Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Ingerencje Unii Europejskiej w sprawy innych państw ❗.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ławrow traci cierpliwość: Unia Europejska nie rozumie normalnego języka UE "zaktualizowała" stare podręczniki dotyczące podziału rosyjskiego społeczeństwa. Unia prowokuje konflikty miedzynarodowe ❗.

 

 

Ławrow traci cierpliwość: Unia Europejska nie rozumie normalnego języka UE "zaktualizowała" stare podręczniki dotyczące podziału rosyjskiego społeczeństwa.

Napisala o tym Svetlana Gomzikova.

"" Oświadczenie ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, że ​​Unia Europejska nadal ingeruje w wewnętrzne sprawy Rosji i powiela bezpodstawne oskarżenia pod adresem Moskwy "",

Zyskało niedawno nowe potwierdzenie.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli rzeczywiście otwarcie przyznał, że Bruksela to robiła, robi i nadal będzie to robić, ingerować w sprawy wewnętrzne Rosji i Bialorusi.

W wywiadzie opublikowanym 30 maja w publikacjach niemieckiej grupy medialnej Funke urzędnik unijny, wcześniej uznany w Rosji za osobę niepożądaną, zapowiedział swego rodzaju plan podważenia sytuacji politycznej w Rosji.

Plan opiera się na zaostrzeniu sankcji wobec rosyjskich urzędników, przy jednoczesnym nawiązaniu bliskich kontaktów z ludnością, społeczeństwem obywatelskim, dysydentami, organizacjami pozarządowymi i niezależnymi mediami.

Cel w istocie nie jest nowy i jest zrozumiały - postawić niezadowoloną część społeczeństwa przeciwko rządowi, a tym samym podzielić społeczeństwo i siać chaos i zamieszanie w kraju.


Rosja modelu „lat dziewięćdziesiątych”, to najwyraźniej pasowałaby takiej osobie jak Sassoli. Ale przywódcy UE najwyraźniej stracili zdolność racjonalnego myślenia i dlatego nie zrozumieli jeszcze, że od tamtego czasu wiele się zmieniło. Od tamtego czasu  do 
2021.

Svetlana Gomzikova:

To doświadczenie nie było dla nas łatwe. Ale teraz dużo wiemy i rozumiemy. O tym, co właściwie kryje się za obłudnymi słowami o przyjaźni ze strony naszych tak zwanych „partnerów”.

Dlatego ich obecne wezwania do poprawy stosunków z rosyjskim społeczeństwem obywatelskim brzmią co najmniej cynicznie, a ich żądania surowszych sankcji są daremne.

Zachodnie sankcje, jak ostrzegł niedawno w rozmowie z BBC dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin, mogą budzić tylko nienawiść Rosjan, gdyż są przez nich postrzegane jako „działania nielegalne,  agresywne, a wręcz wrogie”.

Wszystko to, według niego, może prowadzić do skrajnie negatywnych konsekwencji i komplikacji sytuacji międzynarodowej. Co z kolei wpłynie na stabilność strategiczną i bezpieczeństwo na świecie.


Vadim Trukhachev, profesor nadzwyczajny w Katedrze Zagranicznych Studiów Regionalnych i Polityki Zagranicznej Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanitarnego, został poproszony o skomentowane sytuacji:

- Sassoli rzeczywiście znajduje się na liście osób, którym odmówiono wjazdu do Rosji. To bezprecedensowy przypadek, gdy przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a właściwie jeden z pięciu przywódców Unii Europejskiej, bezpośrednio zamknięto mu drogę do naszego kraju. Ponadto na liście osób niechcianych Sassoli jest jedynym przedstawicielem swojego kraju - Włoch.

Ta lista zawiera ponad sto nazwisk. Jest wielu Polaków, Bałtów, Rumunów, Szwedów, Czechów, wielu Niemców i Francuzów, ale jest tylko jeden Włoch. I to jest on.

To znaczy, że naprawdę trzeba było „zapracować” na to, żeby Włoch znalazł się na tej liście, biorąc pod uwagę, że nasze stosunki z Włochami w stosunku do innych krajów europejskich wydają się całkiem dobre.

Jeśli chodzi o jego oświadczenie, to dla nas w nim nie ma nic nowego. Politycy europejscy wypowiadali się jak rusofoby już nie raz, ale tylko na niższym szczeblu. Teraz on dołączył do ich szeregów.

Dla Unii Europejskiej istotne jest, aby jej sąsiedzi byli jak najbardziej klarowni i przewidywalni. W miarę możliwości dzieliliśmy się polityką wartości, którą kieruje się sama Unia Europejska. A dla niego jest  całkowicie nie do przyjęcia, że ​​Rosja od pewnego czasu podąża własnym, niezależnym kursem, a on chciałby, żeby ogromna i silna Rosja była posłuszna tak samo, jak w latach 90.

"SP": - Czy oni uparcie nadal nie rozumieją, że Rosja, że my już jesteśmy inni, i nie można nas przeciągnąć z powrotem do "lat dziewięćdziesiątych" ?

„Tak oni nie chcą tego zrozumieć. Faktem jest, że sama Unia Europejska zmieniła się na przestrzeni lat. Gdybyśmy mieli do czynienia z politykami lat 90., którzy kierowali się interesami narodowymi, łatwiej byłoby z nimi negocjować.

Ale Unia Europejska zmieniła się w kierunku polityki "wartości" niszczącej nasze wartości, w dużej mierze odeszła od pragmatyzmu i kieruje się dosłownie fanatycznym przekonaniem, że istnieją  tylko jej "wartości", które nie mają granic. Oznacza to, że ich "wartości" muszą być wszędzie, zwłaszcza w krajach graniczących.

W krajach muzułmańskich wciąż muszą  być ostrożni - bez względu na to, jak by tego chcieli bo obracają te społeczeństwa w chaos i tym sposobem niektórzy fundamentaliści doszli tam do władzy. A w krajach takich jak Rosja nie mają się czego bać w tym sensie. Rosja  ma swoje wartości i tradycje - i tym się kieruje.

"SP": - Będą więc nadal narzucać swoje "wartości", finansować prozachodnie organizacje pozarządowe i generalnie manipulować świadomością publiczną ...

- Tak, coś w tym stylu. Robi się to całkowicie otwarcie. Unia Europejska nawet nie próbuje ukryć swoje zamiary i bez skrupułów ingeruje .

Ale pod wieloma względami Sassoli nie rozumie, że Rosja zmieniła się na przestrzeni lat. Ponadto stwierdzenia te są bardziej przeznaczone dla kraju, który jest gotowy na bycie kolonią lub przynajmniej półkolonią, którą można sterować z zewnątrz.

Najwyraźniej nie zdaje on sobie sprawy, że Rosja jest jednym z ostatnich, jeśli nie ostatnim krajem na świecie, który pozwala sobie na zewnętrzną kontrolę.

No i wreszcie słuchanie tego o wpływaniu Zachodu na społeczeństwo w Rosji to wszystkiego jest absurdalne, kiedy reżim wizowy staje się coraz trudniejszy, a tym samym  jest jeszcze więcej trudności, żeby po prostu polecieć do Europy. A nawet jeśli te trudności zostaną usunięte, okaże się po prostu zbyt kosztowne.

Dlatego dopóki Unia Europejska nie zniesie lub znacząco nie ułatwi reżimu wizowego, to nie będzie prowadziła żadnego dialogu ze społeczeństwem obywatelskim w Rosji.

"SP": - Więc  wypowiedź Sassoliego generalnie podaje w wątpliwość istnienie u niego zdrowego rozsądku ...

- Zdrowy rozsądek nigdy nie jest mocną stroną większości posłów w PE. Zdrowy rozsądek rzadko jest w budynku Parlamentu Europejskiego. A już na pewno gdy chodzi o Rosję, to zazwyczaj członkowie Parlamentu Europejskiego okazują całkowity brak rozsądku .

"SP": - Otwierając w poniedziałek konferencję na temat stosunków między Federacją Rosyjską a UE Siergiej Ławrow powiedział, że w stosunkach z naszym krajem w Europie ponownie budowane są okopy, jak na froncie. Czy to takie złe?

- Nazywając rzecz po imieniu, obecnie nie ma relacji między Rosją a UE. Rosja ma stosunki tylko z poszczególnymi krajami europejskimi, które są członkami UE.

Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli zamkniemy delegaturę UE w Rosji i naszą delegaturę w UE, nic się nie wydarzy. Ten układ nie zmieni się w żaden sposób, a jedynie stanie się wyrazem tego, czym naprawdę jest.

A metafora Ławrowa jest tutaj całkiem odpowiednia. Tak, budowane są okopy.

Tradycyjna dyplomacja z Unią Europejską już się nie sprawdza. Ławrow, jako zawodowy dyplomata, który przeszedł długą drogę dyplomatyczną, nie ma o czym z nimi mówić. Bo dyplomaci rzadko z nim tam rozmawiają. Rozmawiają z nim politycy, często nie wiedząc, jaka jest Rosja i w ogóle, jaki i czym jest świat zewnętrzny, ale fanatycznie starają się promować swoje chore wartości.

Ławrow właściwie nie ma tam o czym rozmawiać. Tam z takimi  politykami to Żyrinowski prawdopodobnie powinien porozmawiać.

„SP”: - W każdym razie minister zapewnił, że Moskwa nie pozostawi nieprzyjaznych kroków UE bez odpowiedzi, choć nadal ma nadzieje  na zdrowy rozsądek europejskich polityków ...

- Ale niektórzy indywidualni europejscy politycy mają zdrowy rozsądek. I od czasu do czasu w tym czy innym kraju pojawia się taki polityk.

Na przykład Sebastian Kurz i Sauli Niinistö mają zdrowy rozsądek. Oczywiście nasze stosunki z Austrią i Finlandią nie są bezchmurne, ale generalnie utrzymuje się pewien rodzaj dialogu. Ale niestety to nie oni tworzą teraz pogodę w UE.

Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych trzech lat - do roku 
2024, kiedy mamy wybory i zmienia się przywództwo w Parlamencie Europejskim - żaden dialog z UE nie będzie możliwy.

"SP": - Najważniejsze jest , że nie udają im się z nami ich gierki i nie są zdolni podważyć naszą sytuację ...

- Będą próby. Mają wystarczająco dużo możliwości.

Inną rzeczą jest to, że dzięki swojemu fanatyzmowi popełniają również błędy, które musimy wykorzystać. No i oczywiście nie musisz też podawać im powodu do słabości.

Wywiad ukazał się w Svobodna Prasa.

 

 

KOMENTARZE

 • Nazista Protasewicz będzie odpowiadał za zbrodnie w Donbasie.
  Za udział w nazistowskim AZOV i popełnione przez tych zbirów zbrodni przeciwko ludności oraz infrastrukturze.

  Łukaszenka zaprosił funkcjonariuszy organów ścigania LPR do odwiedzenia Protasewicza.

  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zaprosił przedstawicieli organów ścigania Ługańskiej Republiki do Mińska, aby zadali pytania zatrzymanemu bandycie blogerowi Romanowi Protasewiczowi.

  „Jeśli mają jakieś pytania, zapraszamy do zadawania pytań. Ponieważ on i jego wspólnicy mordowali tam ludzi, w Donbasie - powiedział podczas spotkania.

  Wiedział, co mówi, rozumiał, że tam, na południowym wschodzie Ukrainy, można wytoczyć przeciwko niemu roszczenia, a to jest zupełnie inna sytuacja – dodał Łukaszenka.

  Prokuratura Generalna ŁRL wszczęła sprawę karną przeciwko Protasewiczowi.

  Podejrzewa się go o udział w działaniach organizacji, która zgodnie z ustawodawstwem Lugańskiej Republiki jest uznana za terrorystyczną, oraz za użycie w konflikcie zbrojnym środków i metod zabronionych traktatami międzynarodowymi, broni masowego rażenia zakazanej traktatami międzynarodowymi , oraz popełnienie ludobójstwa, zbrodni na podstawie 2 art.... 244, h. 1, 2 art. 439, art. 440 kk podało źródło w ŁRL.

  Jak dobrze mu się przypatrzą to ten nazistowdki bandyta zgnije w więzieniu.

  https://wpunkt.online/opinie/opublikowalismy-tekst-o-powiazaniach-protasiewicza-z-neonazistami-i-zrobilibysmy-to-ponownie-oto-dlaczego/

  Pozdr. :)
 • @Autor
  "Nazywając rzecz po imieniu, obecnie nie ma relacji między Rosją a UE. Rosja ma stosunki tylko z poszczególnymi krajami europejskimi, które są członkami UE". -

  --- I Polska nie jest w grupie tych krajów, choć nie ma powodów do antyrosyjskich nastrojów. Ale cóż, Waszyngton decyduje o naszej polityce zagranicznej i polityce innych krajów Europy. A sama UE? Czy prowadzi suwerenną politykę? - Wątpię.

  Pozdrawiam :)

  *****
 • CELOWO UMIESZCZAM TU FRAGMENT z tego artykułu.
  Bo nie wszyscy reagują na link. A temat jest bardzo istotny ...

  """" Szli piksel po pikselu. Konkluzja – zdjęcia są prawdziwe, nie ma wątpliwości, że to Protasiewicz. Postanowiliśmy poczekać z publikacją, aż na fotografie powołają się zachodnie agencje prasowe. Pierwsza była Włoska Agencja Prasowa, następne było Radio France Internationale. W tym momencie byliśmy pewni, dałem zielone światło.

  Nie jest to nierealistyczny scenariusz, że Roman Protasiewicz, jako najbardziej znany Białoruski opozycjonista, szeroko uznany przez Zachód jako bohater walki o demokrację, dochodzi do pozycji władzy w swoim nowym, post-łukaszenkowskim kraju. A wraz z nim do rządu wchodzą jego koledzy z Azova, czy innych neonazistowskich organizacji. I to jest właśnie scenariusz, którego powinniśmy się obawiać. Może czas odrobić lekcje z Ukrainy ?

  Cena milczenia w sprawie przeszłości Romana może okazać się zbyt wysoka. Protasiewicz nie powinien zostać jednym z liderów białoruskiej opozycji, a na takiego koronują go zachodnie media.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Czas aby świat usłyszał prawdę. Jeżeli media głównego nurtu zamierzają opierać białoruską rewolucję na kłamstwie, to jest to ich wybór. Moim zdaniem skrajnie nieodpowiedzialny i my nie będziemy do tego przykładać ręki. 

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  Jako społeczeństwo wciąż nie wyciągnęliśmy wniosków wobec niesamowitego zniszczenia i cierpienia, które są rezultatem tego, że w wewnętrzne konflikty w obcych krajach włączają się państwa NATO i próbują zmieniać reżimy.

  Dobre chęci i “pomocna dłoń” Zachodu przy wprowadzaniu demokracji, nieodzownie są usiane krwią niewinnych cywilów. Wystarczy spojrzeć czym się skończyły takie próby w Jemenie (2015), Libii (2011), Hondurasie (2009), Syrii (2017), czy Haiti (2004). """"

  https://wpunkt.online/opinie/opublikowalismy-tekst-o-powiazaniach-protasiewicza-z-neonazistami-i-zrobilibysmy-to-ponownie-oto-dlaczego/
 • Sami widzicie, kto jest dla Brukseli czyli Unii symbolem " drmokracji ".
  ...

  https://wpunkt.online/swiat/pratasiewicz-byl-czlonkiem-pulku-azow-blisko-powiazanego-z-neonazistami/

  https://pbs.twimg.com/media/E2e4UoDXwAc8yyC?format=jpg&name=900x900

  I to takich jawnych nazistów wspiera zdegenerowana Unia Europejska i rządzące bagno, te kreatury faszystowskie w Polin.
 • @zygmuntbialas 23:07:52
  Trudno jest mi zrozumieć, jak nisko upadli moralnie ci którzy są w parlamencie europejskim i naszym w Polsce. Popierają najbardziej zbrodnicze jednostki i ugrupowania byle tylko móc zaszkodzić Rosji.

  Czy oni nie brzydzą sìę swego widoku w lustrze ? A może nie mają luster by zwymitować gdy ujrzą swoje zakazane ryje pełne obłudy o demokracji i wolności !.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 23:01:14 Dzięki za uzupełniającą informacje.
  Zgadza się.

  Obecnie jest już oficjalne oświadczenie że:.

  "Prokuratura Generalna LRL jest gotowa pomóc Białorusi w śledztwie w sprawie zbrodni Protasewicza, jest gotowa udzielić pomocy prawnej władzom białoruskim w śledztwie w sprawie zbrodni białoruskiego neonazisty Romana Protasewicza, zatrzymanego w Mińsku.

  Poinformowano w wydziale śledczym ds. ścigania przestępstw związanych z ludobójstwem.

  „W związku z prowadzonym śledztwem, w celu zebrania obiektywnych danych na temat udziału Protasiewicza w śmierci ludności cywilnej Donbasu, zwracamy się do obywateli, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o kryminslnych i bezprawnych działaniach Protasewicza.

  Ponadto informujemy, że prokuratura Ługańskiej Republiki Ludowej jest gotowa udzielić dostępnych informacji i pomocy prawnej w dochodzeniu w sprawie działań przestępczych przeciwko Romanowi Dmitriewiczowi Protasewiczowi organom ścigania Republiki Białorusi ”- oznajmiła przedstawicielka działu ds ścigania zbrodni Inna Semenova.

  Salut ✔
 • @zygmuntbialas 23:07:52
  Zachowanie polityków w Brukselii przypomina bardziej zorganizowaną mafię która nie kieruje się pragmatyzmem.

  Wyraźnie mamy do czynienia z brakiem realistycznej oceny rzeczywistości, Rosja, Białorusi, Chiny są obrane za cel ❗
  bo do czego zmierza Unia ? do przekształcenia się w nazistiwski obóz ? ❗❗❗z zamiarem jak hitler

  Drang nach Osten ❗❗❗ i to po trupach niewinnych ludzi.

  Salut ✔☺
 • @Leonardo da Vinci
  Manewry " Solidarna Bellona" na Bałtyku , o tej prowokacji Nato jakoś wszędzie cicho . Salute . http://www.polska-zbrojna.pl/home/galleryshow/2839?t=-Solidarna-Belona-miedzynarodowe-sily-pod-polskim-dowodztwem#
 • @Repsol 00:42:03
  Dzięki za link ☺

  Duże chłopaki znowu bawią się za pieniądze podatnika w wojny robiąc z Rosji wroga . Tylko jak do tej pory to Rosji Polska zawdzięcza ponad 500 km wybrzeża. By dziś te chłopak mogły bawić się w wojenkę.

  O tym obecne ogłupione bawiące się w wojenę przeciwko Rosji durne chłopaki, nie pomyślą że:

  Nie byłoby wyzwolenia Polski przez Armię Czerwoną to w przypadku wkroczenia w 1945 roku wojsk amerykańskich do Polski, mielibyśmy tylko 50 km wybrzeża Bałtyku i granicę na Bugu oraz Polskę bez Wrocławia, Kołobrzegu i Szczecina.

  Salution ✔☺
 • Nic dziwnego, że GB wyszła z UE.
  Nic dziwnego, że GB wyszła z UE.
 • @Leonardo da Vinci 00:06:21
  Wiem, że Polska chciałaby szantażować Europę odwiecznym zagrożeniem ze strony Rosji, chciałaby nowych żelaznych kurtyn, ale takie stanowisko zaczyna być odbierane jako polską paranoję, manię prześladowczą.
  Europa i Rosja chcą normalnie, pokojowo współpracować, robić interesy dla dobra swoich społeczeństw. Polska ze swoimi fobiami nie może narzucać światu swoich wizji i to właśnie się dzieje.
 • Przecież wiadomo - czyją
  domeną jest podjudzanie, skłócanie, kłamstwo, etc. Przecież wiadomo, kto wywija atrapa Polski a kto ma kolosalny wpływ od zewnątrz i wewnątrz na Rosję.
  Wniosek?
  Jeżeli wiemy to - jak wyżej - nie powinno nas dziwić, że mamy to - co mamy w relacjach z sąsiadami. Przecież już I RP była zadrą dla tych samych - co dzisiaj - uwzględniając oczywiście wymianę pokoleniową w szeregach Belzebuba.
 • Autor 5*
  DK
 • Ingerencje Zachodu w sprawy obcych państw to standard.
  Ministrowie spraw zagranicznych G7 potępili zatrzymanie Protasewicza na Białorusi.

  Nie mając żadnych objekcji co do bezprawnych działań USA, Wielkiej Brytanii w uwięzieniu i więzieniu już od ponad 3 lat obywatelw Australii Assange oraz nie potępiają dokonanych na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych bandyckich morderstw przy pomocy dronów i rakiet przeciwników politycznych i to 5 tysięcy kilometrów od swoich granic.

  Nie ma też ze strony ministrów spraw zagranicznych G7 żadnych objekcji i sankcji przevciwko izraelskiemu premierowi Natayahu i członkom knesetu w Izraelu za to że dokonują od ponad 50 lat masowych morderstw ludności cywilnej w Palestynie. Na ich rozkazy są bombardowania bloków mieszkalnych, szpitali i szkół.

  Co jeszcze może zrobić Zachód? Zrezygnować z białoruskiego eksportu do Unii ? Ale Mińsk znajdzie, inne kraje by tam swoje produkty sprzedawać. Ogłosić Łukaszenkę diabłem piekielnym i wprowadzić nowe sankcje wobec niego i białoruskich urzędników ? Cóż, to nie działa. Nie uznać go za prezydenta ?
  Przecież już to zrobili i też nie działa,. No tak – Macron już poparł prośbę Tichanowskiej o zaproszenie jej na szczyt G7 w Londynie. Czyli incydent z "prezydentem Wenezueli” samozwańczym Guaido nikogo niczego tych globalistów nie nauczył ? !

  Jest jednak jeden naprawdę skuteczny krok – ale Stany Zjednoczone muszą go podjąć. A Biden do tego się nadaje. Jednym ruchem części nogi czyli stopy potrafi nie tylko upokorzyć Łukaszenkę, ale też zaimponować Putinowi – w końcu tego oczekuje od USA cały cywilizowany świat ?

  Wystarczy posłuchać rady nawiedzonego rusofobią Davida Ignatiusa w artykule „Łukaszenka nie wygrywa, jest zdesperowany” w The Washington Post

  [[ gdzie wyjaśnia, że ​​Stany Zjednoczone jako jedyne mają prawo zarówno do zmuszania samolotów w obcych państwach do lądowania jak i zabijania tych, których USA uważa za terrorystów) na całym świecie ]] :

  Prezydent Biden chce walczyć z dyktatorami...
  To niech położy podwaliny pod to, kiedy spotka się z Putinem 16 czerwca w Genewie.

  Biden, załóż czerwono-biało-czerwone skarpetki na swoje stopy na to spotkanie, aby przypomnieć światu, po której stronie jesteś i przez kogo jesteś włączony. ... Zapewne wówczas rozbawi Putina.

  Pozdrawiam :))
 • @Alfax 15:50:40
  "Ministrowie spraw zagranicznych G7 potępili zatrzymanie Protasewicza na Białorusi."

  A Łukaszenkę to akurat najwięcej obchodzi ha ha
 • @Monaco 23:01:14
  Warto zauważyć, że Białoruś oficjalnie nie uznaje LRL, a ponadto na Białorusi wydano wyroki na obywateli walczących po stronie republik, ale w tym przypadku władze LRL faktycznie otrzymują oficjalne zaproszenie do przeprowadzenia czynności śledczych na terytorium Białorusi.

  A to jest dobry znak dla tych dwóch Republik.

  Jednocześnie wydaje się to normalne, że w pewnych okolicznościach Protasiewicz po skazaniu na Białorusi może zostać całkiem niezależnie skazany również w Donbasie, jeśli Białoruś uzna jurysdykcję władz LRL do oskarżania Protasewicza o popełnienie zbrodni wojennych.

  Z drugiej strony sprytnym posunięciem może być zmuszenie Protasewicza do ujawnienia struktur i posłuszeństwa - nie będziesz współpracował w śledztwie, to czekają na ciebie ludzie z LRL. A tam mają dla ciebie jeszcze ciekawsze pytania i gwarantowaną szubienicę.

  Chociaż to właśnie na Białorusi istnieje kara śmierci. W odróżnieniu od Rosji czy Polski.
 • @Monaco 17:22:22
  W Polsce nie istnieje żadne prawo.
  Polskie kołtuństwo
  Dlatego Polska nie ma prawa dyskutowac Białorusi, której polski podatnik od lat opłaca opozycje i obiecuje przewrót..
  Sikorski sie kiedys przyznał, ze płaci ogromne sumy na 'wprowadzenie demokracji' na Białorusi. (Takiej samej jak w Polsce??)
  W Polsce jest wiele spraw związanych z łamaniem praw czlowieka: Leper, Ratajczak, Piskorski i cala masa ludzi, którzy 'zgineli w tajemniczych okolicznosciach' i śledztwa do tej pory nie było i nikt nie planuje; To nie tylko minister Barszcz i Olszowski; to rodzina Jaroszewiczow, to Szpineta, Janusz Kurtyka .. w sieci jest bardzo długa lista tajemniczych zgonów.

  Czepianie sie teraz Bialorusi jest tak głupie, ze az dech zapiera.
  Dlaczego nikt sie nie czepia Netanjahu, który w ciagu dwóch lat przegrał
  4 razy wybory i dalej pełni urząd.
  Nikt sie w Polsce nie czepia Arabii Sudyjskiej.
  I nikt sie Polski nie czepia za współudział w ludobójstwie Serbow i okupacji nielegalnej serbskiego Kosowa przez polskie wojsko i polska policje.
  Polska brała bardzo czynny udział w zbrojnm zamachu stanu na Ukrainie; mamy w tym względzie doświadczenie.
  Polskie wojsko mordowało cywilnych mieszkańców Donbasu. Dlaczego??
  Wyczyny polskich żołnierzy w Iraku były wielkim skandalem. Napadamy na suwerenne kraje bez wypowiedzenia wojny.
  Na terenie Polski byly obozy CIA, w których torturowano niewinnych cudzoziemcow. A moze jeszcze sa te obozy.

  Oglądam polski program pt. 'Kto powstrzyma Putina'; jakaś przysłowiowa blondynka, która ma twarz nieskażoną myśleniem, i ma IQ konia z dyszlem, daje popisy takiej oszałamiającej głupoty opowiadajac o nieustannej agresji Rosji na Polske.

  Na razie, to Polska razem z USA zbroją Ukraine przeciwko Donbasowi i Rosji.
  Polska stała sie krajem debilów, młodocianych pedofilow,- mordercow, pijanych kierowcow i najemnikow wojennych w Afganistanie, Mali, Iraku, Libii, Jugosławii, Syrii, Haiti - teraz razem z NATO i Banderowcami wybieramy sie na Donbas, żeby sprowokowac Rosje. Właśnie odbywaja sie zboczone manewry wojenne NATO na Morzu Czarnym. Cala Broń i sprzet wojenny z tych manewrów zostanie przekazana Ukrom w uznaniu zaslug i w celu wymordowania cywilnych mieszkańców Donbasu.
  Ukraina nie jest czlonkiem NATO.

  KTO POWSTRZYMA PUTINA
  https://www.youtube.com/watch?v=OBFje6Jhf-k
 • @Tiamat 20:27:48
  To wszystko brzmi tragicznie i co najgorsze że to o czym tu Pani pisze to jest prawda.

  Ja też tak to widzę i nie mogę już słuchać ani oglądać tych w TVPIS i TVN i Polsatach debili, albo płatnych za judaszowe srebtniki kanali notorycznie zakłamanych.

  Myślę że środki masowego przekazu są opanowane przez żydowskie i banderowskie środowiska w Polsce. To one dzień w dzień wmawiają ludziom tzw agresję Rosji a faktycznie jest dokładnie odwrotnie.

  Przecież od 30 lat w Polsce nie ma TV które by było objektywne i niezależne od obowiązujących politycznych proamerykańskich ideologii.

  W Rosji działają TV i radiowye stacje wręcz mówiące sprzecznym głosem w stosunku do Kremla, a w Polsce wszystie stacje TV i radiowe plus prasa bębnią wszystko na jedno kopyto, to samo. Czyli działają na polecenie jednego glównego źródła tylko pod inną nazwą TVP, POLSAT, TVN, TV RPUBLIKA czy jeszcze pod inną jakąs wymyśloną nazwą inne mainstreamowe ścieki.

  Pozdrawiam Panią :)

  To cud, że istnieje ten NIEZALEŻNY PORTAL NEON24 w czasach monopolizacji i zawłaszczenia mediów które są pod kontrolą globalnej mafii .
 • @Alfax 15:50:40
  Julian Assange jest więziony juz od 10 lat.
  Nigdy nie był dysydentem, nikogo nie zabił i nie namawial do zadnych zbrojnych demonstracji i nigdy nie był oskarżony o podawanie nieprawdziwych wiadomości. Nigdy nie był oskarzony o zdradę stanu i nie popelnil żadnego przestępstwa w żadnym państwie.

  Snowden - który osobiście ujawnił bezeceństwa swojego państwa i firmy wywiadowczej dla której pracował - miał więcej szczęścia bo dzięki
  głupocie administracji USA, utknął w Moskwie i to wbrew swojej woli.
  Amerykanie uniewaznili mu paszport w trakcie jego lotu samolotem i w ten sposob uniemozliwili mu dalszą podróż do Ameryki Poludniowej, z przesiadka w Moskwie, wiec nie mógl sie ruszyć z Moskwy bo nie mial waznego dokumentu podróży..

  I jesli Snowden mial tylko obywatelstwo USA - to odebranie mu obywatelstwa jest miedzynarodowym przestępstwem.

  Karta Praw Czlowieka wyraznie zabrania pozbawienia kogokolwiek państwowości. Status 'bezpaństwowca' nie istnieje.
  Kiedys bylo to możliwe; można było mieszkać i studiować na tzw.Karte Nansenowska, ale ONZ wprowadzil wyraźny zakaz statusu 'bezpaństwowca'
  Odebranie paszportu obywatelowi jakiegokolwiek kraju może byc zastosowane tylko po orzeczeniu sądu.
  Nie może być tak, ze byle idiota z inicjatywą, zatrudniony przez administracje, nagle dojdzie do wniosku, ze należy odebrac obywatelstwo na przykład ...całej opozycji.

  Dla Amerykanów nie istnieją żadne prawa, bo nawet własnej konstytucji nie potrafią przeczytac.
  Liczyć tez nie umieją.
  Do tej pory nie wiadomo, kto zebrał wiecej głosów: Biden czy Trump.
  Dlatego powinno sie nałożyć sankcje na USA za sfałszowane wybory.

  Przecież niemożliwe, żeby ktokolwiek normalny zagłosował na ...Bidena.
 • Polska tez ma ...dysydenta!
  Polska tez ma swoich ‘dysydentow’, którym zapowiada - na długo? przed wyrokiem sądu …15 lat wiezienia. Taki standardowy wyrok?

  Trzeba na Polske nałozyc sankcje!.
  Bo w Polsce nie istnieje wolność slowa! Stalinowski rezim i ataki na prywatny biznes.

  Zbigniew Stonoga deportowany. Afery i skandale wokół kontrowersyjnego biznesmena - Wiadomości
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zbigniew-stonoga-deportowany-afery-i-skandale-wokol-kontrowersyjnego-biznesmena/hxcghxj,79cfc278
 • @Leonardo da Vinci 23:56:44
  Katarzyna TS: Łukaszenka „porwał” samolot, a Unia wyjęła kredki...W niedzielę (23.05.2021) samolot linii Ryanair, lecący z Aten do Wilna, został zmuszony przez białoruskie władze do lądowania w Mińsku z powodu rzekomego ładunku wybuchowego na pokładzie. Aby pilotom nie przyszło do głowy zignorowanie nakazu lądowania, prezydent Łukaszenka wysłał myśliwiec MiG-29, żeby uprzytomnił im powagę sytuacji. Po wylądowaniu okazało się, że żadnej bomby na pokładzie nie było, ale za to był tam białoruski opozycjonista, dziennikarz i założyciel niezależnego kanału Nexta, Raman Pratasiewicz, który wracał z wakacji razem ze swoją dziewczyną, Sofią Sapiegą, obywatelką Rosji. Obydwoje zostali zatrzymani. Następnie samolot poleciał, gdzie miał polecieć i z ośmiogodzinnym opóźnieniem wylądował w Wilnie.

  Samolot należy do zarejestrowanej w Polsce spółki Ryanair Sun. Lot odbywał się między stolicami państw należących do Unii Europejskiej. Zatrzymany Raman Pratasiewicz otrzymał w zeszłym roku azyl polityczny w Polsce. I co? I Białorusini wyjęli go z samolotu organizując spektakularne zatrzymanie, które pokazało Unii Europejskiej, kto tu rządzi. Przesłanie od Łukaszenki jest następujące: Będę robił, co mi się podoba i co mi zrobicie?

  No właśnie, co Unia Europejska zrobi Łukaszence? Na razie groźnie kiwa palcem w bucie. W niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zamieściła wpis na Twitterze, w którym oświadczyła, że wymuszenie lądowania w Mińsku jest nieakceptowalne, wszyscy pasażerowie muszą mieć prawo polecieć do Wilna, a jakiekolwiek pogwałcenie międzynarodowych przepisów lotniczych musi spotkać się z konsekwencjami. Jak wiadomo, nie wszyscy pasażerowie dolecieli do Wilna, co oznacza, że tweet szefowej KE nie okazał się skutecznym narzędziem nacisku. Toż to szok!

  Tweety w tej sprawie zamieścili też prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. – Wydarzenia na Białorusi związane z wymuszeniem lądowania samolotu pasażerskiego są kolejnym przykładem naruszania fundamentalnych zasad prawa międzynarodowego. Społeczność międzynarodowa nie może pozostawać obojętna. Konieczne jest zdecydowane działanie wobec władz białoruskich – napisał PAD. Mocny wpis. Prawie tak mocny jak wyświetlenie na fasadzie Pałacu Prezydenckiego wizerunków Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta po ich zatrzymaniu i osadzeniu w białoruskim więzieniu. Borys i Poczobut nadal siedzą. Tyle wyszło z politycznej ofensywy polskiego prezydenta.

  – Zwróciłem się do Przewodniczącego Charlesa Michela o rozszerzenie agendy jutrzejszej Rady Europejskiej o punkt dotyczący natychmiastowych sankcji wobec reżimu A. Łukaszenki. Porwanie cywilnego samolotu to bezprecedensowy akt państwowego terroryzmu, który nie może pozostać bezkarny – napisał PMM. Po tym wpisie Łukaszenka z pewnością spocił się ze strachu, bo jak premier Morawiecki mówi o porwaniu i terroryzmie, to żartów nie ma, prawda? Najlepszym dowodem na skuteczność polskiego premiera jest to, że wyrzucona z Białorusi opozycyjna kandydatka na prezydenta, Swiatłana Cichanouska, dostała od niego willę na Saskiej Kępie. Tak Morawiecki pognębił Łukaszenkę. Strach się bać.

  W poniedziałek szef unijnej dyplomacji Joseph Borrell wydał oświadczenie, w którym wezwał do uwolnienia Pratasiewicza i stwierdził, że należy przeprowadzić międzynarodowe dochodzenie w sprawie wymuszonego lądowania w Mińsku. – Sytuacja zostanie podniesiona na zbliżającym się posiedzeniu Rady Europejskiej. UE rozważy konsekwencje tego działania, w tym podjęcie środków przeciw osobom odpowiedzialnym – napisał Borrell.

  Polska nie zamierza czekać na międzynarodowe dochodzenie i rozpoczyna własne. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro nakazał wszcząć śledztwo w sprawie użycia podstępu lub groźby bezpośredniego użycia przemocy w celu przejęcia kontroli nad statkiem powietrznym oraz w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności zatrzymanego w Mińsku Pratasiewicza i jego dziewczyny, jak też wszystkich pasażerów i załogi samolotu. Czyny te zagrożone są karą od 2 do 12 lat więzienia. Teraz pozostaje już tylko wezwać prezydenta Łukaszenkę w charakterze świadka, a następnie postawić mu zarzuty i wsadzić do więzienia. Potem wyjmie się Cichanouską z willi i wsadzi na prezydencki stołek. Tym sposobem reżim zostanie obalony, na Białorusi zakwitnie demokracja i wszyscy popłaczą się ze szczęścia. Ależ to będzie sukces!

  Jeśli ktoś zarzuci mi, że nie piszę o tej sprawie w poważnym tonie, to odpowiadam: o tej sprawie nie da się pisać w poważnym tonie. To jest farsa. Białoruski prezydent właśnie ośmieszył Unię Europejską, a skala tej śmieszności po prostu poraża. Unia Europejska, której samolot zostaje „porwany”, wydaje z siebie kilka wpisów na Twitterze i zapowiada, że „rozważy konsekwencje”. To jest reakcja na poziomie malowania kredkami na chodnikach w ramach walki z islamskimi terrorystami. Niech moc kredek będzie z nami, tym bardziej, że Niemcy właśnie wymogły na USA wycofanie się z blokady Nord Stream 2. Jak robi się takie deale z Rosją, to nie ma co się dziwić, że Białoruś czuje się uprawniona do wysyłania myśliwców na pasażerski samolot irlandzkich linii lotniczych z siedzibą w Polsce.

  Pojawiły się spekulacje, że za „porwaniem” samolotu Ryanair stoi prezydent Putin, który testuje, jak daleko może wejść Zachodowi na głowę po wyborze sklerotycznego dziadka Bidena na prezydenta USA. Nie wiem, czy Putin maczał palce w tej akcji, czy nie. Prawdopodobnie maczał, ale nawet gdyby nie maczał, to Unia Europejska jest taką „potęgą”, że do jej ośmieszenia nie potrzeba Putina. Wystarczy Łukaszenka.

  Pora na wnioski, a są one następujące: Unia Europejska, z której bezkarnie drwi prezydent Białorusi, nie jest gwarantem bezpieczeństwa Polski. W razie realnego zagrożenia możemy liczyć co najwyżej na twitterowe wpisy, oświadczenia i pisanie kredkami po chodnikach. Nasz największy sojusznik, czyli USA, po raz kolejny wszedł na ścieżkę resetu z Rosją, a do tego daje wolną rękę Niemcom w zarządzaniu Europą. Niemcy przerabiają nas na swoją kolonię, a jednocześnie – wspólnie z Rosją – budują rurociąg, który uzależni Europę od rosyjskiego gazu. Tyle naszego, że możemy pogadać, a naszego machania szabelką nie boi się nikt. Tacy to właśnie jesteśmy „silni w sojuszach”. Tylko patrzeć, jak w ramach tych sojuszy UE pozamyka nam elektrownie węglowe i wprowadzi toalety dla osób niebinarnych. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

  PS. Wiadomość z ostatniej chwili: Rosja zabrała głos w sprawie „porwania” samolotu przez Łukaszenkę. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosja „nie chce nikogo potępiać ani popierać w tej sprawie”. – Istnieją określone przepisy lotnicze i to właśnie międzynarodowe władze lotnicze powinny wydać jakąś ocenę z punktu widzenia zgodności bądź sprzeczności z normami międzynarodowymi – oświadczył Pieskow dodając, że nie ma dokładnych danych o tym, co zaszło na pokładzie samolotu. Z kolei rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że jest zszokowana… reakcją Zachodu. – Szokujące jest to, że Zachód nazywa „szokującym” incydent w przestrzeni powietrznej Białorusi – napisała Zacharowa na swoim Facebooku. Jak widzicie, Rosja świetnie bawi się obserwując miotanie się zachodnich polityków. Stara metoda, czyli „nic nie wiemy, to nie nasza sprawa, a powstania w Warszawie nie ma”. Nihil novi sub sole.
 • @kula Lis 69 09:59:10
  Troche tak - a troche ...inaczej.

  1." Niemcy wspólnie z Rosją – budują rurociąg, który uzależni Europę od rosyjskiego gazu".
  Nie rozumiem, dlaczego USA ma prawo uzaleznic sie od rosyjskiego gazu - a Europa nie?.
  Rosja jest drugim największym dostawca gazu do.... Stanow Zjednoczonych. Czy to moze chodzi o konkurencje?

  2." Jak widzicie, Rosja świetnie bawi się obserwując miotanie się zachodnich polityków."

  Niekoniecznie. Jak powiedzial Putin, "Zachód uważa, ze Rosja to taka Górna Wolta z rakietami'. Górna Wolta to takie małe afrykanskie państewko z ambicjami.

  Rosja traktuje polityke miedzynarodowa bardzo poważnie.
  I pewnie dlatego, na obecnym Forum Ekonomicznym w St. Petersburgu, najwiekszą delegacje stanowia Amerykanie i Katar.

  Osmieszanie Rosji publiczne jest tanim chwytem kowbojskiej polityki.
  Bo tak naprawde, to USA handluje z Rosja ...dość bezwstydnie. I USA jest rzeczywiscie uzależnione od handlu z Rosja.

  Dla polskiej publiki wystarczy byle gówienko reklamowe, żeby zachwycić sie Zachodemnosi sie na ludzi.

  I tylko debile świata mogli uwierzy
  3. Samolot nie został porwany. Nie wiemy, tak naprawde, skąd sie wzięło ostrzezenie o bombie.

  Ale z takich falszywych ostrzeżeń słyną głównie Stany Zjednoczone.
  Nie bede tu wspominać tonkijskich czy hawajskich prowokacji ale nie moge darować calej europejskiej elicie naukowej takiego zbydlęcenia, ze świat naukowy Europy i USA uwierzył, ze anthrax (wąglik) może wytruć pół Nowego Jorku.
  Każdy polski góral, a takze syberyjski , amerykanski, australijski, nowozelandzki hodowca owiec - wie, ze antrax to bakteria spod baraniego podogonia i normalnie nie przenosi sie na ludzi.
  Jak mogl swiat naukowy Europy uwierzyć, ze dwa niezidentyfikowane samoloty mogą zamienić w proch i pył najpotężniejsze wieżowce w Nowym Jorku - najbardziej strzeżonym miescie swiata.

  Niemożliwym skandalem jest wmawianie ludziom, ze islam to 'islamizm' i ze islam nienawidzi chrzescijan.
  Publika widac nie umie czytac. Na pierwszej stronie Koranu, Mahomet oglasza, ze szanuje chrzescijanstwo i judaizm i uwaza Chrystusa za największego proroka.

  Wiec te cale brednie i kłamstwa na temat islamu, całkowicie dyskryminuja zachodnią edukacje - zwłaszcza tę ...zamorską .

  No i jest jeszcze straszenie pandemia, epidemia, i nakładanie na narody swiata kagańca oswiaty.

  Wstyd.
  A wszystkiemu winna Rosja i Putin.

  Jakby powiedzial dzielny wojak Szwejk, "na świecie istnieje bałwanienie publiki do kwadratu."

  I z tego balwanienia żyją zachodnie media.
  Bo fetysz pieniądza jest jak koń wyścigowy: pokonuje wszelkie przeszkody:
  logiki, etyki, przyzwoitosci i zdrowego rozsądku.
 • Rosja uniezależnia się od amerykańskiej cenzury na YouTube
  " Na jesieni pojawi się originals, który przyciągnie uwagę” – powiedział Żarow na Petersburskim Forum Ekonomicznym, prezentując RuTube, rosyjski odpowiednik serwisu YouTube.

  I tak yankees stracą monopol na umieszczanie filmów i treści.

  Pozdr, :)
 • @Tiamat 11:16:02
  Info z site "Sputnik"

  Zatrzymany 23 maja w samolocie Ryanair Raman Pratasiewicz w wywiadzie dla białoruskiego kanału telewizyjnego stwierdził, że Białoruski Dom w Warszawie za pośrednictwem premiera Polski nadzoruje agendę białoruskiej opozycji.

  - Na Białoruski Dom w Warszawie polski rząd przeznaczył bezpośrednio 50 milionów złotych, nawet premier ( Mateusz Morawiecki - red.)osobiście (się pojawił - red.) - powiedział Pratasiewicz.

  Jednocześnie zwrócił uwagę, że finansowanie byłej kandydatki na prezydenta Swiatłany Cichanouskiej pochodzi z funduszy litewskich podatników i zainteresowanych biznesmenów.

  Po pierwsze, rzeczywiście, część to koszt podatników litewskich. Podatnicy litewscy de facto wspierają zagranicznych polityków z własnej kieszeni. Częściowo są to prywatni sponsorzy. To znaczy prywatni biznesmeni, przedstawiciele elity biznesowej i tak dalej dalej. A trzeci to wsparcie finansowe diaspory. Oznacza to, że istnieje wiele źródeł finansowania - powiedział w czwartek w wywiadzie dla programu "Markow. Nic osobistego" na kanale ONT.

  Raman Pratasiewicz udzielił wywiadu białoruskiemu kanałowi telewizyjnemu ONT, w którym potwierdził, że od razu przyznał się do stawianych mu zarzutów ws. nawoływania do organizowania niesankcjonowanych akcji po wyborach prezydenckich na Białorusi.

  Pozdrawiam :)

   
 • @Monaco 20:45:58
  //
  - Na Białoruski Dom w Warszawie polski rząd przeznaczył bezpośrednio 50 milionów złotych, nawet premier ( Mateusz Morawiecki - red.)osobiście (się pojawił - red.) - powiedział Pratasiewicz. //


  Szok!
  Swoboda i entuzjazm z jakim Protasiewicz mówi o kulisach białoruskiej opozycji,rodzi podejrzenia czy przypadkiem nie jest agentem białoruskich specsłuż wdrożonym w struktury opozycji.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ov1K-f930UA

  W dodatku jak się okazuje po szczegółowej analizie zdjęć z momentu zatrzymania,zachowanie Protasiewicza było przynajmniej dziwne.A jego opozycyjni kompani podnieśli "światowy" alarm na kilka minut wcześniej niż nastąpiło faktyczne zatrzymanie Protasiewicza.Zachodzi uzasadnione podejrzenie że już wcześniej znali scenariusz (ale partacze nie zsynchronizowali zegarków) co z kolei utwierdza Protasiewicza w przekonaniu że padł ofiarą zdrady najbliższych współpracowników i polskich kuratorów.

  https://www.youtube.com/watch?v=4uxWxxCYafQ
 • @Monaco No i już po Baltic Pipe
  https://media.wplm.pl/thumbs/9dc/OTYwL3VfMS9jY19iNjAzMi9wLzIwMjEvMDYvMDMvMTE5OS84MTgvNDdiM2E5MDQ2ODdlNDZlZDljMWRiNmM2MTgyYmI0MzcuanBlZw==.jpeg
  Budowa duńskiej części Baltic Pipe wstrzymana! Cofnięto wydane w 2019 roku pozwolenie środowiskowe. "Jesteśmy zaskoczeni".../czyli w czarnej dupie!/ Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski poinformował w czwartek duński operator systemu przesyłowego Energinet. Polskie MSZ poinformowało, że skutki tej decyzji są analizowane.
  https://wpolityce.pl/gospodarka/553482-budowa-baltic-pipe-wstrzymana


  Ps...Jak ktoś nie wiedział dotąd jak działa UE, to się dowiedział. Kary dla Polski i szemrane interesy pod stołem, byle by zaszkodzić. W tle „lobbyści” zwani u nas prościej i dosadniej w kodeksie karnym. Realizowany jest plan wpływów w Europie Merkel i Putina ! Najpierw atak na Turów. Potem atak na mniejszość polską a teraz atak na rurociąg gazu bo Biden zgodził się na Nordstream 2 dla Ruskich i Niemiec ! Rozgrywają Polskę jak zwykle a mamy jeszcze wroga wewnątrz którego tzw Polacy bo to nie są patrioci tylko tępe głowy wybrały tą opozycje i oni rzucają kłody Polsce pod nogi i cieszą się z każdej wrogiej decyzji sąsiada! Tfu zdrajcy!
 • @Monaco 20:45:58
  Protasiewicz udzielił "wywiadu", w którym skrytykował białoruską opozycję i wspierające ją Litwę i Polskę. "Sam obraz jest wymowny". Aresztowany w Mińsku opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz udzielił wywiadu białoruskiej telewizji państwowej, w którym skrytykował białoruską opozycję oraz krytyczny wobec Mińska kanał NEXTA, ujawnił szereg informacji o środowsku opozycyjnym i wysunął oskarżenia m.in. pod adresem działaczy i mediów. Polsce i Litwie, które wspierają opozycję, zarzucił, że robią to dla własnych korzyści politycznych.

  https://wpolityce.pl/swiat/553487-protasiewicz-udzielil-wywiadu-skrytykowal-polske-i-litwe

  Ps... Toczy się gra. Naiwne schematy myślowe, to słabe narzędzie poznawcze. Ojciec Ramana, to oficer, wykładowca w katedrze przygotowania ideologicznego Białoruskiej Akademii Wojskowej. Kto kim gra?

  Oj dzieciaczku, dzieciaczku. Mleko masz pod nosem, a za politykę się bierzesz. Przykro na to patrzeć. Jak to jest lider białoruskiej opozycji to barak nadziei. A o tym, że służył w Pułku Azowa nie wspomniał:
  https://www.youtube.com/watch?v=1l7FxJLVZMs&t=282s

  A czego się spodziewaliście po tym banderowskim najemniku? Są zdjęcia w banderowskiej gazecie gdzie jest na okładce i nie z długopisem w ręku. Wystarczy poszukać w necie. Na hieroja się lansował.
 • @Monaco 20:45:58
  Mam nadzieję że pan Marian Banaś przyjrzy niektórym wątkom tej sprawy. To bardzo poważne oskarżenia. Biorąc pod uwagę służalcze i zdradzieckie zachowanie antypolskiego Rządu PiS, wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się prawdą, że "skruszony" terrorysta mówi prawdę. Na umoczone i skorumpowane Służby jak również sterowaną przez PiS Prokuraturę pod wodzą Zbigniewa Ziobry, nie ma co liczyć. To dobrze że młody agent i prowokator , postanowił przyznać się do wrogich działań na szkodę Polski i Białorusi. Zresztą pan prezydent Łukaszenka od dawna mówi, że Polską rządzą ludzie którzy nie mają z nią nic wspólnego a nawet nie są Polakami. Chyba tylko totalny oszołom tego nie widzi.
 • @ikulalibal 06:48:07
  https://img.dorzeczy.pl/img/raman-pratasiewicz-bialoruski-opozycjonista-i-dziennikarz/b8/64/9e4d7a5ac01578e964322776c073.jpeg

  Z ryja jak skrzyżowanie Nowaka z Grabarczykiem. Jest w stanie za kasę zostać Margot, gdyby za to na Białorusi płacili.
 • @ikulalibal 06:48:07
  Przymusili Pratasiewicza do mówienia? Podziwia Łukaszenkę, oskarża Polskę i Litwę...

  https://niezalezna.pl/398206-przymusili-pratasiewicza-do-mowienia-podziwia-lukaszenke-oskarza-polske-i-litwe

  Ps..Kolesie z Azowa go sypią i pokazują jego zdjęcia bynajmniej nie z długopisem w ręce. To wszystko jest zbyt spektakularne i robione z rozgłosem. Łukaszenka tych opozycjonistów, których naprawdę się obawia, to pozbywa się po cichu i bez rozgłosu. Jak dla mnie, to wszystko jest podejrzane. Uważam, że rząd RP przyjmując ludzi skłóconych w jakiś sposób ze swoim krajem zbyt małą wagę przywiązuje do pragmatyzmu bo co z tego jako Kraj maja Polscy. Świat jest materialny, coś za coś, nie ma sentymentów. Ostatni przykład z Czechami chyba pokazał dobitnie na czym polega polityka. W dzisiejszym świecie korzystniejszy jest pragmatyzm niż empatia, ale warto udawać tylko z wyczuciem tak jak robi to Francja czy Niemcy. A druga sprawa to wschodni "najemnicy/pracownicy", którzy są obecnie przyjmowani przez Polskę bez opamiętania. W 2020 (dane MRPiPS) w Polsce pracowało ok 2 mln pracowników zza wschodniej granicy, których pensje są dotowane przez rząd z naszych pieniędzy (np. program Poland Business Harbour), a Polacy Ci co chcą pracować, tyrają za najniższą krajową, pozostali wybierają pińcet+ inne zasiłki. Nie tędy droga...
 • @kula Lis 69 07:23:45
  Polityka zagraniczna rządu i "wstawanie z kolan" przynosi wymierne skutki. Teraz wiecie komu służy tzw." Zielony Ład" za pomocą którego Polska wpuszczana jest w energetyczne maliny! To oczywista oczywistość, że Zielony Ład, na który zgodził się Morawiecki to gwóźdź do trumny polskiej gospodarki. Polska ustąpiła w sporze o wody terytorialne a w zamian Dania miała dać zielone światło. Znowu zapłaciliśmy z góry, a potem nas wystawiono. Kto naprawdę kieruje polityką zagraniczną naszego kraju? Głupiec czy zdrajca?
 • @kula Lis 69 08:03:28
  " Kto naprawdę kieruje polityką zagraniczną naszego kraju? Głupiec czy zdrajca? "

  Według obserwacji od 30 lat, to to drugie.
  Czyli wyrachowany zdrajca !!!

  A za nim stoją pożyteczni idioci, którzy bez refleksyjnie wybierają zdrajców i koło się zamyka.
 • @Monaco 09:17:28
  Dokładnie tak jak Pan napisał.

  Pozdrawiam
 • @werka1321 09:23:14 Minister Rau to żyd i stypendysta Gatesa
  Posolidarnościowi politycy niezależnie od partii, nie potrafią myśleć dalekosiężnie, dlatego są groźni dla kraju i to skutecznie! Patrz kopalnie węgla! Dymisja premiera konieczna! Robi fatalne błędy!
 • @Monaco 09:17:28
  Co powstanie ze skrzyżowania Polaka z pająkiem? Ośmioręki parobek dla niemieckich chłopów. W ten sposób mało inteligentny Niemiec dowartościowuje się. Taka taktyka została zastosowana przy budowaniu PO. Wmawiali członkom, że są inteligentni aż uwierzyli. A teraz wszyscy mają z nich ubaw. Nikt tak pięknie nie podciera dupy Niemcom jak folksdojcze: Tusk, Trzaskowski, Jaśkowiak, Hołownia i chodząca larwa z Gdańska, Dulkiewicz Pomniejszych koneserów niemieckiego szajsu nie warto wymieniać. Totalna opozycja i ich zwolennicy to bardzo dobre parobki dla Niemców. Im taka rola odpowiada, to dobre murzyny.

  Znaczy się, Niemcy nadal mają nas za głupich polaczków - niewolników, lub jak kto woli - białych Murzynów. Czy będą jakieś kroki rządu wobec niemieckich firm w Polsce? To byłby dobry argument.

  Na koniec zapytam, co powstanie ze skrzyżowania Niemki z przywędzonym albo mocno upigmentowanym nowoprzybyłym z Afryki „niemcem”?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY