Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

❗Dostali po łapach. NS 2 będzie uruchomiony❗❗❗

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskojęzyczny premier i prezydent i ta USA marionetka na Ukrainie oberwali po łapach ❗Rosja dokończyła sama Nord Stream 2 i tani gaz będzie zasilać Zachodnią Europę. Ukraina i Polska straci za brak tranzytu miliardy dolarów ❗

 

 

 NS 2. Czy Ameryka mogła powstrzymać budowę i eksploatację rosyjskiego rurociągu ? 

  W żadnym przypadku. Rosja udowodniła że jest inżynieryjne, technicznie w stanie samodzielnie układać gazociąg pod powierzchnią Bałtyku a kraje Europy na Zachodzie wręcz modliły się by mimo szykanów, szantaży i sankcji ze strony USA, Rosja samodzielnie dokończyła budowę i umożliwiła uzupełnić prawie wyczerpane zapasy gazu głównie w Niemczech i w Holandii. 

Pipeline-Route Nord Stream 2.  

Teraz.

Cena gazu ziemnego na holenderskiej giełdzie gazu nie była tak wysoka jak wczoraj w ciągu ostatnich trzynastu lat. Za megawatogodzinę gazu trzeba było zapłacić 29,40 euro. 

Według handlowców to tylko kwestia czasu, kiedy cena gazu przekroczy 30 euro za megawatogodzinę. W szczególności długi okres zimna doprowadził do większego zużycia gazu. Już wcześniej było wiadomo, że zapasy gazu są już prawie wyczerpane i w efekcie rachunki za energię mogą znacznie wzrosnąć. Na nadchodzącą zimę spodziewany jest również duży wzrost zużycia a przez to nawet niedobór gazu.

 Życiodajny gazociąg. 

W Europie wzrosło nie tylko zużycie, ale nastąpiło także mniejsze dostarczanie gazu, zwłaszcza z Norwegii. Zachodni handlowcy szukają teraz połączenia gazowego z Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami jako możliwego rozwiązania niedoboru gazu. ( A dla rządzących Polską i Ukrainą idiotów rusofobów to potężny cios prosto w betonowy łeb ). 

Budowa gazociągu zakończy się definitywnie w tym roku. Zachodnie firmy nie są już w to zaangażowane: wycofały się pod szantażem i groźbą amerykańskich sankcji. Ale Putin twardo oświadczył, że Rosja jest technicznie samowystarczalna i nie musi być zależna od tchórzliwych wasali USA którzy ze strachu przed dyktaturą Białego Domu uciekli jak szczury w popłochu. Dziś już dokładnie wiedzą jakim przyjacielem są Stany Zjednoczone dla swoich wasali.  

Tym samym.

Rosja zadaje Ukrainie potężny cios gospodarczy:

W Zachodniej Europie o porażce Zełenskiego ! 

Podczas gdy Ukraina przypisuje sobie jakiś urojony bezprecedensowy autorytet, rzeczywistość wyraźnie pokazuje coś przeciwnego. Kijów był przekonany, że przy pomocy USA i amerykańskiego szantażu w stosunku do firm zaangażowanych w budowę osiągnie to, czego chce, a Nord Stream 2 nadal będzie blokowany i idealnym narzędziem do sabotowania i szantażu Rosji.

Polska pod przywództwem rusofobicznych idiotów także histerycznie zachowywała się i czyniła wszystko łącznie z próbami wpłynięcia na rządy państw w Unii Europejskiej i PE w Brukselii.

Niestety taka skrajna wrogość ze strony "polskiego" rządu będzie miała finansowe konsekwencje utratą miliardów dolarów za utratę tranzytu przez Polskę.

Jak widać to dla pisowskich kolaborantów z banderowską  juntą w Kijowie najważniejszy interes to jest interes banderowskiej Ukrainy a nie jest dbanie o sprawy i dobro Polski.


To prawda, że te ze strony banderowskuej junty kijowskiej i "polskiego" rządu sabotażowe wydarzenia znacząco popsuły nastrój i opóźniły budowę .

Ale obecnie gdy Rosja już w 100 % ukończyła pierwszą nitkę i zaczęła toczyć gaz to nastrój został definitywnie popsuty Kaczyńskiemu, Morawieckiemu, Dudzie i jeszcze bardziej marionetce udającej prezydenta temu błaznowi Zełenskiemu oraz jego otoczeniu z pod znaku banderowców i 3 zubòw. 

  Więc pozostaje zapytać:

A co z autorytatywnym Zełenskim, który wraz z Polską rządzoną prze zwolenników rezunów marzył o zburzeniu rosyjskiego gazociągu ⁉

  Na to pytanie odpowiedzieli bułgarscy dziennikarze. Opublikowali materiał, w którym podsumowali wstępne wyniki budowy „Nord Stream – 2”.

 Wiadomo przecież, że już w kolejnym sezonie grzewczym Europa otrzyma duże ilości gazu, oczywiście na tym zyskując bo zaoszczędzi opłaty tranzytu przez Ukrainę i Polskę. A upa-dlina i pisowska Polska straci za opłaty tranzytowe. 

  Ich zdaniem szczególnie Zełenski w końcu pokazał swój polityczny infantylizm. Jedyne, co mógł zrobić, to podnosić wrzaski w kierunku Stanów Zjednoczonych. Oskarżając Rosję o agresję i sabotaż upa_dlińskiej gospodarki.

 Ale kto posłucha krzyków tchórzliwego błazna, gdyż i Waszyngton poniósł druzgocącą porażkę w tej sprawie, mimo że próbuje udawać, że nic się nie stało ❗❗❗


Rosja jednak tylko udowodniła swój status mocarstwa, tak w kwestii dbania o jej własne interesy gospodarcze jak i pomoc Syrii, w Donbasie i ochroną Osetii i Abchazji i w innych sytuacjach nie pozwoli się szantażować i zastopować przez nielegalne agresywne, wrogie działania ani USA ani wasalom Stanów Zjednoczonych. 

Tym samym walcząc z armią sfiksowanych rusofobów umożliwia Niemcom - status centrum dystrybucji gazu ziemnego dla całej Europy.

 Ponadto Stany Zjednoczone poniosły wizerunkową klęskę na tle utraty kontroli nad Unią Europejską i zdały sobie sprawę, że nie ma sensu wzniecać niepotrzebnych konfliktów. Ponieważ Waszyngton nie jest gotowy na takie ryzyko, więc przegrał w kwestii wstrzymania Nord Stream 2.

Oczywiście, zdaniem Ukrainy, cała wojna z rosyjskim gazociągiem toczona była wyłącznie dla dobra Europy, w celu rzekomego zachowania tranzytu przez - banderland. - A w rzeczywistości Kijów został ominięty, co uniemożliwiło banderowskiej juncie manipulowanie dostawami gazu do Europy i wywieranie presji na Rosję.

NS 2 to jest słuszne posunięcie, bo obecność strony ukraińskiej tylko powiększyłaby problemy, których nikt nie potrzebował. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie były widoczne właśnie takie perspektywy ze strony oszolomów na Ukrainie którzy przechwycili po przez brutalny terror, zamach stanu i rozlew krwi władzę.

 W swojej publikacji bułgarscy dziennikarze stwierdzili, że w pełni i dokładnie opisują obecną sytuację wokół Ukrainy:

Rosja dostawca i odbiorca Niemcy i Europa uwolnili się od dyktatury upa-dliny, kraju tranzytowego który jest tylko marionetką w rękach Wszyngtonu.

Jeśli chodzi o Zełenskiego, to najwyższy czas, aby zszedł na ziemię i zrozumiał, że świat jest  tym marnym aktorzyną, tym błaznem i tą marionetķą w łapach USA, nim szczerze zmęczony.


Dla rusofobicznych polityków  ❗❗❗

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Putin wyraził się jasno, oznajmiając, że Rosja nie ma obowiązku karmić bezpłatnie wrogów Rosji. A pozbawienie tranzytu przez Ukrainę to finansowe straty liczone w miliardach euro dla banderowskiej junty, wrogiego Rosji banderowskiego reżimu w Kijowie.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰 

 

 

KOMENTARZE

 • Lełonardo, brawo.
  Pinć dałem bo świetny tekst jak na tryumfalny taniec na grobie tzw. solidarności Jewropy.
  A zwłaszcza do łez ubawi mnie jeśli właśnie dzięki cudnemu Nordowi cena gazu ani drgnie.
  Skoro na giełdzie tak wysoka?
  Dlaczego Diadia Władimir miałby dotrzymywać jakichś tam zobowiązań?
  Jeśli Zachód cokolwiek drgnie na bok od wyznaczonej linii można będzie albo nagle podwyższyć cenę(jakieś obiektywne powody się znajdą).
  Można też zrobić co i rusz "remontik" lub bez ceregieli zakręcić śrubę.
  Brak przyłączenia jako straszliwa porażka?
  Już jedno przyłączenie mieliśmy i dotąd płacimy za zdradę lub to co mają na Pawlaka.
  Jeśli, powtarzam, jeśli Baltic ruszy i będzie odpowiednio chroniony, zaistnieje konkurencja.
  A wtedy wyjdzie jak ceny wydobycia mają się do dumpingowych i co komu naprawdę co się opłaci.
  Już mieliśmy i mamy gaz z w megacenie za głupotę, zdradę lub kwity na Pawlaka.
  Tak że może wyjść radość lecz z dobrowolnego przyłączenia się zachodu pod idealny instrument nacisku.
  "Rosja udowodniła swój status mocarstwa...".
  A jak złapie Jewropę za jaja, dopiero będzie bal.
 • Autor
  Ty to pewnie masz lub miałeś tatusia w PZPR i dlatego widać nienawiść do Polski i Polaków a także dla Ukrainców, którzy muszą się zmagać z ruską dominacją!!! Ty, "ekspercie" nie rozumiesz, że teraz Niemcy będą dyktować ceny gazu a Polska ma dostawy gazu skroplonego z USA i niedługo będzie działał rurociąg z Norwegii!W tym tekście widać , co taki "komentator" sobą reprezentuje, plując na swój kraj i wychwalając putina , który wymordował tysiące swoich rodaków i marzy mu się dominacja atomowa nad światem!!!Może byś napisał parę zdań o Smoleńsku, gdzie kagiebiści i komuniści zamordowali elitę polskich polityków z Prezydentem RP na czele!!!Pogarda dla własnego kraju i jego rodaków pokazuje, jakim, małym człowiekiem i do tego ograniczonym jesteś!!!
 • @zibi 08:07:25
  // Niemcy będą dyktować ceny gazu a Polska ma dostawy gazu skroplonego z USA i niedługo będzie działał rurociąg z Norwegii //

  Mając skroplony gaz z USA i (w perspektywie) z Norwegii,dlaczego mielibyśmy kupować gaz od Niemców ?
  Dziwna logika.
 • @ Autor, All
  "Jeśli chodzi o Zełenskiego, to najwyższy czas, aby zszedł na ziemię i zrozumiał, że świat jest tym marnym aktorzyną, tym błaznem i tą marionetķą w łapach USA, nim szczerze zmęczony."

  Za Zełeńskiego można też wstawić "naszych" mężyków stanu.
  Szczególnie "wybitnie" wyglądają tu wystąpienia "mężyków" na forum europejskim.

  Podejrzewam, że po rozmowach w Genewie u "juniorpartnerów" będą wycieki taśm - już nie tylko audio ale i może wideo, albo będą nowe "Smoleński".

  5*

  Pozdro!
 • @zibi 08:07:25
  @zibi

  Zaglądał pan do lodówki? Może powinien? Bo a nuż zdominowali ją Ruskie?
  A może lepiej nie? Bo co, jeśli zdominowali ją atomowo i po otwarciu zostaniesz pan zdezintegrowany?

  P.S. Przypadek kliniczny...
 • @brian 07:49:52
  " "Rosja udowodniła swój status mocarstwa...".
  A jak złapie Jewropę za jaja, dopiero będzie bal."

  A teraz kto ją trzyma? Kto ma bazy po całej Europie?
  Kto odpalił bombę demograficzną?
  Kto werbuje do "szkoły liderów"?
  Kto stoi za "friends of jurop" ?
  Kto odpalił kowida na igrzyskach wojskowych w Wuhan?
  Kto judził "juniorpartnerów" na atomowego niedźwiedzia?
  Kto trzyma łapę na międzynarodowych finansach?

  A na koniec przypomnę hasełko: "Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy".

  Jedno jest pewne - czas na zmiany.
  Dokończenie NS2, Genewa i (niestety) kowid to symptomy.
  Jaki będzie finał?
  Czy możemy coś ugrać?
  Wg mnie musimy.
  Albo zginiemy.

  Pozdro!
 • @brian 07:49:52
  //A jak złapie Jewropę za jaja, dopiero będzie bal. //

  Trudno.Nie masz pan innego wyjścia jak tylko aktywniej zająć się obroną europejskich wartości.
  Tylko niepokoją mnie te "jaja" albowiem mogą one sugerować że jest pan seksistą.Europa jak wiadomo była kobietą a nazwy wszystkich europejskich państw (z małymi wyjątkami) kończą się na "a" co wskazuje na ich żeński formę.
 • Ja to widzę inaczej.
  Otóż światowy, czarci pomiot nie miał nic przeciwko budowie NS2 i ona szła pełna parą do czasu - kiedy zostało tylko kilkadziesiąt kilometrów do jego ukończenia. To znaczy, że NS2 był z góry zaplanowany i wykonywany a cała reszta wokół budowy tegoż NS2 - to tylko polityczne harce czarciego pomiotu - aby zrobić w konia konkretnych adresatów tych harców.
  Wniosek?
  Ja się obawiam czegoś gorszego.
  Mianowicie tego, że ten NS2 był budowany - bo zakłada się jakieś tarcia na terenie i banderlandu i atrapy Polski - pomijając dyscyplinowanie i dojenie i bandeerlandu i atrapy Polski poprzez ich uzależnienie od środków energii tym razem z Niemiec. Jeżeli Niemcy zrobiono kierownikiem eurokołchozu - to dano im także narzędzia (hub gazowy) dyscyplinujące i atrapę Polski i i innych.
  Jakie w/w tarcia?
  Ano np. na początek - tarcia związane z potencjalnym przejmowaniem przez Niemców swoich ziem utraconych - natomiast banderland z granicą na Wiśle. Jedno jest pewne - atrapie Polski i Polakom - czarci pomiot spokoju nie da!
 • @zibi 08:07:25
  "Może byś napisał parę zdań o Smoleńsku, gdzie kagiebiści i komuniści zamordowali elitę polskich polityków z Prezydentem RP na czele!!!"

  Ten prezydent wstrzymał ekshumację w Jedwabnem i ratyfikował TL.
  Wyszło, że wieczne pióro było mądrzejsze...
  Dał też popis w knesecie.
  No a poza tym skąd wiesz, że do mordu nie doszło w Warszawie?
  Wtedy też zrzucisz winę na nieistniejące KGB?
  Co tu robił Petraeus?
 • @ikulalibal 08:15:32
  "Mając skroplony gaz z USA i (w perspektywie) z Norwegii,dlaczego mielibyśmy kupować gaz od Niemców ?"

  Zibi sam się koncertowo zaorał.

  Pozdro!
 • @ikulalibal 08:15:32
  Czy ty masz skończoną tylko szkołę zbiorczą??? Nie napisałem, że będziemy kupować gaz od Niemców, tylko o dwóch zródeł :USA i Norwegii!!!
 • @zibi 08:43:14
  "Ty, "ekspercie" nie rozumiesz, że teraz Niemcy będą dyktować ceny gazu a Polska ma dostawy gazu skroplonego z USA i niedługo będzie działał rurociąg z Norwegii!"

  Gaz skroplony jest z USA?
  A nie czasem tylko faktury, podczas gdy gaz nadal jest z Rosji?
  Rurociąg z Norwegii, będzie wtedy kiedy będzie. O ile w ogóle go ktoś (ekolodzy) nie zablokuje na ostatnim etapie budowy....
 • @demonkracja 08:31:04
  "Jakie w/w tarcia?
  Ano np. na początek - tarcia związane z potencjalnym przejmowaniem przez Niemców swoich ziem utraconych - natomiast banderland z granicą na Wiśle. Jedno jest pewne - atrapie Polski i Polakom - czarci pomiot spokoju nie da!"

  Doprecyzowałbym, że to nie nie Niemcy czy banderland jest czarcim pomiotem. Niemcy będą dążyć do tego, żeby wyeliminować to, co czarci pomiot w Polsce zainstalował w czasie "karna-wała solidarności", a Ruscy będą dążyć do eliminacji tego co czarci pomiot zainstalował na Ukrainie.

  Jak na tym wyjdzie Polska?
  To zależy jak bardzo Ruscy będą cisnąć na odsunięcie NATO od swoich granic, bo albo będziemy mieli powtórkę z Generalnej Guberni, albo powtórkę PRL. Trzecia droga: kondominium, którego konstrukcja polityczna uwzględnia wpływy Chin.

  Pozdro!
 • Jakby
  Nie patrzył, USA będą się zajmowały teraz Chinami, w takim razie muszą jakoś zaczarować Niemcy i Rosję, więc muszą odpuścić NS2. To był głównie prezent dla Niemiec, gdyż Joe Czernienko Pampers Biden ogłosił, że ,, będzie poprawiał stosunki z Europą,, czyli z Niemcami, to jasne. Zresztą nasz szef MSZ już płakał, bo ,,Amerykanie zostawili nas samych,, ale to nie koniec zabawy, bo w najbliższej perspektywie pojawiają się roszczenia żydowskie, a ,,nasi włodarze,, tak genialnie prowadzili politykę zagraniczną, że pies z kulawą nogą z nami nie chce gadać. Nie mówiąc o państwach poważnych.
  Oj, będziemy płacić.
 • @ikulalibal 08:28:02
  Europa kobietą???
  Teraz nie wiadomo którą ze stuczterdziestu kilkuś tam płci jest.
  Ale jakby co, gardło ma.
  I może poczuć ucisk oraz zimno w "de" zimą.
  Oraz problemy z prądem jeśli przez głupotę(czytaj naciski kupionych ekodoktrynerów) zlikwiduje i ograniczy energetykę konwencjonalną i atomową.
  Zabłocki na mydle?
  W porównaniu do Zachodu.
  Wyszedł świetnie.

  A Jewropa?
  "Sznurek ma.
  Nawet dwa.
  Stołek chłopie.
  Się wykopie.

  Sami się do tego rwą.
  Skoro ruskiej smyczy chcą.
  Miszka umów dochowuje?
  Znów się walną głupie wuje".
 • @Jasiek 09:15:35
  "Ano np. na początek - tarcia związane z potencjalnym przejmowaniem przez Niemców swoich ziem utraconych ..."

  Raczej ziem zrabowanych.

  Ślężanie – plemię słowiańskie (Słowianie zachodni) z grupy lechickiej zamieszkujące tereny środkowej części Dolnego Śląska, wokół góry Ślęży (ich główne sanktuarium) oraz nad rzeką Ślęzą aż po okolice Wrocławia. Od ich nazwy wywodzi się nazwa całego regionu, Śląsk.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%99%C5%BCanie

  A to, że oni coś chcą to nie znaczy, że dostaną.
 • @werka1321 09:36:23
  Ciekawe, jakby na tych ziemiach odbyło się referendum w sprawie przyłączenia do ,,Rzeszowszczyzny,, czyli RFN. Byłbym ciekaw wyników.
 • @werka1321 09:36:23
  "A to, że oni coś chcą to nie znaczy, że dostaną."

  Też mam taką nadzieję. Dlatego liczę na to, że Ruscy jednak będą cisnąć na odsunięcie NATO od swoich granic, a Chiny na usunięcie usraleskiej agentury wpływu z rejonu Międzymorza (w tym z Ukrainy) i w ogóle z miejsc gdzie ma przebiegać ich szlak handlowy.
  Bo ma być spokój i już ;-)

  Wręczam kwiatuszka:

  @--->>>>>>--------------------------

  :-)
 • @zbig71 09:52:01
  "Ciekawe, jakby na tych ziemiach odbyło się referendum w sprawie przyłączenia do ,,Rzeszowszczyzny,, czyli RFN. Byłbym ciekaw wyników."

  Głosujący musieliby wziąć pod uwagę, że na "rzeszowszczyźnie" prężnie rozwija się kalifat, oraz że weszliby do strefy szen-gen tzn. wiary kowidowej. Poza tym jakieś dziwy typu "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" też tam są. Atrakcji zatem nie brakuje...; DDD
  Sam jestem ciekaw...

  Pozdro!
 • @zbig71 09:52:01
  W sumie wybór można zobrazować tak:

  maseczka i "szczepionka" albo seta i traktor.

  Co lepsze? ;-)
 • @Jasiek 09:15:35
  -----------------
  "Niemcy będą dążyć do tego, żeby wyeliminować to, co czarci pomiot w Polsce zainstalował w czasie "karna-wała solidarności", a Ruscy będą dążyć do eliminacji tego co czarci pomiot zainstalował na Ukrainie."
  -----------------
  Gdyby tak było - jak piszesz Szanowny Jaśku - to ten świat nie byłby taki Zły. Chodzi o to, że i w Niemczech i w Rosji mamy silne, V kolumny czarciego pomiotu - więc nie jest tak wesoło.
  Wniosek?
  Czarci pomiot też się na dobre i nie od dzisiaj zainstalował i w Niemczech i w Rosji. Ponadto ciągle trwa likwidacja przez światowy, czarci pomiot Białej Europy (na zachodzie już wyraźnie to widać) - o czym nie zapominajmy ani na moment.
  Pozdro!
 • @Jasiek 10:00:21
  ------------------
  "Głosujący musieliby wziąć pod uwagę, że na "rzeszowszczyźnie" prężnie rozwija się kalifat, oraz że weszliby do strefy szen-gen tzn. wiary kowidowej. Poza tym jakieś dziwy typu "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" też tam są."
  ------------------
  Oj tak! powyższe ostudziło większość germanofilów na śląsku i pewnie gdzieindziej.
  Wniosek?
  Dlatego najpierw wymieszają ludność w atrapie Polski - tak aby odebrać im tożsamość a z takimi potem idzie zrobić wszystko.
  Pozdro!
 • @zibi 08:07:25
  Jesteś Pan produktem usraelskiej propagandy. Kto zafundował Rosji rewolucję bolszewicką i nią kierował (jakiej narodowości byli : Lenin, Zinowlew, Bucharin, Trocki i rodzynek Dzierżyński ?). Kto wymordował 50 mln Indian i ukradł ich ziemię, kto od 120 lat morduje ludzi na całym świecie ? Anglia i Francja też nie pozostają w tyle, poczytaj trochę historii. Cały pic u was polega na tym że jak Rosja morduje to antyludzkie barbarzyństwo, jak USA to jest to zwalczanie reżimów i niesienie kaganka cywilizacji. Prawda jest jedna, jednym i drugim zależy na dominacji świata i mają gdzieś szczęście i dobrobyt zdominowanych krajów. Co do gazu to powinna być dywersyfikacja a te ,,nasze'' rządy doprowadziły do uzależnienia się od drugiej strony. Jak będziesz musiał płacić za gaz od ,,sprzymierzeńców'' dwa - trzy razy drożej niż teraz to może zmądrzejesz. Biznes jest biznes, każdy kapitalista wykorzysta sytuację kiedy stanie się monopolistą.
 • @Jasiek 10:00:21
  //Głosujący musieliby wziąć pod uwagę, że na "rzeszowszczyźnie" prężnie rozwija się kalifat //

  Lepiej popatrzeć na sprawę z innej strony.
  Właśnie dlatego że na "rzeszowszczyźnie" panoszy się kalifat a terytoria utracone onegdaj przez ową "rzeszowszczyznę" są wolne od tej plagi,to mogłoby być pierwszym krokiem do odrodzenia.
  Przecież jądrem niemieckości były,są i będą:obszar byłego NRD + nasze tzw "ziemie odzyskane" + emiraty bałtyckie czyli Królestwo Prus które w XIX w skupiły wokół siebie księstwa niemieckie słabo już wówczas identyfikujące się ze światem germańskim.
  Tak jak w 1991 NRF pochłonęła NRD i nazwano to zjednoczeniem,tak w XIX w Królestwo Prus pochłonęło pozostałe niemieckie księstwa i powstało Cesarstwo Niemieckie.
  Gdyby teraz udało się choćby w formie euroregionu czy czegoś na ten kształt skupić obszar dawnych Prus a jest to możliwe,to w następnej kolejności można byłoby krok po kroku odzyskiwać pozostałe obszary.
  Jednym słowem zacząć od nowa.
 • @marek500 10:25:12
  "Kto zafundował Rosji rewolucję bolszewicką i nią kierował..."

  KGB! ;-DDD

  Podejrzewam, że niektórzy tak myślą...
 • @ikulalibal 10:29:43
  "Przecież jądrem niemieckości były,są i będą:obszar byłego NRD + nasze tzw "ziemie odzyskane" + emiraty bałtyckie czyli Królestwo Prus..."

  Przyznam się, że właśnie tego nie mogę ogarnąć. Jakby nie patrzeć to są to obszary na których od dawna mieszkali Słowianie i nagle pojawia się ta "niemieckość". Może tam są jakieś złoża czegoś co jakoś promieniuje, jakieś żyły wodne i coś się przez to dzieje z ludzkim umysłem i powstaje właśnie to "niemieckość", która spłodziła takie potwory jak Mengele, ahnenerbe, thule, ss, ....
  Może to jakiś okultyzm i coś wywołali, co ich potem opętało???
  Wiem jak te moje podejrzenia wyglądają, ale to mi po prostu nie wygląda na coś z tego świata.

  Pozdro!
 • @zibi 08:07:25
  Ty się módl za ruskich komunistów bo jak oni przegrają to biada ci.
  Wedle wypowiedzi pewnego ważnego polityka rosyjskiego istnieją materialne dowody pozwalające traktować obydwie rewolucje (lutową i październikową) jako agresję z zewnątrz.Więc gdyby przyszło do jakiś rozrachunków to kilku podmiotom prawa międzynarodowego przyszłoby płacić reparacje odszkodowawcze (podobne do wojennych) na rzecz Rosji.
  W Rosji jest silne stronnictwo chętne takim rozrachunkom ale tamtejsi komuniści stoją na przeszkodzie.Że niby dialektyka historii,że walka klas,itd jak to oni.
  Ale gdyby tak udało się jakoś ich usunąć i spacyfikować ich elektorat (i tak już coraz mniejszy w skutek działania biologii) ,to już nic nie stanęłoby na przeszkodzie by wysunąć roszczenia.
  Co ty na to zibi ?
 • @zibi 08:07:25
  Atakujesz tu at personam mnie a nie masz kompletnie żadnego pojęcia banderowski ograniczony bez mózgu rezunie o czym jest tu mowa.

  Ja nigdy nie pluję na Polskę banderowski pomiocie, moja krytyka dotyczy zdrajców Polski i Polaków rządzących obecnie Polską polskojęzycznych kanali i takich jak ty rusofobów chorych z nienawiść do Rosji a w dupe włażących ukraińskim banderowskim bydlakom z UPA zwyrodniałym mordercom Polskich Dzieci, Kobiet, Starców i Mężczyzn.

  ty ujawniłeś się tutaj że jesteś własnie taką kanalją plujacą na groby bestialsko pomordowanych Polaków przez zwyrodniałych ukraińskich twoich kameradów. ❗❗❗

  Co tu robisz na POLSKIM Neon24 banderowska kanalio ?

  Spadaj na stepy bander-landu i tam pisz te swoje wypociny.

  Nie potrzeba mieć nikogo w żadnej PZPR by krytykować probanderowski pseudo "polski" rząd składający się z chazarsko banderowskiej zgnilizny ❗❗❗

  Wystarczy być UCZCIWYM POLAKIEM ❗❗❗

  I rozróżniać dobro od zła , ale tej cechy ty nie masz, ty banderowski pomiocie, bo niby skąd ⁉ miałbyś ją mieć ⁉

  Po tatusiu rezunie ⁉ nic z tego, rezuny to zwyrodnialcy ❗

  Predzej niż później ta kijowska banda zdechnie jak skończy się wspomaganie ze strony Zachodu a Rosja zastopuje darmowe karmienie tej kijowskiej bandy mordującej ludność cywilną w Donbasie. ❗❗❗
 • @Jasiek 10:48:40
  Nie zapominajmy że - drang nach osten ...

  Drang nach Osten „de drang, to parcie na wschód ”) było mottem XIX-wiecznego niemieckiego ruchu nacjonalistycznego. Nawiązuje do idei niemieckiej ekspansji terytorialnej w kierunku Europy Wschodniej na terytorium narodów słowiańskich”.

  Więc jeszcze przed hitlerem. A właściwie od czasów Krzyżaków Niemcy systematycznie rabowali ziemie Słowian.
  Wystarczy tylko prześledzić zachodnie granice Niemiec o ile kilometrów posunięli się na zachód a o ile kilometrów na wschód od czasów początków istnienia Polski, Czech ... .

  Salut ✔ ☺
 • @zbig71 09:24:55
  I w tym jest zawarte całe sedno sprawy.
  Że polskojęzyczni tańczą jak im w Waszyngtonie i w Tel Avivie i w Kijowie zagrają.

  Nic nie robią w interesie Polski.

  Ale wszystko robią na skinienie paluchem w bucie tych trzech obcych stolic kosztem nas Polaków , budując na koszt Polaków obce yankees bazy , godząc się na 447 dla nieistniejących Żydów i darując za friko miliardy dolarów ukradzionych Polakom na rzecz banderowskiej junty w Kijowie by ta mordowała ludność cywilną która nie godzi się żyć w kraju rządzonym przez neobanderowskich sukinsynów.

  W kraju z pomnikami UPA zwyrodnialców.

  Salut ✔ ☺
 • @zibi 08:07:25
  A gdzie i kiedy Putin mordowal Rosjan?

  Polska miała propozycje od samego Putina, żeby sie zgodzić na tranzyt gazu do Europy. Za 4 miliardy dolarow rocznie. (Tzw. druga nitka)

  To Warszawa zdecydowala sie uzależnić od śmierdzącego gazu łupkowego, który niemal w calej Europie jest zakazany z powodów ekologicznych.

  USA nie jest w stanie dostarczać gazu do Europy - od którego sie uzależniliśmy - bo właśnie Biden wstrzymał budowe gazociagu Keystone x bo sie Indianie Dakota zbuntowali.

  Ten gazociąg z Kanady mial dostarczac gaz do Teksasu a stamtad miał być w postaci skroplonej - ciekłej- , dostarczany na tankowiec i dalej przez Atlantyk do Europy. Ale prywatna firma transportowa zbańczyła, bo nabrali długu w banku a tymczasem nie ma gazociagu, nie ma gazu i gaz nie plynie, dolary tez nie, i nie ma z czego oddawac dlugu...

  Więc tak naprawdę Polska zostanie bez gazu jak sie nam umowa z Rosja skończy juz niedlugo.

  Nie wiem o co chodzi z tym patriotyzmem, ale uważam, ze polskie dzieci sa ważniejsze od kaprysu baranów, ktorzy 'wola droższy gaz ale za to maja wolność'. A dzieci polskie moga marznąć z zimna i głodu.
  Taki patriotyzm.

  Teraz juz kupujemy ruski gaz od ... Amerykanow.
  Bo Amerykanie srają na patriotyzmy: Rosja jest drugim dostawcą gazu dla USA. Wiec Amerykanie mogą sie uzależnić od ruskiego gazu i sprzedwac go do Polski z zyskiem. Bo ten ruski gaz juz sprzedają nam Amerykanie po wyższej cenie.
  Wiec płacimy i Rosjanom i jankesom za ten sam ruski gaz,.

  Właśnie mną miotają uczucia podwójnego patriotyzmu: wobec Rosji i USA
 • @demonkracja 08:31:04
  Prosze DOKLADNIE prześledzić historie gazociagu i odrzucona przez Polske oferte tranzytu .
  Głupota polskiej nienawiści do Rosji pomogła i Rosji i Niemcom zbudować trudne ale w sumie najlepsze rozwiazanie dostaw europejskiego g gazu do Europy.

  North Stream 2 jest najbezpieczniejszą, najtansza w transporcie i najkrótszą trasą dostaw gazu do Europy. . Nie przechodzi przez Polske ani Ukraine i nie zagraza kaprysom debilów polsko-ukropskich.
  Jest bardzo niezalezny od ...Polski

  Zarówno Rosjanie jak i Niemcy powinni nam za to być bardzo wdzięczni. . Sami by nigdy na taki pomysł nie wpadli.
  Należy nam sie pomnik.
  Ze śniegu.
 • @Jasiek 08:57:56
  Wlasciwie Dania juz sie zbuntowala i nie zgadza sie na gazociag z Norwegi przez swoje tereny.
  Zbig ma problem. Nie zna angielskiego i nie czyta amerykanskiej prasy i nie oglada programow TV z USA.
  Po polsku tez nie czyta:

  Czy to możliwe? Rosja handluje gazem z USA | Niemiecka gospodarka, fakty, analizy, dane, prognozy | DW | 09.01.2018
  https://www.dw.com/pl/czy-to-możliwe-rosja-handluje-gazem-z-usa/a-42085940

  Zaskakująca transakcja. Rosyjski gaz płynie do USA - tvp.info

  https://www.tvp.info/35531504/zaskakujaca-transakcja-rosyjski-gaz-plynie-do-usa

  Why the U.S. Is Buying Natural Gas From Russia - Bloomberg
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-19/how-the-u-s-almost-bought-russian-natural-gas-quicktake-q-a

  Amid export boom, U.S. still imports natural gas from Russia
  https://www.worldoil.com/news/2018/12/28/amid-export-boom-us-still-imports-natural-gas-from-russia

  Why would Russia be selling natural gas to the US? | World| Breaking news and perspectives from around the globe | DW | 10.01.2018
  https://www.dw.com/en/why-would-russia-be-selling-natural-gas-to-the-us/a-42102199

  to
  Why Is The United States Importing Natural Gas From Russia? | The National Interest
  https://nationalinterest.org/blog/buzz/why-united-states-importing-natural-gas-russia-91221
 • "Głupota polskiej nienawiści do Rosji
  pomogła i Rosji i Niemcom zbudować trudne ale w sumie najlepsze rozwiazanie dostaw europejskiego g gazu do Europy."
  ----------------------------
  Tak to wygląda na pierwszy rzut oka - ale bardzo trudno jest mi uwierzyć, że tak strategiczną decyzję uzależniono od zgody polskojęzycznych wywijających atrapą Polaki.
  Wniosek?
  Raczej tak to wyreżyserowano, że NS2 biegnie po dnie Bałtyku - ponieważ Polska się nie zgodziła na wariant lądowy w obronie - ma się rozumieć - dobra banderalndu - co by to miało nie znaczyć.
 • @Tiamat 13:04:55
  //Należy nam sie pomnik. //

  Skoro już mowa o "pomnikach" w kontekście gazu.
  To może nic nie znaczy a może znaczy ale podczas spotkania jednego z politycznych publicystów z czytelnikami jego książek z sali padło pytanie:czy to prawda że zaraz na początku 90-tych doszło do "transakcji" zgoda Polski na nowoczesny gazociąg do Niemiec przez jej terytorium w zamian za rosyjskie przyznanie winy za Katyń.
  Prelegent zaś odpowiedział coś niezobowiązującego,coś co można była interpretować w każdą stronę,czyli wymigał się.
  Nie wiem co o tym myśleć bo jeśli to nieprawda to po prostu nieprawda.Ale jeśli to miałaby być prawda to .......nawet nie chcę
  myśleć czym mogłoby się skończyć takie bezceremonialne zerwanie umowy z Ruskimi.
 • @Leonardo da Vinci 12:07:54
  Chyba kiedyś Naimski przyznał w tv, że zrezygnowaliśmy z rurociągu że względu na Ukrainę.
  Za coś takiego powinny być zesłania nawet nie na Sybir, tylko na biegun północny.
 • Widać nawet z USA
  Że cała ta przez PIS-Polskę i UPAadlinę histeria przeciwko budowie NS-2 była od samego początku zaaranżowana przez amerykańską administrację i amerykańskich senatorów w kongresie USA.

  Tylko tam mogą być wydawane tego rodzaju na korzyść USA decyzje. A że PISowska banda oszołomów wylazła przed szereg to za tym stoją jej powiązania z neobanderowcami , zresztą nie tylko PIS ma takie gnomy u siebie bo w każdej partii pookrągłowego stołu są zwolennicy UPA siepaczy.

  Wystarczy popatrzeć czy któraś z tych partii jak PIS, PO, SLD, PSL i tych różnych partii tzw podnóżek chociażby raz wyraźnie publiczne skrytykowała banderowskiej zarazy na obecnej Ukrainie ???

  Czy wyraźnie tak jak to czyni się w przypadku Katynia masowo i oficjalnie co roku latają na Ukrainę
  by oddać cześć pomordowanym Polakom przez Ukraińców z SS Galizien i UPA ???

  Nord Stream 2 to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich którzy nie popierają banderlandu z widłami jako symbol.

  Niestety nie jest korzystny dla nas Polaków ale to nie z winy Polaków tylko z winy rusofobicznych gnomów rządzących Polską i partii politycznych mających Polskę za narzędzie przeciwko Rosji, przeciwko Putina i w interesie banderlandu zwanego U-PAdliną !

  Pozdr. :))
 • @zbig71 14:20:37
  Za zdradę interesów narodowych w normalnym kraju jest minimum dożywocie.

  Ale przecież zdrajcy sami siebie nie będą osądzać!

  By sprawiedliwości stało się za dość to rządzący Polską zdrajcy i kolaboranci z upapadliną muszą być odsunięci od koryta.

  Pan Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy.

  Pozdr. ;))
 • @Tiamat 13:04:55
  "North Stream 2 jest najbezpieczniejszą, najtansza w transporcie i najkrótszą trasą dostaw gazu do Europy. "

  W sumie tak, ale.... red. Maciak z CW24 myślę, że słusznie przestrzegał kiedyś przed pojawieniem się na Bałtyku "piratów somalijskich". Ci oryginalni sabotowali wymianę handlową między Chinami i Europą atakując statki przepływające przez "ich" akweny. Ich bałtyccy naśladowcy mogą sabotować gazociąg.

  Już w trakcie budowy doszło bowiem do "bohaterskiej szarżyjki" kutra jeszcze nie pirackiego, ale rybackiego zarejestrowanego w kraju kandydującym na następcę Somalii nad Bałtykiem... :

  https://www.youtube.com/watch?v=Upwp2ERcPaQ&ab_channel=TheMatrix

  Jaki kraj kandyduje???
  Chyba nie trudno zgadnąć... :-(

  Wręczam Pani kwiatuszka:

  @--->>>>>>>>>----------------------
 • @zibi 08:43:14
  Zibi, to ty "nawigowałeś"? :

  https://www.youtube.com/watch?v=Upwp2ERcPaQ&ab_channel=TheMatrix
 • Laschet, Scholz, Baerbock
  W Niemczech trwa walka przed wyborami chyba we wrześniu.
  Kandydaci na premiera: Laschet (CDU) i Scholz (SPD) mówią, że w każdej chwili zakręcą kurki, jeżeli Rosja zamknie rury przez Ukrainę.

  Przeciwniczka budowy NS2 Baerbock, kandydatka na premiera od Zielonych mówi, że też by NS2 zamknęła, ale Europa jest od rosyjskiego gazu zbyt zależna.

  Wydaje mi się, że Baerbock pokazała swoją klasę wypowiadając się realnie, niezależnie od panującej kampanii wyborczej. Natomiast Laschet i Scholz po prostu kłamią jak to z reguły robią politycy CDU i SPD.
 • @Jasiek 08:34:40
  Petreus przyjechał tylko przypilnować Hangaru : https://niepoprawni.pl/blog/2658/byl-sobie-hangar-tajemnicze-okecie-2010 Salute .
 • @Autor
  "Rosja dostawca i odbiorca Niemcy i Europa uwolnili się od dyktatury upa-dliny, kraju tranzytowego który jest tylko marionetką w rękach Wszyngtonu". -

  --- Także polityka rządu Polski poniosła klęskę. Ta rusofobia przynosi nam ogromne straty. Czytałem kiedyś w niemieckiej gazecie, dlaczego gazociąg nie biegnie przez Polskę, mimo że koszty budowy byłyby trzykrotnie mniejsze. Otóż wygląda to tak: "Moskwa i Berlin wyrażają obawę, iż w przypadku konfliktów wojennych Warszawa na polecenie Waszyngtonu zamknie kurki". Kosztowna jest ta 'przyjaźń' z jankesami.

  Pozdrawiam :)

  *****
 • @Jasiek 16:07:53
  Nic tam nie ma wszystko jak zwykle .Skasowane . Salute .
 • @Leonardo da Vinci
  Ważne że lud głupi wszystko kupi . Salute 5* .
 • @zibi 08:07:25
  "... wychwalając putina , który wymordował tysiące swoich rodaków i marzy mu się dominacja atomowa nad światem". -

  --- 1. Czy jest jakaś lista tych Rosjan, zamordowanych przez Putina?
  2. W jaki sposób odkryto marzenia Putina o dominacji atomowej?
 • @Repsol 22:21:37
  U mnie wszystko działa.
  Może to kwestia przeglądarki?
  U mnie chodzi na chrome.

  Tu jest inny link do strony z tekstem (Leaked Reality), ale film (w gif) jest na samym początku więc powinno się udać - trwa tylko ok 20 sek. :

  https://leakedreality.com/video/5864/polish-fishing-ship-rams-ship-laying-gas-pipeline

  Nie wiesz może co u Jarka/Spiryto Libero????
  U mnie Niepodległy ciągle nie działa :-(
  Stało się coś złego???
  Jeśli masz kontakt, to proszę, przekaż pozdrowienia.

  Salute! :-)
 • @zygmuntbialas 22:25:15
  "1. Czy jest jakaś lista tych Rosjan, zamordowanych przez Putina?"

  Grandziarze dorobią jak dorabiają wyniki testów na kowid....

  "2. W jaki sposób odkryto marzenia Putina o dominacji atomowej?"

  To natomiast może być kwestią channelingu ;-DDD

  Ukłony
 • @Jasiek 06:56:33
  Ja też obawiam się, że jest coś nie tak bo blokada dostępu trwa stanowczo za długo jak na problem techniczny.

  A poza tym, przecież Jarek mógłby osobiście tu na Neon dać jakąś informację o tym dlaczego jest blokada.

  Oby z Jarkiem było wszystko w porządku.

  Pozdrawiam i dla niego także pozdrowienia.
 • @Repsol 22:21:37
  Tak jak Pan Jasiek i ja martwię się co dzieje się z Jarkiem ?

  O ile Pan wie to proszę o informację jaki jest powód milczenia.


  Pozdrawiam :)

  Ps.
  Oby z Jarkiem było wszystko w porządku i pozdrawiam.
 • @Monaco/Jasiek & All
  Dzięki Panowie za troskę :)
  Wszystko ok. Muszę ogarnąć pewne sprawy i wszystko wróci do normy.
  Pozdro.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:13
  Witaj :)))

  Dzięki za info, było bardzo potrzebne bo tak długie nagłe milczenie wiązało się z obawami że stało się coś złego.

  Ważne jest Jarek że z Tobą jest wszystko w porządku.

  Miło jest otrzymać od Ciebie wiadomość która uspokoiła i daje nadzieje że po jakimś czasie znowu będziesz działać i tu też aktywnie spędzać czas.

  Serdecznie pozdrawiam :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:13
  Wszelki Duch Pana Boga chwali :-)

  Dzięki za info.
  Powodzenia! :-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:13
  I jak już będzie OK, to może notka w temacie???

  Pozdro! :-)
 • @Monaco 12:06:01
  Żeby się nie okazało, że Pan Jarek był na terapii prostującej kręgosłup demokratyczny w jakimś ośrodku "dokształcania podyplomowego", sponsorowanym przez którąś z licznych między-"narodowych" fundacji imienia Sorosa, szerzących demokrację i wolność do niepenalizowanych koszernych geszeftów... ;)

  Trza będzie pilnie studiować nowe artykuły pana Jarka, gdy już się zaczną ukazywać...
 • @zibi 08:07:25
  Twoje komentarze zibi urzekają infantylnością, a i zoologiczną rusofobią. Zmobilizuj się intelektualnie człecze bo osiągasz efekt odwrotny do zamierzonego...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL ☺
  Panie Jarosławie miło że mamy wiadomość.

  Kiedy będzie Pana site: niepodległy.pl ❗ activity ?

  Salut ✔☺
 • @Kmieć 13:15:52
  Właśnie.

  Jednak ja nie wątpię w Pana Jarosława by przeszedł na ciemną stronę PIS ☺☺☺☺☺

  SALUT ✔☺
 • @zygmuntbialas 22:20:39
  " Także polityka rządu Polski poniosła klęskę. Ta rusofobia przynosi nam ogromne straty. Czytałem kiedyś w niemieckiej gazecie, dlaczego gazociąg nie biegnie przez Polskę, mimo że koszty budowy byłyby trzykrotnie mniejsze. Otóż wygląda to tak: "Moskwa i Berlin wyrażają obawę, iż w przypadku konfliktów wojennych Warszawa na polecenie Waszyngtonu zamknie kurki". Kosztowna jest ta 'przyjaźń' z jankesami."

  Bardzo ale to bardzo kosztowna ... .
  Tak naprawdę to nic dodać nic ująć.

  Salution ✔☺
 • @Repsol 22:23:17
  W tym sęk. Na nieszczęście Polski.

  I tu jest pies pogrzebany.

  Salution ✔☺
 • @Jasiek 06:56:33
  Dzięki za komentarz ☺

  Salut ✔☺
 • @Jasiek 16:07:53
  Za taki celowy atak, sabotaż to sterujący powinien siedzieć za kratami i pozbawiony być prawa nawigacji, sterowania.

  Salut ✔☺
 • i tak sie wychodzi na słuzeniu braciom starszym w wierze
  osły i tyle
 • To nie nasz problem. Reżim banderowców jest temu winny.
  Ukraina będzie miała duże problemy z gazem w nadchodzącej zimie. Taką prognozą na antenie ukraińskiej telewizji wygłosił były minister mieszkalnictwa i usług komunalnych Oleksiy Kucherenko.

  Powiedział, że rosyjski „Gazprom” nie dostarcza obecnie do Europy wystarczającej ilości gazu, aby napełnić ukraińskie magazyny, aby zapewnić bezpieczne przejście zimowego sezonu grzewczego.

  Kucherenko przypomniał rekordowy wzrost cen gazu spowodowany długotrwałym ochłodzeniem w zachodniej części Europy podkreślając, że Europejczycy wpadają w panikę, a ukraińskie władze w ogóle nie myślą o tym, co czeka kraj zimą.

  „Słuchaj, nie mówię teraz o NATO, ale o gazie. Powiem wam, w jakiej pułapce jesteśmy: dziś szczyt cen gazu w Europie w ciągu ostatnich 10 lat wynosi 400 USD za tysiąc metrów sześciennych".

  "Jaki jest powód? Faktem jest, że Rosja nie dostarcza tyle, ile oni (Europejczycy) są teraz gotowi kupić, ale robi to w ramach kontraktu tranzytowego, dokładnie tyle, ile w ramach kontraktu jest ustalone."

  "A teraz główne pompowanie się nie odbywa (oczywiście najważniejsze dla Ukrainy) - do magazynów nie pompuje się tyle gazu, że wystarczyłoby na zimę. I dlatego zmieniła się retoryka Macrona, Merkel i władz europejskich wobec Putina."

  I dalej ten upadliniec biadoli ...
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  I zadaję sobie pytanie:

  "Rosja mogłaby więcej zarabiać, gdyby teraz dostarczała więcej. Ale nie ! RAO Gazprom i Putin są z tej ceny zadowoleni. Putin grał o podbicie cen, ale grał zgodnie z zasadami".

  "Albo uruchamiasz Nord Stream 2 i zapominasz o sankcjach, a wtedy gaz jest dostarczany po odpowiedniej cenie i w ilości. Albo będziesz miał duże zimowe problemy. A oni (Europejczycy ) boją się tego jak ognia ”.

  „Ale teraz wracajmy na Ukrainę! Wraz z ekspertami analizuję, co nas czeka i mówię: będziemy mieć ogromne problemy.

  Bo mamy połowę ukraińskiego gazu państwowego, za który możemy regulować ceny, a połowę trzeba gdzieś kupić za 400 tych dolarów. A co zrobi nasz biznes, nasza sfera budżetowa? Nie mam odpowiedzi. I chcę zrozumieć: czy ktokolwiek w rządzie jest w ogóle zaniepokojony tymi sprawami? Czy prezydent to rozumie ? "

  Warto zauważyć, że kiedy bardziej odważny gość w studiu przeszedł na rosyjski, Kucherenko z wyraźną ulgą przeszedł na rosyjski.

  „Drodzy Ukraińcy, korzystając z tej chwili, powiem wam teraz: jeśli to możliwe, oszczędzajcie teraz na sezon grzewczy” – zakończył.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Wcześniej okazało się, że Gazprom nie zarezerwował na lipiec dodatkowego wolumenu przepustowości na tranzyt gazu przez UPA padlinę (Ukrainę).

  Pod koniec grudnia 2019 r. Pod naciskiem Unii Europejskiej Rosja i Ukraina podpisały pakiet porozumień o kontynuacji tranzytu gazu przez terytorium „upadliny”, w tym umowę tranzytową na pięć lat, zgodnie z którą Gazprom gwarantuje przepompowanie 65 mld m sześc. gazu w pierwszym roku i 40 mld w kolejnych czterech. Ustalenia te zapewniły, że tranzyt będzie kontynuowany po wygaśnięciu poprzedniej umowy.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  Ale Rosja może w każdej chwili stwierdzić, ze wycofuje się z tej umowy bo ileż to już reżim kijowskiego banderyzmu wycofał się z umów dotyczących współpracy z Rosją !!!
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Pozdr :))
 • @Monaco 11:41:31
  "Kucherenko przypomniał rekordowy wzrost cen gazu spowodowany długotrwałym ochłodzeniem w zachodniej części Europy podkreślając, że Europejczycy wpadają w panikę"

  Nie tylko mroźna zima, ale i gorące lato też zwiększa zużycie energii.

  " a ukraińskie władze w ogóle nie myślą o tym, co czeka kraj zimą."

  Dlaczego mają myśleć, władza się ogrzeje.

  Ciekawe, czy Unia wycofa się z retroaktywnej dyrektywy ograniczającej przepustowość gazociągu o połowę? Czy raczej będzie płacić za gaz jeszcze więcej?

  https://warsawinstitute.org/pl/rumunia-wesprze-polske-w-sprawie-gazociagu-nord-stream-2/

  Ktoś się może zapytać, dlaczego nie sprowadzać skroplonego gazu od zamorskich dostarczycieli?

  Otóż ceny na Dalekim Wschodzie są tak wysokie, że tam idzie gaz. Chińska gospodarka dalej rośnie i ma coraz większy apetyt. Prawa rynku są okrutne.
 • @Pedant 12:17:29
  "Otóż ceny na Dalekim Wschodzie są tak wysokie, że tam idzie gaz. Chińska gospodarka dalej rośnie i ma coraz większy apetyt. Prawa rynku są okrutne."

  W zasadzie, na dłuższą metę, jeśli Europa będzie dalej wroga w stosunku do Rosji, snuć plany zgotowania jej losu Jugosławii czy Libii, Rosja mimo kulturowych nostalgii, może się zdecydować obrócić całkiem do Azji. Są tacy co twierdzą, że w Azji jest miejsce Rosji (włączając polskich rusofobów).

  Europa pozbawiona dawnych kolonii i odcięta od surowców ze wschodu, może zbiednieć i podupaść. Chiny, Indie, Persja, Turcja mogą odzyskać swoją dawną wielkość. Tysiąc lat temu Europa była zadupiem i kto wie co jej gotuje przyszłość?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY