Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Oburzenie w Czechach. List z Czech skierowany do Rosji ❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Protest ludzi dobrej woli. List mieszkańca Czeskiej Republiki skierowany do Rosji.

 

 

 Nie jesteśmy niewdzięcznymi draniami ”: list do redakcji RT Russia z Czech. 

 Redakcja otrzymała list od Czecha Lukasha Sharovetsa, który jest opublikowany bez skrótów.

 "Dobry dzień. 

 Nazywam się Łukasz i chciałbym przeprosić za zburzenie pomnika marszałka Koniewa. 

W Czechach jest wielu ludzi, którym to co wyprawia czeska władza wyraźnie się nie podoba i jesteśmy wdzięczni za wyzwolenie naszego kraju przez Rosjan spod nazizmu.

Sytuacja jest taka, że ​​inteligentni ludzie walczą z potworem zwanym Unią Europejską. 

Tutaj ludzie organizują się i zbierają pieniądze, aby mieć choć trochę siły do ​​walki z oburzającą propagandą UE.

 Unia Europejska bierze nasze pieniądze i inwestuje je w propagandę, która ma silny wpływ na młodsze pokolenie. Mają media i olbrzymie finansowe zasoby, by opłacać kłamców, by tłumić wszystkich którzy się temu sprzeciwiają. Jest nas niewielu i staramy się z tym walczyć, ale niestety trudno się zjednoczyć.

 Unia Europejska przewodziła nam, gdy odbyło się referendum akcesyjne, była to masowa kampania kłamstw i niestety większość w to uwierzyła. 

  Nie jesteśmy przeciwko Rosji, przynajmniej w przytłaczającej większości mieszkańców Czech, problem w tym, że wystarczy kilka osób, które zajęły wpływowe stanowiska by zamieniły politykę kraju w rusofobiczną wrogą, bo to oni mówią za nas wbrew naszej woli.

 A będzie jeszcze gorzej, bo kolejne wybory w Czechach wygrają ci, którzy mają środki i są wspomagani przez zagranicznych rusofobów.

 To oni manipulują opinią publiczną i będzie z tego wynikało tylko samo zło. My Czesi nie jesteśmy niewdzięcznymi draniami, ale prawdopodobnie tak to wygląda w opinii Rosjan. 

  Uwierz mi, próbujemy, ale jest to trudne, gdyż jesteśmy w więzieniu zwanym Unią Europejską.

 Z poważaniem, Lukash Sharovets. " 

 "Dziękujemy Lukashowi zarówno za list, jak i za jego szczerość. I chcemy powiedzieć, że te same problemy z samoorganizacją u podstaw mają odpowiednie osoby na Ukrainie. Ale prawda jest już z nami, dla ludzi dobrej woli na całym świecie, więc nasze zwycięstwo jest ostatecznie nieuniknione".  

_________________________________________________________________________________

Wstyd na zawsze: Czesi nikczemnie zniszczyli pomnik.

 Chciałbym wszystkim przypomnieć wydarzenia sprzed roku, kiedy czescy nacjonaliści zburzyli w centrum Pragi pomnik radzieckiego marszałka Iwana Koniewa.

 W „imprezie” wzięło udział biuro burmistrza Pragi, któremu policja pomogła odpędzić protestujących mieszkańców Pragi, którzy nie chcieli by doszło do tej hańby.

 Władze czeskie nie mogą zmyć tej hańby. Rosjanie nie zapomnieli, że czeski Senat zdołał porównać pamięć o radzieckich bohaterach z pandemią koronawirusa.

  A co najważniejsze, pomnik został zburzony w przededniu 75. rocznicy zwycięstwa nad nazizmem. 

To nie tylko antyrosyjska prowokacja i kpina z pamięci osoby, który dowodził bohaterskimi żołnierzami Armii Czerwonej którzy wyzwolili Pragę, Auschwitz i Terezin.

Armia Czerwona uratowała dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, a teraz potomkowie uratowanych Czechów bezczelnie bezczeszczą pamięć żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas Wielkiej Wojny Wyzwoleńczej Europy i Ojczyźnianej.

Niszczyciele pamięci o wyzwolicielach to są nie ludzie to  jest ludzkie bydło i to są niewdzięczne dranie, których czyny są godne potępienia i pogardy.

  Ale co teraz? Czy Rosjanie zapomnieli o profanacji symboli pomników w Czechach ? 

  Oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zwróciła uwagę, że czeskie władze zapomniały o swojej historii i próbują ją przepisać. 

  Ktoś mógłby powiedzieć, że pomnik marszałka Koniewa niebawem znajdzie nowy dom - w praskim Muzeum Pamięci XX wieku.  Sama ta wiadomość nie jest dobra. Bo pomnik, który teraz leży w magazynie w Meszczykach, zostanie w muzeum, aby uspokoić rosyjskie władze i rozsądnych uczciwych Czechów.

Co ważniejsze, zdaniem prezydenta Pragi, na placu Międzybrygadowym w centrum miasta nie ma miejsca dla sowieckiego marszałka. Wyzwoliciel miasta został po prostu umieszczony w muzeum i na szczęście nie został stopiony.

↔ Tymczasem w tym roku władze Pragi planują ogłosić przetarg architektoniczno-urbanistyczny ... na realizację "godnego" - zajęcia- tego miejsca pomnikiem poświęconego wyzwoleniu stolicy Czech w latach wojny, tylko zapewne będzie to pomnik niemieckiego marszałka z ↔ wehrmachtu ↔ który 75 lat temu, 15 marca 1939 r. wyzwolił Prage z pod rządów Czechosłowacji   !!!.

  (15 marca 1939 roku niemiecki Wehrmacht dokonał agresji na Czecho-Słowację, zajmując Pragę).

Teraz Koniev im nie odpowiada i już zapomnieli jego zasługi w ocaleniu Pragi, którą sami Amerykanie i Anglicy mogliby zetrzeć z powierzchni ziemi, jak to zrobili z Dreznem... . 

  Radziecki marszałek ocalił średniowieczną architekturę tego miasta, chronił je przed amerykańskimi bombami. A teraz wydaje się, że pastuchom jankesom i angolom należało pozwolić zniszczyć Pragę do samego dna, zrównać z ziemią  ponieważ czeskie przedsiębiorstwa przez całą wojnę zaopatrywały Wehrmacht w amunicję i broń. 

 Współczesne Czechy niszczą pamięć o bohaterskich żołnierzach radzieckich, wiec to Czesi zasługują na naszą pogardę, na pogardę ludzi uczciwych i dobrej woli. 

 Obecni którzy przeżyli wojnę i ci którzy  urodzili się po wojnie są nienawistni, rusofobicznego pomiotu i jak widać nie zdają chyba sobie sprawy, że tylko dlatego istnieją że 75 lat temu zawdzięczają  w głównej mierze Rosjanom którzy oddali swoje życie za różne zniewolone narody,   by obecne jak się okazuje te wszystkie  rusofobiczne kanalie mogły żyć. I nie musieli wyjść na wolność przez komin lub wegetować jako niewolnicza siła robocza  i jako pod ludzie w rasistowskiej  III Rzeszy, raju dla rasy panów.❗❗❗

 

 

Niemcy, wehrmacht 1939 w Pradze. 

 

 

KOMENTARZE

 • W tym szaleństwie jest metoda
  i choć działania związane z burzeniem określonych symboli wydają się lokalne i peryferyjne to są elementami dawno zaplanowanego i konsekwentnie, od dziesięcioleci,realizowanego planu zmierzającego do obalenie porządku pojałtańskiego.
  Pepiki a i Polacy,z jakiegoś powodu mają przekonanie że to będzie z korzyścią dla nich.Nie będzie.Ale o tym jak zawsze przekonają się poniewczasie.Jeśli poczynić jakąś paralele to na razie jesteśmy na etapie
  4 czerwca 1989 r;wzdęci od nadziei i pewni najbliższej przyszłości.
  Jeśli idzie o kwestię osoby a i pomników Koniewa to proces historycznych rewizji rozpoczęła Polska.Na początku kabaretowo ni byto.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZpUtpiXvKA0

  Potem posypały się publikacje diabli wiedzą kogo,czy to publicystów czy biedia-historyków,mające na celu "obalenie mitu cudownego ocalenia Krakowa ich skutkiem już w 1990 Koniewowi odebrano tytuł "honorowego obywatela Krakowa"
  Ale publikacje o których już dawno zapomniano (a wielu nawet nie ma świadomości ich istnienia) są,zostały.I jak sądzę wkrótce będą przydatne.Są dowodem,żelaznym jako że dostarczonym przez samych Polaków, na to że niemiecka okupacja nie była znów taka zła.Niemcy lubili Kraków,szanowali i dbali o jego zabytki,sporo w niego zainwestowali a skoro inwestowali to znak że nie mieli zamiaru niszczyć własnego dorobku.To podstawowe tezy zawarte we wspomnianych przeze mnie publikacjach.
  W dobie roszczeń z tytułu 447 będą jak znalazł.

  PS
  czy to przypadek czy nie przypadek ale nie dalej jak wczoraj Jakow Kedmi wygłosił 40-minutowe gęste od faktów przemówienie z like motywem "cały świat stał po stronie Hitlera i tylko ZSRR walczył z nim na śmierć i życie"
  2 godzina 8 minuta
  https://www.youtube.com/watch?v=SZf_1TZxxiI
 • @ikulalibal 20:04:13
  Dzięki za link, z uwagą wysłuchałem i też rozmowę z Puszilinem.

  https://m.youtube.com/watch?v=7aKGHwiNy7M

  Donbas gotowy do obrony i walki.

  Salution ✔
 • @ Autor
  Dziś red. Maciak zwrócił uwagę na pewien dysonans - właśnie odnośnie niszczenia symboli tzw komunizmu: niszczy się pomniki żołnierzy walczących z hitlerowcami, bo to niby komuna była, a z ludzi z ekipy Jaruzelskiego robi się... eurodeputowanych.
  Widać, że chodzi o skłócenie nas z Rosją. Być może niedługo będziemy wyglądać jak Ukraina albo jak Somalia.
  Aż strach pomyśleć jak mocno jesteśmy przeżarci agenturą my i cała już UE...

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ikulalibal 20:04:13
  Marszałek Koniew uratował Jasną Górę (na wyraźne polecenie Matki Boskiej Częstochowskiej, co sam potwierdził, wchodząc potem do Jej kaplicy), więc... należało mu odebrać honorowe obywatelstwo Krakowa.
 • @Jasiek 21:12:49
  Dlatego ten czeski list zawiera w sobie cenną informacje.

  "Nie jesteśmy przeciwko Rosji, przynajmniej w przytłaczającej większości mieszkańców Czech, problem w tym, że wystarczy kilka osób, które zajęły wpływowe stanowiska by zamieniły politykę kraju w rusofobiczną wrogą, bo to oni mówią za nas wbrew naszej woli".

  Tak właśnie jest, to politycy judzą do nienawiści i wojny, tylko jak już dojdzie do wojny to ci politycy pierwsi uciekać będą i przeznaczą miliony Polaków na śmierć.

  To te polityczne polityczne śmierdzące gnomy będą wysługiwać się mięsem armatnim a sami ukryją się głęboko w norach.
  Tylko idiot będzie dla ich psychopatycznych fanaberii waczył i giną od kul i bomb.

  Pokolenie które teraz rządzi i te ich debile przydupasy które na nich w wyborach głosują nie ma i nie mają chyba wyobraźni jak potworna jest wojna gdy zawita do ich domów.

  W ułamku sekundy można stracić wszystko. Zostać zabitym, kaleką, stracic cały dorobek życia i pokoleń.

  Salut ✔
 • @Jasiek 21:12:49
  //Widać, że chodzi o skłócenie nas z Rosją//

  Nikt nie podejmowałby planowych działań z tak błahego powody.Jesteśmy już skutecznie i trwale skłóceni bez burzenia pomników.
  Idzie o coś znacznie ważniejszego i globalnego.Mianowicie o przekonstruowanie "porządku jałtańskiego" na inny,nowy porządek wygodniejszy dla globalnego okupanta.
  Należy sobie uświadomić że ciągle,choć już resztkami sił i z wielkim trudem,funkcjonują instytuty fundamentem których były umowy sojuszników koalicji antyhitlerowskiej.
  Taka dajmy na to Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.Gdyby zmienił się jej skład globalny okupant łatwiej osiągał by cele.A kiedy można byłoby ów skład zmienić? wtedy kiedy podważy się fundamenty owej struktury.Kiedy uda się przekonać światową opinię że II WŚ w dużym stopniu jest zmitologizowana,Niemcy (oraz pozostali naziści) nie byli znów tacy źli,że wszystkie te opowieści o ludobójstwie i innych barbarzyństwach to tylko efekt zimnowojennej retoryki itd,itp A przekonac jest dość łatwo bo cały świat nie ma na ten temat czystego sumienia więc chętnie podejmie (i podejmuje) taką narrację.
  Ja doskonale rozumiem logikę zachodnich koncernów które wypasły się na wojnie,rozumiem sojusznicze i kolaboranckie reżimy wspólpracujące z III Rzeszą,ale logiki Polaków nie jestem w stanie pojąć.Nowy porządek przyniesie upadek polskiego państwa w jego dotychczasowych granicach.
 • Nie umniejszając nic Koniewowi to:
  Armia generała George'a Pattona wkroczyła w przedwojenne granice Czechosłowacji 17 kwietnia 1945 r., posuwając się wolno do przodu. Opór stawiany przez Niemców nie był duży. Żołnierze myśleli raczej o tym, jak dotrzeć do amerykańskich linii i poddać się, zanim wpadną w ręce Sowietów. Szóstego maja około godziny 8. rano, grupa bojowa 16 Dywizji Pancernej dowodzona przez płk C.H. Noble'a wkroczyła do Pilzna, gdzie znajdowały się ważne zakłady Skody produkujące amunicję. Niemcy poddali się po krótkim oporze. Inne jednostki dotarły do Kasejovic i Becic. Czesi wylegli na ulice, witając wyzwolicieli chlebem i piwem. Powszechne było oczekiwanie, że Amerykanie ruszą dalej na Pragę. Czołówki amerykańskich oddziałów dzieliło od niej niecałe 70 km. Dzień wcześniej w stolicy Protektoratu Czech i Moraw wybuchło powstanie skierowane przeciw Niemcom i kolaboracyjnej czeskiej administracji.
  Wniosek?
  Gdyby nie wcześniejszy podział wpływów w Europie - przez ówczesne, światowe dziecko diabła - Pragę wyzwoliłby gen. Patton.
 • @Autor
  "Chciałbym wszystkim przypomnieć wydarzenia sprzed roku, kiedy czescy nacjonaliści zburzyli w centrum Pragi pomnik radzieckiego marszałka Iwana Koniewa. W „imprezie” wzięło udział biuro burmistrza Pragi, któremu policja pomogła odpędzić protestujących mieszkańców Pragi, którzy nie chcieli by doszło do tej hańby". -

  --- Śledziłem dokładnie te wydarzenia i myślałem wtedy, że w Polsce było i jest znacznie gorzej. Były burzenia pomników, były niszczenia cmentarzy żołnierzy radzieckich. Antyrosyjska i rusofobiczna polityka rządu w Polsce znajduje znaczny posłuch wśród wielu polskich obywateli. Bardzo to przykre, a poza tym ponosimy straty finansowe.

  *****

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 21:52:00
  Kaczystan zniszczy Polskę i wszystko z nienawiści do kacapów . Patrz Loch . Salute.
 • @Leonardo da Vinci
  Salute 5* .
 • @demonkracja 21:44:34
  Rosjanie też wyzwolili Wiedeń bez żadnych dla tego pięknego miasta zniszczeń.

  Miasta o przepięknej architekturze mimo, że hitler wywodził się z Austrii i Austriacy ogromną większością popierali zbrodnicze działania hitlera.

  Rosja miała w Austrii także swoją strefę bo zaraz po kapitulacji Austria podobnie jak Niemcy byle podzielona przez aliantów na okupacyjne strefy.

  Dopiero po gwarancjach, że Austria pozostanie neutralna ZSRR, Stany Zjednoczone, W.B i Francja wycofały się z terytorium Austrii.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Okupacja_aliancka_Austrii#/media/Plik%3AOkupacja_Austrii.png

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 21:44:34
  Wiedeń podobnie jak Berlin był podzielony na 4 strefy.


  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Okupacja_aliancka_Austrii#/media/Plik%3AWien_Besatzungszonen.png
 • @demonkracja 21:44:34
  //Gdyby //

  ciocia miała wąsy to byłaby wujkiem.

  Nic nie jest tak pewne że gdyby nie ta to byłaby inna rzeczywistość.
 • @ikulalibal 21:43:43
  Nowy porządek przyniesie upadek polskiego państwa w jego dotychczasowych granicach.
  ***

  Tego się chyba najbardziej obawiam, a przyznam, ze przemknęła mi taka myśl przez głowę, patrząc na to, co się obecnie dzieje.
 • @Alfax 22:08:09
  Strefy okupacyjne Wiednia.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/Wien_Besatzungszonen.png

  Strefy okupacyjne Austrii

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Okupacja_Austrii.png
 • Niestety
  Nawet czeski prezydent Milos Zeman który nie jest rusofobem nie ma żadnego znaczenia w polityce uprawianej przez czeskie lokalne wladze.

  Co ciekawe,
  Andrej Babiš został on powtórnie desygnowany na premiera.
  6 czerwca Miloš Zeman ponownie mianował go premierem. Po kilkumiesięcznych negocjacjach partia premiera zawiązała koalicję z Czeską Partią Socjaldemokratyczną, a poparcie dla niej w parlamencie zadeklarowała  Komunistyczna Partia Czech i Moraw. 27 czerwca 2018 prezydent dokonał zaprzysiężenia członków drugiego rządu Andreja Babiša.Więc wydawać się może że Czechy nie powinny być tak wrogie Rosji a jednak lokalni politycy robią tam złą robotę.

  Pozdr.:)
 • @Repsol 21:59:07
  "Patrz Loch". -

  --- No cóż, bloger bzdury pisze.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 21:59:07
  Wygląda na to że ten bloger przeją pałeczkę w pisaniu bzdur i fake news po @1abezmetki. Zapewne pisze na zlecenie może kogoś z ukraińskiego konsulatu lub na zkecenie ukraińskich jego patronów.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 20:04:13
  Zburzenie pomnika marszałka Koniewa uważam za jawne barbarzyństwo nie tylko krakowskiej ubecji Solidarnościowej ale i sejmu, który uchwalił gestapowską, antypolską ustawę o 'dekomunizacji’.
  Ta cała papuaska ustawa jest zamachem na cala polska historie; to zamach na pamięć narodowa i pamięć martyrologii narodu polskiego w czasie okupacji.
  To zamach na pamięć naszych rodziców, z których wielu nie przeżyło wojny.
  Jak można być takim łotrem, profanem, zaprzańcem, wandalem dziejów Polski??.

  To dzięki Rosjanom i marszałkowi Koniewowi mogłam ja i tysiące Polaków studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim - najstarszej polskiej uczelni / założonej w 1364 roku/ i jednej z najstarszych uczelni w Europie..

  To dzięki Koniewowi ocalał Wawel i pewnie z pół Krakowa - albo i wiecej.

  Gen. Frank urządził sobie kwaterę szwabska na Wawelu i kiedy wyzwoleńcza armia radziecka zbliżała sie do Krakowa, Niemcy w popłochu zaczęli zwijać manele, bo armia hitlerowska nie była w stanie juz nikogo bronic ; a ze nie zdążyli zabrać ze sobą różnych papierów, dokumentów i itp. zaminowali dranie Wawel i teren dookoła Wawelu - i dali dyla.

  Rosjanie, którzy sa specami od walki obronnej, najpierw wysłali saperów i rozminowali Wawel. Naturalnie, przejęli całą dokumentacje i jeszcze długo zachowają te dowody niemieckiej okupacji Krakowa; nie tylko z Wawelu ale i z Oświęcimia.

  Rzeczywiście, Kraków uniknął działań wojennych, ze względu na te kwaterę gen. Franka, ale Niemcy nie mieli żadnych sentymentów gdy chodziło o losy Krakowa.

  To nie tylko Wawel wyleciałby w powietrze. To Krakowski Rynek , Podzamcze, cale właściwie centrum Krakowa, i Collegium Novum i Kosciol sw. Wojciecha z XI wieku i Akademia Sztuk Pięknych i...Sukiennice razem z Kościołem Mariackim.

  Nie chce mi sie myśleć o gestapowskich okupantach Wawelu i Krakowa, ale i brak mi słow na okreslenie bestialskiej, prymitywnej, barbarzyńskiej decyzji antypolskich mikrocefalów, którzy za wszelką cenę chcą zniszczyc narodowe pomniki historii Polski.
  Zbrodniarze.
  Debile.

  O prymitywizmie i barbarzyństwie ludojadow polskiej historii, niech świadczy fakt, ze we Wiedniu do tej pory stoi / i jest pielegnowamy/ pomnik bohaterow radzieckich, którzy wyzwolili Wieden.

  Ale Wiedeń , to jednak wielka kultura Europejska a nie pigmeje znad Zambezii wystrojone w szklane koraliki produkcji USA i gumę do zucia- a którzy z palmy maja drzewo genealogiczne..
  Opowiadali nam Wiedeńczycy, ze Austriacy zbudowali tez (podobno w ciagu tygodnia) most Armii Czerwonej na pożegnanie armii radzieckiej.

  Jak Polakom nie wstyd???!!!

  Szkiełkiem, okiem i sercem: Pomnik Bohaterów Armii Czerwonej - Wiedeń
  https://czarownyswiat.blogspot.com/2019/01/pomnik-bohaterow-armii-czerwonej-wieden.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY