Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

1 MARCA DZIEŃ HAŃBY ❗❗❗ ŻOŁNIERZY PRZEKLĘTYCH ❗❗❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odział zbrodniarza Romualda Rajsa ps. „Bury”, jest odpowiedzialny za pacyfikacje wsi na Białostocczyźnie w 1945 roku i mord na bezbronnych 79 cywilnych mieszkańcach narodowości białoruskiej."

 

Zbrodnie podziemia powojennego

 

Odział zbrodniarza Romualda Rajsa ps. „Bury”, jest odpowiedzialny za pacyfikacje wsi na Białostocczyźnie w 1945 roku i mord na bezbronnych 79 cywilnych mieszkańcach  białoruskiej."

 


 

Nie tylko protestuje Białoruś ale także każdy uczciwy Polak ❗❗❗ i  antyfasztsta 

W Polsce robienie przez polskojęzyczny rząd ze zwyrodniałych zbrodniarzy i z  ludobójców  po 1989 roku - narodowych bohaterów jest hańbą dla każdego uczciwego Polaka. Rajs i jego banda zwyrodnialców dokonali zbrodni ludobójstwa mordując bezbronnych mieszkańców  tylko za to że byli Białorusinami w tym zamordowali bezbronne dzieci.

Bury czyli Rajs i jego żołdaki są takimi samymi zwyrodnialcami jak banderowcy z UPA. Tu nie może być żadnego usprawiedliwienia dla żołdaków przeklętych ❗❗❗

 

" Białoruskie MSZ protestując zwraca uwagę, że spalono wiele wsi wraz z mieszkańcami, a popełniane wówczas  są ludobójstwem dokonane ze zwyrodniałym okrucieństwem. Za takie okrutne zbrodnie nie może być przebaczenia, ani usprawiedliwienia. Białoruskie stanowisko w tej sprawie zostanie przekazane ambasadzie RP w Mińsku".

Jednak taka sytuacja w obecnej Polsce rządzonej przez profaszystowską  i probanderowską ekipę z PIS a wczesniej z PO wcale nie dziwi, gdyż czyny przedstawicieli partii politycznych i rządu mówią same za siebie.

Prezydent Polski, premier i ministrowie oraz posłowie wspierając od 2014 roku banderowski reżim na Ukrainie i ukraińskie zbrojne formacje które prowadzą wojnę ludobójczą przecieko ludności zamieszkałej w DRL / ŁRL tym samym oni ujawniają że są zwolennikami faszyzmu i wynarodowienia ludności mówiącej  w języku rosyjskim.

Przykład,  Odsessa 2 maj 2014 rok i zbrodnia dokonana przez prawicowych nazistów którzy spalili ponad 50 młodych bezbronnych ludzi w Domu Związków Zawodowych przeciwnych nazizmowi na Ukrainie.

Brak ze strony polskich polityków krytyki i potępienia oraz żądania ukarania winnych tej okrutnej zbrodni. A także udzielane od 2014 roku wszelkiego rodzaju poparcia banderowskiemu  reżimowi na Ukrainie ze strony Dudy, Kaczyńskiego,  Tuska, Kwaśniewskiego i innych polityków mimo że doskonałe wiedzą o panującej tam po krwawym zamachu stanu ideologii nazistowsko-banderowskiej czego dowodem są  uważani za ukraińskich bohaterów tacy zbrodniarze jak Bandera i członkowie UPA zwyrodnialcy ludobójcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce. 

Jak można być tak wyzutym sumienia by urządzać marsze gloryfikujące zbrodniarzy  żołdaków przeklętych na ziemi zbroczonej krwią bezbronnych niewinny ludzi.

To tak jakby w Auschwitz czy w Katyniu cynicznie urządzano marsze na cześć zbrodniarzy i ludobójstwa dokonanego na więźniach i wychwalano morderców  ❗❗❗

Wstyd i hańba dla Polski z taką władzą która uznaje bandytów za bohaterów. 

Białoruskie MSZ.  "Prawicowe radykalne marsze w miejscach zamieszkania etnicznych Białorusinów w Polsce są jawną cyniczną zniewagą dla pamięci ofiar tych zwyrodniałych band „żołnierzy wyklętych”, i ze strony polskich władz aprobatą na gloryfikację nazizmu" napisało MSZ.

Zbrodnie podziemia powojennego

 

W latach 1944-1949, nieważne, czy nazwiemy ten czas wojną domową czy inaczej, „wyklęci” zabili ponad 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci do lat 14. Ale o tym się nie mówi, bo dla prawicy byli to komunistyczni pachołkowie i donosiciele do UB.

Bezkrytyczne gloryfikowanie tzw. żołnierzy wyklętych, bez uwzględnienia całego kontekstu historycznego i ówczesnych realiów, jest niczym innym jak powieleniem a rebours haseł i tekstów propagandystów z okresu hitlerowskiego czy stalinowskiego.

 

KOMENTARZE

 • Nie tylko Rajs-Bury !
  Do „przeklętych” należy też brygada świętokrzyska NSZ – największa polska formacja kolaborująca z hitlerowcami. Przy wsparciu wojsk niemieckich przeszła ona front i dotarła na teren Czech.

  W jej sztabie znajdowali się łącznikowi funkcjonariusze gestapo, a NSZowcy byli szkoleni na dywersantów, których Niemcy planowali użyć przeciwko Wojsku Polskiemu i Armii Czerwonej.

  Wszyscy mordercy przeklęci walczyli o swoje przywileje klasowe zlikwidowane przez Polskę Ludową, mordowali chłopów ich rodziny i palili ich domy. Mordowali tych chłopów korzystających z reformy rolnej i próbujących normalnie żyć i pracować w warunkach powojennych. Przeklęci sprzeciwiali się likwidacji analfabetyzmu i bojkotowali odbudowę kraju, prowokując do trzeciej wojny światowej pomiędzy Zachodem a ZSRR. Wojnie, która doprowadziła by do kompletnego zniszczenia Polski.

  Obecny ze strony ludzi o poglądach faszystowskich kult morderców oraz nazistowskich kolaborantów jest miarą degeneracji i zakłamania współczesnej polskiej „polityki historycznej” uprawianej przez pis i pisowski ipn.
 • 5 *****
  Nie dla morderców i kolaborantów z III Rzeszą !

  Pozdr. :)
 • @Monaco 04:05:05
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-hucie-pieniackiej-uczczono-pomordowanych-polakow-uroczystosci-towarzyszyly-obrazliwe-okrzyki-ukraincow-foto/

  Ukraincy w Hucie Pieniackiej zwyzywali Gosiewska i inny h polskojęzycznych przyjaciół banderlandu rynsztokowym słownictwem. Dostali podziękowanie za ważenie w dupe samostijnikom bez wazeliny. I jak zwykle po takim naplucie Polakom w twarz żadnej reakcji warszawki nie ma.
 • @Jacek Boki 05:30:58
  Gosiewską? Gosiewska to nic.Betka.
  Ja pamiętam obchody 65 rocznicy dramatycznych wydarzeń w Hucie Pieniackiej z udziałem prezydenta Kaczyńskiego.To dopiero było coś.
  Całemu przebiegowi uroczystości towarzyszyli Ukraińcy z partii Swoboda którzy przybyli właśnie w tym dniu i właśnie na to miejsce,aby uczcić pamięć Ukraińców pomordowanych przez Polaków.Wszystko to działo się bez jakiejkolwiek interwencji ukraińskich sił porządkowych i przy całkowitym braku reakcji "prezydenta tysiąclecia"
  Mikrofony były tak fatalnie ustawione że okrzyki i śpiewy Ukraińców były bardziej słyszalne niż odgłosy "oficjalnych" obchodów.
  Jeszcze tego samego dnia,nie mówiąc o następnych, wszystkie polskie media trzęsły się z oburzenia ale teraz z uwagi na "zacieśnienie przyjaźni polsko-ukraińskiej" internet jest oczyszczony z tamtych wiadomości.
  Udało mi się znaleźć niewielki ślad tamtych haniebnych ekscesów z 2009 roku.
  https://www.youtube.com/watch?v=nQ1MEjGVrZU
 • "Bezkrytyczne gloryfikowanie tzw. żołnierzy wyklętych,
  bez uwzględnienia całego kontekstu historycznego i ówczesnych realiów, jest niczym innym jak powieleniem a rebours haseł i tekstów propagandystów z okresu hitlerowskiego czy stalinowskiego."
  --------------------
  To samo dotyczy tego:
  **********************
  Bezkrytyczne POTĘPIANIE tzw. żołnierzy wyklętych, bez uwzględnienia całego kontekstu historycznego i ówczesnych realiów, jest niczym innym jak powieleniem a rebours haseł i tekstów propagandystów z okresu hitlerowskiego czy stalinowskiego.
  **********************
  Wniosek:
  Jeżeli nie ma się nic obiektywnego do powiiedzenia - na ten tragiczny okres martyrologii Polaków przez światowe dziecko diabła - a jest się Polakiem - to lepiej jest milczeć.
 • ---------- RELIGIE , zródłem ZŁA na całym świecie.CAŁOPALENIE.
  ----- https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12295-zanim-zaczelo-sie-ludobojstwo-zobaczcie-jak-oddzialy-upa-przygotowywaly-sie-do-mordu-na-polakach
  ------https://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Rajs
  ------https://pl.wikipedia.org/wiki/Ca%C5%82opalenie
  ------https://www.youtube.com/watch?v=hKyzt1DSf-I

  https://dziennikpolski24.pl/kto-sprowadzil-na-wawel-lecha-i-marie-kaczynskich/ar/2744508
 • @demonkracja 08:14:29
  Mnie kult zolnierzy wyklętych przeszedł definitywnie, kiedy pewnego dnia otrzymałem listem poleconym oficjalna opinie IPN, która zresztą opublikowałem w jednym z artykułów, że zolnierzami wyklęty i są równiez, jak ich nazwano w tym piśmie.... Żołnierze antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia z Ukraińskiej Powstańczej Armii.
  Więcej nie musieli mi już niczego tłumaczyć.
 • @Jacek Boki 09:14:51
  ------------
  "Więcej nie musieli mi już niczego tłumaczyć."
  ------------
  Tak - to jest wyższa szkoła jazdy obrzucenia g*wnem pamięci tamtych Polaków - powtarzam Polaków - którzy nie złożyli broni wobec ówczesnej żymokomuny.
  Wniosek?
  Przecież nami dalej rządzi ta żymokomuna - uwzględniając wymianę pokoleniową - więc tak naprawdę - dzisiaj Wyklęci - walczyliby z obecnymi okupantami atrapy Polski - i obecny okupant dobrze o tym wie.
 • @Monaco 04:03:24
  Rozumiem,że według Pana ,niezakłamaną politykę historyczną prowadzili rządzący Polską w latach powojennych komuniści.
  Uczciwie przyznaję,że oceniłam na jedynkę !
 • @Jacek Boki 09:14:51
  Nie chcę wyjść na obrończynię IPN,ale może niedokładnie Pan przekazał ich opinię.
  Na logikę,UPA działając w kontrze do Armii Czerwonej ,była "wyklęta " przez komunistów radzieckich.
  Jednak jak wiemy z historii,nie zawsze wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.
 • @Autor
  Dodaję do Pańskiego tekstu link do mojej notki o Burym, napisanej ponad pół roku temu:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/155635,rajs-bury-zolnierz-czy-bandyta-31-05-2020

  Pozdrawiam :)
 • @demonkracja 09:28:26
  " Wniosek:
  Jeżeli nie ma się nic obiektywnego do powiiedzenia - na ten tragiczny okres martyrologii Polaków przez światowe dziecko diabła - a jest się Polakiem - to lepiej jest milczeć."

  Tak w tej sytuacji @demonjracja powinna milczeć a nie odwracać kota ogonem.

  Bo barbarzyńskie morderstwa tysięcy ludzi tylko za to że byli Białorusinami czy na Wołyniu Polakami nie ma żadnego ale to żadnego usprawiedliwienia. Nie ma ! a ten co usprawiedliwia jest po stronie zła postronie szatana.
 • @Monaco 04:03:24
  @@@@Do „przeklętych” należy też brygada świętokrzyska NSZ – największa polska formacja kolaborująca z hitlerowcami. @@@@

  czemu powtarzasz kłamstwa? wychowywaleś się przy macy i bez choinki???
  nie,mieli się poddać Ruskim i kulka w potylicę?

  Puknij się w pusty łeb
 • @Asgard 09:40:23
  Czy obecnie rządzący prowadzą "niezakłamaną politykę historyczną"?
  Czy naszym obowiązkiem jest zejście do podziemia i walka zbrojna z obecną władzą?
  Przecież obecna władza prowadzi nas prostą drogą do zagłady.
 • @Asgard 09:49:29
  Może jeszcze powiesz, że my wszyscy pomyliliśmy się i może się okazać, że to nie Duda dał w prezencie Ukraińcom 1 mld Euro tylko to Polacy dostali od Ukrańców?
 • oj chłopie chłopie
  "Nie tylko protestuje Białoruś ale także każdy uczciwy Polak ❗❗❗ i antyfasztsta "

  - szczególnie mnie ten "atyfaszysta" ujął za serce, bo przypomna mi się sojusz żołnierza radzieckiego i niemieckiego antyfaszysty z NRD

  Bury zastosował zasade odpowiedzialności zbiorowej i to na nim ciąży, ale nie pisz tu sowieckiej prop-agitki o walce o utrzymanie pańszczyzny i analfabetyzmu (zamiarem było wytracenie komuinstycznej partyzantki, a nie białoruskiej mniejszości - rzecz jasna cel nie uświęca środków)

  pozdr
 • @ninanonimowa 08:48:30
  widzę, że tabletki znowu odstawione
 • @Asgard 09:40:23
  " Rozumiem,że według Pana ,niezakłamaną politykę historyczną prowadzili rządzący Polską w latach powojennych komuniści."

  Tu nie ma nic do rzeczy prowadzona historyczna polityka którą prowadzili ówcześni politycy w latach powojennych.

  Tu chodzi o czas teraźniejszy i gloryfikacja przez obecnych polityków zbrodniarzy mających krew na łapach bezbronnych mieszkańców w tym dzieci tylko dlatego że byli Białorusinami i Polakami.

  Więc według Pana ta narracja usprawiedliwiania zbrodniarzy i ludobójców i zwyrodnialców jest szczytem niezakłamanej polityki historycznej prowadzonej przez obecnych polityków pis, po, ipn i ten faszystowski rząd. Który brata się z banderowskim reżimem na Ukrainie.

  To ujawnia jakich zwolenników mają te partie, ludzi wyzbytych sumienia gdyż usprawiedliwiają zwyrodnialców z UPA i z NSZ oraz band zbrojnych przeklętych którzy mordowali cywilów w tym dzieci tylko dlatego że byli nie zwolennikami tych bandyckich formacji zbrojnych.

  Dla morderców nigdy nie będzie usprawiedliwienia, nigdy.

  A organizacja marszu na rzecz przeklętych na ziemi na której ci przeklęci bandyci urządzili na ludności krwawy mord jest wyrazem pogardy dla ofiar i gloryfikacją zbrodniarzy ! Przez ludzi pozbawionych ludzkiej godności i ludzkiego sumienia.
 • @Monaco 04:03:24
  Brygada Świętokrzyska wyzwoliła kobiecy obóz koncentracyjny w Czechosłowacji.
  Ci którzy walczyli o swoje przywileje, to zdążyli wyjechać przed 39rokiem. Z pieniędzmi.
 • @Monaco 04:03:24
  Brygada Swiętokrzyska NSZ to inna bajka . https://www.salon24.pl/u/nick/482110,nsz-podziekowanie-wiezniarek-za-wyzwolenie-obozu-w-holiszowie Do tego działali tylko podczas wojny . Salute .
 • @MacGregor 10:09:07
  Puknij się ty w swój pusty łeb gdyż kolaborację NSZ z hitlerowcami nie będziesz tu nikomu wciskać za patryiotyzm.

  Ja z macą nie mam nic wspólnego ! natomiast ty z hitlerowcami tak !.

  Za to ze NSZ mordiwali Polaków i współpracowali z gestapo i z ss to dla zdrajców Polaków była wówczas kula lub szubuenica i nie ważne z jakiej formacji się wywodzili.

  Polscy patrioci nie mordowali Polaków i nie uciekali wraz z hitlerowcami na Zachód tylko walczył z okupantem ramię w ramie z Rosją, Anglią i USA.
 • @Repsol 10:47:55
  Tak to prawda. Gdyż uciekli z Polski na zachód Europy wspomagani przez hitlerowskich zbrodniarzy.

  Pozdr.
 • 1* WSTYD ZA TEN TEKST, WIELKI WSTYD
  A PÓŹNIEJ LUDZIE MAJĄ DO MNIE PRETENSJĘ, ŻE PISZE NA NEONIE24


  Według pokomuchów Żołnierze Wyklęci mieli dać się zamordować nowej władzy.

  Hańba!

  Leszek Żebrowski: „Bury” nie był mordercą! https://www.youtube.com/watch?v=YWrA0dx9s_8
 • @zygmuntbialas 10:03:01
  Polecam by inni przeczytali Pana notę to może otworzą umysły na prawdę o przeklętych zbirach i o postawie obecnych rządów i sądów gloryfikujących zbrodniarzy.

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/155635,rajs-bury-zolnierz-czy-bandyta-31-05-2020

  Ofiary i ich bliscy nie otrzymały odszkodowania a potomkowie zbrodniarzy tak.

  O to sprawiedliwość w wykonaniu obecnej ideologii pochwały zbrodniarzy.

  Czyli - iustitia non !!!

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 10:38:05
  Proszę nie wmawiać,że polityka powojennych wladz Polski nie ma tu nic do rzeczy,bo właśnie ma i to dużo.
  Żołnierze Niezłomni a wyklęci przez opresyjne dla wielu Polaków wladze komunistyczne,byli przez te władze i podlegające im wojsko ścigani przez lata i jeśli nie ginęli w walce to w większości umierali po torturach w więzieniach.Komuniści przypisywali im współpracę z Niemcami i różne zbrodnie aby zohydzić ich pamięć u potomnych. Bezcześcili ich zwłoki i zakopywali w nieznanych miejscach.
  Jeśli ktoś nazywa ich przeklętymi to staje w jednym rzędzie z ich oprawcami. Ja po prostu ,po ludzku nie rozumiem tej nienawiści do ludzi,których dzieci,wnuki nawet nie mogą przyjść na grób, bo go nie ma.
  Najgorszy dewiant,morderca po egzekucji ma miejsce pochówku znane rodzinie a ich władze komunistyczne potraktowały gorzej.Oni ich wyklęli a Pan najwyraźniej popiera stanowisko komunistów,stalinowców.
 • @Romuald Kałwa 10:58:44 WSTYD ZA TEN KOMENTARZ, WIELKI WSTYD
  Zgadza się, to HAŃBA dla pis i dla postnazistów.

  Bo według postnazioli żołnierze przeklęci mieli bez karnie dalej mordować bestialsko ludność cywilną która mieszkała i pracowała dla dobra Polski a była innego wyznania i mowiła w innym języku niż obrawcy i kaci.

  To jest dopiero HAŃBA !

  Nie widzieć zbrodni popełnionych na dzieciach i ludności cywilnej.
 • @MacGregor 10:24:43
  // (zamiarem było wytracenie komuinstycznej partyzantki //

  Problem w tym że nie było "komunistycznej partyzantki".I ciekawe dokąd teraz zaprowadzi pańska logika ?
  Nie było "komunistycznej partyzantki",była "żydowska partyzantka" Początkowo składająca się ona w 100% z obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.W późniejszym okresie kiedy ochotnicze oddziały pokazały że potrafią i chcą walczyć otrzymywały wsparcie w postaci sprzętu i instruktorów wojskowych z ZSRR.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_partisans
  /Jews serving in the Home Army were the exception rather than the rule. Most could not pass as ethnic Poles and would have faced deadly consequences if discovered/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Home_Army#Relations_with_Jews

  A teraz panie MacGregor proszę oświadczyć całemu światu:"młodzi zdrowi żydzi nie mieli żadnego prawa do stawiania Niemcom oporu.Powinni byli zgodnie z obowiązującym wówczas prawem udać się do gett i obozów zagłady.A skoro tego nie uczynili całkiem słusznie i zgodnie z polskim interesem byli traktowani przez oddziały AK jak wrogowie z całą naturalną konsekwencją tego".
  Proszę to śmiało i bez skrępowania oświadczać przy każdej okazji ilekroć zajmuje pan głos w podobnej dyskusji.
 • @Robik 10:14:53
  Nie, nie powiem.
  A w ogóle to notka jest o Żołnierzach Wyklętych a nie o polityce rządu RP wobec Ukrainy.
 • @Asgard 09:40:23
  Każda opcja polityczna modyfikuje historię i gloryfikuje różnych bohaterów. Na przykład teraz tak rządzący przerobili naród że wszędzie widzą komunę. W Polsce nigdy nie było komunizmu, a garstka komunistów (głównie pochodzenia żydowskiego) była wyrzucona na margines przez socjalistów . Co do tych wyklętych to w lasach zostali albo ci co nie mogli wrócić do ,,cywila'' bo za różne grzeszki byli by osądzeni przez nową władzę, albo głupi którzy dali się zmanipulować zachodnim agenturom i czekali na wybuch III wojny światowej, lub ci którym znacjonalizowali majątki. Bzdury że każdy który nie był w kościuszkowcach, AL czy GL był więziony i torturowany mogą opowiadać dzisiejszej młodzieży. Ja się urodziłem 15 lat po wojnie i znałem sporo akowców, i z żołnierzy walczących na zachodzie. Pracowali i żyli jak reszta Polaków. Fakt że często taki fakt w życiorysie zamykał im drogę do jakiejś partyjnej kariery a to się wiązało z mniejszą szansą na awans zawodowy. Tak czy owak to były mało ciekawe czasy i dzisiejsze próby jednoznacznej oceny tamtych ludzi nie może być obiektywne. Inaczej to widział chłop który dostał od państwa ziemię, a inaczej właściciel ziemski któremu znacjonalizowano majątek.
 • @Asgard 11:25:41
  Raz jeszcze powtórzę.

  Nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia dla zwyrodnialców którzy mordowali bezbronnych ludzi w tym setki dzieci.

  Pan stawia się w szeregu tych oprawców którzy wymordowali ponad 5 tysięcy ludzi tylko za to że byli Białorusinami.

  Nie rozumiem jak można być w tej kwestii tak cynicznym.

  To samo dotyczy ukraińskie bandy które bestialsko wymordowały ponad 250 tysięcy Polaków w tym dzieci tylko dlatego że byli Polakami.

  A obecnie ci zbrodniarze mają na Ukrainie pomniki i są przez spadkobierców bandery i upa nazywani bohaterami którzy walczyli z komunizmem.

  Mordując siekierami, nożami, wydłubując Polakom oczy, wnętrzności i rozrywajac ludzi na kawałki oraz paląc w kościołach bo byli Polakami.

  To nie była walka zbrojna z uzbrojonym przeciwnikiem , to była w obu przypadkach rzeź i potworna zbrodnia.

  A znęcanie się przez ówczesny system nad ujętymi zbrodniarzami nie popieram bo sprawiedliwość musi mieć ludzką godność i ludzką twarz.

  Chociaż w przypływie rozpaczy gdy taki zbrodniarz bestialsko zamordował matkę ojca syna córkę brata czy siostrę, ludzie z zemsty zatracają część bycia opanowanym i popełniają też kierując się emicjami okrucieństwa.

  Trzeba też zauważyć że w ówczesnej Polsce w aparacie bezpieczeństwa było więcej żydów wraz z szefem Józef Światło, pierwotnie Izaak Fleischfarb, niz Polaków.

  A to też ma swój własny wydźwięk w mszczeniu się na Polakach.
 • @Romuald Kałwa 10:58:44
  Według pokomuchów Żołnierze Wyklęci mieli dać się zamordować nowej władzy.
  Dlaczego mieli dać się mordować. Wystarczyło, by złożyli broń i zaczęli walkę odbudowując zrujnowaną Ojczyznę Niech mi pan wytłumaczy dlaczego Rząd strzelając do obywateli jest nazywany "bandyckim", a obywatele strzelający do Rządu są bohaterami i niezłomnymi. Coś tu kurwa nie gra... Przypomnę słowa J.W.Stalina które dobitnie tłumaczą istniejącą przed laty sytuację : "Przemawiacie tak, jak gdybyście byli szefem wielkiego mocarstwa, a jesteście przywódcą słabej partii i słabego kraju, który my wyzwoliliśmy. Oni strzelali do naszych ludzi i my ich za to pociągniemy do odpowiedzialności. (do Władysława Gomułki, który skarżył się, że aresztowanie przywódców Państwa Podziemnego pogwałciło suwerenność Polski.)"
  I trochę statystyki :
  Obecnie szacuje się, że w wojnie domowej uczestniczyło około 450 tys. ludzi. Zbrojne podziemie można ocenić na około 150 tys. (uwzględniając m.in. liczbę aresztowanych i ujawniających się), z tego około 30 tys. w oddziałach zbrojnych.
  Dokładnie znane są jedynie straty zbrojnych organów władzy ludowej (4018 milicjantów, 1615 funkcjonariuszy UB, 3729 żołnierzy WP, KBW i WOP, 495 członków ORMO – razem 9857 osób). Jak obliczył Tadeusz Kosowski, wśród ofiar podziemia zbrojnego było też 5043 bezbronnych cywilów, w tym 2655 rolników i 691 gospodyń domowych oraz 187 dzieci do lat 14. Ocenia się, że po stronie „wyklętych” zginęły 7672 osoby. Zginęło też 1980 wojskowych radzieckich. Łącznie zginęło 25 tys. osób.
  Proste zestawienie liczby zabitych z rąk „żołnierzy wyklętych” w okresie powojennym - 9858 + 5150 = 15.008 Polaków - z liczbą żołnierzy niemieckich poległych na ziemiach polskich w czasie okupacji - 5733 żołnierzy, a więc niespełna 6 tysięcy - bardzo zmienia literacki, czy mitomański obraz polskiego podziemia.
  W okresie okupacji hitlerowskiej na ziemiach polskich od 1939 do 1944 roku z rąk ZWZ i AK zginęło łącznie 5733 żołnierzy okupanta. Zaokrąglając - okupacja trwała 4 lata , co przemnożone przez 366 dni daje 1464 dni. Tak więc średnio każdego dnia na terenie okupowanej Polski ginęło niecałe 4 żołnierzy okupanta.
  A to, że z ręki polskiego podziemia - już po wojnie! - padło ponad 2,5 razy więcej Polaków, niż Niemców w czasie okupacji - musi zastanawiać.
 • @Monaco 11:59:32
  //że w ówczesnej Polsce w aparacie bezpieczeństwa było więcej żydów wraz z szefem Józef Światło, pierwotnie Izaak Fleischfarb, niz Polaków. //

  Ktoś przecież musiał.Nie zapominajmy że "prawdziwi Polacy" traktowali sytuację w Polsce po 1945 r jako tymczasową i z niecierpliwością wyczekiwali wybuchu III WŚ. /Jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa. Druga mała, ale silna i wrócimy też do Wilna./
  Trzeba też mieć świadomość że istniały całe grupy zawodowo-towarzyskie które "nowa władza" miała pełne prawo traktować jak kolaborantów i zdrajców. https://www.kwartalnikiustitia.pl/sedziowie-w-podbitym-kraju-oficjalne-sadownictwo-polskie-w-generalnym-gubernatorstwie-1939-1945,7236
  a fakt że w odniesieniu do tych ludzi rzadko sięgano po sankcje prawne trzeba uznać za nadmierny humanizm ówczesnego państwa polskiego.(patrz powojenne represje względem urzędników francuskiego państwa Vichy)
  Więc pytam z kogo do cholery miał się formułować aparat urzędniczy po maju 1945? To chyba logiczne że z tych:którzy chcieli,którzy mogli,którzy mieli jakie takie kwalifikacje.Jeszcze raz sprawdziło się powiedzenie że "nieobecni nie mają racji".
 • @Robik 10:11:07
  Niezłomni prowadzili walkę z komunistami o suwerenność Polski.Oni wiedzieli,że z nimi nie można się "dogadać " więc walczyli do końca.
  Należy im się za to szacunek!
  Jeśli robili jakieś pacyfikacje,egzekucje,to trzeba się temu obiektywnie przyjrzeć. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę w jakich warunkach działali i że oprócz komunistycznych wladz mieli przeciw sobie też ich sługusów,donosicieli...
  Obecne władze najwyraźniej postanowiły wykorzystać fakt,że w społeczeństwie żyje legenda Żołnierzy Wyklętych i jest silne pragnienie ich uhonorowania oraz potępienie ich oprawców. Rząd PiS czyni zadość tym pragnieniom ,co się patriotom podoba a zbyt słabo reaguje np. na gloryfikację UPA na Ukrainie, co już się nie podoba.
  Chciałabym aby historia była przekazywana w sposób obiektywny ale to są pobożne życzenia.Proszę dać przykład kraju,który obiektywnie traktuje historię.
 • Ognia z wodą nie da się zjednoczyć.
  Ludzie którzy walczyli po obu stronach barykady i doznali krzywd nigdy nie pogodzą się i pozostaną wrogami.

  Ale tu nie chodzi o zgodę a o krew i śmierć niewinnych ludzi w tym bezbronnych dzieci.

  Więc w tej sprawie ludzie uczciwi kierujący się sumieniem i empatią nigdy nie nazwą ewidentnych udokumentowanych zbrodniarzy bohaterami i godnymi do chociażby obrony.

  Żołnierz to człowiek ukierunkowany przez służbę w armii by walczył z uzbrojonym wrogiem a nie palił wsie, mordował dzieci w kołyskach czy gwałcił kobiety lub bestialsko znęcał się nad bezbronnymi.

  Dziś politycy i potomkowie tych zbrodniarzy obracają fakty do góry nogami i gloryfikując przestępstwa żołnierzy "wyklętych" wpisują się
  niestety w niechlubne karty historii na równi z tymi którzy gloryfikują zbrodnie ludobójstwa dokonane przez UPA czy hitlerowskie Niemcy na cywilnej ludności bez żadnych podstaw tylko dlatego że nie byli po stronie hitlera lub Niemcami.

  Salut ✔
 • @Asgard 12:27:28
  "Niezłomni prowadzili walkę z komunistami o suwerenność Polski.Oni wiedzieli,że z nimi nie można się "dogadać " więc walczyli do końca."

  Czym się różnili od UPA?
 • @Jacek Boki 05:30:58
  Tak czytałem i jest to haniebne ze Polska utrzymuje kontakt z takim reżimem na obecnej Ukrainie.

  Salut.
 • @ikulalibal 07:19:59
  Ślady zacierają by młode pokolenie tak w Polsce jak i na Ukrainie było totalnie okłamywane przez obowiązującą jedyną faszystowską narrację.

  Salut.
 • @SZS 12:06:41
  A skoro już przy liczbach jesteśmy to należy zauważyć że:

  "MNIEJ NIŻ 1 % POLAKÓW PRZYSTĄPIŁ DO WALKI Z KOMUNISTAMI PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ "
  https://wielkahistoria.pl/mniej-niz-1-polakow-przystapil-do-walki-z-komunistami-po-ii-wojnie-swiatowej-dlaczego-podziemie-bylo-tak-slabe/

  Mam pewność że obecnie mamy kikludziesięcio procentową populację Polaków którzy nie są zgodni z obecnym porządkiem ustrojowym (np z wolnym rynkiem).Ciekawe jak zareagowałaby władzy gdyby omawiani chcieli z bronią w ręku egzekwować swoje przekonania ?
 • @Monaco 10:38:05
  Niestety pewna prawda i rzeczywistość do wielu ludzi związanych uczuciowo i emocjonalnie z powojennym podziemiem nigdy nie zdoła dotrzeć . Mają swoje powody.

  Należy się z tym pogodzić, ogień z wodą to nie symbioza.

  Salut ✔
 • @Romuald Kałwa 10:58:44
  Tekst jest gorzką prawdą.

  A wstyd przynoszą takie tu komentarze które próbują usprawiedliwić popełnione zbrodnie przez ludzi uzbrojonych którzy mordowali ludność cywilną i grabili i niszczyli.

  " Jak można być tak wyzutym sumienia by urządzać marsze gloryfikujące zbrodniarzy  żołdaków przeklętych na ziemi zbroczonej krwią bezbronnych niewinny ludzi.

  To tak jakby w Auschwitz czy w Katyniu cynicznie urządzano marsze na cześć zbrodniarzy i ludobójstwa dokonanego na więźniach i wychwalano morderców  ❗❗❗"

  A wystarczy zrozumieć ten tekst by nie okryć się hańbą .
 • @Leonardo da Vinci 12:40:14
  "Niestety pewna prawda i rzeczywistość do wielu ludzi związanych uczuciowo i emocjonalnie z powojennym podziemiem nigdy nie zdoła dotrzeć . Mają swoje powody."

  Marzą o tym aby mordować ludzi co są innej narodowości czy religii. Pogwałcić przy okazji też by się nie krępowali.

  Wolność słowa jest dobrą rzeczą bo lepiej jak wrzód wychodzi na powierzchnię, niż jak się jątrzy i zatruwa krew.
 • @SZS 12:06:41
  Bardzo dobry opis faktów, tylko niestety Pan tak jak i ja przez mur nie przeniknie do serc tych którzy zamknięci są na prawdę.

  Salut ✔
 • @zygmuntbialas 10:03:01
  Dzięki za info i link.

  Oby ten tekst przeczytało jak najwięcej ludzi i otworzyli umysł.

  Salution ☺ ✔
 • @Leonardo da Vinci 12:49:52
  "przez mur nie przeniknie do serc tych którzy zamknięci są na prawdę"

  Ja uważam odwrotnie. Uparte głoszenie prawdy o zbrodniach i nienawiści jest jak kropla co drąży skałę. Przeniknie i już przenika.

  "światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła"
 • @Leonardo da Vinci 12:46:42
  Skoro już wznosimy peany na cześć tych nieskalanych bojowników o "wolną Polskę" (sic!), to przypomnijmy jednego z nich :"Bartka"

  Zgrupowanie „Bartka” przeprowadziło łącznie ok. 360 akcji, z czego 133 akcje aprowizacyjne, 20 ataków na posterunki MO, UB, WOP. Zginęło 41 funkcjonariuszy MO, UB i ORMO, 60 cywilów, w tym członkowie PPR oraz 86 żołnierzy z jednostek WP, KBW i WOP.
  W bezpośredniej walce poległo 53 partyzantów. 52 ujęto, z czego 24 skazano na karę śmierci. Do tego ponurego bilansu należy dodać 150-200 ofiar akcji „Lawina”.
  24 lipca 1945 r. zabito Janinę Drewniak, działaczkę Związku Walki Młodych w Bielsku, oskarżając ją o udział w rozbiciu tamtejszych struktur podziemnych. 1 listopada 1945 r. wrzucono granat do mieszkania Józefa Szczotki w Czechowicach, członka PPR, szefa Rady Zakładowej kopalni „Silesia”, zabijając go i jego żonę (ocalało kilkumiesięczne dziecko). 8 kwietnia 1946 r. w Pisarzowicach zabito członka PPR, a jego córce ostrzyżono włosy, z kolei tego samego dnia w Hecznarowicach wykonano wyrok na innym członku PPR, przy okazji zabijając jego 13-letnią córkę i raniąc żonę. Wykonawca wyroku, 18-letni Józef Rauer „Bajan”, stwierdził, że to przez PPR-owców partyzanci muszą poniewierać się po lesie. Również w kwietniu 1946 r. na Błatniej zastrzelono dwie kobiety, podejrzewając je o współpracę z UB, a 4 miesiące później z tego samego powodu – 16-letniego chłopca. W nocy z 17 na 18 lipca 1946 r. uprowadzono z domu w Czechowicach i wykonano egzekucję na dwóch braciach Kempnych, działaczach ZWM (wcześniej ciężko pobito ich ojca). Po torturach – łamano im ręce i nogi, cięto nożami – jeden z nich miał przyznać się do zadenuncjowania łącznika „Bartka”. 13 maja 1946 r., po potyczce z obławą MO na Błatniej, partyzanci rozstrzelali 8 wziętych do niewoli funkcjonariuszy MO. 31 grudnia 1946 r. w Soli pobito Jana Habdasza za to, że na zebraniu gromadzkim w miejscowej szkole źle wypowiadał się o NSZ, a potem zastrzelono i dyrektora szkoły – Jana Duska.
  W walce z „sowieckim okupantem” odniesiono tylko jeden sukces. 7 kwietnia 1947 r., podczas napadu na sklep spółdzielczy w Grodźcu (skonfiskowano 20 kg mąki i 10 konserw), żołnierze dowiedzieli się, że kwateruje tam radziecki żołnierz Iwan Morozow, który wracał z Wiednia do Lwowa i z powodu braku benzyny zatrzymał się w tej miejscowości. Żołnierza rozbrojono i rozstrzelano.
  W sumie oddział wykonał ponad 60 wyroków śmierci – za wiedzą i aprobatą „Bartka”, a dziesiątki osób otrzymało takie wyroki-ostrzeżenia. Masowo bito, lub chłostano członków PPR. Jest walka, muszą być ofiary.
  A szczerze mówiąc nie mogę zrozumieć czym różniły się doznania ofiar "katowni UB" od doznań ludzi katowanych przez "niezłomnych ???
 • @Pedant 12:30:55
  " Czym się różnili od UPA"
  No to już poszedł Pan o jeden most , daleko.
  Przypisuje Pan Niezlomnym nazizm i zbrodnie na tym tle a to delikatnie mówiąc fałsz.
  Oni walczyli o Polskę taką jaką była przed wojną a jak wiemy była nie tylko antykomunistyczna ale wielonarodowościowa i wielokulturowa.

  Oczywiście zawsze trafiają się wyjątki ale to trzeba zbadać przed wydaniem sądu
 • @ikulalibal 12:36:58
  Tylko w 45 roku po 6 latach okupacji to mało kto miał ochotę na walkę, bo chyba wszyscy cieszyli się, że przeżyli takie piekło.
  Także trudno porównywać to z dzisiejszymi czasami.
 • @ikulalibal 12:36:58
  Bardzo dobry komentarz bo demaskuje sposób rozumowania zwolenników źołdaków przeklętych.

  Poza tym problem polega nie tylko na podziemiu sabotującym powojenny porządek i władzę a głównie na mordowaniu przez ukrywające się oddziały zbrojne zwykłych ludzi nie bawiących się w żadną politykę a chcących po latach strasznego terroru i okupacji niemieckiej w końcu normalnie pracować i żyć.

  Salut ✔
 • @Pedant 12:30:55
  O tuż to ❗❗❗

  Bardzo dobrze że Pan zadał to pytanie.

  Salut ✔
 • @Pedant 12:56:05
  Dzięki za te słowa kluczowe i otuchy.

  Salut ☺✔
 • @SZS 12:57:58
  Wszystko o czym Pan tu napisał jest porównywalne z działalnością kryminalistów, ze zbrojną zorganizowaną grupą przestępczą.

  To się nie da niczym usprawiedliwić, jest tym bardziej hańbą dla tych którzy dziś dwoją się i troją by kryminalistów nazywać bohaterami.

  Brak mi słów.

  Salut ✔
 • @Asgard 13:00:15
  "No to już poszedł Pan o jeden most , daleko.
  Przypisuje Pan Niezlomnym nazizm i zbrodnie na tym tle a to delikatnie mówiąc fałsz."

  Nazizmu im nie zarzucałem bo za mało wiem. Pan to powiedział. Jest Pan nazistą? Pseudonim "Asgard" może to sugerować.

  https://www.youtube.com/watch?v=rcCu3Yia6WU
 • @Asgard 13:00:15
  //" Czym się różnili od UPA"
  No to już poszedł Pan o jeden most , daleko.//

  Ten most, proszę Pana jest ciągle przed nami. Dopóki nie potępimy w czambuł te zbrodnie, będziemy ciągle przed nim stali.
  Proszę mnie oświecić i wyjaśnić, czym różniła się pacyfikacja wiosek dokonywana przez UPA, od pacyfikacji wiosek dokonanych przez Rajsa ???
  Bo chyba nie powie Pan, że tamta była "zła", a nasza - "dobra"....
 • @Asgard 11:25:41
  ,,Wyklęci" strzelali do aparatu stalinowskiego UB, MO, ale nie gardzili ofiarami z.. dzieci: koniuszych, pracowników powstających PGRów, mierniczych, itd. Za wroga uznawali każdego który próbował normalnie żyć, pracować itd.

  Mało tego; oni walczyli o.. wybuch IIIwś i to tuż po IIwś, o dominację gipsu śfiętego tj o porządek jaki panuje dziś, z tą różnicą że dziś Polska jest bezwzględnie sprzedawana (daje to pozory spinających się finansów) i likwidowana pod Polin przez bezmózgów, Ukraińców pod tyktat Watykanu i Aszkenazistów. Brzmi brutalnie ale gotów jestem na polemikę.
 • @Monaco 10:07:14
  --------------
  "Tak w tej sytuacji @demonjracja powinna milczeć a nie odwracać kota ogonem."
  -------------
  Tych Polaków, którzy walczyli wtedy aby nie bylo tego - co jest obecnie - a których w bestalski sposób mordowano w katowniach UB - nie da sie już bardziej obrzucić szatańskimi odchodami.
  Wniosek?
  Jeżeli Pan już musisz kogoś naśladować w obsrywaniu innych - to przynajmniej nie naśladuj Pan w tym - niegdysiejszego UB.
 • @Pedant 13:18:54
  Asgard to zdaje się pani.
 • Powyższe komentarze
  utwierdzają mnie w jednym - otóż Polskka już się nie odrodzi.
  Wniosek?
  Choćby zaistniały w Europie dogodne warunki do odrodzenia się Polski - nie ma już jej kto wskrzesić - i dobrze o tym wie obecny okupant.
  Smutne.- ale prawdziwe. Polskę udalo się światowemu dziecku diabła - skuuutecznie zamordować - jeszcze w XX wieku.
  Lata 1945 do 56 - to już było tylko dobijanie tych, którzy czuli się nadal Polakami.
 • @demonkracja 14:16:59
  "Polskę udalo się światowemu dziecku diabła - skuuutecznie zamordować - jeszcze w XX wieku. Lata 1945 do 56 - to już było tylko dobijanie tych, którzy czuli się nadal Polakami."

  Czyli mieszkańcy dzisiejszej Polski nie są prawdziwymi Polakami? Z wyjątkiem demonkratycznych tropicieli "kosmatych łapek" i "garbatych nosów"?
 • @MacGregor - oj chłopie
  Tu przedstawiłem jak widzą to mieszkańcy tych zbroczonych ich ludzką krwią ziem na których organizowane są marsze ku czci zbrodniarzy.

  Oraz opinię na ten temat obecnej Białorusi której polskojęzyczny politycy chcą uczyć demokracji a sami mają łapy umoczone we krwi ludności która broni się na Donbasie przed banderowską gangreną.
  Oraz mają ci sami upaprane po łokcie łapska we krwi ludności w Afganistanie, Iraku i przy wspieraniu okupacji Syrii przez wojsko USA.

  NIE MOŻE BYĆ GLORYFIKACJI ZBRODNIARZY ANI TYCH PO LEWJ ANI TYCH PO PRAWEJ STRONIE ❗

  ZBRODNIA JEST ZBRODNIĄ anie powodem do gloryfikacji i robienia z morderców bohaterów.

  Salut.✔
 • @demonkracja 14:16:59
  Mylisz się czcicielu gipsu. Nie 45 do 56, ale do 63 bo wtedy udało się zlikwidować ostatniego ,,żołnierza" klętego. Mylisz się też sądząc że Polska z takimi tuzami intelektu jak ty, mogłaby przetrwać. Rozbiory zatwierdzone przez sejm mówią same za siebie. Niepodległość została Polsce podarowana (!) przez państwa poważne, które chciały mieć strefę buforową od Rosji. Widocznie przy obecnej technice wojskowej taka strefa potrzebna nie jest, więc Polskę rozwalać mogą czciciele gipsu i królowej nieba, wszak za czczenie tegoż bóstwa sam Bóg poprzysiągł ruinę i niewolę (Jr44,15)
 • @SZS 12:06:41
  kilka miesiecy temu byl pan mocno zdziwiony moim wpisem o moim ojcu , ktory ze sprawy WiN dostal w 51 15 lat i siedzial we Wronkach i Rawiczu . tak w tych wizezieniach siedzieli tez polityczni , nie tylko kryminalisci .
  Co do wykletych ,czy On byl wyklety czy aspirowal do czegos ??? Mysle , ze tak jak wielu , nie podobala mu sie rzeczywistosc wkolo , zadzialal . W wyniku wspaniale przeprowadzonej akcji sluzb NKWD i UB chyba pod pseudonimem " Cezar" zawineli go i poszedl siedziec .
  Cos Pana jeszcze zastanawia ??? jakos tak na poczatku lat 90 za namowa kolegow zglosil sie do ZBoWiD otrzymal legitymacje przesladowanego .
  Zycie to sztuka wyborow , byc moze po to aby pan mogl spokojnie pisac musieli (czy naprawde ) ginac ludzie, byc wizeni ????uwazam , ze nie ma prostych odpowiedzi jesli chodzi o postawe wielu ludzi w tamtym okresie . A w zasadzie czy jest sie dzisiaj sens zastanawiac nad tym ???
  Dla jednych to bohateriowie dla innych kryminalisci i ok .
 • @demonkracja 14:03:00 Powyższy komentarz utwierdza mnie...
  Powyższy komentarz ujawnia prawdziwe oblicze @demonkracji .

  " Jeżeli Pan już musisz kogoś naśladować w obsrywaniu innych - to przynajmniej nie naśladuj Pan w tym - niegdysiejszego UB."

  Bądź Pan pewien, że nie jestem zwolennikiem ani UB ani amerykańskiego obozu koncentracyjnego Guantanamo gdzie bestialsko torturowali amerykanie osadzonych bez procesów sądowych i mordowali sadystycznie.

  Więc jeśli chce Pan usilnie naśladować w obsrywaniu innych to przynajmniej nie naśladuj Pan dzisiejsze IPN i mafie która od 1989 rządzi się jak szatan robiąc z Polski mojej Ojczyzny dla swoich podłych celów odchody... .
 • KIEDYŚ „WYKLĘCI” DZISIAJ
  ODSĄDZANI OD CZCI I WIARY,
  POZBAWIANI PAMIĘCI.

  Najprostsza metoda aby rozprawić się legendą „wyklętych”
  niezłomnymi żołnierzami, zrównać bohaterów z bandytami.

  Trudno wymagać historycznej refleksji nawet przebłysków
  logiki od tych - których karmiono macą i wychowywali się
  biedacy bez staropolskiej tradycji, może nawet bez choinki.

  Zamilcz o wyklętych kpie!. Dzisiaj wyklęci o losy narodu
  przejęci serdeczną troską - walczyliby mężnie o obecnym
  reżimem, na atrapie dumnej Polski. Każdy patriota to wie!.

  Dzisiaj wielu rodakom - klapki z oczu opadły. Bo widzą że
  obecna władza także do zagłady nieszczęsny kraj prowadzi.

  Jeśli zdarzają się miedzy nami takie męty które wyklętego
  nazywają „przeklętym”. Jak najgorsze świadectwo o sobie
  wydają. Stają w jednym szeregu - z wyklętych oprawcami.

  *
 • @demonkracja 14:16:59
  Panie @demon kracja, a czym ta Polska przed 1939 rokiem była taka lepsza od Polski powojennej ???

  Była sprawiedliwsza ? ,
  Szanowała ludzi ubogich?
  Nie mordowała przeciwników politycznych
  Nie miała obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej ? gdzie maltretowano opozycjonistów i mordowania skrytobóczo !
  Miał wówczas każdy dostęp do najwyższych stanowisk w wojsku, policji, polityce ? Prokuraturze, sądownictwie ?
  Była ówczesna Polska sprawiedliwa ? Nie było glodujących, bezdomnych ? Bez prawa do godnego życia ?!
  Była Polska państwem mającym sąsiadów za przyjaciół ?
  Nie napadla w latach 20tych na słabą po rewolucji bolszewickiej, Rosję i nie uśmierciła rosyjskich jeńców wojennych głodem i chłodem ?
  Nie napadła ta przedwojenna Polska wraz z Niemcami na Czechosłowacje ?

  Zapewne można jeszcze dużo wymieniać jaka to przedwojenna Polska byla idealna w stosunku do powojennej, czyli Pokski Ludowej.

  Krótko mówiąc i przed 1939 rokiem światowe dziecko diabła było dobrze usadowione w Polsce i wywijało sobie ogonem atrapą ówczesnej Polski dowoli robiąc wrogów dookoła i sporwadzając Polskę przed 1939 na manowce !!!

  Czego skutkiem byla okupacja Polski przez 6 lat i utrata 6 a 7 milionów obywateli Polski.
 • @zyga dulski 15:26:55
  @zyga dulski

  Jeżeli dzisiaj znajdują się w Polsce między nami takie mendy, które przeklętego zbrodniarza nazywaja patriotami i bohaterami to wydają o sobie jak najgorsze świadectwo,

  że są takimi samymi psychopatami skorymi do mordowania niewinnych dzieci i ludności tylko za to ze wyznają inną religię czy mowią w innym języku i stają w jednym szeregu z ludobójcami jak SS, UPA i bandyci przeklęci z bandy i oddziału zbrodniarza Romualda Rajsa burego i jemu podobnych zwyrodnialców.

  Jesteś do cna przesiąknięty nazistowską propagandą i gangereną.

  Wypad.
 • @ninanonimowa 08:48:30
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @Asgard 09:40:23
  Ja też.-1
 • @MacGregor 10:09:07
  Najpierw ten łeb trzeba mieć .A tu -tykwa
 • @Monaco 10:38:05
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @SZS 13:31:49
  -"Proszę mnie oświecić i wyjaśnić, czym różniła się pacyfikacja wiosek dokonywana przez UPA, od pacyfikacji wiosek dokonanych przez Rajsa ???
  Bo chyba nie powie Pan, że tamta była "zła", a nasza - "dobra"...."

  Żadnej pacyfikacji nie zamierzam bronić. Widzę jednak kilka różnic :
  - przyczyny pacyfikacji dokonywanych przez UPA były czysto narodowościowe, były to dokonywane metodycznie i z wyjątkowym okrucieństwem czystki etniczne .Polacy byli mordowani za to,że byli Polakami. Ukraińcy z UPA mordowali ich na Wołyniu a po wojnie na terenach południowo-wschodniej Polski, często przy pomocy miejscowych Ukraińców. Przyświecała im idea oczyszczenia ziem rzekomo ukraińskich z ludności polskiej.
  - Bury ze swoim oddziałem prowadził działania partyzanckie w rejonie Bielska Podlaskiego, gdzie dominowała ludność białoruska, sprzyjająca komunistom i sympatyzująca z władzą radziecką. Myślę,że Bury
  -
 • @Asgard 16:33:38
  "Bury ze swoim oddziałem prowadził działania partyzanckie w rejonie Bielska Podlaskiego, gdzie dominowała ludność białoruska, sprzyjająca komunistom i sympatyzująca z władzą radziecką. "

  Mordował niewinnych ludzi za to, że byli Białorusinami albo prawosławnymi. A co do "sprzyjania" to jest spekulacja, zresztą nie widzę powodu, dla którego mieli by sympatyzować z takimi jak Bury.

  Pańskie usprawiedliwianie, przypomina mi uzasadnianie pogromu we Lwowie w 1918, że Żydzi zasłużyli na śmierć, bo sprzyjali bolszewikom, których tam w 1918 nie było! Każdy wymysł jest dobry aby "usprawiedliwić" zbrodnię.
 • @Pedant 13:18:54
  Asgard to określenie zaczerpnięte z mitologii nordyckiej i oznacza krainę bogów. Mogłam przyjąć nick Pedantka ale Asgard bardziej mi się podoba.
  Poza tym nie mam nic przeciw mitologii nordyckiej. Lubię też grecką i baśnie słowiańskie a Stary Testament budził we mnie mieszane uczucia od dziecka. Cóż obca kultura. Dużo bardziej obca od greckiej czy nordyckiej.
  Jak Pan myśli czy to już nazizm ?
  Zwracam się do Pana jako do znawcy tematu, niech Pan się nie kryguje, że za mało o tym wie. Takiego fajnego linka Pan podesłał, że ho.ho.
 • @Monaco 10:57:46
  Nikt ich nie wspomagał , zwykła gra operacyjna . Polecam : https://www.spiewnikniepodleglosci.pl/hymn-brygady-swietokrzyskiej/ Salute .
 • @Asgard 17:04:38
  "Jak Pan myśli czy to już nazizm ?
  Zwracam się do Pana jako do znawcy tematu, niech Pan się nie kryguje, że za mało o tym wie. "

  O roli mitologii nordyckiej w kształtowaniu się nazizmu, i o tym jak naziści i neonaziści lubią się do niej odwoływać wiem dość, Schildmaid Brunnhilde.

  https://www.youtube.com/watch?v=CoYkK6T-lGk
 • @Oracz 13:44:01
  Właśnie dziś wróciłam ze spaceru w Parku Jordana (Kraków) gdzie główna alejka jest pięknie udekorowana polskimi flagami a u stóp pomników polskich bohaterów złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów i postawiono zapalone znicze.
  Wspaniałe uczucie, gdy się to widzi, czyta informacje o takich bohaterach jak rotmistrz Pilecki, generał Fildorf-Nil, major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko, major Hieronim Dekutowski "Zapora", sierżant Jóżef Franczak "Lalek", podporucznik Danuta Siedzikówna "Inka",major Łukasz Ciepliński " Pług". Ludzie w skupieniu podchodzą , czytają, robią zdjęcia.
  Choć parę lat temu, znalazły się jakieś mendy, które oblały czerwoną farbą pomniki majora Łupaszki i Inki, sanitariuszki oddziału Łupaszki, oskarżonej perfidnie o dobijanie rannych. Niespełna 18 -letnia dziewczyna została rozstrzelana przez UB 28 sierpnia 1946roku. Nikogo nie wydała. Jej słowa "przekażcie babci, że zachowałam się jak trzeba" zna dziś w Polsce prawie każdy. Jest wzorem postawy dla młodych Polaków.
  Jak widać pamięć o bohaterach wciąż żyje wbrew staraniom ich oprawców.
 • nie wrzucał bym wszystkich do jednego worka
  czasy były ciezkie pod okupacją stalinowską , rodziły i kryminalistów i bohaterów nie kazdy był inką tak jak nie kazdy burym
 • @Pedant 17:23:54
  //O roli mitologii nordyckiej w kształtowaniu się nazizmu, i o tym jak naziści i neonaziści lubią się do niej odwoływać wiem dość,//

  Jak się mieli nie odwoływać skoro oni sami ale częściej ich nauczyciele w XIX wieku ową mitologię po większej części wymyślili.
  Polecam (zwłaszcza wydanie z 1972 roku bo to znam i mam zaufanie )

  https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/76/a4/61/kryzys-ideologii-niemieckiej-434377822.jpg
 • @Leonardo da Vinci 12:32:37
  Tak,masz 100 racji,jeszcze DOTUJE miliardami tak jak Prez. Duda dał 4 miliardy.W głowie się nie mieści iż wspomagamy banderowskich,żydowskich oligarchów.Wstyd i tyle.
 • @Monaco
  ---------------
  "Więc jeśli chce Pan usilnie naśladować w obsrywaniu innych to przynajmniej nie naśladuj Pan dzisiejsze IPN i mafie która od 1989 rządzi się jak szatan robiąc z Polski mojej Ojczyzny dla swoich podłych celów odchody... ."
  --------------
  To, że niejednokrotnie - wnukowie oprawców rzeczonych żolnierzy - dzisiaj leją nad nimi krokodyle łzy - ani nie umniejssza ani nie dodaje heroizmu i męczeństwa tym żołnierzom. Oni są ponad tym.
 • @Asgard 17:40:56
  Mam 88 lat,widziałem wiele.To co UB robiło to nawet byli gorsi niż GESTAPO,bo niby Polacy.Chyle głowe przed Żołnierzami Wyklętymi.Pozdr wszystkich w tych bardzo ciężkich czasach.
 • @Leonardo da Vinci 15:39:48
  ---------------
  "Krótko mówiąc i przed 1939 rokiem światowe dziecko diabła było dobrze usadowione w Polsce i wywijało sobie ogonem atrapą ówczesnej Polski dowoli robiąc wrogów dookoła i sporwadzając Polskę przed 1939 na manowce !!!

  Czego skutkiem byla okupacja Polski przez 6 lat i utrata 6 a 7 milionów obywateli Polski."
  ---------------
  Ależ ja to podkreślam na każdym kroku - miło mi, że tu sie zgadzamy.
  Wniosek?
  Chodzi o to, że koniunkturalnie PiS nadał nowe życie rzeczonym żołnierzom - a to nie jest powód aby tych żołnierzy obsrywać - jak robiła to tamta żymokomuna - bo to jest powód a jakże - ale do triumfu tamtej i obecnej żymokomuny.
 • @1939-1939 18:19:56
  Chwała Panu za dawanie świadectwa - bo tutaj gra idzie o młodych - aby ich zbałamucić i obrzydzić wszystko co polskie i z Polską się kojarzy. Tu chodzi o wychodowanie człekopodonych srających we własne gniazdo, srających na swoich dziadów i ojców.
  Wniosek?
  Takich jak wyżej łatwiej będzie sprowadzić w swoim kraju - do roli bydła i tak ich traktować - ku uciesze tych - co to ich ojcem jest diabeł.
 • @Asgard 16:33:38
  Sorki, ale musiałam omyłkowo nacisnąć a nie skończyłam.

  Zatem sądzę, że zbrodnie, których dokonał wynikały z mało ciekawej sytuacji w jakiej się znalazł. Nie mógł liczyć na pomoc miejscowych a chłopi białoruscy byli nastawieni wrogo. Był w stresującej sytuacji,czuł zaciskającą się pętlę wokół siebie i nie wytrzymał ciśnienia.
  Z tego co zeznawali świadkowie, z jego rozkazu dochodziło do podpaleń domów ale nie torturował. Tu jest wyraźna różnica między Burym i UPA.
  No i nie były to akcje robione w nocy czy o świcie ( o ile mi wiadomo)czyli nie chodziło o czystki narodowościowe (ludzie mogli być na zewnątrz), nikt ich raczej nie zaganiał do płonących domów(jeśli ktoś wie, że było inaczej to niech poda źródło ).
  Gdyby Bury chciał wymordować Białorusinów to nie skończyło by się na kilku domach.
  I uwaga ! Nie staram się go wybielić tylko zrozumieć dlaczego to zrobił. On sam dość głupio się tłumaczył, bo chyba liczył na to, że nie przyznając się do antykomunistycznego motywu działań dostanie wyrok za bandytyzm i wyjdzie. Nie wyszedł a bandytyzm i tak do niego przylgnął.
 • @Pedant 17:23:54
  Muza robi wrażenie. Angela M. podobno lubi te klimaty.
  Ja jednak wolę rocka. Taka ze mnie Brunhilda.
 • @michalm12345 17:45:10
  Wreszcie głos obiektywny.
  Pozdrawiam
 • @1939-1939 18:19:56
  Gdy oglądam jakiś film o Wyklętych czy czytajac książkę, np. o historii Żubryda ,wyobrażam sobie jak wyglądało życie takich ludzi i czy ja bym tak potrafiła...
  Trudno ich nie podziwiać.
  Pozdrawiam
 • @Asgard 19:02:09
  "Gdyby Bury chciał wymordować Białorusinów to nie skończyło by się na kilku domach."

  Nie kilku domach, tylko kilku wioskach. Wielki bohater, ma Pani do kogo się modlić i stawiać świeczki.
 • @Jacek Boki 05:30:58
  Wczoraj duda ten hipokryta przesłał list w dniu upamiętnienia ofiar ukraińskiego ludobójstwa w Hucie Pieniackiej. A jeszcze jakiś czas temu podawał łapę będąc na upadlinie Zelenskiemu i razem z nim wykrzyknął przed szpalerem ukraińskich żołnierzy slava ukrainu mimo że doskonałe wie jaka obowiązuje tam obecnie ideologia i gloryfikacja ukraińskiej band z pod znaku wideł i siekiery.

  Więc jego ten list to jest fałsz i obłuda, bo będąc tam swoimi okrzykami splunął na POLSKIE ofiary ukraińskich band które w sposób barbarzyński wymordowały ponad 200.000 Polaków.

  A poza tym ten rząd z tym prezydentem tolerują na terenie naszej Ojczyzny Polski organizacje skupiające neobanderowców i działające tu na szkodę nas Polaków.

  Pozdrawiam.
 • @Monaco 20:00:47
  // A jeszcze jakiś czas temu podawał łapę będąc na upadlinie Zelenskiemu i razem z nim wykrzyknął przed szpalerem ukraińskich żołnierzy slava ukrainu//

  Jakiś czas temu? przecież on (prezydent Duda) w zeszłym tygodniu rozmawiał z prezydentem Ukrainy a o fakcie tym poza netową stroną prezydenta https://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,2328,rozmowa-telefoniczna-z-prezydentem-ukrainy.html polskie media nawet nie raczyły poinformować opinii publicznej.
  Według źródeł rosyjsko języcznych rozmowa miała dotyczyć koordynacji wspólnych agresywnych działań wymierzonych w Nord Stream 2 oraz DNR i LNR.
 • @rowszan 15:05:24
  "W wyniku wspaniale przeprowadzonej akcji sluzb NKWD i UB chyba pod pseudonimem " Cezar" zawineli go i poszedl siedziec . "

  No ciekawa postawa syna, któremu aresztowano ojca. Podziw dla NKWD i UB , którzy przygotowali obławę xD

  "uwazam , ze nie ma prostych odpowiedzi jesli chodzi o postawe wielu ludzi w tamtym okresie . A w zasadzie czy jest sie dzisiaj sens zastanawiac nad tym ???"
  Jak to nie ma sensu ,to co go ma w ogóle ?
 • @Pedant 19:41:13
  Bardzo dobre pytanie zadał bloger Leonardo da Vinci blogerowi demonkracja.

  A powinien zadać to pytanie wszystkim a szczególnie tym którzy tak zawzięcie bronią morderców z oddziału burego i jemu podobnych.

  Przetoczyć warto tu to pytanie raz jeszcze w całości :

  """ Panie @demon kracja, a czym ta Polska przed 1939 rokiem była taka lepsza od Polski powojennej ???

  Była sprawiedliwsza ? ,
  Szanowała ludzi ubogich?
  Nie mordowała przeciwników politycznych
  Nie miała obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej ? gdzie maltretowano opozycjonistów i mordowano skrytobóczo !
  Czy miał wówczas każdy dostęp do najwyższych stanowisk w wojsku, policji, polityce ? Prokuraturze, sądownictwie ?
  Była ówczesna Polska sprawiedliwa ? Nie było glodujących, bezdomnych ? Bez prawa do godnego życia ?!
  Była Polska państwem mającym sąsiadów za przyjaciół ?
  Nie napadla w latach 20tych na słabą po rewolucji bolszewickiej, Rosję ? i nie uśmierciła rosyjskich jeńców wojennych głodem i chłodem ?
  Nie napadła ta przedwojenna Polska wraz z Niemcami na Czechosłowacje ?

  Zapewne można jeszcze dużo wymieniać jaka to przedwojenna Polska byla idealna w stosunku do powojennej, czyli Polski Ludowej.

  Krótko mówiąc i przed 1939 rokiem światowe dziecko diabła było dobrze usadowione w Polsce i wywijało sobie ogonem atrapą ówczesnej Polski dowoli robiąc wrogów dookoła i sporwadzając Polskę przed 1939 na manowce !!!

  Czego skutkiem byla okupacja Polski przez 6 lat i utrata 6 a 7 milionów obywateli Polski. """


  Właśnie z tych pytań wynika że ci ukrywający się po zakończeniu
  2 WŚ mordowali Polaków, Białorusinów i dokonywali napadów na Polskich Żołnierzy wyzwolicieli Polski z pod 6 letniej okupacji niemieckiej po to by Polska była taka sama jak przed 1939 rokiem, czyli dokładnie tak jak Leonardo da Vinci zadał innemu blogerowi zasadnicze pytania,

  Polska ucisku klasy biednej, bezdomnych, parobków na obszarniczym pańskim polu i bez równych praw do piastowania wysokich pozycji w państwie i Polska dla wybrańców klasy panów ze wszelkimi przywilejami i bezkarnością oraz z wrogami dookoła .

  Więc nie ma się co dziwić ze żeby nastąpił przedwojenny system niesprawiedliwości i wyzysku to dla siepaczy z odziałów burego i jemu podobnych ludzie którzy otrzymali z podziału ziemię i lepsze warunku do życia byli wrogami i należało ich wymordować łącznie z noworodkami bo te noworodki to też byli komuniści i wrogowie nr 1 kasty panów i magnatów , na zasadzie obowiązującej wśród bandytów, po trupach do celu.

  Pozdrawiam
 • @Asgard 20:14:47
  co ma ocena sprawnosci sluzb takich czy innych do moich relacji z ojcem ??
  nie wyrazalem podziwu a jedynie uznanie dla sprawnosci .

  Co do tego pytania prosze sobie samemu odpowiedziec , ja swoja odpowiedz znam .
  co wiecej znam takze ocene sp mojego Ojca ktora moge przytoczyc :' nie o taka Polske walczylismy nie o taka "
  w naszej historii roznie , rozni walczyli o rozna Polske , ja moge wyrazic zdanie , swoje zdanie na jakis temat >
  ferowanie wyrokow to nie moje zadanie .
  na zakonczenie , ojciec nigdy nie byl 'normalnym " czlowiekiem , czego i Ja na sobie doswiadczylem . doswiadczenia 4 lat pobytu odcisnely na nim jakies pietno . ale to zrozumialem pozniej .
  Ty mozesz nigdy nie zrozumiec
 • @Komuna i komuniści to łgarze i bandyci.
  Utrwalacze władzy ludowej i ich cała otoczka z nadania bandytów sowieckich najpierw mordowali Żołnierzy Niezłomnych. Jak rozprawili się z nimi to był Poznań w 1956 roku potem Gdynia 1970 roku dalej górnicy z Kopalni Wujek 1981 roku i tak co kilka/kilkanaście lat komuna dalej by nas mordowała żeby nie przełom w latach 1989 roku.
 • @Monaco 20:34:07
  ----------------
  "Właśnie z tych pytań wynika że ci ukrywający się po zakończeniu
  2 WŚ mordowali Polaków, Białorusinów i dokonywali napadów na Polskich Żołnierzy wyzwolicieli Polski z pod 6 letniej okupacji niemieckiej po to by Polska była taka sama jak przed 1939 rokiem, czyli dokładnie tak jak Leonardo da Vinci zadał innemu blogerowi zasadnicze pytania,"
  ----------------
  Pan nic z tego nie raczył zrozumieć - otóż chodziło światowemu dziecku diabła o wymordowanie jądra Polaków, którym - w swojej polskości udało się przeżyć i zabory i I WŚ. Do tego celu użyto dwa potężne totalitaryzmy i najbardziej opętanych przez Szatana banderssynów. Wymordowano polskich naukowców - innych wartościowych ludzi. Masę Polaków przesiedlono wgłąb ZSRR. Jeżeli byłoby prawdą to, że ci mityczni - polscy panowie - tak gnębili Polaków - toby Hitler ze Stalinem ich ozłocili - a nie metodycznie mordowali. Syf II RP zawdzięczamy tym samym - co teraz zawdzięczamy - syf obecnej atrapy Poolski.
  Wniosek?
  Propaganda żymokomunistyczna odcięła panu korzenie od Polski i polskości - i jest Pan jak dziecko we mgle.
  Na koniec - jaka potężna siła polskości tkwiła w Polakach z II RP - świadczy rok 1920. Pomimo podania na tacy tzw. bękarta wersalskiego przez światowe dziecko diabła - bolszewikowi - aby bolszewik ten bez przeszkód mógł przejść po trupie tegoż bękarta - niosąc czerwoną pożogę na tzw. Zachód - ów bolszeik dostał sromotne wciry. Wciry! Rozumiesz Pan to! Tą właśnie niepojętą siłę - mordowano potem i Hitlerem i Stalinem i najbardziej opętanymi przez Szatana - banderssynami. Rozumiesz Pan to!
 • @demonkracja 21:40:11
  "Na koniec - jaka potężna siła polskości tkwiła w Polakach z II RP - świadczy rok 1920. Pomimo podania na tacy tzw. bękarta wersalskiego przez światowe dziecko diabła - bolszewikowi - aby bolszewik ten bez przeszkód mógł przejść po trupie tegoż bękarta - niosąc czerwoną pożogę na tzw. Zachód - ów bolszeik dostał sromotne wciry."

  W lecie była kontrofensywa, wcześniej była polska ofensywa, która utknęła w Kijowie.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/A.Przybylski_-_Szkic_nr_16.jpg/800px-A.Przybylski_-_Szkic_nr_16.jpg
 • @demonkracja 21:40:11
  Niestety to Pan nic nie rozumie ani trochę z tego jaka Polska była do 1939 roku a jaka była po zakończeniu wojny do upadku PRL.

  Pan celowo nie odpowiada na żadne zadane Panu pytania przez Leonardo. Dla przypomnienia z mojej strony, wymordowali Polską inteligencję to fakt i ogromna strata. Tylko w Polsce przedwojennej należeli wyłącznie ludzie z kręgów bogaczy. Milony ludzi bardzo zdolnych ale z ubogich a wręcz w nędzy żyjących nie miało prawa studiować na wyższych uczelniach i piastować wysokie stanowiska państwowe.

  Czy w głowie u Pana nie zapala się światło rozjaśniające Pański umysł że miliony ludzi było traktowane przez bogaczy jak bydło, jak robole które można było poniżać, aresztować , prześladować i mordować. Policja była na zawołanie kasty uprzywilejowanej i im służyła by stłumić wszelkie protesty i żądania ze strony ludzi biednych, bezrobotnych.

  Pan nic nie może zrozumieć że ówczesny kapitalistyczny system to był system utrzymujący reżim dyktatu tylko jednej opcji politycznej opartej na wyzysku i bogacenia się wąskiego kręgu ludzi.

  Jak widać to propaganda żydofaszystowdka oparta na wyzysku i niesprawiedliwości społeczenej odcieła Panu korzenie od Polski i polskości opartej na prawie dla każdego do szacunku do możliwości kształcenia się i do prawa godnego życia. Nie w slumsach, oficynach, pod mostem, a w mieszkaniu.

  A po wojne jaka potężna siła tkwila w Polakach że kompletnie zrujnowaną i ograbioną Polskę ludzie pracy odbudowali i unowocześnili, Polskę która dała każdemu szanse na wybór, nauki, pracy i godnego życia.

  To przedwojenne reakcyjne mendy od 1945 roku buntowały ludność i szkalowały oraz sabotowały ustrój Polski Ludowej, które musiały odstąpić część z narabionego majątku kosztem ludzi pracy i zostali pozbawieni przywilejów i ta zachodnia anty Polska propaganda ryły mózgi Polakom i stosowały sabotaż gospodarczy na zasadzie im gorzej tym lepiej dla osiągnięcia celu, obalenia Polski Ludowej i ponownej grabieży na swoją korzyść.

  Dziś mamy widoczne tego efekty, miliony ludzi Polaków wyjechało za chlebem a miliony w Polsce żyje w nędzy, spi pod mostami, nie ma na lekarstwa i Policja znowu pałuje ludzi protestujących przeciwko obecnemu reżimowi.

  Po 30 latach 3 RP zarobki w Polsce to 1/4 tego co zarabiają na Zachodzie. A emerytury dla ludzi po 45 latach poracy to 200 , 300, 400 dolarów na miesiąc.

  W Polsce w kraju w którym rząd, politycy, i kapitaliści mają miliony, miliardy na swoich kontach.

  Daj Pan spokój z obroną takiego systemu. By bronić coś tak pełne niesprawiedliwości to trzeba nie mieć w sobie za ksztynę empatii i wrażliwości na los ludzi dziś pozbawionych godnych warunków do życia.

  Skandalem, jest ze w kraju w którym są miliarderzy, robi się w TV programy w których się ludzi nagabuje by przesyłali na konto jakiejs ciężko chorej osoby pieniądze w celu uratowania jej życia i przeprowadzenia operacji.

  W Polsce przedwojennej jak i w obecnej szatan ma ster władzy i
  zło widzimy na każdym kroku, zdrada interesów narodowych, rozdawanie naszych pieniędzy ukraińskim banderowcom, elitę która jak parasity bogaci się kosztem ludzi pracy.

  Urągające warunki życiowe dla biednych ludzi.

  Niech Pan zejdzie w końcu na Ziemię i zobaczy życie od strony ludzi którzy umierają z zimna i z braku lekarstw, w nędzy gdy inni żyją ponad stan mając pensje po 25 tysięcy na miesiąc i jeszcze dużo więcej.

  Szatan obecnie się tym upaja.
 • @Pedant 23:02:28
  Właśnie, Pan demonkracja celowo odwraca kota ogonem.

  I pomija fakt, że to nie bolszewik napadł na Polskę w latach dwudziestych a to Polska za Piłsudskiego napadła na
  po rewolucyjną Rosję i niosła niesprawiedliwości czarną pożogę na tzw Wchód.

  Bloger demonkracja traktuje historię selektywnie, po to by mącić umysły innym a sam żyje sobie we własnej mgle.

  Pozdr.
 • Niestety marsze na terenie ku czci tym którzy zamordowali mieszkańców .
  To jest zniewaga ofiar.

  Bardzo przykro że w dzisiejszej Polsce musimy czegoś takiego doświadczać.

  Autor trafnie napisał,

  że " To tak jakby w Auschwitz czy w Katyniu cynicznie urządzano marsze na cześć zbrodniarzy i ludobójstwa dokonanego na więźniach i wychwalano morderców  ❗❗❗"

  Jak zwolennicy tego czy innego zbrodniarza chcą upamiętnienia swojego idola to nie powinni mieć zgody władz i robić tego na ziemi prześiąkniętej krwią ofiar, na grobach tych ofiar i na oczach ludzi którzy zamordowane ofiary zbrodni tam opłakują.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • Dobry post, brawo dla autora!
  „Żołnierze wyklęci” a co to za dziwoląg słowny? Warto rozszyfrować tą nowomowę. Pierwszy wyraz ma sugerować, że chodzi o autentycznych żołnierzy a nie powojenne bandy, które grasowały i rabowały np. chłopów z dobytku i żywności a w swych działaniach wykazywały się niejednokrotnie bezwzględnością i okrucieństwem. Ci niby żołnierze dopuścili się wielu zbrodni zarówno na ludności cywilnej w tym dzieciach jak i żołnierzach oraz innych pracowników służb mundurowych. Dla mnie nie ważne są poglądy i polityczne przekonania, które mogli mieć ale wcale nie musieli, polscy obywatele: żołnierze LWP, milicjanci, cywile itd., itd. a którzy zostali zamordowani przez grasujące po lasach bandy które dziś są tak hołubione. Dla mnie ważne jest to, że wszyscy oni byli obywatelami Polski i jest mi przykro że kiedyś po II Wojnie Światowej, Polak mordował Polaka. Odnośnie przekonań i poglądów. Współczesna nachalna propaganda podaje, że była to walka z komunistami ale jakoś nie przychodzi mi do głowy by zamordować kogoś kto nie zgadza się z moimi politycznymi poglądami i tu żeby była jasność sprawy: nie jestem komunistą.
  Z dniem 19 stycznia 1945 wszelkie organizacje bojowe AK powinne były zakończyć jakakolwiek działalność zgodnie z rozkazem gen. Leopolda Okulickiego o rozwiązaniu Armii Krajowej. Treść rozkazu jest jasna i nie podlega interpretacji. Te nieliczne organizacje bojowe AK, które tego nie zrobiły po tej dacie funkcjonowały w sposób pozaprawny i były nielegalne a nie wykonanie rozkazu świadczy samo za siebie.
  Konsekwencją tego była wzmożona czujność i podejrzliwość władz powojennej Polski połączona z terrorem w obawie przed działaniami wrogów odrodzonej Polski w tym zwykłych band nazywanych dzisiaj „Żołnierzami Wyklętymi”.
  Dlaczego ci pomimo przesądzonego już losu Polski w wyniku porozumień zawartych na konferencji jałtańskiej zdecydowali się nie składać boni i walczyć dalej ale z kim z Polakami?. Powód jest bardzo prozaiczny.
  Jeżeli ktoś przesiedział w lesie kilka lat a cała działalność sprowadzała się do rabunku chłopstwa z płodów rolnych, zwierząt i wszelakich produktów żywnościowych bo przecież jeść się chciało a nie produkowało się nic to taki stan rzeczy staje się być czymś normalnym i wygodnym zarazem. Nawyki i przyzwyczajenia kształtują człowieka i stają się one sposobem na życie. Przecież nie istnieje przymus codziennego wstawania wcześnie rano o określonej godzinie aby pójść do pracy i normalnie pracować 8 godzin. Trzeba się liczyć z zarobionymi pieniędzmi i umieć je wydawać z głową. Nie tylko o pracę tu chodzi ale o normalne funkcjonowanie w społeczeństwie gdzie trzeba dostosować się do pewnych rygorów, zasad i norm. Trzeba narzucić sobie jakąś samodyscyplinę a z tym jest trudno lub czasami wręcz niemożliwe jak się przesiedziało w lesie w takich a nie innych okolicznościach. Ktoś powie że przecież walczyli. To ja się pytam z kim przeciwko komu i jakie to sukcesy mają na swoim koncie ci wyklęci? Ja nie uważam działań o charakterze zbrodniczym za sukces coś godne pochwały i z góry się nie zgadzam kimś kto ma inną opinię. Jeszcze raz wrócę do tego co napisałem na początku jest mi przykro ze kiedyś Polacy mordowali Polaków.
 • @zygmuntbialas 10:03:01
  Jak ten tekst który 31.05.2020 roku napisałeś nie dociera do czytających ludzi to obawiam się że problem w odróżnieniu dobra od zła tkwi w wychowaniu i od wczesnych lat młodości.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 11:28:15
  Zawsze z zainteresowaniem czytam Pana komentarze.
  Tym razem także są merytorycznej treści.

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 12:24:28
  To bardzo ważny link.

  Mało ludzi zabierających głos ma wiedzę na ten temat.

  Pozdrawiam :)
 • @Leonardo da Vinci 12:30:38
  " Żołnierz to człowiek ukierunkowany przez służbę w armii by walczył z uzbrojonym wrogiem a nie palił wsie, mordował dzieci w kołyskach czy gwałcił kobiety lub bestialsko znęcał się nad bezbronnymi."

  Ta reguła we wszystkich wojnach począwszy od starożytności po dzień dzisiejszy się nie sprawdza. Żołnierze niestety mając broń w ręku popełnili zbrodnie, gwałty i rabunek.

  Naturalnie w cywilizowanym świecie jest to przestępstwo i jest surowo karane.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Mark 01:01:32
  Ja zgadzam się z Panem i myślę że bardzo wielu Polaków podobnie tamte czasy oceniających.

  Autor napisał bolesną prawdę o ludziach w polskich mundurach pozbawionych skrupułów bo treść dotyczy zbrodni popełnionych przez niestety polskie formacje zbrojne które potraktowały miejscową ludność tak jak hitlerowski okupant traktował Polaków Rosjan, Żydów, grabiąc i mordując ludność tylko dlatego że nie byli Niemcami.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 01:38:21
  To miło usłyszeć, że ktoś myśli podobnie. Obecna władza w Polsce i jej lizusy wręcz narzucają społeczeństwo kto ma być zaliczony a kto nie do panteonu narodowych bohaterów. Dość powściągliwa reakcja Białorusi na organizowany rajd ku czci Żołnierzy Wyklętych świadczy o wysokim poziomie białoruskiej dyplomacji aczkolwiek można by zrobić z tego aferę na skalę międzynarodową. Wystarczyłoby kupić artykuł np. w NYTimes czy innym The Guardian aby świat dowiedział się jakich to „bohaterów” gloryfikuje się w Polsce i to w sytuacji kiedy mamy naprawdę mnóstwo doskonałych i autentycznych przykładów. A czy ktoś słyszał o ludziach którzy w pełni i bez zastrzeżeń zasługują na to miano a o których cisza jak np. Henryk Cybulski ps. Harry, Ludwik Malinowski – obrońcy Przebraża czy z trochę odleglejszej historii: jak hetman Mikołaj Kamieniecki, który nie przegrał żadnej bitwy a było ich wiele. Dlaczego takich ludzi nie stawia się za wzór aczkolwiek takich pozytywnych przykładów z naszej historii jest multum. Po jasną cholerę wywoływać upiory z przeszłości i twierdzić że czyny o charakterze zbrodniczym to bohaterstwo.

  Pozdrawiam!
 • @Mark 02:44:35
  Obawiam sie, ze jest to celowe przekręcanie historii.
  Ostatnim świństwem jest pokazywanie przestępców wojennych jako antysowieckich, polskich patriotów.

  Polska, wyniszczona wojną i zburzona w 70 procentach, potrzebowala przede wszystkim troski o tych, ktorzy przetrwali pożogę wojenna.
  Potrzebowala rąk do pracy żeby odbudowac kraj i dla ratowania zmordowanego narodu, ktory przetrwal kataklizm, pozoge, obozy i osobista tragedie pomordowanych bliskich.

  To wiecej niz skandal, zeby w okresie szalenie trudnym dla całego narodu, banda oplacana przez zachodnich bandziorów pchała Polakow do ...wojny z Moskwa.
  A nazywalo sie to walka z komunizmem.
  Psychopatia, zwyrodnienie czy ideologia za pieniadze z Zachodu??

  Bandy tzw. żołnierzy wyklętych . to polakożercy i zbiry spod ciemnej gwiazdy.
 • Wiem, tak.
  Mam nasrane i jestem plica polonica.
  Ale w spoleczenstwie jest row.
  Ktory juz w Katyniu usilowano zasypac.
  A plica polonica rozczesywano strzalem w tyl glowy.
  Co ty mozesz???!!!!
  Moge.
  Jedna prababka zamordowana przez bandersynow, druga z mezem przez " szerxycieli postepu" z NKWD.
  Na podstawie list proskrypcyjnych przekazanych przez Gestapo.
  Z kolei owe dzieki gorliwej pomocy ludnosci ukrainskiej.
  Liczacej na rozdrapanie majatkow "polskich panow".
  Po wojnie ocaleli musieli dokonywac dramatycznych wyborow.
  Gdy wokol szalalo pieklo denuncjacji chocby za awans w pracy czy za "przydzial".
  Z drugiej ohyda zaklamania wsi w ktorej ponad 30% doroslych mezczyzn nalezalo do ORMO. Prawie raz tyle bylo TW.
  Kwitla nie scigana przez nikogo bandyterka, zlodziejstwo. " Swoi" oczywiscie nieznani sprawcy z gwarancja bezkarnosci za "zaslugi".
  Czesc za likwidacje wrogow ludu, ktorzy np na zebraniu cos "lapneli" o zlodziejstwie e PGR.
  Dzis ich potomkowie z hukiem fetuja dzien tych ktorych wydawali na smierc ich ojcowie, dziadkowie, czasem ci najstarsi z grobowych tancerzy.
  Cud pojednania?
  Falsz?
  Nawiasem, dane z poczatku juz w latach 60- tych pojawily sie we wspomnieniowej ksiazce jednego z 1- szych sekretarzy.
  IPN tylko dotarl do zrodel i potwierdzil.
  Nienawisc?
  Gorycz.
  Rzesza miala byc 1000- letnia, Sajuz- wieczny.
  Wiec po co ukrywac?
  Swietujcie i oplakujcie kogo chcecie.
  Dla Niemcow to tez byli polnishe banditen.
  A kapusie w cenie.
  Jak napisalem ostatnio?
  Worek cebuli.
  Tak.
  Worek cebuli.
  I to samo nastepuje wlasnie teraz.
  Postep.
  Pojednanie?
  Jak w paralizu postepowym i pojednaniu opartym na falszu, strachu i amnezji.
  Towarzysze!
  Pomyslcie, czyimi jestescie towarzyszami.
 • @1939-1939 18:19:56
  Budowac Nowy Kraj raboczich!
  Sprawiedliwosc spolecznom.
  Ustanowic donosicielstwo cnota.
  Wymazac pamiec.
  "Cale masy, masy mas".
  Bez tozsamosci, pamieci.
  A jesli wy odejdziecie.
  Musimy pamietac za was.
  Nie tylko o czarnym, bialym.
  Ale i o bezmiarze szarosci.
  Podlosci uroslej do pomnikowych rozmiarow.
  Wielu tu chetnie pisalo o checi powrotu do przedwojnia.
  Powrotu " panow".
  Tymczasem "wladza ludowa" niszczyla i mordowala lapskami "nieznanych...".
  Eliminowano sprzeciwiajacych sie powszechnemu zlodziejstwu i powstawaniu "czerwonej szlachty".
  Za flache, kopertke, przymkniecie oka na zlodziejstwo.
  Kadry?
  Elita?
  Czasy burzy i naporu?
  " Jaka epoka, takie oltarze.
  Ale pamieci nikt nie wymaze.
  W piwnicach, murach skrwawione sciany.
  Mial chwile "chwaly" zoldak pijany.
  Czy cos sie zmieni?
  Kto zapamieta?
  Czy nienawisci opadna peta?
  Gdy pokolenie dojrzeje mlode.
  Czy bedzie cenic oddech Wolnosci?
  Freedom wybierze?
  Czy tez Svabode?"
 • @Monaco 23:38:08
  ------------------
  Niech Pan zejdzie w końcu na Ziemię i zobaczy życie od strony ludzi którzy umierają z zimna i z braku lekarstw, w nędzy gdy inni żyją ponad stan mając pensje po 25 tysięcy na miesiąc i jeszcze dużo więcej.

  Szatan obecnie się tym upaja.
  ------------------
  Jeszcze raz jak krowie na rowie - otóż tzw. bękarta wersalskiego wskrzesili a potem zamordowali ci sami - co póżniej popełnili tzw. PRL a potem go zaorali na rzecz tzw. III RP. Przy likwidacji tzw. bekarta wersalskiego Polacy poniesli ogromne straty i przy likwidacji PRL - również Polacy poniesli ogromne straty i ponoszą je nadal.
  Jednak to nie jest powód aby teraz srać na głowy tamtym Polakom "mitycznym panom" czy robic to samo na tych - co ich umiejetnie na zmywaki wypedzono w czasie stanu wojennego i po 1989 roku.
  Wniosek?
  Czy teraz widzisz Pan na tym tle - jak Panu dzieci diabła szare komórki wyżarły z Pańskiego mózgu? Pan za wszystkie niszczęścia winisz tzw. "polskich panów" - bo tak Pana zaprogramowano. Pan jesteś Poalkiem?
 • @Pedant 23:02:28
  ---------------
  "W lecie była kontrofensywa, wcześniej była polska ofensywa, która utknęła w Kijowie."
  ---------------
  Ano była owa ofensywa ale w ramach podawania tzw. bękarta wersalskiego na tacy - bolszewikom.
  Wniosek?
  To też cud - że wtedy polskich wojsk nie wygubiono tak - aby nikt nie wrócił - bo po to była ta ofensywa. Numer ten z likwidacją polskiego wojska powtórzono potem z jednej i drugiej strony - Lenino sie kłania i Monte Cassino.
 • @demonkracja 08:23:10
  "Ano była owa ofensywa ale w ramach podawania tzw. bękarta wersalskiego na tacy - bolszewikom."

  Pisze Pan bez sensu. Tego nie da się zrozumieć.
 • @Pedant 08:45:09
  --------------
  "Pisze Pan bez sensu. Tego nie da się zrozumieć."
  --------------
  Nie obrażaj Pan ludzkiej inteligencji - Panie @Pedant.
  Zgodę na utworzenie tzw. bekarta wersalskiego wydano tylko dlatego, iż wiedziano, że w 1920 roku po trupie tego bękarta przejdzie bolszewik. Ofensywa - o której Pan wspomina - to takie swoiste rozwinięcie czerwonego dywanu przez Ziuka pod stopami bolszewików na drodze przez Polske. Coś nie wyszło - ale przynajmnie Pan ma swoje usprawiedliwienie bolszewików w kontekście 1920 roku.
  Wniosek?
  Czego pan nie rozummie w kontekście Lenino czy Monte Cassino? To było takie same mordowanie Polaków - jak mordowano ich od początku wojny w innych miejscach - tylko w innej dekoracji, okolicznościach. Pan wie jak traktowano polskich żołnierzy od Maczka czy Andersa w stalinowskiej PRL?
 • @Monaco 23:38:08
  Jesli zna sie historie tylko z czerwonych ksiazeczek i "biografii" judeosocjalistow, wszystko sie zgadza.
  Ale jesli ma sie w chlopskiej rodzinie od strony ojca ambitnych przedwojennych inzynierow?
  Cos nie tak.
  Rodzina od strony S.P. Mamy prowadzila szkole dla dzieci chlopskich(wielkopolska praca u podstaw).
  Wyrozniajace sie kierowala do szkol zawodowych oraz najlepszym finsnsowala studia.
  Nu vot Puolskije Pany.
  I jeszcze jedno- w owej "podstawowce" dzieci chlopskie i "jasnie panstwa" siedzialy w tych samych lawkach.
  Nie bylo lepszych i gorszych.
  Liczyla sie nauka, praca i zdolnosci.
  To moze teraz wykladzik o wrogosci klasowej???
 • @Jacek Boki 09:14:51
  Mnie kult zolnierzy wyklętych przeszedł definitywnie, kiedy pewnego dnia otrzymałem listem poleconym oficjalna opinie IPN, która zresztą opublikowałem w jednym z artykułów, że zolnierzami wyklęty i są równiez, jak ich nazwano w tym piśmie.... Żołnierze antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia z Ukraińskiej Powstańczej Armii.
  Więcej nie musieli mi już niczego tłumaczyć.

  >> skoro "wyklęci" to również uPA.. to ma Pan rację ..nie ma o czym mówić
 • @Romuald Kałwa 10:58:44
  Według pokomuchów Żołnierze Wyklęci mieli dać się zamordować nowej władzy.

  >> i w ramach "nie dawania się zamordować" zabili 79 cywilów ?
 • @Asgard 12:27:28
  Niezłomni prowadzili walkę z komunistami o suwerenność Polski..

  >> taką "suwerenność" jak dzisiejsza ?
 • @demonkracja 09:27:29
  "Czego pan nie rozummie w kontekście Lenino czy Monte Cassino?"

  Rozumiem, że jest Pan paranoikiem.
 • @Pedant 10:11:49
  -------------
  "Rozumiem, że jest Pan paranoikiem."
  -------------
  Oryginalny - to Pan nie jesteś. W ZSRR przynajmniej schizą bezobjawową prali po czaszkach - tych niepokornych.
 • @ekoludek 10:01:41
  Sorry Vinnettou.
  "Elity" dzisiejsze to potomkowie dawnych aparatczykow, swin od okraglego koryta.
  Takze ich kolezkowie i agenci na posterunku.
  To jaka "SU werennosc" czy tez "US werennosc".
  Kiepski wybor.
 • @demonkracja 10:21:14
  "Oryginalny - to Pan nie jesteś. W ZSRR przynajmniej schizą bezobjawową prali po czaszkach - tych niepokornych."

  Niestety Pana przypadek jest bardzo objawowy. I niech się Pan nie boi, nikt nie będzie Pana "prał po czaszce".
 • @Pedant 13:18:54
  Jeszcze tytułem wyjaśnienia.
  Pisząc, że poszedł Pan o jeden most za daleko, miałam na myśli, że gdybym była mężczyzną ,wytłumaczyłabym dosadniej że nie pluje się na tych , którym nie dorasta się do pięt .
  Jako Polka też poczułam się opluta.
  Gdybym była facetem, poszłyby tu grube słowa, na które Pan zasłużył zrównując Niezłomnych z UPA. Jako gość inteligentny powinien Pan zdawać sobie z tego sprawę.
  Pan wraz z autorem i kilkoma poplecznikami urządziliście sobie wczoraj dzień zohydzania święta narodowego Polaków. Wyciągnęliście jedną postać kontrowersyjną aby pluć na wszystkich bohaterów .
  Kontrowersyjną, bo został uniewinniony po latach a jego rodzina dostała odszkodowanie. Jednak są zeznania ocalałych, których nie można zlekceważyć.Okrucieństwo budzi moją odrazę i nie jest dla mnie ważna narodowość bandyty. Są jednak ludzie w Bielsku Podlaskim czy innej miejscowości(nie pamiętam)którzy czczą jego pamięć. To nie jest tylko bezmyślna młodzież ale też starsi i to z rejonu, gdzie czyny Burego są znane lepiej niż gdzie indziej.Pan najwyraźniej chciałby im tego zabronić.
 • @Pedant 12:48:55
  "Marzą o tym aby mordować ludzi co są innej narodowości czy religii. Pogwałcić przy okazji też by się nie krępowali."

  No siedzi człowiek w czyjejś głowie i czyta myśli. Taki z niego tropiciel nazizmu.Potrafi odczytać co ktoś myślał wiele lat temu. Strach się bać.
  Takie oszołomy chciałby ludzi skazywać za tzw.zbrodniomyśli . Czy to nie jest faszyzm ?
 • @Asgard 11:29:28
  "Są jednak ludzie w Bielsku Podlaskim czy innej miejscowości(nie pamiętam)którzy czczą jego pamięć. To nie jest tylko bezmyślna młodzież ale też starsi i to z rejonu, gdzie czyny Burego są znane lepiej niż gdzie indziej."

  Oczywiście że są tacy ludzie. Z tych co Buremu pomagali.

  "Pan najwyraźniej chciałby im tego zabronić."

  Nie chodzi mi o zabranianie, tylko o nazywanie rzeczy po imieniu.

  "Gdybym była facetem, poszłyby tu grube słowa, na które Pan zasłużył zrównując Niezłomnych z UPA. Jako gość inteligentny powinien Pan zdawać sobie z tego sprawę."

  Ależ niech się Pani nie krępuje i sobie ulży. Pani wolno.
 • @Asgard 11:35:44
  "Takie oszołomy chciałby ludzi skazywać za tzw.zbrodniomyśli . Czy to nie jest faszyzm ?"

  Ja nikogo nie chcę skazywać, ani lustrować. Not mine cup of tea.
 • @demonkracja 14:16:59
  "Powyższe komentarze
  utwierdzają mnie w jednym - otóż Polskka już się nie odrodzi. "

  Polska jest niezniszczalna !
  To, że mamy tylu bohaterów w historii ,świadczy o potędze polskiego ducha. Dlatego tu tak wyją wielbiciele stalinowskich porządków, w większości zapewne niepolskiego pochodzenia.
  Pozdrawiam
  Asgard
 • @Pedant 14:24:49
  "Czyli mieszkańcy dzisiejszej Polski nie są prawdziwymi Polakami? Z wyjątkiem demonkratycznych tropicieli "kosmatych łapek" i "garbatych nosów"?

  A co tu tropić, jak wszystko jasne ? Poirot niepotrzebny.
 • Byly dwie amnestie
  Litości!!!!!

  Moja cala podkrakowska, galicyjska- rodzina była ze wsi.
  Może i różnie im sie powodziło ale w latach 30-tych, w czasie ogromnego kryzysu, o którym mało kto wspomina- moja galicyjska rodzina wiejska stracila pole i chałupę.

  Moja babcia, jeszcze pare lat po wojnie czytała przy lampie naftowej i nosiła wode ze studni.
  Po wojnie wieś obchodzila wielkie święto elektryfikacji wsi.
  Polskie Wojsko pomagało w zakladaniu przewodów i stawianiu słupów.

  Dopiero w 1956 roku zakończono calkowita kanalizacje wsi i nie trzeba bylo ciagnąć wody ze studni, choc studnia byla dalej czynna.

  Po wojnie, brat mojej babci, był ciężko chory, jego zona tez. Mieli dwójke dzieci w szkole. Nie mogli uprawiac tego kawalka zagonu co im zostało.
  Takich rodzin bylo bardzo wiele.
  Wieś nie mogła nakarmić miasta.
  Stworzono Samopomoc chlopska i panstwowe gospodarstwa rolne.

  V-ta kolumna szalala!! Ze to niby 'komuna' niszczy polskiego rolnika.
  Bylo to wyjatkowe chamstwo Zachodu. Sprzedali nas jak chora krowe na targu a potem pyskowali na ..nabywcę.
  PGR-y były jedynym sposobem na produkcje żywności. Chlopi, zwłaszcza w Galicji nie mieli narzędzi, sprzętu, maszyn rolniczych: traktorow, snopowiazalek, ani wystarczajacej sily roboczej, zeby zaorac, zasiac i zebrac z pola.
  Wieś byla wyludniona. Wiele wsi było spalonych.
  We wsi mało kto mial konia.

  Ja jeszcze pamiętam, ze pomagałam żąć sierpem zboże!
  U wujka Franka nawet kosy nie było.

  I kiedy rząd zabronił prywatnego swiniobicia - w Londynie zawrzało!!!

  Bo spekulantom od handlowania żywnością zabrakło biznesu.
  A przeciez chodziło o to, zeby nie było cen spekulacyjnych bo naród trzeba bylo nakarmić.

  A wcześniej pamiętam, ze z sanatorium, w którym leczono dzieci chore na gruzlice, przewożono nas na kontrolne badania rentgena do szpitala... samochodem ciężarowym w pelnej obstawie wojska.
  W calej Polsce grasowały bandy. Strzelali do wszystkiego, co sie rusza.
  Do dzieci tez.
  Bandytom potrzebne byly samochody. Ciężarowe tez.

  Ciekawe, ze w czasie całej dyskusji nie padło ani raz słowo 'Jałta' i amnestia.

  Przypadek?
  Dlaczego usilujemy zwalac wine na animowego diabla i syna diabla a nie nazwiemy ich po imieniu?

  To Roosvelt 'sprezententowal' Stalinowi pół Europy bo winien był Rosji ogromne pieniadze i nie chcial oddać.
  To Churchill flirtowal ze Stalinem i wykiwal Polaków.
  To Lloyd George pyskowal na Stalina, ze wywalczyl dla Polski Ziemie Odzyskane.
  To Lloyd George obwieścił światu, ze "Dać Polsce Śląsk - to tak jak małpie zegarek".

  Wobc Zachodu zachowujemy sie jak kochanka porzucona przez jurnego bawidamka.

  Widac, ze różni dyskutanci nie czytali ani polskich ani angielskich źródeł o tym co sie dzialo w czasie Traktatu Wersalskiego ani w czasie Konferencji Jaltanskiej.

  Decyzja Traktatu Wersalskiego powstaly takie 'bękarty' Wersalskie jak:
  Wegry, Rumunia Czechoslowacja , Polska , Austria , Jugoslawia ... ale oprócz Polski nikt sie nie wybieral na podbój Moskwy.
  Rzad Mikolajczyka naslanego z Londynu przegral wybory, bo Polacy juz mieli dosc ofiar wojny i świeżo pamietali powstanie warszawskie. Zginęło w powstaniu 200 tysiecy polskich cywilów. Z czyjego rozkazu?
  Kto planowal ilu jeszcze Polakow mialo zginąć w wojnie z Moskwa?

  Żałosne jest i to, ze nikt nie wspomnial o amnestiach dla żołnierzy przeklętych.
  Celowo czy z niewiedzy?

  Pewnie syn diabła zabronił
 • @Asgard 11:47:39
  "Dlatego tu tak wyją wielbiciele stalinowskich porządków, w większości zapewne niepolskiego pochodzenia."

  Osądzenie ludzi według pochodzenia jest jedną z oznak narodowego socjalizmu. Niekoniecznie faszyzmu.
 • @Asgard 11:50:17
  //"Z wyjątkiem demonkratycznych tropicieli "kosmatych łapek" i "garbatych nosów"?//
  A co tu tropić, jak wszystko jasne ? Poirot niepotrzebny."

  No proszę, teraz się Pani obnażyła ;)
 • @Pedant 16:43:56
  "Pańskie usprawiedliwianie, przypomina mi uzasadnianie pogromu we Lwowie w 1918, że Żydzi zasłużyli na śmierć, bo sprzyjali bolszewikom, których tam w 1918 nie było! Każdy wymysł jest dobry aby "usprawiedliwić" zbrodnię."

  Niczego nie usprawiedliwiałam, tylko szukałam motywów. To chyba Pan powinien rozróżniać.
  A ten przykład z Żydami - wybaczy Pan, ale dyskusja toczy się na inny temat.Proszę napisać o tym notkę, to może skomentuję.
  Swoją drogą dziwne, niby taki Pedant a nie trzyma się tematu.
 • @Pedant 19:41:13
  "Wielki bohater, ma Pani do kogo się modlić i stawiać świeczki."

  Ma Pan dowód, że tak robię ?
  Sherlock Holmes z bożej łaski, co nie tak dawno uważał mnie za faceta.
 • @demonkracja 08:16:00
  Jeszcze raz jak krowie która utknęła w rowie...

  No właśnie dokładnie tak ja to widzę u Pana, że to Panu nie tylko dzieci diabła ale sam szatan, lucyfer mefisto wyżarły szare komórki z Pańskiego mózgu !

  Pan za wszystkie nieszczęścia winisz ludzi którzy wyzwolili się z pod ucisku wszelkich "panów" bo tak Pana szatan zaprogramował by bredzić w nieskończoności te nie swoje a właśnie diabła wpojone przez lata prania mózgu niedorzeczności.

  Żeby zakończyć tą sprzeczkę ja już nie mam ochoty na bezsensowne dalsze obrażanie adwersarza.

  Niech każdy pozostanie na swoich łamach wiedzy.

  Pozdr. :))
 • @rowszan 20:39:03
  "co ma ocena sprawnosci sluzb takich czy innych do moich relacji z ojcem ??
  nie wyrazalem podziwu a jedynie uznanie dla sprawnosci ."
  Czyli pan potwierdza, bo zakładałam, że wtedy tak się Panu napisało.

  "Ty mozesz nigdy nie zrozumiec"
  Tak się składa, że jestem osobą empatyczną i wzięłam taki wariant (osobisty) pod uwagę.
 • @Tiamat 11:54:24
  "Ja jeszcze pamiętam, ze pomagałam żąć sierpem zboże!
  U wujka Franka nawet kosy nie było."

  W dzieciństwie czasem jeździłem na wakacje do znajomych chłopów. Próbowali mnie nauczyć jak ciąć kosą, ale po wielu nieudanych próbach dali mi sierp. Wiele nie pomogłem ale było to dla mnie bardzo interesujące i nauczyło mnie szacunku do pracy na roli.

  Pamiętam pyszne ziemniaki ze skwarkami i kwaśne mleko. Wszystko było organiczne.
 • @brian 09:28:56
  " Jesli zna sie historie tylko z czerwonych ksiazeczek i "biografii" judeosocjalistow, wszystko sie zgadza. "

  Mylisz się człowieku. Ja historie znam od ludzi bezpośrednio którzy żyli w tamtym czasie. I nie bedziesz mi wmawiał że było innaczej. Żaden biedak nie mógł wyżej zajść i piastować wysokie stanowiska państwowe. Szkoły na wsiach ? Dzieci ze wsi chodziły pieszo po 3 kilometry do miasteczka. A piszę o terenach Rzeszowszczyzny.

  Żadnych czerwonych czy zielonych czy czarnych książeczek nie czytałem wtstarczy mi rozmowa z ludzmi którzy żyli i pośredników doświadczyli tamtą równość i sprawiedliwość.

  Kierowanie szkołą zawodową to był szczyt a powyżej ??? Gdzie były osoby z rodzin parobków i bezrolnej biedoty w ministerstwach w policji na stanowiskach a może w wojsku oficeramim, lub profesorami na uniwersytecie ?

  Może teraz jakiś wykładzik z równości klasowej ???
 • @Mark 01:01:32
  "To ja się pytam z kim przeciwko komu i jakie to sukcesy mają na swoim koncie ci wyklęci? "
  Daję przykład pierwszy z brzegu, podczas spacerów z pieskiem Plantami czasem mijamy miejsce z tablicą pamiątkową przy Poselskiej 19przy Muzeum Archeologicznym).
  Na tablicy napisano:
  Grupy zbrojne ruchu oporu AK oraz Józefa Kurasia "Ognia"opanowały 18 sierpnia 1946r mieszczące się w tych budynkach więzienie św. Michała, uwalniając z rąk komunistów kilkudziesięciu żołnierzy AK,WiN i NSZ.

  I co na to opluwacze? Niegodni są aby bohaterom nogi myć i brud z nich pić.
  Wiedza jest w internecie i w książkach. Trzeba nadrobić zaległości bo za komuny i komuny bis o tym nie uczono.
  No i czytać o faktach a nie tylko zmanipulowane wpisy blogerów , którzy robią głupim kisiel z mózgów i cieszą się, że tak łatwo im idzie.
  Zasada jest prosta. Jeśli w danej dziedzinie nie ma wiedzy i samemu się jej nie szuka w rzetelnych źródłach, to byle łajza to wykorzysta wciskając swoją opowieść.
  Natura bowiem nie znosi próżni. Amen
 • @Pedant 11:35:56
  "Ależ niech się Pani nie krępuje i sobie ulży. Pani wolno."
  Wiem, że mi wolno ale też nie zwykłam zniżać się do pewnego poziomu.
 • @Asgard 11:47:39
  re:
  'Dlatego tu tak wyją wielbiciele stalinowskich porządków, w większości zapewne niepolskiego pochodzenia. '

  Ja tak sobie wyobrazam, ze wielbiciele stalinowskich porządków próbują porównywać czasy pokoju i wzrostu ekonomicznego, odbudowy kraju i porządnej edukacji i bezpieczenstwa publicznego - z obecnym imperium pedofili i hegemonii psychopatów amerykanskiej oligarchii.

  I zastanawiają sie wielbiciele stalinowskich porządków, dlaczego tu tak wyją miłośnicy bombardowania bombami nuklearnymi suwerennych państw, mordowania dzieci napalmem i zubożonym uranem, i dlaczego tu tak wyją miłośnicy sterylizacji kobiet i trzymania dzieci w klatkach, obozów tortur CIA na terenie Polski i mordowania polskich obywateli, wymazania Jugosławii z map swiata, okradania Bliskiego Wschodu z ropy a Afganistanu z minerałów, i ponad 20 letniej wojny w państwie, ktore nie napadało na inne kraje.
  To miłośnicy niezadeklarowanych wojen i bombardowania ludności cywilnej w krajach , które nikomu nie zagrażały.

  Ci przeciwnicy Stalina masowo popieraja polskich najemników do mordowania niewinnych cywilów w wielu państwach w Afryce , na Bliskim wschodzie a nawet i w Europie.

  A przede wszystkim, ci przeciwnicy Stalina z Asgardem na czele - to miłośnicy oddania Żydom Jerozolimy.

  Pewnie dlatego poparli oddanie Jerozolimy Izraelowi, bo sa w większości zapewne ...niepolskiego pochodzenia.

  A tymczasem, czas oddac Teksas, Nowy Meksysk, Kalifornie i Newade-
  Meksykowi.
  A Alaske - Rosji.
 • @Pedant 11:54:40
  Mój fragment -Dlatego tu tak wyją wielbiciele stalinowskich porządków, w większości zapewne niepolskiego pochodzenia"

  I Pańska reakcja(jakże łatwa do przewidzenia)." Osądzenie ludzi według pochodzenia jest jedną z oznak narodowego socjalizmu. Niekoniecznie faszyzmu."
  Wyciągam logiczne wnioski .Jeśli ktoś pluje na Polskę to raczej nie jest Polakiem. No chyba, że jest the billem.
 • @Asgard 12:39:57
  "Mój fragment -Dlatego tu tak wyją wielbiciele stalinowskich porządków, w większości zapewne niepolskiego pochodzenia"

  Nie jestem "wielbicielem stalinowskich porządków" ale Pani wysiłki oraz tego od kosmatych łapek i skafandrów kosmicznych oraz paru jemu podobnych zaczynają budzić we mnie podejrzenia że Stalin miał więcej racji niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.

  Tak czy inaczej, w czasie wojny jego strona a nie Hitlera była lepsza. I tego zdania byli zachodni alianci. Hydra faszyzmu ma wiele głów.
 • @Pedant 13:17:18
  Dokładnie.

  Tu niektóre głowy hydry nazizmu i faszyzmu obnażyły się zciągając maski ze swojej facjaty i zdradziły swoje wrogie Polsce nam Polakom działania.

  Tu są obnażeni zwolennicy, hitleryzmu, banderyzmu i nazizmu oraz bandytów w mundurach którzy po 1945 roku mordowali nie tylko Białorusinów ale i Polaków.

  Salut ✔
 • To jest bardzo ważne dla młodego pokolenia ❗❗❗
  '
  Na blogu Pana Stanislav trafiłem na ważny link.
  .
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/10/zolnierze-wykleci-pedagogika-kleski-refleksje/

  Oraz publikuję tu mały fragment z tamtego artykułu.

  ""Na wstępie zaznaczę, że było to bardzo interesujące spotkanie, którego bezpośrednim powodem była przypadające na 1 marca święto, czy też Dzień Pamięci o” Żołnierzach Wyklętych”, które przerodziły się w prawdziwy walec intelektualno- medialny, wykorzystywany z premedytacją przez partię PiS i jej funkcjonariuszy państwowych i „naukowych” – do miażdżenia racjonalnego myślenia, realizmu politycznego i  do konsekwentnych prób sformatowania świadomości  Polaków, szczególnie młodego pokolenia, i ukształtowania modelu ” nowego patrioty”.

  Nienawidzącego i nie ceniącego okresu PRLu oraz wychowywanego w uprzedzeniach i wrogości wobec Rosji z zamiarem uczynienia z „nowego patrioty” mięsa armatniego na wypadek sprowokowanego konfliktu regionalnego, jako elementu syjonistyczno-anglosaskiej polityki wobec Rosji.

  Koncesjonowani patrioci okrągłostołowi oraz ich katolicko-radykalne i PiSowskie komanda  olbrzymi dorobek Polski z lat 1945- 1989 określają pojemnym, a zarazem pustym i kłamliwym sloganem „komuna”, natomiast współczesną Rosję- uznając ją za bezpośredniego spadkobiercę ( ZSRR) – określają ahistorycznym, reaganowskim humbugiem – „imperium zła”.  

  Z niewiadomych przyczyn nie wyjaśnia się natomiast młodemu pokoleniu Polaków, jakim to cudem  wróciliśmy na stare,  słowiańskie i piastowskie ziemie nad Bałtykiem i nad Odrą?  

  Jakim sposobem jako rzekomi „niewolnicy” odbudowaliśmy Polskę po II wojnie światowej i dokonaliśmy wielkiego awansu cywilizacyjnego szerokich mas narodu polskiego ?

  Skąd wziął się ten majątek narodowy, który okrągłostołowi „rycerze” i  prozachodni „demokraci i wolnorynkowcy” sprzedawali i sprzedają do tej pory zagranicznym „inwestorom” i miejscowym paserom?

  Nie wyjaśniają także owi okrągłostołowi „demokraci i wolnorynkowcy” istoty rzeczywistego imperium zła, jakim jest konglomerat : żydowskiej lichy i urojonego wybraństwa – brytyjskiego imperializmu i eksploatatorskiego kolonializmu- watykańskiego cezaryzmu religijnego przybranego cynicznie w szaty Chrystusa""

  Salut ✔
 • @Asgard 12:05:48
  proponuje , wziac na wstrzymanie , dyskusja ktora Pani prowadzi do niczego nie prowadzi a sa ciekawsze i wazniejsze sprawy w naszym dzisiejszym zyciu .
  Dziekuje za zwrocenie uwagi .
  pozdrawiam
 • @Asgard 12:39:57
  "Jesli ktos pluje na Polske to raczej nie jest Polakiem"
  To takie wyswiechtane hasło, ktore ma zamknac dyskusje.
  I dobrze.
  Nalezy nam najpierw co to znaczy 'pluc na Polske' .
  Polska nie jest jedynym krajem, ktory sie zblaznil w historii narodu.
  Zblaznila sie Anglia i Wlochy i Francja i Szwecja... i wiele innych.
  Ale ze zdumieniem czytam, ze nie wolno o bledach historycznych opowiadac i analizowac.
  Anglicy tego nie robia. Przyznaja sie do wszystkich swoich matatw i pomylek w opracowaniach historycznych. Nikt autorow niw podejrzewa o 'bycie Anglikiem'. Wlosi przyznaja sie do Mussolinieg a Francuzi do Vichy.

  A Polak to nie koniecznie slugus i lizus V-tej kolumny.
 • @Tiamat 14:34:44
  "Anglicy tego nie robia. Przyznaja sie do wszystkich swoich matactw i pomylek w opracowaniach historycznych. Nikt autorow nie podejrzewa o '[nie]bycie Anglikiem'."

  Angielskie książki czyta się z wielką przyjemnością. Tylu wielkich pisarzy i umysłów!
 • @Tiamat 14:34:44
  Trwa ogromna dyskusja tu na forum ale i w całej Polsce na temat ewidentnych przestępców którzy popełnili zbrodnię na tamtejszych mieszkańcach.

  Znaleźli się natychmiast obrońcy katów i zbrodniarzy.

  A sprawa jest jednoznacznie jasna dla człowieka który przygląda się z boku.

  Pod każdym względem, zbrodnia popełniona przez tych ludzi jest okrutną zbrodnią ponieważ była to egzekucja bezbronnych mieszkańców którzy nic nikomu złego nie uczynili.

  Zabicie drugiego człowieka ze względów jakiś tam motywów by się zemscic, ograbic, zamordować bo ktoś nie odpowiada z jakiś względów napastnikowi jest zbrodnią nie do obronienia.

  I to odnosi się do wszystkich sytuacji w naszej ludzkiej cywilizacji.

  W literze prawa, ktoś kto odbiera życie innemu człowiekowi a nie jest to w obronie własnej lub w obronie bezbronnej napadniętej innej osoby to jest zbrodniarzem i kropka.

  Tu nie jest istotne jakimi motywami kieruje sie morderca.
  Zabicie z zimną krwią i celowo zaplanowany mord jest jeszcze dodakowo obciązające przestępcę.

  Tak więc jest ogromną niesprawiedliwością by w kraju podobno prawa mordercy byli rehabilitowani tylko dlatego że tak chcą i że pasuje to w celach politycznych ludziom sprawujących władze.

  Czy rehabilitacja zbrodniarzy hitlerowskich czy ukraińskich oddziałów SS i UPA też bedzie uważana za wskazaną ? Bo walczyli przeciwko komunistom !

  Poza tym mieszkańcy którzy byli ograbieni, i zamordowani nic nie mieli wspólnego z wiedzą o tzw komunizmi a tym bardziej ich małe dzieci.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Pedant 14:58:17
  Tak samo jest w Holandii, tutejsze władze przed wielu laty przyznały sie do okrucieństwa jakie popełnili ich przodkowie w byłych koloniach i ciągle przepraszają gdy jest tylko ku temu okazja.

  Pozdrawiam serdecznie
 • Czy sławna rodzina Zakrzewskich nosi już miano żołnierzy wyklętych?
  Pytam z żywej ciekawości albowiem otaczająca mnie rzeczywistość jest tak absurdalna że wszystko jest możliwe.
  Rodzina Zakrzewskich zyskała swą sławę na początku lat 70-tych.Od czasów formowania się legend o wilkołakach nie było równie makabrycznej rodzinki.Na przestrzeni kilkudziesięciu lat zamordowali tuzin a może dwa tuziny,ludzi.
  Okrutnie,siekierami,motykami,widłami.Motywy ich działania były różne;od rabunkowych po wymuszanie terrorem posłuchu u okolicznych wieśniaków.Wpadli po dokonaniu mordu na pięcioosobowej rodzinie Lipów.A choć sprawcy to jest ojciec i jego dwóch dorosłych synów, byli osobnikami prymitywnymi to działali w sposób tak sprytny że bezpośrednich dowodów zbrodni nie pozostawili.Śledczy stosowali różne metody ale żadna nie dopomogła w przyznani się sprawców do winy.I wówczas poprzez umieszczonego agenta w jednej celi z głównym podejrzanym zasugerowali Zakrzewskiemu że jeśli oświadczy że działał z pobudek politycznych to wówczas Zachód weźmie go w obronę.Musi tylko w liście do Wolnej Europy opisać ze szczegółami wszystko to czego dokonał.Tylko szczerze bo Wolna Europa swoimi kanałami wszystko sprawdzi i jeśli wykryje jakieś matactwa to nie udzieli poparcia.
  Czesław Zakrzewski złapał się na tę przynętę.Nawet podczas wizji lokalnej wierzył że Wolna Europa za pomocą swego agenta uprowadzi go i wywiezie z Polski helikopterem.
  To deprymujące ale niestety prawdziwe wydarzenie dowodzi jak się sprawy miały.Nawet (ponoć) ograniczony umysłowo wilkołak Czesław Zakrzewski doskonale wiedział że jeśli morduje się,gwałci,podpala,w imię antykomunizmu to zawsze można znaleźć zrozumienie i stanowcze poparcie.(nie przymierzając jak dzisiejszy Nowalny).
  Jeśli mielibyśmy możliwość wglądu w stosowne dokumenty to okazałoby się że niejeden "oddział wyklętych " to nie żadni tam żołnierz a "rodzinka Zakrzewskich".

  /Proces Zakrzewskich był szeroko relacjonowany w ówczesnej prasie i telewizji, podczas wizji lokalnych wzburzony tłum ludzi domagał się samosądu. Czesław Zakrzewski prawie do końca wierzył, że zostanie uwolniony przez agentów Wolnej Europy, agenci milicji utwierdzali go w tym przekonaniu. Był głównym sprawcą morderstw, to on dobijał ofiary motyką i podpalił słomę. /
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwa_dokonane_przez_rodzin%C4%99_Zakrzewskich

  https://www.youtube.com/watch?v=jZkJpVHwk58
 • @ikulalibal 15:43:30
  Straszne barbarzyństwo, brak słów.

  Podał Pan dobry przykład by ludzie obrońcy zbrodniarzy zaczęli myśleć.

  Ale nawiązuje mimo to do dzisiejsze Ukrainy na której wszelkich wyzutych człowieczeństwa zbrodniarzy uhonorowano mianem bohaterów i w obliczu banderowskiego "prawa" rehabilitowano i uznano za walczących z komunizmem. Tylko czy ponad 200 000 w sposób barbarzyński zamordowanych Polaków na Wołyniu i w Małopolsce było komunistami ?

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Asgard 12:26:36
  Moze i nie ma sie co babrac w czerwonym.
  Ale NEon to Forum Polakow.
  Nie wzajemnej adoracji czy ignorancji.
  Chca miec takich bohaterow.
  Niech maja.
  I niech im za to Ich Bog w Ich Niebie wynagrodzi.
  Obojetnie w ktorym baraku.
 • @brian 16:17:34
  "Chca miec takich bohaterow.
  Niech maja.
  I niech im za to Ich Bog w Ich Niebie wynagrodzi.
  Obojetnie w ktorym baraku."

  Nie w Niebie, nie w Niebie.
 • @brian 09:28:56
  //Rodzina od strony S.P. Mamy prowadzila szkole dla dzieci chlopskich(wielkopolska praca u podstaw).//

  Przestań człowieku pieprzyć bo tu co poniektórzy znają ździebko historię.
  "Prowadzili szkołę dla dzieci chłopskich" w Wielkopolsce?
  Przypuszczam że wątpię.W zaborze pruskim szkolnictwo podstawowe było obowiązkowe i organizowane przez państwo już od połowy XIX w więc nie pierdziel panie brian.
  No wziął byś niedouku i bodaj zapoznał się z okolicznościami powstanie "Roty".Bezczelny konfabulatorze! to przez takich debili jak ty kraj nie może dźwignąć się z marazmu.
 • @Pedant 16:24:12
  Ten brian nawet nie wie jak bardzo jest karykaturalny.Nie wie bo jest ograniczony i nieoczytany,
  Z tą swoją pobożnością połączoną z łatwością z jaką złorzeczy innym jest jak wyjęty z bajek Krasickiego.

  /Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła

  Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.

  Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,

  Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,

  Jako my odpuszczamy" - biła bez litości.

  Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności/
 • @ikulalibal 16:38:18
  "Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,
  Jako my odpuszczamy" - biła bez litości."

  Pewnie biła różańcem.
 • @ikulalibal 16:38:18
  Rozumiem żeście się panowie rozhulali dostawszy info, że jestem na urlopie. No niech się waćpanom nie wydaje. Jestem, widzę i czytam, i włos mi na widok waszego chamstwa staje na głowie. Zrobię specjalnie na was różaniec i będę bił bez litości, obu. To informacja.
 • @JimA 17:42:37
  O szkole w Siemianicach tez mam zmilczec. Do niedawna w palacu byl Zespol Szkol. A o przedwojennej szkole dla zdolnych dzieci chlopskich dyskretnie "zapomniano" przykrywajac pamiec o niej powojennym obiektem z upanstwowienia.
  Obecnie daleki krewny odzyskal budynek.
  I co?
  I nic.
  Najwyzej kiedys przyjedziemy, przedstawimy czyim jestem synem, wnukiem.
  I... grzecznie wprosimy sie na kawe.
  Nic wiecej.
  Ja znam swe korzenie.
  I to sa korzenie.
  A nie kola parowozu z czerwona gwiazda.
 • @Asgard 12:26:36
  ad:
  'Jesli w danej dziedzinie nie ma wiedzy i samemu sie jej nie szuka w rzetelnych zrodlach'

  Ta pani z pieskiem co chodzi po Plantach, to pewnie mieszka w okolicy ul.Miodowej i lepiej żeby zalazła do Jagiellonki, bo to nawet niedaleko i poczytala cos w archiwalnych źrodłach.
  Polecam tez Biblioteke Franciszkanska - bo tam tez sa materialy zrodlowe.

  Zdumiewa niski poziom wiedzy w obecnym Krakowie. Duzo jeszcze takich idiotek sie szlaja po Plantach i zdobywa wiedze z tablicy ogłoszeń?

  Pani z pieskiem niech nam łaskawie wytlumaczy dlaczego bandy zbirów nie uznaly rządu polskiego uznanego przez USA i Wielka Brytanie ?

  Pani z pieskiem, specjalistka od rzetelnych zródeł l, moze nam opowie, gdzie mozna przeczytac takie informacje:

  No wiec :

  .."..28 czerwca 1945 roku prezydent KRN powolal Tymczasowy Rząd Jednosci Narodowej z udzialem Mikolajczyka (przyslanego z Londynu) i innych przedstawicieli 'obozu londyńskiego.

  NOWY RZAD Zostal UZNANY przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanie i innych czlonkow koalicji, którzy COFNĘLI swoje uznanie dla rządu emigracyjnego.

  KRN natomiast ogłosiła ustawe o amnestii (2/8/1945 roku) w stosunku do osób związanych z konspiracją prolondyńską .
  Z amnestii skorzystalo 42 tysiace osob, ktore wyszły z podziemia i złożyły broń.
  Dzialalność konspiracyjną kontynuowały Narodowe Sily Zbrojne Narodowa Organizacja Wojskowa, , Wolnosc i Niepodleglosc (WIN) , czesc PPS-WRN."

  No wiec w Polsce byly rządy stalinowskie uznane przez USA i Anglie??

  I kto tu robi głupim kisiel z mózgu?
  Poprosze o wyjasnienie.
 • @ikulalibal 16:32:39
  W zaborze prusak nie mial monopolu.
  Moj dziadek uczyl sie razem z dziecmi fornali.
  Mieli do opanowania trzy jezyki- polski, tak, polski, niemiecki i rosyjski.
  Mowa i pismo.
  Kaligrafia, arytmetyka i... owczesny wf- z atrapami karabinow, biegi, obowiazkowa jazda konna.
  Ladna pruska podstawowka?
  A potem na czeladnikow, pisarzy, ksiegowych, mechanikow i dalej wg. zdolnosci.
  Ale na to trzeba, tak jak sie napisalo, znac historie, takze regionu i wlasnej rodziny.
 • @Tiamat 18:07:51
  Czesc sie nie ujawnila.
  Czesci sie "udalo".
  Niektorzy nawet wstapili do MO i pomagali scigac dawnych towarzyszy broni.
  Ale to tylko "czesci".
  Jak pisalem.
  Jednych kupowano stanowiskiem innych przydzialem.
  Innym dawano mozliwosc sluzby dla nowej wladzy.
  A innych kupowano za wspomniany juz worek cebuli.
 • @brian 18:10:59
  //W zaborze prusak nie mial monopolu.//

  Powtarzam jeszcze raz;w zaborze pruskim monopol na prowadzenie szkół miała państwo.Nie bez powodu pewien "żelazny" polityk powiedział "Wojnę prusko-francuską wygrał niemiecki nauczyciel"
  Takie są fakty i inne nie będą tylko dlatego że brain ma mitomańskie skłonności .
  A to że prócz obowiązkowej (pruskiej) szkoły powszechnej ktoś edukował się we własnym zakresie i chałupie to bardzo być może.Tylko nie sugerujmy że był to jakiś akt poświęcenia i narodowej misji.
  Prawdę powiedziawszy brianowi też nie zaszkodziłoby wzorem przodków wieczorkami poduczyć się tego czy tamtego.Przypomniec sobie co zapomniane,sięgnąć po to co kiedyś zostało ominięte itd
 • @JimA 17:42:37
  //włos mi na widok waszego chamstwa staje na głowie//

  Pewnie są jacyś ludzie dla których informacja o tym że jeszcze panu coś staje,jest krzepiąca.Ale nie przypuszczam żeby dla kogoś z tutejszych.
 • @brian 18:18:17
  A innych kupowano...
  No i ?
  Takie to byly ciężkie czasy stalinowskie! i prześladowania.
  A nawet byly amnestie!!!

  A za worek cebuli to teraz pracuje Polak na umowach smieciowych.

  brian zdaje sie nie zagladnal do słownika i nie rozumie słowa "Amnestia'.
  A taki mądry!

  Amnestia to nie łapówka!!!!!!!!!!!
 • @Tiamat 18:44:19
  "Zdumiewa niski poziom wiedzy w obecnym Krakowie. " mnie już nic nie dziwi . Salute : https://www.youtube.com/watch?v=ebuTCM0HFmE
 • @Tiamat 18:44:19
  Amnestia w wielu wypadkach sluzyla do wylapania " wrogow systemu" ew. werbowaniu.
  Definicja sobie, a praktyka byla inna.
  Jak zycie w raju robotnikow i chlopow.
 • @
  Dziwna ta notka. Zamiast natychmiast wylądować w lochu, najwyraźniej „była na pudle” wśród polecanych (obrazek wprowadzający administracyjny), mimo iż to antypolski paszkwil, a Neon jest „forum Polaków.
  Jeszcze gorsze dla opinii o Neonie jest to, że kończy z oceną powyżej średniej, a nadto zyskała kilku zajadłych obrońców.
  - Obrońców tak roznamiętnionych emocjonalnie, że wyzbytych resztek rozumu.
  Przecież takie zestawienie to już tyle co równouprawnienie życia i śmierci, moralnego i niemoralnego. To jest znacznie gorsze jak równouprawnienie czy nie rozróżnianie dobra i zła, czy grzechu i cnoty.

  No bo jak nie odróżnić obrońców Ojczyzny podejmujących ofiarnie obronę konieczną od szowinistów-agresorów i zdrajców Ojczyzny?
  - Bo jak nie zauważyć że Żołnierze Niezłomni zwani przez pierwszą żydokomunę Wyklętymi w ich opinii są nimi i za dzisiejszej drugiej żydokomuny. - Nadto jakoby z mianem „przeklętych” (na miano „przeklętych” to zasługują właśnie zdrajcy którzy poparli narzuconą przez sowietów żydokomunę).

  A były i porównania do Katynia i Auschwitz, były i do banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu.

  Jedna korzyść z tego, że teraz wiemy kto na Neonie jest kim. Hańba im. Po trzykroć hańba.
 • @ikulalibal 18:25:33
  To moze od razu wysrac sie publicznie na wielkopolska prace u podstaw?
  Wysmiac nauczanie i doksztalcanie?
  A potem porobic sobie jaja z Drzymaly i podworowac z fikcyjnego bohatera "Placowki".
  Bo byli ludzie nie pasujacy do obrazu " Posiadacza Ziemskiego". Albo Dziedzica Pruskiego.
  A nawet i tacy, ktorzy wtedy wbrew koniunkturalizmom, zaborom i wlasnemu pochodzeniu wybrali polskosc.
  Nienormalnosc.
  Moze i mam luki w wyksztalceniu oraz pamieci.
  Ale wiem skad pochodze.
  Dokad zdazamy, nie.
  Nie mam ambicji nieomylnosci.
  Ale pewnosc historii wlasnej rodziny.
  Ktora mnie onegdaj bardzo interesowala.
  W Wielunskim Kosciele O.O.Franciszkanow jest w podziemiach epitafium jednego z przodkow mojej S.P.Mamy.
  Stad te konfabulacje, glupoty.
  I plica polonica.
 • @miarka 23:05:26
  No właśnie teraz widzimy kto jest obrońcą ewidentnych zbirów, morderców którzy wymordowali ludności cywilną i w tym dzieci.

  Ujawniłaś się i wydałaś sama o sobie świadectwo żeś nie Polka , bo Polka by staneła w obronie ofiar ludobójstwa a nie broniła zwyrodnialców mordujących kobiety, mężczyźni, starców i dzieci.

  To ty jesteś hańbą i hańbą są tacy jak ty dla Polski, bo nie różnice się niczym od zbirów i morderców z SS gestapo i UPA.

  POSŁUCHAJ i ZROZUM, ze obrońca Ojczyzny nie morduje bezbronnych i niewinnych ludzi i w tym dzieci. !!!!!

  Dla takich zbrodniarzy nie ma wybaczenia ani obrony.

  A jak tego ty nie możesz pojąć i rozróżnić ze bandyci żołdaki przeklęte nie walczyły z uzbrojonym wrogiem tylko mordowali ludność , mieszkańców to jesteś albo umysłowym dewiantem albo psychopatką która nie odróżnia dobra od zła !!!!!

  To twój i tobie podobnych komentarz powinie trafić do lochu na NEON24. Bo hanńbisz ten portal swoimi wypocinami.

  Sympatią do morderców.
 • @Monaco 00:09:18
  Bredzisz. Bury nie był mordercą. W obronie koniecznej można zabić, ale to nie jest morderstwo.
  - Morderców to trzeba szukać wśród agresorów. Nadto na równi z morderstwem jest zdrada.

  Błądzisz, bo patrzysz na rzeczywistość od strony ideologii prawnictwa. Tymczasem ani prawo, ani nawet sprawiedliwość nie istnieją, ani nawet sensu nie mają dopóki trwa obrona konieczna, dopóki trzeba walczyć o moralność jako podstawę ładu życia społeczno-politycznego.
 • @brian 22:54:21
  Wyłapywano wrogow systemu i ich werbowano?
  A to heca!
  Jaka glupia ta komuna. Własnych wrogów werbowała!

  Wojna została zakończona oficjalnie w maju 1945 roku.
  Akt o zakończeniu wojny podpisały wszystkie państwa zaplątane w te wojnę.
  A wiec zakończenie wojny delegalizowało wszystkie jednostki zbrojne, które nie uszanowały zakończenia wojny.
  To chyba proste.
  W Polsce bestialskie bandy i zwyrodnialcy grasowali jeszcze do lat 50-tych.

  Mordowanie bezbronnych cywilów kobiet, dzieci, starców tylko i wyłącznie na podstawie osobistych, mglistych podejrzeń , jest zbrodnią i oznaka psychopatii.
  Mordowanie ludności cywilnej w czasie pokoju jest karalne w każdym kraju na całej planecie.
  Popieranie zbrodni dokonanych na bezbronnych kobietach, dzieciach, starcach, chorych i w ogóle cywilnych osób nie przygotowanych do obrony- jest wyjątkowym zwyrodnieniem.
  Popieranie zwyrodnienia jest …zboczeniem.

  Żołnierze przeklęci nie mordowali ani we własnej obronie ani w obronie kraju, bo wojny juz nie było. A polski rząd był uznany przez wszystkie państwa, w tym USA i Wielką Brytanię.

  Czy to tak trudno zrozumieć niektórym 'macho-menom' popierającym znęcanie sie nad kobietami i dziećmi, ??
  To samo robiły bandy UPA.

  Po zakończeniu wojny wszelkie prywatne, wojenne, kryminalne działania były nielegalne.
  Ale polski rząd byl legalny, uznany przez wszystkie państwa. I mial prawo a nawet obowiązek dbac o bezpieczeństwo obywateli.
  Nie wiem, czemu to tak trudno zrozumieć?

  A w tym OSOBISTYM, planowanym ataku na Moskwę, polskie bandy nie miały żadnego poparcia ani w Czechosłowacji, na Węgrzech, w Austrii, Jugosławii, Francji, we Włoszech…

  Za to mieliśmy poparcie z Niemiec : grupa Wehrwolf , która działała na terenie Polski i UPA z Ukrainy..
  Bo my zawsze dbamy o doborowe towarzystwo.
  Obie te zacne organizacje, były wyraźnie antypolskie i antyrosyjskie.

  No wiec nie mieliśmy większości i poparcia narodów Europy - Ale racja była po naszej stronie??

  I teraz, jak za dawnych, dobrych lat popieramy znęcanie sie nad bezbronnymi a oprawcom będziemy stawiać pomniki?

  Mamy teraz poparcie i popieramy i Niemcy i Ukraine a nawet razem robimy 'wypady' na Jugosławię, Donbas, a nawet poza Europe.

  I niech matki opłakują swoje dzieci a dzieciom w Kosowie wyrywają nerki i nimi handlują.

  A polskie kobiety i dzieci wysyłają do burdeli świata.

  Bo nielegalne bandy przestepcze sprzed lat sie zalegalizowały w IIIRP:

  Ukraińcy gwałcili staruszki i małe dziewczynki. Mówili: to żebyście Ruskich nie rodziły” |

  http://kresy24.pl/63339/ukraincy-gwalcili-staruszki-i-male-dziewczynki-mowili-to-zebyscie-ruskich-nie-rodzily/

  Handel dziećmi w Polsce. Dziennikarze ujawniają szokujący cennik - Wiadomości
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Handel-dziecmi-w-Polsce.-Dziennikarze-ujawniaja-szokujacy-cennik

  Co piata Polka zgwalcona. Raport

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/co-piata-polka-zgwalcona-raport,604988.htmlolska:

  Zaginione dzieci w Polsce. Jak wyglądają statystyki zaginięć? | naTemat.pl

  https://natemat.pl/278943,zaginione-dzieci-w-polsce-jak-wygladaja-statystyki-zaginiec

  Polska: Co piąta Polka została zgwałcona.Co piąta doświadczyła próby gwałtu

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/polska-co-piata-polka-zostala-zgwalconaco-piata-doswiadczyla-proby-gwaltu/j4z2kdr

  Polska - (k)raj dla gwałcicieli? Większość oprawców jest bezkarnych - Zdrowie Radio ZET

  http://zdrowie.radiozet.pl/On-i-Ona/Polska-k-raj-dla-gwalcicieli-Wiekszosc-oprawcow-jest-bezkarnych

  Polki są sprzedawane do Kosowa – Prawy.pl
  https://prawy.pl/10021-polki-sa-sprzedawane-do-kosowa/

  Demokracja sobie, a praktyka sobie
  Ale za to teraz mamy raj robotnikow i chlopow. Wszyscy w raju.
  Robotnikow juz nie ma a tysiace rolnikow popelnilo samobójstwo.
 • @Tiamat 02:36:27
  Jezeli mowi lub co gorsza pisze jako wielkie odkrycie rzeczy oczywiste.
  W dodatku przedstawiajac je jako cos co wystepuje tylko "tu".
  Tak jakby patologie i zorganizowana przestepczosc wystepowala tylko tu.
  Najlepiej za sprawa weredow z PiS.
  Bo ci " inni" to mogli, im uchodzilo.
  I nagle otwarcie oczek niewinnych na starosc czy pokaz: o Boze!!! Nie zyjemy w raju!!!
  Za Dobrej Komuny tak nie bylo!!??
  Zgadza sie, nie bylo.
  Przede wszystkim padlinozernych mediow.
  A afery, lewy handel czy sprawy typu " Dziwex" czy "Zelazo"byly w rekach sluzb. Lub wrecz napedzane przez potrzebe " zdobycia dewiz"- jak dzis panstwowe wytwornie papierosow na przemyt w Bialorusi.
  Jesli chcialaby Pani glosno powirdziec o checi napisania...
  Wypadek, zawal, nieznani sprawcy, specjalnosc SB- smierc w wyniku "pijackiej awantury". By dodatkowo zdyskredytowac, chocby " pijak" wczesniej znany z niepicia.
  To ma nazwe.
  Nie ze sie pisze dyrdymaly.
  Albo ze jest sie przykladem swietej naiwnosci.
  Czy tez idealizacji czasow mlodosci.
  Komunaly, Szanowna Pani.
  Nomen omen, komunaly.
 • @brian 07:51:17
  //Tak jakby patologie i zorganizowana przestepczosc wystepowala tylko tu.//

  Przecież sam pan piszesz a co gorsza (choć to ryzykowne stwierdzenie) myślisz, tak jakby pewne negatywne zjawiska istniały tylko tu i tylko za PRL.To potwierdza że działasz pan mechanicznie i nawet nie rozumiesz tego co piszesz.Zombi tak mają.(patrz hasło "memetyka" )

  //afery, lewy handel czy sprawy typu " Dziwex" czy "Zelazo"byly w rekach sluzb.(...) Wypadek, zawal, nieznani sprawcy, specjalnosc SB- smierc w wyniku "pijackiej awantury".//

  Zachodnie specsłużby robią rzeczy znacznie grosze buraku.Poczytaj coś o tym przymule a dowiesz się o takich skandalach przy których PRL-owscy UBecy to zasługujący na kanonizacje poczciwcy.
  No zombi! jak boga kocham zombi!
 • @miarka 00:24:14
  Dla przypomnienia i ukazania że to były morderstwa i egzekucje dokonane przez burego i jego bande raz jeszcze cytyję tą treść!

  " Odział zbrodniarza Romualda Rajsa ps. „Bury”, jest odpowiedzialny za pacyfikacje wsi na Białostocczyźnie w 1945 roku i mord na bezbronnych 79 cywilnych mieszkańcach narodowości białoruskiej."

  Więc to ty bredzisz i celowo prowokujesz.

  Jaka to była tego mordercy rajsa burego i jego bandy walka o moralność ??? MORDUJĄC NIEWINNYCH LUDZI W TYM DZIECI !!!

  Ogarnij się i nie broń tchórzliwych bandytów którzy napadli z bronią na bezbronnych mieszkańców i ich zamordowali z zimną krwią.

  Bury jest odpowiedzialny za pacyfikacje wsi w 1945 i mord na bezbronnych 79 mieszkańcach w tym dzieci narodowości białoruskiej !!!!!!

  Gdzie tu jest jego walka w swojej obronie ? ? ? !!!!!!!

  Taką zbrodnię nie można niczym wytłumaczyć. To był mord zaplanowany, to była egzekucja bezbronnych mieszkańców cywilów w tym dzieci !!!!!

  Dotarło to w końcu do Miarka !
 • Panie brian;na którym piętrze pan mieszka ?
  Pytam na wszelki wypadek bo widzę że jest pan mocno zakręcony na pewnym punkcie.Jeden taki też był zakręcony i fatalnie skończył.
  James Forrestal mu było i w okresie 1947-1949 zatrudniał się jako minister obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.Bardzo wierzył i obawiał się inwazji Ruskich aż w końcu zwariował i z okrzykiem "Ruscy idą!!!" rzucił się z 9 piętra.
  Trzymali to w wielkiej tajemnicy ale i tak nieomal natychmiast dowiedziały się o tym wszystkie wywiady świata.W tym ten o którym ja wiem a pan się domyślasz.W 1966 dla zapudrowania skandalu w USA nakręcono film komediowy pod tytułem "Ruscy idą".To z myślą o takich jak pan czyli o tych którzy uczą sie historii z holiłudzkich filmów fabularnych.
  Tak że miej się pan na baczności i skoro nie umiesz opanować fobii na wszelki wypadek blokuj pan okna.
  "Ruscy idą" (Krym 2014)
  https://www.youtube.com/watch?v=4gI6u7bA6BY
 • @ikulalibal 08:29:15
  Bloger @miarka lub blogerka @miarka celowo nie zauważa sedna zbrodni. Wypiera fakty o zamordowaniu przez żołdaków przeklętych dzieci i cywilnej ludności bredząc o jakiejś obronie własnej tych morderców.

  I takie coś jak @miarka bredzi tu o że te zbiry ... ""trzeba walczyć o moralność jako podstawę ładu życia społeczno-politycznego. ""

  No proszę mordercy dzieci i ludzi którzy nic nikomu nie uczynili złego maja dbać o moralność i podstawę ładu życia spoleczno-politycznego, no to widać po tym zdaniu kto jest dla @miarka mentorem , guru , autorytetem, tacy jak hitler, patlura, bandera

  bo oni też mordując bestialsko ludność cywilną dbali o "moralność jako podstawę ładu życia społeczno-politycznego"

  Na Wołyniu ukraincy tak zadbali o moralność, że ponad 200 tysięcy Polaków wymordowali a w samej Warszawie drugie tyle bo ponad 200 tysięcy Polaków ze względu o moralność wymordowali niemcy wraz z ukraincami.

  Tak wygląda moralność tu wszystkich obrońców zbrodniarzy tych żołdaków przeklętych, typowa dla psychopatycznych nazioli i zwyrodnialców !!!!!!!
 • @Monaco 09:19:27
  "Tak wygląda moralność tu wszystkich obrońców zbrodniarzy tych żołdaków przeklętych, typowa dla psychopatycznych nazioli i zwyrodnialców !!!!!!!"

  Bronią ich, bo są tacy sami.
 • @miarka 00:24:14
  Otwórz rozum !!!!


  http://blog.wirtualnemedia.pl/wp-content/uploads/2016/03/Krytyka-Polityczna-MEM-%C5%BCo%C5%82nierze-wykl%C4%99ci-bandyci-przekl%C4%99ci1.jpg

  I oczy !!!

  I nie hańb już więcej tego blogu oraz Neon 24 !!!
 • @Pedant 09:24:04
  O tuż to, w tym tkwi całe to zdemoralizowane człowieczeństwo w obrońcach zbrodniarzy jakimi byli żołdaki przeklęte .

  Niemieccy hitlerowcy mieli moralność opartą na Auschwitz, ukraińskie UPA na siekierach, widłach i bestialskich mordach ludności a żołdaki przeklęte na mordowaniu Polaków Białorusinów ...

  http://blog.wirtualnemedia.pl/wp-content/uploads/2016/03/Krytyka-Polityczna-MEM-%C5%BCo%C5%82nierze-wykl%C4%99ci-bandyci-przekl%C4%99ci1.jpg
 • O poziomie swiadczy i argumentacja.
  Slownictwo, zachowywanie zimnej krwi.
  Takze choc szczatkowy szacunek dla innych.
  Innych.
  Pisalem o epitafium.
  Zaczalem wtedy dociekac "skad nasz rod".
  Oraz jakim cudem i po co starsza z ciotek podmienila swoj wpis w akcie urodzenia.
  Jakie mechanizmy zdecydowaly o tym ze zrobila to dla awansu.
  Moi przodkowie byli czesciowo, nie tylko z racji geograficznych, Niemcami.
  Wybrali Polske. Jeszcze przed 39.
  Niektorzy wstydza sie przeszlosci.
  Ja i moi krewni- rowiesnicy mielismy nic nie wiedziec.
  Bo nasi rodzice czesciowo chcieli awansow za komuny.
  Przeszlosc i pochodzenie zawadzaly.
  Jestem dumny ze mam wsrod antenatow Wielkopolan Niemcow- Polakow z wyboru. Nie sluzbowego nadania.
  Swiadomie przyjeli i pelnili obowiazki polskie.
  Stad szkola(mozecie sobie bredzic o szkolkach).
  Stad patriotyczne wychowanie.
  I meczenska smierc dwoch prababek.
  Kto nie rozumie?
  Kto?
 • @Monaco 08:57:27
  "Dla przypomnienia i ukazania że to były morderstwa i egzekucje dokonane przez burego i jego bande raz jeszcze cytyję tą treść!
  " Odział zbrodniarza Romualda Rajsa ps. „Bury”, jest odpowiedzialny za pacyfikacje wsi na Białostocczyźnie w 1945 roku i mord na bezbronnych 79 cywilnych mieszkańcach narodowości białoruskiej.""

  Niby co tu "przypominasz"? - Zdanie z notki-paszkwilu która powinna od początku być w lochu?
  To jest tylko wredna, kłamliwa, antypolska, oderwana od realiów tamtych czasów interpretacja a nie prawda.
  To jest tylko specjalnie spreparowana, fałszywa opinia naginająca wybrane fakty pod dzisiejsze interesowne potrzeby autora tych słów i chore intencje grupki jego aktywnych tu obrońców.

  Jak powyżej pisałem to ta interpretacja stoi na ideologii prawnictwa oraz ideologii poprawności politycznej/.


  "Jaka to była tego mordercy rajsa burego i jego bandy walka o moralność ??? MORDUJĄC NIEWINNYCH LUDZI W TYM DZIECI !!!"

  To zdanie też jest bełkotem.

  Tu nie chodzi o "winę", czy "niewinność", bo i nie chodzi o sprawiedliwość, a to są pojęcia dotyczące sprawiedliwości, a dokładniej to prawa sprawiedliwego. Moralność jest sprawą znacznie ważniejszą jak sprawiedliwość. Bez zainstalowania moralności w życiu publicznym danej społeczności sprawiedliwość nie istnieje, a więc i prawo nie może istnieć i sensu nie ma.
  A walka Burego? - Była jak najbardziej w obronie moralności w życiu publicznym polskich społeczności, a przeciw instalowaniu z gruntu niemoralnej komuny. - Była obroną konieczną.
  To dlatego w obronie koniecznej nie patrzy się na prawo ani na sprawiedliwość, zwłaszcza w kategoriach prawnictwa i poprawności politycznej na których zresztą w czasach wypranych z moralności budują swoją pozycję niemoralni i interesowni - a w szczególności potomkowie agresorów i zdrajców - niemoralnych do szpiku kości.


  "Gdzie tu jest jego walka w swojej obronie ? ? ? !!!!!!!"

  Tu dajesz dowód, że nie rozumiesz o co chodzi, a się wypowiadasz.
  Walka w obronie koniecznej co prawda może być i w swojej obronie, ale częściej jest walką w obronie czyjeś - tu Ojczyzny, Polski - i przed instalowaniem się nowego okupanta i instalowaniem gwałtem, przemocą i terrorem bandyckiego, niemoralnego ładu w życiu państwa. Do tego była to walka przeciw zdrajcom, którym tak bardzo spieszno było do instalowania się oraz osiągania korzyści w patologicznej rzeczywistości, że nie tylko że zaakceptowali najeźdźców, ale i dopuszczali się zdrad.

  Można być pewnym, że ani Bury, ani jego żołnierze nie kierowali się interesownością, czy innymi pobudkami osobistymi, natomiast ci których zwalczali, ci którzy dopuszczali się zdrad, to już tak.
  Chcesz szukać zbrodniarzy? - Szukaj wśród interesownych osobiście.
 • @brian 11:34:15
  "Kto nie rozumie?
  Kto?"
  Ja.
  Doprawdy nie rozumiem tego waszego bełkotu, nie popartego żadnymi faktami. Wojna się skończyła ? Skończyła. Mieliśmy uznawany przez cały świat Rząd ? Mieliśmy. Mordowali "przeklęci" cywilów ? Mordowali. To o co kurwa wam chodzi? Wyznajecie zasadę, że jeśli fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla faktów. Nie mając żadnych argumentów, rzucacie gównem w nadziei że gdzieś się przyklei. I to nie chodzi o nas - dorosłych. Czytają takie pierdoły ludzie młodzi, którym robicie papkę z mózgu. Wypisz, wymaluj Wolna Europa. Robicie krecią robotę, uważając się za "prawdziwych Polaków". Jesteście tak ograniczeni, że dyskredytujecie to pojęcie.
  Ohyda...
 • @brian 11:34:15
  // po co starsza z ciotek podmienila swoj wpis w akcie urodzenia //

  Po co w okresie 1939-1945 fałszowało się dokument urodzenia to ja się domyślam.Ale z tego co wiem "akty urodzenia" zaistniały dopiero w PRL.
  W II RP świadectwami urodzenia były "metryki chrztu" (jak mawiała jedna z moich babek).
  Jednak fałszowanie "metryk chrztu" nie miało większego sensu jako że każdy dokument kościelny miał odzwierciedlenie w księgach parafialnych a tych w przeciwieństwie do archiwów państwowych,wrzesień 39 nie nadwyrężył.
  Więc ostatecznie co fałszował ta pańska ciocia?
 • @SZS 12:12:08
  @brian 11:34:15 "Robicie krecią robotę, uważając się za "prawdziwych Polaków". Jesteście tak ograniczeni, że dyskredytujecie to pojęcie."

  Mogą być podpuszczani aby wyrobić Polakom złą opinię na świecie. Tak jak to zrobiono Ukraińcom, Chorwatom, Łotyszom itd ...
 • @ikulalibal 12:33:30
  Wasza Excelencyjo.
  Ta nasza ciotka falszowac wpis.
  Nie metryke koscielna.
  To tez trzeba wiedziec.
  Bo jakims cudem "d" w niemieckim geldzie zmienilo jej sie w "p".
  To samo z reszta wpisow.
  Moja S.P. Matka nie robila kariery i nie nalezala do PZPR jak jej siostra.
  I miala w papierach kompromitujace" d".
  "Sensacje" o tylko koscielnych aktach mozna sobie...
  Do tej pory mamy akt urodzenia mojej Matki.
  Spisany jak najbardziej niemczyzna.
  W Pozen.
  Przez cywilnego urzednika.
  Tak samo geldy dziadka.
  Pisane specjalnym odrecznym krojem pisma podobnego do gotyku.
  Nie po to grzebalismy po archiwach zeby mi teraz ciemnote cisnac.
 • @brian 07:51:17
  Po co brian zmysla???
  Ja nie pisze akurat o PRL-u tylko o bandytach po wojnie na ziemiach polskich.
  Pisze o tym, ze podpisano miedzynarodowy akt zakończenia wojny, co w każdym języku nawet u Papuasów oznacza, ze kontynuowanie walki jest NIELEGALNE!!

  I dalej uważam ze mordowanie bezbronnych i to tylko dlatego, ze sie podejrzewa o sympatie komunistyczne jest zboczeniem i zbrodnia.
  Dla briana to sa oczywiście komunały bo nic lepszego nie przyszło mu do glowy.

  Ja rozumiem, ze w Polsce sa dalej socjopaci, którzy nie uznają żadnego prawa.
  Powtarzam: Rząd Polski byl w 1945 roku legalnym i oficjalnie uznanym rządem przez państwa koalicji.
  I ten rząd mial mandat społeczny i miedzynarodowy, żeby zapewniać bezpieczenstwo obywateli.
  A przeciez dyskutujemy czasy powojenne, gdzie bandy grasowaly wszędzie.
  Na Dolnym Śląsku grasowali szabrownicy; w Bieszczadach, w Gorcach, na Podkarpaciu i w calym kraju byly bandy.

  A brian mi wciska, ze 'idealizuje' czasy powojenne. Chory, czy czytac nie umie???
  Przecież napisałam ze do szpitala, to nas, dzieci chore na gruzlice, eskortowało wojsko bo bandy napadały na samochody z ludzmi.
  I to jest idealizowanie???

  Gratuluje analizy tekstu.

  Ale teraz brian mnie sprowokował
  wiec chętnie dodam pare innych 'komunałów':
  W kika lat po wojnie ..
  Kiedy rząd opanował sytuacje, i drogi i miejsca publiczne byly juz bezpieczne to:
  - chodzilismy do szkoly sami i pieszo; nikt nas autem nie woził.
  Dzieci nie porywano dla pedofilów. Bylo bezpiecznie.
  - Sami chodzilismy do Teatru Młodego Widza we Wroclawiu i na poranki do kina.
  - kiedy rząd opanował sytuacje i dzięki wielkim nakładom finansowym, w Polsce zaraz po wojnie zbudowano prawie 3 miliony mieszkań.
  W Polsce nie bylo bezdomnych nawet po wojnie.

  Jakie brian ma teraz wytłumaczenie ze w 75 lat po wojnie mamy w kraju bezdomnych i głodnych i to pomimo, ze 12 milionow Polakow wyjechalo z kraju.
  Skąd sie nagle, po 89 roku, wzięli w Polsce żebracy, głodnii bezdomni?
  A chorzy ludzie wyrzuceni ze szpitala,zamarzaja na sniegu??

  W PRL-u polski żołnierz nie latał jako najemnik po świecie, żeby mordować cywilna ludność w Afryce, Europie , na Bliskim Wschodzie.
  - Kiedy Sowieci wkroczyli do Afganistanu NIKT na całym swiecie nie zmusiłby polskiego żołnierza, zeby bral udzial w cudzej wojnie.
  - Polska nie byla zadłużona choć mieliśmy bezpłatną edukacje, opieke medyczna, obozy i kolonie letnie. Przez caly okres wakacji, rodzice sie o nas nie martwili bo spędzaliśmy wakacje pod opieka państwa.
  W PRL- nie brakowało łóżek w szpitalach.
  W PRL-u nie wypuszczali chorych pacjentow ze szpitala.
  Przynajmniej dwóch lekarzy musiało wyrazic zgode na wypis ze szpitala.

  - afery żywnościowe byly bardzo surowo karane. Pewnie brian nie wie, ze za afere mięsną i sprowadzanie przeterminowanych leków wykonano kare smierci.
  - Było bezpieczniej. Duzo bezpieczniej niz teraz. Pijanie łobuzy nie mordowaly dzieci idące do szkoły.
  - W Polsce byly ogromne naklady na inwestycje. Nie bylo bezrobotnych.
  A były to czasy powojenne, kiedy trzeba bylo odbudowac miasta, zbudowac przemysł, rozwinąć gospodarke. Nie było bezrobotnych.
  I naturalnie, w latach 70-tych Polsce brakowało około 10 lat, żeby dogonic a nawet wyprzedzic Zachod.

  Dlatego trzeba było zrobić w Polsce rewolucje w całości zorganizowana przez NED - do czego Reagan sie od samego początku przyznał, ze finansuje Solidarność NED, CIA , Kongres i tzw. Zwiazki Zawodowe USA. Materialow na ten temat jest pelno w sieci. I zawsze bylo.

  Jakie wytłumaczenie maja obecne władze, ze w Polsce ludzie wyjeżdżają za chlebem, bo nie ma pracy? Nie ma przemysłu a obce firmy grasują po Polsce i nie płacą podatków.
  Polska jest zadłużona na 200 lat.
  Komunały?
  W PRL nie okupowalismy zadnych panstw.
  Polskie wojsko i policja sa juz w Kosowie 20 lat.
  W Afganistanie tez.
  No i wykańczamy Syrie, a udało sie pomóc zniszczyć Jugosławię , Libie, Irak, pomagamy mordowac mieszkancow Donbasu.

  Dlatego stawiamy pomniki zbirom, mordercom, dzieciobójcom bo to takie 'pokrewne dusze.'.
  Komunały?
  Wszystkie te wiadomosci sa w jezyku polskim w sieci.

  A gdy chodzi o skrytobójców i mordowaniu politykow i ludzi nauki i specjalistow w różnych dziedzinach - to IIIRP nie ma żadnej konkurencji: ani w PRL ani w calej Europie.

  Lista tajemniczych „zgonów” w III RP (po Okrągłym Stole)
  http://yelita.pl/artykuly/art/lista-tajemniczych-zgonow
 • @Pedant 12:36:22
  //Mogą być podpuszczani aby wyrobić Polakom złą opinię na świecie. Tak jak to zrobiono Ukraińcom, Chorwatom, Łotyszom itd ...//

  Przecież Ukraińcy już stawiają w jednym szeregu swoich rezunów z polskimi "wyklętymi".Jeszcze nie oficjalnie a w politycznych tok szołach ale robią takie paralele.Bywa nawet że do kolektywy dołączają bałtyckich " leśnych braci".Nie ma co się czarować,to nie jest spontaniczne.Idzie taki trend.Dwa lata temu (może 3? ) jakaś agenda NATO dla spopularyzowania "leśnych braci" skręcili jakiś reklamowy filmik.

  https://www.youtube.com/watch?v=h5rQFp7FF9c

  Myślę że to wszystko czyli i nasi "wyklęci" i "rezunie" i "leśni" są:albo metodą wysłanie środkowo europejskiej hołoty na wojnę z Rosją,albo ułatwienie amerykańskim żydom zdarcie z nas skóry w ramach 447
  Albowiem darmowe obiady nie istnieją.Jeśli pozwala się na coś co tak w ogóle jest srogo zabronione to znaczy że robi się to z jakiegoś powodu.
 • @brian 12:57:00
  To tak jak na Łotwie. Wszystkim ruskim w nazwisku dopisali ''S''. Jak był Iwanow to stał się Iwanows, jak by Pietrow to miał Petrows zapisane.
  Dziwne co?
 • @fretka 13:03:09
  //To tak jak na Łotwie. Wszystkim ruskim w nazwisku dopisali ''S''//

  Stare ale zawsze tak samo śmieszy. https://www.youtube.com/watch?v=NrCesDm2PiQ
 • @Pedant 12:36:22
  Łotwa to bardzo specyficzny kraj w Europie. Wchodzisz do sklepu a ciebie szturchają w plery i mówią ''Krievu cūka'' co oznacza ''Ruska świnia''.
 • @ikulalibal 13:08:25
  Kto widział Prybałtyckich polityków ten w cyrku się nie śmieje.
 • @fretka 13:14:45
  Pozwalają sobie na emitowanie antyrosyjskich a właściwie rasistowskich
  reklam https://www.youtube.com/watch?v=IV5nhcvrIiU
 • @Tiamat 12:57:32
  "I dalej uważam ze mordowanie bezbronnych i to tylko dlatego, ze sie podejrzewa o sympatie komunistyczne jest zboczeniem i zbrodnia."

  Niepokojące jest, że ci nasi neofaszyści, na tej podstawie mogą czuć się w prawie mordować za powiedzenie dobrego słowa o PRL czy o socjaliźmie, albo za samo podejrzenie o lewicowość. Jeszcze nie dzisiaj ale jak będzie okazja?
 • @ikulalibal 13:22:40
  Kiedyś przy pomniku wolności w Rydze stała warta honorowa w hełmach z rogami. Ale Clinton był w odwiedzinach i nie spodobało się jak Rojzmanowi.
 • @miarka 11:38:29
  Z toba nie może być merytorycznej diskusji bo ty negujesz udokumentowane fakty i bredzisz i nic poza tym.

  Kłamiesz w oczy że oni nie mordowali mieszkańców cywili i dzieci, to jest hańbą dla ciebie i takich jak ty zakłamanych do pszpiku kości psychopatycznych chorych umysłowo kanali.

  Idąc twoim psychopatycznym tokiem klamstw, to w takim raze nie bylo tez mordu w Katyniu na Wolyniu bo to wymysł i komfabulacje, spreparowane dowody !!!

  Walnij sie cepem w ten swój chory psychicznie łeb i zamilcz zgnilizno obronco morderców i zwyrodnialców.

  Żegnam.
 • ❗❗❗ ALL ❗❗❗

  Odniosę się tutaj też do komentarza Krzysztofa J Wojtas na jego blogu w który on pisze: " symboliczna jest notka na Neonie Leonarda da Vinci.
  Ale to nie znaczy, że należy rezygnować z rozwiązania. Może zastosować inne metody niż dać osądzać zbrodnie potomkom zbrodniarzy?"

  Po pierwsze ludzie mają swój rozum i osądzają zbroniarzy z bandy burego i nie są potomkami zbrodniarzy tylko kierują się logicznym myśleniem opartym na świadkach ludobójstwa, na dokumrntach.

  Po drugie mogę też to ując w ten sposób,

  ŻE OBROŃCY BUREGO I JEGO BANDY tych zwyrodniałych EWIDENTNYCH MORDERCÓW, KTÓRZY MORDOWALI
  LUDNOŚĆ CYWILNĄ I W TYM DZIECI ...

  ❗❗❗ SĄ OBECNIE BRONIENI

  PRZEZ POTOMKÓW LUDOBÓJCÓW I ZWYRODNIALCÓW. ❗❗❗

  A WIĘC ?

  Ja oceniam zbrodnie popełnione przez ❗ powojenne podziemie❗przez pryzmat mordu na dzieciach, kobietach i starcach oraz mężczyzn bezbronnych ludzi.

  A dla takch zbrodni nie ma i nie będzie nigdy usprawiedliwienia.

  I tyle w tym temacie ❗❗❗

  Salut ✔
 • @ikulalibal 12:59:56
  Dziękuję sercem całym tu na forum ludziom dobrej woli, Polakom za potępienie nie tylko ewidentnych zbrodniarzy z bandy burego czyli rajsa ale też za krytykę tych wszystkich obrońców - zbrodniarzy powojennego podziemia - ❗

  Tylko kreatury pozbawione empatii dla ofiar, dla wymordowanych całych rodzin mogą stawać w obronie sprawców przestępstw ludobójstwa.

  A chorych dewiantów którzy nie rozróżniają mordowanych dzieci od uzbrojonego przeciwnika jeżeli są takie możliwości to należy leczyć, lub izolować od zdrowego społeczeństwa.

  Salut ✔
 • @fretka 13:03:09
  Niestety.
  Tak "dorabiano" sobie obywateli i mniejszosci.
  No to nastepny przyklad: czynownik pyta:
  nazwisko?
  Kowalski.
  Da, Kowalskij, ty nasz, russkij.
  Polak jestem!
  Ja znaju luczsze! Russkij i kanijec!!?
  W opisanym wypadku rodzinnym niemieckie pochodzenie bruzdzilo w karierze na kierowniczym stanowisku.
  No i dziadek i babka "d" , ciotka nr.1 "d" Matka "d", wuj po wojnie "p" ciotka nr.2 "p" i cudowna przemiana "d" w "p" w aktach ciotki nr.1.
  No, cuda mosterdzieju.
  Ale co ja tam mogem wiedziec.
 • @Tiamat 12:57:32
  "
  I dalej uważam ze mordowanie bezbronnych i to tylko dlatego, ze sie podejrzewa o sympatie komunistyczne jest zboczeniem i zbrodnia.
  Dla briana to sa oczywiście komunały bo nic lepszego nie przyszło mu do glowy "

  Dla tego pokroju ludzi jak @miarka czy @brian, mordowanie dzieci to też walka z komunizmem ❗

  Jak to dobrze że po wojne ci bandyci byli karani za zbrodnie ludobójstwa i że tych anty Polaków izolowano od społeczeństwa bo zrobiłby to co robił hitler z dziecmi w Auschwitz czy w setkach innych obozów zagłady w calej Europie.

  Salution ☺ ✔
 • @Tiamat 12:57:32
  Bardzo dobrze że Pani o tym pisze.
  Stare pokolenie z wypranymi mózgami przez spadkobierców niazioli tego nie zrozumie ale młode pokolenie które ma narzuconą zafałszowaną historie o Polsce Ludowej zapewne otworzy oczy i umysły i zada sobie wiele pytań , jak to na prawdę było w tym PRL ?

  Niestety, coraz jest mniej źródeł i świadków tamtych czasów.
  Ale mając możliwość przeczytania Pani komentarzy wielu się zastanowi dlaczego jest w obecnych czasach oszukiwana przez obecnych polityków i pseudo historyków oraz mainstreamowe media.

  Salution ☺ ✔

  Dlatego umieszczam tu fragment Pani tekstu.


  " Ale teraz brian mnie sprowokował
  wiec chętnie dodam pare innych 'komunałów':
  W kika lat po wojnie ..
  Kiedy rząd opanował sytuacje, i drogi i miejsca publiczne byly juz bezpieczne to:
  - chodzilismy do szkoly sami i pieszo; nikt nas autem nie woził.
  Dzieci nie porywano dla pedofilów. Bylo bezpiecznie.
  - Sami chodzilismy do Teatru Młodego Widza we Wroclawiu i na poranki do kina.
  - kiedy rząd opanował sytuacje i dzięki wielkim nakładom finansowym, w Polsce zaraz po wojnie zbudowano prawie 3 miliony mieszkań.
  W Polsce nie bylo bezdomnych nawet po wojnie.

  Jakie brian ma teraz wytłumaczenie ze w 75 lat po wojnie mamy w kraju bezdomnych i głodnych i to pomimo, ze 12 milionow Polakow wyjechalo z kraju.
  Skąd sie nagle, po 89 roku, wzięli w Polsce żebracy, głodnii bezdomni?
  A chorzy ludzie wyrzuceni ze szpitala,zamarzaja na sniegu."
 • @ikulalibal 12:59:56
  Bałtyckia kolaboracja.

  https://m.youtube.com/watch?v=MHtcgaeC4T8

  I zbrodnie nazizmu.

  https://m.youtube.com/watch?v=VrrI81yTHbk

  Oraz USA SS Legion

  https://m.youtube.com/watch?v=T_y71_XhQqA

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 14:38:49
  Jeszcze raz powtarzam: mordują agresorzy, mordują ludzie interesowni, ale nie obrońcy, nie ludzie ofiarni.
  Tak Ty, jak i grupa obrońców Twojej notki-paszkwilu antypolskigo jesteście po stronie agresorów. - I to nie z powodów historycznych, a jak najbardziej bieżących. Bo to ich potomkowie - druga zydokomuna dziś rządzi.
  To im się chcecie przypodobać.

  Tak samo i to: "I dalej uważam ze mordowanie bezbronnych i to tylko dlatego, ze sie podejrzewa o sympatie komunistyczne jest zboczeniem i zbrodnia".

  A skąd Ty to wiesz, że oni byli tylko "podejrzanymi o sympatie"? To na pewno nie byli tylko "podejrzani". Obrona konieczna nie dotyczy "podejrzanych". To musiały być "grube" argumenty. Za tym dopiero mogła iść konieczność przeciwdziałania patologii.

  Czy dzisiejsi górale łamią restrykcje bo "podejrzewają" że globaliści-komuniści, druga żydokomuna, chcą ich zniszczyć, czy to już obrona konieczna wobec twardych realiów co do lockdownu odbierającego im źródła utrzymania, własność i godność ludzką?
  Czemu z taką zajadłością nie zwalczasz restrykcji okołokoronawirusowych które rzeczywiście są oparte wyłącznie o podejrzenia?

  O fałszu i idiotyźmie i fałszu co do porównania z Auschwitz już pisałem. Trzeba umieć odróżnić obrońców od agresorów. Tego nie wolno zrównywać ze sobą, bo to prowadzi do nadania fałszywych znaczeń i prawdzie, i prawu, i poprawności, a zwłaszcza emocjom.
  Emocje są ludziom potrzebne, ale muszą towarzyszyć właściwym im uczuciom i decyzjom uczuciowym. Bez tego wyłączają myślenie i prowadzą na manowce, odrywają od realiów życia, podlegają manipulacjom i samomanipulacji.

  Poza tym co wam odbiło z atakiem na Burego? Przecież on w latach 60-tych został zrehabilitowany.
 • @brian 14:36:22
  //W opisanym wypadku rodzinnym niemieckie pochodzenie bruzdzilo w karierze na kierowniczym stanowisku//

  Złej baletnicy.......

  Otton von Kotzebue. generał major Imperium Rosyjskiego
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_von_Kotzebue
  Otto von Kotzebue oficer marynarki,odkrywca i podróżnik
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Otto_von_Kotzebue
  Dienis Fonwizin bajkopisarz,literat
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dienis_Fonwizin
  Michał Barclay de Tolly feldmarszałek,minister wojny
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Barclay_de_Tolly
  Aleksander von Benckendorff generał kawalerii
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_von_Benckendorff
  Siergiej Witte premier
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Siergiej_Witte
  Peter Struwe ekonomista i polityk
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Struwe
  Aleks Ridiger Patriarcha Aleksy II
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksy_II_(patriarcha_Moskwy)
  Alisa Frejndlich aktorka
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alisa_Frejndlich
  Otto Szmid astronom,matematyk
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Otto_Szmidt
  Piotr Wrangel generał
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Wrangelhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Wrangel

  o żywiołkach drobniejszego czyli gubernialnego płazy nawet nie wspominam.

  Więc jak? jak powiadasz? że niemiecko brzmiące nazwisko nie pozwoliło waszej rodzinie osiągnąć stosownej pozycji społecznej?
  Poważnie?
 • @miarka 15:26:48
  Nie jestem Leonardo ale czytając twoje tu jakże usilne przekrety i obstawanie w obronie powojennego podziemia z ciągłym upartym przemilczaniem zbrodni już nie tylko na bezbronnych cywilach dorosłych mieszkańcach narodowości białoruskiej ale podkreślam grubą linią ➖ zbrodni po przez zamordowanie dzieci ➖ to według potomków tych zbrodniarzy była to obrona ojczyzny ? !

  Omijasz i fałszujesz fakty, zaprzeczasz świadom świadkom naocznej popełnionej przez Rajsa i jego ludzi zbrodni.

  Więc, zadam proste pytanie kim do licha ty jako czlowiek jesteś ?

  To że Rajs czy inni przestępcy zostali przez upolityczniony sąd na rzecz narraci i wybielania przestępstw zbrodni przeciwko ludzkości popelnionych przez zwyrodnialców powojennych band uniewiniony NIE jest dowodem że on i oni są niewinni.

  Bądź pewień i to w 100% , że jak kiedyś w Niemczech władze obejmą ponownie naziści to hitlel, goebels, eihmann , bormman i wszyscy zbrodniarze będą natychmiast uniewinnieni.

  Czy to już jest wystarczająco jasne ?

  Strzelając do dzieci, to ci ludzie burego i sam bury okryli sie na zawsze hańbą , na zawsze ! że nie wspomnę o zastrzelonych kobietach i starcach oraz mężczyznach.

  Tak postępowali identycznie Niemcy z SS i whermachtu oraz UPA, mordowali masowo bezbronnych ludzi w tym dzieci.

  Nie tylko ja czy Ikulalibal czy Tiamat czy Respol, czy Leonardo czy też wielu innych normalnych ludzi tak uważa , bo kierujemy się faktami i empatią dla bezbronnych ofiar a nie jak ty dla uzbrojonych sprawców ludobójstwa powojennego podziemia przestępczej organizacji zbrojnej.

  Po 1945 roku gdy Polskę uznaly kraje koalicji antyhitlerowskiej , wszelkie grupy zbrojne działające przeciwko legalnej władzy uznanej przez USA Wielką Brytanię i ZSRR stały się zgodnie z prawem nie tylko nielegalne ale dywersyjne wrogie NARODOWI POLSKIEMU.

  To tak jakby obecnie część ludzi w obecnym w Polsce wojsku chwyciła za broń i mordowała ludność cywilną bo im sie ta ludność nie podoba gdyż wspiera PO PIS SLD PSL czy inną partię a ci źołdacy chcą wskrzesić PRL czy jakiś inny ustrój tylko im pasujący do ich ideologii.

  Zastanów się w czyjej obronie stajesz ? , no chyba że jesteś potomkiem jednego z tych zbrodniarzy to wówczas można ciebie będzie zrozumieć.

  Obrona członka rodziny jest poniekąd zrozumiała.

  Ale dla obcych nie do obronienia i nie do usprawiedliwienia.
 • @miarka 15:26:48
  " Przecież on w latach 60-tych został zrehabilitowany. " Czyli co zmyto mu krew z rąk ?. Całkowity brak logiki . Salute .
 • @Monaco 16:14:20
  Powołujesz się na to że wśród zabitych byli Białorusini, a to jest bez sensu. - Bo na pewno byli to obywatele polscy. Ich pochodzenie etniczne nie mogło tutaj odgrywać żadnej roli.
  Podkreślasz, że wśród zabitych były dzieci kobiety i starcy, ale widzisz ich "bezbronność". Tylko czy do zdrady potrzeba broni?
  Przypisujesz podziemiu "przestępczość", co znaczy że przyjmujesz narrację oprawców wobec podziemia.
  Bo podziemie podjęło walkę w obronie koniecznej naszej Ojczyzny, a nie ku jakimś iluzorycznym celom "przestepczych".
  Juz zaznaczałem, że "przestepstwo" to termin prawny i ma sens tylko w ramach prawa sprawiedliwego, a więc w warunkach panującej sprawiedliwości.
  Tymczasem w czasach, kiedy funkcjonowała walka zbrojna podziemia z okupancką, kolnizatorską władzą i zdrajcami na jej rzecz nie funkcjonowała sprawiedliwość, ani nawet istnieć nie mogła, bo nie było w życiu publicznym państwa moralnego ładu. Właśnie o to toczyła się walka.
  Nie mogło więc być mowy o przestępstwie, ani o legalności reżimu żydokomunistycznego, zaprowadzanego gwałtem i przemocą, wymuszeniem i terrorem, zdradą zbrodnią.
  To że alianci uznali ten reżim okrywa ich hańbą.
  To był wyłącznie skutek ich zmowy w Teheranie, Jałcie i Poczdamie.
  To już była antypolityka, która zresztą zaraz miała skutek w postaci ONZ (ponadnarodowej, uzurpatorskiej faktycznie zmowy głów państw), która szybko dojrzewała do pozycji centrum komunizmu na cały świat.
  - Która dziś przewodzi globalizmowi i jest narzędziem do budowy totalitaryzmu globalnego pod dyktando niemoralnych z natury korporacji prywatnych. - Prowadzi do niszczenia suwerennych narodów i niepodległych państw, która już jest w trakcie gigantycznego ludobójstwa zwanego depopulacją, i zamierza wymordować zdecydowaną większość ludności świata.
  I ty to nazywasz legalnością?
  I Ty też tu przykładasz rękę do instalowania dziś tej nowej, globalnej komuny - przez fałszowanie historii celem robienia morderców z bohaterskich, z ofiarnych polskich elit, które robiły co mogły żeby powstrzymać zarazę.

  Owszem, już na oko widać, że mogli w kontrowersyjny sposób zastosować odpowiedzialność zbiorową, ale tak naprawdę to nie ma dowodów na cokolwiek innego jak zwalczanie okupantów i zdrajców.
  Chłopaki robili co mogli. Nie dali rady, trudno, ale żeby po latach robić morderców z bohaterów, to już hańba. Po trzykroć hańba dla tych co tu przykładają swoją rękę.

  Poza tym kłamiesz pisząc:
  "To że Rajs czy inni przestępcy zostali przez upolityczniony sąd pracujący na rzecz obecnej narraci i wybielania przestępstw zbrodni przeciwko ludzkości popelnionych przez zwyrodnialców powojennych band uniewiniony NIE jest dowodem że oni są niewinni".

  Zostali uniewinnieni w latach 60-tych, jeszcze przed rokiem 1968, kiedy to do głosu zaczęła dochodzić dzisiejsza, druga żydokomuna.

  A już tym "dowodem, że są niewinni", to kompromitujesz się nie tylko jako człowiek moralny, ale choćby tylko jako sprawiedliwy.
  To nie oskarżony ma dostarczać dowodów swojej niewinności!!!
  Dokonujesz oskarżenia i skazania na zasadzie PODEJRZEŃ.
  Sam się tu stawiasz na równi z dzisiejszymi ludobójcami, co to dziś na zasadzie PODEJRZEŃ każą obowiązkowo nosić maseczki utrudniające oddychanie (a więc i stające się źródłem wielu śmiertelnych chorób) i ogłaszają obowiązek zamykania firm niszczący zwłaszcza polski, rodzimy biznes drobny i średni, a na rzecz zdradzieckiego przekazywania go w ręce niepolskich korporacji prywatnych, oraz nie zamierzają na tym poprzestać.

  A co to jest kierowanie się nieuzasadnionymi merytorycznie podejrzeniami a bez zamiaru ich weryfikacji, jak nie chora emocja skierowana przeciw obrońcom podstaw moralnego ładu życia publicznego w państwie? - Jak nie dowód trwającej agresji przeciw obrońcom.

  Czemu przypisujesz podziemiu niepodległościowemu kierowanie się "podejrzeniami"?
  Ja tu nie widzę innego wytłumaczenia jak to, że swój sposób rozumowania usiłujesz przypisać takim jak Bury.
 • @miarka 15:26:48
  Pusty omłot słomy. Mordowali ale nie zabijali. Zabijali ale nie mordowali.

  Mordowal- ale nie byl agresorem.

  Kogo ta banda morderców bronila???
  Dzieci, ktore mordowali??
  Bo " na pewno nie byli podejrzani tylko o sympatie",

  miarka
  Odgrywanie roli Boga na ziemii ma to do siebie, ze linczowanie ludzi nie potrzebuje wyroku sądowego - wystarczy zapal morderczy. Tak samo dziala banda UPA bo oni tez bronili 'ojczyzny'.
  Polski nie miał kto bronic w 1939 roku bo banda co sie chwalila 'nie oddamy ani guzika' zwiala przez Zaleszcyki.
  Dlaczego??
  Bo armia niemiecka byla silna. W 1945 roku mozna bylo mordowac cywilow bo byli slabsi.

  Banda i swolocz grala role boga na ziemi, i decydowała kto ma zyc a kto zginac

  Czy miarka stracil miarke???
  Kto pozwolil mordowac cudze dzieci?
  Zabijanie bez udowodnienia winy jest morderstwem i nie ma na to innej nazwy.
  Zaplanowane mordy bez odpowiedniego procesu sa bestialstwem

  Dlatego w USA jest tak zle bo sie wampiry nawzajem wyżynaja na ulicy.

  I Hitler mordowal w obronie wlasnego kraju.
  Widac ze jestes zoltodziob bez wyobrazni, skoro nie rozumiesz ani wojny ani tragedii ludzi, ktorzy stracili bliskich.
  Ani serca nie masz ani mozgu ani wyobrazni. Te dzieci byly kochane przez rodzicow.
  Wyrzutki społeczne nie uznaja prawa. A prawo jest podstawa panstwa.

  Pamietam, ze takie same mikrocefale mi tlumaczyly, ze Miloszewicza trzeba zabic bo Serbowie morduja biednych islamistow.
  Bij , morduj bo wampiry potrzebuja krwi dzieciecej.

  Zaden z przywodcow armii jugoslawianskiej nie byl Serbem ale polskie nieuki wiedzialy lepiej.
  Bo Polacy zawsze po stronie mordercow:
  Przyjaznili sie z Hitlerem i polowali polscy ministrowie z Niemcami na zubry.
  Z islamistami Polacy polecieli mordowac Serbow i serbskie dzieci.

  Na Mali pomagali polscy zolnierze okrasc Tuaregow ze zlota, w Afganistanie pomagaja bombardowac wesela i dzieci w szkole i chorych w szpitalu.
  Na Ukrainie polskie oddzialy w Doniecku ostrzeliwaly wsie dookola lotniska. A w Czeczeni Polacy popierali islamistow z Turcji i Arabii Saudyjskiej.
  Zakochani w islamistach nazwali Polacy znana ulice w Warszawie imieniem ...Dudajewa. On tez mordowal dzieci. Rosyjskie.

  Polscy lotnicy bombardowali Aleppo, jedno z najstarszych miast swiata..
  Polecieli Polacy i do Iraku pomagali podniesc statystki pomordowanych dzieci, pol miliona w ciagu 3 lat. To swoisty rekord lamania praw humanitarnych.
  W Polsce Polacy za amerykanskie dolary zgodzili sie miec obozy tortur CIA gdzie torturowali przypadkowych obcokrajowcow przywiezionych do Polski z regularmych łapanek
  Polska zlamala wszelkie zasady i prawa humanitarne dajac azyl 100 tysiacom 'uchodzcow' - islamistow panstwa Islamskiego oplacanego przez USA.
  Nikomu z zamordowanych nie udowodniono zadnej winy bo nikt nawet nie probowal. W Libii, Iraku, Polacy sie bardzo odwdzieczyli mieszkancom Iraku, dla ktorych kiedys Budostal 4 budowal rafinerie i cale zaklady pracy. A co Polakom zrobily dzieci irackie? czy Libijskie ?
  Ani Wegrzy, ani Czesi , Austriacy sie nie zblaznili mordowaniem cywilow.
  Komu Polacy pomagaja mordowac dzieci w Afryce? Wiadomo,kto podbija Afryke bo sie chce dostac do diamentow.

  W pogotowiu czekaja juz polskie hufce, zeby przylozyc Bialorusionom.
  Na Ukrainie Polacy finansuja Prawy Sektor i wszystkich zbojow, ktorzy morduja mieszkancow Donbasu.
  Naprawde Polakom nie wstyd szukac okazji do mordobicia?
  Polak pyskuje, ze na Polske napadli Niemcy. Ale Polakowi wolno napadac na inne kraje?
  Wstyd.
  Wolno opowiadac o Wolyniu a o Bialorusi nie wolno?
 • @miarka 17:29:34
  " Ja tu nie widzę innego wytłumaczenia jak to, że swój sposób rozumowania usiłujesz przypisać takim jak Bury."

  Dokładnie i idealnie to twoje własne zdanie pasuje do ciebie !

  Bo już wystarczająco się skompromitowałeś tymi tu od dwóch dni wypocinami. Bronisz rzeczy nie do obronienia bo masz wyprany mózg przez takich samych jak bandyta bury Rajs. Dla ciebie morderstwo bezbtonnych ludzi w tym nikomu niewinnych dzieci to walka z okupantem i nielegalnym rządem.

  Wcale się nie dziwię że Leonardo miał już ciebie tu dość tylko dziwię się dlaczego pozwala takim jak ty nazistom tu te swoje ordynarne kłamstwa publikować i bredzić że zbiry i mordercy dzieci to walczący z komuną.

  No trudno ja już nie będę się sto razy powtarzać.
  Więc weź broń i swoją bandę debili i walcz z obecnym porządkiem który jest globalistyczny i pozbawił cię możliwości mordowania przeciwników politycznych a głównie dzieci.

  Idź do podziemia i działaj w imie burego, szarego, stukniętego czy innego bandziora, mordując kobiety, starców i dzieci obalisz obecny system i zostaniesz przez takich jak ty morderców ogloszony bohaterem tak jak ci po 2014 roku zwyrodniakcy na Ukrainie.

  Życzę byś poczuł jak to jest mordować w imię chorych psychicznych dewiacji dzieci i następnie spać spokonie bo walczyłes z bolszewikami w pieluchach i w kołyskach.

  A na zakończenie dodam, na oddziale psychiatrii mimo corona świrusa są jeszcze wole miejsca dla zwolenników morderstw i ludobósrwa.

  Powodzenia.

  K O N I E C !!!!!!
 • @Repsol 16:59:54
  Mylisz się. On nie ma "krwi na rękach". Obrona konieczna nie obciąża winą, nawet kiedy są ofiary śmiertelne. Cała wina spoczywa na agresorach i zdrajcach.

  Polecam króciutką wypowiedź historyka, Leszka Żebrowskiego:
  https://youtu.be/YWrA0dx9s_8
 • @Tiamat 17:56:53
  Szanowna Pani Tiamat.

  Nie warto już dalej odpowiadać na prowokacje tego @miarka oparte na urojeniach i zboczeniach nazistowskich.

  Bo wszystko odbija się o mur żelbetowy. To tak jakby tłumaczy psychopacie że ma kochać bliźniego i nie krzywdzić nie mordował bezbronnych a tym bardziej dzieci.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 17:56:53
  "Tak samo dziala banda UPA bo oni tez bronili 'ojczyzny'.

  Bzdura Pani Tiamat. Oni mordowali jako agresorzy-szowiniści wcale nie "dla obrony ich ojczyzny", a po to żeby mieć wszystko w państwie dla siebie, żeby przejąć własność po zamordowanych.


  " W 1945 roku mozna bylo mordowac cywilow bo byli slabsi".

  Skoro zdradzili na rzecz okupantów przestali być cywilami, a byli stroną. Zresztą mieli i zbrojnych, nawet silniejszych jak żołnierze podziemia obrońców.


  "Zabijanie bez udowodnienia winy jest morderstwem i nie ma na to innej nazwy.
  Zaplanowane mordy bez odpowiedniego procesu sa bestialstwem"

  Do sądu to można iść kiedy już panuje moralność i sprawiedliwość. Dopóki tego nie ma jest wojna i są tylko sądy polowe.
  Sądy przysłane przez Stalina były jak najdalsze od moralności i sprawiedliwości.


  "I Hitler mordowal w obronie wlasnego kraju".

  Widzę że Pani nie ustaje w kompromitowaniu się.


  "Ani serca nie masz ani mozgu ani wyobrazni. Te dzieci byly kochane przez rodzicow".

  Ja mam, to Pani nie widzi że to iż zdradzały Polskę "z miłości do dzieci", miłości pokracznej, patologicznej, psychopatycznej. - Bo skoro popełniały zbrodnię w intencji, "żeby ich dzieciom było lepiej jak im", to i dzieci stawały się stroną w działaniach wojennych, czy iw podejmowanej zdradzie.
  Dlaczego Pani się upiera, że to byli dobrzy, kochający rodzice?


  Dalej to widzę, że Pani próbuje przypisywać grzechy aktualnych żydokomunistycznych okupantów Polakom, a tego to już komentował nie będę.
  Co do Białorusinów to już powyżej pisałem.
 • @Monaco 17:57:28
  "No trudno ja już nie będę się sto razy powtarzać".

  Ja też.
 • @miarka 17:29:34
  "Powołujesz się na to że wśród zabitych byli Białorusini, a to jest bez sensu. - Bo na pewno byli to obywatele polscy. Ich pochodzenie etniczne nie mogło tutaj odgrywać żadnej roli."

  Banderowcy byli obywatelami polskimi, tak jak Pan.
 • @miarka 18:04:58
  Super Autorytet .Salut . https://www.dropbox.com/s/1rijbl93rp9p2f3/Zebrowski_bez_znakow.pdf?dl=0
 • @Monaco 17:57:28
  @miarka 17:29:34 "Wcale się nie dziwię że Leonardo miał już ciebie tu dość tylko dziwię się dlaczego pozwala takim jak ty nazistom tu te swoje ordynarne kłamstwa publikować i bredzić że zbiry i mordercy dzieci to walczący z komuną."

  Lepiej jak takie nastawienia wychodzą na powierzchnię i mogą być otwarcie debatowane zanim wprowadzi się je w życie.

  Może jak by Hitler i Goebbels mieli znajomych co by się z nimi spierali, nie otorbili by się w rakową sektę? Kto wie, może młody Adolf by został malarzem a Joseph dziennikarzem zamiast "zbawiać" swój naród od czosnku i lewactwa? Ja bym bezdomnemu kapralowi stawiał piwo i kupował posiłek każdego dnia aby go zadręczać swoją pedanterią. Może by odpuścił trochę. Pomógł bym jemu dostać się na Akademię ;)

  Wolność słowa jest jak tlen i światło, działa odkażająco.
 • @Pedant 18:58:18
  " Wolność słowa jest jak tlen i światło, działa odkażając"

  Zgoda, to ma sens. Tylko w tym konkretnym przypadku tak jak napisałem do Pani Tiamat, fakty i rzeczowe argumenty, dowody, świadkowie nie przebijają żelbetowy mur.

  Ale w pewnym momencie są granice cierpliwości i należy walkę z wiatrakami zakończyć dla świętego spokoju i szacunku dla własnego zdrowia.

  Miałem w swoim życiu styczność z tzw energochłonnym wampirem, z jego strony często prowokowane długie dyskusje wyssysały ze mnie energię. Aż przebrała się miarka i zerwałem z nim wszelki kontakt. Bo obserwując jego widziałem że on po wysssniu ze mnie energii wracał do domu jakby na nowo narodzony a ja padałem z wyczerpania.

  Ogromnie był zdziwiony dlaczego nie chce z nim dyskutować i próbował jak kleszcz czymś mnie sprowokować do dyskusji ale z przykością dla niego wygarnąłem mu że jest energochłonnym wampirem i niech poszuka sobie innej osoby bo ze mną juz nic nie zyska i w końcu się odkleszczył :))))

  Pozdr. ;)
 • @Monaco 19:22:09
  " z przykością dla niego wygarnąłem mu że jest energochłonnym wampirem i niech poszuka sobie innej osoby bo ze mną juz nic nie zyska i w końcu się odkleszczył :))))"

  Niestety w naszej dyskusji nie mamy do czynienia tylko z neurotycznymi wampirami, ale z niebezpiecznymi kiełkującymi ideami. Z "Jajem Węża" (patrz film Bergmana):

  https://www.youtube.com/watch?v=lsght9S-_X4
 • @Pedant 19:43:22
  Tak te chore idee czekają i często przybierają kamuflaż patriotów, a gdy nadejdzie czas, okazja to z pomocą obcego wroga zamienią ludziom życie w piekło.

  Tak jak to zrobili ukraińscy i litewscy sąsiedzi Polakom, mieszkający po drugiej stronie ulicy lub za ścianą, a oddział burego rajsa ludność narodowości białoruskiej chociaż zamordowani byli obywatelami Polski.
 • @miarka 20:00:30
  //Wypraszam sobie. Ja nie jestem szowinistą i antypolskim agresorem//

  To oczywiste i normalne.
  Każdy patologiczny:zazdrośnik,skąpiec,pijak,sadystka i inny socjopata,nie uwierzy w to że odstaje od przyjętych norm.Nawet wtedy kiedy policja pokazuje mu materialne dowody na to a nawet wtedy kiedy na podstawie owych dowodów sąd feruje wyrok.Nawet wtedy kiedy odsiaduje wyrok to zgodnie z własnym przekonaniem "siedzi za niewinność".
 • @Repsol 18:53:41
  Rzuciłem okiem, ale nie widzę potrzeby się w to wgryzać. Wygląda na to że jak zobaczył co wobec niego planują, to się z tego szybko wyplątał, a jego wypowiedź o Burym jest świeżej daty.
 • Oto pokłócili się sławni hisotrycy lustrtorzy
  " Wojna historyków, którzy zlustrowali Wałęsę. Jak Sławomir Cenckiewicz pokłócił się z Piotrem Gontarczykiem "

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/slawomir-cenckiewicz-i-piotr-gontarczyk-historia-konfliktu/d63ke5q,79cfc278

  Wspomnicie moje słowa że już wkrótce całe to środowisko historyków -lustratorów (w gruncie rzeczy nie jest ono takie duże),posypie się w jasną cholere.Zaczną się nawzajem sypać,wytykać błędy i "badawcze nadużycia" tak że te wszystkie Gontarczyki,Żarynie,Żebrowscy i inni w niesławie odejdą w niepamięć.I tylko my zapłacimy za to brakiem świadomości i pamięci historycznej.
  Ten kto przed dziesięcioleciami zaplanował te chucpę z "historyczną polityką" zwyciężył.Jesteśmy zerem.Udało mu się.
 • @miarka 20:00:30
  "Wypraszam sobie. Ja nie jestem szowinistą i antypolskim agresorem. "

  To są Pańskie słowa, ja tego nie powiedziałem.

  "jestem więcej jak obywatelem, bo i członkiem Narodu Polskiego - i z ducha, i z przekonania"

  OK. Ale ten Pański "duch" jest chyba trochę volkistowski?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkizm
 • @miarka 20:00:30
  Pół dnia temu.

  Powiedziałem, ŻEGNAM ❗❗❗

  A ty psycholu przyczepiłeś się tu jak pluskwa i dalej tu plujesz toksycznym jadem, plujesz na gości oraz zaśmiecasz swoim wypocinami i bredniami i kłamstwami dyskusję.
  Tu nie jest miejsce na wyknocenia twoich antypolskich nazistowskich paszkwili. ❗❗❗

  Spadaj i nie wracaj do czasu aż otrzeźwiejesz .

  Pomyliłeś sobie portale, ten nie jest dla nazistów tylko jest dla normalnych Polaków.

  Capito ⁉
 • @Pedant 20:41:23
  Byłem przez blogera proszony o blok dla tej dziwnej postaci.

  Więc do czasu otrzeźwienia zamykam jemu włażenie w brudnych buciorach do cudzego domu i robienia w nim bagna o podłożu zbrodniczych nazistowskich formacji .

  Nie robie to chętnie bo czasem jest warto wysłuchać co ma adwersarz do powiedzenia by móc go skorygować przy pomocy merytorycznych argumentów.

  Ale gdy taki ktoś pluje jadem na innych gości i właściciela to miarka się przebrała i takiego kogoś gospodarz musi niestety wyprośic.

  Salut. ☺✔
 • @Pedant 20:41:23
  Ten link o volkizmie pasuje do @miarka

  Tu fragment :

  ""Niektórzy volkiści opowiadali się za przywróceniem niewolnictwa dla ras niższych, szczególnie Żydów. Niechęć kulturowa i ekonomiczna do Żydów dosyć szybko nabrała charakteru brutalnego; w licznych powieściach volkistowskich Niemcy zaczęli mordować swoich żydowskich panów i wyzyskiwaczy, co dało powód do przekonania, że rasy walczą ze sobą nie na polu kultury, lecz w siłowej konfrontacji na śmierć i życie.""
 • @Leonardo da Vinci 21:21:26
  Volkizm to jedna z trzech głównych propozycji ideologicznych XIX i XX wieku. Obok socjalizmu i mieszczańskiego konstytucjonalizmu (zwanego dzisiaj liberalną demokracją). Po załamaniu się radzieckiej wersji pierwszego i po neoliberalnej kompromitacji drugiego, volkizm zaczyna się odradzać.

  O volkiźmie więcej, dogłebnie i wnikliwie we wspaniałej książce "Kryzys ideologii niemieckiej" (George Mosse, dostępna po polsku).
 • @Leonardo da Vinci 21:21:26
  Ja może na koniec:
  Zdaje sie, ze udało mi sie choć troche rozwiązać zagadkę dziwnych gości na tym portalu.

  Otoz wybuchła wielka awantura, bo ICC - Międzynarodowy Sąd Sprawiedliwosci bierze za fraki Izrael z i oskarża o mordowanie ludności cywilnej na terenie Palestyny.

  Netanjahu sie oczywiscie broni dokładnie tak samo, jak niektórzy dyskutanci tutaj: w obronie własnej i ojczyzny wolno mordować dzieci i w ogóle cywilów bo jest to niezbitym dowodem na patriotyzm - a Izrael ma ma prawo sie bronic.

  Na dodatek Biden, któremu zapomnieli zmienic pampersy, rozkazał bombardowanie Syrii w ramach 'samoobrony' USA - bo USA ma prawo sie bronic, w Syrii...przed Iranem.

  Bez względu na wyniki śledztwa ICC, rozumiem, ze jeszcze nie raz uslyszymy ( i poczytamy) o ...patriotycznym mordowaniu ludnosci cywilnej w czasie pokoju.

  Rozumiem, ze i w Polsce hucpa próbuje usprawiedliwiać mordowanie cywilów, nawet w czasie pokoju, i stad odchodzi infiltrowanie blogów.
 • @Tiamat 02:17:43
  Leonardo już pewnie śpi ale ja jeszcze nie, więc po przeczytaniu tych tego @miarki idiotyzmów, kłamstw i haniebnych prób obrony morderców poprosiłem Autora by wywali tego naziola i dal mu bana...

  A teraz nawiążę do Pani komentarzy. Są naprawdę bardzo dobre i demaskują obecną sytuację i postawę polityków i mediów.

  Może Pani napisać swoje doświadczenia z okresu Polski przed 1989 rokiem w formie książki. A o ile nie to proszę pisać tu na Neon24.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 03:10:51
  No to ja sie może zwierzę bo tak naprawdę nie mam co ukrywać.
  Od bardzo wielu lat jestem korespondentem więc mi pisanie przychodzi latwo, nie tylko po polsku.

  Zdarzyło mi sie juz wiele razy, ze mam 'propozycje nie do odrzucenia' i napisania swoich wspominek, nie tylko prywatnie..
  Nie dlatego, ze mam cos wyjątkowego do wspominania. Przeciwnie.

  Zarówno ja jak i mój mąż jesteśmy bardzo 'klasycznym’ przykładem losów polskich dzieci wojny.
  Takich jak my, było tysiące, tysiące... ale losami polskich dzieci nikt sie nie interesuje od wielu, wielu lat... bo my nie 'wybrańcy.'.

  Wiec ja sie urodziłam, tak, jak i wiele dzieci polskich w bardzo ciekawym KZ, którego wyzwalali alianci ...nalotami dywanowymi. Pare razy przysypało nas w gruzach...

  Rodzice mojego męża mieszkali we Lwowie.Teść był po Politechnice Lwowskiej, teściowa, nauczycielka po seminarium nauczycielskim.

  Teściowa była w 8-mym miesiącu ciąży, gdy ‘zapukali' Ukraińcy do ich domu na Łyczakowskiej. Kazali wynosić sie 'za San'.
  Teściowie zdążyli dostać sie za San; na 'końcówce' na wozie drabiniastym po wertepach dotarli do zbombardowanego przez Niemcow gospodarstwa rodziców mojego teścia w Lubaczowskim powiecie.
  Stacjonowało tam sowieckie wojsko.

  Teściowa tam powiła mojego przyszłego męża, w gruzach.
  Oboje wiec mamy 'gruzowe' wspomnienia.

  Na szczęście, w sowieckim oddziale był lekarz wojskowy. .
  I to żołnierze rosyjscy odgruzowali dom i doprowadzili do stanu możliwego do zamieszkania .

  Był wrzesień. Zbliżała sie zima.
  Rosjanie narąbali drzewa na całą zimę.
  Lekarz wojskowy opiekowal sie teściową i noworodkiem. .

  To nie był żaden osobny przypadek.

  Po wojnie teść i wielu absolwentów Politechniki Lwowskiej odbudowywali Polskę.

  Teść wolał przemysł, jego koledzy wybrali uczelnie: na uniwersytecie wrocławskim, na Śląsku i w Krakowie.

  Prof. Manitius z AGH był kolegą mojego teścia z roku.
  Za uruchomienie pierwszego pieca elektrycznego w Polsce - w Hucie Bobrek-teść dostał Order Odrodzenia Polski.

  Nie jest prawdą, ze Polskę odbudowywali komuniści, złodzieje i analfabeci.
  Nikt sie nie zastanawiał nad systemem w Polsce. Były ważniejsze sprawy i pracy było bardzo dużo.

  Ja sie wychowałam we Wrocławiu.
  Moi rodzice i tysiące Polaków, codziennie po pracy odgruzowywali ulice Grabiszynska. Była cała w gruzach.

  Nie było rękawic ochronnych, nie było ubrań roboczych; rodzice pracowali w biurze.
  Gołymi rękami, codziennie po pracy oczyszczali bardzo długą ulice, żeby można było puścić tramwaj i oczyścić jezdnie.
  To nie była praca zarobkowa!

  Wrocław byl miastem 'kikutów', rozwalonych domów, a ludzie mieszkali w gruzach i na wiszących ocalałych ścianach domów gdzie uratowały sie jeszcze fragmenty mieszkań.
  We Wrocławiu było dużo Polakow ze Lwowa. Rodzice sie przyjaźnili z nimi i tak mój kontakt lwowski mnie prześladował od dzieciństwa.

  Pamiętam pierwszą Wystawę Ziem Odzyskanych w Hali Ludowej.
  Mówiłam nawet wierszyk na tej uroczystości. Do dzis go pamiętam.

  Pamiętam entuzjam ludzi, którzy tak bardzo dumni byli z odbudowy miasta. Najpiękniejsze moje wspomnienia, to wizyty we wrocławskim Zoo i pikniki z przyjaciółmi moich rodziców nad Odra. I wycieczki nad Slęze, i łowienie raków w stawie na Pilczycach.
  Nie idealizuje tego okresu jako raju.

  Byly podstawowe braki w zaopatrzeniu. Przecież zaraz po wojnie nie było sklepów odzieżowych.
  I pamiętam moje buty z cholewką. Kiedy nogi mi urosły i buty zrobiły sie ciasne, mama obcięła czubki tych butów, żebym mogla zmieścić stopy.
  A potem obcięła i 'pięty'.
  Do Pierwszej Komunii poszłam w tenisówkach ale trzeba było je pomalować na biało... pastą do zębów.

  Życie na codzień było trudne ze względu na brak zaopatrzenia ale była jakaś atmosfera nadziei, radości z przetrwania i cieszył każdy nowy dom, odgruzowana ulica, pierwszy tramwaj i zjazd na sankach z góry PAFAWAG.
  I pierwsza 'śpiąca' lalka, którą dostałam na imieniny.
  No i ruchome schody w PDT.

  Do tej pory bardzo kocham Wroclaw choć z całą a pewnością nie mogłabym w nim teraz żyć.

  Dlatego bardzo przeżywam podgrzewane opinie nielotów, którym ograniczona fantazja nie pozwala zrozumieć tamtych czasów.

  Niech sobie oglądną teraz Syrie zniszczona przez Amerykanów.
  Tak kiedyś wyglądał Wroclaw.

  Powtarzali mi rodzice wiele wiele razy:
  Pamietaj, ze lepszy jest najniesprawiedliwszy pokoj niz najsprawiedliwsza wojna.

  Moja mama przeszła okupacje i przesłuchania na Monte Lupich i na Pawiaku , i w Spandau .
  Teraz przykro, ze jakieś gówniarze wyzywają mnie od żydów i ruskich agentow.
  Moze to i nie ich wina.
  Bo o Polsce powojennej sie juz nie pisze i nie czyta.
  Zapomniane pokolenie.

  I jak powiadal S.J. Lec: 'Okno na świat najlepiej zasłonić gazetą'.

  Serdecznie Pozdrawiam

  A LWOW TO DLA MNIE ZAGRANICA - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=lhHCvlrEi8Y
 • @Tiamat 08:44:33
  Dzień dobry Pani.

  Każdy Polak we Wrocławiu mający korzenie od Małopolskiej Ziemi po Lwowską ma w sercu tęsknotę chociaż urodzony jest już we Wrocławiu a wiedzę o tamtych czasach przekazali mu rodzice. Mnie na dodatek jak i wielu innych historii uczyła pani Kolek rodowita Lwowianka. Ja pamiętamy gruzy Wrocławia i odbudowę miasta chociaż ominęło juz tyle dziesięcioleci a człowiek zachowuje te ruiny miasta w pamięci jakby to było wczoraj.

  Pani rodzinie pomogli Rosjanie a część mojej uratowali Rosjanie od zagłady więc w moim sercu pozostaje na zawsze dla tych bohaterów miejsce i szacunek za ich poświęcenia i wyzwolenie Polski z łap niemieckich siepaczy i ukrainskich banderowców.

  To byli młodzi żołnierze młodzi ludzie nie interesowała ich polityka tylko chcieli przepędzić barbarzyńców nazistów i banderowców nic poza tym i wrócić do swoich matek ojców i rodzin.

  Dlatego jest ogromną niesprawiedliwością i hańbą ze strony pis kanali i innych przeróżnych nie majacyvh pojęcia gnmów którzy szkalują tych wyzwolicieli bo tylko Armii Czerwonej dziś żyją i mogę pisać te swoje paszkwile gdyż gdyby nie ZSRR wyszli by na wolność kominem.

  Salution ✔☺
 • @Tiamat 08:44:33
  https://m.youtube.com/watch?v=53gd-S1oT4w
 • @Leonardo da Vinci 11:54:50
  Tak, niestety probuja zatrzec pamięć polskiej historii i wynarodowic narracje.
  Kiedy po 56 roku nastapila tzw. Odwilż i w mijsce OH powstalo ZHP, wielu instrukorow harcerskich bylo wlasnie harcerzami sprzed wojny.
  Pamietam,. ze na obozach harcerskich mielismy wieczorne ogniska i slynne 'gawedy' i to w czasie tych wieczorow i gawed uczylismy sie dziejow Polski.
  Jakos bylo inaczej. Bo te ogniskowe spotkania byly niejako uzupelnieniem szkolnych wiadomosci. Rzeczywiscie bylo wiecej o krolach i legendach.
  Trzeba przyznac, ze zarowno przy ogniskach jak i w szkole bardzo malo mowilo sie o tzw. okresie miedzywojennym.
  Długo mialam wielka luke.
  Teraz mam wiecej informacji ale dalej jest to dla mnie bardzo skomplikowany okres bardzo wielu zdarzen w ciagu tak krotkiego czasu.

  A i teraz widze, ze i mlodzi Polacy maja nie lada klopot bo przecie nalozyly sie dzieje Polski powojennej.
  Troche niedobrze, ze wladze oswiatowe probuja zmonopolizowac wiedze o naszej wspolczesnej historii.
  Szkoda.
  Bo wiem, ze jest w Polsce miejsce na wymiane informacji i jest miejsce na rozne wiesci i dyskutowanie wlasnych dziejow .
  I mamy zobowiazania wobec wlasnych dzieci i przyszłego pokolenia.
 • @Tiamat 08:44:33
  Jak okazuje się to na NEON 24 jest sporo blogerów którzy są Wrocławianie lub mieszkają we Wrocławiu.

  Ja mam też wspomnirnia z lat młodości gdy ulica Grabiszynska idąc od mostu przy zbiegu ulicy Pereca z Grabiszynską w stronę Oporowa cała lewa strona byla na przestrzeni paru kilometrów całkiem zgruzowana, bez jednego całego domu.

  Tu na tym zdjeciu jest już odgruzowana, ale cala lewa strona od kościoła aż do bunkra była jak we Warszawie i w Hiroszymie kikutami zburzonych domów, kamienic....

  https://i.pinimg.com/originals/8d/94/07/8d9407573603e6d4ee1e6a22a23d9ed9.jpg

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Alfax 17:47:14
  Tu na foto

  Grabiszyńska po odbudowie. Po prawej kościół a po lewej te puste place zabudowane wysilkiem Polaków Wrocławian i Polskiego Rządu w Polsce Ludowej.

  https://polska-org.pl/foto/8112/ul_Grabiszynska_Wroclaw_8112825.jpg

  Dzis pomyleńcy polityczni i historyczni nazywają że Polska była okupowana , to nie widzieli co robi okupant, który nie buduje a tylko rujnuje i rabuje oraz unicestwia ludność okupowanego kraju.
 • @Tiamat 17:39:07
  I to też są dokumenty które świadczą ze Naród Polski dzwigną się z ruin i nie był wpomagany rabowaniem kolonii w Azji i w Afryce gdzie takie państwa jak Anglia, Francja Holandia, Belgia , USA eksploatywowały po wojne ludność i bogactwa naturalne podbitych narodów nie bedąc lepszymi pod tym wzgledem jak okupant niemiecki na okupywanych terytoriach Europy.


  http://1.bp.blogspot.com/-kJNekc_x3gY/URUbUq-lKtI/AAAAAAAAClM/q6aTGhNPoRs/s1600/293783_158092667667468_1571099819_n.jpg

  https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/10/16/5d2d96ae8ac11_o_original.jpg
 • @Alfax 18:11:17
  Tam na foto jest ulica Grabiszynska w stronę Rynku.

  Całkiem odbudowana z wieżowcami i żyletkowcami...
 • @Alfax 18:58:28
  Zastanawia, ze miłośnicy 'rewolucji godności' uważają tych, którzy zaraz po wojnie wzięli sie do pracy i odbudowy kraju - za zbirów spod ciemnej gwiazdy, komuchow, ubeków, ormowców.itp.

  A jednocześnie, watahom nierobów i dzieciobójców - a także całej grupie 'bezprizornych', otumanionych przez zachodnia propagande małolatów - UPA-cy stawiają pomniki bohaterów narodowych!.

  A przeciez mogło być inaczej:

  I taki na przyklad, Pawel Jasienica, mógłby sobie zasłużyć nawet na dwa pomniki.
  Za zryw młodzieńczy w imię źle pojętej kocepcji patriotyzmu - i za ogromny wklad jaki wniósł w zapis dziejów Polski.

  A to wszystko dzięki ... AMNESTII.
 • "Gloryfikacja zbrodniarzy". Radni Hajnówki przeciw upamiętnianiu "Burego"
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/u9Uk9kuTURBXy82NTJjM2FkMy1mY2YyLTQ3NjEtYjAxZS1mNTc5ZWE1Yjg2YzYuanBlZ5GVAs0CZwDDw4GhMAU
  "Nie odmawiamy hołdu walczącym o niepodległą Polskę, ale nie zasługują na hołd ci, którzy wystąpili zbrojnie przeciwko ludności cywilnej - głosi stanowisko radnych miejskich Hajnówki (Podlaskie), przyjęte w piątek w związku z kolejnym Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanym w tym mieście przez środowiska narodowe."
  Źródło:
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1455100,hajnowka-marsz-onr-romuald-rajs-bury.html

  Hajnówka. "Pokonaliśmy wiele, także strach". Uczczono 79 ofiar żołnierzy "Burego"
  https://bi.im-g.pl/im/2e/97/19/z26832942V,Hajnowka--W-sobote--27-lutego--uczczono-pamiec-ofi.jpg
  "Hajnówka. - Sześć lat temu zjechali tu ludzie, którzy zapragnęli maszerować ulicami Hajnówki, wykrzykując pełne nienawiści hasła i niosąc wizerunek tego, który mordował naszych przodków. Te marsze ranią ludzi żyjących tutaj - nie kryła w Hajnówce (Podlaskie) jedna z jej mieszkanek przy okazji kolejnej uroczystości, w ramach której w sobotę (27 lutego) uczczono pamięć ofiar żołnierzy Romualda Rajsa "Burego". "
  Źródło:
  https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26833020,hajnowka-pokonalismy-wiele-takze-strach-uczczono-79-ofiar.html
 • Hajnówka protestuje: „Bury” nie jest i nie będzie naszym bohaterem. „To był morderca”
  Wniedzielę 23 lutego w Hajnówce nacjonaliści znów zorganizowali pochód ku czci tzw. żołnierzy wyklętych. Marsz budzi protesty lokalnej społeczności, w tym burmistrza i radnych, którzy potępili wydarzenie. "Oni chcą zmienić historię". "Wracajcie do lasu".
  (...)
  "Marsz nacjonalistów mieszkańcy zgromadzeni na uroczystości poświęconej ofiarom uważają za szkodliwy, niebezpieczny, i dla nich poniżający.

  „Czują się lepsi, bo krzyczą Wielka Polska Katolicka. Zaproszenie nas, prawosławnych, na marsz to wyraz pogardy i poniżenia” – mówił jeden z uczestników.

  „A u nas szanuje się wszystkie wiary, żyjemy spokojnie, znamy się” – tłumaczyła mieszkanka Hajnówka."
  Źródło:
  https://oko.press/hajnowka-protestuje-bury-nie-jest-i-nie-bedzie-naszym-bohaterem-relacja-na-zywo/

  Cerkiew prawosławna. Furmani - ofiary Burego to męczennicy. Imiona i nazwiska - lista
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8f/8b/5dbac0fce5ecb_p.jpg?1572520369
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e4/d0/5dbac0fb5c375_p.jpg?1572520188
  Źródło:
  https://poranny.pl/cerkiew-prawoslawna-furmani-ofiary-burego-to-meczennicy-imiona-i-nazwiska-lista/ga/c1-14547189/zd/39737025

  "Dziś przypada rocznica śmierci 30 furmanów, którzy zostali zamordowani w 1946 roku przez żołnierzy z oddziału Romualda Rajsa pseudonim „Bury” w okolicach wsi Puchały Stare."
  https://bielsk.eu/images/stories/2021/01/styczen5/31bury_zmicierkoscin.jpg
  Źródło:
  https://bielsk.eu/bielsk-podlaski/31523-w-bielsku-upamietniono-ofiary-zamordowane-przez-oddzial-romualda-rajsa-ps-bury-w-cerkwi-modli-sie-do-nich-jako-swietych-meczennikow
 • @Tomasz M. Wandala 17:34:25
  Niestety tu na NEON 24 są takie typy które usprawiedliwiają zwyrodniałych zbirów, morderców kobiet, mężczyzn, starców i dzieci przeklętego Rajsa - burego i jemu podobnych zwyrodnialców,
  źołdaków na równi z UPA i SS.
  I wycierają swoje nazistowskie ryje szkalowaniem ludzi którzy stanęli tu na NEON24 w obronie niewinnych ofiar. Tym samym te gnomy plują jadem na groby pomordowanych 79 mieszkańcow Hajnówki i ponad 5000 tysięcy bezbronnych ludzi razem na innych terenach Polski.

  Te żołdaki przeklęte to byli nic innego jak uzbrojone bandy, gnój padliny która nic nie miała wspólnego z patriotyzmem , bo patrioci nie pacyfikują wiosek tak jak to robili okupanci niemieccy i ukraincy z UPA którzy mordowali z zimną krwią masowo ludność cywilną,

  Tak postępowali po prostu zwyrodniali bestialcy dziś nazywani przez normalnych Polaków żołdakami przeklętymi i zwyrodnialcami !!!
 • @Tomasz M. Wandala 17:34:25 Dwa cytaty !!!
  " Dziś przypada rocznica śmierci 30 furmanów, którzy zostali zamordowani w 1946 roku przez żołnierzy z oddziału Romualda Rajsa pseudonim „Bury” w okolicach wsi Puchały Stare."

  " Według ustaleń prokuratora Komisji do spraw Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu, zamordowani przez oddział Burego zginęli, bo byli prawosławni. "
 • @Tomasz M. Wandala 17:34:25
  Polską rządzą spadkobiercy rezunów z upa i rezunów z band żołdaków przeklętych !!!

  Żaden naprawdę Polski rząd dbający o interesy Polski i Polaków nie z hańbi się umożliwiając marsze ku czczeniu morderców i zwyrodnialców rajsa czy innego łotra na ziemi zbroczonej ludzką krwią niewinnych ofiar faszyzmu i nazizmu.
 • @Monaco 17:55:20
  "Niestety tu na NEON 24 są takie typy które usprawiedliwiają zwyrodniałych zbirów, morderców kobiet, mężczyzn, starców i dzieci przeklętego Rajsa - burego i jemu podobnych zwyrodnialców,
  źołdaków na równi z UPA i SS.
  I wycierają swoje nazistowskie ryje szkalowaniem ludzi którzy stanęli tu na NEON24 w obronie niewinnych ofiar."

  Na Neonie jest wolność słowa, i bardzo dobrze - bo możemy im się przyjrzeć. Żałosne, niby Polacy a tęsknią za Trzecią Rzeszą.
 • @Tomasz M. Wandala 17:34:25 UWAGA !!!
  Ten bloger rowszan usuną wszystkie komentarze które Pan tam umieścił.

  Widać że prawda w oczy kole.
  Boi się że inni pod jego paszkwilem dzięki Panu odkryją prawdę o zwyrodnialcy rajsie burym i innych zwyrodnialcach.

  Ja zdążyłem cześć Pana komentarzy zapisać i tu teraz je umieszczę no dotyczą czystej prawdy i faktów i demaskują żołdaków przeklętych !!!

  " .Fragment opublikowany jako komentarz przez Pana Tomasza M Wandala

  "Styczeń to miesiąc, który w historii Polski wiąże się przede wszystkim z rocznicą powstania z 1863 roku. W powiecie bielskim zaś to miesiąc pamięci o pacyfikacji wsi prawosławnych przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego pod dowództwem kpt. Romualda Rajsa - „Burego”.
  (...)
  "Po zgromadzeniu w tym domu mieszkańców wywołano na zewnątrz Piotra Demianiuka - 16-letniego syna sołtysa Łukasza Demianiuka oraz mieszkańca sąsiedniej wsi Suchowolce - Aleksandra Zielinko. Na podwórku obaj zostali zastrzeleni. Do domu, gdzie zgromadzono mieszkańców wszedł „oficer – dowódca”, którym najpewniej był R. Rajs „Bury”. Po oddaniu strzału z pistoletu do góry, co uciszyło zebranych, oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po opuszczeniu pomieszczenia przez dowódcę drzwi zostały zamknięte.

  Następnie podpalono słomianą strzechę. Płonący budynek obstawiła część uzbrojonych członków oddziału. Mieszkańcy podjęli próbę ucieczki z domu przez drzwi i okna znajdujące się z jego drugiej strony „od podwórza”. Pilnujący tego wyjścia żołnierze nie strzelali bezpośrednio do uciekających, oddając strzały ponad nimi.

  W tym czasie inni członkowie oddziału przystąpili do podpalania pozostałych zabudowań we wsi. Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia, usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszach byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie

  Gdy został podpalony dom Niczyporuków, to zginęła cała ich rodzina; Jan, jego żona Natalia i dwoje ich dzieci. Według świadka Aleksandra D. „Rodzina ta nie poszła na zebranie, bo nie mieli w czym, byli biedni, nie mieli nawet butów. Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła; jego żona Maria i troje dzieci; Piotr, Michał, Aleksy. Wymieniona Maria Niczyporuk zmarła w następstwie postrzału lub poparzeń w szpitalu.

  Córka Marii Niczyprouk zeznała, że „matka nie poszła na zebranie, bo nie chciała zostawić samych dzieci, a ponadto obawiała się, że na zebraniu, będą wywozić na roboty”.

  Spaleniu uległa córka Bazyla i Tatiany Leończuków – nie ochrzczone, 7 - dniowe dziecko, gdyż matka zostawiła je w domu, będąc przekonana, iż niezwłocznie wróci z zebrania (zeznanie Piotra L).

  Podczas ucieczki ze swojego płonącego domu został zastrzelony Grzegorz Leończuk wraz z dwójką małych dzieci: Konstantym w wieku 3 lat i 6-miesięcznym Sergiuszem).

  Jeszcze przed podpaleniem wsi zastrzelono Fidora Sacharczuka za odmowę wydania owsa dla koni. Zginął też 41-letni Stefan Weremczuk."

  Aresztowanie w 1948 roku Romualda Rajsa „Burego”, fot. IPN
  1 października 1949 Romuald Rajs został skazany przez sąd na karę śmierci za zbrodnie popełnione na ludności cywilnej. Podczas procesu nie przyznawał się do mordu na furmanach, zrzucał winę na swego zastępcę. Wyrok wykonano 30 grudnia 1950 w Białymstoku.

  Po 1989 roku po przemianach ustrojowych zaczęto zbiorowo gloryfikować, unieważniać wyroki i rehabilitować oddziały powojennego podziemia antykomunistyczne, również te, które popełnia zbrodnie wojenne po wojnie w Polsce. Jednym z wielu przykładów była sprawa Romualda Rajsa „Burego”.

  15 września 1995 roku wyrok na „Burego” został unieważniony przez Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na podstawie przepisów „Ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego”, a jego rodzinie wypłacono odszkodowanie."

  Źródło:

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/01/29/70-rocznica-pacyfikacji-bialoruskich-wsi-przez-oddzial-nzw-burego/

  Jak kiedyś w Niemczech nazisci ponownie będą rządzić to jest to w 100 procentach pewne że wszyscy nazistowscy ludobójcy , zwyrodnialcy będą przez sądy nazistowskie rehabilitowani i okrzyczeni bohaterami, tak jak to JUŻ stało się z rezunami na banderowskiej Ukrainie.
 • @Monaco 18:38:24
  "Ten bloger rowszan usuną wszystkie komentarze które Pan tam umieścił."

  rowszan nie tylko wycina moje komentarze, ale nawet wyciął Annę-PK.

  Organizuje sobie towarzystwo wzajemnej adoracji dla naziolków.
 • @Pedant 20:18:43
  //rowszan nie tylko wycina moje komentarze, ale nawet wyciął Annę-PK.//

  Mój komentarz też usunął-żałosna kreatura.
  Bezsilna i prymitywna.
 • Tu chyba już wszyscy blogerzy rzucili się z ocenami.
  Ilość oceniających ustanowiła nowy rekord Guinnessa.

  Średnia ocena: 3.4 (33 głosy) .

  A to uwidacznia że na NEON24 jest spora grupa zwolenników mordercy burego rajsa i jego bandy lub nie rozumieją że mordowanie dzieci i to 7 miesięcznych oraz spalenie całych rodzin jest jedną z najbardziej barbarzyńskich potwornych zbrodni.

  Których mogą się dopuścić tylko zdegenerowani wyzbyć sumienia sadystyczni psychopaci a nie patrioci czy po prostu normalni ludzie.

  Więc dzięki 33 osobom dającym tu gwiazdki możemy się dowiedzieć ilu wśród oceniających jest psychicznych dewiantów.

  Dewiantów dla których dziecko w kołysce było wrogiem nr. 1 i komunistą. Dla których bezbronne kobiety pracujące w polu były wrogiem nr.1 bo bezbronne były śmiertelnym zagrożeniem dla tych żołdaków przeklętych zbirów, gwałcicieli i morderców ich dzieci.
 • @Monaco 21:08:07
  re:
  na NEON24 jest spora grupa zwolenników mordercy burego rajsa

  To pewnie potomkowie gangu Burego i band UPA
  I tych co to podobno walczyli o 'demokracje i wolnosc slowa'

  Przeciez jakis powód musi byc

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY