Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

❗THE END TERRORU NETENYAHU ❗IZRAEL ❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po latach polityki oszusta i zbrodniarza. Nastąpi koniec ery Netenyahu.

 

 

Koniec ery zbrodniarza i oszusta Netanyahu ❗❗❗

Izrael: koniec Gesheftmachera ❗❗❗

2 czerwca 2021 r. lider izraelskiej partii politycznej Yesh Atid, Yair Lapid, oficjalnie ogłosił prezydentowi Państwa Izrael Reuvenowi Rivlinowi, że utworzył koalicję rządową.

  Wszyscy liderzy izraelskich partii politycznych zamierzający uczestniczyć w koalicji rządowej podpisali pisemny dokument o zamiarze przystąpienia do koalicji.

 Są to Yesh Atid, Yamina, Kakhol-Lavan, Tikva Khadasha, NDI, Avoda, Meretz i RAAM. Przez pierwsze dwa lata na czele rządu stanie lider partii Yamina Naftali Bennett.

  Wiele dzieje się po raz pierwszy w izraelskim życiu politycznym. Po raz pierwszy w koalicji rządowej znajdą się przedstawiciele mniejszości arabskiej – RAAM.

 Po raz pierwszy koalicja rządowa składa się z partii o przeciwnych stanowiskach politycznych w wielu kwestiach. Po raz pierwszy od 2009 r. na czele izraelskiego rządu nie stanie Benjamin Netanjahu.

W ostatnich wyborach znaczna część izraelskich wyborców głosowała zgodnie z zasadą:

 „Każdy oprócz Bibi (Benjamin Netanjahu)”.

 Wyborcy zażądali, aby liderzy wielu partii publicznie ogłosili przed wyborami, że pod żadnym pozorem nie dołączą do koalicji rządowej kierowanej przez Benjamina Netanjahu.

 Z drugiej strony takie deklaracje przywódców kilku izraelskich partii politycznych przed wyborami przyniosły im dodatkowe głosy.

Mimo tego kryminalista Netanjahu i kierowana przez niego partia Likud zdobyli względną ilość mandatów parlamentarnych – 30, a drugi pod względem liczby mandatów Yesh Atid zdobył tylko 17.

Ale Netanjahu nie zdołał stworzyć koalicji rządowej obejmującej co najmniej 61 mandatów.

Mimo licznych negocjacji i obietnic nie udało mu się przekonać żadnego z przeciwników politycznych do koalicji, w wyniku czego izraelski rząd utworzy koalicję z różnych partii, z których każda zdobyła mniej miejsc w parlamencie niż partia Likud.  Fiasko negocjacji Benjamina Netanjahu w sprawie utworzenia koalicji rządowej wiąże się zarówno z obietnicami wyborczymi przywódców wielu partii, że nie wejdą z nim w koalicję, jak i z jego osobistymi cechami, obciążenie zbrodniami na Palestyńczykach i korupcją.

Liderzy partii Yesh Atid, Yamina, Kahol-Lavan, Tikva Khadasha i NDI pracowali pod przywództwem Benjamina Netanjahu - w partii Likud (Yamina, Tikva Khadasha i NDI) lub pracowali w jego rządzie (Jesz Atid, Kahol- Lavan) i bardzo dobrze znają jego cechy osobiste.

Benjamin Netanjahu osobiście każdego z nich oszukał, dał im pewne obietnice i nie spełniał ich. W niektórych przypadkach nie wypełnił nawet pisemnych zobowiązań zawartych w umowach koalicyjnych.

 Pod wieloma względami to dlatego ci izraelscy politycy, którzy osobiście zmierzyli się z oszustwem i kłamstwami Benjamina Netanjahu, postanowili utworzyć koalicję rządową bez niego.

Bez Netanjahu partia Likud mogłaby wygrać te wybory. 30 mandatów, które ta partia zdobyła w ostatnich wyborach, plus 6 mandatów partii Tikva Hadasha, którą zorganizowali byli liderzy Likudu i na którą głosowali wyborcy Likudu, którzy chcieli Likudu bez Netanjahu – w sumie dałoby to 36 mandatów + Mandat stałych sojuszników Likudu dawałby 63-mandatową większość w tych wyborach, by utworzyć rząd w Izraelu.

  Przegrany Benjamin Netanjahu jest objęty dochodzeniem sądowym w kilku sprawach o korupcji, w których pojawiają się dziesiątki milionów dolarów, a jedynym ratunkiem od uniknięcia więzienia byłoby dla niego stanowisko premiera Izraela.


Netanjahu stracił zaufanie izraelskich wyborców i izraelskich polityków głównie ze względu na swoje cechy osobiste, za oszustwa i nieuczciwość w polityce.  Głównymi metodami które despotycznie wykorzystywał, a raczej brudnymi sztuczkami, które pozwalały mu utrzymać się na powierzchni, były prowokacje ze strony Izraela regularnych konfliktów ze Strefą Gazy, które zawsze zaczynały się po pewnych działaniach strony izraelskiej, jak np. aneksja ziem Palestyńczyków pod budowę żydowskich osiedli a także spekulacje na temat zagrożeń arabskich i irańskich.

 Ileż można  ??? ❗❗❗

Ale nie można cały czas oszukiwać wszystkich ludzi, aż w końcu sami Izraelici mniej więcej zdali sobie sprawę, że muszą przestać być oszukiwani.

 W polityce międzynarodowej oszustwo Benjamina Netanjahu jest dobrze znane od dawna. Jeszcze w 2011 roku, podczas rozmów prezydentów Francji i Stanów Zjednoczonych Nicolasa Sarkozy'ego i Baracka Obamy podczas szczytu G20, obaj prezydenci światowych mocarstw nazwali Benjamina Netanjahu kłamcą, nie wiedząc, że gdy to mówili, że mikrofon był włączony.

Obecna administracja USA, kierowana przez prezydenta Bidena, byłego wiceprezydenta w administracji Obamy, również nie wyraziła zbytnio zaufania do Netanjahu. Wielu przywódców krajów europejskich, oraz przywódca Turcji - również wyrażało w takiej czy innej formie osobistą nieufność wobec Netanjahu.

W rzeczywistości w pewnym momencie nie zaufała Netanjahu, też i Rosja chociaż Netanjahu nieustannie składał osobiście pewne obietnice prezydentowi Rosji, ale potem kontynuował bombardowanie Syrii, przyleciał do Moskwy i znowu coś obiecał, i ponownie kontynuował bombardowanie Syrii, kilka razy zadzwonił do Moskwy z prośbą  by mu wybaczyć i ponownie bombardował Syrię.

Z powodu prowokacyjnych działań Izraela pod rządami Netenyahu zestrzelono rosyjski samolot Ił-20, i zamordowano całą załogę samolotu i specjalistów wojskowych, obywateli Rosji – ale poza protestem Moskwy nie nastąpiły żadne konsekwencje dla Izraela, nie doszło do żadnej akcji ze strony Rosji, bo Netenyahu tłumaczył się  że to było przez pomyłkę i po jakimś czasie Izrael kontynuował bombardowanie terytorium Syrii, Syrii przecież kraju sojuszniczego Rosji. Oszukiwał więc też prezydenta Rosji Putina sugerując że wielu Żydów którzy opuścili Rosje po rozpadzie ZSRR są przyjaciółmi Rosji i by ze strony Rosji nie psuć tych relacji.  Rosja stała się w pewnym sensie zakładnikiem żydów okazujących sympatię dla Rosji.

Ale Rosja jest też sojusznikiem Syrii czyli państwa, którego Rosja ma obowiązek chronić na mocy traktatu o przyjaźni i współpracy. 

W Izraelu za kilka dni do władzy dojdzie nowy rząd. Polityka zagraniczna Izraela wobec Syrii pozostanie zapewne niezmieniona, ale oszusta i zbrodniarza Netanjahu już nie będzie. Nie będzie nikogo, kto przekonałby prezydenta Rosji, by nie podejmował żadnych działań odwetowych wobec Izraela.

Izrael jest państwem wrogim Rosji, Izrael jest państwem w stanie wojny z Syryjską Republiką Arabską która jest sojusznikiem Rosji.

Może po odejściu z izraelskiej polityki podstępnego premiera Netenyahu , Rosja zmieni swoją politykę wobec państwa Izrael ? Państwa które gwałci wszelkie rezolucje ONZ, zachowując się jak uzbrojony bandyta, kryminalista łamiąc na każdym kroku prawo międzynarodowe i oszukując liderów światowych mocarstw.

 Oby to był Izrael: gdzie będzie koniec Gesheftmachera Netenyahu ❗❗❗ 

Miejsce zbrodniarza i oszusta jest za kratami.

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Wiele dzieje się po raz pierwszy w izraelskim życiu politycznym". -

  --- Przeczytałem z zainteresowaniem :)

  Pozdrawiam.

  *****
 • ------ ok. dwa tygodnie porządzi jeszcze,
  ----- i jeszcze wszystko zdarzyć się może . Licho nie śpi !!.
 • Oby ten nowy rząd nie szedł tą samą drogą co Netanjahu...
  Tam będą wprawdzie przedstawiciele ludności arabskiej.

  Ale pożyjemy zobaczymy. Dajmy im szansę.

  Pozdrawiam :)
 • @ninanonimowa 08:56:56
  Właśnie, tego się można obawiać.

  Pozdr. :)
 • W Polin płacz i smutek
  Teraz w Polin PIS i PO będą ryczeć po utracie zbira Netenyahu.

  POPIS Czopki właziły jemu bez mydła do zada i pozwalały na obrady knesetu w Polin. By tu żydzi mogli opluwać Polskę.

  Salut ✔ ☺
 • @zygmuntbialas 08:25:25
  W końcu chociażby za korupcje i nadużywanie władzy będzie miał proces. Bo za ludobójstwa z jego rozkazów zapewne nie spotka go żadna kara.

  Salut i pozdrawiam ✔☺
 • @Monaco 13:56:43
  Też jestem ciekaw jak potoczą się sprawy w regionie.

  Może trybunał w Hadze zajmie się tym zbrodniarzem Netenyahu ? ❗❗❗

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 21:16:13
  "Teraz w Polin "

  POLSCE !!!!!
 • @ninanonimowa 08:56:56
  Zapewne Likud będzie czynił destrukcje w pracach nowego rządu.

  Przecież w tym jak wywoływanie konfliktów ma praktykę.

  Salut ✔☺
 • Proces się rozpocznie z chwilą odsunięcia go od władzy.
  '
  Prokurator generalny Avichai Mandelblit zdecydował się w listopadzie ubiegłego roku oficjalnie oskarżyć Netanjahu o przekupstwo, oszustwo i naruszenie zaufania. Zamiarem było rozpoczęcie procesu najdłużej panującego premiera w historii Izraela . Ale ze względu na pandemię korony rozprawa przed sądem w Jerozolimie odbędzie się później.

  Trzy różne rzeczy

  Zarzuty przeciwko 70-letniemu Netanjahu dotyczą trzech różnych spraw o korupcję, znanych jako Sprawa 1000, 2000 i 4000.

  Najbardziej znany dokument (sprawa 4.000) dotyczy grupy telekomunikacyjnej Bezeq. Mówi się, że Netanjahu przyznał tej firmie korzyści finansowe w wysokości 1,8 miliarda szekli (466 milionów euro) w okresie pełnienia funkcji ministra telekomunikacji. W zamian powiązana z Bezeq strona informacyjna Walla ! Tworzyła pozytywne wiadomości o nim i jego rodzinie, czytamy w akcie oskarżenia.

  Ponadto prawicowy konserwatywny polityk mógł również próbować osiągnąć porozumienie z krytykującą go gazetą Jediot Ahronot, aby uzyskać bardziej pozytywne relacje (sprawa 2000). W zamian Netanjahu byłby skłonny zmienić przepisy w taki sposób, aby powstrzymać rozwój innego konkurencyjnego magazynu.

  https://images0.persgroep.net/rcs/ADKT-CJI9SrnnG9pBTTwmBLST0o/diocontent/170760657/_fitwidth/694/?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

  Na foto protest Izraelczyków przeciwko Netenyahu

  Pozdrawiam
 • I jeszcze jedno.
  Według innej sprawy korupcyjnej (sprawa 1000), Netanjahu i jego rodzina przyjęli prezenty o wartości około 180 000 USD w postaci cygar, szampana i biżuterii od australijskiego przedsiębiorcy Jamesa Packera i izraelskiego producenta filmowego Arnona Milchana w latach 2007-2016.

  Netanjahu rzekomo w zamian udzielił Milchanowi przysług biznesowych. Jeśli zostanie uznany za winnego, Netanjahu ryzykuje, że zostanie na jakiś czas uwięziony. W Izraelu za przekupstwo grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat. Oszustwo i nadużycie zaufania mogą skutkować karą trzech lat pozbawienia wolności.

  Ale ....

  Werdyktu nie należy oczekiwać od razu. Ukończenie tego procesu może zająć lata. Możliwe też, że dojdzie do ugody.

  Intencją jest, aby jego były rywal Benny Gantz przejął władzę w październiku 2021 roku. Szansa, że ​​proces zakłóci ten układ, wydaje się niewielka. „Bibi” już wcześniej dał jasno do zrozumienia, że ​​akt oskarżenia nie stanowi dla niego powodu do rezygnacji z funkcji premiera.

  Ale.
  Zgodnie z prawem izraelskim jest również zobowiązany do rezygnacji tylko wtedy, gdy sąd uzna go za winnego.

  Teraz już stracił stołek premiera, więc sprawa powinna ruszyć chociaż trwać będzie zapewne bez końca.

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 21:24:17
  Pokażcie mi jedno państwo w Europie gdzie lubią żydów. Z moich obserwacji wynika, że żydów nigdzie nie lubią. Antysemityzm to hasło "wyprodukowane" przez samych żydów aby okładać nim każdego kto ma inne zdanie o żydach niż oni sami o sobie. Cała żydowska perfidia polega na tym, że żyd może źle mówić o Polaku ale Polak o żydzie już nie może bo to od razu podpada pod.....antysemityzm. Dlatego nie dziwię się, że szczególnie Palestyńczycy [Arabowie] nie tolerują żydów.
 • @Leonardo da Vinci
  https://media.wplm.pl/thumbs/c09/OTYwL3VfMS9jY183NjhkOS9wLzIwMjEvMDYvMDcvMTIwMC83NTkvYzg2NjYyMTg1NDA4NDMwZWIzOWVmZDkyMjRmOGM4MjIuanBlZw==.jpeg
  Netanjahu rozczarowany porażką: Doświadczamy największego oszustwa wyborczego w historii kraju, według mnie w historii demokracji. Benjamin Netanjahu nie może pogodzić się z faktem, że najprawdopodobniej nie będzie już premierem Izraela. Swoją porażkę nazwał „największym oszustwem wyborczym w historii kraju”. Doświadczamy największego oszustwa wyborczego w historii kraju, według mnie w historii demokracji powiedział dotychczasowy szef izraelskiego rządu. Przekonywał też, że utworzenie nowego rządu, bez udziału Likudu, to „atak na demokrację”. Ostatnia szansa Netanjahu
  Głosowanie w izraelskim parlamencie nad wotum zaufania dla nowego rządu odbędzie się do 14 czerwca - zadecydował w poniedziałek przewodniczący Knesetu, Jariw Lewin. Daje to rządzącemu od 12 lat Benjaminowi Netanjahu tydzień na przekonanie niezdecydowanych członków koalicji, by się z niej wyłamali.

  Lewin oficjalnie potwierdził, że lider partii Jesz Atid, Jair Lapid, zdołał utworzyć nowy rząd w czasie wyznaczonym mu przez prezydenta Reuwena Riwlina, ale nie podał daty głosowania nad wotum zaufania, co zgodnie z prawem musi nastąpić nie później niż 14 czerwca.

  Posunięcie to powszechnie postrzegane jest jako próba opóźnienia zaprzysiężenia, by dać czas Netanjahu na przekonanie członków prawicowych partii nowej koalicji, by zagłosowali przeciwko niej. Sojusz ośmiu partii ma minimalną większość w Knesecie, więc sytuację zmieni diametralnie ucieczka nawet jednego posła.

  Rząd jedności narodowej ma być utworzony przede wszystkim przez byłego dziennikarza i prezentera telewizyjnego Lapida oraz byłego współpracownika Netanjahu i szefa partii Jamina, Naftalego Beneta. Obaj politycy porozumieli się co do rotacyjnego sposobu sprawowania funkcji premiera: Benet ma być szefem rządu do września 2023 roku, a potem Lapid przejmie jego obowiązki do końca kadencji Knesetu w listopadzie 2025 roku. Partia Likud obecnego premiera zdobyła najwięcej mandatów w wyborach przeprowadzonych 23 marca, ale nie była w stanie stworzyć większości ze swoimi tradycyjnymi sojusznikami: ugrupowaniami religijnymi i nacjonalistycznymi. Jeśli rząd Lapida-Beneta nie zdobędzie większości w parlamencie, w Izraelu prawdopodobnie zostaną rozpisane piąte wybory w ciągu dwóch i pół lat. Oprócz sytuującej się na prawo od Likudu Jaminy (hebr. Prawica) i centrowego Jesz Atid (hebr. Jest Przyszłość) do koalicji wejdą: świecko-nacjonalistyczny Israel Bejtenu (hebr. Izrael Nasz Dom, partia imigrantów z b. ZSRR), kierowana przez byłego „likudnika”, Gideona Saara, Tikwa Hadasza (hebr. Nowa Nadzieja), dotychczas rządzący z Netanjahu centrowi Niebiesko-Biali, islamistyczna Raam, socjaldemokratyczna Partia Pracy oraz lewicowy Merec (hebr. Wigor).

  Reakcja w Polsce
  Sprawa wypowiedzi Netanjahu spotkała się też z reakcją w Polsce.

  He, he, mój ulubieniec Netanjahu ogłosił, że wybory, które przegrał, były sfałszowane, a koalicja zbudowana by go odsunąć bazuje na „największym oszustwie w historii demokracji”. Już widzę, jak z tych tłumów tefałenowskich pogromców Trumpa choć jeden odważy się otworzyć dzióbek napisał Rafał Ziemkiewicz.

  Bibi Netanyahu oskarża ruch protestacyjny Black Flags, który wzywał do zamordowania jego j jego rodziny, że jest finansowany przez lewicowe organizacje i rządy obcych państw. Coś mi to przypomina.

  Najśmieszniejsze jest to, że Bennett odmawiał wejścia do rządu Netanjahu z konserwatywnymi Arabami z Raam. Po czym wraz z Lapidem tworzy dokładnie taki rząd z Arabami z Raam. I jeszcze jako prawak dobrał do niego lewicową partię, o poglądach bardziej na lewo niż nasza „Razem”.

  Netanjahu straci władzę w Izraelu. Przejmie ją opozycyjna koalicja. Utworzenie rządu przez opozycję Netanjahu określił atakiem na demokrację. „Doświadczamy największego oszustwa wyborczego w historii kraju, według mnie w historii demokracji”

  Netanjahu po 12 latach traci władzę. Mówi o „największym oszustwie w historii demokracji”.

  Dziś i jutro wyjaśni się, czy Netanjahu zdoła powstrzymać opozycję przed zbudowaniem nowego rządu w Izraelu. Na razie walka toczy się o głos każdego posła w Knesecie.

  /PAP/wprost.pl/Twitter

  Ps...Ten wredny antypolski żyd za kratami powinien siedzieć, nie tylko za korupcję, ale przede wszystkim za bombardowania cywilnych palestyńskich osiedli, państwowy terroryzm na Bliskim Wschodzie i dzieciobójstwo. Niewybaczalne! Lapid to ten który najgłośniej krzyczał przeciw Polsce w sporze z IPN, wymyślił sobie teściową czy matkę, ofiarę Polaków, nie wiem więc kto dla nas lepszy….Widzę, że żydek Flejschfarb poczuł „związek bratni” i komentuje swoich ziomków mośków mordujących kobiety i dzieci…No to, paszoł won do swoich!
 • @kula Lis 69 07:36:54
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/162223,izrael-syjonistyczne-panstwo-tylko-dla-zydow

  Pozdr.
 • @Leonardo,@Alifax,Monaco oraz wszyscy pozostali
  którzy mogą zrozumieć i przyjąć poniższe informacje.

  Potwierdzam że porzekadło /zjesz beczkę soli nim poznasz do woli/ zawiera stu procentową życiową prawdę.

  Maks Szewczenko,zajadły krytyk Izraela,obrońca Palestyńczyków i wszystkich muzułmanów a zwłaszcza tych zamieszkałych w Rosji,humanista,wróg elit - nagle okazał się świńskim ryjem.
  Prawdę powiedziawszy od zawsze był świńskim ryjem ale dotąd udawało mu się wielu w tym i mnie skutecznie zwodzić.
  Owszem,bywało w przeszłości że niechcący ujawnił się ze swoją awersją do Romanowowskiej Rosji ale wszystko to przykrywało się tym że jako lewicowiec wciąż jeszcze odczuwa na ten temat bóle fantomowe.
  Bywało też że nie lada znawcy zarzucali Szewczence kompleksy wynikłe z niemożności zaakceptowani własnej żydowskiej tożsamości (po ojcu),jak również skrzętnie skrywanych preferencji seksualnych.Nie lada znawcy bo Avigdor Eskin i nie lada gdzie a w radio.
  I choć na lata Maks zniknął z mojego pola widzenia (bo zaczał się zadawać z środowiskami preferowanymi przez tutejszego stanislav) to jeszcze do wczoraj była we mnie gotować własnoręcznego uduszenia Eskina za tamtą krytykę.Ale oto:
  kilka dnie temu W.Putin odsłonił pomnik cara Aleksandra III mającego zasłużony tytuł "cara niosącego pokój" i "cara reformatora". https://lenta.ru/news/2021/06/05/alexthird/
  Szewczenko zatrząsł się z oburzenia i gdzie tylko mógł perorował:jaką antysemickim bydlakiem był Aleksander III,jak bardzo antysemicki jest Putin i otaczające go elity,jakimi łajdakami są żydzi tworzący medialny mainstream np Sołowiow,że patrzą na to i nie grzmią ....
  Kto nie wierzy a jednocześnie nie jest "obrzydliwy" może posłuchać i zobaczyć https://www.youtube.com/watch?v=wTtJEW4Lvs4&t=639s

  Jakby mi ktoś kilka lat temu powiedział że w sprawie Szewczenki przyznam rację Avigdorowi Eskinowi to dostałby po pyski a to dowodzi że "nigdy nie mów nigdy".

  Jaka jest różnica między "antyliberałem" Szewczenko z jego poglądami na temat Aleksandra III a "hiperliberałem" Czubajsem z jego poglądami na Dostojewskiego ? https://aif.ru/money/company/ya_ispytyvayu_pochti_fizicheskuyu_nenavist_k_dostoevskomu_citaty_chubaysa

  Nie ma żadnej.Obie postaci to jest i Aleksander III i Dostojewski są ekstraktami rosyjskości nie jest zatem żadną spekulacją stwierdzenie że obaj panowie są rusofobami.Choć panu Szewczence długo udawało się pozować na patriotę.
 • @ikulalibal 15:26:42
  Takie brednie jakie chodza o historii Rosji sa wytworem chorej wyobrazni zgniłego Zachodu, który co i raz przygotowuje kolejna kampanie napoleonska na Moskwe.
  Rosji nie da sie podbic bez zdobycia Moskwy.
  Moskwe można bylo spalic - ale nie podbić.

  Przyznam sie, ze mnie bardzo boli to niekończące sie ujadanie na historie Rosji - bo przeciez to jest równoczesne ujadanie na historie Polski.

  Ogromna ilosc Polakow wyksztalcila sie w Petersburgu byli wśród nich zesłańcy z powstań listopadowego i styczniowego , którzy otrzymali amnestie i mogli sie ksztalcic w Rosji.

  XIX wieczna Rosja - to Rosja wynalazków i wielkich odkryć.
  Petersburg, to szkola podstawowa dyplomacji i porozumiewania sie miedzy narodami.

  Wlasciwie, to carska Rosja dała podstawe do dzisiejszego rozwoju technologicznego na swiecie: od konstrukcji rakiet, wyrzutni rakietowych, smiglowcow, okrętów podwodnych o napedzie elektrycznym, parowym, ba, helikopterów, obserwatoriow astronomicznych, budowy nowoczesnych mostów i w ogole infrastruktury, az po wielkie badania naukowe nad rosyjska przyroda, badan geologicznych, archeologicznych, etnograficznych itp..
  Petersburg był stolicą kultury i nauki.

  Rosja XiX wieczna to Rosja wspanialej literatury i stolica …humanizmu.
  Chyba nigdzie na swiecie system nauki nie byl tak udostepniony dla przedstawicieli wszystkich ras i grup spolecznych jak w Rosji.

  To car rosyjski jezdzil na Wystawy technologii do Paryza i sprowadzal do Rosji specjalistow - nie tylko do przemyslu ale i do wykladow akademickich.
  Niestety, w tym Paryzu czekali juz Polacy z …zamachem na cara!

  Ubolewam na swoim wnukami, ze nie znaja ani laciny, ani j. rosyjskiego.

  Uczelnie zachodnie sa do dupy i tak jak starzejące sie prostytutki - bardzo kosztowne.
  Teraz wszystkie osiągnięcia swiata prawdziwej nauki i rozwoju myśli ludzkiej …ma nam przeslonic kwestia zydowska?

  Niech jada do Birobidzanu- czeka tam na nich caly czas Autonomiczna Republika Zydowska: Piekna przyroda, czyste rzeki i klimat. Dostali od Stalina w prezencie.

  Ale zdaje sie, ze zachcialo im sie znow Krymu bo tam teraz wszystko odbudowane, wypucowane, odrestaurowane - a zydzi moga tylko wejść ’na gotowe’. bo nigdy niczego nie zbudowali. To dalej sa nomadowie, pierwowzor Wikingow.

  A Polacy?
  Czytać nie potrafia, uczyć im sie nie chce a przeciez wystarczy tylko
  zaglądnąć do googla i sprawdzic liste naukowców rosyjskich za cara,
  rosyjskich kompozytorów i pisarzy, odkrycia naukowe …
  a przede wszyskim sprawdzic, kto i naprawde pomógł w powstaniu Krolestwa Polskiego i …

  Zakazana historia?

  Aleksander I - cesarz Wszechrusi i krol Polski

  Po wojnie 1812 roku ALeksander marzyl o powstaniu Krolestwa Polskiego zjednoczonego z Rosja unia personalna, odcinal sie od polityki swej babki Katarzyny II i chcial byc postrzegany jako dobroczynca, ktory puscil w niepamiec udzial Polakow w wojnach napoleonskich. Objecie wladzy na ziemiach polskich oznaczalo , iz w roku 1815 to Rosja zwyciezyla w wielowiekowej polsko-rosyjskiej walce o dominacje w Europie. Krol polski - taki tytul Aleksander przyjal po Kongresie Wiedenskim - dbal o dobrobyt nowych poddanych: W okresie konstytucyjnym w Krolestwie nastapil wzrost gospodarczy, a wiele polskich miast - przede wszystkim Warszawa- wypieknialo. Ale car nie dotrzymal wielu zlozonych przez siebie obietnic, bo w ostatnich latach zycia byl zgorzknialym i zrezygnowanym czlowiekiem...

  Cesarz Napoleon w akcie abdykacyjnym, podpisanym w Fontainebleau w dniu 11 kwietnia 1814 roku, wyrazil swoja troske o lojalnych Polakow: :Wojska polskie wszelkiej broni, zostajace na sluzbie Francji, beda mieli wolnosc powrotu do domow, zachowujac bron, bagaze, a to w dowod ich zaszczytnej sluzby"

  Kilka dni po tej abdykacji polscy generalowie udali sie do Aleksandra I, by poznac zamiary monarchy, co do losow ich wojska.. Cesarz Wszechrusi wyrazil szacunek dla odwagi i walecznosci Polakow, zapewniajac swoich gosci, ze pragnie zapomniec o przeszlosci bo "dwa narody sasiedzkie, bliskie obyczajami i mowa, raz zlaczone powinny sie pokochac na zawsze." (B. Gembarzewski , 'Wojsko Polskie 1815-30. Konstanty Trepte, 1903 s.2)
  Na pytanie, czy wojska polskie moga zatrzymac kokarde narodowa, Aleksander odpowiedzial: Owszem, i mam nadzieje, ze wkrotce bedziecie ja nosic z pewnoscia zatrzymania na zawsze (ibid)
  Zarzadzil defilade polskiej armii, po ktorej cesarzewic Konstanty (Aleksander nie mial syna- naznaczyl cesarzewicza)
  przekazal Polakom, ze cesarz podziwia ich odwage oraz lojalnosc wobec Napoleona.
  We Francji, przy obiedzie u generala Krasinskiego, ALeksander pije zdrowie "dzielnego narodu polskiego"., na balu u ksieznej Jablonowskiej rozmawia z Kosciuszka, ktorego bardzo ceni i z ktorym od pewnego czasu koresponduje.
  Po triumfalnym wstapieniu Rosjan do Paryza cesarz otrzymal od Kosciuszki list, w ktorym Polak pytal o los swej ojczyzny.
  W odpowiedzi car zadeklarowal: "Z Boza pomoca mam nadzieje wskrzesic narod odwazny, do ktorego Pan nalezy. . Dalem uroczysta obietnice, a dobro narodu polskiego bardzo lezy mi na sercu. Okolicznosci polityczne stanely mi na przeszkodzie ku realizacji moich zamiarow. Przeszkody zostaly usuniete w wyniku strasznej , ale zwycieskiej , dwuletniej wojny. Wkrotce Polacy beda mieli Ojczyzne (....) a ja bede rad udowodnic, ze czlowiek, ktorego oni uwazali za wroga , zapomnial o przeszlosci. i (...) realizuje ich marzenia:
  Podczas pewnego balu cesarz zapytal Kosciuszke, , czy nie chcialby wrocic do kraju. W odpowiedzi uslyszal, ze nie wroci, poki Polska nie bedzie wyzwolona.
  Wtedy cesarz rzekl do otaczajacych oficerow: :Panowie, trzeba sprawe zalatwic w ten sposob, aby ten dzielny czlowiek mogl wrocic do ojczyzny" (H. Troyat: "Aleksander I, Pogromca Napoleona, AMber, 2007, s.203)

  Powyzszy fragment pochodzi z ksiazki pt. "Rosjanie w Polsce. Czas zaborow 1795-1915" - autorki Violetty Wiernickiej.
  Bellona - Warszawa 2015

  Lista zbrodni rosyjskich przeciwko ludzkosci

  1802 i 1918 – Rosja zdradliwie podarowała Finlandii suwerenność.
  1918 – zdradliwie podarowała państwowość Łotwie i Estonii, które państwowości nigdy nie miały.
  1918 – Litwa odzyskała państwowość dzięki Rosji.

  Polska odzyskała Państwowość dzięki Rosji dwukrotnie: w 1918 (spod zaboru trzech niemieckich cesarzy) i w 1944 spod okupacji hitlerowskiej. Zamiarem Hitlera była eksterminacja Polaków i Słowian.

  Rumunia zrodziła się w wyniku wojny Rosji z Turcją 1877-1878.

  Bułgaria odzyskała niepodległość po wojnie Rosji z Turcja 1877-1878. W ramach wdzięczności Bułgaria uczestniczyła w dwóch antyrosyjskich koalicjach w I i II wojnie światowej. Jako członek NATO, Bułgaria stacjonuje wojska USA.
  Po 1945 roku nie było w Bułgarii ani jednego żołnierza rosyjskiego.

  Azerbejdżan uformował się jako państwo po raz pierwszy w ramach ZSRR

  Gruzja fizycznie przetrwała i odrodziła się jako państwo w ramach Imperium Rosyjskiego i i ZSRR.

  Turkmenistan, Kirgizja (Kirgistan), Kazachstan nigdy nie miały państwowości i otrzymały państwowość jako republiki ZSRR.

  Białoruś i Ukraina zyskały państwowość jako republiki po raz pierwszy po Rewolucji Październikowej ; po 1991 uzyskały pełną niezależność (po dobrowolnym rozpadzie ZSRR).

  Szwajcaria zyskała niepodległość dzięki Suworowowi, który pokonał Francję 217 lat temu.

  Rosja w obrzydliwy sposób dokonała wyzwolenia Austrii, Czechosłowacji i Polski od nazistowskiej III Rzeszy w 1945 roku.

  Crimea: A Jewish Republic? – Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services
  https://www.veteranstoday.com/2020/02/28/crimea-jewish-republic/

  Иннополис - новый российский город - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=98qZeffQQ-w

  Отборы студентов в Университет Иннополис, весна-лето 2015 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=RdX0b8rQHgw

  Мастер и Маргарита | 1 Серия - YouTube
  wszystkie odcinki

  https://www.youtube.com/watch?v=vTgBQvpTmyY&list=PLaw0Yv2GH8P9Th1pv3zJA2vWybtr-o_H1


  Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY