Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 1817 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

KUBA vs USA ❗ MAJDAN ⁉

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siły wspierane przez USA atakują. Chcą niepodległą Kubę zamienić w wasala USA ❗❗❗


Kuba. To kraj który pozbył się analfabetyzmu i burdeli. 

Teraz na Kubie rozpoczęła się kolorowa rewolucja mająca za cel powrót do sytuacji z przed przepędznia amerykańskiej hegemonii ❗

  Na Kubie już kilka dni mają miejsce masowe protesty, których przyczyną ma być racjonowanie żywności i leków ze względu na niedobory w kraju, zwłaszcza na tle pandemii koronawirusa.

Pod pretekstem zaistniałych braków protestujący domagają się wolnych wyborów i bardziej zdecydowanych działań w walce z koronawirusem. 

Jednak na ulice wychodzą także ci, którzy chcą bronić istniejącego systemu. Można zobaczyć kolumnę ludzi śpiewającą „Yo soy Fidel” – „Jestem Fidel”. 

Protesty na Kubie rzeczywiście mogą być spowodowane trudną sytuacją gospodarczą na wyspie. 

Nie należy jednak zapominać, że ta sytuacja została sztucznie stworzona przez wrogie działania i wysiłki Stanów Zjednoczonych: Waszyngton nie tylko zabronił swoim firmom handlu z Kubą, ale także zakazał wszelkiego handlu zagranicznym firmom handlującymi z Kubą. Statki krajów trzecich zawijające do portów kubańskich mają zakaz wchodzenia do portów amerykańskich.

 

 To są więc typowe metody stosowane przy wprowadzaniu amerykańskiej demokracji przez amerykański reżim "dbajacy o prawa człowieka", "wolność i demokrację". Sabotować kraj i nałożyć sankcje. USA stosuje represje w stosunku do suwerennych państw które chcą handlować i sprzedawać swoje towary, USA chce zagłodzić ludność która ma być po amerykańsku zdemokratyzowana i po trupach, po przez krwawe majdany - rewolucje chce osiągnąć sukces i zamieć Kubę w obóz niewolników, analfabetów i w burdel dla wygody uprzywilejowanej amerykańskiej oligarchii.


 ONZ już 22 razy wzywało Stany Zjednoczone do zniesienia nielegalnej bo wbrew prawu międzynarodowemu blokady Kuby. Ale Stany Zjednoczone konsekwentnie torpedowały wszelkie  rezolucje ONZ i robią to z cynicznym uśmiechem. Bo mają prawo weta.

Jedynym powodem sankcji  jest to, że USA nie lubią kubańskiego rządu, i socjslistyczej znacjonalizowanej gospodarki.

USA chcą na Kubie marionetkowego rządu spełniającego wszystkie dyrektywy z Waszyngtonu. Usa mają swój sposób na wszysko co dotyczy na przykład Rosji i bezczelnie okazują pretensje że Rosja ingeruje w sprawy takiej to sąsiedniej Ukrainy. Ale stosowane amerykańskie represje jak embargo, sankcje, szantaże i groźby to już nie jest ingerencja w sprawy suwerennego innego państwa, to jest pomoc i demokracja i obrona praw i wolności.  A to jest dokładnie amerykańskie bla bla bla ... .

A w takim układzie gdy Kuba jest obecnie osamotniona to oczywiście zostanie przez USA zniewolona. Może jeszcze nie teraz, ale później. Przecież samotna Kuba walczy z najsilniejszą potęgą na świecie, można walczyć samotnie przez pewien czas, ale nie bez końca.

Na Kubie, na tej pięknej, wyspie prawdziwej wolności od zbrodniczego reżimu USA realizowany jest obecnie jakże dobrze nam znany brutalny scenariusz kolorowej rewolucji:

Kuba, niestety, nie może zmienić się nawet w Ukrainę i otrzymać wsparcie Rosji, ale gdy ulegnie USA to zamieni się jedynie w latynoamerykański kraj czwartej kategorii z wybrzeżem, które zostanie w całości przejęte przez Amerykanów którzy zbudują tam dla siebie wielkie burdele  i hotele,  zainstalują tam też największą ambasadą amerykańską na świecie liczącą kilka tysięcy osób. Kuba bedzie prawdziwym rajem dla bogatych amerykańskich alfonsów z grubym portfelem. Z rekonstruują domy hazardowe i burdele i wybudują nowe,  ale polikwidują szpitale i szkoły bo ludność będzie szczęśliwa gdy poplyną dla taniej niewolniczej siły roboczej rzeki wydrukowanych na te potrzeby us dolarów. 

Rosja ma teraz szansę zdobyć tam przyczółek. Ale oczywiście tego nie zrobi. Ma ręce związane obroną Donbasu i Syrii oraz sytuacją z Afganistanem. To może  Chiny ? A jednak chyba Chiny nie podejdą tak blisko pod podbrzusze USA. Ponieważ Kuba jest nawet dla potęgi gospodarczej Chin zbyt ryzykownym faktorem z puntu widzenia globalnych chińskich interesów i aspiracji. Więc wydaje się że  Kuba nie jest warta zachodu by ryzykować chiński eksport do USA i utratę rynków zbytu i spore zyski, zapewne dużo większe niż cała biedna  Kuba. 


Co będzie z Kubą ?  Ale wiecie, jak to się juž w innych państwach dzialo – USA ma swoje wypróbowane sposoby. Ciasteczka już dla ogłupionych mlodych Kubańczyków nadchodzą  prosto z USA i to nieprzerwanym strumieniem. A agresywna ogłupiona amerykańską propagandą roszczeniowa młodzież, która chce dołączyć do Tik-Tok i  zdrada niektórych na Kubie elit (jak sądzę, od dawna została do tego by zdradzić przez amerykańskie służby przygotowana). Będą dzielnie walczyć z wladzami Kuby w interesie USA.

A gdy majdan zwycięży to od razu nie ma suwerennej Kuby. 

I "odrodzona"  Kuba już bez socjalizmu, stanie się dla amerykańskich oligarchów z burdelami i kasynami ogromnym kurortem.


Ale za to w zamian.  Nie będzie dla Kubańczyków darmowej edukacji i darmowej medycyny. Będzie znowu  handel żywym towarem i narkotykami, no i najważniejsze będą amerykańskie "demokratyczne wartości" i co najważniejsze, żadnej suwerenność.

Wszystko pod kuratelą USA.

Wiemy, że Kuba jest pełna problemów. Ale jest ich do cholery i mnóstwo w większości w czysto kapitalistycznych krajach Ameryki Łacińskiej w Azji, Europie i w Afryce a i przecież w USA .


Tylko dzięki rewolucji Fidela Castro Kuba pozbyła się nie tylko amerykańskich burdeli i zdegenerowanych Amerykanów ale i rządzącego z nadania reżimu USA kolaboranta, kubañskiego tyrana i despoty dyktatora Batisty, który służył wyłącznie Amerykanom kosztem żyjących w nędzy Kubańczyków. Służył amerykańskim panom traktujących Kubanczyków jak podludzi. Dzięki obaleniu dyktatora Batisty i przepędzeniu z wyspy amerykańskich alfonsów,  Kuba zlikwidowała analfabetyzm, objęła wszystkich opieką zdrowotną i Kuba ma swoją  całkowitą suwerenność od USA, co jest największą rzadkością w obecnym świecie. 


  Ale jak widać komentatorzy z Ukrainy, Polski i z Zachodu już pośpieszyli z poparciem dla majdanu na Kubie i z nienawiścią do Kuby – a ukazujący się zbiór wrogich informacji i szkalujących Kubę to koordynuje Nexta.


Więc sprawy są w toku, oby i tam na wzór Łukaszenki, Kubańczycy pozbyli się tych dla których Kuba ma stać się amerykańską semi kolonią, taką  jaką jest obecnie Ukraina. 

KOMENTARZE

 • 5*
  //Kuba, niestety, nie może [...] otrzymać wsparcia Rosji//

  Z dwóch powodów. Kuba nie jest demokratyczna, a po drugie Putin jest teraz zajęty ratowaniem Rosjan przed straszną komputerową symulacją wirusa, który powoduje medialnego covida - znaczy wyszczepianiem ruską wersją tej szczypawki, która w swej morderczej funkcji nie różni się niczym od zachodnich:

  https://www.youtube.com/watch?v=XRnwSbi3XXM
 • Autor 5*
  W ONZ bez zmian...

  W środę 184 kraje poparły rezolucję wzywającą Stany Zjednoczone do zniesienia sankcji gospodarczych wobec Kuby. Dwa kraje – Stany Zjednoczone i Izrael – głosowało przeciw, trzy kolejne, w tym Ukraina, wstrzymały się od głosu.

  Taka rezolucja jest poddawana pod głosowanie i zatwierdzana przez społeczność międzynarodową co roku od 1992 roku. Jedynym wyjątkiem był rok 2020, kiedy członkowie Walnego Zgromadzenia nie zbierali się na spotkania ze względu na ograniczenia związane z pandemią.

  Rezolucja ma charakter deklaratywny i ma znaczenie polityczne: tylko Kongres USA może znieść sankcje nałożone pół wieku temu.

  Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez Parilla, który przybył do Nowego Jorku, aby wziąć udział w dzisiejszym spotkaniu, nazwał ekonomiczną blokadę Waszyngtonu jego kraju „masowym pogwałceniem praw człowieka narodu kubańskiego”.

  Szacuje, że straty Kuby w wyniku sankcji tylko w ubiegłym roku wyniosły 9,1 mln dolarów, a także ograniczyły możliwość zakupu sprzętu medycznego niezbędnego do walki z pandemią.

  Ze swojej strony przedstawiciel misji USA przy ONZ, Rodney Hunter, zauważył, że sankcje USA są instrumentem, którego używa Waszyngton do
  ➖➖➖ promowania demokracji ➖➖➖ na Kubie
  oraz wspierania podstawowych praw i wolności mieszkańców tego stanu.

  Co za szczury z tych amerykańskich kanali bredzących o demokracji i podstawowych prawach wolności.


  Wolność po amerykańsku.

  https://m.youtube.com/watch?v=XDM9R8p3K8Q

  Pozdr :)
 • Tak to wygląda w realu.
  Na Kubie będzie raj jak w USA !!!

  W USA ...

  „Generał” - tak nazywany jest aktywista, który od lat pomaga bezdomnym mieszkającym w dzielnicy Skid Row w Los Angeles. To jedno z największych skupisk nędzy w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że mieszka tu około 2 tysiące bezdomnych i wykluczonych. Ludzie ci nie mają dostępu do toalet i bieżącej wody.

  Chesterlas Nelson Jr. żyje na ulicy od 15 lat. Cały jego dobytek mieści się w małym namiocie. –

  Jest ciężko. Zawsze, kiedy się stąd oddalam i idę szukać pracy, ktoś niszczy mój namiot. Jestem regularnie okradany – żali się mężczyzna ... .


  https://m.youtube.com/watch?v=HY9iZlmf2HM


  https://m.youtube.com/watch?v=Iu29MdTuWVM
 • @ Autor, All
  Mam nadzieję, że kiedyś uda się nałożyć sankcje na USA.
  W sumie, jeśli już coraz mniej produkują, surowców nie dostarczają, uzbrojenie można mieć od Rosji...


  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • No to do dzieła ......
  Prawdziwa demokracja i prawdziwe prawa człowieka w USA.

  O to wszyscy roszczeniowi młodzi zawzięcie walczą na Białorusi, a (na Ukrainie już sobie wywalczyli) i teraz na Kubie.

  By żyli bez pitnej wody, dachu nad głową, chleba ale za to
  W demokratycznych slumsach i w demokratycznym amerykańskim ulicznym smrodzie ...

  Życzę im sukcesu w osiągnięciu ich amerykańskich ideałów amerykańskiej demokracji i wolności. ...

  https://m.youtube.com/watch?v=BqYAj64yFlc
 • Przypominam, dwa dni temu portal "km.ru" podał, że gubernator Florydy zaproponował oficjalnie, by rozpocząć BOMBARDOWANIA Kuby
  Czyli wszystko zgodnie z programem "Miłosierny Anioł" 77-dniowych HUMANITARNYCH BOMBARDOWAŃ resztek SOCJALISTYCZNEJ Jugosławii w 1999 roku, następnie ponad 5 miesięcznych bombardowań SOCJALISTYCZNEJ Libii w 2011 roku i trwających od 2015 roku prób likwidacji, mającej ambicje SOCJALISTYCZNE, Syrii.

  A na zaprowadzenie US-DEMOKRACJI czeka przecież, od ponad już 20 lat, Wenezuela, która nawet z Kubą usiłowała stworzyć jedno karaibskie państwo...

  Ciekawym, do jakiego stopnia zamordowanie 7 lipca br. prezydenta Haiti, było zaplanowane jako "sygnał wywoławczy X"do rozpoczęcia likwidacji mających ambicje socjalistyczne państewek basenu Morza Karaibskiego, w tym Nikaragui oczywiście też...
 • @Monaco 12:16:04
  Detroit USA 2021.


  https://m.youtube.com/watch?v=tF0Xw2cC_cU

  Pewnie na Kubie młodzi roszczeniowcy nie mają internetu i dalej wierzą w American Express Dream serwowany przez propagandę made in Holywood !
 • @Kmieć 10:25:15
  Wiekszym problemem dla Rosji jest agresywna polityka Zchodu i ingerencja w sprawy Białorusi, Syrii, Ukrainy.

  Kuba jest daleko i na dalszym planie, ale to nie oznacza, że Rosja jest obojętna. Podobnie jak było z Wenezuelą w sytuacji krytycznej pomogła i nie dopuściła do obalenia legalnego prezydenta Maduro.

  Salut ✔
 • @Monaco 11:38:38
  ONZ obecnie upodobnili do Ligii Narodów, a właściwie jest to narzędzie w rękach syjonistów z USA Izraela i z UE.

  Stronnicza pro syjonistyczna grupa to USA, W.Brytania, Francja.

  Jedynie Chiny i Rosja są jeszcze jaką ostoją w obronie państw przed syjonistyczną agresją pod rozkazami USraela.

  Salut ✔☺
 • @Jasiek 12:09:38
  W tym problem, USA atakuje Rosję i kraje jej sprzyjające na wszystkich frontach a z drugiej strony źebrze u Rosji by mogła znowu zakupić najnowsze rosyjskie silniki rakietowe.

  Putin w końcu powinien nałożyć żelazne sankcje na USA ❗

  A jak postąpi to zobaczymy, czas pokaże.

  Salut ☺✔
 • co powinno się wiedzieć o Kubie.
  Kuba to piękne ale jedne z trudniejszych miejsc do życia na ziemi. Nie ważne czy pod wpływami USA czy Rosji, zawsze będzie miszczone przez żywioły przyrody. Geograficznie leży na drodze wielu corocznych największych na świecie huraganów które systematycznie niszczą struktury wszystkiego co zostanie na tej wyspie pobudowane. Ludzie tu nie są biedni dlatego że obce wpływy lub mieszkańcy są głupi lecz dla tego że znajdują się w strefie klimatu który potencjalnie niszczy wszystko co budują ludzie. Bez pomocy z zewnątrz Kuba zawsze będzie jedną z biedniejszych chociaż pięknych krain świata. Do tragedii tych terenów dochodzi jeszcze tych ludzi mentalność która mimo innego koloru skory i ich pochodzenia, jest zbliżona do portorykańskiej czyli powszechne bandyckie zachowanie podług drugich, nawet swoich. Przyjeżdżając do USA ich najpopularniejszym zajęciem jest tworzenie grup przestępczych, rozbój, narkotyki i sutenerstwo. Z taką mentalnością jak i katastroficznym klimatem założenie normalnego państwa jest praktycznie niemożliwe. Takie na przykład powodzie jak teraz w Niemczech to dla nich coroczna codzienność. No ale o tym trzeba wiedzieć a nie obwiniać za biedę inne kraje. Ani USA ani Rosja nic dobrego jak na razie tam nie wnoszą ale ich sytuacja i burdel w kraju bynajmniej bazuje na innych czynnikach.
 • @Berkeley72 12:18:14
  Bombardowania Kuby ?

  A te demokratyczne, rzecz jasna.

  I co cała "demokratyczna" Europa łącznie z " pokojowym i demokratycznym " NATO będą służyć F 16, F 35 i B1 a nawet B2 w realizacji niesienia pokoju, wolności i tej ukochanej American Democratic process of the best Freedoms in the World .

  Czyli dla zakochanych w United Satan America, Polaków :

  Amerykański proces demokratyczny najlepszych wolności na świecie ❗❗❗

  Salut ✔☺
 • @Monaco 12:26:15
  Tak to jest druga strona tego samego medalu zwanego USA.
 • @Berkeley72 12:18:14
  Te słowa i ten obraz nawet nie wymaga komentarza.

  O to realne w USA życie milionów ludzi bez środków do mycia, życia, dachu nad głową, bez opieki medycznej, pracy i przyszłości w kraju o największym dochodzie narodowym na świecie.


  https://m.youtube.com/watch?v=08GSVZPkaJw

  Salut ✔
 • @Monaco 11:38:38
  Jestem ciekaw jak głosowała żydowska IIIRP?
 • Autor 5*
  Zastanawia mnie jednak, że inspirowane przez bandyckie USA żydo-rebelie zdemontowały blok socjalistyczny, a przez 30 lat od tego demontażu nie potrafiły poradzić sobie z Kubą (?). Być może na Kubie jednak jest broń jądrowa i to od czasów N.Chruszczowa.

  W 2014r. pojawił się rosyjski projekt utworzenia baz wojskowych m.in. na Kubie. - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/23/teraz-kuba-syjonistyczna-hydra-nienasycona/

  Scena na poniższym filmie jest bardzo wymowna. Raul Castro wykazał się znakomitym refleksem i w porę zatrzymał łapę pokojowego noblisty Obamy:
  https://www.youtube.com/watch?v=umWc411SFp0
 • @
  Według kubańskiej agencji prasowej Prensa Latina, kubańska szczepionka przeciwko koronawirusowi ''Abdala'' wykazała 100% skuteczność przeciwko poważnym konsekwencjom.
  https://www.gazeta.ru/social/news/2021/07/17/n_16258154.shtml?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
 • @Rzeczpospolita 14:11:51
  Ciekawostka - rzecz warta zapamiętania, a istotna zwłaszcza dla zwolenników żydowskiego kapitalizmu USA.

  Średnia długość życia na Kubie i w USA wyraża się taką samą liczbą lat mimo, iż ogólne nakłady na mieszkańca w ochronie zdrowia są w USA kilkakrotnie większe niż na Kubie (? - !). Decydujący okazuje się tu system organizacji ochrony zdrowia - na Kubie dostęp do opieki zdrowotnej jest niezależny od pozycji materialnej pacjenta.

  Przy okazji warto także wiedzieć, że USA zajmują pierwsze miejsc wśród krajów rozwiniętych pod względem śmiertelności noworodków (660/100 000 urodzeń, Kuba - 540, a np. IIIRP - 470, a jeden z najniższych ma np. Białoruś - 150 - i dlatego syjonistyczni bandyci chcą zainstalować na Białorusi zachodnią demokrację).

  W 1959 roku wskaźnik ten wynosił dla Kuby aż 4800 zgonów, a dla USA 3000.

  https://colorcubano.pl/jakosc-zycia-dzieci-na-kubie-jest-najlepsza-w-ameryce-lacinskiej-oto-najnowszy-ranking/
 • @Rzeczpospolita 14:52:07
  Do zmiany ustroju na Kubie nie istniała opieka medyczna dla biedoty, To rządy Fidela Castro obięły opieką zdrowotną wszystkie warstwy społeczne i zlikwidowały powszechny przed rewolucją tam analfabetyzm.

  "//Amerykanie rzadzili Kuba do 20 maja 1902 roku, tj. do dnia proklamowania niepodleglosci Republiki Kuby. Stany Zjednoczone wymusily przyjecie tzw. “poprawki Platta" (zniesionej w 1934 r.) zapewniajac sobie kontrole nad polityka rzady kubanskiego i prawo posiadania bazy wojskowej w zatoce Guantánamo.

  W pierwszej polowie XX wieku Kuba borykala sie z wieloma problemami ekonomicznymi i politycznymi. Pozostawala przez ten czas faktycznie peryferium gospodarczym Stanów Zjednoczonych. Doprowadzilo to do wielu napiec spolecznych. W 1956 roku wybuchla rewolucja skierowana przeciwko proamerykanskiej dyktaturze Batisty. Zakonczyla sie w 1959 roku zwyciestwem powstanców pod dowództwem Fidela Castro.

  Rozpoczal sie okres politycznej i gospodarczej izolacji Kuby.

  Stany Zjednoczone podjely nieudana inwazje w Zatoce Swin w 1961 r. Stany Zjednoczone nalozyly na Kube utrzymane do dzis embargo handlowe. //"

  Pozdrawiam :)
 • Autor ☆☆☆☆☆
  Kubańczyków przed zmianą ustroju obronią sami Kubańczycy.
  Przecież nikt im socjalistycznego ustroju z zewnątrz nie narzucił.

  To był wybór klasy uciśnionej, żyjącej w nędzy i traktowanej przez Batiste jak niewolników.

  Pozdrawiam :)
 • @Stara Baba 13:28:24
  "Z taką mentalnością jak i katastroficznym klimatem założenie normalnego państwa jest praktycznie niemożliwe."

  Domy można budować inaczej. Samochody trzymać w garażach - też pobudowanych inaczej.
  Co do przestępczości, to.... wystarczy baza wojskowa Rosji ;-DDD
  Będzie spokój :-)
  Jakieś zamieszki? Jakaś demokracja? ;-DDD

  Pozdro!
 • @Autor
  "Jedynym powodem sankcji jest to, że USA nie lubią kubańskiego rządu, i socjslistyczej znacjonalizowanej gospodarki.
  USA chcą na Kubie marionetkowego rządu spełniającego wszystkie dyrektywy z Waszyngtonu". -

  --- I nie ma kubańska obrona szczególnego wsparcia ani wśród innych państw, ani w mediach. Pamiętam, że zwycięstwo Fidela Castro przed 60 laty miało wsparcie krajów socjalistycznych, a także lewicowych partii w Europie i wielkich pisarzy. 10 lat później czytałem "Huragan nad cukrem" J.P. Sartre'a. Teraz jest raczej cicho.

  Pozdrawiam :)

  *****
 • Kuba Fidela - to wspólny projekt światowej żymokomuny czyli
  V kolumny dzieci diabła wywijającej niegdysiejszymi USA i V kolumny dzieci diabła wywijających niegdysiejszym ZSRR.
  Wniosek?
  Kuba była potrzebna do dyscyplinowania Amerykanów - co to Ameryką chcieli rządzić - vide J.F. Kennedy. Obecnie amerykanie buty czarnym całują - więc Kuba może stać się na powrót burdelem dla V kolumny dzieci diabła - co to wywijają Jankesami - jak pies flakiem.
 • @zygmuntbialas 21:01:04
  Kurły sprawdzają czy nowy El Comendante ma cojones na miarę Fidela . Salute :)
 • @Leonardo da Vinci 13:16:19
  Zdawalo mi sie, ze juz wszyscy zauważyli, ze Rosja nie interweniuje z wlasnej woli i ochoty, a tylko czeka na zaproszenie. Bez porozumienia i bez wyraźnej prośby legalnego rządu, Rosja nie wkracza do jakiegos kraju, żeby'zrobic porządek.Tak bylo w Afganistanie , Syrii, i ostatnio w konflikcie Armenii z Azebajdzanem. Rosja juz nie raz pomogła Kubie.
  Pamietam, ze Rosja (Miedwiediew) zaproponowała pomoc Libii. Kadafi odmówił, bo 'wierzył swoim przyjaciolom z USA. I kiedy w ONZ dyskutowano strefę wolną od lotów nad Libia, Rosja wstrzymala sie od glosu.
  A z drugiej strony, Rosja przygotowuje sie do wyborów. Rosja na ogol nie odpowiada na prowokacje.

  Pamietamy z historii, ze gdy CIA i bandyci kubanscy przygotowali awanture w Zatoce Swin (zeby pozbyc sie Fidela Castro) Rosja nie interweniowała. Kubańczycy sami sobie poradzili i dokopali kowbojom.
  Ale kiedy kowboje ustawili rakiety sredniego z siegu z bronia nuklearna w Turcji - Rosjanie ustawili podobne rakiety na Kubie.

  W USA sKubańczycy związani z oligarchia USA dorobili sie majątku a nawet kariery politycznej i pomagaja jankesom 'odzyskac' Kube. (takie kubańskie 'Brzezinskie')
  Kuba ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie medycyny i oczywiscie, gdyby nie amerykański imperializm, Ameryka Łacińska mogłaby sie stac potegą ekonomiczną - dlatego co i raz 'interweniuja' w Ameryce Łacińskiej zbrojne bojowki Sorosa i różni prowokatorzy z USA.
 • @Tiamat 05:46:05
  Masowe poparcie dla Hawany.

  Dziesiątki tysięcy ludzi wyraziło swoje poparcie dla prezydenta Diaz-Canel w stolicy Kuby, Hawanie.

  Prezydent państwa zwrócił się do swoich zwolenników w obecności swojego poprzednika, 90-letniego Raúla Castro.

  Diaz-Canel ponownie oskarżał Stany Zjednoczone za sankcje nałożone przez Waszyngton na Kubę. Mówił o agresywnej blokadzie i terrorze. „Wróg powrócił, aby zniszczyć naszą świętą jedność i zakłócić spokój obywateli” – powiedział prezydent.

  Podzielił protestujących na cztery grupy: radykalnych zwolenników USA, kryminalistów, zdesperowanych obywateli dotkniętych kryzysem gospodarczym i młodych ludzi, którzy czują się pozbawieni praw.

  „Ojczyzna albo śmierć!”

  Według agencji informacyjnej AP prezydent nie zakończył swojego wystąpienia tradycyjnym „Ojczyzna albo śmierć!” Hasło to zostało przyjęte przez antyrządowych demonstrantów w zeszłym tygodniu i zostało zmienione na „Ojczyzna i życie!”.

  Krótko po protestach Diaz-Canel ostro zaatakował Stany Zjednoczone. Ale później przyznał, że przywódcy kubańscy byli „w pewnym stopniu odpowiedzialni” za problemy kraju.

  W ostatnich dniach niektórzy ministrowie stwierdzili, że pojawi się „mieszanka środków”, aby rozwiązać m.in. niedobór żywności i leków. . Ale władze powiedziały, że system polityczny się nie zmieni.

  To w USA musi zmienić się system, który jest agresywny i skrajnie antyspołeczny, represyjny i na arenie międzynarodowej o kryminalnych działaiach ... .

  Salut ✔ ☺
 • @Repsol 22:04:00
  Gnidy siedzą na Florydzie.

  Demonstracja w Miami przeciwko działaniom rządu kubańskiego. Wielu Amerykanów o korzeniach kubańskich mieszka na Florydzie. Oni doskonale wiedzą, że problemy jakie dotyczą warunków życia na Kubie są spowodowane głównie przez politykę represyjną USA.

  Szantaż w stosunku do państw które chciałyby handlować z Kubą, blokada gospodarcza Kuby.

  A rząd oświadczył że tymczasowo nie nakłada podatku na żywność i leki przywożone z zagranicy. Środek wejdzie w życie w poniedziałek i będzie obowiązywał do końca roku. Następnie może nastąpić przedłużenie, powiedział premier Marrero Cruz w państwowej telewizji.

  Salut ✔ ☺
 • @Leonardo da Vinci 07:43:06
  A prawda jest taaaaka !

  https://m.youtube.com/watch?v=JGqs8brSLhM

  Dużo gorsza niż na Kubie.


  Pozdr. :)
 • @Tiamat 05:46:05
  "
  W USA Kubańczycy związani z oligarchia USA dorobili sie majątku a nawet kariery politycznej i pomagaja jankesom 'odzyskac' Kube. (takie kubańskie 'Brzezinskie')
  Kuba ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie medycyny i oczywiscie, gdyby nie amerykański imperializm, Ameryka Łacińska mogłaby sie stac potegą ekonomiczną - dlatego co i raz 'interweniuja' w Ameryce Łacińskiej zbrojne bojowki Sorosa i różni prowokatorzy z USA."

  Protesty przeciwko amerykańskiej obecności na Kubie i amerykańskiemu obozowi koncentracyjnemu w Guantánamo.

  https://bi.im-g.pl/im/1d/90/19/z26806813V,Aktywisci-z-organizacji-Witness-Against-Torture-de.jpg
 • @Tiamat 05:46:05
  UWAGA !

  Amerykański obóz koncentracyjny w Guantanamo na okupowanym przez reżim USA terytorium Kuby.

  https://www.aljazeera.com/wp-content/uploads/2020/05/c7aeb1141b2445cdb4294a16c858420c_18.jpeg
 • @Monaco 07:51:22
  ------------------
  "A prawda jest taaaaka !"
  ------------------
  Prawda jest taka, że dzieci diabła zamieniają Amerykę na szatańskie odchody.
  Prawda jest taka, że dzieci diabła są od tego aby całą Ziemię wraz z ludźmi zamienić na szatańskie odchody - o ile ludzie na to im pozwalają.
  Wniosek?
  Ile procent ludzi na Ziemi zdaje sobie sprawę z tego, że musi dzielić Ziemię z dziećmi diabła - i ma z tego tytułu obowiązki? Obowiązki - jeżeli nadal chcą pozostać ludźmi a nie szatańskimi odchodami na tej Ziemi.
 • @demonkracja 08:24:24
  Prawda jest taaaaakaaaa, że przedstawiciele diabła zamieniają kontynent amerykański a na nim Stany Zjednoczone w odchody, w smierdzące gówno i to już od momentu przybycia pierwszych europejskiej odkrywców.

  A następnie po wylądowaniu pierwszych uzbrojonych
  odziałów anielskich i francuskich zbirów, - jego ku.(r).ewskiej mości i rozpoczętej morderczej kolonizacji kontynentu Ameryki i ludobójstwa Indian i bogaceniu się białych na eksploatacji wyzysku i na masowym niewolnictwie Afrykanów.

  Szatan czyni to i trwa to po dzisiejsze czasy gdyż obecnie te anglosaskie zbiry kryminalisci robią to co zrobili w Ameryce wszędzie na całym świecie.

  Mordują ludność tubylczą i zamieniają zniszczone kraje w odchody szatana niszczą infrastrukturę, gwałcą, i propagują wszelkie zboczania.

  Wniosek ? !

  O to jest ta jedyna praaaaawdaaaaa ! Ta o której wyżej napisałem.
 • @Berkeley72 12:18:14
  Jasno chyba widać, iż demokracja nie funkcjonuje, skoro wola większości nie ma znaczenia, tylko siła. I tak jest wszędzie.

  Rozpad ZSRR był więc geopolityczną katastrofą. Była siła przeciw sile.

  Mówi się, że iskierkę podłożyli Polacy.

  Cały ten obecny syf świat zawdzięcza Polakom.
 • @Leonardo da Vinci 13:26:39
  Jednak to USA drukuje dolary, i każdy woli tracić na dolarach, nie na rublach.
 • @Stara Baba 13:28:24
  Skoro z Kuby do USA uciekają przestępcy, to tym lepiej dla Kuby.

  Kuba winna wobec przestępców stosować nielegalną deportację do USA.
 • @Alfax 17:52:47
  ale pamięć bywa krótka.

  No i niestety, na Kubie również grasują młodzi wykształceni z wielkich miast.
 • @interesariusz z PL 12:49:11
  No i co, ulżyłeś sobie? Lepiej już się czujesz?
 • @Stara Baba 13:28:24
  re:co powinno się wiedzieć o Kubie.
  O Kubie warto przypomniec, ze maja znakomitych lekarzy i ci lekarze sa znani na calm sweicei i wysylani do roznych panstw w pilnych wypadkach. Nie tylko AmerykaLacinskaale i panstwa afrykanskie chetnie korzystaja z pomocy medycznej Kuby.

  re:
  Przyjeżdżając do USA ich najpopularniejszym zajęciem jest tworzenie grup przestępczych, rozbój, narkotyki i sutenerstwo.
  To tak jak Amerykanie na Filipinach, w Afganistanie i w Azji.
  Tyle, ze Kubanczyy nie bombarduja.
 • @Tiamat 16:04:19
  Amerykanie na Filipinach to piją tam sobie tani alkohol i chodzą sobie do burdeli które zarządzane są przez tamtejsze rodzime mafijne ugrupowania. Filipiński burdel jest rodzimy i zaczął się długo zanim Amerykanie dowiedzieli się że takie państwo nawet istnieje.
  Co do kubańskich lekarzy, no i co z tego że mają kilku wybitnych którym chciało się uczyć i ciężko pracować? Mentalności kubańskiego ogółu jednostki te nie zmienią.
  Kubańczycy nie bombardują ale lubią "podrzynać gardła" tak skutecznie że nawet Latynosi się ich boją.

  Zejdź kobieto na ziemię. Poza tym aby zaistniało zło musi istnieć do tego przyjazne podłoże, nie tylko przyjezdny zły człowiek.
 • Ot, migawki z wczorajszego wiecu w Hawanie, na którym aktualny premier SOCJALISTYCZNEJ KUBY
  zapowiedział, że Rząd przezwycięży zakusy Estados Unidos (EE.UU.) by zdestabilizować sytuację na tej "Wyspie Zła" wg. Starej Baby:

  https://www.efe.com/efe/america/politica/miles-de-personas-acuden-a-un-acto-pro-revolucion-en-presencia-raul-castro/20000035-4588908
 • @Berkeley72 17:46:05
  "Wyspa Zła"? :))) No przecież napisałem że wyspa jest piękna tylko warunki klimatyczne ją niszczą, a że ludzie w większości "nie tego" to już inna sprawa. Niektórym się wydaje iż ludzie zachowują się źle przede wszystkim z powodu biedy. W większości tak to nie działa. Bandyta im bogatszy tym większym będzie bandytą.
 • @Stara Baba 16:37:44
  Ja znam Filipiny bardzo dobrze. Bylam tam wiele razy bo lubie Cebu i Palawan.
  Zejdz kobieto na ziemie i dowiedz sie dlaczego Duterte wywala bazy amerykanskie i co powiedzial ambasadorowi USA Golbergowi jak go wywalal z Filipin.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY