Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Zaskakująca akcja ⁉ AMNESTY INTERNATIONAL. ❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A.I. by nie zostać całkowicie zdyskredytowaną w świetle ujawnionych w internecie skandalicznych rasistowskich wypowiedzi Nawalnego, Amnesty International udaje zgorszenie i cofa określenie "więzień sumienia" dla Nawalnego.

 

 


Czy to nagłe przebudzenie ?

A może jednak kompromitacja ❗

Niezwykły krok Amnesty International: organizacja praw człowieka nie uważa już rosyjskiego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego za „więźnia sumienia”. Według Amnesty, Nawalny nie zasługuje na to miano, ponieważ w przeszłości wygłaszał przemówienia nienawiści !!!. 

  Nawalny otrzymał status więźnia sumienia ze strony Amnesty 17 stycznia 2021r. kiedy został aresztowany po powrocie z Niemiec. Amnesty International uważała go za więźnia sumienia, ponieważ został pozbawiony wolności, z powodu jego działania politycznego i z prawa do wolności słowa.

 Teraz organizacja praw człowieka odwołuje. „Termin„ więzień sumienia " no nadawany był dla kogoś kto nie używał ani nie propagował przemocy i nie jest winny szerzenia nienawiści ani dyskryminacji - powiedział rzecznik Amnesty Ruud Bosgraaf. „W przypadku Nawalnego są dowody, że on głosił nienawiść i przemoc. . 

  Stare filmy i posty w mediach społecznościowych pochodzą sprzed około 15 lat. Amnesty nie wymienia żadnych konkretnych stwierdzeń, ale rzekomo są to dyskryminujące komentarze na temat osób z Azji Środkowej. Mówi się również, że Nawalny uczestniczył w marszu nacjonalistów głosząc przemoc . 

  „ Później odwołał trochę te oświadczenia, ale nie całkowicie” - mówi Bosgraaf. " Przyznaje, że Amnesty mogła wcześniej zbadać wcześniejsze wypowiedzi Nawalnego. To nasz błąd bo mogliśmy być dokładniesi i szybsi”. 

  Bosgraaf porównuje tę sprawę do laureatki Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi w Birmie, która była krytykowana za bierną postawę jako minister podczas prześladowań Rohingya, a obecnie jest zatrzymana po zamachu stanu. „Jesteśmy również zobowiązani do jej uwolnienia, ale nie nazywamy jej więźniem sumienia”.

 Celowa kampania. Amnesty nadal prowadzi kampanię na rzecz Nawalnego, powiedział rzecznik. „Wczoraj przekazaliśmy setki tysięcy podpisów, aby wezwać władze rosyjskie do uwolnienia go”.

 Władze rosyjskie nie zareagowały na decyzję Amnesty International. Media państwowe nie zajmują się tym. 

 Krytycy Kremla uważają , że przed decyzją Amnesty International działały siły mające na celu zdyskredytowanie Nawalnego. „W ostatnich dniach nagle zobaczyliśmy na Twitterze zdjęcia i kontrowersyjne filmy z przeszłości” - mówi De Graaf. - że wydaje się to być jakąś celową kampanią przeciwko Nawalnemu, mającą na celu rozpowszechnianie jak największej ilości obciążających go informacji.

 Mówi Bosgraaf. „Jesteśmy organizacją politycznie niezależną i neutralną politycznie”. Jego deklaracja o niezależności i o neutralności polityczne jest tyle warta co podpisywane umowy międzynarodowe przez administrację amerykańską dla przykładu z Iranem. Zero prawdy i zero objektywności.

  Gdzie są intensywne akcje protestów ze strony Amnesty International  i żądania uwolnienia Assange w kwestii represji stosowanych przez USA i bezprawnej decyzji sądu w Wielkiej Brytanii uwięzienia Assange, człowieka który nie popełnił żadnego przestępstwa na terenie GB. Gdzie są protesty i żądania uwolnienia więźniów politycznych w Hiszpanii ludzi którzy domagali się wolności i niepodległości dla Katalonii  ? 

Amnestii International to sponsorowana przez Zachód  agentura do ochrony tylko tych którzy działają na korzyść Zachodu i rządzącej Zachodem zorganizowanej przestępczej mafii mającej za cel zniszczenie niepodległości Rosji, Białorusi,  Chin, Korei Północnej,  Iranu, Syrii, Wenezueli, Kuby i innych państw nie podporządkowanych amerykańskiej i zachodnioeuropejskiej  hegemonii. 

Bo fakty są mówiące, że gdy łamane są prawa człowieka w krajach zachodnich lub w podległych Zachodowi jak na przykład w Arabii Saudyjskiej,  w której rządzi kasta despotyczna i maltretuje i skazuje ludzi na śmierć oraz więzi ludzi za inne niż obowiązujące tam poglądy polityczne i religijne to nie ma ze strony tejże organizacji żadnych protestów i żądań uwolnienia więzieniów politycznych. 

To samo dotyczy braku krytyki junty w Kijowie i żądań uwolnienia  więźniów politycznych na Ukrainie oraz braku ze strony Amnesty International sprzeciwu zbrodniczym działaniom armii ukraińskiej na Donbasie .

Ale nikt nie powinien się temu dziwić gdyż  główna centrala tej organizacji mieści się w Londynie.

 Więc nie jest umieszczona w neutralnym kraju. I pewnych szkodliwych działań ze strony Zachodu nie dostrzega a właściwie nie chce dostrzeć, chociaż dzieją się te sprawy pod samym nosem Amnesty International. 

 

KOMENTARZE

 • Mateusz Piskorski i brak aktywności ze strony Amnesty International
  Najwyraźniej polskie organy sądowe nie wydały jeszcze aktu oskarżenia. Kiedy Piskorski został aresztowany w maju 2016 r., Przeszukano również domy członków i sympatyków jego partii Zmiana, skonfiskowano komputery, telefony i dokumenty. 1. Co AI zrobiła w sprawie Mateusza Piskorskiego? 2. Jaka była opinia AI na temat zatrzymania Piskorskiego bez żadnego aktu oskarżenia lub szczegółów stawianych mu zarzutów? 3. W świetle powyższego, czy misja AI zamierzała zająć się sprawą Piskorskiego, analizując możliwe naruszenia praw człowieka, składać oświadczenia o jego uwolnieniu i nalegać na ścisłe przestrzeganie istniejących standardów praw człowieka? Dlaczego nie było zdecydowanych działań? Czy tylko dlatego że Piskorski chciał dobrych relacji z Rosją ❗ a tym samym był niewygodny dla Zachodu a głównie dla USA ❗

  To dla AI był niekorzystny.
 • @Leonardo da Vinci 01:47:30
  Lata temu musiałam w pracy używać raportów Amnesty International.
  I były to zupełnie przyzwoite dokumenty.

  Niestety, od lat, nie da sie czytać wielu 'opisów przyrody' i wypocin tej zupelnie zdemoralizowanej organizacji....odkąd została sprywatyzowana i wykupiona przez. G. Sorosa; a wiec stała sie częścią tuby kolorowych rewolucji.
  Obecnie bardzo rzadko zaglądam do raportów AI - i to przeważnie tylko wtedy gdy dostaje w e-mailu informacje o np. prawach lesbijek do przerywania ciąży albo łamaniu praw humanitarnych w Chinach.

  Nie do końca rozumiem cyrk z Nawalnym ale coś mi sie wydaje, ze Rosjanie wywiedli zachodnią propagandę w pole.

  Wszyscy sie przygotowali na 'obronę wolności słowa i zgromadzeń' oraz prawa do opinii politycznej - a tymczasem Rosjanie urządzili rozprawe pt.
  'Rząd w Rosji walczy z korupcją i oligarchia'.
  Bo przeciez Nawalny to oligarcha (zachodni) i zwykły przestępca a takze oszust podatkowy.
  I nie da sie ukryć, ze ma miliardy dolarów niekoniecznie zarobione z pracy rąk.

  I tak mi sie cos wydaje, ze ten Nawalny cos troszkę za szybko 'ozdrowial'.

  A gdy chodzi o USA?
  Amerykanie uwazaja , ze maja prawo oskarżać obcego obywatela o 'szpiegostwo' ( i to bez udowodnienia winy) - ale Rosjanom odmawiaja prawa sądzena własnych obywateli, ktorzy za pieniadze szpieguja wlasny kraj dla obcych celów.
 • @Tiamat 03:59:55
  To jest też ze strony ONET wyjątkowa sytuacja że publikują tam krytyczne wypowiedzi Putina na temat działań usa i unii.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukraina-rosja-wladimir-putin-sklada-deklaracje-ws-donbasu/q8t3q3n,79cfc278

  Site która nie jest objektywna co do wydarzeń w Rosji, Białorusi i Donbasu nagle publikuje oświadczenie prezydenta Putina.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wladimir-putin-kontrwywiad-zapobiegl-dzialalnosci-ponad-400-obcych-agentow/vb2qysm,79cfc278

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 05:01:02
  Re:
  "To jest też ze strony ONET wyjątkowa sytuacja że publikują tam krytyczne wypowiedzi Putina na temat działań usa i unii. "

  Pewnie Polska chce zakupic rosyjskie szczepionki.

  Ale, tak juz poważnie, to zaraz pod artykulem o Putinie, drukują artykuły o Dzierzynskim i o szczątkach ofiary Stalina.

  Nulla dies sine linea (Zaden dzien bez kreski - czyli codziennie musi byc chocby wzmianka o Stalinie).

  Ciekawe dlaczego nie o Clintonie i ofiarach Clintona. Historycznie - to duzo blizej. Geograficznie pewnie tez.

  Vide film o szczątkach ofiary Stalina- ale nie podaja po czym sie poznaje ofiary Stalina
  W Moskwie może stanąć pomnik Czerwonego Kata. Kwestia ta jest od czasu do czasu reanimowana"

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-moskwie-moze-stanac-pomnik-czerwonego-kata-kwestia-ta-jest-od-czasu-do-czasu/db0psqd

  Rosyjski prawnik domaga się od prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie zbrodni Stalina - Wiadomości

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-prawnik-domaga-sie-od-prokuratury-wszczecia-sledztwa-w-sprawie-zbrodni/nb13btb
 • Co to za potwór ten/ta - Amnesty International?
  Ano jest to coś - co broni praw człowieków.
  Co/kto to są te człowieki - bo tzw. goj - do człowieków z pewnością nie należy?
  Wniosek?
  Prawa człowieków - to prawa dowolnego przerobu ludzi stworzonych przez Boga na szatańskie odchody przez tych - co to ich ojcem jest diabeł.
  Jak to wszystko ma się do Nawalnego - czyżby jakaś niesubordynacja w łonie człowieków?
 • W decyzji Amnesty International nie ma niczego zaskakującego
  przeciwnie,jest konsekwentna i bardzo trendy.
  Tym którzy myślą że wspomniana decyzja została "wymuszona przez kremlowskie trolle" należy uświadomić że są w błędzie.
  Nowalny po prostu przefajnował i minął się z obowiązującym trendem.
  Jak wiadomo Nowalny to człowiek teflonowy nie mający żadnych poglądów a ku polityce popchnęła go namiętność do pieniędzy.Nie swoich rzecz jasna.
  Dla realizacji swego jedynego życiowego celu w roku 2000 wstąpił do partii Jabłoko.(odpowiednik naszej Unii Wolności)
  Jednak szybko się zorientował że po doświadczeniach lat 90-tych polityczna przyszłość Jabłoka nie rysuje się obiecująco bo partia nigdy nie uzyska poparcie większego niż trzy procentowe.
  Zaczął więc poszukiwać dla siebie bardziej obiecującego elektoratu i w tym celu sięgnął po elektorat skrajnie nacjonalistyczny i radykalny https://fretka.neon24.pl/post/157683,najgrozniejszy-wrog-nowalnego-sie-zamordowal
  Ale że ów elektorat był już zagospodarowany i musiał go odebrać ichniejszym liderom,Nowalny zmuszony był zradykalizować swoją retorykę.Musiał być bardziej antykaukaski i antygejowski niż statystyczny skinhed.Nowalny zaczął też bywać a nawet brylować na nacjonalistycznych imprezach.

  https://cdni.rt.com/russian/images/2020.11/article/5fabe4a802e8bd4aff433e79.jpg

  Za powyższe w 2007 roku został wykluczony z Unii Wolności czyli Jabłoka. https://www.kommersant.ru/doc/2235276

  Podczas swojego niedawnego pobytu w Niemczech udzielił wywiadu w którym został zapytany o "wcześniejsze poglądy".Gdyby Nowalny nie był tak tragicznie głupi jak jest,natychmiast pojął by aluzje i zdystansował się do owych poglądów ale aluzji nie pojął więc zadeklarował swoją stałość w zapatrywaniach na świat.I to był jego błąd.
  Amnesty International to organizacja która spełnia określone zadania w tym kształtowanie politycznych mód.Więc nie może wspierać homofoba i nacjonalisty nastrojonego antyemigracyjnie.
  AI wysyła wyraźny sygnał że takich dysydentów i kontestatorów nie będzie wspierać.
  To że trafiło na Nowalnego który nie ma ani modnych ani niemodnych poglądów, to istna ironia losu ale takie właśnie jest życie.
 • @demonkracja 08:30:25
  //Jak to wszystko ma się do Nawalnego - czyżby jakaś niesubordynacja w łonie człowieków?//

  Człowieki też muszą jeść. A w wiodących demokracjach demokratycznych, które na sztandarach niosą "Prawa Człowieków" do bezkarnych geszeftów, już niedługo i człowiekom będzie grozić obgryzanie kory z drzew...

  P.S. Moja klawiatura mi wczoraj padła (za dużo przepisywania).
  I właśnie przytachałem tzw. mechaniczną za pół darmo (70PLNów) z komisu, w którym zdemokratyzowani, wolni(?) ludzie wymieniają dobra na bilon, za który mogą kupić chleb.

  Jest więc szansa, że dziś u mnie kolejna publikacja. Jeszcze nie jestem pewien, czy dać kolejny odcinek "Spotkań z Polską" czy coś, za co polskojęzyczne człowieki mnie udupią...
 • @ikulalibal 09:05:21
  -------------
  "Więc nie może wspierać homofoba i nacjonalisty nastrojonego antyemigracyjnie."
  -------------
  Być może takie działanie Amnesty International ma uwiarygodnić owego Nawalnego w odpowiednich kręgach?
  Wniosek?
  Nigdy nie należy zapominać o bezgranicznej przewrotności - dzieci diabła.
 • @ikulalibal 09:05:21
  re: decyzja Amnesty International

  Ja chce tylko dodać, ze tym razem decyzja AI nie mogła być inna.
  Jak juz pisałam Rosjanie zrobili sobie trochę zabawę, bo prasa i politycy a także obserwatorzy byli przygotowani na proces polityczny.

  Rosjanie zrobili z tego otwartą rozprawę i pozapraszali różnych nie tylko dziennikarzy, świadków i niekoniecznie zaprzyjaźnionych polityków;
  i kto tylko miał dwie dziurki w nosie, mógł przyjść na rozprawę.

  Bo rzeczywiście Rosjanie przygotowali oskarżenie, które nie miało nic wspólnego z ‘działalnością i karierą polityczną ’ Nawalnego.
  Wytrącili tym, cały argument o 'poglądach politycznych’.

  Ja rozumiem, ze oskarżenie przyszło z firmy francuskiej a Nawalny został oskarżony o to, ze razem z bratem miał firmę na Cyprze - a ta firma była zarejestrowana jako charytatywna, żeby nie płacić podatków.

  Tyle , ze czerpali niezłe zyski a do tego oszukali i okradli francuską firmę, która im zaufała. I wtedy sie wydało, ze Nawalny oszukał nie tylko Francuzów ale i rosyjski system podatkowy.

  Oczywiście jako firma biznesowa, zgodnie z rosyjskim ( i nie tylko rosyjskim) prawem powinna być zgłoszona w Rosji.

  Wiec właściwie argument 'prześladowania politycznego' był akurat 'ni pri cziom’.

  Amnesty International, obojętnie co wyprawia , nie miała oczywiście podstaw ani uprawnień wtrącać sie w sprawy karne.

  Oczywiście, ze sie AI wygłupiła, bo wcześniej uznała Nawalnego za prześladowanego ‘miłośnika demokracji i walki z korupcja’.
  A Rosjanie wytoczyli mu proces o …korupcje. Przy wielu świadkach.

  AI musiała swoje brednie teraz odszczekać.
  Kiedyś Amnesty International była zupełnie przyzwoitą organizacją.

  A Nawalny ma rzeczywiście niedorozwój zwojów.
 • Autor 5*
  DK
  _______________________

  Musi zwyciężać demokracja i wolność - no i zwycięża.
  A zatem małe przypomnienie wypowiedzi naszych zachodnich demokratów:

  20.02.2014, w TVN24, Tusk cynicznie wyjawił, że min. spraw zagranicznych III RP, NRF, Francji, R.Sikorski, F. Steinmeier, L.Fabius, złożyli prezydentowi W.Janukowyczowi „propozycję nie do odrzucenia”:

  „jeśli zdławi (żydowską - przyp. DK) rewoltę na Ukrainie, to ani on, ani nikt z jego rodziny nie może czuć się bezpieczny”.


  R.Sikorski z poprzednikiem F.Steinmeiera, pederastą G.Westerwelle, podobną propozycję złożyli prezydentowi A.Łukaszence w listopadzie 2010r.
  Sikorski pochwalił się w TVP1, że przedstawili prezydentowi Białorusi bardzo demokratyczną propozycję:

  "w wypadku, gdy Łukaszenka umożliwi któremuś z jego konkurentów wygranie wyborów, odejdzie z polityki jako zamożny i żyjący w bezpieczeństwie obywatel Europy. Ale w wypadku gdy na ten „odważny” krok się on nie zdecyduje, to winien oczekiwać losu Miłoszwicia w Jugosławii, Nadżbullacha w Afganistanie lub Saddama Husseina w Iraku…"


  Także wczoraj, 20.02.2014r. w TVP Info, w programie J.Pospieszalskiego, niejaki W.Waszczykowski (pracował w MSZ, PiS) powiedział, że:

  „jeśli W.Janukowycz nie zechce oddać władzy, to może się powtórzyć wariant rumuński z 1989r.”.
 • @ikulalibal 09:05:21
  Jest w tym wszystkim co dotyczy Nawalnego coś niezrozumiałe.
  A mianowicie zachowanie, reakcja centralnych organów bezpieczeństwa Rosji. Człowiek który bez kamuflażu wzywa do Majdanu w Rosji i od wielu lat współpracuje z obcymi służbami w celu obalenia tam władzy. Ma ze strony tejże władzy i organów bezpieczeństwa możliwość wrogiej działalności, a teraz robi to nawet bedąc uwięziony w celi. Tam może spotykać się z zagranicznymi agetami " dyplomatami " i dalej judzić i oczerniać rosyjskie władze.

  Bierność rosyjskiej władzy jest zastanawiająca.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 13:54:42
  Wydaje się ze po śmierci założyciela Peter'a Benenson'a w 2005 roku AI została przejęta przez struktury polityczne związane wyłącznie z potrzebami Zachodu i zamieniła się w tubę walki z państwami niezależnymi od Zachodu.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 14:06:01
  //Bierność rosyjskiej władzy jest zastanawiająca.//

  Napisałem powyżej dlaczego:

  Zachodnie "(...) człowieki też muszą jeść.".

  ---

  Ruski centrobank dotuje USA kupując ich obligacje świetlistego śmieciowego rejtingi "triple A" - pudrując trupa.

  https://ria.ru/20210224/gosdolg-1598377217.html

  Odnośnik po rosyjsku.
  Pan @Ikulalibal przetłumaczy.

  P.S. Jeśli Putin nie zostanie na czas obalony przez Narodowych Bolszewików pokroju tego bojownika-poety, w którym nadzieje pokłada Szanowny @Ikulalibal - i jeśli jest ów osobnik tą właściwą nadzieją, tym choćby cieniem św. Józefa Stalina - jeśli jest właśnie tą właściwą osobą, to jest przede wszystkim szansa dla Ruskiego Luda, a przy nim także nadzieja na biologiczne przetrwanie narodu polskiego - nikła ale jest.
  Przy Putnie Szczipionkowiczu Covidowcu Sputnikowym gorze nam; nie tylko Polakom.
 • @Rzeczpospolita 13:57:15
  Dobrze że Pan o tym przypomniał.
  Po latach pamięć ludzka jest czasem zawodna.
  A te fakty dotyczące 2014 roku są istotne jak bardzo podły jest sposób prowadzenia działalności politycznej przez ludzi o pełnej gębie frazesów o demokracji i praworządności.

  Ale jak widać, to w narodzie jest mnóstwo debili którzy ciągle ślepo ufają takim gnomom jak premierzy, ministrowie i politykom drącym ryje że są obrońcami wartości demokratycznych.
 • @demonkracja 08:30:25
  Zachodny szatan popiera tylko taką demokrację która sam uważa za demokrację bo to musi być szatana czyli jego demokracja.

  A inne zwalcza ogniem i mieczem (bombami, chemią, bronią biologiczną covidem ).... .

  Pozdr.:)
 • @Alfax 14:06:01
  //Jest w tym wszystkim co dotyczy Nawalnego coś niezrozumiałe. //

  Nie ma niczego niezrozumiałego.Nigdy nie było a obecnie mówi się o tym wprost.Kiedyś mówiło się o poparciu "jednej z kremlowskich wież"
  Nowalny ma poparcie tak samego Miedwiediewa jak i jego politycznego otoczenia.Majdan który ewentualnie wywołałby Nowalny jest ich jedyną szansą na przejęcie władzy i dokończenie tego czego nie zdążyli w latach 90-tych.
  Należy mieć na uwadze że "otoczenie Miedwiediewa" nie siedzi (choć powinno) a jakimś jednym miejscu a rozproszone jest po różnych instytucjach:mediach,sądownictwie,biznesie.Niemałe wpływy mają na tzw prowincji choć trudno taki region swierdłowski uznać za prowincję.Bywa że mają w łapach całe miasta.Istnieją lokalni liderzy.Taki dajmy na to Rojzman (u nas całkowicie nieznany), to wpływowa figura.
  Cwaniak znalazł kluczyk do ludzkich serc o nazwie "miasto bez narkotyków".Podobał się ludziom więc zanim zorientowali się że "miasto bez narkotyków" to tylko ściema i federalne fundusze dla interesów Rojzmana zdażyli go wywindować na lokalnego wpływowego lidera.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B9%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BD,_%D0%95%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%92%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  Niebezpieczny bo w przeciwieństwie do Nowalnego jest inteligentny i kuty na cztery łapy.W czasie ostatniej nieudanej walentynkowej akcji wsparcia dla Nowalnego świecił aż trzema latarkami.

  https://pbs.twimg.com/media/EuMnZAOXIAA6wP2.jpg

  Na szczęście jego zakusy neutralizowane są przez silne w tym regionie środowiska robotników genetycznie nieznosząca liberastów.
  Piszę o Rojzmanie jak o przykładzie że "nie samym Nowalnym Rosja żyje".Zaś nie sięgając po metody Josefa Wisarionowicza trudno jest oczyścić aparat urzędniczo-samorządowo-biznesowy z ewidentnych wrogów państwa i narodu.

  PS
  skoro już przy tym jesteśmy ...ilu ludzi Alfax jest w stanie zidentyfikować.Może zróbmy konkurs pod tytułem "leksykon V kolumny w Rosji". :)))

  http://ic.pics.livejournal.com/ss69100/44650003/792362/792362_800.jpg
 • @frankas 14:42:26
  Panie @Leonardo da Vinci

  Proszę pokasować te wpisy trolla "frankas" i dać mu bana na pańskim blogu.
  Pałęta się łajza obsrana - założę się, że certyfikatem koszerności - i zasrywa gdzie może miejsca na Neonie.
 • @Kmieć 14:21:35
  Dziękuję za link.

  Tam faktycznie jest opis.
  Trochę wyjaśnia, poniekąd zaskakujące zmiany w kwestii ponownego zakupu amerykańskich papierów "wartościowych"?

  Krótkie tłumaczenie na j. Polski.

  " wersyfikacja Dług rządu USA który jest publicznie reprezentowany przez papiery wartościowe emitowane przez Departament Skarbu USA. Osoby fizyczne i prawne, władze niektórych stanów mogą kupować weksle i obligacje rządowe. Zysk z tych papierów nie jest wysoki - w przedziale od dwóch i pół do trzech procent.

  Innaczej niż w przypadku długu europejskiego lub japońskiego którego rentowność jest praktycznie zerowa, a nawet ujemna.

  Obligacje rządu USA są uważane za jedne z najbardziej niezawodnych i płynnych instrumentów na świecie. Są łatwe do kupna i sprzedaży. „Inwestowanie czasowych nadwyżek środków w amerykański dług publiczny jest opłacalne. Dwa do trzech procent rocznie to całkiem sporo, jeśli chodzi o miliardy. W tym przypadku polityka nie powinna wpływać na decyzje gospodarcze” - powiedział członek Komitetu Dumy Państwowej w sprawie sprawozdań finansowych powiedział w rozmowie z RIA Novosti. market Dmitrij Skrivanov.

  Tym samym Moskwa, zwiększając wolumen obligacji skarbowych, technicznie wskazała na swoją obecność na rynku. Jest to również konieczne dla dywersyfikacji rezerw międzynarodowych. Obecnie Rosja ma 590 miliardów dolarów, z czego sześć miliardów jest bezpośrednio inwestowanych w dług publiczny USA.

  LAnalitycy wyjaśniają: Moskwa podąża za światowym trendem. Popyt na dolara rośnie, ponieważ waluta ta jest najmniej podatna na zmienność i inflację. 8 lutego, 08:00 Efekt odwrotny: Stany Zjednoczone bały się o dolara z powodu własnych sankcji „Miliard dolarów to dość imponująca kwota, można ją zainwestować w bardzo ograniczony zestaw aktywów. Złoto się przegrzewa, jest już duży udział rezerw w euro i juanie. Nabycie amerykańskiego długu publicznego jest elementem dywersyfikacji ”- mówi Witalij Mańkiewicz, przewodniczący przemysłowców i przedsiębiorców Związku Rosyjsko-Azjatyckiego.

  Chińska wersja.

  Największym posiadaczem papierów rządowych USA na koniec grudnia jest Japonia (1,2 bln USD). Wcześniej Chiny prowadziły, ale teraz Pekin jest na drugim miejscu z 1,06 bln. Wielka Brytania zamyka pierwszą trójkę - 428,9 miliarda. W wyniku wojny handlowej Chińczycy systematycznie pozbywali się tych papierów, zmniejszając swoje inwestycje o ponad 200 miliardów. Jednak ogromny dług USA w Pekinie jest potężną dźwignią nacisku na Waszyngton.

  Trwający konflikt podsyca obawy, że drugi co do wielkości zagraniczny wierzyciel amerykańskiej gospodarki zorganizuje masową sprzedaż obligacji skarbowych. Konsekwencje będą katastrofalne.

  Masowy dumping tych papierów spowoduje panikę na rynku. 16 stycznia 2019 14:48 Ekspert dostrzegł ryzyko we wzroście udziału juana w rezerwach Banku Centralnego Jest to jednak niekorzystne dla samych Chin. Po pierwsze, sprzedaż obligacji wartych 100-200 mld w krótkim okresie nieuchronnie obniży ich ceny. W efekcie znacznie spadnie wartość aktywów zagranicznych i rezerw samych Chin, a także wpływy ze sprzedaży tańszych papierów skarbowych. Do tego dolar się załamie, a Pekin też tego nie potrzebuje. Słabsza waluta amerykańska spowoduje, że chiński eksport będzie droższy.

  Rezerwa złota.

  Od kilku lat rosyjski bank centralny stawia na złoto, pozbywając się dolarów. W 2020 roku udział metali szlachetnych w rezerwach po raz pierwszy przekroczył wolumen amerykańskiej waluty, a do lutego wartość monetarnych rezerw złota osiągnęła 136,7 mld . W ciągu roku krajowe rezerwy złota wzrosły o prawie 28 ton.

  Metal szlachetny - uniwersalny odpowiednik pieniężny - staje się bardziej atrakcyjny niż aktywa generujące dochód z odsetek, a także zabezpiecza przed ryzykiem sankcji. Jak zauważył Bloomberg,

  Rosja pokazała światu, że kraj o dużej gospodarce i dużych rezerwach złota i walut obcych może pozbyć się aktywów dolarowych i nadal czuć się świetnie.

  Pozdrawiam.
 • @frankas 14:42:26 ---- proszę nie trollować .
  Tu jest NEON 24 blog służący do wymiany poglądów i polemiki nurtujących Polaków tematów a nie miejsce na spekulacje pożyczkowe i tablica ogloszeń ! Podejrzanych manipulacji.
 • @ikulalibal 14:37:39
  Nie znam wszystkich zdrajców Rosji :))

  Widzę Gorbaczowa i Nawalnego, szukam Miedwiediewa, ... .

  Pozdrawiam :)
 • @Kmieć 15:01:00
  Dzięki za info.

  Naturalnie już go zablokowałem i skasuję.

  Co to za wsza ? wlazła na Neon24 i infekuje nas pożyczkowym covidem ❗❗❗

  Salut ✔☺
 • @Alfax 15:12:48
  To jest bot - nawet jeśli ludzki, to nie należy z nim dyskutować i o nic prosić. Ban młotek na łeb i już.
 • @frankas 14:56:01
  Go home , to Tel Aviv ❗❗❗
 • @Kmieć 14:21:35
  //Przy Putnie Szczipionkowiczu Covidowcu Sputnikowym gorze nam; nie tylko Polakom.//

  Polakom z pewnością i bez związku z covidem.
  Zaś co do samej szczepionki to w przeciwieństwie do Kmiecia mam absolutnie własne,można powiedzieć autorskie,zdanie.
  Mam przeczucie graniczące z pewnością że fakt posiadania własnej szczepionki,powiedzmy taka "szczepionkowa niepodległość", jest tym czym u schyłku lat 40-stych było posiadanie (lub nie posiadanie) własnej bomby atomowej.
  Ja nie wiem dlaczego,nie wiem z jakiego powodu,z czym to się wiąże,co ma być konsekwencją nieposiadania a co konsekwencją posiadania,ale jedno wiem na pewno, toczy się jakaś wojna która utrwali pozycję jednych,drugich zepchnie na dalsze pozycje zaś pozostałych ( zmuszonych do importu szczepionek) w ogóle wyeliminuje (niekoniecznie w sensie biologicznym)
 • @Alfax 15:12:48
  Dzięki za reakcję.

  Salution ☺✔
 • @ikulalibal 15:25:16
  //Mam przeczucie graniczące z pewnością że fakt posiadania własnej szczepionki,powiedzmy taka "szczepionkowa niepodległość", jest tym czym u schyłku lat 40-stych było posiadanie (lub nie posiadanie) własnej bomby atomowej.//

  Zmusił mnie Szanowny Pan. W końcu.
  Zamkną mnie i kto wie czy nie zakatują - demokratycznie rzecz jasna - za to co jutro zacznę tu publikować. Ale trudno. Ja nawet akwarium nie mam, nie wspominając o rybkach...
  https://www.youtube.com/watch?v=SV4yd4DjBHY

  Bomba atomowa była. Rozszczepienie atomu jest faktem.
  "Wirus" istnieje TYLKO w demokratycznych me(n)diach! Od jutra u mnie cykl publikacji UDOWADNIAJĄCYCH nieistnienie wirusa SARS-COV2 przeciwko któremu Rosja Putina także wyprodukowała szczipionkę, i także zastosowała TERROR antycovidowy!

  Putin, gdy wszedł w Covida, to zwalił swój obraz muru ruskiego, tej twierdzy prawdziwych Wartości. A pierwsza rysa pojawiła się po odrodzeniu banderyzmu na UPAdlinie i traktowaniu donbaskich republik LUDOWYCH!
  Ludowych, w odróżnieniu od oligarchicznej DEMOKRATYCZNEJ Rosji Putina, która pod jego przywództwem zmierza do bronsztajnizmu!!!

  Putin to nawet nie jest cień Stalina (jak kiedyś wierzyłem), który musiał - mimo wstępnej Czystki-deratyzajcji - jakoś z parchami funkcjonować.

  Putin po Donbasie, i covidzie dla mnie jest śmieciem.
  Mam nadzieję, że ten cały Prylepin nie czerpie z tego Gorbaczowa-bis, z tego trzeźwego Jelcyna, wzorców.
 • @Alfax 15:15:54
  Prawda że najgorsi to ci z drugiego planu?

  //Nie znam wszystkich zdrajców Rosji :)) //

  Ależ zna pan-zapewniam.Po prostu nie umie pan skojarzyć twarzy z nazwiskiem ale jeżeli zna pan polskie media i opinie większości Polaków to znaczy że zna pan i inkryminowanych.
  Nie zna pan Walerii Nowodworskiej? https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/rosja;waleria;nowodworska;rozpad;zsrr;to;wielki;dar;wielkie;szczescie,9,0,207369.html

  nie zna Julii Łatyniny ? https://wyborcza.pl/7,75399,25556566,julia-latynina-w-echu-moskwy-odpowiada-putinowi-nt-wspolpracy.html

  https://niezalezna.pl/58452-znana-rosyjska-dziennikarka-donosi-igor-strielkow-dowodca-terrorystow-z-doniecka-nie-zyje

  miłośnika materacy Szenderowicz pan może nie znasz? https://wyborcza.pl/10,163249,23143872,policza-glosy-i-powiedza-przeciez-tego-chcial-suweren-satyryk.html

  albo byłej Aleksiejewej ? https://dzieje.pl/aktualnosci/ludmila-aleksiejewa-uhonorowana-nagroda-szefa-msz-polski

  tylko pan nie mów że nie znasz Udalcowa https://tvn24.pl/swiat/rosja-lewicowy-opozycjonista-siergiej-udalcow-ponownie-w-areszcie-ra864463-2401803
  itd itp
  Zapewniam że większość z tej (bo są i inne) gazetki znasz pan nie od dziś.
 • @Alfax 15:02:33
  "Jest to jednak niekorzystne dla samych Chin. Po pierwsze, sprzedaż obligacji wartych 100-200 mld w krótkim okresie nieuchronnie obniży ich ceny."

  Dlatego, jeśli nie dojdzie do ostrego konfliktu, Chiny będą się wyzbywać dolarów pomału. Są cierpliwi i mają wyczucie czasu.
 • @Kmieć 15:41:22
  //Putin po Donbasie, i covidzie dla mnie jest śmieciem.//

  A dla mnie nie jest.Zastanówmy się dlaczego.
  Czy dlatego że zanim jeszcze Kmieć usłyszał słowo coronawirus to mnie już jesienią 2019 roku przyszło analizować i odszyfrowywać słowa chińskich politologów i polityków którzy zawyrokowali że Zachód ze swoimi prawami człowieka,rozbuchanym indywidualizmem,nie da sobie rady z "epidemią",że poradzić sobie może tylko społeczeństwo zdyscyplinowane na granicy mobilizacji.
  A może dlatego że mentorzy do których mam zaufanie puszczali do mnie perskie oko i rekomendowali że bez względu na wiarę lub niewiarę w wirusa trzeba to po prosu spokojnie przetrwać.
  Co zaś się tyczy "Donbasu" to jak przypuszczam kmieciowy entuzjazm wspiera się na fragmentarycznych informacjach.
  Wobec tego co dzieje się w światowych w tym polskich,mediach,ci którzy mieli by coś do powiedzenia na ten temat milczą gdyż czują że o Donbasie jak o nieboszczyku "można dobrze albo wcale"
  A przecież tam do niedawna totalna tradycyjna machnowszczyzna. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Terytorium
  Nie wiadomo kto jest kto,czego właściwie chce i czego można po nim oczekiwać.Czy walczy tylko o lepszą pozycję w strukturach ukraińskiej władzy,czy autentycznie ma inna wizje przyszłości regionu,czy realizuje własne dotąd nie zaspokojone ambicje.Dziś choć wiadomo więcej to przecież ciągle pozostają pytania bez odpowiedzi.Nie zastanawiała Kmiecia łatwość z jaką "źli ludzie" niby to przenikają i likwidują kolejnych donieckich liderów (Motorola,Giwi,Zacharczenko) ? Bo mnie zastanawia.
  Nie wiem jak kto ale mnie nie napawa optymizmem perspektywa wybuch globalnego konfliktu (bo tym zakończyłaby się przedwczesna interwencja Rosji) wywołanego ambicjami polowych komendantów donieckich.
 • @Kmieć 15:41:22
  "Putin, gdy wszedł w Covida, to zwalił swój obraz muru ruskiego, tej twierdzy prawdziwych Wartości."

  Lubi Pan spiskowe interpretacje, więc podsunę Panu alternatywne wyjaśnienie.

  Putin został ukształtowany przez studiowanie wschodnich technik walki, jeszcze jak był nastolatkiem. Po co frontalnie i naiwnie kwestionować epidemię, jak można ją wykorzystać? ;)

  Podobnie z kampanią przeciw globalnemu ociepleniu. Rosja się dołączyła pod warunkiem uzyskania wyższych limitów niż potrzebuje. Nadwyżkę sprzedaje na Zachodzie. Czysty zysk!
 • @ikulalibal 15:54:16
  Cel 5 kolumny ❗❗❗

  Punkt 1. Rozwalenie ZSRR przy pomocy 5 kolumny.
  Punkt 2. Opanowanie przez USA byłych Republik Radzieckich.
  Punkt 3. Rozawalenie ROSJI przy pomocy 5 kolumny.

  Punkt 4. Zniewolenie 150 milonów i wyzysk ekonomiczny oraz grabierz bogactw naturalnych Rosji przez Zachód z hersztem USA.

  JEDNAK NA SZCZĘŚCIE DLA ROSJI TEN PLAN NIE MA SZANS.❗

  BO ROSJANIE juz poczuli i zobaczyli rozpad JUGOSŁAWII I ZSRR.
  A ponieważ uczą się na błędach i są mądrzejsi po szkodzie, to nie powtórzą raz jeszcze tego błędu,.

  Dziś Putin wydał polecenie służbom ochrony Rosji zneutralizować wszelkie ośrodki dywersji z Zachodu ❗

  Oraz ujawnił że w ostatnim okresie w Rosji wykryto prawie pół tysiąca obcych agentów i ludzi w Rosji którzy współpracowsli z obcą agenturą.

  A dla patriotów w Rosji te wszystkie zdradzieckie ryje na fotografii są dobrze znane , tam jeszcze brakuje swińskiego ryja jelcyna.

  Głównego agenta szatanów ameryki północnej.
 • @Kmieć 15:41:22
  //Putin po Donbasie, i covidzie dla mnie jest śmieciem. //
  Jeszcze taki nie narodził aby wszystkim dogodził.
  Ciekawe jak by się Pan zachował na jego miejscu. Może nam Pan opisze?
 • ta zaskakująca
  jak skrajnie lewicowa organizacja moze zaskakiwac przeciez oni mają jawną mape drogową min aborcja i emigracja z afryki
 • @fretka 18:08:05
  Bat'ka Łukaszenka?...
 • @ikulalibal 16:29:47
  I ja nie bardzo wszystko rozumiem, ale wszystkiego nam nie powiedzą .
  Mnie jednak zastanawia rola i plany USA w podboju Rosji.

  Obama nie ukrywal , ze Stany chcą przejac Donbas.
  W 1991 roku Bush (starszy) wyglosil w Kijowie slynne przemowienie, ktore przeszlo do historii pod nazwa Chicken Kiev. W tej przemowie ostrzegal nowe panstwo, ze lepiej, zeby sie trzymalo Rosji bo Ukraina moze tylko istniec przy pomocy Rosji .

  Ale juz w 1959 roku, USA przyznalo wolnosc Donbasowi

  To fragment mojego starego tłumaczenia:

  USA uznaje Niepodleglosc Doniecka i Luganska

  17 lipca 1959 roku Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznaly niepodleglosc Doniecka i Luganska. I PRAWNIE uznaja do tej pory - juz od 1959 roku

  USA przyznaje wolność Donbasowi od 1959

  Szkoda tylko, ze ukraińscy badacze nie umieją czytac prawdziwych dokumentow sprzed 56 lat.

  Mianowicie w roku 1959 w tzw. Rezolucji O Podbitych Narodach, Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznaly niepodleglosc Doniecka i Luganska.

  Public Law (prawo statutowe) 86-90 17 Lipiec 1959
  Wspolne oswiadczenie:

  Ta ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarowno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu wlacznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Panstwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)

  Poniewaz polityka Komunistycznej Rosji zniewolila przy pomocy posredniej i bezposredniej agresji kraje takie jak Polska, Wegry, Litwa , Ukraina, Kozacja.. i d(Public Law 86-90)

  Nazwa Kozacja jest czysto zachodnim terminem. Określa tereny na ktorych tradycyjnie mieszkali Kozacy zarowno czasach Rosyjskiego Imperium jak i ZSRR czy obecnej Rosji.
  Nazwa ta obejmuje rozlegle tereny wzdluz dolnego Donu, ziemie na polnoc i wschod od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa a takze terytorium Stawropola.
  Rezolucja w sprawie panstw zniewolonych definiuje Ukraine i Ziemie Kozacka jako dwa niezalezne panstwa zamieszkale przez rozne narody

  Stany Zjednoczone uznaly Donieck i Lugansk jako zupelnie niezalezne regiony."

  No i na końcu taki kwiatek:
  Najciekawsze w tym Prawie zatwierdzonym przez Rząd Stanow Zjednoczonych jest fakt, ze ta Ustawa jest COROCZNIE potwierdzana przez kazdego prezydenta USA .
  I tak!
  17 Lipca 1914 roku prezydent Obama POTWIERDZIL Public LAW 86-90; tak jak to zrobil w roku 2013, 2014 itd.

  USA uznało niepodleglosc Regionu Doniecka i Luganska w 1959 roku
  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (57yrs ago...) — RT America

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/
 • @Kmieć 15:41:22
  ----------------
  "Putin po Donbasie, i covidzie dla mnie jest śmieciem."
  ----------------
  Putin też jest na sznurku światowego dziecka diabła - bo inaczej nie byłoby go wcale.
  Rosję po zwinięciu tam komuny i przeoraniu jej przez korzennych oligarchów - co to z dnia na dzień się tam pojawili - posadzono ją na ławce rezerwowych. Użyto jej potem w Syrii - na zasadzie - gdzie diabeł nie może tam babę - w tym wypadku - Rosję pośle.
  Moim zdaniem - Rosję przygotowuję się do zbliżenia jej z Chinami - aby w ten sposób ułatwić budowę komunizmu globalnego z Chinami na szpicy a wszystko to pod czujnym nadzorem światowego dziecka diabła.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 18:17:45
  "ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarowno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu wlacznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Panstwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)"

  Kozaczyzna. Wtedy w USA jeszcze było silne lobby kozackie, bardzo antykomunistyczne.
 • @Kmieć 18:17:19
  Nieprawda! Bez Rosji Baćka to nic. Gdyby Rosji nie było to jak by Baćka lawirował na dwóch krzesłach?
 • W końcu biorą się za 5 kolumnę.
  Putin wypowiedział wojnę zachodnim hegemonom.

  W środę 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z przedstawicielami Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Federacji Rosyjskiej.

  W tym czasie głowa państwa poruszyła najpilniejsze tematy naszych czasów. Stanowczo stwierdził, że nadszedł czas, aby obce służby specjalne zaprzestały prób powstrzymania Rosji.

  Putin podkreślił, że Zachód od dawna prowadzi destrukcyjną politykę w stosunkach z Moskwą. Według niego w tym przypadku nie mówimy o naturalnej konkurencji. Zwrócił uwagę, że potencjalni wrogowie kraju trzymają się dobrze dobranej, agresywnej linii, aby podważyć najważniejsze obszary działalności Federacji Rosyjskiej.

  „Wystarczy zapoznać się z publicznymi dokumentami strategicznymi i bardzo szczerymi wypowiedziami mężów stanu wielu krajów. Nie próbują nawet ukrywać nieprzyjaznego stosunku do Rosji, do szeregu innych niezależnych, suwerennych ośrodków rozwoju" - powiedział prezydent.

  Władimir Putin przypomniał, że prowadzona jest ukierunkowana wroga kampania informacyjna przeciwko rosyjskiemu społeczeństwu. Głowa państwa zwróciła uwagę, że często stosuje się kategoryczne i bezpodstawne oskarżenia.

  „Są już absurdalne, powiedziałbym nawet, wszelkiego rodzaju anegdotyczne teorie spiskowe. Na przykład niedawne próby zakwestionowania naszych osiągnięć na polu medycyny, w walce z koronawirusem " - powiedział.

  Apel Putina uświadamia, że FSB jednoznacznie zasugerowała udaremnienie prób zachodniego establishmentu zdemoralizowania rosyjskiego społeczeństwa i wywołania nieufności wobec władz.

  Oczywiście prace ujawniania agentów zostały już przeprowadzone, ale po wystąpieniu prezydenta służby specjalne wzmocnią kontrolę nad wyzwaniami zewnętrznymi.

  Jest prawdopodobne, że niepożądane organizacje i agenci zagraniczni jako pierwsi zostaną objęci „ rygorami ”. Następnymi w kolejności będą media, powielające fałszywe i sfabrykowane informacje.
 • @fretka 19:04:39
  Ty taka głupia sama z siebie, czy bocian trafił prosto do głąba w kapuście?

  Gdy Bat'ka ratował Białoruś przed zakusami demokracji, gdy w młodej demokratycznej Polin żyd Bagsik kradł na potęgę, to Putin był jeszcze ... nikim.
  I nie zanosiło się że będzie kimkolwiek, gdy Bat'ka był już Kimś!
 • @Kmieć 19:20:05
  Wyluzuj pięty, komuniako!
  Tak, dla rozrywki..
  https://www.youtube.com/watch?v=b3vfO1KVDlw
 • @fretka 19:29:32
  Poszła precz, tępa blaź!
 • @Tiamat 18:17:45
  //I ja nie bardzo wszystko rozumiem,.//

  Ale z tego co widzę na tyle aby wiedzieć że "problem" ma swoją historię a jego rozwiązanie wcale nie zależy wyłącznie od złej lub dobrej woli Putina (jak się niektórym gorliwcom wydaje)

  //Mnie jednak zastanawia rola i plany USA w podboju Rosji.//

  Od XIV wieku cele podboju są takie same:zdobycie ogromnego rezerwuaru surowcowego i objęcie w posiadanie całego obszaru Euroazji od Atlantyku po Pacyfik.
  Temu miała służyć w XII wieku wyprawa krzyżowa przeciwko (chrześcijańskiej już) Rusi
  Tak było wtedy kiedy Watykan "podesłał" swoją wychowanicę Zofię Paleolog na żonę dla Iwana Srogiego.Ale wychowanica okazała się niewdzięczna bo nie tylko natychmiast przeszła na stronę "moskali" ale przywiozła na Ruś idee "Moskwa III Rzym"
  Tak było kiedy "angielski żeglarz" odkrył nowy ląd który okazał się ruskim miastem Archangielskiem
  Tym kierowali się inspiratorzy Dymitriad
  To było celem Wielkiej Gry i prawdziwym powodem II WŚ.
  Jednym słowem sprawa wali Zachodu ze Wschodem nie jest nowa.

  //Ta ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarowno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu wlacznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Panstwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)//

  To bardzo ważny i interesujący wątek.Ci którzy pragną rozumieć współczesne kwestie DNR i LNR koniecznie powinni pogłębić ten element wiedzy.
  Od siebie tylko dodam że tamte tereny choć "od zawsze" bizantyjskie (wcześniej greckie) po przyjęci przez Ruś chrześcijaństwa były ruskie.Niestety na wyegzekwowanie swych praw przyszło Rusi a potem Imperium Rosyjskiego nieco poczekać.Najpierw średnioazjatyckie ordy późnij Imperium Osmańskie rozciągnęły swoje władanie na tym obszarze i dopiero za czasów Katarzyny II terytorium powróciło do Rosji.
  Ale tak jak dziś tak i wówczas Zachód nie godził sie na to utrzymując że to nie są ziemie odwojowane przez Imperium Rosyjskie a zawojowane.
  To co większość zna z anegdot (a właściwie kłamliwego pamfletu ambasadora Prus) o "potiomkinowskich wioskach" było polityczną kampanią Katarzyny II polegającą na tym że zapraszała rozmaitych przedstawicieli Zachodu aby na własne oczy przekonali się że tamte tereny są od dawna zagospodarowane,że żyją tam ruscy chłopi ,rzemieślnicy i kupcy,że są tam stare cerkwie i poza szczątkowymi (mniejszością turecką) nie ma żadnych innych dowodów świadczących o przynależności tego obszaru do Turcji.

  //Określa tereny na ktorych tradycyjnie mieszkali Kozacy zarowno czasach Rosyjskiego Imperium//

  Tradycja sięga czasów Rusi i polegała na tym że rubieże zasiedlane były przez ludzi (najczęściej ruskich ale nie tylko) którzy za cenę pewnych przywilejów godzili się na życie w pełnej mobilizacji i gotowości bojowej.Kozackie wsie były de facto obozami wojskowymi z wojskową hierarchią,wojskową dyscypliną,ćwiczeniami i musztrami w każdej chwili wolnej od zajęć polowych i co oczywiste wojennych wypraw.Mówiło się i mówiło nie bez przyczyny, że kozackie dziecko wcześniej jeździ konno niż chodzi.
  Każdy słyszał o kozakach dońskich ale przecież byli i są kozacy syberyjscy jako że to oni i oswajali i jako pierwsi zasiedlali Syberię pod wodzą atamana Jermaka https://pl.wikipedia.org/wiki/Jermak_Timofiejewicz
  Mer Moskwy Siergiej Sabjanin wywodzi się z rodziny kozaków orenburskich https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy_orenburscy
 • @Kmieć 19:33:05
  Ty... kurewko... Hamować piętę nakazane zostało... wywłoko...
  Jesteś typowym prostakiem, czyli leminżym nieudaczniokiem zapyziałym...
  Czyli takim chłystkiem, który robi zawsze super kwas komuś kto (zgodnie ze swoją wolą) dawszy takiemu palec odmawia w końcu wzięcia połowy korpusu (z sobie znanych - a nie interesujących takiego poczwarka powodów).
  I taka to Twoja postawa w stosunku do powyższego. Stąd zasłużone epitety, tj. bezpośrednie zwroty takie. Kłamać nie będę. Odpowiednio byłoby i tak Cię konkretnie przystresować.
  Mimo, że ogólnie rzecz biorąc uznawałem Ciebie za rozsądnie myślącego - to jednak społeczniaka, światowca - bredzącego o Chrystusie Jezusie.
  To teraz odjeżdżasz do reszty...

  Ktosiu łosiu... tępy...
  Czym jest Białoruś...??? Pioncem we tej grze - błaźnie. Którego znaczenie zostaje rozdmuchane do tytanicznych rozmiarów... i to może i przez CałID także.

  Podoba Ci się taki wstęp do argumentacji...
  Czy już banujesz kmiocie?
 • @Kmieć 19:33:05
  A co, zabolało usłyszeć, że Łukaszęnko to kurwiszon i zdrajca?
 • @Franek Ganek 19:51:52
  Jakby to powiedzieć, żeby do czegoś tak plugawego ja ty dotarło?...
  Może w ten sposób, że na u mnie na Kmieciowych Odmętach "bana" dostali ludzie, którym nie jesteś godzien nawet butów lizać; rozumiesz wszo? Czym jesteś?
 • @fretka 19:55:54
  Nigdy nie zapomnę, jak ścigał własnych obywateli, któż stanęli na stronie
  Donbasu. A potem sprzedawał ropę kupując w od ruskich ukraińskiej armii.
  No i kto tu jest bladzią?
 • @Kmieć 20:03:48
  Rozumiem...
  :-)
  Z tiem, że ja Ci wyjawiłem prawdę o Tobie uzasadniając to argumentacją - na temat Biełorusiji :-)))
  Ty -NIE... Czyli jak zwykle... mizeria...
 • Leonardo Da Vinci
  Prosze upomniec Kmiecia, zeby nie wyzywal innych dyskutantow, bo nie tylko obniża poziom dyskusji i dryfuje w rynsztok, ale zachowuje sie niezgodnie z zasadami blogu.

  A facet, ktory wyzywa kobiety, ma widoczny kompleks...niższości i niedowartosciowania.
 • @Kmieć 19:20:05 @fretka
  Proszę o kulturalne zachowanie na poziomie ludzi dorosłych dyskutujących na merytoryczne argumenty dotyczące tematyki a nie obrażać się wzajemnie i używać epitetów.

  Gdyż inni czytając tego rodzaju wulgarne obraźliwe wyzwiska zniechęcają się do brania udziału w dyskusji.

  Dzięki za uwagę i uciszenie negatywnych emocji.

  Salut ✔
 • @Tiamat 04:49:55
  Poprosiłem dyskutantów o umiar i o kulturę oraz dyskusję na merytoryczne argumenty bez ataku personalnego na adwersarza.

  Salut ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 09:47:55
  Znakomicie się spisałeś.
  Szczerze.
  :-)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY