwa Litewskiego. Wlanie ta druga toczyła śmiertelne walki z Moskalami. To co w propagandzie rosyjskiej ostatnio się słyszy że Bialorusini to jakoby ich "bracia" to zwykła ściema. Prezez 500 lat trzepali się po mordach i rżnęli ze zmiennym sukcesem jak świnie. Nadeszly rozbiory. Od tamtej pory są pod lżejszym lub cięższym butem Rosji. No ale tego @Tiamat ci nie powie. Nie powie że "Białoruś" w 55% została zdepopulowana przez Szwedów. Innym razem w 40% przez ich "braci" Moskali (Rosja), dopiero na trzecim miejscu jest Hitler i Niemcy bo co czwarty czyli 25% populacji. Nie ma to jak bratnia ściema o świętości i chwale Moskali.
 • @Stara Baba 02:17:26
  "Przy jego nazwisku na YT z grubsza wszystko piszę kim gościu jest"

  Ponasenkow jest idiotą, i wy nie potraficie tego zauważyć.
 • @Stara Baba 02:17:26
  re: 'Wszyscy historycy sa publicystami"
  i
  'Ja mam swoj rozum'
  Gratuluje.

  Zawsze tłumaczyłam swoim studentom, ze każdy talent i rozum, żeby prawidłowo funkcjonować musi mieć rzetelne poparcie akademickie.

  Rzetelne.
  I nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze każdy historyk- to publicysta. Chyba tylko w komunizmie bo tylko tam ideologia jest najważniejsza.
  Klasycznym przykładem jest znany polski historyk, z dyplomem, który opublikował w oficjalnym rządowym raporcie, ze polski samolot z polskim rządem na pokładzie rozbił sie, bo niechcący zahaczył o gałązkę brzozy. Gałązka sie złamała a z załogi z i pasażerów nawet śladu nie zostało.
  Zapomniał biedny Macierewicz dodać, ze na drzewie siedział Putin i skierowal gałązkę na lądujący samolot.

  Przyznam sie, ze ja nie słucham Putina. Nie ma takiej potrzeby. On zreszta rzadko przemawia.
  Mnie wystarcza wiadomości polskie i angielskie a nawet amerykańskie.
  Chetnie zaś słuchałam niemal wszystkich wystapien Kseni Sobczak w czasie wyborów prezydenckich w Rosji.Oboje z Nawalnym obiecywali, ze Rosjanie juz nie beda musieli latać do Ameryki, bo Ksenia obiecała, ze …sprowadzi Ameryke do Rosji. I pewnie dlatego dostała tylko 1% poparcia. Strasznie sie Rosjanie wystraszyli.
  Ja mam jednak kilka pytań i może Stara Baba znajdzie chwilkę czasu, żeby rozwiać moje wątpliwości;
  Bo jakos tak w walce o Inflanty to walczyla Armia Polska a n Kremlu to byli sami Litwini i Bialorusini.


  Bitwa pod Kircholmem to niewielki wycinek z konfliktu pomiędzy Rzeczpospolitą Obojga Narodów a Szwecją o Inflanty, trwającego w latach 1600-1611
  Bitwa pod Kirholmem to historycznie najwspanialsze i najbardziej błyskotliwe zwycięstwo polskiej armii

  https://opinie.wp.pl/bitwa-pod-kircholmem-6124250113652353c

  Na Kremlu zas, dowodca polskiego garnizonu byl niejaki Mikolaj Strus:


  str. 308 i 310
  Wiosną 1612 r. dowodząc oddziałem 1 tys. piechoty i 3 tys. jazdy, dołączył do sił Jana Karola Chodkiewiczawysłanego na pomoc załodze polskiej na Kremlu, gdzie 27 czerwca objął dowodzenie. We wrześniu w wyniku nacisków sił moskiewskich Struś rozpoczął rokowania z Rosjanami. Skuteczne szturmy sił rosyjskich pod wodzą Trubeckiego doprowadziły 7 listopada do kapitulacji Polaków

  Mikołaj Struś herbu Korczak (ur. w 1577 roku – zm. 18 czerwca 1627 roku) – kasztelan kamieniecki w 1627 roku, starosta halicki w latach 1619-1627, starosta chmielnicki, lubaczowski, śniatyński i kołomyjski w 1619 roku[1], starosta łojohorski w pierwszej połowie XVII wieku[2], starosta lubecki w 1606 roku[3], starosta jasielski w 1613 roku[4], pułkownik, komendant polskiego garnizonu na Kremlu w 1612 r.

  Mikołaj Struś (1577–1627) – Wikipedia, wolna encyklopedia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikołaj_Struś_(1577–1627)

  A nasz znany historyk Pawel Jasienica w swojej bardzo znanej ksiazce pt. Rzeczpospolita Obojga Narodow , czesc Pierwsza, wydana przez Państwowy Instytut Wydawniczy w roku 1982, na stronie 308-309 pisze:

  “Zygmunt III uwiezil poslow bojarskich, metropolite Filareta i Kniazia Wasyla Golicyna, ktorzy obstawali przy Wladyslawie. Obaj na dlugie lata powedrowali do Polski.
  Pozostawiony w Moskwie Aleksander Gosiewski postepowal przezornie. Kiedy jeden z żołnierzy upiwszy sie strzelił do ikony Matki Boskiej, znajdującej sie
  na Nikolskiej bramie Kremla , dowódca kazal odrabac mu ręce i nogi, kadłub zas spalic zywcem na stosie wzniesionym na miejscu zbrodni. Dłonie skazańca przybito ponadto bretnalami tuz pod znieważonym wizerunkiem Bogurodzicy.
  Innego, który uderzył po twarzy popa , wyprosił od smierci patriarcha.. Gosiewski ułaskawił winowajce , poprzestal na rozkazie ucięcia mu prawego ramienia.
  Rozstrzelał 27-u Niemców spośród tych, co po Kluszynie przeszli do Zółkiewskiego; dwudziestu innych wydal na tortury.
  Inteligentny, a bezwzględny oficer zdawał sobie sprawe, ze siedzi na podminowanej beczce prochu, tępił ’swawolenstwo’.
  Okoliczności od razu rozwiały mit o wrodzonym rzekomo wstręcie Polaków i Litwinów do okrucieństwa. Bez trudu dostroiliśmy sie do europejskiej normy.
  Z czasem jednak Gosiewski poddał sie, zaniechał usiłowań pływania pod prąd.
  Zanim jeszcze odjechał Zolkiewski, rozłożeni wokół stolicy żołnierze:

  “tak sobie poczynali, ze co sie komu podobało u największego bojarzyna, zona, dzieci, córki, brali je gwałtem . Czym sie wzruszyła Moskwa bardzo a miala czym, naprawdę:
  “ Żyjem z nimi[…] nie dufając sobie z obu stron; kumamy sie z nimi, a kamien (jak oni mówią ) za pazucha ; bywamy u siebie na bankietach a przecie mysla o nas.. My tez ostroznosc wielka około siebie miewać musielismy , straz we dnie i w nocy po bramach i na pewnych miejscach krzyzowych ulic."

  W grudniu Piotr urusow, 'Tatarzyn krzczony’. zamordowal Samozwanca podczas łowów i bojarstwo odetchnęło.
  Przestal mu grozić człowiek zdolny wezwac lud do rzezi , ‘car kozacki’.
  Malo strasznie wyglądały zabiegi powtórne owdowiałej Maryny, ktora w styczniu urodzila syna i chciala go ucynic pretendentem do Korony.
  W marcu 1611 roku wybuchlo w Moskwie powstanie. Walki trwaly krotko, miastp zdazylo jednak splonac , z rozmyslem podpalone przez naszych.. Domy nie chcialy sie jakoś zajmować, uzyto wiec smoly i wtedy dopiero ‘ogien wziął moc swoja”
  13 czerwca padl Smolensk. kawaler maltański Bartlomiej Nowodworski wsadzil min w kanal odprowadzajacy z twierdzy nieczystosci..
  Smolensk wracal do Polski.
  Wszelkie plany szersze zarówno Unii jak i podboju zootaly skreślone raz na zawsze. Pozostawała śmiertelna nienawiść..
  Trzeba juz teraz przytoczyć slowa, ktore w kilka lat później wyrzekł Teodor Szeremietiew podczas pertraktacji pokojowych:
  “Rozwiązły żołnierz wasz nie znal miary w obelgach i zbytkach; zabrawszy wszystko co tylko dom zawierał, złota srebra, drogich zapasów mekami wymuszał . Niestety, patrzyli mężowie na gwałty lubych zon, matki na bezwstyd córek nieszczęsnych. Świeża jeszcze rozpust i wyuzdan waszych zachowujemy pamięć . Jątrzyliście serca nasze najobrajzliwsza pogarda , nigdy rodak nasz nie byl przez was nazywany inaczej jak psem Moskalem, złodziejem zmiennikiem. Od swiatyn nawet Boskich nie umieliście rak waszych powsciagnac. W popiol obrócona stolica, skarby nasze, dlugo przez carow zbierane, rozszarpane przez was, panstwo cale ogniem i mieczem okropnie zniszczone. Nie dsyc ze dlugo cierpieliśmy te wasze zniewagi i kleski”

  Załodze polskiej na Kremlu zaczęło sie powodzić zupelnie zle
  Poszedł jej na pomoc sam Karol Chodkiewicz , którego Zygmunt zjednał dla swych planów Ale nic nie wskórał Kreml był otoczony. Czesc zalogi odeszla na zachód
  Dowódcą załogi zostal popierany przez Potockich Mikolaj Strus, , żądny sławy ‘dotrzymania stolice krolewiczowi.
  Rosjanie blokowali dostawy żywności na Kreml. Polska załoga przymierała głodem nie mogli sie przebic przez okrążające Kreml sily rosyjskie. Oblezeni- walczac uparcie nadal, zjedli najpierw pergaminowe księgi cerkiewne, świece, zwiedla trawe, , siodła, paski , zaczęli wreszcie zjadać padline, jeńców trupy z szubienic i samych siebie nawzajem. Poddali sie 7 listopada 1612 roku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY