Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Uwaga ❗Jawne prowokacje wrogów budowy NORD STREAM 2.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Agresywne prowokacje ze strony przeciwników NS 2 zagrażające bezpieczeństwu ludzi budujących NORD STREAM 2 oraz próby sabotażu u wybrzeży Danii. W prowokacjach bierze udziału takźe polski statek rybacki SWI-106 ❗❗❗

 

Międzynarodowy spisek i prowokacje  pod dyktando USA ?

 

 

Bezprecedensowe prowokacje: Wrogowie NS 2 używają łodzi podwodnych, statków i samolotów przeciwko Nord Stream 2 (Foto / Wideo)  - 

   Wideo  ~~~     m.youtube.com/watch   ~~~

Nord Stream 2 AG, operator budowy gazociągu Nord Stream 2, poinformował o prowokacjach okrętów wojennych, statków cywilnych i samolotów w rejonie budowy rurociągu, nazywając te wydarzenia „wydarzeniem bez precedensu w historii”.

 „Mówimy o jasno zaplanowanych i przygotowanych prowokacjach z wykorzystaniem zarówno statków rybackich, jak i okrętów wojennych, okrętów podwodnych i samolotów w celu utrudnienia realizacji projektu gospodarczego. To chyba pierwszy i bezprecedensowy przypadek tego typu w historii" . 

 28 marca niezidentyfikowany okręt podwodny pojawił się w strefie bezpieczeństwa statku układającego rury Fortuna w odległości mniejszej niż jedna mila. Biorąc pod uwagę, że linie kotwiczne Fortuny znajdują się w odległości ponad jednej mili, działania okrętu podwodnego mogą spowodować uszkodzenie całego systemu pozycjonowania kotwicy statku układającej rury i doprowadzić do uszkodzenia rurociągu.

Już wcześniej bo 22 lutego podczas układania rurociągu na południe od duńskiej wyspy Bornholm polski statek rybacki SWI-106 wszedł w strefę ochronną robót od strony południowej. Wielokrotne próby nawiązania z nim kontaktu radiowego kończyły się niepowodzeniem. W tej sytuacji statek zaopatrzeniowy "Vladislav Strizhev" został zmuszony do wejścia na kurs kolizyjny i wypychania by nie dopuścić do sabotażu w wyniku czego doszło do zderzenia  SWI-106  z  "Vladislav Strizhev". 

Po zderzeniu kapitan polskiego statku rybackiego nawiązał kontakt i przyznał się do incydentu. 

Gdyby nie zdecydowane działania statku dostawczego, polski statek uderzyłoby w statek Fortuna układający rury. Za pośrednictwem konsulatu rosyjskiego w Niemczech został złożony morski protest w związku z tym sabotażowym incydentem ”- Oznajmił rzecznik Nord Stream 2 AG. 

Z czyjego polecenia polski statek rybacki bierze udział w sabotażu i prowokacji  ? ⁉

Czy za tym haniebnym czynem stoi reżim w Warszawie i uprawia piractwo na wodach otwartych lub terytorialnych kryjąc się za statkiem rybackim ? !  Do czego zmierza "polski rzad" ? ⁉ Czy do otwartego kofliktu z Rosją  ? !  Czy jest tylko wykonawcą rozkazów z Waszyngtonu  ⁉️.

Przecież budowa NS 2 odbywa się za zgodą władz Danii u wybrzeży Danii a nie na wodach terytorialnych Polski.

 

KOMENTARZE

 • Prowokacje przeciwko NS2 są związane z konfliktem w Donbasie
  Przeciez to jest wszystko sterowane z USA.
  Nowe codzienne ostrzały terytoriów DRL i ŁRL i całe zaostrzenie sytuacji w Donbasie ze strony banderowskiej junty odbywa się z poparciem bandytów w Białym Domu i za wiedzą starego Bidena.

  Nikt inny tak nie podżega juntę banderowską do mordowania ludności w Donbasie jak kryminalny reżim w USA.

  To w ich interesie został dokonany krwawy pucz w Kijowie i zbrodnia ludobójstwa w Odessie a Ukraina zamieniła się w nazistowski twór i czci zbrodniarzy z SS Galizien i z UPA jako bohaterów.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 18:21:57
  O to
  ❗fan bandersynów.

  https://www.youtube.com/watch?v=rEdkM5tx85g

  Salution ✔
   
 • Autor 5*
  "Syjonistyczna banda IIIŻydo-RP rusza na wojnę z Rosją"
  "Żydów gazowe wojny z Rosją – walczą i płacą Polacy" - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/01/syjonistyczna-banda-iiizydo-rp-rusza-na-wojne-z-rosja/
 • @Rzeczpospolita 18:33:20
  Mo cóż zagnieździły się banderowskie i syjonistyczne kanalie w polskim sejmie i oczywiście w partiach i w rządzie. To teraz Polacy ponoszą tego konsekwencje. Wzrost opłat i kosztów utrzymania dla Polaków a ulgi i pomoc dla junty bandersynów na upa padlinie.

  Salut ✔
 • smutne to
  Tylko debile mogli zorganizować pomysł staranowania przez SWI-106
  rufy rosyjskiego statku układającego rury. Jak widać debili w polskiej polityce dostatek.
  Przed ostatnim głosowaniem wyznałem iż jeżeli PiS znowu wygra nie będę komentował tego rządu bo jak sobie pościelisz tak się i wyśpisz. Generalnie słowa dotrzymuję. Nie wypowiadam się już na temat tego szamba. Powiem tylko tyle że odejmując przyjezdnych rosyjsko języcznych współczynnik urodzeń Polaków zbliża się do *1 czyli zagłady.
  Na głupotę Polaków nawet rycerze z Giewontu nie poradzą.

  PS: kiedyś był popularny slogan "gospodarka głupcze". Po wieloletnich rozważaniach trzeba slogan zmienić na "demografia głupcze" bo to ona wszystkim kieruje jak i ustala.
 • 18:31:29
  1.04.2021


  https://www.youtube.com/watch?v=rEdkM5tx85g

  Tego bełkotu i wycia niby hymnu upa padliny nie da się słuchać.

  Dla banderowskiej gangreny swołoczy wynika, że samo mordowanie bezbronnych ludzi jest dla tych ukrów bestialców radością i przyjemnością.

  A tam na wideo wyjąca upa swołocz ma wklejone obrazki ich zwyrodniałych mordów na Polakach to nic innego jak widok banderowskiego dzieła bestialsko zamordowanych Polaków, dzieci, kobiet, mężczyzn, starców.

  Tak skrajnie zakłamanego drugiego tworu na Ziemi nie ma jak te banderowskie skv .ry... syny ❗❗❗
 • To robi się co raz bardziej jak igranie z ogniem.
  Rosja w sytuacji faktycznego sabotażu może użyć siły w stosunku do sprawcy, podobnie jak w sytuacji sabotażu mostu na Krym który podlega ochronie jako gospodarczo-strategiczny obiekt.

  Moskwa ostrzegła wówczas Ukrainę i inne państwa że użyje militarnego precyzyjnego odwetu i ukarze sprawcę, państwo które za tym sabotażem będzie stać.

  Oby nigdy nie znalazł się szaleniec który sprowokuje odwetową sytuację.

  Pozdrawiam.
 • Eskalacja na Donbasie.
  Europejskie dowództwo amerykańskich sił zbrojnych (EUCOM) wprowadziło najwyższy poziom zagrożenia w związku z eskalacją walk na Donbasie i ruchami wojsk rosyjskich – poinformował w środę "New York Times".
  Czyżby wojna zbliżała się biegusiem ?
 • Zgroza bierze
  gdy patrzy sie i słyszy coraz większy zasięg ma amnezja u ludzi. Nie pamięta się o tym co zaszło rok temu, a już to co było kilka lat wcześniej okrywa kir zapomnienia.

  Przypominam że Nordstream znacząco ograniczył możliwości portowe Szczecina płytko położony w poprzek toru podejścia. Jednostki o głębszym zanurzeniu nie będa mogły zawijać do tego portu. Oczywiście donek zaakceptował obietnicę makreli . W końcu Bałtyk to bajoro. Ciekawe czy plany poprawiono aby mogły zawijać największe zbudowane jednostki. Zatem istnieje tu wątek polsko niemiecki i polityczny i gospodarczy . Zwiększenia znaczenia portu w Roztoce kosztem Szczecina
 • @SZS 22:01:06
  Tak tylko, że prowokacje tak naprawdę są ze strony reżimu kijowskiego. To armia ukraińska ostrzeliwuje już od miesięcy domy mieszkalne, szkoły i niszczy infrastrukturę na Donbasie tych dwóch Republik.

  Te dwie Republik nie mają żadnego pożytku z ostrzałów, są za słabe by podjąć się ofensywy, natomiast Ukraina wspierana przez Stany Zjednoczone i Turcję ofszem widzi cel, za przykładem wojny w Karabachu i zwycięstwa Azerbejdżanu ma ochotę na brutalną agresję i zniszczenie tych Republik kosztem ludobójstwa ludności Donbasu.

  Pod rządami Zełenskiego jest pod tym względem nawet gorzej bo on by utrzymać się na stanowisku prezydenta ulega skrajnym nacjonalistom i zarazem za wszelką cenę chce przypodobać się nowej administracji w Waszyngtonie Biden'a.
 • @gnago 22:19:45
  Nikt amnezji nie ma a po prostu o tym nie mówi. To co dzieje się dzisiaj
  jest zasługą politycznego partacza jakim był sp L.Kaczyński. To od niego zaczęło się włażenie w gówno. Długo by o tym rozmawiać. Dzisiejsze owoce są skutkiem polityki głównie tamtych lunatyków wspomaganej dzisiejszymi warchołami. Ani wtedy ani dzisiaj polityka polska nie jest skierowana dla dobra Polski jak i Polaków lecz obcych interesów.
  Na dzisiaj mamy dwie silne frakcje. Jedna wchodzi w tyłek USA i Izraela a druga wchodzi w tyłek Rosji. O Polakach już i sami Polacy zapomnieli.
 • @gnago 22:19:45
  Niezupełnie. Na Bałtyk mogą wpływać statki o maksymalnym zanurzeniu 15 metrów (Cieśniny Duńskie). Duże gazowce mają zanurzenie 12,5 metra, zaś sam port w Świnoujściu może przyjmować statki o zanurzeniu do 13,2 metra.

  https://www.energetyka24.com/glebokosc-sporu-czyli-dwa-slowa-o-gazoporcie
 • @Alfax 22:22:57
  Kijów żadnych prowokacji nie robi. Według międzynarodowego prawa to jest ich ziemia i ma całkowite prawo o nią się upominać. Republiki to wymysł sprzedawczyków i Rosji. Tak więc nie opowiadajcie głupot. To Rosja za aneksowała cudze terytorium czyli Krym, to Rosja chce odłączyć donbaskie ziemie od Ukrainy i przyłączyć do Rosji pod pretekstem dobra obywateli rosyjskich. Nie pamiętacie 17 Września 1939 roku i powodu napadu Stalina na Polskę?
  Ukraina powinna zrobić to co Hiszpania zrobiła Baskom. Pisze się nieraz że tam nie ma wojny. Tak, tam prawdziwej wojny nie ma. Nie ma dla tego że Rosja która zabrała im te ziemie jest za silną aby militarnie te ukraińskie ziemie Ukraina mogła odebrać. Tak wiec Ukraina wije się bezsilnie od "sojusznika" do "sojusznika" szukając pomocy.
 • @gnago 22:19:45 dodam do pierwszego wpisu
  Czasami blogerzy piszą i łączą problemy na Ukrainie z problemami tyczącymi Polski. Takie będą nasze problemy na jakie polska władza nas i Polskę wystawi. Karygodnym jest próba taranowania statku rozstawiającego rury. Nikt mi nie powie że to niechcący zrobili rybacy. To jest po prostu debilizm. Kiedyś na polecenie USA wprowadziliśmy sankcje. Rosja odpowiedziała tym samym czyli zakazem sprzedaży produktów rolnych z Polski. Na dzisiaj Rosja ma już nas i nasze "jabłka" w dupie. Posadzili swoje sady i nie tylko nie chcą naszych jabłek ale podbierają nam rynki zbytu. Tyle się nawojowaliśmy. Teraz jest płacz że ruska rura będzie przeszkadzać w naszych planach.
  Pewnie że będzie ale to od razu trzeba było myśleć bo Rosja kładąc ją żadnych praw nie łamie. Kiedyś Kaczka nie chciał aby rura przechodziła przez Polskę i brać za tranzyt furę pieniędzy to teraz będzie przechodzić pod Bałtykiem a Polacy zamiast korzyści będą mieli same straty!
  Pomyliłem się, korzyść będzie jedna i to wbrew pozorom olbrzymia. Dla Rosji jak i częściowo USA stracimy znaczenie oraz nie będziemy stanowić zagrożenia. To jest dobra sytuacja gdyż w takich warunkach można podciągnąć nasz polski kraj na lepszy dla Polaków pułap życia. Czy władze i polscy politycy to zrealizują to już inna sprawa.
 • @Stara Baba 23:18:09
  Donbas. Te  ziemie były rosyjskie, niestety za Lenina i Stalina zostały bez zgody mieszkających tam Rosjan zostały przyłączone do nowo powstałej sztucznie utworzonej Ukraińskiej Republiki Radzieckiej.

  Wcześniej żadnej Ukrainy jako państwo nie było ❗❗❗.

  Tak więc nie pisz tu ewidentnych bredni głupot i kłamstw. ❗❗❗

  Rozpad ZSRR też został dokonany nie legalnie przez trzech głównych zdrajców komunistów Jelcyna, Szuszkiewicza i Krawczuka (pirwszych sekretarzy komunistycznej partii Republik Radzieckich: Rosji, Białorusi i Ukrainy, te szumowiny gnidy 8 grudnia 1991 r. dokonali zdrady i ostatecznego rozpadu federalnego państwa.

  Faktycznie to Ukrainą rządzą od rozpadu ZSRR w 1991 r. separatyści a od 2014 roku po krwawym zamachu w Kijowie puczysci opłaceni przez USA, którzy dokonali mordu na swoich przeciwnikach i w pełni są marionetkami USA.

  A "wybory" od 2014 roku, gdy wymordowana jest opozycja lub przeciwnicy baderowców są eleminowani i uwięzieni, zastraszeni to takie wybory są zwykłą farsą, oszustwem.

  To USA obsadza od 2014 roku swoimi marionetkami kluczowe stanowiska w państwie wasalskim (kolonii) i nie na podstawie demokratycznych wyborów.

  Wymysłem zdrajców i sprzedawczyków sługusów Waszyngtonu jest obecna banderowska upa padlina ❗

  Marionetkowe państwo nazistów wyznających ideologię bandery i SS Galizien.

  Taka banderowska gangrena nie ma prawa istnieć i prędzej czy później przestanie istnieć gdy w końcu Rosja podejmie kroki i zrobi tam porządek.

  A wystarczy obalić banderowskie bydło i zmusić do pokoju.
  Donbas jak długo będą w Kijowie bander sku syny nigdy nie zgodzi się być pod butem nazistów wyznawców banderowskiej gangreny i cały Południowy Wschód takźe powinien oderwać się od tego banderowskiego łajna i bagna.
 • @Leonardo da Vinci 00:41:02
  Naszpikowany jesteś "rosyjską historią" aż żal za tyłek ściska. Niepodległość Ukrainy zagwarantowała ~30 lat temu ta sama Rosja która dzisiaj Ukrainie chce ziemię siłowo zabrać. To od Rosji zależała ukraińska niepodległość, to Rosja zrzekła się 30 lat temu praw do ziem dawnej ukraińskiej republiki. Według międzynarodowego prawa Rosja na dzisiaj jest agresorem i żadne gadania o banderowcach lub w stylu " a tam murzynów biją" nie przejdzie. Ja tam z tobą dyskutować o cudzych ziemiach nie będę. Ani ziemie wschodniej Ukrainy nasze nie były ani nie będą. Zwrócę ci uwagę że tych "upadlincow" jest na Ukrainie może tylko mniej niż 1%. Reszta to zwykli ludzie. Poza tym komu tak naprawdę zależy aby ci banderowcy zostali wskrzeszani? Niemcom, USA a może Rosji? kto z tego powodu ma największe namacalne zyski? Kto z ukraińskiego burdelu czerpie największe korzyści? Nie piernicz tylko że żydzi.
 • @Stara Baba 23:18:09
  Skrajny cynizm okazuje @Stara Baba oraz publikuje tu bezczelnie celowe kłamstwa na temat jak jest naprawdę na Donbasie i kto jest agresorem.

  "Kijów żadnych prowokacji nie robi. Według międzynarodowego prawa to jest ich ziemia i ma całkowite prawo o nią się upominać"

  Ich ziemia ?
  A od kiedy junta która nie ma nic wspólnego z legalnością władzy ma prawo do ich ziemi.

  Po pierwsze samo to że obecna junta wydaje rozkazy by terytorium DRL i ŁRL było ostrzeliwane mordując tym samym ludność cywilną jest zbrodnią.

  Po drugie obecnie rządzący tak jak napisał Autor są marionetkami Stanów Zjednoczonych i tylko dzięki wsparciu prorektorów zza oceanu jeszcze tam istnieją.

  Po trzecie Donbas tak jak Krym wybrał w legalnym referendum prawo do oderwania się od Ukrainy rządzone przy pomocy terroru, likwidacji opozycji i opieraniu swojego istnienia na ideologii skrajnie nacjonalistycznej z symbolami SS i UPA.

  To miliony ludzi zadecydowało o swoim życiu i przynależności a nie grupa nazistów która przy pomocy krwawego puczu przejęła władzę stanowiąca juntę ma prawo do decydowania o losie milionów ludzi i zmuszać ich do życia w niewoli banderowskiej junty i wyznawania
  banderowskiej ideologii.

  Opamietaj się człowieku, bo albo jesteś potomkiem banderowców albo nie myślisz racjonalnie i żyjesz w zakłamaniu, w zakłamanej rzeczywistości.
 • @Stara Baba 00:59:24
  Prezydentem obecnym jest Zełenski żyd, on tego nie ukrywa.

  Ja nic nie mam przeciwko normalnym Żydom ani przeciwko innym narodowościom gdy ludzie chcą żyć w zgodzie i w pokoju.

  Czy żydzi mają korzyść ? Pewnie tak jak inni którzy wykorzystują sytuację i się bogacą kosztem innych.

  A co do 1% to dokładnie ten jeden % rządzi terrorem i objęciem kluczowych siłowych stanowisk w aparacie władzy. A głównie mają wsparcie w Stanach Zjednoczonych i w UE.

  Bez tego wsparcia i bez terroru przeciwko opozycji nie godzącej się z ideologią banderyzmu nie przetrwali by jednego dnia.

  Reżim Pinocheta , Salazara, PolPota czy Franko istniał przy pomocy terrou i na bagnetach. To samo jest obecnie na Ukrainie.

  Najpierw dokonano ludobójstwa w Odessie a następnie systematyczne likwidowana była ta prawdziwa opozycja na Ukrainie a parę miesięcy temu zlikwidowano 3 stacje tv które ujawniły dokonywane przez ukraińska armię mordy ludności cywilnej na Donbasie.
 • @Stara Baba 00:59:24
  " Niepodległość Ukrainy zagwarantowała ~30 lat temu ta sama Rosja "

  To ty cały czas tylko pierniczysz bez sensu i bez zastanowienia.

  Nic nie rozumiesz albo udajesz .

  Bo 30 lat temu Rosja którą rządził zdrajca i pijus jelcyn wraz z szumowiną zwaną liberałami a faktycznie zdrajcami i złodziejami wśród których większość stanowili a jakże wlasnie ŻYDZI.

  Taki zdrajca dawał gwarancję swoim kumplom jak krawczuk i szuszkiewicz także parszywym agentom USA i zdrajcom własnego państwa jakim był ZSRR.

  Więc dobrą paczkę stanowili ci zdrajcy by nawzajem mogli sobie udzielić gwarancji na korzyść zagranicznych ich sponsorów.

  Nie wolno też zapominać o głównym "bohaterze" gorbaczowie który to wszystko zaaranżował z Bushem. Aż dziw bierze że za taką haniebną zdradę żaden śmieć nie dostał kule w łeb. Bo za coś takiego w USA byłoby dożywotnie krzesło elektryczne lub przynajmniej obcięcie skalpu wraz z łbem.
 • @Stara Baba 23:18:09
  A kiedy byla aneksja Krymu???
 • @Tiamat 02:13:07
  @Stara Baba czyli tak naprawdę stary chłop naszpikowsny jest bandersynów ideologią bo innaczej by zrozumiał że broni interes bandersynów.

  I staje w jednym szeregu z bandą rządzącą upadliną.

  Salut ☺ ✔
 • @Stara Baba 00:59:24
  "Rosja zrzekła się 30 lat temu praw do ziem dawnej ukraińskiej republiki."

  Ale Krym był i jest odrębną autonomiczną republiką.

  Sewastopol jest odrębną jednostką administracyjną.
 • To się dla nas źle skończy
  https://www.youtube.com/watch?v=OzgdInIxjP4
 • @ikulalibal 09:28:53
  "To się dla nas źle skończy
  https://www.youtube.com/watch?v=OzgdInIxjP4"

  To jest Prima Aprilis?
 • @Pedant 10:29:41
  //To jest Prima Aprilis? //

  No właśnie chodzi o to że to nie jest żart i stąd moja obawa.
  A nawet więcej niż obawa bo przekonanie że w końcu się doigramy i znów będzie okazja do lamentów.
 • @ikulalibal 10:39:48
  Ten polski statek co taranował, jest w Świnoujściu. Może w remoncie?

  https://www.vesselfinder.com/pl/?imo=8861773

  Fortuna jest na swoim miejscu otoczona przez kilka rosyjskich statków:

  https://www.vesselfinder.com/pl/?imo=8674156
 • @Pedant 23:15:08
  Niezupełnie w tej chwili. Czyli ograniczają w przyszłości i port Świnoujścia i Szczecina , położony uniemożliwi pogłębienie portów i kanałów do tych 15 metrów
 • @Pedant 11:46:07
  Powiadają że prowokację poprzedził artykuł autorstwa Stanisława Żaryna

  "Żaryn: Nord Stream 2 może być wykorzystany do działań wywiadowczych Jeśli Nord Stream 2 zostanie zbudowany, będzie zagrażał bezpieczeństwu informacyjnemu Zachodu; istnieje ryzyko, że infrastruktura gazociągu zostanie wykorzystana do działań wywiadowczych"
  https://biznesalert.pl/nord-stream-2-wykorzystany-jako-narzedzie-szpiegowskie-wywiad-gaz-bezpieczenstwo-energetyka/

  Powiadają też że prowokacja jako żywo przypomina prowokację w zatoce tonkińskiej który stał się pretekstem do napaści na Wietnam.
 • @ikulalibal 12:17:21
  Żaryn "Jego zdaniem istnieje ryzyko, że infrastruktura użyta do ułożenia rosyjskiego gazociągu pod Morzem Bałtyckim może pozwolić Kremlowi na rozmieszczenie urządzeń służących do inwigilacji"

  Przecież gazociąg nie jest potrzebny do rozmieszczania urządzeń na dnie.
 • @gnago 12:13:56
  Toż "od stu lat" wiadomo że Polska nie dokończy swojego projektu bez zgody Rosji.

  https://rg.ru/2019/01/29/polshe-pridetsia-soglasovyvat-stroitelstvo-svoego-gazoprovoda-s-rf.html
 • @Pedant 12:25:24
  //Przecież gazociąg nie jest potrzebny do rozmieszczania urządzeń na dnie.//

  A ile kosztuje powiedzieć że jest potrzebny? Nic.
  Zwłaszcza że ciemny lud wszystko kupi.
 • @ikulalibal 12:42:20
  Okrutnie nas dzis sponiewierali w programie '60 minutes'.

  Polski kuter na wodach terytorialnych Bałtyku, próbował staranować rosyjski statek, który układa rury dla North Stream2.

  W rosyjskim znanym programie telewizyjnym rozgorzała dyskusja.
  Najpierw sie z nas Rosjanie naśmiewali, ze Polska nie ma juz żadnej floty i ma 3 kutry rybackie i jednym z nich próbowali rybacy staranować rosyjski statek 'Fortuna'.
  Pod wodą pływały łodzie wywiadowcze - a ponad wodą krążyły polskie samoloty tez wywiadowcze , tyle, ze samoloty sa produkcji radzieckiej.

  Bo radzieckie samoloty dalej latają bez szwanku - odwrotnie niz zakupione przez obecną Polske, amerykanskie F-35 za straszliwe sumy, które nie latają, nie strzelają i mają wadliwy system radarowy. A juz nas kosztowaly grube miliardy dolarow.

  Prasa zachodnia bardzo mało uwagi poświęca tej jawnej prowokcji na Baltyku bo wymyslili, ze Rosja nie wytrzyma' cisnienia na pęcherz' i odpowie agresją - na agresję.
  I wtedy prasa bedzie miala o czym pisać.

  Chyba sie troszkę pomylili, bo juz niektórzy Rosjanie proponuja, żeby wezwać na dywanik polskiego ambasadora, czy innego przedstawiciela Rzeczpospolitej i obiecac, ze:
  Rosjanie wybudują ogromny most z Rosji do Niemiec i bedą w ten sposób dostarczac energie z Europy do...Europy.
  Bo Rosjanie potrafią budować....bardzo zabezpieczone mosty.

  Niestety, z przykroscia stwierdzam, ze Rosjanie nie szczędzili nam epitetów; tłumaczyli, ze Polacy nie w swoim imieniu sie wygłupiają tylko zachowuja sie jak 'sobaczki' , których wlasciciel wypuszcza na.. prowokacje.
  No i ze historia pokazała, ze "Poljaki to nie wojaki', i ze nie wiadomo, kogo Polacy bardziej nie lubią: Niemców, czy Rosjan.
  Przypomnieli również, ze Polska sama i z wlasnej woli zrzekła sie ogromnych dochodów za tranzyt gazu przez Polske do Europy i ze dalej kupuje rosyjski gaz ale woli duzo droższy, toksyczny i śmierdzący gaz - ale z USA. (Wlasnie zowu pękła ogromna rura w USA i zatrula tysiace km srodowiska)
  Trudno sie nie zgodzić z opinia, ze Polak woli zdechnąć niz zadbać o ciepłą przyszłość swoich dzieci i przyszłych pokoleń.

  Biorąc pod uwagę ilość pożarów tej zimy, i ogromnych strat z powodu wadliwych grzejników i instalacji - a w ogóle karygodnych zaniedbań w systemie ogrzewania mieszkań i znęcania sie nad zmarznietymi dziećmi i staruszkami - zachodzi pytanie: kiedy zaczną sie procesy V-tej kolumny w Polsce i tych polakożerców, którzy celowo i za srebrniki organizują jawny, oficjalny sabotaż polskich interesów i swiadomie pozbawiaja kraj zdrowej i taniej enrgii?.
  Równocześnie sami Amerykanie zwiększyli import energii z Rosji tylko za ostatni rok o 14 %. Rosja jest teraz 3-m dostawca energetyki dla USA.

  Amerykanom wolno kupować od Rosji - a Polakom.. nie!
  Przeciez energetyka jest podstawą istnienia nowoczesnego państwa.
  Komu zależy na wyludnianiu Polski????!!!

  To co Morawiecki opowiada, jest właściwie zdradą polskich interesów.
  Widać, ze pan premier nienawidzi Polski, Polaków - a polskie dzieci niech marzną lub giną w pożarach.

  Polski kuter atakuje rosyjski statek ukladajacy rury NS2
  60 минут по горячим следам от 02.04.2021 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=6nZEofizrZw
 • @Tiamat 16:08:04
  Przepraszam za pomylke w druku..
  Miało być : na międzynarodowych wodach Bałtyku (ex-terytorialnych)
 • @Tiamat 16:08:04
  "Prasa zachodnia bardzo mało uwagi poświęca tej jawnej prowokcji na Baltyku bo wymyslili, ze Rosja nie wytrzyma' cisnienia na pęcherz' i odpowie agresją - na agresję."

  Jest taki brzydki amerykański dowcip o Włochach:

  Jak zatopić włoską flotę? Należy spuścić ją na wodę.
 • @Stara Baba 23:18:09
  Czyli twoim zdaniem Kosowo to Serbia , a prawdziwej wojny tam nie ma ponieważ Serbia jest za słaba aby te terytorium militarnie odebrać z powodu wielkiej bazy wojskowej usraelitów w Kosowie ?. Definicja Kalego , Salut :)))))
 • @Leonardo da Vinci 18:31:29
  Kto szuka guza zawsze go znajdzie,tylko najgorsze to to iż normalni zjadacze chleba oberwą za sprawą sprzedajnych polityków,których jak widać nie brak,pozdr.
 • @Repsol 17:46:47
  Głupie, durne zaczepki. Gdybyś śledził uważniej o czym ludzie piszą byś wiedział że jednym z głównych grzechów które mam za złe sp. L.Kaczyńskiemu to to że zdradził Serbię co w dodatku spowodowało iż w sercu Europy powstał muzułmański bastion! Koniec tematu.
 • @Stara Baba 18:23:57
  Kto tu prowokuje ?. "Niepodległość Ukrainy zagwarantowała ~30 lat temu ta sama Rosja która dzisiaj Ukrainie chce ziemię siłowo zabrać." . No tak tylko pod pewnymi warunkami . Akt Założycielski NATO-Rosja z 1997 roku. Zachód obiecał w nim, że nie będzie rozmieszczał na stałej zasadzie znaczących sił w nowych krajach członkowskich. ( PAP ) . Oczywiście usraelici umowy nie dotrzymali . Każda akcja wywołuje reakcję ?. To o co chodzi ? . Salut .
 • @Repsol 18:33:48
  ooooo, znowu gdzieś tam Murzynów biją.
 • @Stara Baba 18:37:12
  Naprawdę tyle merytorycznie odpowiadasz . No to może ja napiszę w takim stylu . Ooooo . znowu gdzieś tam banderopiteków leją i nawet prowokacje braci z polin nic nie dadzą . Salute :)))
 • @Repsol 18:41:56
  :)))))))) Salute
 • @Stara Baba 18:37:12
  "oooo, znowu gdzieś tam Murzynów biją"

  Pan Jezus to pierwszy powiedział:

  "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."
 • @gnago 12:13:56
  A mnie sie wydawało, ze nam wielki wódz Wałęsa wywalczył tak zwany wolny rynek i gospodarkę wolnorynkową i bardzo upiększył i zwiększył prawa polskiego robotnika..

  To należałoby zapytac wielkiego wodza, pogromcę komunizmu, dlaczego w wolnym kraju i wielkiej zachodniej demokracji , USA może kupowac gaz z Rosji a zabrania ...sojuszniczej Polsce?.

  I dlaczego kowboje zabronili Polsce pobierac opłaty za tranzyt jamalskiego gazu??
  i to nie po raz pierwszy.

  Awantura o zablokowanie rosyjskich dostaw europejskiego gazu do Europy, zaczęła sie w latach 60-tych ubiegłego stulecia.

  Poniewaz nie pomogły metody 'łagodnej perswazji', ze Rosji nie wolno sprzedawać gazu, bo sie kowboje mogą obrazic - należało zbuntować co głupszych Polaków, żeby poparli wielki 'ruch narodowo-wyzwolenczy' czyli żydowską UBecje i zrobić w Polsce wielki przewrót a potem zwalić na Jaruzelskiego.

  I tak powstala Solidarność , w całości finansowana przez zachodnie korupcje i oligarchie oraz prezydenta -pedofila z USA.

  Polacy pomogli w ten sposób kowbojom rozwalić polskie wrota do Rosji.

  A w nagrodeę - i w uznaniu zaslug- Polska zostala ogołocona z przemysłu, z intratnych narodowych kontraktów jakie miala w Iraku, Libii, Syrii i straciła bardzo intratny kontrakt na tranzyt gazu. Wiele miliardow dolarow rocznie i tani gaz!.
  Ale po cholere głupom pieniądze? I tak sie nie zorientują na czym polega 'wolny rynek'.

  Jakim trzeba być debilem i świntuchem, żeby pozbawic Polskę bogactwa narodowego i znakomitego przemyslu (10 milionow ton stali rocznie z czego większość sprzedawalismy do ...USA!)

  Teraz mamy biedronki, stonki i szczepionki i inne duperele i tzw. obce inwestycje z których Polska nie m żadnego pożytku.
  I juz nam nie wolno nawet kupować gazu skąd chcemy bo to podobno 'zagraża bezpieczeństwu narodowemu...USA!

  W polityce, nie ma kar ani nagród,
  Sa tylko...konsekwencje.

  Kiedyś mogliśmy handlowac z kim chcieliśmy. Nikt nam nie bronił handlować z krajami Zachodu: z Francją , Anglią , Włochami i z całym Bliskim Wschodem. Budowalismy cale zaklady przemyslowe w innych krajach.
  I żyliśmy w przyjazni z nrodami swiata.

  Teraz nam nie wolno mieć ani wlasnej armii, ani wlasnej stodczni ani kopalni węgla ani produkcj gatunkowej stali w skali światowej.
  I miliony Polakow szukaja chleba na obczyznie.
  Bo w Polsce nawet mleka nie można 'nadprodukowac' bo sie Unia zdenerwuje i przylozy kare.

  Teraz mamy demokracje... i wojenki. I paradę nieuczciwych głupków przy żłobie.
  Tak nam dobrze - ze dobrze nam tak!.
 • @Tiamat 05:38:25
  Parę torped , polecam kolega Morawieckiego od 47 min. Ukłony . https://www.youtube.com/watch?v=FvW5d7DyhjQ&t=2871s
 • @Repsol 09:47:00
  re: link i tzw. wartości europejskie

  Ja nie wiem, kto to jest ten gawędziarz, który opowiada o tzw. famine, czyli głodzie w Irlandii i do tego sie troszke przejęzyczył w dacie..
  I chyba niewiele sie nauczył o różnicy między Irlandią a Ukrainą.
  I pewnie nie czytal o tym jak Jonathan Swift proponował kiedyś, ze żeby rozwiazac problem glodujacych dzieci w Irlandii należy zjeść głodujące irlandzkie dzieci..
  /To jedna z tych wartosci europejskich/

  Właściwie nie bardzo rozumiem co ten gawędziarz miał na myśli wspominając 'wartości europejskie' w kontekscie np. Polaków.
  Zwlaszcza Polakow:
  - Nie lubimy Niemcow ani Rosjan
  - ale ukochalismy Napoleona, który zniszczył pół Europy i 4 pokolenia Francuzów
  - pomoglismy zniszczyc suwerenne, bogate państwo europejskie jakim była Jugosławia
  - najbardziej imponują nam zamorskie oligarchy z Waszyngtonu i maleńkie państwo na BW. Europa nas nie interesuje.
  - nie mamy zaufania do Czechów bo widac sie boimy, ze mogą nam przypomnieć czasy Waclawa I i II.
  - nasze wojska juz od 20 lat grasują w Afganistanie
  - a w 1939 roku nasze dowództwo wystraszone o swoje guziki zwiało przez Zaleszczyki do znanego faszysty i jedynego polskiego przyjaciela europejskiego za czasow Pilsudskiego, niejakiego pana Antonescu..
  - pomogliśmy zafundować majdan i niszczenie Ukrainy i od lat Polska funduje niszczenie Bialorusi.
  - dr. Piskorski siedzial bez procesu trzy lata i jakos do tej pory nikto go nie przeprosil
  - lista tejemniczych

  No wiec , co to takiego sa te wartości europejskie i kto je reprezentuje?
  Niemcy? Rosja? Litwa ? Lotwa? Albania a może Ukraina albo Uzbekistan?

  Nasze, polskie wartości europejskie widac bylo w calej okazałości, gdy Polska przyjęła ponad sto tysięcy islamskich 'uchodźców' z Kosowa, Czeczeni i Turcji i ...ani jednego chrześcijanina z Bliskiego Wschodu
  Ale poparlismy islamistow z Arabii Saudyjskiej i do spólki i z nimi rozwalilismy chrześcijańska Serbie. W Bosni poparlismy Turka Gulena.

  A w zwiazku z tym linkiem od pana Repsola, w naszej rodzinie rozgorzala dyskusja na temat 'wartosci europejskich'.
  Po dlugich rozważaniach rodzina sie pogodzila i uznala, ze tak zwane wartosci europejskie' - to sprawa osobista.

  Jako, ze w skali narodowej mamy pewne niedociagniecia:

  Polska - (k)raj dla gwałcicieli? Większość oprawców jest bezkarnych - Zdrowie Radio ZET
  http://zdrowie.radiozet.pl/On-i-Ona/Polska-k-raj-dla-gwalcicieli-Wiekszosc-oprawcow-jest-bezkarnych

  Polska: Co piąta Polka została zgwałcona.Co piąta doświadczyła próby gwałtu
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/polska-co-piata-polka-zostala-zgwalconaco-piata-doswiadczyla-proby-gwaltu/j4z2kdr

  Przerażające dane: co roku ginie w Polsce 150 kobiet - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/przerazajace-dane-co-roku-ginie-w-polsce-150-kobiet-6036153074054273a

  Wypadki drogowe kosztują nas miliardy. Liczba ofiar znowu wzrosła
  https://spidersweb.pl/bizblog/wypadki-drogowe-koszty-ofiary-smiertelne/

  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie - Biznes w INTERIA.PL

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ponad-2-mln-osob-w-polsce-zyje-w-skrajnym-ubostwie,nId,4270054#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  A do tego mamy bardzo europejskie umowy śmieciowe, glodujacych bezdomnych i żebraków i oficjalnie ponad 30 tysiecy bezrobotnych.
  Oficjalnie.
 • @Tiamat 14:48:28
  Ja to wszystko wiem , ale V kolumna walczy nadal . https://wroclaw.tvp.pl/35172259/11122017 , aż do ostatniej torpedy . Ukłony .
 • @gnago 22:19:45
  Pisałem notkę o kordonie.
  Ale przecie to głupoty z brudnego palucha.
 • @Pedant 23:15:08
  Znajdą pretekst.
  Choćby "margines bezpieczeństwa" czy co.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY