Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

USA, amerykański obóz koncentracyjny tortur. Guantánamo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O tym świat milczy. USA nie obowiązują żadne konwencje, umowy międzynarodowe pod auspicjami ONZ. USA to państwo gwałtu, tortur i przemocy.

 

USA kraj który chce uchodzić za demokratyczny a dla świata wprowadza przy pomocy, bomb, wojen i sponsorowania opozycji chaos, śmierć i zniszczenie. 

Więźniowie w obozie w Guantanamo Bay w 2014 roku.

 

 

Stany Zjednoczone po dzień dzisiejszy mają obóz koncentacyjny, więzienny w Zatoce Guantanamo na okupowanej przez USA części Kuby.

 Nielegalne wbrew międzynarodowemu prawu o ochronie praw człowieka, kontrowersyjne więzienie dla podejrzanych o terroryzm Guantanamo Bay. 

Były prezydent Obama chciał w 2009 roku zamknąć ten skandaliczny obóz , ale nie udało mu się z powodu sprzeciwu Kongresu. Natomiast kiedy prezydent Trump objął urząd w 2017 roku, plan zniknął w koszu.

 11 września. 

Guantanamo to amerykańska baza morska na okupowanym przez USA części  terytorium Kuby. Po atakach terrorystycznych Al-Kaidy na cele amerykańskie z 11 września 2001 r. Amerykanie założyli tam obóz koncentracyjny dla ludzi głownie z poza USA podejrzanych o terroryzm. Wszyscy tam więźniowie byli i są brutalnie przesłuchiwani i torturowani. A TO JEST POGWAŁCENIEM KARTY PRAW CZŁOWIEKA ONZ.

" Ten barbarzyński obòz nigdy nie powinien był zostać otwarty " , tak niektórzy zwykli Amerykanie mowią. "Guantánamo podważa bezpieczeństwo USA: terroryści używają go do propagandy i niszczy więzi z naszymi sojusznikami ".

Obcnie Biden próbuje by ten obóz śmierci i tortur został zamknięty. Nakazał Radzie Bezpieczeństwa Narodowego zbadanie, w jaki sposób obiekt powinien zostać zamknięty. Kongres również ma być w to zaangażowany. Jedno z pytań które zadał Biden a na które należy odpowiedzieć, dotyczy tego, co zrobić z więźniami. Za prezydenta Busha (2002-2009) obóz koncentracyjny w Guantanamo liczył ponad 800 więźniów. W tej chwili jest jeszcze ponad 40 więzionych ludzi bez żadnego procesu i wyroku.

 

Większość z nich przebywa tam od prawie dwudziestu lat i nie zostali oskarżeni ani nie sądzeni.

 Amerykańskie "prawo". 

Zabrania reżimowi w USA przenoszenia więźniów z Guantánamo do Stanów Zjednoczonych.

Prawdopodobnie reżim Bidena będzie dążył do przeniesienia tych więźniów do innego kraju. To zdarzyło się już w przeszłości, między innymi więźniowie  byli w brew polskiemu prawu i bez oficjalnej zgody polskiego sejmu nie legalnie przetransportowani do Polski i za rządów Kwaśniewskiego nielegalnie więzieni i torturowani w Polsce.

Tak wygląda gęba pełna frazesów o poszanowaniu prawa i godności ludzkiej i farsa praworządność oraz respektowania podstawowych praw człowieka w wykonaniu Stanów Zjednoczonych i państw marionetek pprzynależych do USA do których niestety należy też Polska.

I te kraje na czele z USA mają czelność pouczać Rosję, Chiny, Białoruś, czy Koreę Północną o prawach człowieka i demokracji gdy w tych państwach  są plugawione i hańbione prawa ludzkie po przez szykany  ,  brutalne tortury i bez procesów i wyroków więzienie ponad 20 lat ludzi i skrytobójcze morderstwa dokonywane przez państwowy aparat represji i mundurowych zwyrodnialców.

 

 

USA. OBÓZ KONCENTRACYJNY w  Guantanamo ❗❗❗

 

 

KOMENTARZE

 • Amerykański obóz koncentracyjny tortur w Guantanamo ❗
  https://cdn.nos.nl/image/2016/08/16/308828/640x360.jpg  
 • Matierijał na piat'ijorku.
  Adno Guantanamo nije diełajet wijesny.
  Ili drugije Guantanamo w drugich stranach Mira.
  Eta tol'ka mijesta kuda wazmożna sierijozna "pachranit' " tierroristow i pahuożih.
  A jes'li wam tak nrawit russkaja sistiema...

  Wyszukiwanie
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ile+jest+w+rosji+tajnych+wi%C4%99zie%C5%84

  wynik: file:///C:/Users/User/AppData/Local/Temp/npw2017404.pdf

  Oficjalny dokument, bez fantastyki i filmów o gieroju "Bojko".
 • 5*
  Ale wykazują troskę o zdrowie więźniów, więźniowie mają maseczki . I co ? jest troska o zdrowie rezydentów....
 • Jakoś
  Kwaśniewski i Miller nie odpowiedzieli za więzienia CIA w Polsce. A czy rozliczyli się z fiskusem za te 15mln $ co dostali w kartonie po butach?
 • "USA, amerykański obóz koncentracyjny tortur. Guantánamo"
  -------------
  Po co dzisiaj - kiedy cały glob jest już obozem typu KL - taki obóz z drutami kolczastymi?
  Ano jest to swoisty ośrodek szkoleniowy dla wściekłych psów w ludzkiej skórze, którymi dzieci diabła poszczują ludzi - kiedy tylko uznają to za stosowne.
  Wniosek?
  Przecież ktoś te głowy musi ludziom obcinać przed kamerami - jak to drzewiej bywało na Bliskim Wschodzie czy w Północnej Afryce.
 • @brian 05:34:30
  Różnica jest w tym, że to USA i bandyckie yankee's uzurpurują sobie prawo do poucznia innych o prawach człowieka i o demokracji a nie Rosjanie czy Chinczycy.

  To amerykańska szumowina w Białym Domu w Waszyngtonie ma czelność mieć mordę pełną pouczeń inne narody o prawach człowieka.

  Poza tym artykuł PiSsany przez służby specjalne ma tyle wartości co papier w wc po zużyciu.

  Jak chce się być pouczającym innych jak mają żyć to należy samemu być przykładem praworządności. A nie sponsorować przewroty, majdany, wojny i napadać na inne kraje i mordować ludność cywilną a następnie okupować te kraje i niszczyć ich zabytkowe dzieła i rabować ich surowce naturalne. A tak postepują amerykańscy zbrodniarze z siedzibą w Waszyngtonie.
 • Polska. Stare Kiejkuty, baza wojskowa. To tu mieściły się tajne więzienia CIA.
  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20200305/PCD/303059911/AR/0/AR-303059911.jpg
 • Fragment ...
  " i to budzi najwięcej emocji – zbrodnie wojenne popełnione w latach 2003–2004 w Afganistanie przez wojska USA, a także przez CIA – w tajnych ośrodkach przetrzymywania w Afganistanie i na terytorium innych państw-stron Statutu Rzymskiego. Wśród nich od lat wymieniana jest Polska. Mówiła o tym w wystąpieniu przed MTK adwokat Maria Radziejowska, "

  Całość czytaj na :

  https://www.rp.pl/Prawo-karne/303059911-Dochodzenie-w-Hadze-ws-wiezien-CIA.html
 • @zbig71 08:49:14
  " W Polsce od 2008 r. prokuratura bada w tajnym śledztwie, czy polskie władze zgodziły się na stworzenie tajnych więzień CIA w latach 2002–2003 oraz czy po stronie polskiej wiedziano oraz godzono się na tortury, jakim w punkcie zatrzymań mieli być poddawani podejrzewani o terroryzm.

  W styczniu 2014 r. krakowska prokuratura ujawniła, że w śledztwie zarzuty przedstawiono jednej osobie. Nie podano, ani komu, ani kiedy zarzuty postawiono. Śledztwo pozostaje jednym z najtajniejszych postępowań w polskim wymiarze sprawiedliwości.

  – W Polsce prokuraturze raczej nie zależy na wyjaśnieniu tej sprawy – taki wniosek wyciągam z moich w niej działań jako rzecznika praw obywatelskich – mówi nam dr hab. Adam Bodnar.

  POMOCY NIE BĘDZIE

  Polskie śledztwo przedłużano wielokrotnie. Prokuratura wysłała wiele wniosków do USA o pomoc prawną, ale od początku spotykały się z odmową, z powołaniem się na bezpieczeństwo narodowe."

  Tak działa "uczciwy" " niezależny od polityki " wymiar "sprawiedliwości " w krajach tzw demokratycznych jak USA i Polska ( 3 lata bez procesu i wyroku więźniono Mateusza Piskorskiego ), krytykujących z ogromnym oburzeniem inne kraje a w szczególności gdy chodzi o Chiny i Rosję czy Iran, Wenezuelę i Kubę.

  Szubrawiec i agent obcego wywiadu Nawalny to histeria na cały świat łącznie z gnomami w parlamencie europejskim a w obronie bez prawnie więzionego Mateusza Piskorskiego cisza jak makiem zasiał i wszystkie mordy parchate milczą !.
 • Takie są fakty w USA i realia. NO FICTION !
  Miliony pod gołym niebem, smród głód i ubóstwo. Rok 2021 USA.


  https://m.youtube.com/watch?v=P1EsxzIDm5g
 • Los Angeles. Miasto bezdomnych. 36 tysięcy bez dachu nad głową.
  https://wiadomosci.com/wp-content/uploads/2016/02/dreamstime_s_60565968.jpg


  https://2017usatrip.files.wordpress.com/2017/12/88208923_96fe5f75-420d-4a94-8cf0-55b151b1c338.jpg
 • @Monaco 12:37:53 - Amerykñski sen to dla ponad 50 milionów ludzi codzienny koszmar. Smutny opisy prawdy.


  Film z polskimi napisami.

  https://m.youtube.com/watch?v=JGqs8brSLhM#dialog


  Waszyngton który stosuje sankcje wobec innych narodów, tylko za to, że chcą rządzić się suwerennie według własnego wyboru i prawa.

  Powinien być obięty międzynarodowymi sankcjami ale nie naród amerykański a reżim który jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy w USA w kraju, który uważa się za wzór praworządności i demokracji.
 • @Monaco 10:46:30
  --------------
  "To amerykańska szumowina w Białym Domu w Waszyngtonie ma czelność mieć mordę pełną pouczeń inne narody o prawach człowieka."
  --------------
  Ta amerykańska morda ma suflera - co to jego ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  USrahell to pies, którym ogon wywija - i nie jest on jedynym takim psem na tym szatańskim świecie.
 • @demonkracja 13:21:13
  Tak, ten amerykański szatan przeznacza każdego roku około
  700 000 000 000 dolarów na wynalzaki wojenne broni biologicznej i chemicznej i precyzyjną broń do mordowania innych narodów.

  W tej dziedzinie dobrze sobie radzą i kran z dolarami jest ciągle otwarty.
 • Autor 5*
  Ot, zwycięska demokracja

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2021/01/141171982_3708704139223712_5455200556343584270_o.jpg

  i zawsze w walce o słuszną sprawę

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/07/f5935057a0eefa63328756e82731f4ad200-e1562505970432.png
 • @Monaco 13:46:29
  ---------------
  "W tej dziedzinie dobrze sobie radzą i kran z dolarami jest ciągle otwarty."
  ---------------
  Tak jest - ponieważ Ameryka jest narzędziem w kosmatej łapce takim samym - jak wcześniej był Napoleon Bonaparte, Lenin, Hitler Mao, etc.
  Wniosek?
  Narzędzia te były/są od podporządkowania sobie ludzkości przez tych - co to ich ojcem jest diabeł.
 • @Rzeczpospolita 14:42:53
  Gangsters z wyższej półki ❗

  Ale w Wenezueli i na Białorusi dostali po łapach.
  Agentów tam wyłapano i obecnie Rosja zabezpiecza te kraje od złodziei z united szatanów ameryki północnej.

  Salut ✌✔
 • @Leonardo da Vinci 13:06:19
  To dopiero jest prawdziwy " demokratyzm komunistyczny " Cała nadzieja w braciach Słowianach . Salute :))) https://www.pap.pl/sites/default/files/styles/main_image/public/202004/putin.jpg?h=38348c47&itok=9HNOp-J4
 • @demonkracja 18:20:37
  Jeżeli pisze pan o wywijaniu ogonem bo posiadają ku temu.
  " Narzędzia te były/są od podporządkowania sobie ludzkości przez tych - co to ich ojcem jest diabeł."

  To potrzeba podkreślić, że od początków istnienia ludzkości po dzień dzisiejszy szatan podporządkował sobie umysły ludzkie.

  Przecież od pierwszego dnia ludzie mordują ludzi, oszukują, wykorzystują i zniewalają.

  Nic się nie zmieniło tylko z każdym pokoleniem diabeł wkłada w ludzkie łapy bardzie wyrafinowane narzędzia zbrodni. Zaczął od kamienia łupanego a dziś daje bomby wodorowe, neutronowe,
  Covid 19, hiv, i chemię która każdego dnia nas trują.
 • @Repsol 21:39:19
  Dzięki ☺

  Salution ✔✌
 • Całe szczęście że amerykańscy żołnierze
  są godnymi ambasadorami naszej zachodniej kultury mającej umocowanie w kulturze łacińskiej.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Video_of_U.S._Marines_urinating_on_Taliban_fighters

  https://www.youtube.com/watch?v=mJUTHS1zUJI
 • A jednak ...
  USA zamyka Zatokę Guantanamo i opuszcza Kubę

  Administracja prezydenta USA Joe Bidena ma na celu zamknięcie specjalnego więzienia o zaostrzonym rygorze zlokalizowanego w bazie wojskowej Guantanamo na Kubie.

  Pisze o tym Reuters.

  „To jest zdecydowanie nasz cel i nasz zamiar” - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Jennifer Psaki, powtarzając chęć zamknięcia więzienia na Kubie" .

  Według niej w dyskusji na ten temat bierze udział kilka departamentów amerykańskich. Administracja obecnego prezydenta USA zaczęła już rozważać likwidację specjalnego więzienia, obozu koncentracyjnego .

  Więzienie Guantanamo Bay to obóz koncentracyjny w którym brutalnie torturowano, znęcano się nad więźniami, został utworzony w 2002 roku dla osób oskarżonych przez władze USA o różne przestępstwa, w szczególności o terroryzm.

  Czas by amerykańscy okupanci opuscili Kubę ❗❗❗ i zlikwidowali wojenną bazę.
 • @ikulalibal 22:05:47
  Takich mamy w Polsce US "obrońców" bydlaków rodem z rynsztoka.

  " Wideo pokazuje czterech amerykańskich śmierdzieli ubranych w pełny strój bojowy amerykańskiej piechoty morskiej, śmiejących się i żartujących, gdy oddają mocz na coś, co wygląda na martwych ludzi gdzieś w wiejskiej części Afganistanu. [

  Wiadomości opisują zmarłych jako rebeliantów talibów. Obok nich stoi taczka, a scena wygląda jak wiejski obszar rolniczy. Jedno z ciał jest zakrwawione i tych marine słychać żarty: „Miłego dnia kolego”, „Złoty jak prysznic” ❗❗❗

  Salut. ✔
 • @ikulalibal 22:05:47
  Warto zaznaczyć, że ten film pokazuje:

  US marines urinate on Taliban corpses ❗❗❗

  https://m.youtube.com/watch?v=mJUTHS1zUJI

  Wyższa amerykańska kultura z dzikiego zachodu, która ma wprowadzona być we wszystkich krajach o amerykańskiej demokracji.
 • @Leonardo da Vinci 22:20:11
  Irak w dni tryumfującej demokracji.

  https://www.youtube.com/watch?v=h9yRzoOB1C4
 • @ikulalibal 22:31:07
  Tragiczne obrazy, serce boli widząc jak amerykańskie squvry syny się zachowują. Żeby ich piekło pochłonęło.

  Co im ten Naród zawinił ? oddalony o 5 tysięcy km, czy kiedykolwiek napadł na USA ? ❗❗❗

  Urządzają sobie kpiny po zniszczeniu tego kraju i obrabowania narodu ze wszystkiego co pokolenia tam zbudowały.
 • @Leonardo da Vinci 22:42:19
  Ze co?
  Obecnie "gospodarka narodowa" Afganistanu to opium.
  I sk...syny z calego swiata chca na tym robic biznes.
  Narod?
  W kraju kilkuset jezykow i tysiecy klanow?
  Kto zamordowal ostatniego krola?
  Amerykance?
  Kto wagonami i ciezarowkami wywozil doslownie wszystko tuz za granice?
  Nawet drzewa, tak rzadkie w Afganistanie.
  Kto (wg. oficjalnych danych) pozostawil pare milionow kalek zalujacych ze zyja?
  Kto wyslal na tzw. wojne o wyzwolenie potezna armie z zolnierzy europejskich rjespublik.
  Bo ci z azjatyckich bywalo " bratali sie" z ofiarami i dezerterowali.
  Kto masowo mordowal ludnosc cywilna, takze gazami bojowymi.
  I tak dalej.
  Tworzac idealne podglebie dla wszelkich ekstremizmow.
  A z kraju ziemie niczyja we wladzy opiumowych wodzow?
  Teraz- z jednej Pakistan i Indie. Z drugiej roznie nazywane resztowki po "Obroncy Mira" CCCP.
  Poligon, nora terroryzmu i opiumeria swiata.
  Ale jednego brak- jednolitego Narodu.
  Jego zaczatki zdusila interwencja Amerykanska.
  Niech tak bedzie.
  Skoro pasuje do reszty.
 • @brian 08:08:58
  //Obecnie "gospodarka narodowa" Afganistanu to opium.
  I sk...syny z calego swiata chca na tym robic biznes.//

  Długo możesz żałosna kreaturo zaklinać rzeczywistość?
  Tajemnica poliszynela jest że piecze nad afgańskimi uprawami maku sprawuje amerykańska armia.A osią konfliktu USA-Talibowie jest właśnie narkobiznes.Talibowie jako muzułmańscy ortodoksi kategorycznie zwalczają opiumowy przemysł.
  Specsłużby USA zainicjowały też narkobiznes w Ameryce Południowej.Robili to za pośrednictwem przywleczonych tu przez siebie nazistów.Na przykład "kata Lionu" Klausa Berbie.  //Kto masowo mordowal ludnosc cywilna, takze gazami bojowymi. //

  Amerykańska armia w Wietnamie za pomocą agent orange.
  Suharto z polecenia prezydenta Forda i jego doradcy Kissingera
  podczas inwazji na Timor Wschodni.
 • @brian 08:08:58
  Bredzisz człowieku o wywózce czegoś z Afganistanu i kłamiesz.
  Bo tam poza biedą nie było nic do zabrania.
  ZSRR kraj nie niszczył tylko wspierał w rozwoju oświaty budował szkoły i ekonomii i wspomagał ekonomicznie.
  Jeżeli są wywozone z Afganistanu drzewa to teraz za czasów okupacji amerykańskiej do Pakistanu.

  Nie bredż i nie kłam bo dyskusja nie polega na wyssanych bredniach tylko na argumenty.

  A to jest dziełem bandyckich rządów yankee'sów " Tworzac idealne podglebie dla wszelkich ekstremizmow." Bo to Amerykanie stworzyli największego terrorystę świata Bin Ladena uzbrojonego w amerykańską broń i amerykańskich szkoleniowców i terrorystów typu Al kaida ❗❗❗

  A poza tym, twoi ulubieńcy z szatanów ameryki północnej co szukają tam w Afganistanie od ponad 20 lat ⁉⁉⁉

  Mordują parszywe amerykańskie kanalie po dzień dzisiejszy ludność cywilną i już ponad milion zamordowali a kilkanaście milionów uczynili kalekami. Nic nie budują niczym nie wspomagają tylko mordują i niszczą i rabują.

  A kto i jakim prawem zbombardował Irak i zrabował starożytne zabytki ? A kto mordował ludność cywilną przy pomocy bomb z radioaktywnym uranem w Jugosławii ? To twoi parchate wyzwoliciele demokracji amerykańskie szumowiny z grnerałami i prezydentami na czele.

  Ile ZSRR od 1945 roku wywołał wojen ? A ile parchate USA ❗❗❗

  BO OD 1945 TO USA JEST CIĄGLE AGRESOREM I PROWADZI WOJNY I NISZCZY RABUJE CUDZE SUROWCE I MORDUJE LUDZI.

  Chcesz sprawdzić ? Listę zbroniczych amerykańskich wojen na calym swiecie ? To ci ją przedstawię bo taki spis istnieje. ❗
 • @ikulalibal 08:32:33
  Mało tego, dwie zrzucone amerykańskie bomby atomowe na Japonię na Nagasaki i Hiroshimę były ludobójstwem ponieważ zamordowali Amerykanie wyłącznie ludność cywilną gdyż tam nie było wojsk stacjonarnych i żadnych sił militarnych jak objekty służące armii.

  A używany w Wietnamie przez amerykańską zbrodniczą armię napalm przeciwko ludności w tym dzieciom.

  Zbrodniarze amerykańscy po dzień dzisiejszy pozostaja bezkarni
  A zbrodniczy amerykański reżim szantażu i represjami chce uniemożliwić sędziom w Hadze MTK ściganie amerykański zbrodniarzy wojennych.
 • @brian 08:08:58
  Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze zgodził się na wszczęcie dochodzenia w sprawie domniemanych zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Afganistanie. Chodzi o żołnierzy amerykańskich, ale także afgańskich i talibów. W sprawie przewija się jednak też polski wątek - tajne więzienia CIA.
 • @ikulalibal 08:32:33
  Bardzo mi przykro ze tak wyksztalcony bloger nie zadal sobie trudu blizszego zapoznania z historia i zaszlosciami Afganczykow.
  Agent Orange?
  Zgadza sie.
  A milujacy pokoj robili sobie z Afganistanu poligon dla nowych i resztek starych gazow z magazynow.
  Wczesniej Angole odeszli jak niepyszni.
  Krol lawirowal.
  Dla swoich byl komuchem(krol!!!) dla ruskich wstecznikiem do likwidacji.
  "Gie" wyszlo z modernizacji kraju gdy chcial przymusowej laicyzacji. Zaczela sie totalna polityczno- wojenna rozpierducha.
  W koncu weszli Ruskie, posadzili swojego "patriote" (agenta KGB) na stanowisko.
  I zrobili pokoj.
  W cudzyslowie.
  Wielkim.
  Jak ich "latajace czolgi" trzymajace w szachu mudzahedinow.
  Az owi zdobyli najpierw Striely( duzo celowo uszkodzonych) z Mesko, potem Stingery.
  I pokojowa Armia w te pedy musiala sie wycofywac. Korytarzem wyrabanym w ostatniej chwili.
  Wprost do wlasnie upadajacego ZSRR- u.
  Czy to klamstwo, propaganda?
  Pozniej mialo byc lepiej.
  Jak bylo i jest?
  Same wredne Amerykany winne?
  Czy aby w afganskim kotle nie miesza wiecej diablow...
 • @brian 08:08:58

  https://strajk.eu/usa-w-obronie-zbrodniarzy-z-afganistanu-sankcje-przeciwko-prokuratorom-z-mtk/ ❗

  USA w obronie zbrodniarzy z Afganistanu – sankcje przeciwko prokuratorom z MTK


  Masz tu swoich pupilków i obrońców zbrodniarzy.

  To prezydenci i generałowie z usa powinni być skazani za wszystkie wony i ludobójstwa przez trybunał na krzesło elektryczne ❗❗❗
 • @brian 11:18:56
  Wojna w Wietnamie, usa naloty dywanowe na miasta Wietnamu i na stolice Hanoi zginęło dziesiątki tysięcy mieszkańców, Amerykanie bombardują Wietnam bronia chemiczna , napalmem, po dzien dzisiejszy tysiące Wietnamczykow żyje jako zdeformowane genetycznie kaleki, to zbrodnia niesłychana która pozostaje bezkarna dla sprawców wśród których są prezydenci usa.

  Miliony Wietnamczyków zostalo zamordowanych przez amerykańską agresje.

  Mało tego to usa militarnie wspomagało ludobójstwa rezimu w Kambodzy pol pota który nazywal się czerone khmery. Przez udzielaną amerykańską pomoc zbrojną czerwonym khmerom to USA jest WSPÓŁWINNA w zamordowaniu ponad 1.500.000 ludności w Kambodży.

  Wiec kim stały się stany zjednoczone ameryki ? po 2 wojnie światowej ! Państwem zbrodniczym osia zła i dziwne że opinia międzynarodowa milczy i oślepła i oguchła w tej właśnie ważnej kwestii.
 • @brian 11:18:56 To dla oświecenia !!!!!
  Od czasu gdy w 1789 roku George Washington został pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, USA wielokrotnie angażowały się już w akcje zbrojne w wieli zakątkach świata. Przypomnijmy amerykańskie interwencje w XX wieku.

  1912-1933: Amerykańska interwencja wojskowa w Nikaragui.

  1915: Pod pretekstem "uczenia demokracji" Amerykanie lądują na Haiti - gdzie zostają przez następne 19 lat.

  I Wojna Światowa: Stany Zjednoczone włączają się w konflikt 6 kwietnia 1917 roku wypowiadając wojnę Niemcom. W walkach ginie 114 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

  II Wojna Światowa: Stany Zjednoczone wypowiadają wojnę Japonii 8 grudnia 1941 roku, po japońskim ataku na Pearl Harbour. Niemcom i Włochom wypowiadają wojnę trzy dni później, 11 grudnia. W walkach ginie 300 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

  1950-1953 Wojna koreańska: Stany Zjednoczone wysyłają swych żołnierzy do Korei pod auspicjami ONZ, po inwazji Korei Północnej na Koreę Południową. Ginie 33 tysiące Amerykanów.

  1956 Egipt, Kanał Sueski - podczas kryzysu w Kanale Sueskim, 6. amerykańska flota ewakuuje około 2,5 tysiąca obywateli USA mieszkających w regionie. USA zmuszają francusko-izraelsko-brytyjską koalicję do wycofania się z kanału.

  1958 Liban: - trzy tysiące dwustu amerykańskich komandosów ląduje w Libanie by chronić mieszkających ram Amerykanów i pomagać rządowi w Bejrucie

  1961 Zatoka Świń, Kuba: Nieudana próba obalenia prezydenta Fidela Castro przez wspieranych przez amerykanów kubańskich uchodźców.

  1961-1975 Wietnam: W wojnie, która miała nie dopuścić do przejęcia przez komunistów władzy ginie 55 tysięcy Amerykanów.

  1965 Dominikana: 30 tysięcy żołnierzy piechoty morskiej i komandosów ląduje w Santo Domingo by "chronić" kraj przed komunistami.

  1980 Iran: Komandosi przystępują do szturmu by uwolnić 52 amerykańskich zakładników przetrzymywanych w ambasadzie USA w Teheranie. Operacja kończy się fiaskiem, gdy nad pustynią dochodzi do zderzenia amerykańskiego helikoptera i samolotu-cysterny.

  1983 Liban: 239 amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej ginie w eksplozji samobójczym ataku na koszary w Bejrucie. W odpowiedzi Amerykanie ostrzeliwują pozycje syryjskie w Libanie.

  1983 Grenada: Około tysiąca dziewięciuset amerykańskich żołnierzy ląduje w Grenadzie, po zabójstwie premiera tego kraju przez lewicową juntę.

  1986 Libia: USA przeprowadzają naloty na Trypolis i Benghazi, po serii ataków terrorystystycznych na amerykańskie cele.

  1986 Stany Zjednoczone bombardowanie Libii kryptonimie Operation El Dorado Canyon , składający nalotów przez Stany Zjednoczone przeciwko Libii we wtorek 15 kwietnia 1986. Atak został przeprowadzony przez US Air Force , US Navy i US Marine Corps 1986 Stany Zjednoczone zbombardowanie Libii -

  1989 Panama: Amerykańska interwencja zmierzająca do obalenia tamtejszego przywódcy Manuela Noriegi.

  1991 Wojna w Zatoce Perskiej: Przewodzona przez Amerykę międzynarodowa koalicja rozpoczyna operację Pustynna Burza, by uwolnić Kuwejt spod irackiej okupacji, prowadzonej od sierpnia 1990 roku. W operacji bierze udział ponad 55 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Od tego czasu USA kilkakrotnie przeprowadzały naloty na Irak (ostatnie w lutym tego roku), stacjonują swe wojska w regionie, i patrolują strefy zakazane dla lotów na północy i południu Iraku.

  1992 Somalia: Amerykańscy żołnierze biorą udział w ONZ -owskiej humanitarnej operacji dostarczenia żywności dla głodujących Somalijczyków. Wycofują się w 1994 roku po ataku ze strony bojówek jednej z somalijskich frakcji.

  1994 Haiti: Amerykańskie wojska lądują na Haiti w ramach ONZ-owskiej operacji przywrócenia do władzy Jean Bertrand'a Aristida.

  1995 Bośnia: Amerykańskie samoloty bombardują serbskie pozycje w Bośni, starając się wymusić zgodę na porozumienie pokojowe z Muzułmanami i Chorwatami.

  1998 Afganistan i Sudan: Ataki na bazy terrorystyczne w obu tych państwach, w odpowiedzi na zamachy bombowe na amerykańskie ambasady w Kenii i Tanzanii.

  1999 Kosowo: Amerykańskie samoloty bombardują jugosłowiańską prowincję w ramach operacji NATO bombami ze zubożonym uranem powodując ze po dzień dzisiejszy rodzą się tam ludzie z deformacją i niezdolni do samodzielnej egzystencji, życia.

  2011 Zniszczenie Syrii i wszelkie wsparcie ze strony USA dla terrorystów.

  2021 amerykańska okupacja Afganistanu, Iraku i części Syrii i gwałcenie karty ONZ .
 • @Leonardo da Vinci 11:58:49
  //Wojna w Wietnamie, usa naloty dywanowe na miasta Wietnamu i na stolice Hanoi zginęło dziesiątki tysięcy mieszkańców //

  Zginęło znacznie więcej.Do dziś giną i jeden bóg wie jak długo to potrwa.
  To skutki jak dotąd największej na Ziemi katastrofy ekologicznej jaką w sposób rozmyślny i celowy wywołali Amerykanie.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%A8%D0%90_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2_%D0%92%D1%8C%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0

  Nie można nie wspomnieć ofiar wojennych agresji w Azji Południowej.Do dziś dokładnie nie wiadomo ile ich było.Szacunki są różne:jedni utrzymują że Amerykanie zabili więcej niż Pol Pot,a drudzy że tyle samo.
  Najintensywniejsze działania miały miejsce w czasach (przełom 70/80) kiedy u nas już nie wypadało źle mówić o USA więc mało kto wogóle o tym słyszał.
  http://www.zpub.com/un/wanted-hkiss.html

  Jacques Vergès zwany "adwokatem diabła"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacques_Verg%C3%A8s
  kiedy podjął się obrony Pol Pota został zapytany czy nie ma oporów przed obroną ludzi o takiej "sławie" odpowiedział:jeżeli stroną oskarżającą są Amerykanie to znaczy że oskarżony zasługuje na obronę.

  Bloger @brian jest sekciarzem a jak dotąd nikt nie wymyślił sposobu w jaki można skierować sekciarza na drogę prawdy.Oni wierzą w co chcą wierzyć.Taką mają psychologię.
 • @ikulalibal 12:29:06
  Ta jes.
  Sekciarz, agent i kociorz w jednym:)
  USA mieszalo i miesza.
  Rzym, arcykatolicka Hiszpania, Anglia, Niemcy(ci do dzisiaj).
  To Matuszka gorsza?
  Ma zapomniec o chwalebnej istorii a my np. o jednym z Milosciwych Zaborcow?
  Od razu na ikony?
  Bo wasze ulubione koniokrady maja swoje ikony.
  Na banknotach.
  Dla mnie czy usa czy rusa mamy.
  Ten sam czort.
  Tylko ze ten drugi to na pewno nie grzeszy brakiem apetytu na mniejszych sasiadow.
  I tuz za rogiem.
  Niestety za tym mowia wieki doswiadczen.
 • @brian 11:18:56
  Zastanawia mnie co może być powodem obrony czegoś czego nie da się bronić.
  Myślę sobie że wielce prawdopodobnym powodem może być jego fantazja i skrywane projekcje.To często spotykany syndrom u prowincjuszy zahukanych przez ślubne megiery.
  .Armia USA jest najbardziej zbrodniczą armią spośród wszystkich współczesnych armii.Takie sa fakty które jeśli sie tylko chce to można poznać.Pytanie dlaczego @brian nie chce.Co mu się tak podoba w USA army? co go tam rajcuje?

  Czy to pobożny @brianie? :

  / Wiele kobiet zostało zgwałconych i zmuszonych do seksu oralnego a następnie zabitych z bliskiej odległości. Jedna została zabita pociskami wystrzelonymi z karabinu M-16 po wbiciu lufy w jej pochwę. Dziecko, podobnie jak opisane powyżej, ledwo dorosłe do chodzenia,próbował wyczołgać się z rowu, w którym właśnie stracono matkę. Calley osobiście wepchnął go z powrotem w stos ciał, /
  https://www.vqronline.org/essay/calley’s-ghost

  /Dwóch żołnierzy zastrzeliło spotyka kobietę niosącą niemowlę i idącą z dzieckiem;. Zauważono starszą kobietę biegnącą ścieżką z niewybuchem granatu M79 wbitym w brzuch. Jeden z żołnierzy zmusza kobietę w wieku około 20 lat do seksu oralnego z pistoletem przystawionym do głowy czteroletniego dziecka. /

  https://woodstockwhisperer.info/2016/03/16/vietnam-my-lai-massacre/

  Czy przypadkiem nie takie wizje są twoim marzeniem związanym ze stacjonowaniem u nas wiadomych wojsk?
 • @brian 08:08:58
  Nie wiem jak to sie dzieje, ze o wojnie w Afganistanie niektórzy niewiele wiedzą a wypisują farmazony.

  A to juz Arystoteles nauczał, 'ze wiedza - jest to znajomość przyczyn'.

  Afganistan był zupełnie normalnym państwem i do tego świeckim.
  Żadne kobiety nie chodziły w burkach ani nie mialy zakrytych twarzy.
  Młode dziewczęta studiowały na uniwersytetach afgańskich i na uniwersytetach świata.
  Zakusy na Afganistan były juz wcześniej , jako ze Afganistan jest blisko Rosji i sie zaczal za bardzo unowocześniać. A do tego kraj ma dużo minerałówi poytencjal opiumowy..

  Na początku lat 1960-tych, USA sie bardzo zaczęło przyjaźnić z królem Afgańskim.
  I juz wtedy zaczęli nieśmiało opowiadać o demokracji ..różnym plemionom..

  Amerykanie zaczęli popierać ‘demokracje' czyli organizować konflikt etniczny wśród różnych górskich plemion i właściwie przygotowywali wojnę domową: stale kogoś zamordowano, osadzono kogoś na tron- potem znowu był zamach stanu i właściwie zaczęła sie bijatyka a Zachod opowiadal o niepotrzebnej wielokulturowości w Afganistanie i bitnych góralach.
  Bardzo przeszkadzał fakt, ze Afganistan należał do bloku państw socjalistycznych.

  Ale kiedy kowboje dostały w d... w Wietnamie i w wielkiej panice wojska USA uciekały z Sajgonu i okolic - trzeba było sie zabierać w inne miejsca, żeby kontynuować uprawy maku.

  Sa jeszcze takie niedoinformowane osobniki, które powtarzają jak papugi, ze USA walczyło w Wietnamie z ...komunizmem!
  Dobre sobie!
  Zwłaszcza w bardzo kapitalistycznym Sajgonie!.
  Sajgon był stolicą amerykańskiej rozpusty w Azji. Kasyna gry, dolary, burdele i prostytutki.
  Ja jeszcze pamiętam amerykańskie filmy, które pokazywały taką azjatycką
  “Hawanę "

  Amerykanie rozwinęli w Wietnamie wielki biznes narkotykowy i uprawiali raj makowy.
  W 1975 roku, po upadku Sajgonu, hodowcy maku byli zmuszeni szukać nowych terenów pod uprawę.
  Wiec przygotowywali nowe grunty pod zasiew w Afganistanie, na co była im potrzebna przychylność niektórych plemion.
  ‘Zainwestowali' w ludność tubylczą - ale mieli kłopoty z władzami w Kabulu - wiec nie tylko rozpętano miedzynarodową propagandę na temat niestabilności kraju, a to z powodu niezadowolenia różnych grup etnicznych.
  Zaczęło sie mordowanie ministrow i głowy panstwa
  No i zaczęły sie morderstwa, gwalty i zamachy na rząd afganski.

  Afganowie poprosili Sowietów o pomoc.
  Do dziś ta sowiecka pomoc wojskowa jest przez zachodnie media podawana jako inwazja na Afganistan. (Coś takiego jak aneksja Krymu)

  Poznałam kilkunastu uchodźców z Afganistanu i paru lekarzy afgańskich, którym udało sie uciec ze zbombardowanego szpitala w Kabulu - ale to było to lata później.
  Wszystkich poznałam na emigracji.

  Ale było tez dużo oficjalnej informacji w prasie i zachodniej i wschodniej.
  Jak ktoś umie czytać to sie doczyta, ze to Amerykanie stworzyli mujahedinow do walki z sowiecką armią

  Rosja Sowiecka przechodziła ciężkie czasy ‘pierestrojki’ i władzy wielkiego przyjaciela CIA - Gorbaczowa.
  Po utracie wielu tysięcy żołnierzy radzieckich - Rosja wycofała wojska z Afganistanu.

  Amerykanie okupują Afganistan juz 20 lat i walczą z Talibanem, który jest bardzo popularny wśród ludności cywilnej nie tylko w Afganistanie.
  To Amerykanie wprowadzili dzikie prawa i burki dla kobiet a także maski na twarz .
  uprawiają pola makowe i rozkradają kraj z minerałów.

  Nawet bardzo nieprzychylne źrodła zachodnie podaja, ze Rosjanie zostali wezwani na pomoc przez rząd w Kabulu:

  Amerykanie wprowadzali demokracje?
  Armia sowiecka zostala zaproszona przez pro-komunistyczny rzad w Kabulu
  On this date in history in 1979, the Soviet Union orders troops into Afghanistan. The Soviet Army was invited in by a Pro-Communist government that was trying to stabilize the situation in the country.  On This Day In History: The Soviet Union Invaded Afghanistan (1979)
  https://historycollection.com/day-history-soviet-union-invased-afghanistan-1979/

  No i taki kwiatek:
  ZSRR napadło na Afganistan pod pretekstem sowiecko -afganskiego Traktatau Przyjazni z 1978 roku
  On December 24, 1979, the Soviet Union invades Afghanistan, under the pretext of upholding the Soviet-Afghan Friendship Treaty of 1978.

  Soviet Union Invades Afghanistan - HISTORY
  https://www.history.com/this-day-in-history/soviet-tanks-roll-into-afghanistan

  A teraz prosze zobaczyć jak wyglądało życie w Afganistanie przed upadkiem Sajgonu:

  Afghanistan Before War And Taliban Rule | before 1979 | Pak Update TV - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=IoWTgs3S_xI
 • @ikulalibal 13:44:21
  Bez internetu "g" bysmy wiedzieli.
  Tymczasem znow za rogiem po lewej na mapie
  Cala masa urodziwych(nie imigrantek) Niemek.
  Dzieki "ubogaceniu" przez Armie Czerwona.
  Wszystkie matki i babki tak ochoczo sie "ubogacaly"?
  Hmm.
  Kurna, z drugiej strony dzieki temu po wojnie bylo duzo mniej dziewczyn o "germanskiej" urodzie.
  Czyli z konska twarza.
  A o zboczonych wyczynach krasnoarmiejcow co krowom, swiniom i babuszkom nie przepuszczali to nikt nie slyszal...
  Netu nie bylo.
 • @brian 14:32:07
  "Dzieki "ubogaceniu" przez Armie Czerwona.
  Wszystkie matki i babki tak ochoczo sie "ubogacaly"?
  Hmm.
  Kurna, z drugiej strony dzieki temu po wojnie bylo duzo mniej dziewczyn o "germanskiej" urodzie."

  Pan to wie, bo tam był i uczestniczył? Albo gdzieś wyczytał?
 • @brian 14:32:07
  No i jak brian? dobrze wyczuwam twoje fantazję sado-maso ?
  To właśnie nimi się kierujesz kiedy tak ostentacyjnie zagłuszasz fakty?
  Nie wiem jakimi krętymi ścieżkami z tematu o amerykańskich zbrodniach w Afganistanie dobrnąłeś i do krasnoarmiejców gwałcących Niemki, ale to tylko dowodzi co tam masz na dnie duszy.Albowiem jak wiadomo "z obfitości serca mówią usta" .Twoje myśli osiągają poziom waginalny i nic na to nie poradzę.
  Ja oczywiście w "odwecie" mogę pokazać ci obiekty jakie wybudowali ruscy w czasie swego pobytu w Afganistanie i w zamian zapytać o te wybudowane przez Amerykanów,mogę też nadmienić coś o tradycji narkotykowej kolonizacji od opiumowych wojen do Hippie trail i wiele jeszcze mogę ale wiem że to nie ma sensu albowiem nie kierują tobą niedostatki wiedzy ale choroba.
 • @Pedant 14:40:35
  //Pan to wie, bo tam był i uczestniczył? Albo gdzieś wyczytał?//

  @brian tam nie był.Ale to rozgrzewa jego zmysły ilekroć o tym pomyśli.
  A myśli o tym często.
 • @ikulalibal 14:49:36
  "@brian tam nie był.Ale to rozgrzewa jego zmysły ilekroć o tym pomyśli.
  A myśli o tym często."

  Szczególnie ten ustęp jest charakterystyczny:

  "krasnoarmiejcy co krowom, swiniom i babuszkom nie przepuszczali"
 • @ikulalibal 14:49:36
  A niech pisze te wszystkie wyssane ze swojego brudnego palucha brednie i kłamstwa.
  Ludzie używający rozum czytając te denne jego wypociny oparte na oszczerstwach i wymysłach chorej wyobraźni sami będą wiedzieli z kim mają doczynienia.

  Sam o sobie wystawia świadectwo.
  P.s.
  Jak widać to do banderowców którzy mordowali bestialsko Polki i Polaków w tym malutkie dzieci i gwałcili obcinając piersi, kończyny i nabijając na haki to pan @braian nie ma słowa krytyki i nic do zarzucenia tym barbarzyńcom bo byli po stronie hitlera , no i wszystko jasne kogo on reprezentuje.

  Salut ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 15:10:02
  Wyczyny krasnoarmiejcow?
  Kto chce, znajdzie.
  Opium?
  Jeszcze za Angola uprawiali i w swiat szlo.
  Bandersyny?
  Sily juz nie mam.
  Pisalem o tym.
  A tu czort swoje i pop swoje.
  Nie dogadamy sie.
  Inne dzieje rodzin.
  Inne wlasne doswiadczenia.
  A moze i... inne kraje urodzenia i zamieszkania.
 • @brian 15:27:33
  Moze laskawie pan brian poda nam źrodła swoich cennych informacji.
  Mnie najbardziej zainteresowaly te krowy i rosyjskie uprawy maku w Afganistanie.
  No to zaczynam licytacje:

  US Troops Protecting Opium/Heroin in Afghanistan - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=qW2YWqVpT4E

  Zolnierze USA handluja narkotykami w Afganistanie, pola makowe - Google Search
  https://www.google.com/search?sa=N&rls=en&sxsrf=ALeKk03MGZ2jymdrzrZjJ_bYHGLgECLoIw:1595391276198&source=univ&tbm=isch&q=Zolnierze+USA+handluja+narkotykami+w+Afganistanie,+pola+makowe&client=safari&ved=2ahUKEwjfpK7S_9_qAhXKzDgGHffLB1I4ChDsCXoECAoQGQ&biw=1089&bih=723

  Amerykanie zrzucili ponad 6000 bomb na afganskie wioski w Afganistanie tylko w tym roku:
  The U.S. Has Dropped More Than 6000 Bombs This Year on Afghan Villagers - Veterans Today | News - Military Foreign Affairs Policy

  Maki śmierci w Hindukuszu | Przegląd
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/maki-smierci-hindukuszu/

  Polscy weterani wojny w Afganistanie. Historia tych 3 żołnierzy to historia wstydu MON | OnetNews - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=D4PoVoHH0-I

  Co my jeszcze robimy w Afganistanie - (pytaja Amerykanie )
  Why Are We Still in Afghanistan? - Global ResearchGlobal Research - Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/video-why-are-we-still-afghanistan/5689009?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles
 • @Tiamat 15:50:10
  1)Cytuję- jeszcze za Angola uprawiali.
  Ruscy nie kontrolowali w całości Afganistanu.
  Ustanowili kordon wzdłuż drogi biegnącej wokół Afganistanu.
  I trzymali kraj w kleszczach.
  Czy w "środku" uprawiano opium i przemycano?
  Nie pytałem żadnego Afgańczyka.

  2)Gwałty i inne takie nieprawdy.
  Źródło na pewno nieprzychylne pisiorom.

  https://polskatimes.pl/czerwona-zaraza-dariusz-kalinski-gwalty-armii-czerwonej-w-krajach-oswobodzonych/ar/12048700

  A tu medium na pewno pisoskie. Bo, jak można...
  Można.
  Niestety.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/05/04/jak-polki-bronily-sie-przed-gwaltami-czerwonoarmistow/
 • @brian 15:27:33
  //Jeszcze za Angola uprawiali i w swiat szlo.//

  Jesteś bezczelnym kłamcą.W całej różnorodnej tradycyjnej kulturze Dalekiej i Południowej Azji narkotyki nie istnieją.Podobnie jak w całej starożytnej i nowożytnej historii śródziemnomorza.Rozumiesz to łgarzu??!! nie istnieją.Do drugiej połowy XIX wieku narkotyki były wyłącznie kwestią medyczną.(patrz "Nad Niemnem" E.Orzeszkowa)
  Pierwsze plantacje opium założyli w Indiach właśnie Brytyjczycy i to właśnie oni rozpropagowali na całym Wschodzie palarnie opium.
  Przypominam też że wojny opiumowe spowodowane były tym że Cesarstwo Chin odważyło się odmówić pozwolenia na wwóz angielskiego opium.
  Dlaczego tak bezwstydnie łżesz?

  //A moze i... inne kraje urodzenia i zamieszkania.//

  Skoro już jesteśmy przy miejscu zamieszkania.Mój nieżyjący już wuj każde rodzinne spotkanie ubarwiał opowieściami o jarmarkach w Wieluniu.W latach 60-tych kiedy jeszcze drób był trudno dostępny a w naszym domu na Wielkanoc musiał być indyk,jego (wuja) właśnie wysyłano po jego zakup na znane z obfitości drobiu jarmarki.Takim jarmarkiem był właśnie jarmark w Wieluniu.Wuj (wówczas młodzian dwudziestokilkuletni) docierał do celu to jest do tego Wielunia, wcześniej rano pociągiem z Katowic.I jak opowiadał miał wówczas wrażenie że podróżował nie w przestrzeni a w czasie.Choć nie był szczególnie bogobojny to co rusz się żegnał albowiem napotkani ludzie wyglądali jak XVI-wieczni mieszkańcy Transylwanii.Wuj opowiadał o tych swoich podróżach do Wielunia a z każdym kolejnym kieliszkiem jego opowieść była bardziej kolorowa i wzbudzała coraz głośniejsze salwy śmiechu.
  Kiedy umarł w życiu towarzyskim rodziny powstała wyrwa. A indyków od wielu lat nie jadam.Nie lubie.Suche to to i bez smaku.Wolę gęsi.
 • @brian 16:04:06
  Więc postanowiłeś robić z nas wariatów? albo sam jesteś ograniczony i nie rozumiesz o co pytała pani Tiamat?
  Pytała cię durniu o źródła informacji na temat rosyjskich upraw maku w Afganistanie.
  Czy możesz bodaj na chwile oderwac się od erotycznych fantazji?
  A jeśli nie chcesz się odrywac to bodaj nie angażuj się w dyskusję bo bardzo się demaskujesz panie Grey.
 • @Leonardo da Vinci 15:10:02
  Ja to nawet lubię jak sie wyrwie jakis nieboraczek ze swoją opinią niczym nie podpartą.
  Czesto taki brak wiadomosci pobudza do dyskusji i porownania dostepnych informacji.
  Wtedy właśnie jest okazja rozszerzyć temat i udowodnic takiemu nieszczęśnikowi, ze oficjalne źrodła podaja co innego i jest to również informacja i zaproszenie do dyskusji.
  Przeciez nie tylko pan brian bedzie czytać dodatkowe wyjasnienia.
  W ten sposob takie rozne briany przyczyniaja sie do szerzenia wiedzy o swiecie współczesnym na blogach.
 • @brian 16:04:06
  Publikujesz brednie pisane przez takich " Polsków" jak ci z upa padalcy co siedzą w IPN i kłamią w żywe oczy na temat 2 wojny światowej. Dla ciebie banderowcy i chazarskie bagno jest autorytetem historii. To gratuluję ❗

  Mam obszerną rodzininę która przeżyła 2 wojnę światową na terenie Kieleckiego i Rzeszowczyzny i w tym wile kobiet, żadna nie była narażana na przykrości ze strony żołnierz Armii Czerwonej a wręcz przeciwnie to ci żołnierze wyzwolił ich z pod hitlerowskich gwałcicieli i ukraińskich siepaczy.

  Ten szmatławiec "ciekawostkihistoryczne.pl" jak i IPN dziś może pisać co chce i bluźnierstwo uprawiać do woli o bohaterskich żołnierzach z Czerwonej Armii, i o Armii Polskiej im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI o Świerczewskim bo dla nich bandyci przeklęci mordujący Polaków po 1945 roku jak i banderowcy są wyzwolicielami.

  No to widać jakim jesteś Polakiem o ile wogóle nim jesteś ⁉⁉⁉

  I kto komu wbijał nóż w plecy po 1945 roku , polskim chłopom którzy dostali ziemię pod uprawę zabraną złodziejom obszarnikom.

  Taka jest prawda o takich jak ty.
 • @Tiamat 16:15:51
  Niech pisze i obnaża o sobie nagą prawdę z jakiego kręgu się wywodzi. Jak na pisowca przystało to nic dodać nic ująć.
  Kłamstwo na kłamstwach i kłamstwem podpierane i pomówienia.

  A "wiarygodność" to źródło czerpane u chazarskich oszustów historii.
 • @brian 16:04:06
  Ja tez bardzoo lubie tematy seksualne.
  Zwłaszcza interesuja mnie czasy współczesne w okresie pokoju i demokracji w Polsce
  Pomoge w licytacji:

  Polska - (k)raj dla gwałcicieli? Większość oprawców jest bezkarnych - Zdrowie Radio ZET

  http://zdrowie.radiozet.pl/On-i-Ona/Polska-k-raj-dla-gwalcicieli-Wiekszosc-oprawcow-jest-bezkarnych

  Polska: Co piąta Polka została zgwałcona.Co piąta doświadczyła próby gwałtu

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/polska-co-piata-polka-zostala-zgwalconaco-piata-doswiadczyla-proby-gwaltu/j4z2kdr

  Co piąta Polka zgwałcona. Raport

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/co-piata-polka-zgwalcona-raport,604988.htmlolska:

  Przerażające dane: co roku ginie w Polsce 150 kobiet - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/przerazajace-dane-co-roku-ginie-w-polsce-150-kobiet-6036153074054273a

  Londyńska policja: Polacy gwałcą, mordują i kradną - Sfora

  http://www.sfora.pl/swiat/Londynska-policja-Polacy-gwalca-morduja-i-kradna-a40643

  Kobiety w armii USA: Seks na rozkaz - Styl Życia - Newsweek.pl

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/gwalt/

  Więźniarki sa rutynowo gwałcone w US.
  Subject: Female Prisoners Routinely RAPED In U.S. Justice System | XRepublic

  http://xrepublic.tv/node/7169

  Zdjęcia pokazujące gwałty dokonane na irackich kobietach | Stop Syjonizmowi

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/13/zdjecia-pokazujace-gwalty-dokonane-na-irackich-kobietach/

  Mord w Kętach. Mąż poderżnął żonie gardło - Gazetakrakowska.pl

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/185017,mord-w-ketach-maz-poderznal-zonie-gardlo,id,t.html

  Horror pod Płońskiem. Zaborczy mąż zamordował żonę
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/horror-pod-plonskiem-zaborczy-maz-zamordowal-zone/khmeqfr

  Mąż poderżnął żonie gardło w Kiełkowie na Podkarpaciu

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/maz-poderznal-zonie-gardlo-w-kielkowie-na-podkarpaciu/rqdcprd

  47-latek zabił żonę. Zadał jej kilkanaście ciosów - RMF 24
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-47-latek-zabil-zone-zadal-jej-kilkanascie-ciosow,nId,3322184

  Zabił żonę zadając ciosy nożem. Prokuratura żąda 25 lat więzienia - Wiadomości - polskieradio24.pl
  https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2412051,Zabil-zone-zadajac-ciosy-nozem-Prokuratura-zada-25-lat-wiezienia

  Zabił żonę, wysadził kamienicę. Ruszył jego proces w Poznaniu - Polsat News
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-11-15/poznan-rusza-proces-oskarzonego-o-zabojstwo-zony-i-probe-wysadzenia-kamienicy/

  Bestialsko zabił żonę toporem. Podpalił auto, by zatrzeć ślady - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/bestialsko-zabil-zone-toporem-podpalil-auto-by-zatrzec-slady-6448882965751425a

  Rozwód zakończony tragedią. Mąż zabił żonę w sądzie - o2 - Serce Internetu
  https://www.o2.pl/artykul/rozwod-zakonczony-tragedia-maz-zabil-zone-w-sadzie-6420275445769857a

  Polki są sprzedawane do Kosowa - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polki-sa-sprzedawane-do-kosowa-2015-07

  Warto bylo wymordowac pol miliona dzieci w Iraku z powodu nieistniejacej broni masowej zaglady
  Madeleine Albright – The deaths of 500,000 Iraqi children was worth it for Iraq’s non existent WMD’s « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/madeleine-albright-the-deaths-of-500000-iraqi-children-was-worth-it-for-iraqs-non-existent-wmds/

  Rocznie ginie w Polsce 3,5 tysiąca dzieci | Nowa Trybuna Opolska

  https://nto.pl/rocznie-ginie-w-polsce-35-tysiaca-dzieci/ar/4212319
 • @Tiamat 17:08:56
  Witam :))

  Można by powiedzieć że bloger @brian nie widzi grubej belki w swoim oku a widzi źdźbło w cudzym a szczególnie gdy chodzi o znienawidzonych przez niego Rosjan.

  Nie wiem ile liczy sobie wiosen, ale zapewne ma tą nienawiść wyssaną z mlekiem owcy, krowy, kozy, w zależności co tam dawano mu w kołysce do picia ;)))

  Z foto wygląda na po 60siątce :)

  Pozdr. :)
 • @Tiamat 17:08:56
  Najbardziej znanej i udokumentowanej zbrodni wojennej związaną z przestępstwami seksualnymi dopuścili się dzielni zdobywcy Monte Casino.
  Można powiedzieć towarzysze broni polskiego korpusu jako że właśnie oni ramię w ramię w ostatnim podejściu zdobywali klasztorne wzgórze.(Zdobywali całkiem niepotrzebnie bo jak sie okazało angielski pilot sporządzający jakiś raport pomylił się w ocenie czegoś.A gdyby się nie pomylił to od razu byłoby wiadomo że zdobywanie wzgórza jest zbyteczne )

  Idzie oczywiście o marokański korpus walczący w składzie armii francuskiej.Wprawdzie żadna z relacji nie mówi o polskim uczestnictwie w zbrodni ale też żadna nie mówi o jakichkolwiek próbach Polaków w celu powstrzymania swych towarzyszy broni.
  Polacy choć teoretycznie mieli sposobność bo wszystko działo się na ich oczach,nie obronili ani jednej kobiety,ani jednego mężczyzny (oni również byli gwałceni), i oni jednego gwałconego dziecka.
  https://tygodnik.tvp.pl/48159916/sojusznicy-polakow-dostali-50-godzin-na-gwalt-ciemna-strona-monte-cassino
 • @Tiamat 17:08:56
  Dodam jeszcze, że w kazdym narodzie są ludzie i ludziska.
  Bloger@demonkracja określa te ludziska, to odchody i że nimi wywija szatan za ogon, czy ciś w tym stylu ...... :)))

  Więc, è la vita :)))
 • @ikulalibal 17:39:32
  A Amerykanie ile zgwałcili po zajęciu Niemiec Niemek ? To co jest wiadome to setki tysięcy, ale czy mieli przyzwolenie ze strony amerykańskich władz okupacyjnych ?
  Napewno nie ! Tak samo jak i żołnierze w innych armiach na świecie.
  Robią to nie zgodnie z rygorem obowiązującym w wojsku.
  Zawsze znajdziesz w armii (polskiej też ) grupę przestępców wykorzystujących okazję i przemoc. Gwałcą, kradną, mordują nawet wśród żołnierzy między sobą jest gwalt i przemoc.
  W czasie wojny żołnierz przyłapany na rabunku czy gwałcie w polskiej armii im. Tadeusza Kościuszki i radziecki był wysyłany w karnej kompanii na pierwszą linię frontu !!!

  Te czyny były karane surowo i bezwzględnie.

  Więc niech nikt nie bredzi że w Armii Polskiej i Czerwonej bylo to masowe i z przyzwoleniem władzy.
 • Poddaje sie.
  No i masz babo...
  Chocbym znalazl nie wiadomo jakie linki.
  A gen. Swierczewski kulom sie nie klanial..
  Dlaczego?
  Tu nikt nie bedzie dochodzic.
  A gdyby nawet.
  To przeciez brednie.
  Bo to dobry komunista byl.
  Tak jak dobrzy mieszkancy Wschodu co to zadnych narkotykow nie znali.
  Wdepnalem w klub rusofila:(
  Aj surender:)
  Kurna.
 • @brian 20:42:32
  //Dlaczego?//

  Dlatego że pani Tiamat prosiła o link do źródła informacji o ruskich plantacjach opium w Afganistanie.
  Pora poprosić lekarza i zmianę leków bo przyjmowany zestaw już nie skutkuje.Sądząc z tego że nie rozumie pan prostych próśb i poleceń.
 • @brian 20:42:32
  Nie ma to nic wspólnego z rusofilią, tylko z faktami o zbrodniach amerykańskich żołdaków w okupowanych przez USA krajach.
  O ich gwałtach, znęcaniu się nad ludnością i rabunkach dóbr kultury i materiałów jak surowce, np ropę w Syrii i w Iraku.

  Tak każdy rusofob zawsze widzi winę u innych by odwrócić uwagę od siebie i swoich takich ssmych krewniaków i krzyczy łapać złodzieja gdy sam jest tym złodziejem i bandytą.
  A dodkonalym przykładem jest Ameryka z Białym Domem i siedząca tam żydowską mafiàą.
 • @Leonardo da Vinci 21:44:37
  Nie będę się z koniem kopać.
  A zwłaszcza z całą stajnią.
  Aj surender.
  I kanjec.
 • @brian 23:08:30
  I bardzo dobrze.
  Nie zmieniaj tematu na przyszlość bo jak sie dyskutuje obozy tortur naszych przyjaciół zza oceanu w czasach bardzo terazniejszych, to sie trzymaj tematu i opowiedz o obozach tortur CIA w Polsce..

  Mnie Amerykanie bombardowali juz po kapitulacji Niemiec.
  Bombardowali miejsce w miejsce (carpet bombing) juz po zakończeniu wojny.
  I juz po zakonczeniu wojny, zbombardowali bombą atomowa Hiroszime i Nagasaki - w tych miastach nie bylo armii japońskiej, Byla ludność cywilna.
  W 1999 roku NATO bombardowalo ludność cywilna Serbii bombami ze zubozonym uranem.
  A bombardowanie Jugoslawii, Libii, Iraku i Syrii bylo za calkowitą aprobata polskiej opinii publicznej. W NATO sa Polacy.

  Bo my są w NATO
  i co pan na to?
 • @Tiamat 00:43:18
  Nie zapominajmy że Eisenhower wymorzył coś około 2 milionów Niemiaszków.

  https://www.youtube.com/watch?v=wBDax1DLhOM

  https://www.treasurebunker.com/forums/index.php?/topic/2945-the-rheinwiesenlager-summer-1945/
 • @brian 23:08:30
  No właśnie, to samo uważam, że szkoda mi czasu na kogoś kto jest sfiksowany przez pisowską zakłamaną oszczerczą propagandą.
  I z takim koniem nie można dyskutować na fakty historyczne i kopać się z koniem nie mam zamiaru bo to jest strata czasu.

  Każdy kraj ma swoje zauszami, w naszej Polsce 95% siedzących w więzieniach kryminalistów to są niestety też nasi rodacy Polacy.
  A więzienia są pełne. ... .


  Artykuł jest o zbrodniczym obozie koncentracyjnym Guantánamo i próba odwrócenia uwagi od haniebnych czynów amerykańskich zbirów mija się z celem. 20 lat przetrzymywani są tam ludzie bez wyroków bez sądu ale za to tortutowani i maltretowani przez amerykańską bandę bandyckich bydlaków udających przed światem wielkich obrońców demokracji i praworządności.

  Spychanie sprawy na inny temat to metody typowe dla pisowskich wielbicieli kaczora. PIS ma tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością co banderowcy z humanitarnym zachowaniem gdy mordowali widłami i siekierami Polaków ❗❗❗
 • @Leonardo da Vinci 01:46:55
  Koledzy z Polski mi to przysłali,
  Czy to tez PiS?

  (1) Tu bi or not tu bi - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=BlUUO1mzpE8
 • @brian 23:08:30
  Wiadomosc z ostatniej chwili.
  Jak sie Polacy nie wstydzą opowiadać o gwałceniu kobiet w czasie wojny a tymczasem w Polsce gangi urządzają obozy koncentracyjne w Polsce do zniewolenia i torturowania kobiet.
  Co to sie w tej 'wolnej' Polsce stało?

  Nieprawdopodobna ilość przestępstw, kradzieży, zniewolenia kobiet, mordowania dzieci na ulicach przez pijanych kierowców, oszukiwanie staruszkow 'na wnuczka', i zamarzanie na smierc bezdomnych Polakow na śniegu.

  Czy Polakom całkiem odbiło, ze krytykują gwałty (ale tylko Rosjan) w czasie drugiej wojny światowej i potępiają obecne rządy Białorusi - bo po co Białorusinom ma byc lepiej niz Polakom?
  Pomogliśmy na majdanie- pomożemy i w Mińsku.

  Gang handlarzy ludźmi żył z prostytucji i narkotyków w Wodzisławiu Śląskim. Pseudokibicom grozi 25 lat więzienia | Dziennik Zachodni
  https://dziennikzachodni.pl/gang-handlarzy-ludzmi-zyl-z-prostytucji-i-narkotykow-w-wodzislawiu-slaskim-pseudokibicom-grozi-25-lat-wiezienia/ar/c1-15439007
 • @Tiamat 05:59:31
  Pisalem kanijec.
  Nie paniaua?
  Takie miejsca i gangi funkcjonowaly i funkcjonuja e Europie, Rosji, Azji, Afryce. Sa wrecz narodowym przemyslem w krajach Am. Lacinskiej.
  Tam pod jawna ochrona rzadow.
  Czasem zamkna kogos z konkurencji na pokaz.
  Zeby sie Amerykany nie pultaly.
  Wiem, wiem.
  Bo to ich konkurencja.
  Ale...
  Polacy nie gesi.
  Przeciez juz za PRL pod ochrona aparatczykow i SB funkcjonowal przez lata "Dziwex".
  Ale to pisoskie nienawistne wymysly.
  Dawno i nieprawda.
  Film Vegi tez zahacza o powszechnosc opisanegp zjawiska.
  Ale to z kolei teraz nienawistny katol.
  Bez szans.
 • @Tiamat 05:59:31
  https://m.youtube.com/watch?v=w8ATg3fcoPM

  To się stało. Teraz wszystko będzie możliwe. Pierwsza błogosławiona Sanacja decyzją administracyjną wysyłała ludzi na dożywocie bez prawa odwołania się, a gangi aszkenazyjskich bandytów porywały kobiety, korzystając z ogłoszeń o pracę i wywoziły do burdeli w Argentynie. Policja strzelała z ostrej amunicji do protestujących bezrobotnych. Trzeba zacząć kojarzyć fakty.
 • @Oracz 07:28:35
  A w wyzwolonej, wolnej Polsce wszystko mialo byc tak pieknie.
  Sytuacja kobiet, dzieci, bedomnych, glodnych i zamarznietych na sniegu - to tylko czesc problemu.
  Teraz wybieramy sie na Rosje a zrobilizmy juz poradek na Ukrainie, w Jugoslawii, Syrii, Iraku, Libii, Afganistanie a nawet kradlismy zloto w Mali dla ...Francuzow.
 • @brian 07:01:59
  //Przeciez juz za PRL pod ochrona aparatczykow i SB funkcjonowal przez lata "Dziwex//

  A czego innego można byłoby się po nich spodziewać.
  Szczęśliwe i tym względem wiele się i nas zmieniło.Teraz to do nas sprowadza się "ukraińskie tancerki" bez ich woli.A specjalnie dla uciechy pewnych polityków nierzadko 14-letnie.
  Afera nie ma swojej nazwy.I wszystko wskazuje na to że nie będzie miała.


  //Takie miejsca i gangi funkcjonowaly i funkcjonuja e Europie, Rosji, Azji, Afryce. //

  Ale z wymienionych tyko Polska niesie na sztandarach ortodoksyjną ochronę życia.
 • @ikulalibal 08:36:16 and all
  "A czego innego można byłoby się po nich spodziewać.
  Szczęśliwe i tym względem wiele się i nas zmieniło.Teraz to do nas sprowadza się "ukraińskie tancerki" bez ich woli.A specjalnie dla uciechy pewnych polityków nierzadko 14-letnie.
  Afera nie ma swojej nazwy.I wszystko wskazuje na to że nie będzie miała."-

  - jesteś tylko oczytany, czy masz konkretną wiedzę? Podzieliłeś się nią z prokuraturą? czy dałeś dupy? ortodoksyjnie kryjesz bandytów? od ilu to już lat?

  Ja rozumiem, że czytam tutaj popis fachowej wiedzy i świadków naocznych, tak? Wszyscy państwo, oczywiście, odwiedzacie regularnie i Guantanamo i Afganistan, bywacie na BW i w ogóle kałacha z łap nie wypuszczacie... ?!

  Bosze, nie ma nic gorszego jak emeryci, którym się roi. Normalnie same bondy, ino 77+.

  Eot.
 • @ikulalibal 08:36:16
  Proponuję założyć na Ekranie: kącik szachistów: czyli emeryta i emerytki. Tak, żeby sobie mogli ględzić o zaprzeszłych czasach bez zbytniego obciążania rodziny (Alzheimera i Parkinsona) ( nie wiem czy Pedant należy do rodziny?).
 • @JimA 11:21:50
  "Proponuję założyć na Ekranie: kącik szachistów: czyli emeryta i emerytki. Tak, żeby sobie mogli ględzić o zaprzeszłych czasach bez zbytniego obciążania rodziny (Alzheimera i Parkinsona) ( nie wiem czy Pedant należy do rodziny?)."

  Znowu Pan trolluje, nie mając nic do powiedzenia?
 • @Pedant 11:37:00
  Znowu Pan trolluje, nie mając nic do powiedzenia?
 • @Pedant 11:37:00
  zgłoś naruszenie, tup nóżkami, zbanuj mnie na wieczność, albo! : odwal się! :)
 • @Pedant 11:37:00
  Nie, ja tylko śledzę i wykazuję waszą nikczemność. Tyle. To praca naukowa, a nie propagandowa.
 • @JimA 11:21:50
  Rzeczywiscie jest to porada- propozycja szablonowego szachisty…korespondencyjnego.

  Szablonowe myślenie ma to do siebie, ze bezmyślnie powtarza zasłyszane wieści na przykład o staruszkach, którzy na ten przykład nigdy nie chodzili do szkoły bo każdy staruszek pochodzi ze wsi gdzie kible są jeszcze drewniane ale za to z serduszkiem.

  Zdaniem takiego szablonowego dyskutanta, staruszek nigdy:
  - nie pracował na uczelni ( i dalej nie pracuje)
  - nie pracował w dyplomacji ani na żadnych kontraktach zagranicznych
  - nigdy nie pracował jako prawnik: kryminalny, cywilny, humanitarny, emigracyjny, czy jako radca prawny, czy prokurator
  - nigdy nie widział taki staruszek na oczy żadnego bombardowania bo; nie był w Syrii, nie był w Jugoslawii ani na Bliskim Wschodzie.
  - staruszek nawet nie pamięta, ze kiedyś pracował na uczelni w Bagdadzie, jeździł autostopem po Europie, studiował w Anglii czy Włoszech, zna kilka języków obcych, czy pracował jako lekarz w Kanadzie; nigdy nie był w Japonii ani nie uruchamiał jako inżynier rafinerii w Syrii i nie budował obiektów sportowych po świecie
  - Staruszek to taki nieuk, co w życiu nie przeczytał książki ani nie napisal żadnej pracy naukowej i nie tłumaczył książek z języków obcych na j. polski.
  - staruszek to taki biedaczek co poznał świat dzięki onet.owi i Gazecie Wyborczej; nie zna języka rosyjskiego, angielskiego, niemieckiego i dlatego nie wie co sie dzieje na świecie bo czytać nie umie..

  Szablonowo:
  - Staruszkowi do domu starców znoszą klocki Lego a pielęgniarka przychodzi zmieniać pampersy i sprawdzać czy sztuczna szczęka nie wpadła mu do zupy.

  Jednym słowem, szablonowy staruszek to taki sam szablonowy cymbał jak JimA, który sądzi innych według siebie i dziadków - staruszków z własnego środowiska
 • @Tiamat 12:49:03
  Jednym słowem: przyganiał kocioł garnkowi. I tyle dyskusji.
  Klub szachistów nigdy złym pomysłem nie był, patrz: 12 krzeseł. A to, że do dyskusji wysłano na początek laufra, czy gońca, jak kto woli, to już zupełnie inna kwestia.
  Gramy dalej?

  No ja będę mógł dopiero po szesnastej, a i to nie wiadomo. Żegnam wieżę z D8 :)
 • @JimA 13:13:14
  "A to, że do dyskusji wysłano na początek laufra, czy gońca, jak kto woli, to już zupełnie inna kwestia.
  Gramy dalej?"

  Zamiast przynudzać na portalu, niech Pan znajdzie sobie kogoś do grania w bierki, bo warcaby mogą być za trudne.
 • @Pedant 13:18:10
  Zamiast przynudzać na portalu, niech Pan znajdzie sobie kogoś do grania w bierki, bo warcaby mogą być za trudne.
 • @Pedant 13:18:10
  Cieniarze!:)
 • @brian 08:08:58
  Afganistan założył w 1747 roku Ahmad Szah Durrani, który został pierwszym królem.
  1 października 1838 roku generalny gubernator Kalkuty Brytyjczyk Lord Auckland podjął decyzję o obaleniu władzy Dost Mohammeda i powołaniu na jego stanowisko wcześniejszego władcy szacha Szuja.
  25 kwietnia 1839 roku do Kandaharu- stolicy Afganistanu- wkraczają wojska brytyjskie pod dowództwem gen. Johna Keane.
  I od tego momentu należy zaczynać dyskusję o okupacji i rozgrabianiu państwa Afganistan.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @brian 15:27:33
  To właśnie Brytyjczycy są twórcami narkobiznesu. Nie mając nic cennego do zaoferowania Chińczykom, nie mając nic na wymianę za skarby Państwa Środka, posunęli się do największego łajdactwa i zbrodni- zaczęli sprowadzać, a później przemycać do Chin opium.
  Do tego czasu narkotyki były prawie nieznane ludziom. Mało kto je zażywał- znikomy promil populacji świata- gdzieś tam w Andach ludzie żuli liście, jacyś szamani mieli narkotyczne wizje, derwisze tańczyli na haju, popierdoleńcy jakich w każdych czasach nie mało, sybaryci i hedoniści...
  A poza tym wszędzie narkotyki były stosowane jako leki!!!
  Chciwość Londyńskiego City nie ma hamulców przed podłością.

  TzT.
 • @wiedzajestwksiążkach 20:00:34
  //Afganistan założył w 1747 roku Ahmad Szah Durrani, który został pierwszym królem. //

  Ja w kwestii formalnej.
  Słynny w świecie islamu,krewny samego Mahometa,cudotwórca i mistyk Sayid Baraka w zamian za wierną przyjaźń z Tamerlanem (Timurem Chromym) otrzymał w lenno leżące w Afganistanie miasto Andchoj.Z tego płynie wniosek że w XIV wieku Tamerland władał Afganistanem lub jego częścią. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sayyid_Baraka
  Pamiątką po tamtych czasach jest fakt że Uzbecy i Tadżycy są drugą i trzecią narodowością we współczesnym Afganistanie.
 • @ikulalibal 20:38:11
  A jeszcze wcześniej tereny te podbił nawet Aleksander Macedoński, od którego zaczęła się epoka Greko-Baktryjska. Później byli jeszcze Mongołowie.
  Od tysięcy lat tereny Afganistanu były podbijane i dominowane.
  Przyjmuje się, że współczesny Afganistan założył Durrani. To była autonomiczna decyzja kilku plemion, nie została narzucona z zewnątrz i opierała się na zjednoczeniu.
  Granice Afganistanu zmieniały się wielokrotnie, bo jak prawie każde państwo, także prowadził swego czasu politykę ekspansji.

  TzT.
 • @ikulalibal 20:38:11
  W kwestii formalnej: no i co z tego? Daj Pan sobie spokój z tą wikipedią, może Pan? Przest... ups.,
 • @JimA 21:47:42
  Stulte stude!
 • @Tiamat 01:21:02
  https://www.youtube.com/watch?v=DX0Ac48jJ0k


  ;)
 • For total RELAX :)
  ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

  https://m.youtube.com/watch?v=Fc6izYdLhNE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY