Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Doniecka i Ługanska Rpublika vs Ukraina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukry już się szykowali do krwawego masowego szturmu i mordowania ludności cywilnej w Donbasie ale Rosja pokrzyżowała im ich zbrodnicze zamiary.

 

 

❗  Rosja na to nie pozwoli:  ❗

  Żyrinowski o działaniach USA i sytuacji w Donbasie 

  (WIDEO)  m.youtube.com/watch 

 Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Wladimir Żyrinowski skomentował wypowiedź prezydenta USA Joe Bidena skierowaną do prezydenta Rosji Władimira Putina, a także przedstawił prognozę nasilenia działań wojennych w Donbasie i ich zakończenia.

Wladimir Żyrinowski na swoim stronie w Telegram opublikował opinię o tym, że Biden nazwał Putina „zabójcą”. 

 „Prezydent Biden, nie mając czasu na sprawowanie urzędu przez 100 dni, wykonał oszałamiający czyn. Oskarżenie, które rzucił tak lekko, niedbale Prezydentowi Rosji, jest nie do przyjęcia w stosunkach między jakimikolwiek krajami, a tym bardziej na poziomie obu mocarstw atomowych. 

  Oskarżenia Bidena brzmią absurdalnie, jak bluźnierstwo wobec obywateli całej Ziemi.

W końcu to nikt inny jak tylko  Stany Zjednoczone pokryły krwią połowę planety. Korea, Wietnam, Kambodża,  Afganistan, Irak, Syria. Libia, Jugosławia. A Afganistan, Irak, Syria i Libia nadal płoną.

Korea Północna, Kuba i Wenezuela są szykanowane embargiem, sankcjami i zastraszaniem. A wasalska Europa odkrywa następstwa amerykańskich imperialnych wojen na Bliskim Wschodzie, przyjmując co roku setki tysięcy głodujących migrantów, którzy następnie mszczą się za swój los, za utratę najbliższych, środków do życia na Europejczykach na ulicach europejskich miast dokonując zamachy na niewinnych ludziach.

W Guantanamo, nielegalnym amerykańskim więzieniu, setki więźniów jest więzionych przez lata, poddawanych średniowiecznym torturom bez procesu czy śledztwa, a każda nowa administracja w Waszyngtonie zadowala się tym stworzonym przez krwawy reżim USA piekłem na Ziemi, ponieważ prawdziwi zbrodniarze i mordercy siedzą w amerykańskim przywództwie od samego początku istnienia tego powstałego na ludobójstwie Indian zbrodniczego państwa - USA .!!!

CI wszyscy ówcześni i obecni amerykańscy przywódcy kryminaliści mają fundament tego barbarzyńskiego kraju który został zbudowany na krwi i grobach milionów wymordowanych Indian. 

Stany Zjednoczone mają największą liczbę więźniów, ludzie są tu rozstrzeliwani na ulicach amerykańskich miast, a tysiące kolejnych ginie na ulicach z rąk policjantów, którzy otwierają ogień przy pierwszej okazji, jakby czekali na okazję do ćwiczenia. Strzelanie do żywych celów. 

Ostatecznie słowa obecnego amerykańskiego prezydenta, który najwyraźniej nie jest już świadomy swoich słów w i działań, będą drogo kosztować Stany Zjednoczone podczas kolejnych negocjacji w sprawach międzynarodowych i traktatów bezpieczeństwa.

Więc nadszedł czas, abyśmy zaczęli nazywać rzeczy po imieniu. 

Rosja musi wyraźnie oświadczyć ❗❗❗.

 Stany Zjednoczone to nasz wróg, na czele którego stoi człowiek cierpiący na chorobę Parkinsona, który nie kontroluje nawet własnego języka bo żaden zdrowy na umyśle przywódca państwa nie używa tego rodzaju sformułowań w stosunkach międzynarodowych w odniesieniu do głowy innych państw.  A takie nieobliczalne słowa mogą sugerować że on może chce też wcisnąć przycisk  (A) tą swoją starczą drżącą ręką ?

 Nie możemy na to pozwolić. ❗

 Żadne próby popapranych umysłowo urzędników z najwyższych szczebli amerykańskiej "potęgi", żadne zagrożenia dla naszego kraju nie będą tolerowane przez Rosję i nie będą miały takich rezultatów na jakie chcą liczyć wrogowie Rosji w Ameryce Północnej.

 Ale będą miały właśnie  dla USA konsekwencje. DZIŚ ROSJA JUŻ udowodniła że świat jednobiegunowy który tak chętnie reżim amerykański chciał narzucać  całemu światu już nie istnieje.  Przykładem  jest, stanowcze stanowisko Rosji w obronie tych narodów które  USA próbowało zniewolić i narzucić im swoje reguły oraz chciało  obsadzić tam swoich sługusów i marionetek. Przykadem też jest  przywołanie przez Rosję do porządku Gruzję, i udzielona przez Rosję obrona Osetii, Abchazji,  Donbasu,  Syrii,  Białorusi i Wenezueli . 

W Rosji są ludzie którzy widzą zbrodniczą działalność reżimów USA i zapewnią niezbędną obronę i  spójność w obliczu stale rosnących zagrożeń, będziemy mogli pokazać kryminalnym przywódcom USA, że są skazani na porażkę. 

I że Biden w końcu został grabarzem Ameryki ”- powiedział lider Partii Liberalno-Demokratycznej. 

 

O Donbasie. ❗

 

Wladimir Zirinovsky podzielił się też swoją opinią na temat pogorszenia sytuacji w Donbasie.

Zdaniem rosyjskiego polityka Ukraina może w niedalekiej przyszłości zaryzykować ofensywę, ale słono za to zapłaci.

W wywiadzie dla radia Komsomolskaja Prawda powiedział, że prowokacja może się zdarzyć ale to wówczas będzie z dużą liczbą ofiar.

W rezultacie, zdaniem Żyrinowskiego, nadejdzie koniec Ukrainy !!! .

  Żyrinowski mówi, że Ukraina przygotowuje się do prowokacji. Jedno jest pewne że na ukraińską prowokację Rosja zareaguje z całą siłą i nastąpi natychmiastowy atak odwetowy który unicestwi ukraińską aramię jej zasoby i miejsca dowodzenia. Mogę tylko powiedzieć, że wszystkie jednostki wojskowe gotowe do ataku na Donieck lub Ługańsk zostaną zniszczone w ciągu godziny. 

Dlatego radzę żołnierzom armii ukraińskiej dezerterować, przekraczać granicę rosyjską, wjeżdżać w głąb Ukrainy, uciekać od naszej granicy - może na Białoruś, ocal swoje życie. Ci, którzy są werbowani do wojska, powinni tego unikać. Bo dla USA i kijowskiej bander-junty jesteś tylko mięsem armatnim.

Kryminalistów w Waszyngtonie i w Kijowie nie obchodzą ich twoje życie. Dla tych urzędujących w Kijowie i w USA jesteście wykonawcami celów a celem ich jest bratobójcza walka i zniszczenie Ukrainy Rosjii Białorusi.  Radziłbym mieszkańcom Kijowa, aby zaczęli opuszczać mieszkania i radzę wyjechać do Rosji. Kijów może też znaleźć się w strefie bombardowań gdy nastąpią ukraińskie prowokacje - powiedział Władimir Żyrinowski.

Według niego sytuacja ze strony banderowskiej  junty na  Ukrainie może się rozwinąć zgodnie ze scenariuszem Karabachu lub Jugosławii.

 „Przygotowują się, przygotowują, w końcu będą próbowali zbombardować Donieck, Lugańsk. Ale Donieck  i Ługańsk ma rosyjską  ochronę. W Donbasie jest ogromna liczba ludności  z rosyjskim obywatelstwem.

Rosja nie zostawi Rosjan na pastwę kryminalistów w Kijowie i w Waszyngtonie. 

Rosyjski cios będzie tak miażdżący, że NATO niczego nie zrozumie.

Biden się wystraszy, i gdzieś ... pod stołem będzie trząsł się w konwulsjach. I na pewno ostatecznie doprowadzi to do końca istnienia banderowskiej Ukrainy. ❗❗❗

 Bo jest to taka sytuacja, która irytuje Rosję ”- powiedział Żyrinowski. 

Wideo   ❗   youtu.be/IcnHWBv8zoc 

 

 

KOMENTARZE

 • Sytuacja jest bardzo niebezpieczna.
  Niestety od 2014 roku to elity zewnętrzne (USA) rządzą Ukrainą, realizując własne interesy, a Ukraina i jej terytorium jest w sumie miejscem wypadowym do hybrydowej agresji na Rosję i Białoruś.

  Już wielokrotnie wyłapywano na terenie Rosji i tych dwóch Republik dywersantów z SBU którzy mieli dokonywać sabotaże, zniszczenia i uprowadzać ludzi zwiazanych z obroną Donbasu.

  Pozdrawiam.
 • 7 lat wojny, to strasznie długo.
  https://www.defence24.pl/cache/img/550_800_crop__ozrly7_d01c35079e3bd80f6893fbeddf04a533.png

  Mam nadzieję że Rosja w końcu uzna te dwie Republik i pomoże wyzwolić cały obszar Donbasu.

  Pozdr. :)
 • Czas już najwyzsz
  skończyć z tym banderlandem
 • To nadzieja na odpłacenie żydom za okupacje Polski !
  Gdy wybuchnie wojna Rosyjsko Ukraińska wtedy wybije nasza godzina ludzie dostaną broń do ręki a żydostwo w Polsce w popłochu ucieknie z Polski !!!!

  Polacy ! tak jak powstał Polska 1918 r gdy się okupanci wzieli za łby ! tak powstanie WOLNA POLSKA bez złodziei oszustów żydowskich gdy półgłówki żydowskie napadną na Rosję Białoruś Donbas !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "...że on może chce też wcisnąć przycisk
  (A) tą swoją starczą drżącą ręką ?"
  -----------------
  Prędzej ten przycisk są władni wcisnąć ci - co to Trumpowi zablokowali tzw. - portal społecznościowy.
  W USrahellu ichni prezydent to tylko kukła sterowana przez rezydujace tam dzieci diabła.
  Wniosek?
  Los rzeczonych republik zależy od siły V kolumny dzieci diabła - rezydujacej w Rosji. Owa siła jest ogromna - ponieważ Rosja pozwoliła wcześniej na oderwanie się od niej Ukrainy a potem skwapliwie pozwoliła na banderland w owej Ukrainie - co się w glowie nie mieści ani Rosjaninowi ani Polakowi.
 • @Jacek Boki 04:59:02
  Tylko nasz Rząd na pasku żydów z USA,pewnie nie za darmo,wystawia nas Polske na wojenke,skromnie pytam czy ktoś z Polaków chce ginąć za przemysł zbrojeniowy z USA ?
 • Brawo...
  Wladimir Zirinovsky przedstawiany w polskojezycznych żydomediach jako oszołom, jawi się tutaj jako ktos rzeczowo i trafnie widzący 'stan rzeczy".Odzwyczailiśmy się od takiego języka, a szkoda...
 • WPS
  Panie Autorze, jest pa nieuzasadnionym optymistom.

  https://dentv.ru/programs/rossiyu-vtyanut-v-novuyu-voynu.html

  https://tvzvezda.ru/news/20213211637-eadHP.html

  https://tvzvezda.ru/news/20213221818-sikGH.html

  https://tsargrad.tv/articles/rossija-i-kitaj-nashli-sposob-odolet-vragov-ssha-v-uzhase-sdajut-ukrainu_336028
 • @zbyszek77 11:42:55
  Tak, tak Żirinowski to "geniusz" telewizyjny :))))
 • Ave Caesar. Morituri te salutant.
  Re:
  'Biden się wystraszy, i gdzieś ... pod stołem będzie trząsł się w konwulsjach. I na pewno ostatecznie doprowadzi to do końca istnienia banderowskiej Ukrainy. ❗❗❗"

  Biden sie wystraszy?
  A będzie wiedział, kogo?

  Dostanie karabin, helm , kompas i spadochron i pierwszy poleci na
  Moskwę i po całym Placu Czerwonym będzie szukał Putina.
  Zaglądnie we wszystkie zakamarki.

  Pobije w ten sposób swoich walecznych poprzedników.

  Jeszcze żaden kowbojski prezydent nie był osobiście sprawdzany względom walki z wrogiem.
  Bo w armii amerykańskiej zawsze brakowało hełmów i spadochronów dla dowódców armii USA.

  Desant w Normandii przygotowywali dwa lata, bo szukali spadochronu dla Roosevelta.
  Reagan kazał zbombardować Panamę bo był tam magazyn ze spadochronami,
  Clinton akurat w 1999 roku był bardzo zajęty, bo zawzięcie
  cudzołożył ze słynną stażystką, i hełm mu wpadł pod kanapę, a junior Bush szukał w słowniku znaczenia słów: 'broń masowego rażenia" i Iraku na mapie; a Obama odbierał Pokojowa Nagrodę Nobla w momencie gdy wyborcom obiecał głowę Kadafiego i darmowa ropę w Libii i rafinerie z Syrii.

  Trump sie wzruszył, jak siennik w noc poślubną, gdy jego ulubiona córeczka załkała, że w Syrii mordują syryjskie dzieci. Więc wzruszony tatuś wysłał na te dzieci rakiety Raeythona, żeby sie te dzieci syryjskie długo nie męczyły.
  Za ten wielki czyn bojowy, Trumpowi za każdą wystrzeloną w Syrii rakietę podskakiwały akcje na giełdzie.

  A senator McCain, w imieniu Waszyngtonu, prezydenta i całej publiki USA, obiecał na majdane pomoc bratnim banderowcom, bo jak przewidział nieżyjący juz senator: 'Ukraina ma taka przyszłość, na jaką sobie zasłużyła" (przy pomocy USA).

  A były vice-prezydent a obecnie prezydent USA, sam Joe Biden, osobiscie ratowal 'godność ' Ukrainy ratując rewolucje 'dostojeństwa' kiedy brutalnie wyrzucil z posady ukrainskiego generalnego -legalnie wybranego- prokuratora, za to, ze ten biedaczek ośmielił sie prowadzić dochodzenie w sprawie Huntera- złodziejskiego synka Bidena.

  Prezydent USA, dowodzi armii i jako dyktator wojenny - może na własne życzenie rozpocząć wojnę z kim chce - więc nie ma czasu na latanie w kilkadziesiąt miejsc na raz. I nie ma czasu osobiscie latać po pobojowiskach i strzelać do dzieci.
  Może zawsze wysłać delegacje, zwłaszcza z Polski.

  Zasłużony laureat Pokojowej Nagrody Nobla:

  W drodze do pobicia rekordu, pan Obama nadzorował śmiercionośnym działaniom zbrojnym łącznie w siedmiu krajach: w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libii, Pakistanie, Somalii i Jemenie. Lista ta szybko się wydłuża, ponieważ Stany Zjednoczone nasilają działania wojenne w Afryce.
  Próby zdławienia rebelii Boko Haram wymagają tworzenia oddziałów USA w Nigerii, Kamerunie, Nigrze i Czadzie

  Barack Obama i ćwierćwiecze wojen USA - World Socialist Web Site
  https://www.wsws.org/pl/articles/2016/05/18/pers-m18.html
 • @zbyszek77 11:42:55
  " Żyrko ", rzeczywiscie jest pyskaty, ale fakt, ze pochodzi z Ukrainy gdzie jego rodzina miała jakąś fabryke czy inny biznes - i naturalnie trochę może mieć pretensji do kijowskich hitlerowców.
  Żyrynowski sercem i duszą popiera interesy Rosji,, dlatego mu troche nie po drodze z obecnym polskim systemem i polityką zagraniczną Polski.

  I pamiętam, jak ten szef LDPR odezwal sie kiedys gromko w Dumie:
  "Oddajcie Polakom Lwów - nie sie Polacy sami użerają z Ukrami"
 • @Tiamat 12:06:15
  No tak, wszystko to prawda, ale obecnie wojna ( oczywiście lokalna !) jest wszystkim na rękę...i na Zachodzie, i na Wschodzie. Tylko jak to nie raz bywało, wojna lokalna lubi przechodzić w wojnę globalną ?!
 • @ele 08:32:43
  Szanowny Panie, trochę rozsądku, a co Polacy zrobią z tą bronią, która zdaniem pana dostanie się w ich ręce? Przecież powszechnie Polacy nie potrafią się nią posługiwać! Zatem nim pan cos napisze, to radzę pomysleć !
 • @Tiamat 12:24:29
  Tak, wała od Żyrika. To ruski człowiek. A jak ktoś nie rozumie jego aluzje to mu też wała.
 • Do @stanislav 12:36:15
  Pisze pan ! [ Przecież powszechnie Polacy nie potrafią się nią posługiwać! Zatem nim pan cos napisze, to radzę pomysleć ! ] koniec cytatu

  Mów pan za siebie ! jak pan nie umie obchodzić się z bronią to stukaj pan w internecie to panu najlepiej wychodzi ! !


  WALKA ZBROJNA TO JEDYNA DROGA DO WOLNOŚCI !

  Fidela Castro.


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:32:43
  "Gdy wybuchnie wojna Rosyjsko -Ukraińska ".

  Wojna Rosji z Ukraina nie wybuchnie...

  Chyba nie stać nas na kolejną naiwność dziejową.
  Wojska USA i inne wojska NATO stacjonujące w Polsce - mają głównie za zadanie ochrone żydów w Polsce.
  Więc znów może sie zdarzyć, ze to nie żydzi z Polski będą uciekać, tylko ....znów Polacy - tak, jak w latach 1980-tych Polacy uciekali z Polski przed ubecko-żydowską Solidarnością.

  Ostatni raz, kiedy żydzi uciekali z Polski, było to w czasach PRL, kiedy ich Gomułka przegonił w 1968 - bez niczyjej pomocy.

  Bo w PRL-u wiedzielismy jak można rozwiązywać problemy bez mordobicia i bez czekania na mordobicie ...
  Znaliśmy polską rację stanu.
 • @fretka 12:37:34
  To prawda.
  Ja często słucham Żyrynowskiego bo to bardzo kolorowy mówca i Rosjanie na ogól znają i rozumieja jego intencje.
  Szef LDPR potrafi odważnie opowiadać co mu sie nie podoba - a ma 'gadane' - bo jest adwokatem i do tego ma duże poczucie humoru.

  Zresztą., lubie oglądać debaty w Dumie. Są tak skrajnie inne niz te w obecnej Polsce. i nie tylko w Polse.
  A ja mam dosc juz patosu, sloganow i wyswiechtanych hasel o demokracji, sprawiedliwosci, aneksji Krymu i...rownouprawnieniu kobiet.

  W czasie niektorych wystąpień Zyrynowskiego, który rzeczywiscie używa zaskakujacych porównań i kolorowych przykładów - nikt sie nie oburza a sala obrad często ryczy ze smiechu.
  Smieje sie razem z nimi i Putin.

  Żyrynowski ma wiele racji - co nie znaczy, ze zawsze ma racje, - przestawia swoje racje ze swadą i rzeczywiscie troska o Rosje.
  Ma dużą wiedzę historyczną.
  I to sie liczy.
  Wiem, ze wiele osob nie bardzo rozumie polityke zagraniczna Rosji (polityka wewnętrzna Rosji, na ogol, nikogo w Polsce nie interesuje).
  Często spodziewamy sie po Putinie tego, co bardzo krytykujemy u jankesow: agresjii.
  Po czym , z twarzą pokerzysty, krytykujemy Rosje o ...agresję .

  Ciekawi mni zawsze, dlaczego w Polsce nie pokazują w tv, jak w Rosji obchodzą na przykład Dzień Kobiet.
  I jak przemawia Duda - a jak Putin....choćby z okazji Dnia Kobiet.
 • @stanislav 12:03:11
  Fragment wypowiedzi na temat wrogiej spójnej działalności USA i Zachodu przeciwko Rosji i Chinom.

  "Więc czego jesteśmy świadkami? Fakt, że Zachód nie rezygnuje z prób zmuszania Rosji i Chin do gry na własnych „zasadach” i we własnym interesie i organizuje się, aby to osiągnąć.

  A Rosja i Chiny, których Zachód obawia się zarówno militarnie, jak i ekonomicznie, uznając takie poddanie się za upokarzające dla siebie i sprzeczne z celami ich dalszego rozwoju, organizują się, by odeprzeć te bezczelne skłonności.

  Na naszych oczach powstaje grunt pod powstanie dwóch ogromnych bloków geopolitycznych - Stanów Zjednoczonych i UE z Wielką Brytanią, a z drugiej strony, Rosja i Chiny.

  Stany Zjednoczone szczególnie boją się sojuszu między Moskwą i Pekinem, zdając sobie sprawę, że w tym przypadku nie będą w stanie pokonać ani Chin, ani Rosji.

  Dlatego nie jest przypadkiem, że rzecznik globalizmu The Washington Post zaproponował niedawno oddanie Ukrainy Rosji, jeśli Moskwa odmówi zbliżenie z Pekinem, do którego Iran może przyłączyć się także na zasadzie odrzucenia przez Zachód.

  „Można próbować rozerwać tę oś, zrywając z powstającym związkiem rosyjsko-chińskim pisze gazeta. - Choć oczywiście będzie to wymagało poważnych ustępstw. Na przykład zrzeczenie się wpływów na Ukrainie. Albo nawet wycofanie wojsk NATO. z republik bałtyckich ”.

  Zastanawiam się, za kogo oni Rosję i Chiny uważają ? Czy naprawdę myślą, że Moskwa ulegnie tej trującej przynęcie, że ktoś uwierzy Amerykanom i Ukrainie, która prędzej czy później i tak wróci do Rosji, że warto porzucić rychły sojusz z Chinami.

  A czego będą chciały wszystkie kraje zmęczone zachodnim dyktatem? dołączyć?

  Wydaje się, że wierzą lub próbują wbić klin w stosunki między Rosją a ChRL, aby zasiać nieufność. Nic z tego nie wyjdzie, panowie."

  Zapomnieli o jednym najważniejszym czynniku.

  Rosja w chwilach zagrożenia jak żaden inny kraj na świecie nie poddaje się tym którzy chcą ją unicestwić.

  A reakcją na śmiertelne dla Rosji zagrożenie jest śmierć tych którzy podniosą na nią rękę.

  Niech w końcu przypomną sobie klęskę 207 lat temu Napoleona i 75 lat temu Hitlera führera III Rzeszy.

  Warto by też mieli na uwadze że Rosja w swojej obronnej doktrynie
  nie zawaha się użyć broni nuklearnej gdy zajdzie taka potrzeba.
  A to doprowadzi do zagłady i koniec świata w obecnej postaci i formie.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 12:06:15
  " W opublikowanym na pierwszej stronie artykule z 15 maja, New York Times zwraca uwagę na ważny milowy krok prezydentury Baracka Obamy: "Obecnie prowadzi on wojnę dłużej niż pan Bush czy jakikolwiek inny amerykański prezydent.” Swego poprzednika Obama prześcignął 6 maja. Lecz skoro pozostało mu jeszcze osiem miesięcy w Białym Domu, ma on szansę na pobicie kolejnego rekordu. Times pisze:”Jeśli USA utrzymają walki w Afganistanie, Iraku i Syrii do końca kadencji Obamy - co jest prawie pewne, gdyż prezydent niedawno oświadczył, iż wyśle dodatkowe 250 odziałów specjalnych do Syrii - pozostawi on po sobie nieprawdopodobną spuściznę jedynego prezydenta w historii Ameryki, który pełnił dwie pełne kadencje w trakcie wojny prowadzonej przez swój kraj.” 

  I to taki człowiek otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla !

  Widac więc jak nisko upadli ci którzy o tym decydują.

  Dziś tego rodzaju nagrody przyznawane przez politycznie umotywowane gremium nie ma żadnego znaczenia, wyzbyte jest autorytetu i stało się pośmiewiskiem a nie zaszczytem.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @stanislav 12:03:11
  Dzięki za te adresy.
  Warte są uwagi.

  Nie jestem za wielkim optymistą, bardziej realistą a w sytuacji gdy Rosja zostanie zmuszona do obrony Donbasu to jej armia może zatrzymać się w Kijowie i mam nadzieję że i w Odessie.

  Salut ✔
 • @Tiamat 13:01:01
  Obecnie NATO demonstruje szabelką na Morzu Czarnym i Bałtyku.
  Rosja to wszystko obserwuje i zapewne jest przygotowana na prowokacje ze strony Ukrainy.

  Jednak poza sporadycznymi reakcjami Putina mało jest zadawanych Putinowi pytań i stąd brak wiedzy jak w końcu zachowa się Rosja. A to rodzi niepokój gdyż obecnie reżim junty w Kijowie ściągnął ogromne ilości sprzętu wojennego na granice z DRL i ŁRL.

  Salut ✔
 • @1939-1939 10:35:06
  Zawsze znajdą się oszołomy które lubią mordować bezbronnych i niewinnych ludzi.

  Tylko żaden djuda czy kaczor czy pinokio morawiec nie nadstawi swojego zada na polu walki ani ich synalki, mają przecież do dyspozycji tanie mięso armatnie by robili co im rządzący każą !

  Salut ✔
 • @ele 12:58:23
  Tym hasłem zmanipulowano emocjonalną polska młodzież 1 sierpnia 1944 r.
 • @Tiamat 13:44:21
  Żirinowski ma taką rolę, ale rozumiem, że mówimy o osobach istotnych politycznie, a nie o showmenach ?
 • @Tiamat 12:24:29
  Żirinowski, to niezły, inteligentny kabareciarz, jak pisałem, ale w stosunku do Polski i Polaków jest niemal zawsze prezentuje antypolski punk widzenia, jak każdy sprytny Żyd ukraiński.
 • WPS
  Wojna trwa i w obecnych realiach rozgrywana jest w takim formacie:

  https://dentv.ru/programs/politika/novaya-strategiya-zapada-nachalsya-finalnyy-etap-globalizatsii-v-lepehin-i-shishkin.html

  https://www.youtube.com/watch?v=SOJJzsyOqBs&t=147s

  https://www.youtube.com/watch?v=6Wb4px6z2j4&t=1625s


  https://www.youtube.com/watch?v=65G0F4MPpkY
 • @Leonardo da Vinci
  Polecam : https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/motor-sicz-sprzedaz-chinczykom-niemozliwa-na-razie--9479.html .Należy to odczytać że właśnie rozpoczęto dostawy chińskiego uzbrojenia do broniących się przed terrorem banderopiteków republikom .Jak pamiętam czeski Excalibur Ltd się w takich bezśladowych transakcjach specjalizuje . Tyłki banderopitekom znowu przetrzepią . Salute . https://www.airspace-review.com/wp-content/uploads/2020/03/NORINCO-HJ-12.jpg
 • @stanislav 17:52:07
  Tu też jest ciekawe spojrzenie.

  https://m.youtube.com/watch?v=vtqYLBKZ8Vw
 • @Repsol 18:02:37
  Zełenski podpisuje dekret o nacjonalizacji Motor Sicz. 24.03.2021

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij podpisał dekret w sprawie wykonania decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) o nacjonalizacji przedsiębiorstwa Motor Sicz.

  Decyzja o nacjonalizacji przedsiębiorstwa zapadła 11 marca 2021 r. I wywołała ostry protest Pekinu, ponieważ udziałowcami Motor Sicz było kilka chińskich firm.

  Chiny będą żądać odszkodowania idące w milony dolarów.

  Salution✔ ☺
 • @Repsol 18:02:37
  Napisałem przez pomyłkę ze odszkodowanie idące w miliony dolarów a miało być w miliardy dolarów.

  Brudna, barbarzyńska, obrzydliwa farsa.

  Jak wiadomo, strona chińska ostro zareagowała na wypowiedzi ukraińskich polityków o nacjonalizacji Motor Sicz, w którą chińscy inwestorzy zainwestowali ok. 1 mld USD, kupując akcje, udzielając kredytów preferencyjnych i finansowania modernizacji technologii i produktów.

  W odniesieniu do tej bezprecedensowej sytuacji chińscy inwestorzy już wyrazili swoje stanowisko, nazywając działania władz ukraińskich wywłaszczeniem inwestycji, a wszystko, co się dzieje, jest barbarzyńskim rabunkiem.

  Biorąc pod uwagę argumenty i dowody, którymi dysponują, chińscy udziałowcy Motor Sicz uważają za konieczne odzyskanie

  ❗ 3,6 mld USD ❗ strat inwestycyjnych od państwa ukraińskiego w drodze międzynarodowego arbitrażu.

  Du Tao, prezes Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment, udzielił wywiadu jednej z ukraińskich publikacji. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dekretem nałożył sankcje nie tylko na całą firmę, ale także na samego Du Tao, a także na prezesa zarządu spółki, ostatecznego beneficjenta spółki Wang Jing i Skyrizon's. przedstawiciel na Ukrainę Chen Hoishen.

  Du Tao potwierdził, że jego firma i inni chińscy udziałowcy są zdeterminowani, aby dochodzić sprawiedliwości w międzynarodowych postępowaniach sądowych i nie mają wątpliwości co do ich zwycięstwa.

  - Czy w związku z wypowiedziami o zbliżającej się nacjonalizacji firmy jest teraz choćby minimalna szansa na rozwiązanie sytuacji wokół Motor Sicz?

  - Ze swojej strony wykorzystaliśmy prawie wszystkie możliwe mechanizmy negocjowania rozwiązania sytuacji. Pamiętajmy, jak to się wszystko zaczęło.

  Na początku współpracy z Motor Sich władze Ukrainy i ambasada w Chinach na różne sposoby wyraziły poparcie dla projektu, m.in. podziwiały budowę fabryki w Chongqing. Przecież sama fabryka w Chongqing została zaprojektowana głównie przez ukraińskie profesjonalne przedsiębiorstwa państwowe.

  Ale nagle wszystko zmieniło się dramatycznie, gdy ingerowały USA a chińskim inwestorom postawiono nieuczciwe zarzuty i wszczęto śledztwa - dzikie i ciągłe łamanie naszych praw jako inwestorów.

  Opierając się na szacunku dla państwa ukraińskiego, nadal zachowywaliśmy wielką cierpliwość i powściągliwość oraz aktywnie zabiegaliśmy o pojednanie. W 2017 r. Poczyniliśmy już poważne ustępstwa, w pełni uwzględniając życzenia i wymagania państwa ukraińskiego, i ustaliliśmy, że właścicielem 25% akcji Motor Sicz, co wykraczało poza zakres ogólnie przyjętych, zostanie państwowy koncern Ukroboronprom.

  Oznacza to, że zapewniliśmy państwu ukraińskiemu w sposób racjonalny i legalny możliwość uzyskania prawa weta wobec udziałów przedsiębiorstwa prywatnego, możliwości kontrolowania jego działalności.

  Nawet wspólny wniosek z Ukroboronpromem trafił do Komitetu Antymonopolowego Ukrainy (AMCU).

  Jednak po wrześniu 2019 roku stanowisko Ukrainy zmieniło się o 180 stopni, od wspierania wspólnego projektu stopniowo przechodziło w uchylanie się i zwlekanie, a w efekcie na jego całkowite odwołanie i zablokowanie.

  Nie pozostawiło nam to innego wyjścia, jak tylko zwrócić się do międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego w nadziei na negocjacje z rządem Ukrainy i rozwiązanie tej kwestii.

  Następnie, jak powinno być zgodnie z procedurą rozwiązywania sporów inwestycyjnych, byliśmy gotowi do rozstrzygnięcia przedarbitrażowego. Jednak konstruktywna praca w formacie Międzyresortowej Grupy Roboczej nie wyszła. Po pierwszym spotkaniu dialog został przerwany przez stronę ukraińską, nie było już komunikacji merytorycznej, nie udzielono też rozsądnych wyjaśnień.

  Wszyscy już znają ostatnie wydarzenia związane z incydentem: teraz ukraiński rząd zdecydował się przejąć 100% Motor Sicz! Dowodzi to, że władze ukraińskie nie mają zamiaru negocjować i zrezygnowały z możliwości pojednania.

  Ponadto obecne sankcje ułatwiają ukraińskim władzom znalezienie pretekstu do odmowy pojednania, ponieważ nie da się zasiąść do stołu negocjacyjnego, czyli warunki ich wprowadzenia zakazują kontaktów biznesowych z chińskimi inwestorami w Motor Sicz. Dlatego wszystkie działania odbywają się teraz na płaszczyźnie prawnej.

  Wnieśliśmy szereg pozwów do ukraińskich sądów na różnych szczeblach, mając nadzieję, że użyjemy broni prawa do ochrony naszych uzasadnionych praw i interesów.

  Jak widać, obecna sytuacja znacznie wykracza poza standardową logikę i ustaloną praktykę biznesową. Dlatego pytanie, czy jest szansa, należy skierować przede wszystkim do ukraińskich urzędników.

  Generalnie chciałbym podkreślić, że ukraiński rząd konsekwentnie idzie drogą przymusowego wywłaszczenia naszych inwestycji, nie zwracając uwagi na destrukcyjne zagrożenia dla gospodarki i klimatu inwestycyjnego swojego kraju.

  Salution ☺ ✔
 • @Leonardo da Vinci 18:25:47
  Jeżeli wyrąbali Chińczyków na zainwestowane miliardy USD to należy spodziewać się długotrwałych manewrów armii Rosji i Chin na Morzu Czarnym i Krymie . Jak nie spojrzeć dupska banderopiteków rozbolą . https://www.gospodarkamorska.pl/files/articles/21624/thumb790x400_1.jpg Salute .
 • @Leonardo da Vinci 18:38:09
  Dla przypomnienia zablokowano przy okazji to : https://zbiam.pl/artykuly/nowe-jednostki-napedowe/ No ale takie naplucie w twarz polińskim niedojdom jest delikatnym nawilżeniem twarzy deszczem . Salute .
 • @Repsol 18:56:58
  Temu błaznowi już całkiem odbiło i pociągany przez swoich patronów w USA za sznurki wykonuje absurdalne ich rozkazy.

  [ Znowu zhańbiony: Zełenski nałożył sankcje na europejskich posłów .

  Zełenskij podpisał dekret nr 109/2021 w sprawie wykonania decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z 23 marca 2021 r. W sprawie sankcji wobec 81 firm i 26 obywateli.

  Trzech francuskich posłów do Parlamentu Europejskiego znalazło się na liście sankcyjnej.

  Dokument został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa ukraińskiego 23 marca.

  Na liscie znaleźli się eurodeputowani z Francji, ponieważ odwiedzili Krym w 2020 r. Bez zgody władz Ukrainy. Są to Virginie Joron, Lacapelle Jean-Lin i Olivier Philippe. Wszyscy oni reprezentują grupę polityczną „Tożsamość i Demokracja”.

  Na liście sankcji ta grupa jest określana jako
  „wyjątkowo nielegalna”.

  " To kolejna perła z gabinetu Zełenskiego. Nałożył sankcje na trzech obywateli Francji, którzy są „przedstawicielami LEGALNEJ grupy politycznej!” Jak rozumiem, słowo „legalny” stało się już brzydkim słowem dla błazna udającego władcę ukrainy i dla jego kuratorów w USA ”- napisał w Telegram politolog Władimir Korniłow

  Salution ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 19:59:23
  Teraz banderopiteki będą opluwać Turków . Marnie widzę przyszłość tego plemienia . https://www.defence24.pl/turecki-apache-z-ukrainskimi-silnikami Salute .
 • @Leonardo da Vinci 19:59:23
  Daj Amigo spokój z tym kretynem banderopitekiem , to ścierwo potrafi grać tylko na pianinie . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=HbmZrzN3WFE
 • @Repsol 21:31:58
  I takiego klauna wybrali ukry sobie na prezydenta, no to mają już czym się chwalić.


  Salut ✔ ☺
 • @Leonardo da Vinci 18:14:02
  Tak, te poglądy K.Siwkowa, którego mam przyjemność znać osobiście, są bardzo interesujące i wielce prawdopodobny jest tam nakreślony scenariusz.

  K.Siwkow rozwija tę koncepcję w niedawno opublikowanym wywiadzie:

  https://www.youtube.com/watch?v=iJp0XypVVek&t=361s
 • @Leonardo da Vinci 23:01:31
  Jakie plemię tacy koszowi . Salute . https://wprawo.pl/dzicz-z-ukrainy-bili-podtapiali-i-przypalali-polakow/
 • @Alfax 13:56:21
  Tutaj jest jak zawsze ciekawa analiza aktualnych realacji Rosja-Chiny vs. USA w wykonaniu znakomitego znawcy realiów chińskich Nikołaja Wawiłowa

  https://dentv.ru/programs/politika/dvoynoy-schit-velikiy-kitayskiy-neytralitet-uhodit-v-proshloe-nikolay-vavilov.html
 • @Repsol 00:17:49
  Jak widać bander swołocz ma bestialstwo w genach.❗

  A kto to banderowskie goowno wpuścił do Polski ⁉❗

  I kto wybrał to goowno które obecnie rządzi w Polin ⁉❗

  Od 30 lat goowno polityczne liże doope ukropom i wciska Polakom kit że badergoowno to nasi przyjaciele i sojusznicy.

  A spora część prostaków bezmyślnie to goowno łyka i gdy swołocz z tri zubami pluje na nich to mówią że to deszcz pada.

  O to real w jakim my żyjemy.

  Salut ✔✌
 • @stanislav 00:19:19
  Bardzo ciekawa analiza. Dobrze by było gdyby Kreml nawiązał militarny sojusz z Chinami. Czas pokaże jak potoczą się sprawy.

  Krym tak czy inaczej jest Rosji bo był Rosji a Chruszow ukrainiec nie miał prawa podarować go bander swołoczy.

  Salut ✔
 • @stanislav 17:09:52
  Niektórzy maja raczej opinie o Żyrynowskim niż wiedzą o roli LDPR.
  Jest to najstarsza istniejąca obecnie partia w Rosji i tego nie powinien żaden normalnie myślący człowiek lekceważyć. Rosjanie wiedzą co robią.
  I widać ze pan Stanislaw albo nie zna rosyjskiego albo bardzo rzadko słucha i nie rozumie Żyrika i jego przemówień.

  Żyrynowski często mówi to, czego innym politykom nie wypada mówić.. Jako partia opozycyjna - ma zdecydowanie więcej swobody w wyrażaniu opinii.

  Polakom jakoś bardzo trudno pojąć arkana polityki i stosunków międzynarodowych.

  Nie tylko Żyrynowski, ale i wielu Rosjan może mieć duże pretensje o to, co Polacy i polskie media mają do powiedzenia ( i pisania) o Rosji i historii stosunków polsko -rosyjskich.
  Polscy publicyści i politycy w post-Solidarnosciowej Polsce juz tyle razy sie zbłaźnili niewiedzą o naszych sąsiadach, ze przykro słuchać i czytać wygadywanych bredni na temat, na przykład rosyjskich oligarchów , zwłaszcza wtedy, gdy polskie oligarchy rozkradały i pomagały rozkładać Ukraine.

  Dla mnie szef LDPR nie jest 'anty-Polakiem’.

  Ja nie bronie szefa LDPR.

  Ja bronie polskiej racji stanu.
  Należy słuchać co mówią o nas inni i analizować gdzie - i dlaczego - nie mają racji.

  A te polskie biadolenia i węszeniu wszędzie żydostwa (ale nie pod latarnią) i ... jak mawia Żyrynowski 'grzebania po cmentarzach', mają słabą strone. I Polacy powinni być bardziej ostrożni w kreowaniu pewnych opinii.

  Może podam przyklady.

  - 10 milionów Polaków nosiło na rękach zyda -ubeka
  - cala Polska popierała - i wybierała- żydowskich prezydentów w po-
  Solidarnościowej Polsce.

  - przypominam przemówienie Gomułki z 1968 roku:
  "Żydzi, którzy nie czują sie Polakami powinni opuścić Polskę”:

  - Ośmielam sie przypomnieć ze W. Gomułka mial żonę żydówkę ale
  potomstwo ma polskie.
  Można porównać obecnego prezydenta, który publicznie sie chwali, ze ma
  córkę - żydówkę.
  - Ja juz nie wspomnę o małych Kalksteinach , którzy juz we wczesnym
  dzieciństwie grali wazn ą role o ‘dwóch takich, co ukradli księżyc’.
  - Polacy bardzo chętnie i z entuzjazmem popierają wszystkich żydów
  Ukrainy; obu żydowskich prezydentów i wszystkich wywrotowców z
  majdanu.
  - Polacy nie poparli Janukowicza, który jest z pochodzenia Polakiem a
  poparli zyda Walcmana. .
  - Każdy obecny prezydent Polski lata pod 'Ściane Płaczu' i składa hołdy
  obcym bogom.
  - Polacy nie protestowali gdy ukradziono chrześcijanom i Palestyńczykom
  Jerozolimę.
  - Polacy bardzo chętnie sprzedali swój kraj 'na żydach' - a ostatnio nawet
  polskie zasoby wodne oddali w ręce izraelskiej firmie prywatnej. Uważam
  to za zbrodnie przeciwko Polsce i Polakom.
  - Żaden Polak jak dotąd - ani w sejmie, ani 'na łamach' - nie poparł
  przywrócenia Lwowa do Polski ale upiera sie, ze Krym trzeba oddać
  Żydom.
  - Stawiamy pomnik Churchillowi, którego zubożały tatuś ożenił sie z bogatą
  żydówką, żeby podratować rodzinny majątek.
  Ale żaden Polak jeszcze sie na Churchilla nie obraził za to co o Polakach
  Churchill opowiadal i co Polakom zrobił.
  Ciekawe, dlaczego?.

  Co takiego Polakom zrobil Rosjanin, przywódca LDPR?
  Jaką krzywdę nam wyrządził?

  Zanim zaczniemy krytykować Żyrynowskiego, to - za poradą Putina -
  najpierw popatrzmy do lustra.
 • @Leonardo da Vinci 01:25:29
  Chiny nie mają - i nie chcą mieć żadnych 'sojuszy' ani paktów militarnych , ponieważ uważają sie za państwo niezależne.

  A matka Chruszczowa byla Polką. Samego Chruszczowa i jego siostre na Ukrainie nazywano Polakami.

  I prawdę powiedziawszy Chruszczow nie podarowal Krymu Ukrainie.
  To jest celowa dezinformacja.

  Wszelkie administracyjne zmiany były wewnątrz Związku Radzieckiego- i nikt nie przewidywal utworzenia 'państwa Ukrainy'.

  Może dobrym przykladem byc Armenia i Azerbajdzan, które w czasach sowieckich nie byly w konflikcie.
  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 18:38:09
  Gdy na chwilę zapomnimy, że chodzi tu o wskrzeszony zbrodniczy Banderland, to ta informacja jest trochę kuriozalna...

  Komunistyczne(?) Chiny są wzburzone, że jakieś inne państwo (zapominamy, że to Banderland) nacjonalizuje chińskie PRYWATNE(*) "inwestycje" na terenie tego państwa... Hehehehe.

  (*) //zapewniliśmy państwu ukraińskiemu w sposób racjonalny i legalny możliwość uzyskania prawa weta wobec udziałów przedsiębiorstwa PRYWATNEGO, możliwości kontrolowania jego działalności.//

  Zapomniał wół, jak cielęciem był...

  Jak to kapitalizm uderza do głów. Nawet tych ze skośnymi oczkami :D
 • @Kmieć 08:19:48
  Odwrotnie.
  To żydy i polskie i ukraińskie namówiły Ukrów na kapitalizm i
  prywatyzację
  Chiny mają i państwowe i prywatne przedsiębiorstwa i tego nie ukrywają.
  Nie ukrywaja, ze mają mnóstwo miiarderow i prywaciarzy.
  Komunizm nie zabrania własności prywatnej.
  Wiec miały Chiny prawo sprawdzic ukraiński system....prywatyzacji.

  A Chiny?
  Chiny mają prawo - i robią to od lat, proponować prywatne biznesy - bo Chiny handlują od tysięcy lat.. nic nowego

  Jak przyjdą Marsjanie, to pierwsze Chiny zaroponują im biznes.
  Natomiast Zielenski złamał warunki umowy handlowej..
  I to jest przestępstwo.

  Widać Zielenskiemu -pajacowi ktoś podpowiedzial, ze tak zrobił Marcos na Filipinach kiedy znacjonalizowal ropę, w Mindanao, która mu kradli Amerykanie, ze zrobił tak szach Iranu czy Chavez w Wenezueli.
  Wiec dupek dzwoncy, ukrainski aktorzyna postanowił .....okraść Chiny.
  Życzę powodzenia.
  Bo myśli, ze go Biden obroni

  Zapomnieli Ukry, ze prywatyzują - a nie nacjonalizują

  A to najlepszy przyklad ukraińskiej prywatyzacji:

  Jak rozkradana jest Ukraina - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=IRFSLasASv4
 • @Tiamat 04:54:27
  Chiny już mają sojusz militarny z Rosją . Dzięki Bogu równowaga biegunów jest zachowana .Pozdrawiam Panią . https://www.youtube.com/watch?v=85Wk268n3Gg
 • @ALL
  No , a tu pełna demencja i rozwolnienie : https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-24/rosja-uzyla-broni-chemicznej-przeciw-swoim-wrogom-na-terytorium-panstw-nato/
 • @Repsol 18:39:09
  re: Sojusz Chin z Rosja

  Zdaje sie, ze oboje mamy rację . Chiny wspólpracują z Rosją w sprawach wojskowych i obronnych ale nie na zasadzie np. sojuszu typu NATO czy Sojuszu Atlantyckiego, gdzie USA grają pierwsze skrzypce i dyktują 'sojusznikom' co maja robic.
  Rosja i Chiny wspólpracują na zasadzie partnerstwa i wspólnych interesow ale maja osobne dowództwo.

  Ale rozumiem, ze słowo 'sojusz' może mieć różne znaczenie.

  Rosja-Chiny: wojskowy sojusz z o.o. - The Warsaw Institute Review
  https://warsawinstitute.review/pl/numer-1-2020/rosja-chiny-wojskowy-sojusz-z-o-o/

  Pozdrawiam
 • US kupuje gaz z Rosji a Polsce nie pozwala?
  Nie wiem, czy to bardzo śmieszne, czy tragikomiczne, ale USA nie pozwala Europie kupować naturalnego gazu z Rosji ale zmusza Polske i Europe do kupowania smierdzacego, toksycznego gazu łupkowego z USA, którego i tak US nie jest w stanie dostarczac bo ma poważne klopoty u siebie. (plemie Dakota i Keystone pipeline)
  Ale namiętnie USA kupuje naturalny gaz z Rosji. Rope tez.

  I co na to polskie szmalcowniki, którym naturalny i tani gaz rosyjski śmierdzi a łupkowy pachnie?

  Dlaczego USA importuje gaz z Rosji?
  Why Is The United States Importing Natural Gas From Russia? | The National Interest
  https://nationalinterest.org/blog/buzz/why-united-states-importing-natural-gas-russia-91221

  Dlaczego US kupuje gaz z Rosji - Bloomberg
  Why the U.S. Is Buying Natural Gas From Russia - Bloomberg
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-19/how-the-u-s-almost-bought-russian-natural-gas-quicktake-q-a

  USA handluje z Roja ale uinnym nie pozwala?
  US importy z Rosji historia i obecne przewidywania na lata 2022-2023
  United States Imports from Russia | 1992-2021 Data | 2022-2023 Forecast | Historical
  https://tradingeconomics.com/united-states/imports-from-russia

  US importuje rope z różnych państw. Na 4-tym miejscu jest Rosja
  Oil Imports by Country 2021

  4. Russia
  https://worldpopulationreview.com/country-rankings/us-oil-imports-by-country


  US ciagle kupuje gaz z Rosji
  Amid export boom, U.S. still imports natural gas from Russia
  https://www.worldoil.com/news/2018/12/28/amid-export-boom-us-still-imports-natural-gas-from-russia

  Trump oskarza gubernatora NY, Cuomo, ze namawia do kupowania 'energii' z Rosji
  Trump Accuses New York Governor Cuomo of Prodding US to ‘Buy Energy From Russia’ - Sputnik International
  https://sputniknews.com/us/202008291080311367-trump-blames-new-york-governor-cuomo-for-prodding-us-to-buy-energy-from-russia/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY